Hirdetés

2024. június 7., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#35751) rumos14


rumos14
nagyúr

hoppá, rögtön az első kép 1/3200s, iso800... Sony A300-zal, ami sztem zajosabb mint a 20D. de persze nem árt vmi célzott megvilágítás sem.

[ Szerkesztve ]

(#35752) rumos14 válasza Sir Riccio (#35748) üzenetére


rumos14
nagyúr

nincs bennem sok "wildlife" fotós véna, de a befagyott tóval nagyon tetszetős, érdekes a madarak mozgása, meg az egész képi világ.

jutiseszembe! a pár héttel ezelőtt belinkelt balatoni képeimhez tartozik egy kis "road movie" is, amit Sony A55-tel csináltam. első próbálkozás, lesz még jobb is ;)


[link]

(#35753) kricsi81 válasza sztyui2 (#35728) üzenetére


kricsi81
senior tag

Pls ne aggregátornak mondjátok, mert ti nem erre gondoltok. :))

Amúgy nem horror összeg, 150e-ért lehet már venni tök jót (3000Ws-ig terhelhető, 3db 300Ws-os vakuval elmegy 250 villanást (és külső akku (+cserélhető a belső) is csatlakoztatható hozzá), 6kg sincs), itthon. Pár napon belül lesz erről post a blogon. :)

kovacsrichard.hu

(#35754) skiny83 válasza sztyui2 (#35749) üzenetére


skiny83
aktív tag

Egyetértek sztyuival a rohadt terítővel kapcsolatban! Én már megtanultam, ha nem teszel meg mindent a cél érdekében akkor az olyan is lesz.... ....múltkor csobbanós képeket csináltam és lőttem vagy 30 képet majd megnéztem gépen és észrevettem, hogy maradt egy koszfolt az üveg sarkában és a csapvíz amit használtam nem volt szép tiszta. Addigi képek kuka és újra tiszta üveggel meg theodorával!

Viszont szerintem nem baj ha olyat csinál amit más is de legyen közel olyan jó mint az övék és az sem baj ha megnéz pár exif-et. Mindjárt jobban sikerült volna!

Máyköl: A villás képeden látszik, hogy rászántad az időt! Meg is dicsérték jópáran.

..nem értek a gyémánthoz.. ..Antwerpenben terem?

(#35755) Milan24 válasza #31757056 (#35747) üzenetére


Milan24
aktív tag

Ez engem is érdekelne. Jöhet privibe is.

(#35756) máyköl válasza skiny83 (#35754) üzenetére


máyköl
veterán

Erre is rászántam az időt, el voltam vele egy jó ideig, míg ezt sikerült összehoznom.

(#35757) máyköl


máyköl
veterán

[link]

Erről mit gondoltok? Valamint szerintetek milyen ez az aláírás?

(#35758) ClintEastwoo válasza #31757056 (#35747) üzenetére


ClintEastwoo
tag

jöhet nekem is

máyköl: szerintem nagyon hosszú a szöveg, és megpróbálhatnál egy elegánsabb,letisztultabb betűtípust

[ Szerkesztve ]

(#35759) nesa válasza máyköl (#35757) üzenetére


nesa
veterán

Foltos a kanal , a nevedet meg atlatszoan ird ki, igy csak odavan csapva...

(#35760) Karima válasza #31757056 (#35747) üzenetére


Karima
őstag

Én is kíváncsi lennék rá. Sztem jöhet ide közösbe:)

(#35761) ClintEastwoo válasza máyköl (#35757) üzenetére


ClintEastwoo
tag

próbáld meg Quicksand fonttal meg csak annyit írj hogy Maykol's vagy Maykol

(#35762) zolka78


zolka78
senior tag

Sziasztok, megnéznétek ezt? Igazság szerint nem mutogatásból tettem fel, de most már kiváncsi vagyok a hozzá értők véleményére. Csak valamit ki akartam hozni az előző olympusom 18x zoomjából.

Meg ne idd a vizet! Az egy nagyon erős ital, fenn tartja azokat a nagy nehéz hajókat!

(#35763) máyköl válasza nesa (#35759) üzenetére


máyköl
veterán

Sajnos ezt a végén vettem észre, át kellett volna törölni előtte a kanalat, lightroomban pedig még csiszoltam a kanálon, sokkal foltosabb volt.

Átlátszóbb meg kisebb lesz legközelebb a név!

ClintEastwoo: Köszi!

(#35764) bubi92 válasza #31757056 (#35747) üzenetére


bubi92
őstag

én is kíváncsi lennék rá.

(#35765) t_a_m_a_s válasza zolka78 (#35762) üzenetére


t_a_m_a_s
őstag

Ugyan nem nevezném magam hozzáértőnek, de nekem tetszik, szerencséd volt a fényekkel.

[ Szerkesztve ]

Holnap majd jól beletépünk...

(#35766) Sada88 válasza kricsi81 (#35753) üzenetére


Sada88
aktív tag

dehogynem én erre gondolok ,)

te a külső akksi packról beszélsz de az más móka annak télleg az a baja,hogy lemerül meg kurva nehéz :) bár az aggregátor is , de egy kis mókával bőven használható studio vakuk hajtására . de asszem index lámpás topicba olvastad te is ott már egyszer ez a végletekig ki lett vesézve.

www.Sadaweb.hu www.flickr.com/photos/sada1988/

(#35767) runner 125 válasza máyköl (#35757) üzenetére


runner 125
nagyúr

Nem értem a szerkesztést, miért vágtál bele a pohárba itt is ott is egy minimálisat?
Így kissé esetlen a kompozíció.
Világos cappuccino sötét pohárban, világos háttérrel. - Az ideális kontraszt szvsz így működne.
Viszont nekem hiányzik még a képről ez az. Nem erősségem a gasztronómia, nem is kávézom, de pl 1-2 kávészem, vagy bármi amitől nagyobb feelingje lenne a témának elkélne a háttérben.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#35768) fi:zi'k


fi:zi'k
nagyúr

Annyit fotóztam ma/tegnap a macskát (új gép), hogy teljesen rágerjedt a gépre. :)
Semmi célzatja nem volt a képnek, de azért érdekelnének a vélemények.

[ Szerkesztve ]

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#35769) LadyLorien


LadyLorien
tag

Ez egy régebbi képem, de gondoltam megosztom veletek, mert érdekelnének a vélemények... :B ( nem fotózok valami jól, ezt tudom, de az építő jellegű kritika mindenkinek jól jön, ha tanulni szeretne. )

Torpenyuszik.hu - A nyuszigazdik kisokosa!

(#35770) cOxeR válasza fi:zi'k (#35768) üzenetére


cOxeR
Ármester

Kevés a mélységélesség, az orra pl. nem lett éles valamint kevés a fény, és olyan esetlen/semmilyen a háttér. Mindettől függetlenül a macska aranyos.
eljön az az idő, mikor meglátja a kezedben a gépet, és hall egy zárkattanást, és már hátat is fordít neked... ;)

(#35771) cOxeR válasza LadyLorien (#35769) üzenetére


cOxeR
Ármester

Nagyon szép volt a hely főleg a fákon lévő friss hó, talán ha egy-két lépéssel balról fotózhattad volna, akkor nem lenne benne az a bal szélén látható kajiba, és a régi vájogos épületből több látszódna, jobban hangsúlyosabb lenne. Nagyon tömött érzést ad a kép a sok-sok ág miatt, ezt is tudtad volna vele javítani.

(#35772) ΞΔGLΞ válasza máyköl (#35744) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

:R

(#35773) kiskornel válasza LadyLorien (#35769) üzenetére


kiskornel
addikt

Szép kép. Imádom a téli tájat. Kicsit zsúfolt a jobb oldala a képnek (téma szempontjából). Vagy ki kellene egyenlíteni, vagy teljesene elbillenteni jobb oldalra (A bal oldali hullámpalás bungalló valóban nem kellene bele. )

(#35752) rumos14: Horizont pont kettészeli a képet középét. Pár jelenetben van így. Esetleg azokon lehetett volna még változtatni.

[ Szerkesztve ]

http://www.flickr.com/photos/34330024@N05/sets/

(#35774) rumos14 válasza cOxeR (#35770) üzenetére


rumos14
nagyúr

számomra meg pont túl sok a mélységélesség :U

(#35775) Boxer001


Boxer001
veterán

Üdv!

Van egy jó régi gépünk (Pana FZ-10), tavaly ősszel sikerült itthon lencsevégre kapnom egy ritkán látható élőlényt...nézzétek. :D

[ Szerkesztve ]

(#35776) #31757056


#31757056
törölt tag

Semmi kulonosre ne gondoljatok, egyszeruen LR 3.3-mal raw-bol szurok en is zajt. Az ISO800-as ISO1000-es kepeimet akarmikor bevallalom. Ez pl ISO800: [link] De mar korabban is linkeltem ISO1000-1250-es kepeket ide. Malykol meg mar ISO200-nal panaszkodik, hogy nagy a zaj, ami egyszeruen keptelenseg. Az en gepem indulo erzekenysege ISO200...

(#35777) Bulitt válasza Boxer001 (#35775) üzenetére


Bulitt
őstag

Fúúújj de ronda... már mint a pók. Nekem tetszik a kép, bár a második képen levágtam volna a felesleges részeket, így a pók kerülne előtérbe, nem pedig a nagy felületű szúnyogháló

[ Szerkesztve ]

(#35778) bigmasterg válasza #31757056 (#35776) üzenetére


bigmasterg
addikt

ISO 2000 mindenféle módosítás és szűrés nélkül:
(Ill. az 1. kép állóra van vágva)

1.[link]

2.[link]

Ezek meg ugyan azok módosítva:

2.

1.

Nem saját géppel készültek, a D300 azért jobban zajosodik.

(#35779) cOxeR válasza Boxer001 (#35775) üzenetére


cOxeR
Ármester

Ez egy pokoli cselőpók női egyede, ha nem tévedek...meglehetősen szép példány. :)
Nem nagyon láttam még ilyet élőben, a képekkel kapcsolatban, pedig az első kép bal feléből vágnék, nekem zavaró az a rozsdás csavar, a második képen meg "szinte" elveszik.

(#35780) cOxeR válasza rumos14 (#35774) üzenetére


cOxeR
Ármester

még jó, hogy nem vagyunk egyformák. ;)

(#35781) Boxer001 válasza Bulitt (#35777) üzenetére


Boxer001
veterán

:D
Ezek szűz képek, hozzá se nyúltam, de igazad van.
cOxeR
Igen, az a becsületes neve. :) Bentről láttam meg, hogy valami böhöm monster figyel a szúnyoghálón. :D Sztárfotók után kíváncsiságból megböktem a srácot, leugrott a magasból és olyan gyorsan elszaladt, mint valami egér. :D Aztán olvastam róla, hogy áldozatát üldözéssel fogja el, szóval... ;]
Szeretnék majd picit komolyabb, értékesebb képeket készíteni, mint eddig (amilyen határokon belül ez a gép engedi, mert egyelőre nem veszünk másikat), jön a tavasz, nyár... :)

(#35782) sztyui2 válasza #31757056 (#35776) üzenetére


sztyui2
őstag

Én mindenféle zajszűrés nélkül, az iso4000-et is vállalom :D
Szerintem a LR3 nagyon elkeni a részleteket a zajszűrés tekintetében, és ez kb minden programmal így van. Szerintem nem kell szégyellni a szemcséket, tudnak azok szépek is lenni :) Inkább legyenek szemcsések a képeim, mint romashop feelingesek :D
[link]
Egyébként iso200-on zajosodás tényleg baromság, mert mégcsak nem is nagyon nyúlt bele LR-ban a képbe, ami nagyobb szemcsésedést okozott volna...
Vagy ha belenyúlt, akkor egyszerűen rossz volt az expozíció :)
Ez meg iso25600... :) Ennyit erről, és simán használható kis méretben, közösségi oldalakra, ahova kell, ráadásul ezt a 24-105L-el lőttem, aminek f4-es a fényereje. Ha egy nagyobb fényerejű obit használok, akkor mégjobb lett volna az egész.

[ Szerkesztve ]

(#35783) nesa válasza sztyui2 (#35782) üzenetére


nesa
veterán

Ezmeg iso 10.000 egy 5 eves vazbol * 3k er vettem es meglett piszkalva, alapesetben ISO 1600 a vege.

[ Szerkesztve ]

(#35784) total90


total90
veterán

Vélemény?

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#35785) Sada88 válasza sztyui2 (#35782) üzenetére


Sada88
aktív tag

LR3 jó az csak tekerni kell a többi gombot is nem csak a legfelső csúszkátt :)
amúgy most PSbe valami noiseware-t találtam még talán jobb is mint a LR mert nagyon paraméterezhető :)
amúgy abban egyetértek ,hogy nem zavaró mindig a zaj ,ellenben a egyszínű felületeken a színzaj attól a falra tudok mászni :)

www.Sadaweb.hu www.flickr.com/photos/sada1988/

(#35786) Magnum_


Magnum_
nagyúr

letoltam a hajam, megmutatom nektek :B
[link]

igazából az érdekelne, hogy a vakut hova érdemes tenni, ahol még elsül a beépiített vaku segítségével és nincs ennyi árnyék, de nem közvetlenül mögöttem van ugye

I humbly and respectfully decline™

(#35787) bubi92 válasza Magnum_ (#35786) üzenetére


bubi92
őstag

elöször azt hittem, hogy KAP

[ Szerkesztve ]

(#35788) runner 125 válasza Boxer001 (#35775) üzenetére


runner 125
nagyúr

Szasz!

Ezeket már mutogattad gyúrósban is nem? :D

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#35789) ΞΔGLΞ válasza bigmasterg (#35778) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Nagyon jó képek!

(#35790) #31757056 válasza bigmasterg (#35778) üzenetére


#31757056
törölt tag

Na ezt mondom, lehet magas erzekenysegen siman fenykepezni, csak tudni kell az utokezelest.

sztyui: az en kepeim sem voltak sose agyonszurve, van egy normalis kompromisszum csak amit tartani kell, ahogy feletted is irtak, 3 csuszkat lehet hasznalni a zajszuresre. Raadasul sok esetben nem is a luminancia zaj a ronda, ami a szemcsesedest okozza, hanem a szinzaj, ami a lila foltokat. A szemcsek azok csak komoly kompromisszumokkal szedhetok ki, ha nagyon magas volt az iso, de a szinzajt ugy el lehet tuntetni, hogy ugy nez ki mintha soha nem is lett volna. Ezt nem neked irom, valszeg te is tudod. Annak, aki nem tudja :)

[ Szerkesztve ]

(#35791) Boxer001 válasza runner 125 (#35788) üzenetére


Boxer001
veterán

Hi!
Lehetséges, hogy beraktam a sok agyhalott közé rémiszteni, hiba volt... :)

Milyen progikat használtok hekkelésre? PS gondolom...és még? :U

(#35792) LadyLorien válasza cOxeR (#35771) üzenetére


LadyLorien
tag

Egy romos telken, ahol nem lakik senki, ott fényképeztem... kerítésen keresztül, szóval nem volt valami egyszerű a mutatvány, nem nagyon tudtam volna körbejárni, pedig lehetett volna jobb kép is... csak hát az a fránya kerítés útban volt. :(

Köszönöm a véleményeket, szerintem ezentúl ide rakom majd fel a képeim. :B

Torpenyuszik.hu - A nyuszigazdik kisokosa!

(#35793) LadyLorien


LadyLorien
tag

Na akkor jön is a következő két kép... :B

Torpenyuszik.hu - A nyuszigazdik kisokosa!

(#35794) vendingo válasza LadyLorien (#35793) üzenetére


vendingo
veterán

Tetszik ez az órás kép. Azon kívül, hogy nincs rajta az egyik mutató tök jó lett :D

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#35795) LadyLorien válasza vendingo (#35794) üzenetére


LadyLorien
tag

Köszönöm.... elég régi óra, sajnos a mutató tényleg hiányzik róla, de szerintem nem az a lényeg a képen... :B :P

Torpenyuszik.hu - A nyuszigazdik kisokosa!

(#35796) fi:zi'k


fi:zi'k
nagyúr

A mai próbálkozások. Sajnos már csak a vakura hagyatkozhattam.

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#35797) forceberg


forceberg
veterán

Itt a tavasz! / Spring is back!
Nem téptem ki, földdel együtt kivettem, majd visszatettem!


Klikk a képre

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#35798) runner 125 válasza Boxer001 (#35791) üzenetére


runner 125
nagyúr

Jah pl.

De van pl. PhotoFiltre, ez is egy jó kis prog. Egész egyszerű, alap dolgokat meg lehet vele csinálni.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#35799) Bulitt válasza fi:zi'k (#35796) üzenetére


Bulitt
őstag

Szerintem az étel fotózás egy elég nehéz téma. Azért is, mert nehéz eltalálni azt, hogy az étel amit fényképezünk egyszerre éreztesse velem, hogy jól néz ki, és finom is.

Na most a képeidnél az elképzelés nem rossz, tetszik a kompozíció, ellenben a sütemény már nem annyira. Az utolsó képen például kifejezetten zavar, hogy kifolyt a töltelék a pohár szélére, és azt telibe fotóztad :K

(#35800) runner 125 válasza fi:zi'k (#35796) üzenetére


runner 125
nagyúr

Ételfotók kapcsán nézd meg bodzaszörp képeit. Nagyon ügyes a kiscsaj. :K

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.