Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#551) Winner_hun válasza Winner_hun (#234) üzenetére


Winner_hun
félisten

Ma megjött az összeg a számlámra.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#552) MaxxDamage válasza Winner_hun (#551) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

:C
Én kíváncsi leszek, hogy kifizetik-e amiről küldtek kimutatást... (reménykedem, de Merkantilnál nem lehet tudni.)

L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#553) mefistofeles

Megtaláltam a megfelelő embereket. Pénzügyi és jogi szempontból is átnézik a merkantilos elszámolásomat az eredeti szerződéssel együtt. Kiváncsi vagyok mit találnak.....

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#554) andrás47


andrás47
senior tag

Üdv !

Van-e esetleg a Budapest Autónál valakinek itt hitele, ugyanis ők nemigen szeretnének fizetni, röviden ezt
írták : Ön a hitelbírálathoz "Hitelkérelem Egyéni Vállalkozók Részére" elnevezésű adatlapon aláírásával megerősítve nyújtotta be igénylését ,mely alapján társaságunk a szerződést Önnel, mint egyéni vállalkozóval kötötte meg erre utal, erre utal, hogy a felek megjelölésénél szerepel az egyéni vállalkozás adószáma is .
Fentiek alapján egyértelmű, hogy a társaságunkkal kötött..........számú szerződés nem tartozik a 2014.évi XXXVIII. törvény hatálya alá, így a Budapest Autót ezen jogszabály alapján, elszámolási kötelezettség sem terheli.

Mivel az autó magáncélra lett vásárolva, a vállalkozásban egyáltalán nem volt benne, ÁFA vissza igénylés bármi féle elszámolás nem történt a vállalkozás irányába így nem világos miért is lehet ez így, ha valóban így van ?

A jövedelem igazoláshoz kérték az adószámot, és ez lett belőle sajnos .
Már úgy hallottam több bank is él ezzel a lehetőséggel , esetleg van valakinek ötlete, érdemes-e tovább menni vele,(a bank azt írja csak bíróságon lehet megtámadni) már lejárt kifizetett 5 éves svájci frankos hitelről beszélünk..

"Amennyiben a kivizsgálásunk eredményével nem ért egyet, úgy fogyasztónak nem minősülő ügyfélként ,a polgári perrendtartás szabályi szerint , az illetékes bírósághoz fordulhat ."

Van valakinek valami ötlete hogyan tovább ?

(#555) Def26 válasza andrás47 (#554) üzenetére


Def26
félisten

Csak magánszemélyek kapnak vissza pénzt.

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#556) air válasza andrás47 (#554) üzenetére


air
nagyúr

Nem élnek a bankok semmilyen különleges lehetőséggel, egyszerűen a törvénybe csak a magánszemélyek kerültek bele.
Egyébként az törvényes hogy vállalkozóként magáncélra vásároltál járművet?
XY magánvállalkozó jogilag nem azonos XY magánszeméllyel, legjobb tudomásom szerint.

[ Szerkesztve ]

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#557) andrás47 válasza air (#556) üzenetére


andrás47
senior tag

Üdv !

Egyéni vállalkozó vagyok,nem BT, nem Kft , az autó magáncélra lett vásárolva, sem ÁFA vissza igénylés, semmilyen költség elszámolás nem történt rá, abszolút nem volt köze a vállalkozáshoz, abban volt másik jármű,
szintén hiteles érdekes módon arra meg adtak vissza térítést,(igaz az másik banknál volt) így most már nem is értem az egészet hogy is van ez...

(#558) air válasza andrás47 (#557) üzenetére


air
nagyúr

De miért vállalkozóként vetted az autó, miért nem magánszemélyként?

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#559) andrás47 válasza air (#558) üzenetére


andrás47
senior tag

Mert átvágtak, szó sem volt ilyenről, az adószámot levették a jövedelem igazolásról, és belevették a szerződésbe, a sok papír között elcsúszott ,tudom el kellett volna olvasni, de jöttek a kisbetűsök sokan így jártak ezt direkt csinálták, már akkor, a híradóba is benne volt több bank is csinálta ezt, gondolom azt nem tiltja a törvény, hogy vállalkozó, magáncélra is vásárolhasson....

(#560) air válasza andrás47 (#559) üzenetére


air
nagyúr

"gondolom azt nem tiltja a törvény, hogy vállalkozó, magáncélra is vásárolhasson...."

Erre nem vennék mérget.
Amit vállalkozóként veszel, azt a vállalkozásban kell adminisztrálni.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#561) wwhy válasza wwhy (#293) üzenetére


wwhy
veterán

Miután pénteken kb. 2h-t töltöttem az Erste bankfiókban, és 3-4 vízfej (beleértve a fiókvezetőt) sem tudott érdemi válaszokat adni a kérdéseimre (pl. miért lesz 2017-ben a tőke összege 9,1M, holott 2016 végén még "csak" 8,3M, és az árfolyamgátos törlesztő illetve a piaci törlesztő között kb. 8e Ft a különbség) panasszal éltem az elszámolást illetően. Sokat nem remélek, de hátha van porszem a gépezetben ...

[ Szerkesztve ]

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#562) motorhead válasza wwhy (#561) üzenetére


motorhead
aktív tag

Nagyjából nálam is ez a helyzet, de én a banki látogatásom után még a telefonos "kisasszonnyal" csevegtem egy jót az ERSTE vonalán. Visszahívást ígértek, hogy egy jól képzett szakemberük magyarázatot adjon a következő problémára amit eddig észrevettem:

Az én jövőbeli befizetéseimnek a táblázatában (3sz. melléklet : törlesztési táblázat) ahol is nálam éves szintre le van bontva mikor mennyi tőkét és kamatot fogok a tárgyi évben kifizetni, érdekes módon a legutolsó évben történő kifizetés után a tartozásom nem nullára fut ki, hanem 1.6M forintra. Na erre varrjál gombot! A teljes, szerződés szerinti futamidő lejárta után nem 0 azaz nulla a tartozásom, hanem a fenti összeg.

Nálam az ERSTE fiókjában a hölgyemény azt mondta a jövőbeli törlesztőimmel kapcsolatosan, hogy nem mond nekem számokat, nehogy majd hozzá menjek panaszkodni ha nem úgy alakulnak a dolgok! Mondom mi van?? Értem én,hogy nem tudni milyen szintre fog emelkedni a kamat de már bocsánat valami irányt azért jelöljünk már ki ennek a befizetési folyamatnak. 10 kérdésből 8-ra a nem tudom volt a válasz..

..--OLDSCHOOL FOREVER--..

(#563) mefistofeles válasza motorhead (#562) üzenetére

Ne csodálkozz....
Ezteknek vagy kiadták, hogy nem mondhatnak semmit vagy ennyit érnek, bár akkor fel nem fogom miért fizetik őket. Mikor a K&H banknál érdeklődtem az elszámolás miatt a helyi fiókban a kiscsaj az égvilágon semmi felvilágosítást nem tudott adni. Kaptam viszont tőle egy telefonszámot, hogy azon a vonalon kimondottan csak ilyen problémákkal foglalkoznak! Nos felhívtam és az első (meg a második) ügyintéző ugyanolyan tök volt mint akivel a bankfiókban találkoztam. Végül a negyedik telefonálásomra, a harmadik ügyintéző tudott némi konkrétumot mondani amely információk (mint később kiderült) nem voltak pontosak! Nos ennyit az ilyen tipusu ügyintézésről......

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#564) MaxxDamage


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Ha jól számoltam akkor ma jár(t) le a 15 munkanap (formanyomtatvány visszaküldés, megérkezése óta) és nem kaptam semmit (utalás) se levélben visszajelzést, mint említettem korábbi esetet és úgy kaptam a kitöltendő 2db formanyomtatványt (amit még aznap vissza is küldtem) lehet holnap felhívom a megadott számot és rákérdek a dologra... :)

L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#565) juliabrilke válasza wwhy (#561) üzenetére


juliabrilke
addikt

Az "első" bankban mi is szívtunk. Sok kérdésre semmi választ nem adtak nekünk.
Utána meg beadtuk a igényt a hitel átváltására. Viszont a törlesztőrészletet ~30k-val számolta el a nő kb.
Megkérdeztük többször is, aláírtuk és jött a telefon 4 napra rá, hogy van egy "kis gond". :W

(#566) motorhead válasza juliabrilke (#565) üzenetére


motorhead
aktív tag

Egyet tegyünk hozzá. A hitel átváltáshoz a nagy többségnek még csak lehetősége sem lesz, ugyan is a megnövekedett tőketartozása jóval meghaladja annak az ingatlannak az értékét amire a hitelt szeretné kérni.
Tehát hiába dőlnek a reklámok a hitel kiváltásokkal kapcsolatosan meg nézegeti az ember az internetes kalkulátorokat, semmit nem ér az egész. Nesze semmi, fogd meg jól. Halálra szívatták ezzel az intézkedéssel az adósokat. Kevés kivétellel...

..--OLDSCHOOL FOREVER--..

(#567) juliabrilke válasza motorhead (#566) üzenetére


juliabrilke
addikt

Az biztos. Mondjuk ez bankon belül lett volna a hitelátváltás.

Mondjuk ezek a kalkulátorok is annyit érnek... Bementünk egy bankba, ahol neten keveset ígértek.
Tisztán lehet látni, hogy az ajánlattal csak arra figyeltek, hogy kicsivel kevesebb legyen a kamat, mint a kiküldött elszámoláson, de az internetes kalkulátorral köszönő viszonyba se volt.

(#568) motorhead válasza juliabrilke (#567) üzenetére


motorhead
aktív tag

Nálam a bankomon belül sem lehet a hitelemet kiváltani mert nincs elég beérkező nettó jövedelem, ha pedig bevonok egy családtagot akkor bár ez a kérdés helyreáll, sajnos az ingatlan már nem ér annyit mint amit az új hitel megkívánna, tehát még egy ingatlan be kellene vonni. Akkora egy mocsok módon van ez kitaláva...

..--OLDSCHOOL FOREVER--..

(#569) lajafix válasza motorhead (#568) üzenetére


lajafix
addikt

remélem nem veszed rossz néven, de elég volt a banknak egyszer hülyeséget csinálnia, miért hitelezne megint ész nélkül? Ami neked ebben a hszben fáj az a racionális hitelezés.

juliabrilke: a netes kalkulátorokat vevőcsalogatónak használja az illetékes marketing osztály.

[ Szerkesztve ]

Rock'n Roll

(#570) motorhead válasza lajafix (#569) üzenetére


motorhead
aktív tag

Na ez azért messze nem így van ahogyan leírtad. A bank anno adott hitelt az ingatlanomra, mert ért annyit amennyi hitelt vettem fel rá. Régen is volt értékbecslés és azt figyelembe véve megítélték. Most ugyan arra az ingatlanra nem ad hitelt, mert az élő hitelem másfél szerese lett az eredetinek holott az ingatlan ugyan az. Mi változott? Hoztak egy olyan törvényt amivel egy olyan csapdába kerül az adós amivel elvonták tőle még a választás jogát is. Nem választhat könnyebb, ésszerűbb vagy olcsóbb hitelt. Mindettől független a média meg nyomja a süket reklámokat, hogy váltsd ki a hiteled.

..--OLDSCHOOL FOREVER--..

(#571) lajafix válasza motorhead (#570) üzenetére


lajafix
addikt

"Régen is volt értékbecslés és azt figyelembe véve megítélték. Most ugyan arra az ingatlanra nem ad hitelt, mert az élő hitelem másfél szerese lett az eredetinek holott az ingatlan ugyan az. Mi változott?"
1. az ingatlanod értéke. (értsd: nem nagyon nőtt )
2. Az EURCHF ellenben elromlott ezért van 300 huf közelében a CHF. Emiatt nőtt ilyen mértékben a tőketartozásod, az ingatlanod értéke meg nemhogy követte, hanem ellenkezőleg. Egy bank sem olyan hülye hogy menekülési értéken felül adjon hitelt általában, amikor pedig öncsőd törvényt készítenek elő -úgy 2 évtizedes késéssel- , akkor még inkább nem.
3. a jövedelmed sem nőtt annyira hogy egyedül jó legyél adósnak.

a "könnyebb, ésszerűbb vagy olcsóbb hitel" annak jut, akinek nagyobb a jövedelme, kevesebb tőkére van szüksége, nem kényszerből megy a bankhoz, kisebb a kockázata. Erre mondják, hogy az kap hitelt, akinek nincs is rá szüksége.

A hitel nem szoctám, hanem kemény üzlet. elég kemény lecke volt, ideje lenne ezt megtanulni és így nézni, időpocsékolás a reklámokra és a politikusokra hivatkozni még több lehetőségért. így is elég damoklész kardja az, hogy a jelenlegi kamatszintek meddig tarthatók fennt.

És akkor a bankon belüli hitelkiváltásról: elég jó adósnak kell lennie az ügyfélnek ahhoz, hogy egy bank ebbe belemenjen. Merthogy a bank ezzel további bevételt bukik, ha nincs 'fantázia' az adósban, akkor semmi érdeke hogy ebbe belemenjen. Sokkal érdemeseb más bankokat is megnézni hátha értékelik az új ügyfelet.

Rock'n Roll

(#572) motorhead válasza lajafix (#571) üzenetére


motorhead
aktív tag

Jó, hogy ezt leírtad de ezekkel én mind 100% tisztában vagyok. Nem az elméletet nem értem, vagy a szabályaikat, sőt számolni is elég jól tudok, átlátom ezt a folyamatot.

De ettől még ez a 22-es csapdája. Az ingatlan ami eddig jó volt nekik fedezetnek az már nem jó, még ha nem is esett a piaci értéke akkor sem, mert a tőketartozásom megnőtt egy rajtam teljesen kívül álló ok miatt. Pedig az ingatlan ugyan az, a bank ugyan az, a személy ugyan az, a jövedelem még több is mint 7 évvel ez előtt. De ők pusztán azt a számot látják amit tőketartozásnak hívnak. De most már kétszer annyi jövedelem kell hozzá, plussz még be kellene tolni egy másik ingatlan jelzálognak. Tehát olyan fennálló tőketartozásom van, ami az ő szabályaik szerint nem is lehetne nekem a jelenlegi ingatlan fedezet mellett. Ja és persze másnak is, nem kivételes eset vagyok.

..--OLDSCHOOL FOREVER--..

(#573) air válasza motorhead (#572) üzenetére


air
nagyúr

"a tőketartozásom megnőtt egy rajtam teljesen kívül álló ok miatt"
Ez nem teljesen igaz.

Már többször leírtuk, hogy a deviza alapú hitelek elterjedésében mindenki hibás.
Az ügyfél, mert azt hitte, hogy ezzel jobban jár. A bank mert elhitette az ügyfelekkel, hogy ezzel jobban járnak, és durván alul biztosította a hiteleket. Az, hogy az ingatlan már nem szolgál kellő fedezetül a hitelre, a bank komoly hibája.
És hibás a kormányzat és a felügyelet is, hogy nem tett semmit, illetve törvényileg támogatta ezt a folyamatot.
Persze a mostani kormányzat által "megoldásként" kínált folyamat is súlyosan elhibázott és hazug dolog.
Valóban a 22-es csapdája az egész ügy, amiből senki nem jöhet ki jól. Még azok sem maradnak érintetlenül, akiknek nem is volt deviza alapú hitelük.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#574) motorhead válasza air (#573) üzenetére


motorhead
aktív tag

"a tőketartozásom megnőtt egy rajtam teljesen kívül álló ok miatt"
Ez nem teljesen igaz.

De. Ez teljesen igaz. A forint gyengülése és a 256Ft-os átváltás az totálisan rajtam kívülálló ok. A dolog többi részét nem vitatom, eddig sem vitattam.

..--OLDSCHOOL FOREVER--..

(#575) air válasza motorhead (#574) üzenetére


air
nagyúr

Nem rajtad kívül álló ok. Általad vállalt kockázat.
Ha forint hitelt vettél volna fel, akkor nem nőtt volna a tőketartozásod.
Ha nem így alakult volna az árfolyam, hanem számodra kedvezően, ezzel nyertél volna a hitelen, gondolom eszedbe sem jutott volna mondjuk a forint hiteleseket sajnálni, akik rosszabbul jártak.
Ezért igazságtalan ez az egész ügy.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#576) motorhead válasza air (#575) üzenetére


motorhead
aktív tag

Az adós a deviza árfolyam változásáért vállalta a kockázatot. Ez lehet negatív vagy pozitív kimenetelű, de semmi képen nem állandó egy 20 éves visszatörlesztés alatt. Járhat jól vagy kevésbé jól, sőt nagyon rosszul is adott hónapokban, években.
A 256Ft-on történő átváltással megszünt a kockázat, véglegesen elmozdult a rossz irányba. Esély sincs arra, hogy valamelyik hónapban vagy évben kevesebb legyen a tőketartozása, egy alkalmas árfolyamnál előtörlesszen pl.
Amibe nincs beleszólásom az rajtam kívül álló ok, bármennyire is hangoztatod a kockázat viselést. A forintosításnál senkinek nem volt beleszólása, választása.
De ha már a kockázatról beszélünk. Mi van ha én kockáztatok, mert azt gondolom a frank árfolyama le fog esni 256 alá, és majd akkor egy jobb árfolyamnál forintosítok? Volt erre lehetősáégem? Nem. Van beleszólásom? Nincs. Ez mi ha nem rajtam kívül álló ok???

..--OLDSCHOOL FOREVER--..

(#577) air válasza motorhead (#576) üzenetére


air
nagyúr

Hibáztathatsz a dologért bárkit, ha ez neked jólesik, de a szerződést mégiscsak te írtad alá.
A kormánynak pedig maguk az adósok könyörögtek a megmentésükért.
Hja, hogy neked nem tetszik a megmentés? Hidd el, nekem sem tetszik nagyon sok más intézkedés!
Ez van. Majd 2018-ban lehet megint választani.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#578) lajafix válasza motorhead (#572) üzenetére


lajafix
addikt

Tehát akkor még örülnöd is kellene hogy nem szólítanak fel azonnali fedezet pótlásra. hát nehéz a te kedvedrer tenni...

#576: ne akarj kockáztatni, azt másoknak találták ki. Amikor 220as árfolyamnál meszüntették a devhitelt, akkor is ment a sírás rívás hogy miért ilyen árfolyamnál, azóta meg a világ 290re rndezte a CHFt.

A kormány végre valahára elrendezte az elbaszott magyar devhitlezést, teljesen feleslegesen, mert az adósok nagy része tényleg azt hiszi, várja el hogy neki 140es CHF jár fél százalék kamatra.

[ Szerkesztve ]

Rock'n Roll

(#579) motorhead válasza lajafix (#578) üzenetére


motorhead
aktív tag

Mindjárt hasra esek a kormány intézkedése előtt. Az még él az emlékeidben ugye, hogy egyesek 180-on végtörlesztettek, mi meg 256-on kaptuk meg a nagy felmentést? Akkor hogy is van ez? Konkrétan napi árfolyamon forintosítottak, légalább is ha azt az időszakot nézzük amikor a nagy megmentés előkészülete zajlott, és megalkották a nagy megmentő csomagot. Bárki bemehetett volna a bankba akkor is, és napi árfolyamon átváltja a hitelét. Kaptunk egy kis alamizsnát a "tisztességtelenül elvett" címzó alatt.
Szerintem hagyjuk ezt a megmentés szót egy olyan dologra ami valóban megérdemli ezt.

..--OLDSCHOOL FOREVER--..

(#580) JoHnni


JoHnni
senior tag

Csak egy költői kérdés... mi lenne ha most 120Ft lenne a CHF árfolyama? Mindenki boldog lenne, eszébe nem jutna senkinek hogy ezért meg azért tisztességtelenek ezek a szerződések... akkor nem lenne gond.
Mindenki aláírta a kockázatfeltáró nyilatkozatot, vállalta az árfolyamkülönbségből adódó kockázatot. Más kérdés, hogy mind a fogyasztó mind a hitelező felelőtlen volt.

...:''[*\www.alfaamore.hu/*]'' :...

(#581) air válasza JoHnni (#580) üzenetére


air
nagyúr

"Mindenki aláírta a kockázatfeltáró nyilatkozatot"

Már ahol volt. A legtöbb esetben nem volt. Nálam sem.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#582) -NOKIA- válasza air (#581) üzenetére


-NOKIA-
Ármester

Nekem sem volt ilyen, sőt szóban sem tájékoztattak.

(#583) lajafix válasza motorhead (#579) üzenetére


lajafix
addikt

Mutogatás. egy szűk csoportra szabot korrupció nem ment fel. és nem jogosít fel folyton hátra nézni, mert megint belemész a szívlapátba.

Látom nem érted az Ace of Spades sorait sem. Jobb volna ha nicknevedet Csokonaira változtatnád és az Óda a reményhez sorait tennéd az aláírásodba.

Miért nem mentél be 210es árfolyamon átváltani 2010ben? ja hogy akkor még 10% körül volt a HUF hitelkamat ingatlanra is és még jobb volt a chf hitel?

Félig tele poharat kaptatok, amit üresnek láttok. Ha így folytatjátok akkor bizony üres is lesz! Az országkockázat egyszer visszaárazódik a kamatba is, ezen kellene gondolkoznod és dolgoznod. Ráadásul 2 évtizedes késéssel még öncsőd is lesz a kilátástalan helyzetűeknek. DE amire te visszanézel és kívánsz, 150es CHF már nem lesz. Tessék előre nézni, mert így csak rosszabb lesz.

Rock'n Roll

(#584) lajafix válasza -NOKIA- (#582) üzenetére


lajafix
addikt

+air:

ugye nem a nyilatkozat hiányára próbáljátok fogni rövidlátásotokat? Nézzetek már a tükörbe és gondoljatok bele hogy mit tettek volna bármilyne kockázatfeltáró nyilatkozatnál? Megmondom: aláírtátok volna ugyanúgy, habozás nélkül.

Rock'n Roll

(#585) air válasza lajafix (#584) üzenetére


air
nagyúr

Ebből a stílusból és mentalitásból nem kérek, köszönöm. :(((
Tudom, hogy mit miért tettem.
De úgy látom neked nem okoz problémát, hogy egy pénzintézet korrektül és törvényesen jár el, vagy egyes törvény által előírt kötelezettségeit megszegi.
Szerinted minden esetben az ügyfél a hibás.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#586) Aethelstone válasza air (#585) üzenetére


Aethelstone
addikt

Igazán nem akarnám védeni a bankokat, de jelen esetben a "korrekt" és "törvényes" fogalmak vagy a komplementerük emlegetése teljesen felesleges. Ami most történt, az nem más, mint egy korábban törvényes(ha nem éppen teljesen korrekt) gyakorlatra mondták azt, hogy innentől (és visszamenőlegesen is) már nem törvényes.

És egyetértek. A pohár félig tele van, minden fillér talált pénz, amit megkap az ember. Akinek meg lófax sem változott, az meg örüljön, hogy nem lett rosszabb, akinek meg rosszabb lett, az is csak illúzió, mert rosszabb már nem lesz, pont a forintosítás miatt. Deviza alapon még sokkal rosszabb is lehetne.

Tehát szerintem általában a dolog rendben van, de akkor is a kúrmány jó édes anyját, hogy megvárták, amíg 250 fölé megy a CHF, jóllehet 200 körül is megléphették volna :(

[ Szerkesztve ]

MI 10T Pro 8/256 , Arsenal FC - Go Gunnarz...

(#587) air válasza Aethelstone (#586) üzenetére


air
nagyúr

Többször leírtam már, senki sem menthető fel ebben az ügyben. Legalább 1/3 részben hibás a bank, az ügyfél és a kormányzat is.
Mindemellett a bankok helyenként több törvénytelenséget is elkövettek, amik az akkori törvényekbe is beleütköztek, nem csak az utólag hozott törvényekbe.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#588) Aethelstone válasza air (#587) üzenetére


Aethelstone
addikt

Nem is akarok senkit felmenteni.

MI 10T Pro 8/256 , Arsenal FC - Go Gunnarz...

(#589) anunaki


anunaki
újonc

UCB banktól továbbra sem érkezett semmilyen elszámolás .
betelefonálás vagy személyes megkeresés után is csak hitegetik az embert,hogy egyszer majd csak érkezik valami levél tőlük.
ismer valaki esetleg valamilyen forumot vagy tud valami linket adni ,ahol ennek a "banknak" az elégedetlen ügyfelei egymással infot cserélnek ?

(#590) Def26


Def26
félisten

Merkantil fel akar számolni egy bizonyos 35k -s díjat azért, mert egy összegben ki szeretném fizetni a tartozásom.
Ugy tudom hogy ezt 60 napig ingyenesen kell biztosítania a banknak és nem számolhat fel pénzt.

Tud valaki erről valami hivatalos közleményt amit lobogtatni tudok az ügyintéző juliskának?

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#591) air válasza Def26 (#590) üzenetére


air
nagyúr

Szerintem inkább őket kérd meg, hogy mutassanak valami hivatalos dolgot, ami alapján nekik joguk van ezt felszámolni.
Ha ez netán a szerződésedben van benne, akkor nem jártál jól, fizetned kell.
Tudomásom szerint az elszámolási törvény a szerződések egyedi feltételeit nem érvénytelenítette.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#592) Def26 válasza air (#591) üzenetére


Def26
félisten

Igen? Hat akkor majd a Jobbik rendet tesz!! Én meg befizetem ezt a fost is. :(

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#593) air válasza Def26 (#592) üzenetére


air
nagyúr

Ezt nem kellett volna.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#594) Def26 válasza air (#593) üzenetére


Def26
félisten

Nem sért semmilyen szabályt ez csak egy vélemény.

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#595) zmathe válasza anunaki (#589) üzenetére


zmathe
csendes tag

Szia Anunaki!

Mi ma kaptuk meg az UCB-s elszámolási "csomagot". Ez a hitel sem fogja megváltani a világot. :DDD

mz/x

(#596) -v- válasza zmathe (#595) üzenetére


-v-
addikt

Sracok, nyomjak most mindenhol ezeket a kivalto hiteleket, mkb-nel vagyunk, melyik banknal erdemes korulnezni, hogy esetleg kedvezobb hitellel ki lehet-e valtani? Jelzalog hitel ..
korulnezett mar valaki ilyen ugyben?

(#597) wwhy válasza -v- (#596) üzenetére


wwhy
veterán

Ha az ingatlanod piaci értéke kevesebb, mint a leendő hitel összegének 80%-a, akkor a K&H, CIB, Erste elhajt, mint ....

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#598) -v- válasza wwhy (#597) üzenetére


-v-
addikt

1.9m most a toketartozas. Masfel millat csakcsak er a kegli :D

(#599) wwhy válasza -v- (#598) üzenetére


wwhy
veterán

Boldog ember :D

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#600) fjudors válasza lajafix (#583) üzenetére


fjudors
aktív tag

kivéve, ha valaki 2009/2010 idején, a válság alatti magas euroval vett fel euro alapú hitelt...
mert akkor az akkorihoz képest ugyanazon az árfolyamon, de kedvezőtlenebb kamatra váltják át a hitelét..és az euro mehet lejjebb.

nem csak chf hitelesek vannak..és nem mindenki örül az átváltásnak..mert ha én 305 hufos euroval vettem fel hitelt, akkor azért abban bízok, hogy lesz 270 is az euro..és szeretném én eldönteni, milyen alapú legyen a hitelem, és szükségem van-e a megmentésemre...mert ugye sokan vannak, akik tudatosan, alapos pénzügyi döntéssel vesznek fel devizahitelt, és mégis megszivatják őket..igaz, nem nő a tartozásuk, de a kamat nőhet, viszont csökkenni biztos nem fog.az, hogy most 10%-al kevesebb a forintosított hitel, mint a felvett eurohitel, nem vigasz.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.