Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Remekelek28


Remekelek28
őstag

Sziasztok! Most aktuális téma,ezért nyitottam a topicot. Ide leirhatjátok,hogy melyik banknál vagytok és kaptatok e már visszatéritést.
Azt irjátok le,hogy mikor vettétek fel a hitelt,mennyit és mikor járt,illetve jár le.
Az Erste bank részben már át is utalta a pénzt,illetve a Budapest bankról tudom,hogy már küldtek értesitést.

(#2) Remekelek28 válasza Remekelek28 (#1) üzenetére


Remekelek28
őstag

olvastam,hogy van aki 500 ezres személyi kölcsönre 80 ezret kapott az erstétől,illetve a budapest banktól 4 milliós kocsira 10 év hitelnél 1,4 milliós csökkenésről szóló papirt kaptak a héten

Én a Merkantiltól várom,autóhitel.

[ Szerkesztve ]

(#3) -NOKIA- válasza Remekelek28 (#2) üzenetére


-NOKIA-
Ármester

Én a cib lízingtől várom a papírt. 1,8m ft-ra majdnem 3,5-öt fizettem vissza. 2009-2012ig fizettem.

(#4) Remekelek28 válasza -NOKIA- (#3) üzenetére


Remekelek28
őstag

És,hogy alakult a havi törlesztőd?
Én 2,8 milliót vettem fel 10 évre,de már 4,5 évnél kifizettem ezt az összeget 2008-tól 13-ig. Majd hitelátvállalással megszabadultam a hiteltől. Kérdés,hogy hitelátvállalás esetén jár e visszatérités.
Hiába irtam a banknak,mindig egy sablonszöveget küldtek.

[ Szerkesztve ]

(#5) -NOKIA- válasza Remekelek28 (#4) üzenetére


-NOKIA-
Ármester

Üdv, 52-ről indult a törlesztő, 85 volt a végén.
Hitelátvállalásnál is el kell számoljanak mindenkivel.

(#6) Remekelek28 válasza -NOKIA- (#5) üzenetére


Remekelek28
őstag

Köszi,remélem is .. :) Nekem 32ről indult,55lett a vége..

(#7) Lauda


Lauda
félisten

Jovo heten inditom en is, mkb euroleasingnel volt az auto hitelem. 1 400 ezer volt rajt a hitel 6 evre. 2005-ben vettem fel a hitelt es 2010 nyaran fizettem vissza a maradek toket. Kivancsi leszek mennyit kapok vissza. 25 ezer korulirol indult a hitel es amig be nem bukott a dolog addig tartotta is ezt. Aztan elkezdett szepen 30 ezer, 35-40 a vegen mar 48 ezreket fizettem. Amikor visszaperkaltam is raszamoltak 120149 forint atertekelesi kulonbozetet, pedig 362 ezer volt mar csak a toketartozasom. 476 ezer forintot fizettem vissza minden culanggal egyutt, akkor volt 209 forint a frank.

[ Szerkesztve ]

(#8) Remekelek28 válasza Lauda (#7) üzenetére


Remekelek28
őstag

Pert inditasz,vagy mit? Ha igen,mennyit kér az ügyvéd?

(#9) Lauda válasza Remekelek28 (#8) üzenetére


Lauda
félisten

Milyen pert?

(#10) Remekelek28 válasza Lauda (#9) üzenetére


Remekelek28
őstag

Irtad,hogy jövő héten inditod... de,hogy mi azt nem irtad. :N

(#11) Lauda válasza Remekelek28 (#10) üzenetére


Lauda
félisten

Az elszamolast. ;) Elvileg semmi mas teendom nincs, mint befizetni 10 ezer forintot, hogy szakadnanak meg es kitolteni par papirt.

[ Szerkesztve ]

(#12) HookR válasza Lauda (#11) üzenetére


HookR
addikt

A pár papír kitöltésénél azért legyél résen, nehogy valami huncutság legyen az apró betűs részben.

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#13) Lauda válasza HookR (#12) üzenetére


Lauda
félisten

:R Ugy nezem nincs ilyen benne. Elvileg ilyet kell kitolteni [link] es kesz, csak az enyem ez utan szunt meg. ;)

(#14) Lauda


Lauda
félisten

Na felhivtam a bankot. Teljesen automatikusan kuldik legkesobb aprilis 30-ig az elszamolo levelet. A 10 ezer forintot sem kell befizetni, csak lakashitelek eseten amit valamilyen kedvezmennyel vettek fel, de autohitelnel nincs ilyen. Tok ingyenes az egesz. Orulok neki mondjuk. :C

(#15) -NOKIA- válasza Lauda (#14) üzenetére


-NOKIA-
Ármester

De ezt én is megmondtam volna neked ha rákérdezel. :D

(#17) -NOKIA-


-NOKIA-
Ármester

Itt a legfrissebb cikk:

[Devizahiteles tapasztalat] - konkrét visszajáró összeggel.

(#18) Remekelek28 válasza -NOKIA- (#15) üzenetére


Remekelek28
őstag

Én viszont megjártam. tegnap tudtam meg,hogy a hitelátvállalásnál csak az átvállaló kap. Engem hiába húzott le 5 évig a bank,és az átvállalónál csak 2 hónapig volt,mégis ő kapja meg az én pénzem..Ez törvényben van leirva.

(#19) Lauda


Lauda
félisten

Az a baj, hogy nem tudja kiszamolni az ember, kb mennyit fog kapni. :W

(#20) Remekelek28 válasza Lauda (#19) üzenetére


Remekelek28
őstag

Kb a felvett összeg 10%-a körül jár vissza.

(#21) Lauda válasza Remekelek28 (#20) üzenetére


Lauda
félisten

Ezt honnan veszed?

(#22) Remekelek28 válasza Lauda (#21) üzenetére


Remekelek28
őstag

átlagban,akik már kaptak vissza az erstétől,budapest banktól,azok annyit kaptak. de ez csak egy átlag.
kb mennyire számitottál eddig? őszintén

[ Szerkesztve ]

(#23) -NOKIA- válasza Remekelek28 (#18) üzenetére


-NOKIA-
Ármester

Én úgy tudtam mindenkivel el kell számoljanak.
Honnan kaptad ezt az infót hogy neked nem jár vissza?
A visszajáró összeg kiszámolható, csak nagyon bonyolult.
Rengeteg adat kell hozzá. Nem lehet megmondani hány százalék jár vissza, mert minden szerződés más, más időpontokban voltak fizetve az egyes szerződések, az egyik rövidebb, a másik hosszabb futamidővel, stb.

(#24) Lauda válasza Remekelek28 (#22) üzenetére


Lauda
félisten

Nem szamitottam semmire, mivel az eletben ki nem szamolod hogy fog kijonni az az osszeg. :W

(#25) -NOKIA- válasza Lauda (#24) üzenetére


-NOKIA-
Ármester

A lényeg, ha bármi gyanús, vagy irreálisan keveset számoltak ki --> panasz, és a nemzeti bank újraszámolja neked.

(#26) Remekelek28 válasza -NOKIA- (#23) üzenetére


Remekelek28
őstag

A merkantil is,meg az Mnb is mondta..
Értesitőt én is fogok kapni.csak pénzt nem.

(#27) rii


rii
nagyúr

sziasztok

had'kérdezzem már meg itt is ...

e hónapban 75.000 helyett csak 70.000 (69.xxx) vontak le.
elképzhelhető, hogy bár 280-on vettem fel a hitelt, de 310-en fogják forintosítani, hogy csökkenne a törlesztő?

2010-ben vettem fel, euro alapú.

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#28) -NOKIA-


-NOKIA-
Ármester

(#29) HookR válasza -NOKIA- (#28) üzenetére


HookR
addikt

Engem főleg az önerőből végtörlesztéses tapasztalatok érdekelnének, ahol 10e Ft-ot kell az elszámolás elindításáért fizetni. De úgy látom, hogy hiába várok hónap végéig, nem leszek okosabb, mert mire megkapják az ilyen elszámolásokat az érintettek, addigra letelik a kezdeményezési határidő...

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#30) Woodslave válasza HookR (#29) üzenetére


Woodslave
nagyúr

mindegy félreértettem

[ Szerkesztve ]

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#31) -NOKIA- válasza HookR (#29) üzenetére


-NOKIA-
Ármester

Rád is az ápr.30-as határidő vonatkozik nem?

("1,7 millió devizahiteles elszámolási értesítőt kell postára adni. Márciusban 237 ezer, áprilisban pedig mintegy 1 millió 465 ezer szerződésnél történik meg az elszámolás, vagyis az ügyfelek és adósok többsége csak ezután kapja meg a levelét.")

A CIB például már közölte, hogy ápr.második felében postázza az elszámolásokat, tehát épphogy határidőre ideér majd.

Az Erste eddig aki próbál hasznot húzni ebből a mizériából, és jó pontokat szerezni azzal, hogy nagy erőkkel reklámozza hogy vidd hozzá a meglévő hiteled, illetve hogy szinte határidő előtt váratlanul már március elején megkezdte az elszámolást/pénzvisszafizetést.

Woodslave: a kedvezményes végtörlesztőknek kell fizetni 10ezret.
Amúgy jön az ha tudják a címed, bankszámlaszámod! De azért érdeklődj a bankodnál, én is már februárban voltam bent adategyeztető lappal+nyilatkozattal hogy készpénzben kérem a visszajáró összeget.

[ Szerkesztve ]

(#32) HookR válasza -NOKIA- (#31) üzenetére


HookR
addikt

Raiffeisen-nél a kezdeményezési határidő március 31.

(#30) Woodslave: Pardon, kihagytam, hogy a kedvezményes végtörlesztésre gondoltam önerőből.

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#33) Woodslave válasza HookR (#32) üzenetére


Woodslave
nagyúr

azt értem, Csak azt hittem valami elszámolásra vársz, amit nem kapsz csak ha fizetsz, de aztán rájöttem, hogy mások tapasztalatára vagy kiváncsi érdemes-e fizetni. :K

Én hitelből végtörlesztettem, meglátjuk. Nem nagyon áltatnak hogy kapunk vissza, inkább a kocsiban bízok

[ Szerkesztve ]

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#34) Lauda


Lauda
félisten

Sziasztok!

Megint olvasom ezt a cikket:

Nem mindenkinek jár vissza automatikusan pénz

Azt nyilatkozza az ugyvedno: Akiknek lezárt szerződésük van, mert végtörlesztettek, vagy letelt a futamidejük, és tartozásukat visszafizették, március 31-ig kérniük kell az elszámolást. Fontos azonban tudni, hogy ez csak a 2004. május 1-je után megkötött szerződésekre és csak magánszemélyekre vonatkozik

Felhivtam az elobb a nemzeti bankot es azt az informaciot kaptam, hogy nem igy van. A banknak automatan el kell szamolni a hitelemmel. 2005-ben vettem fel es 2010-ben fizettem vissza.

(#35) Woodslave válasza Lauda (#34) üzenetére


Woodslave
nagyúr

ezen én is felbaxtam a fejem múltkor. A bank szerint nem kell csinálni semmit csak ha megváltozott a cím.. (vagy átbaxtak)

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#36) Lauda válasza Woodslave (#35) üzenetére


Lauda
félisten

En mar korabban megkerdeztem a bankot, ahonnan felvettem anno a hitelt [link], csak most ez a bihary nevu kavarogep elbizonytalanitott. Ezert hivtam fel most az mnb-t es megnyuttattak, hogy semmi teendom.

(#37) Remekelek28 válasza Lauda (#36) üzenetére


Remekelek28
őstag

Ha nem léptél be árfolyamgátba meg semmilyen kedvezményt nem vettél igénybe,akkor valóban semmit nem kell tenned.

(#38) Lauda válasza Remekelek28 (#37) üzenetére


Lauda
félisten

Nem csinaltam semmi ilyesmit. Elegem lett a magas torlesztokbol es sejtheto volt, hogy ez nem nagyon fog csokkenni csak emelkedni, meg volt kp-m is akkor es lezarattam a szerzodest.

Azt is mondta a holgy a telefonba, hogy nem szabad felulni semmi ilyen cikknek, ha barmi kerdes van, hivjam oket nyugodtan. Ha megjon az elszamolasom szerintem kiszamoltatom az mnb-vel is, biztos ami biztos.

[ Szerkesztve ]

(#39) kssvirag


kssvirag
tag

Ma meglett a pontos devizahitel elszámolás.
Erste lizing. 10év futamidő. Gépkocsihitel.
4millio ft CHF alapon.
2005.08
Szerződés lezárva. Maradékb6 hónap jóváirva , ami még 1850 chf volt a tőketartozás.. Plusz délelött még kifizettek 404ezer ft ot.
Összesen kb 1millió ft visszatéritést kaptunk.

Még várom a másik kocsitra is a cib től.

[ Szerkesztve ]

(#40) Woodslave válasza kssvirag (#39) üzenetére


Woodslave
nagyúr

:R grat jól hangzik
én még várom a K&H-tól. mi 3.5 milliót vettünk fel 2007-ben 6 évre. Örülnék egy 400k-s visszatérítésnek :K

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#41) -NOKIA- válasza kssvirag (#39) üzenetére


-NOKIA-
Ármester

Én is a Cib lízingtől várom a levelet. Azt olvastam ápr.15-től kezdik postázni az értesítőket.

(#42) dugynok válasza Remekelek28 (#37) üzenetére


dugynok
senior tag

Szia,

Én benne vagyok az árfolyamgátba aktív, futó lakáshitellel. Nekem kell külön jeleznem a bank felé vagy automatikus minden?

(#43) Remekelek28 válasza dugynok (#42) üzenetére


Remekelek28
őstag

Méghozzá elég gyorsan,ugyanis márc 31-ig be kell €rkezni a érelemnek.de a legjobb,ha megkérded a bank ügyfelszolgálatát. Illetve személyesen bemész.

[ Szerkesztve ]

(#44) dugynok válasza Remekelek28 (#43) üzenetére


dugynok
senior tag

De jó, hogy ilyeneket nem hangoztatnak, csak a lejárt hiteleseket mondják.... Hétfőn rohanhatok a bankba.
Köszi, még jó, hogy rákérdeztem....

(#45) Remekelek28 válasza dugynok (#44) üzenetére


Remekelek28
őstag

Pedig.kb 2-3 naponta kiemelve elmondták a pl m1 hiradójában. De a class fm-en is mondták reggelente.
Tizezer ft-ot el ne felejts vinni.

(#46) dugynok válasza Remekelek28 (#45) üzenetére


dugynok
senior tag

hát eskü, de az árfolyamgátasokról semmit nem hallottam, csak a lejárt hitelesekről

(#47) rii válasza Remekelek28 (#37) üzenetére


rii
nagyúr

én is akkor mehetek be a bankba, mert árfolyamgátos vagyok .-(
illetve miért kell a bank felé jelezni, hogy árfolyamgátom van?

a jövőre nézve ez mit jelent majd?
még nem kaptam levelet, de márciusban 5.000-el kevesebbet vontak

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#48) dugynok válasza rii (#47) üzenetére


dugynok
senior tag

Én a bank oldalán nem találtam arra vonatkozó infót, h árfolyamgátasoknak bármit kéne tenni, illetve levelet kaptam januárba, hogy a kamatomat visszaállítják eredetire. Első körben én felhívom a bankot hétfő reggel, h mi a teendő

(#49) Remekelek28 válasza rii (#47) üzenetére


Remekelek28
őstag

Itt a pontos info,hogy mért és kinek kell jelezni a bank fele Mikor kell az ügyfélnek kezdeményezni az elszámolást?

Főszabály szerint a bankoknak automatikusan el kell készíteniük az elszámolást, és nem kell ezt az ügyfeleknek külön kérniük.

Kivétel, ha az ügyfél élt a 2011/2012-ben lehetővé tett kedvezményes végtörlesztés lehetőségével, amely svájci frank alapú hitel esetén 180 HUF/CHF, euró alapú hitel esetén 250 HUF/EUR árfolyamon tette lehetővé a deviza alapú hitel végtörlesztését. Ha az ügyfél élt e lehetőséggel, akkor a mostani elszámolást a bank csak akkor köteles elkészíteni a részére, ha ezt az ügyfél külön kéri a banktól.

Fontos, hogy nekik az elszámolást 2015. március 1-től legkésőbb március 31-ig lehet kérni a bankoktól. A határidő elmulasztása esetén az érintett ügyfél elszámolásra nem jogosult. Az elszámolás díja a törvény alapján 10.000 forint, ami az ügyfélnek visszajár, ha az elszámolás alapján kiderül, hogy az ügyfél részére a kölcsönnel kapcsolatban pénzt kell visszafizetni.

(#50) Remekelek28 válasza dugynok (#48) üzenetére


Remekelek28
őstag

Lehet €n is félreértelmeztem Most akkor az árfolyamgát mit is jelent az esetetekben?
Mert lehet csak azoknak kell bemenni,akik végtörlesztettek.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.