Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) Def26 válasza -NOKIA- (#100) üzenetére


Def26
félisten

:R

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#102) -NOKIA-


-NOKIA-
Ármester

Mikor csökken végre az a fránya törlesztőrészlet?

Vajon kamatostul fizetnek a bankok? - nekem 2012-ben lezárt szerződésem van, úgyhogy 3évnyi kamattal is jönnek! ;]

(#103) Def26


Def26
félisten

A le nem járt hiteleknél hogy vonják le a visszatérítést? A törzstőkéből vagy a teljes összegből vonják le? A törzstőke lenne a logikus és majd ebből az új tőkéből számolnák újra a teljes tartozást.

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#104) juliabrilke


juliabrilke
addikt

Kinek milyen kamatot mondott a bank a forintosítás után?
Mert az "első" bank remélem csak viccnek szánta, amit nekünk ajánlott. :U

(#105) Def26 válasza juliabrilke (#104) üzenetére


Def26
félisten

Ennél konkrétabban lehetne? :D

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#106) -NOKIA- válasza Def26 (#103) üzenetére


-NOKIA-
Ármester

Úgy tudom a törzstőkéből vonnak le, de ha majd megkapod a levelet, minden benne lesz.

(#107) -NOKIA-


-NOKIA-
Ármester

A cib keresett ma telefonon,és nem tudták megmondani a központban h. miért..Elvileg fiókból hívtak.

(#108) Def26 válasza -NOKIA- (#107) üzenetére


Def26
félisten

Hehe. Gondolom felcsigáztad magad. :D

[ Szerkesztve ]

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#109) csiben1


csiben1
tag

Nah ma nekem is megjött az elszámolás: 2008-ban vettem fel 1millió ft chf kölcsönt 6évre, de 3 év után végtörlesztettem. 78ezer ft jár vissza.

Ui:k&h bank

[ Szerkesztve ]

You can walk straight through hell with a smile

(#110) -NOKIA- válasza Def26 (#108) üzenetére


-NOKIA-
Ármester

Szerintem megint próbálnak megdumálni hogy nyissak náluk folyószámlát és akkor arra már utalják is a zsét...de már 1x mondtam nekik h. nem érdekel.

(#111) kssvirag válasza -NOKIA- (#110) üzenetére


kssvirag
tag

Tegnap engem is hivtag a cib től délután.
Adategyeztetés miatt. Bár már több mint egy hónapja volta a bankban ahol kitöltöttem mindent.

Még tőlük is várom az elszámolást, de hiába próbáltam bármit is megtudni semmit nem árult el a hölgy. Csak annyit hogy 15e után küldik a levelet.

Ő nem lát bele az elszámolásba az zárt rendszer. Marhajo. Ersténél telefonon megmondták amikor kérdeztem.
Nagyon huzzák a cibnél nehogy tudjunk valamit....

(#112) Def26 válasza kssvirag (#111) üzenetére


Def26
félisten

Merkantil is ugyanez.

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#113) -NOKIA- válasza kssvirag (#111) üzenetére


-NOKIA-
Ármester

Tegnap is rosszkor hívtak meg ma is: nem tudtam felvenni.
Képtelenség visszahívni őket, mert mindig a központba kapcsol minden szám amiről keresnek; ott meg csak a robot hang.
Az ügyintéző kapcsolásnál meg nem tudja megmondani pontosan ki és miért keresett. :(((
Mondtam hogy kitöltöttem az adategyeztető nyilatkozatokat, és leadtam a KÖKI CIB-nél, lehet hogy nem tűnt fel nekik. :U

[ Szerkesztve ]

(#114) -NOKIA-


-NOKIA-
Ármester

A DRB bankcsoport jelenleg felszámolás alatt áll, így a devizahiteles elszámolást a Pénzügyi Stabilitási és Felszámoló által kijelölt felszámolóbiztos végzi.

Megint a veszteségeikről beszélnek, de arról nem, hogy mekkora nyereségük volt ezen az egész devizás őrületen évekig! 573 milliárdos veszteség öt banknál

[ Szerkesztve ]

(#116) Def26 válasza -NOKIA- (#115) üzenetére


Def26
félisten

Merkantil április második feléban adja postára a leveleket.

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#117) Ati007


Ati007
őstag

RenaultCredit is azt mondta április végén számítsak levélre :(

[ Szerkesztve ]

(#118) MaxxDamage


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Ma kaptam meg a levelem a Merkantil Bank -tól és a Nyomtatványt (Túlfizetés kifizetéséhez) már le is töltöttem az oldalukról, azt még ma fel is adom... am. már nincs Hitelem, de azért fizessék csak azt a megállapított "túlfizetést" :U

/nem gondoltam volna, hogy nekem küld a Bank ilyen elszámoltatási, túlfizetési levelet.../
mivel a Hitelem CHF de Motorkerékpárra vettem fel és azt ellopták, (Bank által volt rá kötve 100% Casco lopás és töréskár esetén) szóval kíváncsi leszek rá, hogy tényleg kifizetik-e azt az összeget ami a levélben fel van tüntetve.

L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#119) Def26 válasza MaxxDamage (#118) üzenetére


Def26
félisten

Jó hír. :R

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#120) MaxxDamage válasza Def26 (#119) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

:R
Még a végén elmondhatom, hogy kapok is vissza pénzt.... (elvileg ki kell fizetniük) :P ;]

L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#121) Lvica


Lvica
újonc

Sziasztok!
Ma megjött az elszámolás. KH, kocsihitel. A levélben volt egy link, azonosítóval, jelszóval, ahonnét letölthető a részletes elszámolás. Szóóóval.... Józan paraszti ésszel azt gondolom, hogy ha van egy olyan oszlop a végefelé a részletes elszámolásban, hogy "havi túlfizetés HUF", és ott összegeket látok havi bontásban, ami éppen a "ténylegesen kiszámlázott fizetendő összeg" és az "átszámított előírt törlesztés tisztességes árfolyamon" oszlopok különbözete, akkor ha azt mind összeadom, meg kell kapnom a jóváírás összegét. Nem így van. Az összegek összeadva a többszörösét adják az értesítőn szereplő jóváírásnak. Valaki tudna segíteni?:) Persze a jóváírás összege nevetséges, azon túl, hogy semmi módon nem látni a cuccból, hogy hogy jött ki, csak oda van biggyesztve a végére. Letöltötte már valaki ezt a dokumentumot? Nektek milyen? Köszi! Vica

(#122) -NOKIA- válasza Lvica (#121) üzenetére


-NOKIA-
Ármester

Itt egy video. Szerintem te olyan dolgot is hozzáadtál ami nem jár vissza, például azt nekünk kell állni, ami a megemelkedett svájci frank miatt okozott túlfizetést, csak az egyoldalú kamatemelés, árfolyamrés stb. jár vissza.

luimapeiz: ami jár az jár! ;)

(#123) -NOKIA- válasza kssvirag (#111) üzenetére


-NOKIA-
Ármester

Velem is egyeztettek ma.

(#124) MaxxDamage válasza -NOKIA- (#122) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Akkor nem olvastam , vagy értettem félre semmit (remélem) , mert a "Tisztességtelenül felszámított összeg" alatt értendő összeg (HUF) az vissza is jár? :F /tehát az fizetik vissza nekem?/ :R

továbbá az is a levélben van, hogy "Az elszámolás során - a vonatkozó jogszabályi előírásoknak megfelelően - levonásra kerültek a fogyasztói követelésből az Elszámolási törvény szerint levonható azon kedvezmények (vagyoni előny, juttatás), amelyeket az elszámolási időszak során önnek nyújtottunk"

L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#125) -NOKIA- válasza MaxxDamage (#124) üzenetére


-NOKIA-
Ármester

Igen,szerintem az lesz az, de talán megér egy telefont, sőt személyes megjelenést is igényel az adategyeztetés, illetve a nyilatkozat hogy kápéban kéred vagy átutalással a visszajáró összeget.

(#126) MaxxDamage válasza -NOKIA- (#125) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

:R
Weboldalról letölthető nyilatkozat / dokumentum már letöltve, kitöltve és már el is küldtem. :K
(Postai úton való rendezési mód volt az elsődleges megemlítve - meg számomra a személyes megjelenés sem igazán megoldható a 300km+ távolságnak köszönhetően) ;)

L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#127) -NOKIA-


-NOKIA-
Ármester

Hitelátvállalással volt már valakinek tapasztalata? Nálam kb. 3millás chf-os autóról van szó amire az első tulaj befizetett kb 1,5m-t,én pedig utána kb. 3,5m-t.

(#128) Remekelek28 válasza -NOKIA- (#127) üzenetére


Remekelek28
őstag

Ha az első tulaj jelentkezne,hogy kéri tőled az ő részét,visszaadnád neki ? Mert te kapod meg az ő visszatéritését is.

(#129) csiben1 válasza Remekelek28 (#128) üzenetére


csiben1
tag

Erre a kérdésre még én is tudnék válaszolni, így ismeretlenül is. ;]

[ Szerkesztve ]

You can walk straight through hell with a smile

(#130) Remekelek28 válasza csiben1 (#129) üzenetére


Remekelek28
őstag

Nekem két ügyvéd is mondta,hogyha szép szóval nem adják,akkor jogi úton visszakövetelhetem,mivel amit tőlem vettek el a bankok tisztességtelenül,az az enyém.

(#131) csiben1 válasza Remekelek28 (#130) üzenetére


csiben1
tag

Nem ismerem az ide vonatkozó jogszabályokat, de ha vissza kell adni, akkor persze nincs mese, kár megvárni a jogi lépéseket. De csak mert szépen kéri azért nem kapna tőlem semmit.

You can walk straight through hell with a smile

(#132) Lvica válasza -NOKIA- (#122) üzenetére


Lvica
újonc

Köszi a választ, de a videóban az eredeti, postán kapott levél szerepel, azzal nem volt gondom. És természetesen tisztában vagyok vele, hogy mi jár vissza.:)
Mindjárt mutatom az "apró betűs részektől mentes" részletes elszámolás egyik oldalát a 21-ből. Mindenféle magyarázat nélkül, mindenféle segítség nélkül. Közgazdászként láttam már néhány táblát, nem vagyok hülye a matekhoz, de ez... Elképzelem, ahogy Marika néni megkapja, és szívrohamot kap.


Ez volna. Úgy gondolom, az jár vissza, ha jól van megcsinálva a tábla fejléce, ami az utolsó oszlopban van.
A túlfizetés oszlop a befizetés és a tisztességes árfolyamon számolt törlesztés oszlopok különbsége.

Valaki segítene megerősíteni vagy megcáfolni ezt?:)

[ Szerkesztve ]

(#133) Def26 válasza -NOKIA- (#127) üzenetére


Def26
félisten

Nekem is ilyen hitelen van.

2,100,000Ft -ot vállaltam át 2010.05 hóban. Ő a hitelt 2007.07 hóban vette fel egy új autóra. Akkoriban 3 havi elszámolásban jött az árfolyam különbözet ami kb. 5000Ft volt. Most havi elszámolásban jön 33k. :D

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#134) -NOKIA- válasza Remekelek28 (#130) üzenetére


-NOKIA-
Ármester

A te eseted más, mert te fizetted ki a hitel nagy részét, az átvállaló meg a kevesebbet, így jogosan követelhetnéd vissza a téged illető összeget. Nálam az ember menekült a hitelből, nem is tájékoztatott arról sem ő ,sem a bank hogy ez folyamatosan emelkedik, illetve a végén még rám vertek mindenféle banki díjakat, abba sem fizetett (pl. 70ezer ft. szerződésmódosítási díj), és végül én vittem a hátamon/fizettem ki a hitel 70%-át.

Friss: Elszámolás: az utolsó pillanatban érkezhet a levél

Újabb rés a devizahiteles-elszámolásban: a jogosultak egy köre nem tud hozzáférni pénzéhez

Devizahiteles vagy? - Így úszhatod meg a forintosítást!

Forinterősödés: egyre idegesebb a devizahitelesek egy része

[ Szerkesztve ]

(#136) Vangelis


Vangelis
nagyúr

Én is várom a budapest banktól a lakáshitel elszámolást.

De nem nagyon küldenek ezek semmit....

Pedig már személyesen és telefonon is leegyeztettük és lassan már jönnie kellene.

Igaz 2010ben kifizettem, normál CHF ben .... jó sok pénzt nekik....

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#137) dugynok


dugynok
senior tag

Hát srácok, ma megkaptam az értesítést én is az új törlesztőről, az új tőketartozásról és külön levélben a khr-felé az előtörlesztésről szóló értesítő, de nem a tételes elszámolás. Vagy valamit elbactak, vagy nemtudom, de 2009ben felvett 5 milla, 25250chf, most 3,2 milla tőketartozásom van ùgy, hogy a bank felè eddig csak a kamatot kellett fizetnem, a tőke rèszt az unit linked biztosìtásba, ès a hitel 10. évében a bank a biztosìtásból veszi ki a tőke egy rèszèt. A lènyeg, hogy a kezdeti 5 millás tőketartozás helyett 3,2 milla tartozásom van ès eddig cak a kamatot fizettem a banknak. Egyèbként 3 millát kaptam vissza, ennyiről szól az előtörlesztèsi khr levèl. Szóval nekem teljesen pozitìv ez a dolog, főleg, hogy a biztosìtás is jól áll

(#138) -NOKIA- válasza Vangelis (#136) üzenetére


-NOKIA-
Ármester

Ha visszaolvasol látod hogy eddig 7%-át küldték ki a leveleknek és hogy az utolsó pillanatra hagyják a dolgot a bankok, tehát 15-én adják fel hogy 30-ig megkapd.

dugynok: örülök hogy kedvező elszámolást kaptál. ;)

(#139) dugynok válasza -NOKIA- (#138) üzenetére


dugynok
senior tag

Hát nagyon bízom benne, hogy nem számoltak rosszúl és tényleg ez a felállás :)

(#140) Def26 válasza dugynok (#137) üzenetére


Def26
félisten

Ezzel biztos valami bibi van.

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#141) -NOKIA- válasza Def26 (#140) üzenetére


-NOKIA-
Ármester

Szerintem az előtörlesztését is levonhatták a tőkéből. Egyébként az hogy 3millát kapott vissza,engem is meglepett.

(#142) dugynok válasza -NOKIA- (#141) üzenetére


dugynok
senior tag

nem volt külön előtörlesztésem, amit a bank visszaadott, azt hívják előtörlesztésnek

(#143) dugynok


dugynok
senior tag

Folyamatosan készűlnek a levelek,elosztva, nem egyszerre az több százezer ügyfélnek. Mert ugye nem a bankokba készülnek a levelek és ütemezve kerül postázásra. Szóval nem kell aggódni, mindenki időben megkapja, ki elöbb, ki késöbb :)

Egyébként mennyire vizsgálhatja felül pl. az én esetembe a bank a dolgot, hogy elrontott-e valamit, ha már kaptam erről levelet? Hozzáteszem, ez még nem az elszámoló levél, az tértivevényesen kapja meg mindenki, ez a törlesztőrészlet változásról és fennálló tőketartozásról szól. Illetve jól tudom, hogy ezt a törlesztőrészletet jan1-től kell visszamenőlegesen érvényesíteni? Az azóta többként befizetett pénzel mi lesz (mert az én hitelemnél van olyan, hogy eddig a többletbefizetést külön vezették, mert utalással fizettem és párszáz huf-al mindíg több ment rá, és év végén egyszer annyival kevesebbet utaltam)? Visszakapom, vagy akkor addig nem kell fizetnem, amíg az onnan el nem tűnik? 3 hónapnyi részlet a különbség, jó lenne most 3 hónapot kihagyni :) Sajna csak jövőhét hétfőn tudok bemenni bankba, addig meg furdal a kiváncsiság...

(#144) -NOKIA- válasza Remekelek28 (#128) üzenetére


-NOKIA-
Ármester

Kollégám azt mondja hogy elszámolnak az átvállalóval is külön, meg az eredeti hitelfelvevővel is.
Most akkor mi az igazság:F

(#145) Remekelek28 válasza -NOKIA- (#144) üzenetére


Remekelek28
őstag

Biztos,hogy nem ez... Törvény szerint a banknak csak az átvállalóval kell elszámolni.

(#146) -NOKIA- válasza Remekelek28 (#145) üzenetére


-NOKIA-
Ármester

Rendben, hamarosan én is megkapom és meglátom hogy alakul.

(#147) Remekelek28 válasza -NOKIA- (#146) üzenetére


Remekelek28
őstag

Magadtól azért ne add oda az előző tulajnak.ha nem kéri

(#148) Def26 válasza -NOKIA- (#144) üzenetére


Def26
félisten

Én úgy tudom, hogy amikor átvállaltuk akkor a hitel jó és rossz tulajdonságait is vállaltuk. Eddig a f*sz rossz végén voltunk, most egy kicsit a másik felén is. Beb*szna ha még ők is kapnának valamit. :D

[ Szerkesztve ]

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#149) Remekelek28 válasza Def26 (#148) üzenetére


Remekelek28
őstag

Jah én is úgy tudtam,hogy amikor felvettem a hitelt,hogy tisztességesen fog a bank számolni mindent. És nem vesz el tőlem felesleges pénzt jogtalanul.

(#150) Def26 válasza Remekelek28 (#149) üzenetére


Def26
félisten

Próbáld derűsebben nézni a dolgot. :)

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.