Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#7251) tigipuf válasza zoo8800 (#7250) üzenetére


tigipuf
senior tag

Helló!
Nekem már nincs digim de nem hiszem,hogy központi a baj ,mert akkor már zajos lenne a fórum.
Én kétszer tapasztaltam hasonlót,egyszer a tükör mozdult el,a másik alkalommal a koax kábel csúszott ki a fejnél a csatlakozóból(ha krimpelt a dugód akkor biztos nem ez a baj.)
Mindenképpen méressél a beltérivel jelerősséget,jelminőséget.

[ Szerkesztve ]

"Ha jól viselkedik akkor gyuszi,ha rosszalkodik akkor Gyula."

(#7252) zoo8800 válasza tigipuf (#7251) üzenetére


zoo8800
veterán

Köszi :R
valószínűleg elmozdult a viharban, ahogy látom, nincs szétcsúszva.

rip and tear, until it is done

(#7253) Rick4 válasza zoo8800 (#7250) üzenetére


Rick4
félisten

Még most mondd le ha valóban jót akarsz magadnak..

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#7254) zoo8800 válasza Rick4 (#7253) üzenetére


zoo8800
veterán

mert?

rip and tear, until it is done

(#7255) Rick4 válasza zoo8800 (#7254) üzenetére


Rick4
félisten

Majd rájössz. ;) Szerinted miért van a topic? Olvass vissza 7253 hozzászólást, és nyilvánvalóvá fog válni számodra is. :K

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#7256) rdi válasza zoo8800 (#7252) üzenetére


rdi
veterán

szia,
nálam ugyanez a hiba, a kábelcsatlakozások mindenhol jók, de a jelerősségem 10 % vagyis semmi.
Ez szerelő lesz, mert műszerem nincs, a tető meg nagyon messze van :)
Kérdés: szokott a fejegység is elromlani?

[ Szerkesztve ]

Fej! Tor! Potroh!

(#7257) Rick4 válasza rdi (#7256) üzenetére


Rick4
félisten

Szokott, bár én 20 év műholdazás alatt egy darabbal találkoztam..

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#7258) Rick4


Rick4
félisten

Vártam már a -13°C-t, meg a totális jelszint csökkentést, volt valamennyi, de nem jelentős. Hozzáteszem, én UPC-t nézek. Ma reggel kíváncsiságból átkapcsoltam a digis TP-kre, megnézem mit tudnak. Nem csalódtam. tv2, rtl, viasat3 és a többi lényeges TP-n nulla volt a jel. Pár TP-n volt, de a upc-snek kb fele, 6-24000 közötti BER értékekkel. Visszakapcsoltam a UPC-re, ott minden okés, a 17-es SNR értékhez képest most 11.7, de BER 0, semmilyen hiba nincsen, ez olyan, mint ha kisebb tükröm lenne. Hozzáteszem a mostoha körülmények nem kedveznek a műholdvételnek, de ekkora különbséget nem vártam, anno féltem is, mikor a UPC átköltözött ide, hogy ugyanúgy gondok lesznek. Az antennám 125 centis, gondolom egy sima digis antennával már rég a falat bámultam volna a tévé helyett.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#7259) norbi24 válasza Rick4 (#7258) üzenetére


norbi24
csendes tag

Szia Rick4.
Én is kíváncsi voltam reggel, hogy bírja a digi ezt a hideget (-16) és mielőtt elmentem dolgozni végigzongoráztam a csatikat (nem mindet csak 10-15 általam használtat) és semmilyen problémával nem találkoztam (80/98).
Lehet az a probléma, hogy nekem nincs ilyen profin beállított óriás tükröm csak a gagyi digis amit majd 4 éve szereltek fel. Azóta idén lett hozzányúlva mert tönkrement a UPC-s Twin fej egyik ága (akkoriban a digi még nem szerelt twin fejet ezért kellett fű alatt szerezni egyet és UPC-s szerelőktől sikerült is) és egy quad fej lett felrakva, de az antennán akkor sem lett állítva, mert ránéztek műszerrel és tökéletes volt. Tetőn van az antenna. (2 humax (idei) belltérim van és 1 hunday ami egyidős az előfizetésemmel)
Idén vettem lcd tv-t (94-es samu) és nagyon féltem hogy szar lessz a kép de láss csodát nem szar, én nem tudom más műholdas szolgáltatókkal összehasonlítani a képet csak a földi sugárzású digitálissal és nem óriási a különbség (na jó, ha az m1-hd ban ad akkor az tényleg sokkal szebb csakhát szar a műsor).
Nem kell annyira lehúzni a digit, vannak korlátai de az én szubjektív (sajnos nem tudok olyan objektív és jól tájékozott lenni mint te) véleményem szerint ár/érték arányban még mindig a toppon van. (3200-ért 3 beltérivel)
Minden jót neked.

(#7260) Rick4 válasza norbi24 (#7259) üzenetére


Rick4
félisten

Valamit nagyon összekeversz.
Itt 3 napig esett a hó, a fejen vastagon áll a jég, 22 centis havat mértem. Az, hogy mellékesen reggel fél 8 körül -18°C volt, mikor néztem már feljebb ment, ez egy dolog, érdemben nem befolyásol a vételen annyit, mint a 6-7 centi vastag jég. Nem volt célom más emberek más méretű tükrével, más típusú LNB-jével összevetni az enyémet, pusztán egy dologra igyekeztem rámutatni. Mégpedig arra, hogy van olyan állapot (ami természetesnek nem tekinthető, de mégis létező) ahol a digi ugyanazzal a fejjel már nem jön, míg a upc igen.

Nem mellékesen minden műholdvevő kiegészítőkkel foglalkozó üzletben vehettél volna twin, quad, octo fejet, nem tudom miért kellett fű alatt intézni, most is 5 ezres alatt vannak a kommersz kategóriából a legjobbak is.

Aztán hogy most akarok-e analógiát felállítani aközött, hogy nem értetted meg, és emellett elégedett vagy-e a digivel, hát nem tudom. Inkább nem megyek bele.

[ Szerkesztve ]

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#7261) paprika


paprika
aktív tag

Halihó. 1-2 héten belül esedékes lesz egy 42"-os Full HD tévé vásárlása. Nekem jelenleg a legelső generációs beltéri van (Hyundai HSS-1165NA) Digi indulása óta ez van :) Gondoltam rá h kellene kérni egy új beltérit mert ez már elég halálos. :U Mennyibe lenne ez nekem valamint a legújabb beltéri érdekelne.! Jelerősség általában 85 Minőség 98%. . Azt szeretném hogy a csatornák szépek legyenek a Tv-n és élvezzem az adásokat. Van olyan beltéri ami HDMI vagy Dvi csatolású?

(#7262) paprika válasza paprika (#7261) üzenetére


paprika
aktív tag

Műholdas dologról vagyon szó :R

(#7263) Rick4 válasza paprika (#7261) üzenetére


Rick4
félisten

Kérdés, miket szeretnél azon a tévén nézni... alapesetben nem kell új beltéri, mert szebb- jobb kép attól nem lesz. HD csatik nélkül meg felesleges is lenne HDMI meg ilyenek, ott van a jó öreg scart... Ha van az ismeretségi körödben digi előfizető aki lcd tv tulaj egyben, szerintem nézd meg nála a képet, és utána döntsd el, hogy mi legyen...

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#7264) paprika válasza Rick4 (#7263) üzenetére


paprika
aktív tag

Azt nem értem hogy a DigiSport HD-ban meg az Euro Sport is abban megy! Viszont a beltéri csak Scart csatival van összekötve az LCD vel akkor nem is HD adást látok? :U Vagy ha jól tudom vannak külön beltérik 25-30 ért amik viszik a Digis kártyát viszont HDMI csatolósak. Ha vennék valami ilyesmit jobb lenne a helyzet? :R

(#7265) tigipuf válasza paprika (#7264) üzenetére


tigipuf
senior tag

Erre borzasztó egyszerű a válasz.Ha meglátogatod a DIGI honlapját,akkor láthatod,hogy a műholdas szolgáltatásuk NEM tartalmaz lehetőséget HD adás vételére.
Persze a digi sport megjelenésekor már 2010 tavaszára ígérték a műholdas vételi lehetőséget,de azt azóta is csak kizárólag kábelrendszerükön sugározzák HD felbontásban.
Szerintem más beltérikkel nem működik a kártyájuk,mivel azok össze vannak kódolva az általuk adott beltéri egységekkel (hasonlóan a t-sat-hoz).
Ilyen kártya csere-bere saját beltéribe dolog az upc-nél,és talán a HELLO HD esetében működik.
Ha digisport HD-ra vágysz akkor a HELLO HD kínálatában megtalálod.
(És ha továbbra is a Rick4 által mért minőségben adnak akkor ha akarnának se tudnának HD-ben sugározni szerintem :U )

"Ha jól viselkedik akkor gyuszi,ha rosszalkodik akkor Gyula."

(#7266) Rick4 válasza tigipuf (#7265) üzenetére


Rick4
félisten

Az én mérésem most kizárólag a műhold adott TP térerejére vonatkozott, ettől még jöhetne a HD adás. Egyébként egy baj van ezzel a HD dologgal, ez csak egy plusz lenne, amit mindenki az SD-k mellett nézne. Azonban amíg azok egy minimális szintet nem ütnek meg, 1-2 HD csatiért senki se fog előfizetővé válni.

Nem hivatalos megoldással egyébként megy a digi kártya más beltériben, de komplikált, upc-t, hhd-t beteszed és nézed..

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#7267) paprika válasza tigipuf (#7265) üzenetére


paprika
aktív tag

Értem . Köszönöm a választ. Amúgy most megnéztem és a Tv-hez Rf 219 vagy min csatlakozik a Digis beltéri. Van valami lényegi változás g a Scart -hoz képest? Minőségre gondolok. Gyanítom semmi :K

(#7268) zoo8800 válasza rdi (#7256) üzenetére


zoo8800
veterán

ráhibáztam, tényleg a lavor mozdult el. :)

rip and tear, until it is done

(#7269) Lala6 válasza tigipuf (#7265) üzenetére


Lala6
őstag

Nincs a Hello HD-nál Digisport HD, csak az SD változatot adják. DigiSport HD csak a Digi kábelen van.

(#7270) sephora


sephora
csendes tag

Dízeles & Rick4!

Bocs, hogy csak most írok, de közbejött egy TV vásárlás is, illetve úgy döntöttem, hogy a Digi mellett megtartom a T-kábeles előfizetésemet egy alapcsomag erejéig.
Fontos szempont volt, hogy tudjak dvd-re felvenni, és közben másik csatornát nézhessek. Amikor rábólintottam a Digire, nem tudtam hogy ennek technikai akadályai vannak!
És szerettem volna a T-kábeltől is megszabadulni… ez ugyan nem jött össze, de sikerült összehozni a két rendszert.
Az antenna kábelt kellett egy kicsit átvariálni és meghosszabbítani, hogy meglegyen a külön szára a Diginek és a T-kábelnek.
A felvevős dvd és a sima dvd scarttal lett összedugva, a beltéri egységből jövő 3-as elágazású jack visszement a TV-be a felvevős dvd-ből. A TV-n a scart sávon jön be a két dvd jel, ha Digit kapcsolok, akkor a TV-n az AV-re kell átváltani.
Alapjáraton a T-kábeles csatornákról így fel tudok venni és közben nézhetek Digi csatornákat.
Ha fel akarok venni a Digi-ről, akkor a sima dvd-be bedugott scart-ot átdugom a beltéri egységbe.

Köszönöm a segítséget és a tanácsokat!
Üdv,
sephora

(#7271) Dízeles válasza sephora (#7270) üzenetére


Dízeles
aktív tag

Örülök ,hogy sikerült megoldani.A leírtak alapján "masszív vezetékezés" történt .
És milyen műsorokat veszel fel ?
Más
NatGeon nincs hang.

Ha a szüleidnek nincs gyereke, nagy valószínűséggel neked sem lesz.

(#7272) phanfantom


phanfantom
senior tag

Nem tudjátok véletlenül, hogy mennyi a bekötési idő pesten?
Esetleg közvetlen értékesítési pontot tud valaki? Mert a neten nem találtam pesti infókat erre vonatkozóan. Vagy egy szerelő elérhetősége is jöhet:)
Köszi

[ Szerkesztve ]

(#7273) Rick4 válasza phanfantom (#7272) üzenetére


Rick4
félisten

Egyáltalán azt beszéljük, át, jó-e ez neked? :K

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#7274) phanfantom válasza Rick4 (#7273) üzenetére


phanfantom
senior tag

Persze:)
A Digisport-ot csak itt tudom elérni, ráadásul egy kis plusz munkát is adnék a szerelőnek.
Tehát a fenti két dolog miatt nincs más választásom.

Amúgy a szolgáltatás minőségéről, csak a kommentek alapján tudok tájékozódni.
Vagy mire gondoltál?

(#7275) Anettee


Anettee
csendes tag

Sziasztok!

Szeretnék segítséget kérni, hogy létezik olyan, hogy a főkészüléken kevesebb csatorna jön be, mint a társkészüléken? Valamint ha esetleg gyári beállítás vissza menüpontot választom, akkor a antennabeállítás pozíciója is eltűnik vagy pedig csak a csatornak vesznek el?

Szeretnék ezzel tisztában lenni, előre is köszönöm a válaszokat.

Anette

(#7276) Rick4 válasza phanfantom (#7274) üzenetére


Rick4
félisten

Van olyan cég is hogy HelloHD, azoknak van egy olcsóTV nevű szolgáltatásuk. Minőségileg a digihez képest ég és föld, de ha kisebb és régebbi tévén nézed, akkor tökmindegy.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#7277) phanfantom


phanfantom
senior tag

Sajnos az utóbbi verzió van az én esetemben is, vagyis hogy úgysem tudnám kihasználni.
A Digisport meg havi 1200-at megér, mert szerencsére az alapcsomagjukba tették és jelenleg csak erre kell a digitv.

(#7278) Rick4 válasza phanfantom (#7277) üzenetére


Rick4
félisten

Annyit valóban megér, csak hogy legyen.. ;)

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#7279) Dízeles válasza Anettee (#7275) üzenetére


Dízeles
aktív tag

Hali
Nekünk is így van.Hívtam üfsz -egy éve- magyaráztak valamiféle beállítást de csak a keresés volt "sikeres".Aztán ismét kevesebb maradt a csatorna.A társ beltérin 4-5 csatornával több van.

Ha a szüleidnek nincs gyereke, nagy valószínűséggel neked sem lesz.

(#7280) unicumnext


unicumnext
aktív tag

http://www.sg.hu/cikkek/79333/kotelezettseget_vallalt_a_digi

Jön a HDMI csatlakozók, remélem a HD adások is.

(#7281) krystman


krystman
őstag

Nekem tegnap óta nem jönnek be a M1 M2 Duna és a ATV. Másnál sem?

(#7282) Rick4 válasza krystman (#7281) üzenetére


Rick4
félisten

Nálad van a gond.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#7283) vlaho válasza unicumnext (#7280) üzenetére


vlaho
aktív tag

Vajon ettől a képminőség is javulni fog?Igaz megszünik egy jelátalakítás,de én ettől nagy csodát nem várok.... :U

Mindenki jó valamire.....ha másra nem,hát elrettentő példának

(#7284) tigipuf válasza vlaho (#7283) üzenetére


tigipuf
senior tag

Nem valószínű.
Én próbáltam T-satnál hdmi-s,és sima euroscartos is jelátvitelt lcd-re,de nem tapasztaltam észrevehető javulást.HDMI elég karcsú magában,HD adás nélkül. :DDD

"Ha jól viselkedik akkor gyuszi,ha rosszalkodik akkor Gyula."

(#7285) Lala6


Lala6
őstag

Jön egy kis áremelkedés a Digi TV-nél is: [link]

(#7286) maláj válasza Lala6 (#7285) üzenetére


maláj
őstag

szomorúan látom :((

(#7287) Lacpac válasza Rick4 (#7258) üzenetére


Lacpac
őstag

Szia!
Régi bejegyzésre:
60-as tükörrel sem volt gond a nagy hóban sem, még a digi csatik is jöttek.
(Sagem Dbox2 cs-vel)
Sok fórumon olvasom, hogy nagyobb tükrökkel viszonylag hamar elmennek a digi csatik.
Szerintem az nézzen rá az antennabeállításra.

Én mikor állítottam be az antennát, akkor ha valamelyik érték akár egy százalékkal is csökkent, már korrigáltam.
Holdat megtalálni 30 perc (nem volt műszerem, csak a beltéri), pontosan beállítani 15 perc, majd rögzíteni 45-50 perc (ez volt a legidőigényesebb, megéri ráfordítani ezt az időt.)

[ Szerkesztve ]

(#7288) Rick4 válasza Lacpac (#7287) üzenetére


Rick4
félisten

Én konkrétan nem foglalkoztam sosem a digis beltéri kijelzéseivel, elég régóta komolyabb beltérim van, ami SNR és BER értéket mutat. Mondjuk azon csodálkoznék, hogy egy nagyobb antenna ugyanolyan jól be van állítva, mint egy kisebb, és a jelszint már csak az antenna nyereségéből adódóan is lényegesen nagyobb, ennek ellenére mégis a nagyobbnál megy el hamarabb a jel. Beállítási gond tuti nem lehet, mivel egy komplett forgatómotoros rendszer van feltéve, K-Ny-ig kb 80°-ban tökéletesen lát minden műholdat. Mondjuk azt nem is mondom, hogy a upc-s TP-k kb 2x olyan erővel sugároznak ugyanabból a pozícióból, mint a digis TP-k.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#7289) eper79


eper79
csendes tag

Sziasztok!
Digis Hyundai HSS-1165NA beltérin csináltam egy gyári visszaállítást, költözés miatt át lett szerelve a parabola azóta 1-200 -ig nincs semmilyen csatorna, semmi digis, de van vagy 2000 másik. Ezeket a csatornákat nem mutatja, nem állít be rá semmit, nem létezik. Az intelsat 10-02-re 98% os jel van, Thor 3, Hotbird szintén. Bármi ötlet?

(#7290) Chip


Chip
aktív tag

Január elején előjött egy hiba az elsődleges beltérin (Hyundai HSS1165NA, saját) a bekapcsolás után nem sokkal elmegy a kép a tv-n. A hang megmarad de a kép és a beltéri menüje sem látható. Több kábellel, kimenettel ( SCART és Video RCA) is megmarad a jelenség.
Mi lehet a gond? Javítható? Vagy szerezzek egy használtat pl a Vateráról?

(#7291) Rick4 válasza Chip (#7290) üzenetére


Rick4
félisten

Megvetted ezt a beltérit, vagy a szolgáltatóé? Ha az övéké, nekik kell megcsinálni, ez az ő érdekkörükben felmerült hiba. A másik beltérivel nem fog működni a kártyád, max ha a sajátod a cucc, alkatrésznek érdemes egyet venni 2 ezresért...

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#7292) Chip válasza Rick4 (#7291) üzenetére


Chip
aktív tag

Saját a készülék.

Kis imádkozás és a belsejének a portalanítása után újra működik a készülék.

(#7293) maláj


maláj
őstag

tegnap óta nincs tv adásom :(
beltéri 00:00-át mutat, jelek 10-10%-on, hibabejelentés megtéve
a hölgyemény szerint a tányér körül van a gond :U

volt áramtalanítás, kártyakivétel, stb.

ti mit gondoltok :F

(#7294) forrest85 válasza maláj (#7293) üzenetére


forrest85
senior tag

Antenna hogy áll? Földrengés nem mozdította el?

A futás csak azoknak való, akik nem elég intelligensek a TV nézéshez!

(#7295) maláj válasza forrest85 (#7294) üzenetére


maláj
őstag

antenna a ház tetején van, Szegeden nem hiszem, hogy érződött a "földrengés" :)
ha a beltérin belül adatok kellenek akkor írjátok + melyik és merre található - ha ez segít nektek a hiba feltárásában :B

(#7296) Rick4 válasza maláj (#7295) üzenetére


Rick4
félisten

Sajna ha nem értesz hozzá, akkor mindegy, de legegyszerűbb az lenne, hogy valaki lent nézné a tévét meg a beltérit, valaki meg felmenne, és megnézné, valóban tekeredhetett-e, ha igen, akkor visszatekeri..

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#7297) maláj válasza Rick4 (#7296) üzenetére


maláj
őstag

mármint, hogy a tányér elfordult 1 másik irányba :F
annyira emléxem, hogy a kéményre lett feltéve talán 4 db jó hosszú csavarral a konzol :)
nincs lehetőségem ezért majd a szerelő gyerekek megnézik
annyiban reménykedem, hogy talán a beltéri romolhatott el és akkor nem kell a tetőre mászni ;]

(#7298) Rick4 válasza maláj (#7297) üzenetére


Rick4
félisten

bármi lehet. ha nem vetted meg a cuccokat, akkor ez a szolgáltató érdekkörében felmerült hiba, aminek az elhárítása kötelességük, ha szolgáltatni akarnak, és sem a javításért, sem a kiszállásért nem kérhetnek pénzt..

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#7299) maláj válasza Rick4 (#7298) üzenetére


maláj
őstag

ezzel tisztában vagyok :)

szerk: keresésnél TV: O, Rádió: O és 10% bal oldalon :)
lehet, hogy leesett a tányér :F
na majd jól lefényképezem ha kijön a szerelő :D

[ Szerkesztve ]

(#7300) gergo0007


gergo0007
tag

Sziasztok!

Tudja valaki, hogy a diginél miért ne lehet 3 beltérit rendelni, és hogy változik-e ez a közeljövőben?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.