Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#301) sanyamarci válasza tanygab (#300) üzenetére


sanyamarci
tag

Cib lizing
2005/10 - 2010/10 -ig 1500000ft
27000ft induló - 56000ft végén
161ft a frank induló a végén 191ft
Még nem tudom mennyit kapok vissza.

[ Szerkesztve ]

(#302) jopika


jopika
tag

megkaptam a cibtöl, 2005 ben felvett 7m forint kezdő 35e ft legmagasabb 85e ft az új törlesztőn 54560 ft
7m ft már vissza fizetve még van hátra 5.5m ft :(

„Ember: egy lény, aki kivágja a fát, papírt csinál belőle, majd ráírja, hogy „ Védd a fákat ”

(#303) -NOKIA- válasza Def26 (#299) üzenetére


-NOKIA-
Ármester

Igen, az autóhiteleseket mérték meg a legjobban abban az időben, ezért is van a nagy arányú visszatérítés.

[ Szerkesztve ]

(#304) juliabrilke


juliabrilke
addikt

Voltunk 2 bankban tegnap hitelkiváltás miatt.
A 2 ajánlat között ~32k eltérés volt, de a kamatra ~5%-ot számoltak. (112k vs. 145k)
Valamelyik banknál mocsok nagyon hibáztak.

:Y

[ Szerkesztve ]

(#305) Z()L3


Z()L3
tag

Gyerekek kiugrok a bőrömből. 2.1m autóra 10 évre 2006-ban. 640 ezer tartozásba, 333 ezer kézbe :Y

(#306) delta999


delta999
újonc

Tegnap kaptam levelet.... :(
Renault Credit Lízing, autóhitel.

Felvett hitel forintban kb 1,5M öt évre CHF alapon, pontosan fizetve, kb 2,2 M, szerződés lezárva.

Visszatérítés: 26.000 ft. Huszonhatezer!
Tegnap dühögtem, de ma már csak röhögök. Mindenesetre ezt biztos, hogy megreklamálom.

(#307) wep


wep
tag

Megjött a levél nekem is...
CIB Bank, 700000 személyi kölcsön CHF alapon 2007 novemberben felvéve 6 évre, 2013-ban kifutott. Végig fizettem, ahogy kell.
Visszajár: 115000 Ft.

(#308) otoaak


otoaak
tag

Nekünk 2009/05 óta van chf jelzálog hitelünk amit 2 éve eurósítottunk, 6,5m huf-ot vettünk fel 20 évre, forintosítás után 7 167 678 tartozásunk van + kb, 2,5 m kamat a fennmaradó időre, összesen így még kb. 9,5 milla tartozásunk van, 4,8 milliót törlesztettünk eddig.... 43k-ról indult a törlesztő 61-re ment fel és 56 lesz mostantól, 891,3 eur-t írtak jóvá, a lakás amit vettünk 9m-ér kb. nem vagyok boldog....

[ Szerkesztve ]

SG Note Pro P900

(#309) Jim74


Jim74
nagyúr

Sziasztok!

MKB Euroleasing
2005. januárban vettem fel 2.947.600,-Ft-ot CHF alapon, 6 évre (autóhitel). A hitel mindig pontosan volt fizetve, előtörlesztés nem volt, tehát a szerződés szerint fizettem végig.

A fenti hitelösszegre 3.911.684,-Ft-ot fizettem vissza.

Az elszámoló levélben a visszafizetendő összeg: 87.679,-Ft.

Kicsit csalódott vagyok, mert egy barátomnak hasonló adatokkal volt autó lízing szerződése és ő több, mint 300ezer Ft-ot kapott vissza....

Szerintetek ez a 87ezer Ft-os összeg rendben lehet, vagy mindenféleképpen éljek panasszal.

Ha esetleg van itt valaki, aki szakértője a témának, akkor szívesen átküldöm neki a táblázatos elszámolást, és nagyon szépen megköszönném, ha ránézne :R

Minden segítséget előre is köszönök :R

Tudom, talált pénz, de azért kíváncsi lennék, hogy jól számoltak-e. :U

(#310) sanyamarci válasza Jim74 (#309) üzenetére


sanyamarci
tag

Szeríntem az számít ,hogy mennyit fizettél ki teljesen.Alatad írta valaki ,hogy ugyan ennyit vett fel mint te de ő 5000000ft adott vissza te meg csak 4000000ft-ot

Megjött a levél.
CIB lízing
Autóhitel, svájci frankos, 2006-2012-ig.
A felvett hitelösszeg forintban: 3m ft. Amennyi vissza lett fizetve rá: 5m Ft!
Törlesztő részletek: 2006-ban 46ezer Ft volt, 2012-ben már 90ezer volt!
Tisztességtelenül felszámított összeg: 832542Ft.

[ Szerkesztve ]

(#311) sanyamarci


sanyamarci
tag

Nekem a cib 3-4x emelt referencia kamatot az 5év alatt és ez számít

(#312) Jim74 válasza sanyamarci (#310) üzenetére


Jim74
nagyúr

Ez alapján megfelelőnek tűnik az én összegem is.

Csak azért furcsállom, mert a barátom kb. 2,5 MFt-ra fizetett vissza 3,3MFt-ot, és most visszakapott 323ezer Ft-ot... :U Futamidő kb. 4 hónappal tér el. Tehát én januárban vettem fel, ő májusban.

(#313) mefistofeles

Borzasztó nagy eltérések vannak bankonként és hitelenként. Nem tudom elhinni, hogy mind korrekt számolással jött ki.

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#314) Jim74 válasza mefistofeles (#313) üzenetére


Jim74
nagyúr

Tényleg nem vagyok bankellenes, és nem is szeretnék olyan hangulatot kelteni, de bárhol, bármikor hibázhat bárki. Feleslegesen nem szeretnék egy panaszos procedúrába belemenni, viszont azt sem szeretném, hogy esetleg egy hibás elszámolás miatt veszni hagyjak pénzt.

(#315) sanyamarci válasza Jim74 (#312) üzenetére


sanyamarci
tag

Cib lizing durván emelgette a törlesztő részletet ugy is ,hogy a chf alig mozgott.
Nekem 2005 ben 3.2% volt a referencia kamat de már 20008/01-ben már 6.7% volt ez idő alatt.Ez idő alatt 500chf
szedett be pluszba és hol a vége mert 2010/10 fizettem ki teljesen a hítelt

[ Szerkesztve ]

(#316) sanyamarci


sanyamarci
tag

Azt írták ,hogy a posta szombaton is postáz levelet.

(#317) mefistofeles válasza Jim74 (#314) üzenetére

Én is szeretnék panasszal élni de korrektül végig kell böngészni az elszámolást. Mi a nejemmel már találtunk legalább 2-3 hibát az elszámolásban.

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#318) sanyamarci


sanyamarci
tag

A tájékoztatás szerint az április 30-án beérkezett küldemények mielőbbi feldolgozás érdekében a Magyar Posta elrendelte a hétvégi munkavégzést az Országos Logisztikai Központban, így az április 30-án beérkezett levelek kézbesítése május 4-től megkezdődik. Csaknem 300 kézbesítői járásban május 2-án, szombaton is dolgoznak a kézbesítők.

http://www.boon.hu/banki-elszamolas-magyar-posta-az-16-millio-devizahiteles-level-felet-mar-atvettek-a-bankok-ugyfelei/2822925

(#319) sanyamarci


sanyamarci
tag

https://reszleteselszamolas.cib.hu/

Én még nem kaptam elszámoló levelet ezért nem is tudok belépni

[ Szerkesztve ]

(#320) Lauda válasza Jim74 (#309) üzenetére


Lauda
félisten

Ott valami nagyon nem jo szerintem. Faterom is 2005-ben vette fel a hitelt ha jol emlekszem, 6 evre 2 millio 600 ezret es most kapott vissza 312 ezret.

(#321) mefistofeles válasza Lauda (#320) üzenetére

Mondom, hihetetlenek az eltérések. Apósom 6 évre vett fel 1,3 misi autóhitelt, ami már kifutott. Most jött az elszámolása 400000 Ft-ot kap vissza úgy, hogy nem is fizetett olyan extrémen magas összeget vissza!

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#322) Lauda válasza mefistofeles (#321) üzenetére


Lauda
félisten

Gyanitom azert, mert kozmetikaznak a bankok. Azt is jo lenne tudni, hogy egyaltalan mit kell a bankoknak visszafizetnie.

(#323) mefistofeles válasza Lauda (#322) üzenetére

Nem tudom pontosan mire érted a "kozmetikázást" én csalásnak (lopásnak?) nevezném.

[ Szerkesztve ]

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#324) Lauda válasza mefistofeles (#323) üzenetére


Lauda
félisten

En is, csak finoman fogalmaztam. :D 2010-ben, mikor ot ev utan lezartam a hitelt, csak akkor vagtak oda 120 ezer arfolyam kulonbozetet es akkor mar 1 eve (ha jol emlekszem 2009 korul szallt el a frank) fizettem 25-26 ezer helyett 40-48 ezreket. Szoval hanem kapok vissza min 150-200 ezret, megy is a reklamacio.

(#325) sanyamarci


sanyamarci
tag

Valaki feltudna tölteni egy cib L. elszámolást?Azt szeretném megtudni hányszor emelt referencia kamatot 2005-2012-ig

(#326) mefistofeles válasza Lauda (#324) üzenetére

A pofátlanságuk nem ismer határt. Mivel abszolute nem értek egyet az elszámolásomban szereplő röhejes összeggel, kikértem a részletes elszámolást. Vannak hónapok ahol tisztességtelenül levont összegként 1 forintot írtak be. Jó pár hónap.....

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#327) sanyamarci


sanyamarci
tag

2005.10 3.8% referencia kamat
2007.01 5.5%
2008.01 6.5%
Cib lízing
tovább nem tudom.Tud valaki segíteni,hogy van tovább?

(#328) Lauda válasza mefistofeles (#326) üzenetére


Lauda
félisten

Az egy nagy semmi, tovabb kell menni. Hazugsag az egesz.

(#329) sanyamarci


sanyamarci
tag

CIB Lízing: kamat nélkül érvénytelen!
Posted on 2015-01-30 by Kordik Tímea

Nem sokkal ezelőtt született a Fővárosi Törvényszéken egy újabb nagyszerű – elsőfokú – ítélet! A CIB Lízing autókölcsön-szerződésében nem szerepel a kamat, ami a bíróság (és persze a törvény) szerint a szerződés teljes semmisségét eredményezi (régi Hpt 213§ c) ).

Ebben az ügyben az adós 3,5 millió forint kölcsönt kapott 2007-ben, melyre összességében közel 7 millió forintot befizetett a banknak. A teljes semmisség kimondásával a bank köteles az ügyfél számára 2,5 millió forint túlfizetést visszafizetni. Ezzel tehát a bank is megkapja a tisztességes (törvény szerinti) kamatokat, de természetesen csakis forint alapon! Szívből gratulálunk dr Némethi Csanád ügyvéd úrnak! Az Ön szerződésében szerepel az ügyleti kamat mértéke?

(#330) Lauda válasza sanyamarci (#329) üzenetére


Lauda
félisten

:Y

(#331) Jim74 válasza Lauda (#320) üzenetére


Jim74
nagyúr

Köszönöm asz infót :R Amit írtál csak újabb megerősítés, hogy nálam valami nem okés. Mint írtam, a barátom szinte ugyanilyen adatokkal szerződött, mint Apukád és hasonló összeget is kapott vissza, mint Apukád. Esetleg elárulod, hogy melyik cégnél volt a szerződés?

Az a baj, hogy oké panasszal élek, hogy számolják újra. Újraszámolják, azt mondják, hogy jó. Mehetek a békéltető testülethez, ahol már meg kell mondanom, hogy szerintem mi nem jó pontosan, hol van eltérés.
A képlet, amivel számolnak az meg olyan qrva bonyolult, hogy ember legyen a talpán, aki kiigazodik rajta. A részletes elszámolásról nem is beszélve. 20(!) oszlop van a táblázatban, ami a részletes elszámolást tartalmazza, ebből a táblázatból van A és B verzió. Képtelenség kiigazodni rajta :( Pedig nem vagyok rossz matekból...
Fel van tüntetve az összes törlesztőrészlet, amit kiszámláztak, de nincs sehol, hogy az elszámolás szerint mennyit kellett volna fizetnem. Ráadásul az oszlopmegnevezések is túl vannak bonyolítva.
Pl. van egy ilyen, hogy "Visszafizetésre elkülönített túlfizetés". Ebben az oszlopban 2010. decemberében és 2011. januárjában van egy-egy összeg, ami kb. kiteszi a visszafizetés összegét. A többi sorban 0 szerepel... Ezek szerint 2005.01-től 2010.11. hóig minden teljesen korrektül volt számolva?

[ Szerkesztve ]

(#332) mefistofeles válasza Jim74 (#331) üzenetére

Ez nem véletlen...
Direkt csinálják úgy, hogy ne értsd.
Nagyon gondolkodok azon, hogy én is perre megyek a merkantillal. pl. elég komoly formai és tartalmi hibának tartom, hogy újra átnézve a szerződésemet (ami ugye "szerintük" CHF alapú) egy betüvel nincs feltüntetve sem a hitelem, sem a törlesztők devizában. Csak forint összeg szerepel mindenhol.

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#333) Lauda válasza Jim74 (#331) üzenetére


Lauda
félisten

Nincs mit! Megkerdezem majd tole.

(#334) Jim74 válasza Lauda (#333) üzenetére


Jim74
nagyúr

Köszönöm. :R
Azért bosszant a dolog, mert tudom, hogy a barátom is szinte hasonló THM-mel vette fel a hitelt (lízinget), ugyanolyan futamidőre, ráadásul kevesebb tőkeösszeggel. Mégis többet kapott vissza....

(#335) sanyamarci válasza Jim74 (#334) üzenetére


sanyamarci
tag

A barátod a futamidő végéig mennyit fizetett vissza?AZ is egyforma?

(#336) air


air
nagyúr

Olvasgatom a Merkantilos ügyfelek írásait. Úgy látszik, hogy ez (volt) a legtisztességesebb pénzintézet, mert ők fizetik vissza a legkevesebb összeget az ügyfeleiknek.

Én is így jártam. 2005. 03-ban vettünk fel 2MFt-ot 6 évre. Maradványértékes hitel volt, ami azt jelentette, hogy 71 hónapig havi 25'000Ft-ot fizettünk, a 72. hónapban pedig 800'000Ft (nyolcszázezer!).
3 havonta kaptuk a kamat- és árfolyam különbözetről a plusz csekkeket. Eleinte 2-3-5 ezer forint volt, de a végére már 3 havonta plusz 1 havi összeget, 23-24'000Ft-ot kellett fizetni.
Amikor befizettük az utolsó részletet, küldtek egy elszámolást, hogy árfolyam különbözet címén fizessünk még be 250'000Ft.
Vagyis a 6 éves autónkat még megvehettük 1'050'000Ft-ért.
A héten jött meg az elszámoló levél. Mit gondoltok, mennyi a tisztességtelenül felszámolt összeg?
49'920Ft! :Y :W

Nálam ezért biztosan békéltető testület lesz. Elképzelni sem tudom, hogy 50 ezer forintot leszámítva a teljes összeg törvényesen és tisztességesen került elszámolásra.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#337) Jim74 válasza sanyamarci (#335) üzenetére


Jim74
nagyúr

2,5-re fizetett ki 3,3-at. Tehát arányaiban kb. ugyanúgy fizetünk.

(#338) kssvirag


kssvirag
tag

Tegnap mi is megkaptuk a CIB től az elszámolást végre.
Mit ne mondjak, kellemesen csalódtam. közel 38% jön vissza.

2millio hitel. 2006.10 hó tól, 2013.10. ho ig. 7 év.
visszajáró összeg.
755 ezer ft.

megnéztem neten a részletes elszámolást, de oldalt van fordulva, igy hagytam a francba. jó az összeg ami visszajár, ugyhogy részemről ennyi.

mondjuk az erstenél 4mmilliora járt vissza 950ezer, szóval a cib az nagyon tisztességtelen volt. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#339) sanyamarci válasza kssvirag (#338) üzenetére


sanyamarci
tag

Mennyit vettél fel és mennyit fizettél vissza?

(#340) kssvirag válasza sanyamarci (#339) üzenetére


kssvirag
tag

12030 CHF (2millio) 7 évre. 2006.10.11.én. (CIB credit,)

visszafittem ft.ba 4.270.000

[ Szerkesztve ]

(#341) Rolee87 válasza kssvirag (#340) üzenetére


Rolee87
tag

Hitel típusa?

(#342) Lauda


Lauda
félisten

Ha jol tudom az arfolyam kulonbozet miatti osszegeket is vissza kell fizetnie a bankoknak nem? Ma azt mondta valaki, hogy csak a kamat emeles miattit kell, de a neten amit talaltam cikket, abban azt irja, hogy az arfolyam res miattit es a kamatemeles miattit is vissza kell elvileg.

(#343) Rolee87 válasza Lauda (#342) üzenetére


Rolee87
tag

Igen,az árfolyamrés,és az egyoldalú kamatemelésből származó összegeket kell visszafizetni.
Ha valaki kevesli az összeget,az valószínűleg azért van,mert a hitel alatt ha emelt is kamatot a bank,az nem volt számottevő.Szal pont ezért nem lehet összehasonlítani két hitelt pusztán az összeg és a hitel ideje alapján,nagyságrendileg nagy eltérések lehetnek sajnos...

Az én bankom (Banco Primus) állítása szerint nem emelt egyáltalán kamatot.Bár referencia kamatot módosítot,de fogalmam nincs miaz :F

[ Szerkesztve ]

(#344) sanyamarci válasza kssvirag (#340) üzenetére


sanyamarci
tag

Hát igen ez a lényeg ,hogy 2x -ét vissza fizetted.Gondolom havi lebontásba voltál.
Még az áruvásárlási kölcsönbe se kell 2x -ét visszafizetni.

(#345) Lauda válasza Rolee87 (#343) üzenetére


Lauda
félisten

Namost ha en felvettem 156 ft-al a hitelt es a bank 200 forintos frankkal szamitgatta a torlesztes, akkor az is visszajar vagy sem? :R Mert azt mondtak, hogy az is kamu volt, mert a bank nem vett frankot 200 forintert.

[ Szerkesztve ]

(#346) Rolee87 válasza sanyamarci (#344) üzenetére


Rolee87
tag

Én 950-re 2,1 misit fizettem vissza,és 69ezer jár vissza,még másnak 300ezer is....Szal ebből nem lehet kiindulni hogy hányszorosát fizette vissza az ember.

(#347) Rolee87 válasza Lauda (#345) üzenetére


Rolee87
tag

Nem az árfolyam növekedésén van a hangsúly,mert az nem tisztességtelen felszámítás volt,hanem azt az ember vállalta a deviza hitel kockázatával,hanem az éppen az adott hónapra érvényes mnb árfolyam szerinti franknak megfelelően kellett volna számolni a bankoknak,és nem ezt tették többségébe hanem kicsivel többel számoltak,és a kettő közti különbséget kapod te most meg.

Ha a frank ebbe a hónapba 200ft az mnb szerinti árfolyamon,és a bankod 210-el számol neked,akkor azt a 10 ft-ot kapod te vissza,és nem a felvételkorihoz képest

(#348) sanyamarci


sanyamarci
tag

http://www.bankmonitor.hu/cikk/ki-mennyit-kap-vissza-a-bankjatol-minden-valasz-egy-helyen.htm

(#349) Lauda válasza Rolee87 (#347) üzenetére


Lauda
félisten

Hu, most mar ertem hogy van. Koszi! :R

(#350) sanyamarci válasza Rolee87 (#347) üzenetére


sanyamarci
tag

2008-bAN CHF MENNYI VOLT ÉS
2013-BAN?
EMLÉKSZEK RÁ ,HOGY 2011-BEN 260FT RA IS FELMENT

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.