Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#351) Rolee87 válasza sanyamarci (#350) üzenetére


Rolee87
tag

De nem az alapján kapod a visszatérítést.
Ha én végig azt az árfolyamot fizettem volna mint amin felvettem a 950-et,akkor kb 1,5m-t fizettem volna vissza,így viszont 2,1-et,de nem 600e-t kaptam vissza közel sem csak a tizedét.
Az elszámolás nem erről szól,bár örültem volna mint majom a farkának ha igen ;]

(#352) sanyamarci válasza Rolee87 (#351) üzenetére


sanyamarci
tag

Én értem amit mondasz.Lehet nálad csak az árfolyam különbözet volt és kevés kamatemelés.
Ha 2008-ban a 25000ft fizettél 170chf-en akkor 250chf-en 36500ft-ot erre még a bank rátett 10ft akkor már 38200ft

(#353) Rolee87 válasza sanyamarci (#352) üzenetére


Rolee87
tag

Jól ráéreztél mert kb 26 volt az indulo,de volt 46 is,ha átlagolnom kéne az 5 évet akkor 35 :)

(#354) sanyamarci válasza Rolee87 (#353) üzenetére


sanyamarci
tag

Nekem volt olyan hónapom ,hogy 52000ft havonta 200chf törlesztettem 210ft-os árfolyamon az 42000ft
Akkor az a +10000ft ?

[ Szerkesztve ]

(#355) Def26


Def26
félisten

Őrület mi megy az autópiacon. Most, hogy rengetegen visszakaptak egy csomó pénzt mindenki meg akar szabadulni az autójától.

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#356) sanyamarci válasza Def26 (#355) üzenetére


sanyamarci
tag

Az jó mert akkor olcsók lesznek az autok.

(#357) Rolee87 válasza sanyamarci (#354) üzenetére


Rolee87
tag

Na azt kapod most vissza,az volt a kis sumákság :D

(#358) Rolee87 válasza Def26 (#355) üzenetére


Rolee87
tag

Megnéztem én is,az a baj hogy a legtöbb ember nem hogy szabadulna szó szerint az autótol,hogy kiszálljon ebből a deviza hitelből,hanem még így is marha jól akarnak járni.
Csak az a baj hogy amit kérnek kp-t meg kiszámolja az ember a havi törlesztőket amennyi még hátra van a hitelükből,hát csodálkoznék ha lenne olyan balek aki átvállalná tőlük.Még aki ingyen oda adja csak fizesd tovább,hát aztis kiszámolva jobban járok ha én magam veszek fel egy hitelt ugyanolyan autóra.Brutális számok vannak,és csodálkoznak hogy nem hívja őket senki :C

Főleg most hogy a csapból is az folyik hogy chf hitel soha többet,majd pont most fogok a nyakamba venni egyet évekre,még ha forintosítják is akkor is többre jövök ki

(#359) Tibe


Tibe
aktív tag

MKB Euroleasing Autóhitelem volt 2.2 milla 2006-tól 2011 végéig. CHF-es és kapok vissza 82 ezer ft-ot ez szerintem kevés. Másnak is van(volt) itt MKB-s hitele? Állítólag perli őket az MNB és még 15 társukat.
http://fn.hir24.hu/penzugy/2015/04/30/elszamolas-16-bank-ellen-indit-pert-az-mnb/

De ezt én baszhatom úgymond mert nekem 30 napon belül kell nyilatkoznom és addig nem fog ez a per lezárulni.... szal most mi tévő legyek? :F

"Ennyi járhat vissza átlagban

Az eddigi tapasztalatok alapján a gépjárműhitelekre visszatérített összeg a tartozás 8-10 százaléka, a törlesztőrészlet csökkenése 6-10 százalék közötti. Jelzáloghiteleknél a visszatérítés összege 13-16 százalék között van átlagosan, a törlesztőrészlet-csökkenés pedig 5-8 százalék között mozog. Természetesen vannak ettől eltérő eredmények is – tettékhozzá."

Hát nekem ez még 4% sincs nemhogy 8-10 között.

[ Szerkesztve ]

(#360) D-LAN|FuRioN


D-LAN|FuRioN
aktív tag

Na nekem is megérkezett a nagy elszámolásom.

2007.04 -ben felvett 1,4 Millió forint auto lízingre a lombardnál.

Felvéve: 1 400 000 Ft
Visszafizetve: 2 588 038 Ft
Induló törlesztő: 26 885 Ft
Átlagos törlesztő: 35 453 Ft
Maximum törlesztő: 58 762 Ft

Visszajár: 41 978 Ft (kamatos kamattal 2013.04 - 2015.04 -ig)

Törlesztéssel sohasem késtem, nem vettem igénybe semmilyen kedvezményt és végig kifizettem. Szerintem egy vicc az egész.

[ Szerkesztve ]

\'\'Sebességmámor, mindenki ezzel vádol, a kilóméteróra is csak lehunyt szemmel számol, a gumi lángol, az autó szinte táncol...\'\'

(#361) toto0569


toto0569
addikt

Tegnap nekem is megjött...
A hitel típusa:Szabad felhasználású jelzálog hitel.
1000000Ft CHF-ban (6560CHF) 2007.09.07-2015.08.24 Ez 7+1 éves biztosítás alapu hitel volt,amit hét évig az ING-nek fizettem amíg összegyűlt az 1 millió+a kamatja.Ez így összesen 1352000Ft volt.Ezt át adták a CIB-nek és ott kiszámolták ,hogy az 1 milla már nem is annyi mert a 7 év alatt a forint 70%-ot romlott így még tartozom nekik 700000Ft-al.Amiből levonták a 352000FT plusszomat amit kamatozott az ING-nél az 1 millió az átadásig.
Maradt 410000Ft adóságom a kamatjaival együtt.
A 7 év alatt folyamatosan vonta a CIB a saját hasznát havi 27-33 CHF-ot.
A 700000 ft -ot 1 év alatt kell visszafizetnem (de az ügyintéző szerint örüljek mert az már csak 410000ft mert lejön belőle az ING-nél összegyült 352EFt)
Beletörődtem és fizettem...tegnap megkaptam a papírt:
A tisztességtelenül felszámolt összeg : 439CHF -(112590Ft) szóval,még mindig maradt 33000Ft adósságom.
Ölég karcsúnak találom az elszámolást...Nincs jó kedvem...

(#362) Jim74 válasza Tibe (#359) üzenetére


Jim74
nagyúr

Szia!

Üdv a klubban....

[link]

Erősen fontolgatom a panaszt... Csak az a baj, hogy bizonyítási teher az ügyfélen van. De egy földi halandó ezeken az elszámolásokon nem megy el, legfeljebb úgy, ha leteszi a földre... Az meg kevés lesz a panasznál, hogy szerintem kevés, mert más többet kapott vissza...

most hogy jobban utánanéztem, elég rendszeresen 1 nap késéssel fizettem :DDD De szerintem ez nem lehet oka ekkora eltérésnek...

[ Szerkesztve ]

(#363) Tibe válasza Jim74 (#362) üzenetére


Tibe
aktív tag

Azt hallottad hogy az MKB nem fizette vissza az árfolyamrésből adódó pluszt csak az egyoldalú kamatemelések, költség és díjemeléseket? Mondván hogy ők ténylegesen devizában folyósították, amit te forintban fizettél. Szal lesznek itt még érdekes dolgok. A Magyar Nemzeti Bank beperelte őket ezért most zajlanak majd a perek. Ott a link amit fentebb posztoltam olvasd el.

(#364) Jim74 válasza Tibe (#363) üzenetére


Jim74
nagyúr

Egyébként megnézettem valakivel az elszámolást, aki jobban konyít a dolgokhoz. Első reakciója az volt, hogy nem látja az elszámolásban az árfolyamréssel kapcsolatos kimutatásokat... Ez még a fenti cikk megjelenése előtt volt...

Gyakorlatilag akkor panasszal élhetek és a per lezárultáig semmit nem fogok kapni...

(#365) Lauda válasza Jim74 (#331) üzenetére


Lauda
félisten

Hali!

Megkerdeztem fatert, a k&h banknal volt a hitele.

(#366) Jim74 válasza Lauda (#365) üzenetére


Jim74
nagyúr

Szia!

Köszönöm :R A barátomnak is, akit fentebb említettem a K&H-nál volt. Úgyhogy egyre inkább erősödik bennem a tudat, hogy az MKB Euroleasing nem jól számolt. :(((

(#367) sanyamarci


sanyamarci
tag

Most komolyan, ez lenne a kedvezőbb törlesztőrészlet???

Sokszor elhangzott a banki elszámoltatás kapcsán, hogy az adósok törlesztőrészlete 25%-kal is csökkenhet a visszatérítés következtében. Nem győzzük azonban hangsúlyozni, hogy két azonos időpontban, azonos összegben, azonos futamidőre felvett hitel esetén is jelentős lehet a különbség a végeredményt illetően. Hogy miért? Azért, mert a visszatérítés jelentős hányada az egyoldalú kamatemelésből adódik, amely nemhogy bankonként térhet el, de még azonos bank különböző hiteltípusai esetén is különböző számok adódnak. Ezen kívül az árfolyamrés összegéből adódó visszatérítés is változó attól függően, mely banknál törlesztettük hitelünket, vagy éppen milyen napra esett a törlesztőrészlet fizetése.

http://www.bankmonitor.hu/cikk/tenyleg-hibas-lehet-a-devizahiteles-elszamolas.htm

[ Szerkesztve ]

(#368) Remekelek28 válasza sanyamarci (#367) üzenetére


Remekelek28
őstag

Igen mert amikor még a 25%ot mondták,nem volt 290 ft a frank,hanem csak 255. Ezt svájcnak köszönhetitek. Örüljetek,hogy egyáltalán visszament 300 alá,mert biztos emlékszel 2 hónapja még 325 is volt.
Visszatérités mindenkinek van,amint látod,de sajnos igy sem rózsás a helyzet.
A magas frank miatt ilyen magas még a fennálló tartozásotok is. Szinte a tartozásotok jó fele most a frank miatt van.
Ezért nem lehet az egésztől megszabadulni.
A kormány is vsak annyit tudott tenni,amennyit a kuria megengedett. Az árfolyamkülönbözetet nektek kell állni.
Sajnos.
Van valaki aki merkantil banknál hotelátvállalásos volt ?

(#369) Lauda válasza Remekelek28 (#368) üzenetére


Lauda
félisten

Az a helyzet, hogy eleve a frank hitelt meg sem szabadott volna engedni felso szinten, mert mint lathato, azt csinal svajc a frankjaval amit akar, senkinek semmilyen beleszolasa nincs, se az unionak se masnak. De ugyan ilyen a japan jen is. Ha mondjuk felveszed abban es egy honap mulva 10-szeresebe karul, akkor igy jartal. Egyedul forint es euro alapu hitelek es kesz. Nem szabadott volna ilyen bizonytalan szerzodesekbe belesodorni a tudatlan embereket. Ugyan is a laikus nem ert hozza, hogy ennek mekkora veszelyei vannak.

[ Szerkesztve ]

(#370) Tibe válasza Remekelek28 (#368) üzenetére


Tibe
aktív tag

Ez így nem teljesen állja meg a helyét, mert van amelyik bank kifizette az árfolyamkülönbözetet és van amelyik nem.... Szóval az egyik ügyfél jól jár a másik meg nem :P

(#371) Remekelek28 válasza Lauda (#369) üzenetére


Remekelek28
őstag

Ez igy igaz,nagy felelőtlenség volt engedni elterjeszteni. Dehát én is anno erre kényszerültem,mert mig a ft alapúhitelt 43 ra számolták ki havi szinten,addig a frank csak 32 volt. Teljesen ésszerű,hogy melyiket válassza az ember.
És érdekes,most ugyanazt a hitelt ft alapon is tudják adni ugyanugy 32 ért. Mert normális szinten van a kamatláb.
Régen 2003 tól meg feltolták a ft kamatját,hogy te paraszt ott a chf,azt vegyed,mert az a kormányunknak jobb üzlet.

(#372) Remekelek28 válasza Tibe (#370) üzenetére


Remekelek28
őstag

Én nem hallottam volna olyanról,hogy kifizették,max ott sok zsé járt vissza és,minimálisra csökkent a fennmaradó tartozás.
De nem az árfolyamkülönbözetet kaptál vissza.

(#373) motorhead válasza Remekelek28 (#371) üzenetére


motorhead
aktív tag

Én is pont azt vettem észre, hogy egy mai forinthitel ugyan azt nyújtja mint annó a CHF hitel. Sőt még olyan hitelkonstrukciót is tudnék választani ami jóval rövidebb futamidővel bír. :(

..--OLDSCHOOL FOREVER--..

(#374) motorhead


motorhead
aktív tag

Van itt olyan aki ERSTE lakáshiteles és még nem kapta meg az elszámoló levelet??? Nekem a mai napig nem jött meg.

..--OLDSCHOOL FOREVER--..

(#375) Lauda válasza Remekelek28 (#371) üzenetére


Lauda
félisten

Epp az a gond, hogy adtak az embereknek egy valasztasi lehetoseget es termeszetesen mindenki a kevesebbet valasztja. Epp azert, amit irtam, mert a laikus nem latja a kockazatot, nem ert hozza, hogy ez miket hordoz magaban. Tessek itt a pelda, svajc a hasarautott, nem foglalkozik az arfolyammal, elment a frank az egekbe. Vagy csak forintban, vagy esetleg euroban szabadott volna hitelt adni az embereknek. De megkockaztatom, hogy csak a sajat fizetoeszkozben szabadott volna. Mert igy tudod mire szamithatsz, meg tudod nezni, hogy belefer-e a hitel, az alapjan dontesz, ami lesz. Mert igy rengetegen belenyultak olyan vasarlasokba, aminek nem lattak, lathattak, hogy mi lesz a vege es vettek 10 millios hazat 20-25 millioert.

[ Szerkesztve ]

(#376) Tibe válasza Remekelek28 (#372) üzenetére


Tibe
aktív tag

A barátnőm CHF-es autóhitelére 1.5 millára kapott vissza 156 ezret, én a 2.2 millára 82-őt :P ugyanaz a futamidő csak másik bank. Neki tuti fizettek árfolyamkülönbözetet is, nem csak az egyoldalú szerződésmódosítások kamatemeléseket stb...

(#377) Remekelek28 válasza motorhead (#373) üzenetére


Remekelek28
őstag

Persze,mert akkor a forinthitelnek a kamatját feltolták 15%köré. Hogy még csak véletlen se érje meg.
Akkor a chf hiteleket tolták 4-8%os kamattal. Most a forinthitelt is tudják ugyanennyivel adni.
Nem akarok politizálni,de durván kapja be a baloldal,amiért tönkretettek ezzel milliókat.
Nekemis azóta már lakásom lenne.

(#378) Remekelek28 válasza Tibe (#376) üzenetére


Remekelek28
őstag

Nem!!!!!! Semmi köze az árfolyamkülönbözetnek hányszor irjam. Az,hogy mennyit kapsz vissza az attól függ,hogy mikor vetted fel és akkor,hogy állt a kamatszint,illetve,hányszor és milyen mértékben emelt a bank kamatot.
Gondolod hülyék lennének a bankok áfolyamkülönbözetet is fizetni helyetted,mikor az a te sarad.

(#379) Rolee87 válasza Tibe (#376) üzenetére


Rolee87
tag

Árfolyamrést fizettek vissza nem árfolyamkülönbözetet!!!!!!!!!!!

(#380) juliabrilke válasza motorhead (#374) üzenetére


juliabrilke
addikt

Április végéig kellett postára adni. Hétfő-keddi napon meg fogod kapni. :K

(#381) air válasza Remekelek28 (#377) üzenetére


air
nagyúr

Nem kellene ezt a demagóg (kormány) propagandát nyomatni itt! Pláne nem baloldalazni!
A magas forint kamat szintet nem csak a bankok haszna indokolta, hanem a makrogazdasági mutatók, amik 5 év után még most is messze gyengébbek mint a válság előtt voltak. A környező - köztük a visegrádi - országok 2011-12 visszatornázták magukat a válság előtti szintre. Mi most vagyunk 2006 környékén. Az életkilátásokban a 28 EU-s ország közül Mo. az utolsó előtti, csak Bulgária van mögöttünk.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#382) Def26 válasza air (#381) üzenetére


Def26
félisten

Tudod, gyurcsány a hibás. :D

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#383) air válasza Def26 (#382) üzenetére


air
nagyúr

Igen.
Orbán pedig megmondta, hogy azt kell nézni, amit csinál, nem azt, amit mond.
Vagyis ha azt mondja, hogy jobban élünk, meg az ország jobban teljesít, akkor az hazugság. :DDD

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#384) Def26


Def26
félisten

Anyós:

Raiffeisen bank. 2008.07 hóban felvett. 2017.12 lejárat. 2.300.000 millió. Visszajár neki 255k.

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#385) Remekelek28 válasza air (#381) üzenetére


Remekelek28
őstag

Pont rosszul irod,mivel most van nagyon alacsonyan a kamatszint a válság előtt volt magasan. Akkor azért volt drága a forinthitel. Épp ezt fejtegettük fentebb.
Mért kellett 2003 tól feltolni a ft kamatját? Ezt nem tudja nekem senki megmagyarázni.

(#386) mefistofeles válasza Remekelek28 (#368) üzenetére

Ezzel az egésszel ott van a probléma, hogy a gyökereitől, hamis a konstrukció. Ugyanis a devizahitelek kb. 90%-a mögött egy kanyi deviza sincs! Szóval itt nem a svájci pénzmanipuláció a fő gond, hanem, hogy szántszándékkal át lettünk verve és ki lettünk rabolva!

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#387) air válasza Remekelek28 (#385) üzenetére


air
nagyúr

Inkább privátban válaszolok, de nem írtam rosszul semmit.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#388) Tibe válasza Rolee87 (#379) üzenetére


Tibe
aktív tag

Akkor én keverem a dolgot, az árfolyamrés és a különbözet miben más?

(#389) Remekelek28 válasza mefistofeles (#386) üzenetére


Remekelek28
őstag

Ezeknek a hiteleknek nagy részében nem is kell,hogy legyen deviza,mivel deviza alapú. Vélhetően a tiéd is,meg itt sokmásé. Ezen felül van valós devizahitel is.

(#390) air válasza Tibe (#388) üzenetére


air
nagyúr

A különbözet az alap - felvételkori - árfolyamtól való elérés, a rés az az MNB középárfolyamától való eltérés.

(#389) Remekelek28

A deviza alapú hitelek mögött is kell legyen deviza.

[ Szerkesztve ]

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#391) mefistofeles válasza Remekelek28 (#389) üzenetére

Na ne mond már, hogy nem kell mögötte lenni devizának! Szóval szerinted simán lehet adni egy forint hitelt (mert a többségnek itt az van) de viza árfolyammal megnövelt törlesztővel?
A deviza és a deviza alapú hitel között az a különbség, hogy az előbbit devizában az utóbbit forintban kapod!

[ Szerkesztve ]

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#392) MaxxDamage válasza mefistofeles (#386) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Pontosan!
Szó szerint igaz és szomorú is egyben... :U

L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#393) air válasza MaxxDamage (#392) üzenetére


air
nagyúr

De még mennyire, hogy nem igaz.
A deviza hitelt devizában kapod, és abban is törleszted. Tehát nemhogy van mögötte deviza, hanem csak az van.
Míg a deviza alapú hitelnél a folyósítás és a törlesztés forintban van, a nyilvántartás devizában. Az, hogy a pénzintézet valóban végzett-e valós átváltást minden alkalommal, nem tisztázott. Ezt ugyanis a törvény nem tette kötelezővé.
Szép, hogy olyanok vitatkoznak itt ezekről a hitelekről, akik alapvető fogalmakkal nincsenek tisztában.

[ Szerkesztve ]

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#394) Remekelek28 válasza air (#393) üzenetére


Remekelek28
őstag

Ebben én is egyetértek.

(#395) Rolee87 válasza Tibe (#388) üzenetére


Rolee87
tag

Már meg is válaszolták neked,teljesen más a kettő, ezért nem mindegy hogy fogalmazunk.És az a baj hogy rengeteg ember reklamál így kevés úgy kevés amit visszakapott,holott vajnyi fogalma nincs az egészről.Azt hiszi a hitelesek 90%-a hogy na most visszakapom azt amit a hitelem elejéhez képest plusszba fizettem,aztán most jön a nagy pofára esés,hogy ilyenről senki nem beszélt senkinek,és mindenki csak reklamálni tud.Pedig ha eljutnak az emberek ilyen és ehhez hasonló fórumokra,semmibe nem telne egy kicsit utánaolvasni neten hogy mi is ez az egész elszámolás,de persze azt már kevesen teszik meg pedig a csapból is ez folyik. :(((

(#396) MaxxDamage válasza air (#393) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Amúgy én hogyan is kaphattam x millát úgy, hogy semmilyen "fedezet" nem volt szükséges? (se kezes, se semmi) na? :DD /ügyvédem is mondta, hogy nem kaphattam volna úgy meg ahogy van/volt/ mivel a "kezes" volt a minimum a hitelhez.

L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#397) juliabrilke válasza MaxxDamage (#396) üzenetére


juliabrilke
addikt

Én ezért is lepődtem meg, amikor láttam videót bedőlt hitelesekről.
Apa segédmunkás, anya otthon 2 gyerekkel. Utána meg elvesztette a munkát.

Nem vagyok nagy pénzügyi szakember, de erre biztos max. 1000Ft hitelt adtam volna. :U

(#398) dugynok válasza juliabrilke (#397) üzenetére


dugynok
senior tag

Azért azt tegyük hozzá, hogy ez az ő felelősségére írható és a felelőtlenül több milliót felvevő emberre is, aki nem a saját helyzetéhez viszonyítva gazdálkodott, hanem menőzött, hogy ilyen-olyan új autóm van... Most meg mindenki hibás, csak ő nem, amiért hitelt vett fel...

(#399) air válasza MaxxDamage (#396) üzenetére


air
nagyúr

Hogy jön ez ide? Ez teljesen más tészta.

(#398) dugynok
Abban kétségtelenül igazad van, hogy a magyarok pénzügyi kultúrája gyakorlatilag nulla.
Nem értem, hogy miért nem lehet a srácoknak pénzügyi ismereteket, életvitelt és hasonló értelmes dolgokat tanítani a suliban, miért hit- és erkölcstant kell nyomatni szegényeknek.

[ Szerkesztve ]

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#400) dugynok válasza air (#399) üzenetére


dugynok
senior tag

Mert butítani kell a népet. Ha magas a gazdasági, pénzügyi hozzáértés, akor nem lehetne bírka módjára terelni a népet. Tök mind1, hogy jobbos, balos... Annyire szídják Gyurcsányt és Orbánt, pedig elöttük is voltak politikusok, rendszerváltás elött is. Volt lehetőség, hogy rendszerváltásnál kinullázzuk az államadósságot. De mi meg akartuk mutatni. De ez már nem idevaló...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.