Hirdetés

2024. június 15., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#35301) Karima


Karima
őstag

Na még egy balatoni kép:

(#35302) sztyui2 válasza Karima (#35301) üzenetére


sztyui2
őstag

Na ez tetszik :)
Nagyon jó lett ;)

(#35303) Karima válasza sztyui2 (#35302) üzenetére


Karima
őstag

Köszi! Olyan szerencsém volt szombaton, hogy azalatt a kb 6 óra alatt, amíg lent voltam Füreden, tudtam téli és nyári képeket is csinálni:)

[ Szerkesztve ]

(#35304) Doom válasza Karima (#35301) üzenetére


Doom
aktív tag

Tetszik a kékes színvilág, fokozza a fagyos-jeges hangulatot, szerintem jó kép.
Személy szerint én az aljából vágnék egy keveset, hogy a kép egyensúlyát kibillentő (a szemet szerintem túlzottan vonzó) túl sötét részekből kevesebb legyen, a tetejéből pedig többet, egyrészt, hogy az egyhangú felhőkből kevesebb legyen, másrészt, hogy a horizont elmásszon középről a harmadoló felé.
Innen nem tudom megítélni, de lehet, hogy egy alacsonyabb szemszögből még jobban mutatna.

A 35303-as számomra kicsit üres. A jégen valami mintázat, vagy ha a téma több helyet foglalna el a képből, az jót tenne neki szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#35305) Karima válasza Doom (#35304) üzenetére


Karima
őstag

A felhőkből direkt hagytam ennyit - sőt ha belefért volna, akkor még többet -, mert nekem tetszett ez a hömpölygő massza:) Sokkal lejjebb már nem tudtam menni, mert itt már guggoltam (ha jól emlékszem). De egyébként köszi az értékelést. :R

35303: Ez is direkt így készült, mert ezzel érzékeltetni próbáltam, hogy a nagy semmi közepén van a móló. (és tényleg olyan érzés volt: a ködtől nem láttam a szembepartokat, egy lélek se volt a környéken, harapni lehetett a csendet:))

[ Szerkesztve ]

(#35306) Motion_Blur válasza Karima (#35301) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Nagyon szépek a képeid. Milyen váz/obi parkod van? :)

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#35307) Karima válasza Motion_Blur (#35306) üzenetére


Karima
őstag

Köszönöm. D7000 + 18-105vr, 35mm f1.8, 55-200vr és egy tamron 90mm f2.8. De ezek mind a 18-105vr-el készültek, mert kitben vettem a d7000-et, és direkt ezt az új obit akartam tesztelni.

(#35308) Motion_Blur válasza Karima (#35307) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Csak gratulálni tudok a cuccok hoz is, meg a meglátásaidhoz is :R

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#35309) sztyui2 válasza Karima (#35303) üzenetére


sztyui2
őstag

Ez is tetszik :) Úgy volt hogy hétvégén mi is lemegyünk családdal a nyaralóba, csak aztán elmaradt...
Mondjuk én már annyira nem szoktam fotózni a balatont, valahogy nem izgat a téma, viszont imádom amikor ilyen képeket látok róla. Pl ezért szeretem nagyon eastsider képeit is.
Ismerős érzés ez a "harapni lehetett a csendet", ősszel én is voltam és annyira kemény,amikor ki vannak véve a lépcsők is, és csak lementem egyedül a partra, bár vittem fényképezépet de sokat nem fotóztam, leültem az egyik padra és csak bámultam ki a fejemből vagy egy órát :) Egyébként tényleg tök hangulatos az egész, bírom az ilyet :)
Ha már Balaton,akkor felteszek már néhány képet, csak hogy legyen az is, mert az utóbbi időben sokat offoltam :)
Ezeket a képeket még soha, sehol nem publikáltam! :)
Ez valami "minden nap egy balatoni naplemente projekt" lett volna, csak aztán pár kép után ráuntam :D

[ Szerkesztve ]

(#35310) runner 125 válasza sztyui2 (#35309) üzenetére


runner 125
nagyúr

Mi történt veled?! Kb. még nem láttam tőled természetfotót. :D

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#35311) sztyui2 válasza runner 125 (#35310) üzenetére


sztyui2
őstag

Tavalyi képek... :)
Jópár hetet voltam balatonon nyáron és ott meg nem nagyon lehet mást fotózni, valamivel meg el kell nyomni az ingert :) :D
Egyébként azért régről van pár "természetfotó", flickr-en is ha kicsit visszább mész 1-2 évvel :)

[ Szerkesztve ]

(#35312) gzola válasza sztyui2 (#35309) üzenetére


gzola
tag

nagyon tetszenek a panók, az utolsó előtti meg láv :D

(#35313) EkSYS válasza kiskornel (#35284) üzenetére


EkSYS
senior tag

Szia!Hát dönteni kellett: vagy a kislány lesz ferde vagy a ferde ajtókeretből lesz egyenes :)

Eki - az eredeti

(#35314) máyköl válasza Karima (#35301) üzenetére


máyköl
veterán

Pff., ez pazar.
Baromi jó lett, gratu! :R

(#35315) runner 125 válasza sztyui2 (#35311) üzenetére


runner 125
nagyúr

Értem.

Részemről a 4.
A több is "el lett kapva", de a 4.-nél frankón harmadolóban van a Nap.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#35316) Sir Riccio


Sir Riccio
addikt


Pécs a Tubes kilátóról.

Rég jártam erre, tudom, inkább panoráma kellett volna, de azért gondoltam megosztom veletek is. :)

[ Szerkesztve ]

Deutsch Richárd Fotográfia - https://www.riccio.hu/ / https://instagr.am/deutsch.richard/

(#35317) EkSYS válasza Sir Riccio (#35316) üzenetére


EkSYS
senior tag

Szép+ügyes. Adnák érte 4,5 pontot a fotozz.hu-n :)

Eki - az eredeti

(#35318) runner 125 válasza Sir Riccio (#35316) üzenetére


runner 125
nagyúr

Frankó!

Látom elég korrekt záridővel fotóztad, már majdnem sikerült a csillagjárást is lekapni. :))

EkSYS

"adnék".

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#35319) Bulitt válasza Sada88 (#35295) üzenetére


Bulitt
őstag

Háttérben olvasom itt a topikot, mert szeretek fotózni, de csak így hobbi szinten meg barátoknak + köztudottan rosszul viselem a túl nyílt véleményt :DDD

Bár ehhez az ők kérték témához egy story-t elmondanék ha nem veszitek zokon.

Én a főnökömnek csináltam néhány képet, úgy kb: 200db-ot. Az első pár képnél még mondta, hogy így meg úgy, de a 10. képtől már bele se szólt. 200db képből 170db fel lett használva a többi pedig főleg a kollégákról készült csoportképek. Egy rossz szava nem volt a képekről, csak azért mert nem ő koordinálta a dolgot. Pedig az én főnököm mindent maga akar irányítani, mindent maga akar rendezni..stb plusz kaptam jutalékot a kiváló munkáért :DDD

De nem bántás vagy ilyesmi, csak egy kis érdekesség :))

[ Szerkesztve ]

(#35320) Milan24 válasza sztyui2 (#35309) üzenetére


Milan24
aktív tag

Nekem nagyon tetszenek. Egy kérésem lenne, hogy az első naplementét milyen záridővel fotóztad?

(#35322) sztyui2 válasza Milan24 (#35320) üzenetére


sztyui2
őstag

Köszönöm mindenkinek, nekem is ez lett a kedvenc :)

Milan24:
1/200
f6,3
iso100
Mondjuk nem értem, miért fontos a záridő?
Ez egyébként viszonylag erős crop, mert azért a 85mm-es fix obim nem épp naplemente fotózásra lett kitalálva :)

[ Szerkesztve ]

(#35323) gzola


gzola
tag

ma ennyi tellett tőlem :(

(#35324) bubi92 válasza gzola (#35323) üzenetére


bubi92
őstag

leülhetsz. egyes.

viccet félre téve elég jó:)

(#35325) Bulitt válasza gzola (#35323) üzenetére


Bulitt
őstag

Csak nem a várra néző panoráma ablakos szobád van :Y ;]

(#35326) gzola válasza Bulitt (#35325) üzenetére


gzola
tag

most fogom kiadni :D

(#35327) Bulitt válasza gzola (#35326) üzenetére


Bulitt
őstag

Akkor a fentebbi kép reklám fogás, vagy emlék fotó? :DDD

(#35328) gzola válasza Bulitt (#35327) üzenetére


gzola
tag

az ablakom helyére gondoltam kitenni, így inkább emlék :B

(#35329) expander


expander
senior tag

izgalmas zippo

unalmas zippo

:D
velemenyek ?

[ Szerkesztve ]

(#35330) sztyui2 válasza expander (#35329) üzenetére


sztyui2
őstag

Az izgalmas, izgalmas lett, az unalmas meg unalmas :)
De tényleg, az izgalmas jó lett, tetszik meg minden, tök jó, az unalmas meg gagyi és semmi nagy szám nincs benne:D

(#35331) máyköl válasza expander (#35329) üzenetére


máyköl
veterán

Izgalmas jó lett nagyon! :R

(#35332) expander


expander
senior tag

köszi :D megprobalkoztam egy HDR-el, rossz iranyba indultam el ? ertekelhetö egyaltalan a kep ? :\ nemsok fogalmam van meg rola :)

[ Szerkesztve ]

(#35333) johnjohn válasza expander (#35332) üzenetére


johnjohn
addikt

(#35334) máyköl válasza expander (#35332) üzenetére


máyköl
veterán

Kicsit nekem már erősek a színek, bár ez ízlés kérdése.
Próbálkozz meg egy tájjal is, HDR-ben. :K

(#35335) runner 125 válasza expander (#35329) üzenetére


runner 125
nagyúr

Első ügyes, jó a kompozíció, frankó a pillanat, a kiégésért kicsit kár, 1-2 próbát szvsz megért volna még.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#35336) Bulitt


Bulitt
őstag

Ha már HDR akkor hoztam én is kettőt:

Váci út

Meg egy lámpa

:))

(#35337) runner 125 válasza Bulitt (#35336) üzenetére


runner 125
nagyúr

Váci út egész jó, de a lámpás nekem már nagyon erős.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#35338) Bulitt válasza runner 125 (#35337) üzenetére


Bulitt
őstag

:R

(#35339) Throme válasza Bulitt (#35336) üzenetére


Throme
veterán

A Váci út kép nekem is tetszik, de nem lassítottak az autók feltűnően, mikor a közeledbe értek ;) ;] ?

(#35340) Bulitt válasza Throme (#35339) üzenetére


Bulitt
őstag

Nem igazán zavartatták magukat :)

runner 125: Itt egy finomabb változata a lámpásnak. Nekem mind a két változat tetszik, azért is tartottam meg :)

[ Szerkesztve ]

(#35341) bigmasterg


bigmasterg
addikt

Mai fülhallgatós képek. (Xears TD100 II-es, de nyomokban HD650-et, sony a818-at is tartalmazhatnak :) )

(#35342) kiskornel


kiskornel
addikt

Most értem rá feldolgozni a két ünnep közti és év eleji képeket...

[ Szerkesztve ]

http://www.flickr.com/photos/34330024@N05/sets/

(#35343) ClintEastwoo válasza kiskornel (#35342) üzenetére


ClintEastwoo
tag

átlagosak

(#35344) sanyixXx válasza bigmasterg (#35341) üzenetére


sanyixXx
senior tag

nem mindig ügyelsz a háttér-előtér viszonyára. az 5., 6. és 7. fotóknál kevés tudatosság látszik nekem. inkább játék a mélységélességgel és fénnyel, ami épp kéznél van. mutatósak a képek, meg kell jegyezzem, de mégsem fognak meg igazán. nekem úgy tűnik, hogy az ilyen jellegű képeknél az élesség és a téma nagy mérete (a kereten belül) elkendőzi a bizonytalanságot a háttérnél. nekem így esetleges a kompozíció, de a fenntartom, hogy mutatósak a képek.

Rumot minden pohárba! | https://rumnagykovet.hu/

(#35345) bigmasterg válasza sanyixXx (#35344) üzenetére


bigmasterg
addikt

Teljesen jogos, csak hirtelen felindulásból elkezdtem (az asztalomon) fényképezgetni az épp hallgatott fülhallgatót. Tényleg nem nagyon állítgattam be a dolgokat, kb 10-15 perces művelet volt, (plusz a lightroom-os csúszkahúzogatás).

(#35346) runner 125 válasza Bulitt (#35340) üzenetére


runner 125
nagyúr

Ez már valóban szolidabb, de a téma nem nyerő, HDR próbálkozáshoz viszont jó. :)

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#35347) Fejo válasza Bulitt (#35336) üzenetére


Fejo
őstag

Mindkettő szörnyen mű!

www.facebook.com/JozsefFerenczPhotography

(#35348) Fejo válasza bigmasterg (#35341) üzenetére


Fejo
őstag

A képek nem túl érdekesek sem téma- sem szerkesztés szempontjából, sok tudatosság nincs bennük, amolyan ahogy esik úgy puffan képek.
Ha Te magad nem szánsz kellő időt (szerk: még Te magad is elismered) a képek elkészítésére, beállítására, a kompozició kiatalálására, akkor nem biztos, hogy azt meg is kell osztani a nagyvilággal. :U

www.facebook.com/JozsefFerenczPhotography

(#35349) Bulitt válasza Fejo (#35347) üzenetére


Bulitt
őstag

Szándékosan ilyen. Ez a fajta HDR jobban tetszik nekem :)

(#35350) #31757056 válasza expander (#35332) üzenetére


#31757056
törölt tag

Szerintem teljesen rossz az irany, a HDR lenyege alapvetoen a komolyabb dinamikatartomany kihozasa, a te kepeden pedig erosen aurasodik az egbolt a hazteto felett, ami miatt ki is egett. Egy jo HDR-en ott normalis egboltnak kellene lennie... Ugy egyebkent se jo kep tartalmilag sem, szerintem torold le, es probalj ujat, ettol sokkal maradandobbat is tudsz alkotni, ha akarmikor van lehetoseged kimenni a kertbe.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.