Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#251) Woodslave válasza mefistofeles (#247) üzenetére


Woodslave
nagyúr

ja. Választani lehetett: CHF hitel havi 50k, euro 60k. forint 80k (ha megkapod) törlesztőrészlettel... Mai agyammal persze már qrva gazdag lennék, ha lakás helyett 7m-ért svájci frankot vettem volna :D

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#252) juliabrilke


juliabrilke
addikt

Erste 2008-ban felvett 13,5m CHF hitel.

Ma jött meg a papír, kb. 750k-t kaptunk vissza, kamat meg 5,52%. Nem is tudom melyik a nagyobb vicc. :W

(#253) mefistofeles válasza Woodslave (#251) üzenetére

Ja igen az a másik.....
Mikor kezdtek bedőlni a frank hitelek, a sok okos elkezdte mondani, hogy miért nem forinthitelt vettek fel a balekok. Na az ilyennek jól bemosnék egyet! Én is kértem kimutatást, vagy 6 banktól, a hitel összeg és a futamidő azonos volt. Mondanom se kell, a forinthitel törlesztője alsó hangon 10-15 ezerrel volt több. Valyon abba a helyzetbe ki a fene választotta volna azt, mikor hangoztatták, hogy veszélytelen a frank hitel.

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#254) MaxxDamage válasza mefistofeles (#253) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Igaz!
A másik meg az volt, hogy a Forint hitel nem is volt nagyon elérhető... csak a CHF (ez a nem mind1) :U

L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#255) -NOKIA- válasza juliabrilke (#252) üzenetére


-NOKIA-
Ármester

Mennyit fizettél eddig ki a hitelből? Gondolom még fut...

(#256) mefistofeles válasza juliabrilke (#252) üzenetére

7 éve fizeted és visszakapsz több mint 7 kilót. Elsőre nem is tűnik olyan rossznak. Mondjuk a törlesztőrészlet ismeretében lenne értékelhető, de az én merkantilos hitelemhez képest aranybánya. Én 2007 óta fizetek, manapság havi 55 ezret és visszakaptam cakumpakk kb. 50 ezret és a törlesztőm a hátralévő két és fél évre havi 247 forintal csökkent!

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#257) -NOKIA- válasza mefistofeles (#256) üzenetére


-NOKIA-
Ármester

Azért nehogy azt hidd hogy ez olyan jó.
Szerintem ő is úgy áll mint a kollégám aki felvett 9m-t, elszámolás után neki is jóváírtak 800ezret, és még így is 13m-val tartozik!! :W

(#258) juliabrilke válasza -NOKIA- (#255) üzenetére


juliabrilke
addikt

Persze, még fut 2028-ig. Előtörlesztés volt egyszer 1,5milla, meg most megy majd bele 4db 4 éves 20k-s lakáskassza.
De a kamatról holnap beszélgetünk majd velük, mert ennél mindenhol messze jobb ajánlatot adnak.

(#259) Lui82


Lui82
tag

Tudja valaki, hogy a kifizetendő összeg (lejárt Budapestauto hitel) minek a különbségéből jön ki? Mert kaptam részletes értesítőt az azon szereplő túlfizetés összege az adott hónapban összeadva több mint a kifizetendő összeg

(#260) -Zsolt113-


-Zsolt113-
újonc

Üdv! Én tegnap kaptam meg az elszámolólevelet ERSTE élő lakáshitelre. Szerintem több dolog sántít, kíváncsi vagyok a véleményetekre. 2007-ben vettem fel forintban 7.200.000Ft-ot. Az eredeti szerződésben ez 52.571CHF. Személyi igazolvány változás miatt 2015.01.16.-án kaptam egy adatközlő lapot melyben szerintük az eredeti szerződés összege 47.188CHF. Ez hogy jöhetett ki nekik? Ugyanezen az adatkölőn az szerepel, hogy a fennálló tőketartozás 37.912CHF. Ezt írták 2015.01.11.-én. A tegnap kiküldött elszámolólevélben a tőketartozás összege 2014.nov.30. dátummal amiből számoltak mindent 38.094CHF. Vajon mért nem 2015.03.23.-as adatokkal számoltak? Akkor ugye kevesebb jönne ki. A kiküldött értesítő nem magyarázza meg a számítást, a szerződésmódosítás nonszensz. Ezt elfogadva a bank minden eddigi simlisséget letudna magáról. Az új törlesztőrészlet 25.767.-Ft-tal lenne kevesebb, 78.452.-Ft. Azt írják, a tisztességtelenül felszámított összeg 7.026CHF. A paksamétában van még egy táblázat a befizetésekről. Letöltöttem a netbankból az összes levont összeget, és 400.000.-Ft-tal többet fizettem, mint amit most írtak. Tehát 2014.nov.30 dátummal számolták a forintosítást, Nincsenek feltüntetve az azóta befizetett összegek. Azokkal mi lehetett? Sok a kérdés....

(#261) mefistofeles válasza -NOKIA- (#257) üzenetére

Nem azt írtam, hogy jó. Amúgy az én merkantilos elszámolásomhoz képest főnyeremény.....

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#262) Lauda


Lauda
félisten

Faterom is megkapta az elszamolast. Ketto millio hatszazezer koruli lefutott auto hitel, 6 evre, 312 ezret kapott vissza. Mar csak az enyem erkezne meg. :U

(#263) Otisz


Otisz
őstag

Én is megkaptam...
2005-ben 6 évre CHF alapon 2,5misi kocsihitelt.
Visszajár 66ezer!!! Ft... :U
Ettől azért többre számítottam. :(((

PSA Finance Hungária.

[ Szerkesztve ]

(OO[IIII][IIII]OO)

(#264) Def26 válasza Otisz (#263) üzenetére


Def26
félisten

Az nem sok.

Mennyi volt a kezdő törlesztőd és mennyi volt az utolsó?

[ Szerkesztve ]

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#265) Lauda válasza Otisz (#263) üzenetére


Lauda
félisten

Ott szerintem valami nem jo! En a helyedben kiszamoltatnam a nemzeti bankkal is.

Def26 Mennyi most? ;]

(#266) Def26 válasza Lauda (#265) üzenetére


Def26
félisten

Hogy mi? ;]

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#267) Rolee87 válasza Def26 (#266) üzenetére


Rolee87
tag

2011-ben lejárt a hitel,így nincs mostani törlesztő :DDD

[ Szerkesztve ]

(#268) Lauda válasza Def26 (#266) üzenetére


Lauda
félisten

:W

;]

(#269) mefistofeles válasza Lauda (#265) üzenetére

A nemzeti bank addig nem foglalkozik az ügyekkel amig a hitelező pénzintézet felül nem vizsgálta!
Először nekik kell visszaküldeni 30 napon belül egy panaszt ahol (itt nem árt ha könyvvizsgáló, vagy valami pénzügyi guru van a rokonságban) le kell írni mi nem tetszik. Persze az nem elég, hogy "szerintem nem jó". Ők 60 napon belül kötelesek neked válaszolni és ha az abban leírtakkal nem értesz egyet csak akkor lehet a nemzeti bankhoz (békéltető testület) frodulni.
jól ki van ez találva.....

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#270) Otisz válasza Def26 (#264) üzenetére


Otisz
őstag

A kezdő 45ezer, a végén 60 körül fizettünk, de volt kiugró (80-85e).

(#265) Lauda: mindenféleképpen az lesz. Ezt hol kell elindítani? Még nem néztem utána.

(#269) mefistofeles: valóban nem egyszerű :U

[ Szerkesztve ]

(OO[IIII][IIII]OO)

(#271) Vangelis


Vangelis
nagyúr

Nekünk is most jött meg az autó elszámolás CIB.

Igazából nem értem ponotsan mi és miért van.

Nem jár vissza semmi....

Igaz, hogy az autó hitel fel lett mondva mint több ezer embernek. Autó is el lett adva és befizetve.

Itt nézem a részletes elészámolást és fingom nincs mit kellene nézni :)

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#272) rii


rii
nagyúr

sziasztok

ha ki akar valaki szállni a lakáshitelből, és azt a megoldást választja, hogy eladja, akkor a Tőketaartozásnak megfelelő összeget kell befizetni?

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#273) Def26 válasza rii (#272) üzenetére


Def26
félisten

Autónál a deviza különbözetet is.

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#274) mefistofeles válasza rii (#272) üzenetére

...ezt most nem pontosan értem.....

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#275) rii válasza mefistofeles (#274) üzenetére


rii
nagyúr

1,5–2 év múlva ki akarok költözni BP-ről, és ki szeretnék szállni a lakáshitelből

milyen módokon lehet ezt megtenni?

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#276) mefistofeles válasza rii (#275) üzenetére

A leg egyszerűbb végtörlesztéssel. Hacsak nem változott ősz óta, akkor az a szabály, hogy a pénzintézet a fennáló tőketartozást + 1% kérhet, mást nem! Ha a végtörlesztést egy másik banknál felvett hitelből finanszírozod akkor kérhet 2%-ot.

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#277) rii válasza mefistofeles (#276) üzenetére


rii
nagyúr

szóval akkor eladom? .... és remélhetem, hogy többért tudom eladni, mint a tőketartozás?

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#278) mefistofeles válasza rii (#277) üzenetére

Mi az isten az az "eladom"???? :F Jelenleg nem a tiéd a lakás, (hanem a banké) nem adhatod el.
Ha találsz egy balekot aki átveszi a fennálló terhekkel együtt (és persze a bank is elfogadja új adósnak) akkor örülhetsz. Persze nem mindegy, hogy mennyi a lakás piaci értéke és mennyi az össz tartozás még rá. Viszont ha végtörlesztesz a banknak akkor megspórolod a hátralévő futamidő kamatait. Ez fix.

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#279) dugynok válasza mefistofeles (#278) üzenetére


dugynok
senior tag

Ez az állításod csak akkor igaz, ha az az ingatlan a jelzálogfedezet. Ha tehermentes akkor eladhatja. Viszont, ha nem vesz helyette másik ingatlant kérdés kell-e illetéket fizetni, ha beforgatja a hitelébe.

[ Szerkesztve ]

(#280) rii válasza mefistofeles (#278) üzenetére


rii
nagyúr

a lakás az én nevemen van, "csak" jelzálog van rajta ...
... asziszem lehet jelezni a bankak 90 nappal előtte, hogy ezek a szándékaim ...

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#281) mefistofeles válasza rii (#280) üzenetére

Kinél van a tulajdoni lap? Nálad vagy a banknál?
Tudtommal a jelzálog törléséhez ki kell egyenlíteni a bankal szembeni tartozást!

[ Szerkesztve ]

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#282) Vangelis válasza mefistofeles (#281) üzenetére


Vangelis
nagyúr

A tulajdonos attól még ő!

Csak jelzálog van az ingatlanon. Tehát pl nem adhatja el.

A tulajdoni lap a földhivatalnál van.

[ Szerkesztve ]

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#283) mefistofeles válasza Vangelis (#282) üzenetére

A tulajdonos lehet, hogy ő de pl. a tulajdoni lapot sem kapja meg, ergo el sem adhatja. Szóval az övé és mégse.......
Abban szerintem megegyezhetünk, hogy jelzáloggal terhelt lakást nem adhat el a bank jóváhagyása nélkül.
(márpedig a bank ezt csak akkor hagyja jóvá, ha az eredeti adós végtörleszt, vagy az új lakó átválalja a visszalévő terheket)

[ Szerkesztve ]

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#284) JoHnni válasza rii (#275) üzenetére


JoHnni
senior tag

Ha szerencséd van akkor a fedezet értéke fedezi a tartozás összegét. ebben az esetben a bank hozzá fog járulni az ingatlan értékesítéshez "büntetés" fejében. Amennyiben viszont a tartozás jóval nagyobb mint az ingatlan értéke akkor nem fogsz tudni egyszerűen kiszállni, a bank egyszerűen nem rugalmas, nem fog engedni.
Az előttem szóló említette a végtörlesztést, tőke + 1%?? ezt nem igazán értettem, ilyen nincs.

Egy kis kiegészítés: Jobban járhatsz ha hagyod hogy felmondják a kölcsönszerződést, kerüljön egy faktorcéghez, követeléskezelőhöz a követelés. Ők sokkal rugalmasabbak --> nagyobb elengedés

[ Szerkesztve ]

...:''[*\www.alfaamore.hu/*]'' :...

(#285) mefistofeles válasza JoHnni (#284) üzenetére

Ősszel még ez volt a szabály. Nem vagyok naprakész. de deviza alapú lakáshitel végtörlesztésénél ez volt a tarifa.
Magyarul ha mondjuk van valakinek 10000 CHF tartozása akkor ez az összeg forintosítva napi árfolyamon +ennek az összegnek az 1% volt amit kérhetett a bank.

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#286) JoHnni válasza mefistofeles (#285) üzenetére


JoHnni
senior tag

Így már lehet, korábban tőketartozást írtál :)

...:''[*\www.alfaamore.hu/*]'' :...

(#287) mefistofeles válasza JoHnni (#286) üzenetére

Most is arra gondoltam.... ha mondjuk még van vissza 48 hónap a törlesztésből arra a bank már nem számolhat kamatokat a végtörlesztésnél.

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#288) rii válasza JoHnni (#284) üzenetére


rii
nagyúr

az utolsó bekezdésed nekem is jobban tetszik .-)

de ehhez nem kell fizetni jó sokáig - rosszfiúnak kell lenni .... ?

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#289) dugynok válasza mefistofeles (#283) üzenetére


dugynok
senior tag

Ezt felejtsd már el! Ez nem olyan, mint az autónál a törzskönyv. A tulajdoni lapon a jelzálog bejegyzés széljegyzetben szerepel, ha van rajta. Eladni nem tudja, mert másik bank nem tud/fog jelzálogot bejegyezni, mert nem szívesen mennek be másik bank mögé jelzálogtevésnél, még, ha fedezné is az ingatlan értéke a két bank jelzálogkötelezését is. Talán úgy, ha ugyan annál a banknál veszik fel a vevők a hitelt, ha arra az ingatlanra akarnak jelzálogot tetetni, de lehet nem arra vagy jp-ben fizetnek, akkor is mehet az eladás.

(#290) mefistofeles válasza dugynok (#289) üzenetére

Nem igazán értem amit írsz.... pl. ha eladja miért kéne másik bank jelzáloga rá?
Hidd már el, hogy a jelzálog az nem csak egy szép bejegyzés. A bank nem fog róla lemondani amíg ki nem egyenlíti a tartozását, át nem válalja azt az új tulajdonos (akinek ugyanúgy meg kell felelnie a bank feltételeinek mint az eredeti adósnak) vagy esetleg amig a jelzálog jogot át nem tudják tenni egy másik ingatlanra vagy nagy értékü vagyontárgyra.

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#291) JoHnni válasza dugynok (#289) üzenetére


JoHnni
senior tag

Szerencsére tévedsz :) Hosszú lenne leírni a teljes folyamatot. De lehet hitelből finanszírozni egy terhelt ingatlant. Nagyon egyszerű, amennyiben a bank hozzájárul az értékesítéshez akkor egyúttal hozzájárul a jelzálogjog törléshez és a tartozás rendezéséhez. Ezt a nyilatkozatot pedig általában elfogadja a hitelt nyújtó bank.

...:''[*\www.alfaamore.hu/*]'' :...

(#292) dugynok válasza mefistofeles (#290) üzenetére


dugynok
senior tag

Azért, mert akinek eladja, lehet az a személy hitelre venné és akkor jelzálogot tetetne rá. Én nagyon jól tudom, hogy mi az a tullap, jelzálog, jelzálogbejegyzés. Te kevered a fogalmalat most is. Nem írtam olyat, hogy a bank csak úgy lemond a jelzálogbejegyzésről... Ha máskép gondolod idézd légyszíves azt a mondatomat.

JoHnni:

Igazad van, másra gondoltam. Össze kevertem azzal, mikor egy jelzálogfedezetes lakás mellé akart valaki egy másik, jelzálogos szab.felhasználásút tetetni. Na abba nem szeretnek belemenni, még, ha fedezné is az ingatla a két jelzálogértéket is.

[ Szerkesztve ]

(#293) wwhy


wwhy
veterán

Erstés elszámolás:
- eredetileg felvett hitel: 8M, 2006
- jelenlegi törlesztő, árfolyamgát: 58xxx HUF
- a tisztességtelenül felszámított összeg: 8415 CHF
- forintosítást követően a tőketartozás 8,3M
- forintosítást követően a törlesztő: 67e HUF.

Inkább nem írom le a szentek között tartott névsorolvasást :(((

[ Szerkesztve ]

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#294) -NOKIA- válasza rii (#272) üzenetére


-NOKIA-
Ármester

Fölösleges ezen vitázniuk,a jelzálog korlátoz a teljes birtoklásban...
Mondok egy példát arra milyen kiszállni egy tartozásból a banknál, én már túl vagyok rajta, 2012-ben mondtam azt hogy elég a svájci frankból,bementem megkérdeztem mennyi az annyi. Volt még 700000 tarozás a kocsin,de az árfolyam miatt lett 1,200000. 1 hét múlva bentem akkor már 1250000-et kértek az árfolyam miatt. Ehhez még hozzácsapnak egy százezer körüli szerződésmódosítási díjat és csak ezután engednek a szorításból. Bankkal soha többé semmit,egy életre megtanultam.

[ Szerkesztve ]

(#295) Def26 válasza wwhy (#293) üzenetére


Def26
félisten

:( szar ezeket olvasni.

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#296) Goose-T válasza rii (#288) üzenetére


Goose-T
veterán

Ha ezt a megoldást választod, akkor számíts arra, hogy jó ideig nem fogsz újra hitelt kapni normális feltételekkel. KHR-listára (régebbi nevén BAR lista) vastagon felvésik a nevedet.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#297) MaxxDamage


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Egységes devizahiteles leveleket kapnak az ügyfelek

A K&H Bank június 15-ig számol el ügyfeleivel

L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#298) -NOKIA-


-NOKIA-
Ármester

Megjött a levél.
CIB lízing
Autóhitel, svájci frankos, 2006-2012-ig.
A felvett hitelösszeg forintban: 3m ft. Amennyi vissza lett fizetve rá: 5m Ft!
Törlesztő részletek: 2006-ban 46ezer Ft volt, 2012-ben már 90ezer volt!
Tisztességtelenül felszámított összeg: 832542Ft.

(#299) Def26 válasza -NOKIA- (#298) üzenetére


Def26
félisten

Az szép. Akkor ezek szerint Neked már 2012 -ben a duplájára nőtt a törlesztőd, holott akkor még nem volt a chf dupla annyi. Nekem még így (149ft -on lett felvéve a hitel) 290ft -os chf árfolyamnál sincs dupla törlesztőm.

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#300) tanygab válasza -NOKIA- (#298) üzenetére


tanygab
tag

Én ma vettem át a postán és megmondom őszintén örülök, mert kevesebbet vártam.Ez a hitel volt:

Cetelem személyi kölcsön CHF
2009.01 - 2014.04 (lejárt, végig időben törlesztett)

A felvett hitelösszeg forintban: 1,3m Ft (60 hónapra)
Visszafizetett összeg: 2.382.430
Törlesztő részletek: 2009-ben ~31.200 Ft volt, 2014-ben ~45.300 Ft
Tisztességtelenül felszámított összeg: 342.437 Ft

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.