Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) rii válasza Remekelek28 (#50) üzenetére


rii
nagyúr

az árfolyamgát sekélyes tudásom szerint "annyi" volt, hogy mind CHF mind EUR esetében meghúztak egy határt, ami fölé ha ment is a CHF/EUR árfolyam, akkor is csak az árfolyamgát által rögzített CHF/EUR értékben vontak le ....

ami különbözet pedig keletkezik .... nos, én azt nem értem ... mert eddig asszem kb. 14.000 volt rajta ... most nézem ....Gyűjtőszámlahitel: már 0,-

legalábbis két számlát mutat a NETBANK
- Erste SzuperNulla Bankszámla
- Gyűjtőszámlahitel

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#52) Remekelek28 válasza rii (#51) üzenetére


Remekelek28
őstag

Érdemes azért megérdeklődni,az a biztos.

(#53) -NOKIA-


-NOKIA-
Ármester

Gyerekek ne csináljátok már ezt hogy nem hallottatok róla meg nem reklámozzák meg így meg úgy...
A bankok oldalán év eleje óta kötelezően vannak "Elszámolási és forintosítási információk". Pl.: CIB
Rendszeresen olvasom a pénzcentrumot,bankmonitort,az enpenzem.hu-t, kiszámolóblogot, már tavaly ősz óta folyamatosan cikkeznek az elszámolásról napi szinten.

(#54) dugynok


dugynok
senior tag

Hát én végig árfolyamgátról beszéltem és nem a kedvezményes végtörlesztésről, ezért is lepődtem meg, mikor azt írták itt, hogy az árfolyamgátasoknak is jelezni kell, mert én is napi szinten ilvasom a pénzügyi oldalakat, híreket, de sehol nem esett szó az árfolyamgátasokról, h jelezniük kéne, banki oldalon sem. Akkor nekünk valóban nem kell semmit csinálni

[ Szerkesztve ]

(#55) dugynok


dugynok
senior tag

Felhívtam a bankot, csakjól tudtam, hogy nekünk árfolyamgátasoknak semmit nem kell csinálnunk csak a végtörlesztőknek/lezárt hiteleseknek kell nyilatkozniuk.

rii:

Azért, mert a visszajáró pénzt elsőnek a gyűjtőszámla tartozásra fordítják, utána a fenmaradó pénzből a tőkét csökkentik.
Viszont nem tudom mi lesz az árfolyamgáttal, gondolom megszűnik, mert értelme nincs a forintosítás után...

[ Szerkesztve ]

(#56) rii válasza dugynok (#55) üzenetére


rii
nagyúr

na .... votlam bent én is ... szenvedni 1 órát

nekem az árfolyamgáttal: 75.000 volt eddig
márciusban levontak: 70.000-et

azt mondták most, hogy nem értik miért 70.000-et vontak csak le, mert feléjük az volt a kommunikáció, hogy 15%-kal emelkedni fog márciustól, tehát 86.000-et kellene fizetnem

de kértek telefonos segítséget
- és marad a 70.000
- marad a gyüjtősznámla is 2015-ig vagy meddig
ha a kamatváltozás miatt a janurái összeg (75.000) fölé menne, akkor a 75.000 feletetti összeg a gyűjtőszámlán gyűlik, de ha csak 2-3.000 Ft- van szó, akkor meg is lehet szűntetni a gyűjtőszámlát, és vállalni, hogy 2-3.000-el a januári (75.000) fölé megy.

" ... Azért, mert a visszajáró pénzt elsőnek a gyűjtőszámla tartozásra fordítják, utána a fenmaradó pénzből a tőkét csökkentik. ..... "
ahhhá .-)

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#57) -NOKIA-


-NOKIA-
Ármester

Gyűjtőszámlahitel-tudnivalók-olvasnivaló. Erről még én nem hallottam.

(#59) dugynok válasza -NOKIA- (#57) üzenetére


dugynok
senior tag

Ez tiszta sor, tudom mi ez, azért is léptem bele, nincs is gond vele. A forintosítás után viszont értelmét veszti, hisz nincs árfolyambeli eltérés, csak sehol, semmikor nem esett róla szó, hogy mi lesz vele, megszünik vagy ott marad üresen...

(#60) HookR válasza -NOKIA- (#58) üzenetére


HookR
addikt

Még a múlthéten beadtam az elszámolási kérelmet (nyugodtabban alszom 10e-t elbukva, mintsem százezreket tétlenség miatt). Nagyvonalúan november 30.-ai határidőt jelöltek meg az elkészültéhez. ;]

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#61) -NOKIA-


-NOKIA-
Ármester

Vannak újabb számok: ismerős 1millió hitelre 200ezer ft-ot kapott vissza,illetve 400ezerre 55ezret.

(#62) rii


rii
nagyúr

sziasztok

havercsajnak még futó autóhitele van, de már lassan egy éve nem fizet nekik semmit se ...

mik a kilátátsok?

a forintosítás rá is fog vonazkozni?
CHF-es Merkantil bankis hitel.

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#63) D-LAN|FuRioN


D-LAN|FuRioN
aktív tag

Én is várom az elszámolást 2007-ben vettem fel 1.400.000 -et, autó hitel Lombard verzióban 6 évre természetesen CHF alapon, 2013-ban járt le. Rendesen végig kifizettem, nem vettem igénybe semmi kedvezményt, nem késtem törlesztőrészlettel egyszer sem. Ellenben anyáztam, mert az utolsó törlesztőrészlet 45 ezer helyett 80 ezer volt... Ahogy kiszámoltam egyszer a csekkekből, 2,6-2,7 milliót fizettem vissza az 1,4-re. Nagyon kíváncsi vagyok mit adnak vissza. Bár a Lombardból kiindulva nem sokat. Kíváncsi vagyok, hogy mit hoznak fel, mert nem haszongépjármű volt a lízing tárgya. :) Ha megkaptam megírom nektek. Jó lenne látni, hogy mik a tapasztalatok, eddig csak 1-2 példát láttam a neten.

\'\'Sebességmámor, mindenki ezzel vádol, a kilóméteróra is csak lehunyt szemmel számol, a gumi lángol, az autó szinte táncol...\'\'

(#64) -NOKIA- válasza D-LAN|FuRioN (#63) üzenetére


-NOKIA-
Ármester

Nem attól függ az elszámolás hogy melyik banknál vagy; erről törvény rendelkezik, amely minden pénzintézetre kötelező érvényű. Csak egy tipp: szerintem 3-400ezer körül fogsz visszakapni, már ha tudják a címed+bankszámlaszámod.

rii: a rosszul fizető adósokkal később számolnak el úgy tudom. Viszont egy év az sok idő, már lehet végrehajtás alatt is van az autó.

[ Szerkesztve ]

(#65) D-LAN|FuRioN válasza -NOKIA- (#64) üzenetére


D-LAN|FuRioN
aktív tag

Szerintem attól is függhet, néztem a lombard tájékoztatóját és volt egy külön dokumentum, hogy melyik paragrafusos emeléses üzletszabályzat módosításukat tartották érvényesnek. Gondolom ez is befolyásolhatja a számításokat. Mindenesetre kíváncsian várom. A címem email váltásban leírtam nekik, bár nem változott, bankszámla számom nincs nekik megadva, nem is tervezem, küldjék szépen ki postán úgyis az a legrövidebb, mert ott 10 napos a határidő. :)

\'\'Sebességmámor, mindenki ezzel vádol, a kilóméteróra is csak lehunyt szemmel számol, a gumi lángol, az autó szinte táncol...\'\'

(#66) -NOKIA- válasza D-LAN|FuRioN (#65) üzenetére


-NOKIA-
Ármester

Sehol nem hallottam és olvastam olyat az elmúlt 1évben,hogy azzal hogy nem adod meg a számlaszámod, automatikusan hozza a postás a több százezret kápéban... Nyilatkozni kell a megfelelő formanyomtatványon hogy készpénzben kéred a visszajáró összeget, amit a központi fiókban vehetsz fel /nem akármelyik kis fiókban/. Én az emailben nem bíznék, semmi hivatalos nyoma nincs. Nekem mindkét nyomtatványomat átvette, lepecsételte, aláírta a bank, ezzel már lehet panaszt tenni ha valami gond van.

(#67) D-LAN|FuRioN válasza -NOKIA- (#66) üzenetére


D-LAN|FuRioN
aktív tag

Nem automatikusan, hanem azt olvastam, hogy a levél megérkezésekor lehet kérni számlára, postai úton vagy személyesen bankfiókban a felvételt. Aztán lehet ez változott és csak banki utalás játszik nekik. Ha megkapom a levelet megtudom belőle. Mail nem tudom mennyire felel meg, hivatalosan regisztrálták a panaszom és válaszoltak, regisztrálva is vagyok a rendszerükben. Nem aggódok egyenlőre, mert nem költöztem sehova. Nem tudom mennyire gyorsítaná meg az eljárást, ha már most küldenék egy bankszámla módosító papírt nekik.

\'\'Sebességmámor, mindenki ezzel vádol, a kilóméteróra is csak lehunyt szemmel számol, a gumi lángol, az autó szinte táncol...\'\'

(#68) -NOKIA-


-NOKIA-
Ármester

(#69) csiben1


csiben1
tag

Sziasztok!
Èn 2008-ban vettem fel 1.1millió Ft chf hitelt 6 èvre, de 3èv után 2011ben vègtörlesztettem. Tudtommal semmi kedvezmènyt nem vettem igènybe, csak egyszerűen besètàltam ès kifizettem.
Nekem kellett volna március 31ig kèrvènyezni valamit vagy sem ? :F

You can walk straight through hell with a smile

(#70) Remekelek28 válasza csiben1 (#69) üzenetére


Remekelek28
őstag

Ha nem a 180 forintos kedvezménnyel tetted,akkor kapsz visszatéritést. Nem kell tenned semmit.

(#71) csiben1 válasza Remekelek28 (#70) üzenetére


csiben1
tag

Köszi, èn is így tudtam, csak már az utolsó utáni pillanatban elbizonytalanodtam... :R

You can walk straight through hell with a smile

(#72) -NOKIA- válasza csiben1 (#69) üzenetére


-NOKIA-
Ármester

Én is ugyanígy tettem mint te. Jár a pénz vissza automatikusan. ;)

(#73) csiben1 válasza -NOKIA- (#72) üzenetére


csiben1
tag

Dőlni fog a lè, jöhet a habzsi dőzsi ;] ;]

You can walk straight through hell with a smile

(#74) jopika


jopika
tag

sziasztok én 10 éve fizetek 35 röl indul 72 nél jár :W de mivel már a fair bank van érvényben így most "csak 60" a törlesztő , aztán várom a levelet hogy mennyi lesz a vége, még pont 10 évem van pff

„Ember: egy lény, aki kivágja a fát, papírt csinál belőle, majd ráírja, hogy „ Védd a fákat ”

(#75) jopika válasza rii (#62) üzenetére


jopika
tag

mármint be bukta a hitelt azért nem fizet?

„Ember: egy lény, aki kivágja a fát, papírt csinál belőle, majd ráírja, hogy „ Védd a fákat ”

(#76) Woodslave


Woodslave
nagyúr

na megjött nekünk is. K&H Bank 2007-ben CHF alapon 3.4 (v. 3.4millió) 299.500 forint jár vissza. Kicsit többre számítottam (álmodoztam) de ajándék lónak... Nem is ezek miatt fizettünk végül vagy 6 milliót vissza.. :D

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#77) -NOKIA- válasza Woodslave (#76) üzenetére


-NOKIA-
Ármester

Neked milyen törlesztőid voltak? Mennyire nőttek/szálltak el?
Lehet hogy nálad nem voltak akkora mértékűek ezek:
-folyósítási árfolyamrés
-törlesztési árfolyamrés
-egyoldalú kamatemelés.

(#78) Woodslave válasza -NOKIA- (#77) üzenetére


Woodslave
nagyúr

azt tudom, hogy 55-ről 97k volt a rekord :K

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#79) -NOKIA- válasza Woodslave (#78) üzenetére


-NOKIA-
Ármester

Az igen.. :((

(#80) jopika


jopika
tag

Már nagyon várom a cibtöl a papírt, remélem jóval lejjebb megy mint a mostani

„Ember: egy lény, aki kivágja a fát, papírt csinál belőle, majd ráírja, hogy „ Védd a fákat ”

(#81) -NOKIA- válasza jopika (#80) üzenetére


-NOKIA-
Ármester

Nem olyan forró a pite! Lassan jönnek az elszámoló levelek a bankoktól!

ill. olvass vissza, ha még nem tetted:
(#68)

[ Szerkesztve ]

(#82) jopika válasza -NOKIA- (#81) üzenetére


jopika
tag

köszi valamiért nem figyeltem bocs,

csak kiváncsi vagyok mi fog kijönni hogy mire számíthatok mert nekem 7m a hitelem, 180 volt a frank amikor felvettem , elég jol indult azt jött a cumi, és már ment is felfelé, Kíváncsian várom mi lesz a törlesztőm

„Ember: egy lény, aki kivágja a fát, papírt csinál belőle, majd ráírja, hogy „ Védd a fákat ”

(#83) -NOKIA- válasza jopika (#82) üzenetére


-NOKIA-
Ármester

A törlesztő valamivel csökken, a tőke valószínű marad 7m körül.
/ Mert ugye nőtt a tőkéd is az árfolyam különbözet miatt, csak lejön belőle amit eddig kifizettél, illetve a jogosulatlanul levont összegek. /

(#84) jopika válasza -NOKIA- (#83) üzenetére


jopika
tag

Már most is csökken a fair bank miatt. lement egy 10 el a törlesztő, ha még kb 10-15 el lemenne az jó lenne,, de ez eddig csak merész álom, ha több az király ha kevesebb akkor bas...k + :W

„Ember: egy lény, aki kivágja a fát, papírt csinál belőle, majd ráírja, hogy „ Védd a fákat ”

(#85) -NOKIA-


-NOKIA-
Ármester

(#86) HookR


HookR
addikt

Látókör-szélesítő olvasnivaló: Westpac ügy

Ismerős?

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#87) gooool


gooool
őstag

Sziasztok!

Tegnapi napon mi is megkaptuk a Budapest Banktól az autóra vonatkozó elszámolást.
2007. augusztusi deviza alapú hitel, 10 éves futamidő (ami valamiért jó ideje már 11 év, nem tudjuk miért, mi nem írtunk alá szerződésmódosítást...) 2.430.000Ft a hitelösszeg.

Nos eredeti árfolyamon lenne most 1.340.000Ft a tőkehátralék, de az árfolyam-különbözet miatt 2.980.000Ft jelenleg, ámde visszatérítésként lejött 530.000Ft, vagyis maradt 2.555.000Ft.

A törlesztők 31.000-ről indultak, 46 volt a csúcs, most visszaállt 34-35-re.

Na most ebben az a szép ugye, hogy 8 éves az autó, maximum ér 1 milliót a piacon...és ez idő alatt még egy fillért sem törlesztettünk úgymond, sőt, 125.000Ft-ot ugye rácsaptak.

Tudom, ez a rendszer, de b@sszameg, hogy végül egy 11 éves fapados 206 "Pözsó" 6.200.000-be fájjon, na az kicsit sok...

Esetleg van olyan lehetőség, hogy valamilyen úton módon egy újabb autóba átszállhasson az ember? Úgyis kamatokkal együtt még 3 millát fognak leverni rajtunk, akkor inkább egy újabb gépért dobáljam a kukába a pénzt.

Üdv, Balázs

(#88) gooool válasza gooool (#87) üzenetére


gooool
őstag

Vagy esetleg még jobb lenne ha újabb hitelbeverés nélkül jobban ki lehetne jönni ebből...De sajnos nincs ötletem jelenleg ez miképp valósítható meg. :(

Üdv, Balázs

(#89) -NOKIA- válasza gooool (#88) üzenetére


-NOKIA-
Ármester

Ez csak az én egyéni véleményem.. teheted azt hogy fizeted tovább és használod még évekig amíg megy az autó. Tehed azt hogy visszaadod,így elárverezik valószínű piaci ár alatt,és a fennmaradóval továbbra is tartozol,viszont autó nélkül több pénz marad a zsebedbe(alkatrész,adók,kgfb,benzin stb. egy vagyon,éves szinten több százezer!),hogy törlessz,előtörlessz,egyenesbe gyere,és soha többet ne vegyél fel kölcsönt,csak ha már meg van rá a pénz,akkor vegyél autót,tévét stb. kp.-ra. Én ezt az egészet úgy fogtam fel mint egy leckét,banktól soha többet semmit.

[ Szerkesztve ]

(#90) dugynok válasza -NOKIA- (#89) üzenetére


dugynok
senior tag

Pedig a hitel alapjaiban véve jó dolog, csak egyrészt jó dologra kell felhasználni, az autó vásárlás pont nem ilyen, mert az eredeti ár 1,5 - 2-szeresét fizeted vissza úgy, hogy mire kifizeted a harmadát (se) éri a termék és csomót költesz plussz szervizelésre, még a legjobb konstrukciós hitellel is. Ha már új autót szeretnél hitelre, a legjobb, ha 3-4 évente becseréled egy újra és újra indítod a hitelt. Igaz, hogy így folyamatosan van hiteled, de folyamatosan új autóba ülsz, és a szervízköltségeken is sokat spórolsz. Hozzáteszem sajnos itthon a bankok is hozzátesznek rendesen, hogy ördögként tekintenek a hitelre, de lehet találni jó konstrukciókat mind lakás, mind autó, mind szab.felhadználásra, csak körbe kell nézni rendesen.
Példa, sógor saját banknál vett fel szab.felhasz. hitelt, 24% változó kamattal, ajánlottam volna másikat fix 18%-al és ugyan az a konstrukció és összeg...
Néha azért user error is a rossz hitel.

(#91) -NOKIA- válasza dugynok (#90) üzenetére


-NOKIA-
Ármester

Igen egy értékálló dolgora van értelme esetleg a hitelnek mint pl. az ingatlan,feltéve ha van megtakarításunk,és egy kezelhető összeget veszünk fel,nem 20milliót 35évre. Az új autó,hitelre vett autó, teljesen kidobott pénz,jobb egy párszázezrest venni kápéra,és azt használni hosszú távon,vagy cserélgetni ha már gatya.A szab.felhasználású/áruhitelt soha nem fogom megérteni,és soha nem is venném fel ..

[ Szerkesztve ]

(#92) dugynok


dugynok
senior tag

Elméletileg én is megkapom jövőhéten az Axa-tól az elszámoló levelet, beírom én is, hogy mi a történet. Mondjuk nekem cifra, mert unit-liked kombi hitelem van, tőkét késöbb törlesztek. Nagyjából ahogy számoltam magamnak, marad ugyan annyi a törlesztőm, de a tőketartozásom nagyobb lesz a magasabb árfolyamon való váltás miatt és ebből kifolyólag lehet az életbiztosítás összegét is emelni kell, vuszont az indexálás miatt elvileg a befizetésem több is lesz a hozamról nem beszélve...

[ Szerkesztve ]

(#93) gooool válasza -NOKIA- (#89) üzenetére


gooool
őstag

Az utóbbi amúgy számomra jobbnak tűnik valamiért, de autó meg kellene, vagyis sehogy sem jó...
Nem az a baj igazság szerint, hogy annyi amennyi, hanem amit még mellé csatoltak, hogy mennyi lesz várhatóan a hátralévő részletek összege...drasztikus növekedést mutat, a jelenlegi 34-ről szépen fel 120ezerig, majd utolsó hónapban egy 520ezres tétel. Na ez az ami kiakaszt, lévén akkor már egy 11 éves autó lesz alattunk, nem beszélve arról, hogy ezen összegeket képtelenek lennénk kifizetni...

Üdv, Balázs

(#94) dugynok válasza gooool (#93) üzenetére


dugynok
senior tag

Még egy lehetőség, ha nem akarsz emelkedő részleteket:
Keresel egy faktor céget és átadod a tartozásod. Kevesen tudják, de nem csak irányodba kérheti más, de te is eladhatod az adósságod és másal egyezel meg. Persze első körbe a bankoddal kéne egyezkedni.

(#95) gooool válasza dugynok (#94) üzenetére


gooool
őstag

Gyorsan rákerestem erre a dologra és első olvasatra elég jó alternatívának tűnik.
Esetleg tudsz valami oldalt vagy céget ahonnan mélyebb információkat tudok szerezni?

Üdv, Balázs

(#96) Def26


Def26
félisten

Merkantil -től kapott már valaki?

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#97) Remekelek28 válasza Def26 (#96) üzenetére


Remekelek28
őstag

elvileg jövő héten küldik.

(#98) dugynok válasza gooool (#95) üzenetére


dugynok
senior tag

Konkrétan nem, de rengeteg behajtó/faktor cég van, érdemes emailokat küldözgetni felvázolni nagyjából a dolgokat, biztos lesz olyan, aki visszaír.

(#99) gooool válasza dugynok (#98) üzenetére


gooool
őstag

Rendben, köszönöm a segítséget! :) :R

Üdv, Balázs

(#100) -NOKIA- válasza Def26 (#96) üzenetére


-NOKIA-
Ármester

Kollégámnak 1milliós chf hitele volt (azt nem tudom mennyit fizetett vissza rá a banknak), 200ezret kapott most vissza.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.