Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#451) motorhead válasza Doom (#442) üzenetére


motorhead
aktív tag

Jah és mi van ha a banknak elevel meg volt ez a CHF fedezete??? Azt senki nem fogja megtudni melyik banknak mennyi tényleges fogható tőkéje van. És pusztán ezzel az elmélettel próbálják helyrebillenteni a jónép gondolatmenetét.
Azért azt tudjuk, hogy ezek a bankok eleve az anyacégüket tekintve nem magyar tulajdonúak.

..--OLDSCHOOL FOREVER--..

(#452) Jim74 válasza Zood (#449) üzenetére


Jim74
nagyúr

Pontosan így van nálam is. Utolsó két sorban van összeg, ami a visszafizetés körüli, a többi 0.

(#453) D-LAN|FuRioN


D-LAN|FuRioN
aktív tag

Én nem akarom bántani szegény bankokat, de abból a papírból amit küldtek semmi nem derül ki. Van egy nyomorgatott táblázat, hogy mennyit fizettem be évente, meg egy csomó lényegtelen adat. Meg egy külön oldalon, hogy visszajár 41k. Kb egy sajtfecnit is küldhettek volna ráírva, hogy 41k. Fogtam és előszedtem a befizetett csekkeket össze írtam exelbe az egészet, kiszámoltattam az éves lebontásokat és a felénél vannak eltérések a tényleges befizetéseket tekintve. Bár pár ezres nagyságrend, de ha már az nem stimmel... :D Ráadásul érdekesség a lombardosoknak, hogy kb 27. -e óta lekapcsolták az online felületüket, ahol be tudtam lépni és megnézhettem a lejárt szerződésem adatait. Most kijött a papír és benne van, hogy a részletes elszámolást meg tudom nézni az extra help felületen online, ha nem akarom írásban külön kérni. Na természetesen azóta már "karbantartás" -ra hivatkozva több mint egy hete leállították az oldalukat. :D Milyen érdekes, hogy pont most. :D :C

\'\'Sebességmámor, mindenki ezzel vádol, a kilóméteróra is csak lehunyt szemmel számol, a gumi lángol, az autó szinte táncol...\'\'

(#454) Jim74 válasza Zood (#449) üzenetére


Jim74
nagyúr

Szia!

Rákérdeztünk MKB-nál, hogy mi a helyzet. Azt mondták, hogy nem volt kamatemelés, csak a futamidő végén, ezért annyi a visszafizetendő, és hogy az szinte mind árfolyamrés... Hmm.... Nem tudom, hogy mitévő legyek...

(#455) Doom válasza motorhead (#451) üzenetére


Doom
aktív tag

És @Tibe
Azt kell megérteni, hogy itt a fedezetet nem úgy kell elképzelni, hogy a bank trezorjában halomban áll a CHF köteg. Ez a pénz elszámolástechnikailag létezik, közgazdasági nyelven "számlapénz", ami egy adat a számlavezető rendszerben.
Vegyük most a normál üzemszerű működés esetén a klasszikus esetet, hogy a bank az összegyűjtött betéteket helyezi ki, akkor belátható, hogy a bank nem ülhet a betéteken, mert a betétes arra kamatot vár. Ez a kamat a kihelyezett hitelből teremtődik. Azonban amit te felveszel hitelt, és veszel belőle mondjuk lakást, az a lakás eladójának bankszámláján megjelenik, mint pénz. Azaz máris kétszer van jelen az elkölthető pénz, egyszer a betétes számláján, egyszer a lakás eladójának számláján. Ez a multiplikátor hatás, amelyet a jegybank (elméletben) a tartalékrátával szabályozhat, de nem csak ettől függ, hanem többek között a gazdasági lehetőségektől, és a tőkekövetelményektől. A banknak nem is kell minden hitele mögé megegyező fedezetet állítani, mert kicsi a valószínűsége, hogy annyi hitel bedől, hogy ez megrokkantsa a bankot. Ezt a kockázatot fel kell mérni, és ennek megfelelően gazdálkodni. Ezt egy kicsit hosszabban magyarázza ez a cikk.
Ha forint alapú hitelt kapsz, akkor a banknak forintot kell szereznie, ha deviza alapút, akkor devizát (ismételten, nem két tonna CHF köteget, hanem számlapénzt). Ha devizát olcsóbban kap, mint forintot (akár onnan, hogy valaki MO-n CHF számlát tart fenn, akár onnan, hogy a bank hitelt vesz fel svájci banktól), akkor a deviza alapú hitellel jobban jársz, ha nem számítom az árfolyamkockázatot. Ha elszáll az árfolyam, akkor megszívtad, mert te viseled ezt a kockázatot. Léteznek technikák arra, hogy ez kivédhető legyen (fedezeti ügyletek), de a banknak ez nem volt érdeke, mert rádtolta ezt a kockázatot, amit te aláírtál. Ugyanakkor ha az árfolyam lejjebb megy, akkor meg még jobban járhattál volna. Ha 2 év múlva a CHF árfolyam visszamegy 140-re, akkor bizony igen erős bukta a forintosítás, jelenleg viszont, mivel inkább 290, egyelőre nyertél vele. Nem fog senki kárpótolni, mert neked innentől kezdve forint alapú a hiteled. Ha te úgy gondolod, hogy a frank két év múlva 140 lesz, akkor köss határidős ügyletet 2 év múlvára mondjuk 240 Ft/CHF eladási áron valakivel, aki hajlandó erre, és máris 100 Ft/ franknyi nyereséged lesz, úgyhogy meg tudod lovagolni te is ezt a hullámot. Ha a frank marad 290, akkor meg buktál 50Ft/frankot. Ez egy ilyen játszma, ez volt a deviza alapú hitel mögött is, csak az emberek ezt nem értik.
A bankok 256 forinton váltották át a deviza alapú hiteledet forint alapúra, mert a kijelölt dátumon ennyi volt a frank.
Ennek az egésznek semmi köze ahhoz, hogy a legtöbb bank külföldi tulajdonú. A magyarországi fióktelep önálló gazdálkodású (tehát NEM az osztrák/belga stb. anyacég pénzét helyezi ki hitelbe, hanem a sajátját, amit összegyűjt/teremt), csak a veszteséget a külföldi tulaj pótolja ki, nem a magyar adófizetők pénzéből az állam (mint ahogy pl. Ausztriában). Úgyhogy ezért szerencse, hogy az MKB meg a BB nem volt magyar tulajdonban a válság alatt.

(#456) air válasza Doom (#455) üzenetére


air
nagyúr

Huh, ez szép volt. :R
Ha ezt a jelenlévő, háborgók 10%-a megérti, az már csoda volna. ;]

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#457) Goose-T válasza air (#456) üzenetére


Goose-T
veterán

tl;dr ;]

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#458) air válasza Goose-T (#457) üzenetére


air
nagyúr

Hogy?

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#459) Woodslave válasza air (#458) üzenetére


Woodslave
nagyúr

[link] ;]

[ Szerkesztve ]

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#460) Aethelstone válasza air (#456) üzenetére


Aethelstone
addikt

Szerintem nincs ebben semmi misztikus. Az a poén, hogy mondjuk én 2005-ben vettem fel a CHF hitelem, ami akkor összegszerűen fele volt a HUF hitelnek. Aztán évekig így is maradt, ergó kvázi nyereséget realizáltam...mint mások is. (Érdekes, senki nem reklamált).

A problémát én ott látom, hogy én pl. kiszámoltam, hogy mi lesz akkor, ha mondjuk a CHF árfolyama a duplájára megy, úgy láttam, hogy akkor is tudom fizetni, de sokan azért vettek fel CHF hitelt, mivel a forintost nem tudták volna már akkor sem fizetni. Azzal nem is számoltak, hogy mi lesz, ha megduplázódik a részlet. Persze, a bankokban ülő egységsugarú ügyintézők folyamatosan azt mondogatták, hogy ugyan, nem kell félni, az elmúlt X évben alig pár tizedet mozgott a CHF árfolyam.......

MI 10T Pro 8/256 , Arsenal FC - Go Gunnarz...

(#461) Zood válasza Jim74 (#454) üzenetére


Zood
csendes tag

Szia!

Én kitöltöttem a panaszos formanyomtatványt és ajánlottan adom fel 30 napos határidőn belül.
Eddigi információim szerint nem nagyon tehetek addig semmit, még ezt meg nem teszem.
Nem mintha ez garancia lenne bármire is, de megpróbálom. Állítólag egy bonyolult képlet alapján számoltak el, ezért nem hinném, hogy bármi értelme is lenne a papírok felett órákat görnyedni valami logika után.

[ Szerkesztve ]

(#462) air válasza Woodslave (#459) üzenetére


air
nagyúr

:R
Kösz, ma is tanultam valamit.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#463) mefistofeles válasza Zood (#461) üzenetére

Amit nekem küldött a merkantil az alapján mindenkép ez a panasz az első lépcső.

A héten nézetem át én is a részletezőt (mert az nekem latin) aztán küldöm.

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#464) mefistofeles

...egyébként ez a merkantilos képletszámolás elég érdekesnek tűnik. A többi pénzintézethez képest egy kanyival sem fizetett vissza kevesebbet a merkantilos ügyfél, viszont (ahogy itt is olvasom) az ő elszámolásuk nevetségesen alacsony összegeket eredményez.......

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#465) motorhead válasza Doom (#455) üzenetére


motorhead
aktív tag

Köszönöm a kimerítő válaszod! :)

..--OLDSCHOOL FOREVER--..

(#466) D-LAN|FuRioN


D-LAN|FuRioN
aktív tag

Lombardosoknak olvasnivaló. :) Vannak gondok a céggel...

Link

\'\'Sebességmámor, mindenki ezzel vádol, a kilóméteróra is csak lehunyt szemmel számol, a gumi lángol, az autó szinte táncol...\'\'

(#467) Tibe válasza Doom (#455) üzenetére


Tibe
aktív tag

Húú ez szép volt! :R De akkor ha jól értem a bank annyi hitelt helyezhet ki amennyit akar kis túlzással mert ez számlapénz és nem valós úgymond. Arra kell hogy figyeljen inkább hogy a kihelyezett hitelek csak kis százaléka dőlhet be, ami még nem okoz gondot a stabilitásában.
Még kérdés, akkor lényegében a bank fő bevételi forrása a hitelekben van nem?

(#468) -NOKIA-


-NOKIA-
Ármester

Hátha ez rendet tesz a fejekben: A kamat az kamat

Kiszámoló írta: "Most, hogy banki elszámolásról elkezdték kipostázni a leveleket, egymás után kapom az e-maileket hasonló szöveggel:

“Felvettem 10 millió forintot svájci frankban, eddig már kifizettem 6 milliót és még mindig 12 millióval tartozom. Ez rablás.”

“Felvettem 8 milliót forintban, eddig már kifizettem 6 milliót és még mindig 7 milliót követelnek rajtam.”

Amit a kedves levélírók nem értenek és amiből a sok félreértés származik, az a kamat fogalma."

(#469) Doom válasza Tibe (#467) üzenetére


Doom
aktív tag

TL;DR: így van.

Hosszabban:
Arra, hogy mennyi pénzt teremthet a bank, választ ad a linkelt cikk (elméletben lehetne korlátlan, de ezt több minden akadályozza). Alapesetben a banknak a stabil működést kell biztosítani, ahogy írod, azaz azt, hogy ha az ő hitelezői (akik tulajdonképpen főleg a nála betétet elhelyezők) visszakérik a pénzüket, akkor azt vissza tudja adni. Ebből látszik, hogy a banknál a kötelezettség nem a nyújtott hitel, hanem a gyűjtött betét - azaz fedezetet a betét mögé kell tenni, nem a hitel mögé - ugye egy vállalkozás esetén is a kötelezettség (= felvett hitel) mögé kell fedezet, biztosíték, nem az eszközei mögé. Ezért nem is teljesen értem, mire gondolnak, akik azt mondják, hogy a devizahitel mögött nem volt fedezet. CHF kötegek valóban nem voltak, de miért kellettek volna? A banknak a forrásai utáni kötelezettségeit teljesíteni kell attól függetlenül, hogy a devizahiteles fizeti-e a hitelt vagy nem, ez nem kellene érdekelje a devizahitelest. Magánvéleményem az egyébként, hogy az alacsonyabb hitelkamat ára az volt, hogy devizában tartja nyilván a bank a tartozásodat, hogy ő aztán ezt technikailag hogyan számolja el, az megint nem kellene, hogy érdekeljen, ha a szerződésben ez szerepelt, akkor sem, ha történetesen nem lett volna mögötte devizaügylet.
A korábbi eszmefuttatásból eredően soha nem lesz olyan, hogy egy bank rövid időn belül minden betétest ki tud fizetni, mert az összegyűjtött pénz ki van adva hitelbe jó esetben (azért jó esetben, mert ebből van a betétes kamata, tehát ha a bank nem hitelez, akkor tönkremegy). Ha az emberek ezt nem hiszik el, és félelemből megrohamozzák a bankot (lásd néhai Postabank), akkor van baj, mert a bank nem fogja tudni visszakérni a kihelyezett hitelt azonnal. Ilyenkor jön a segítség (állami, tulajdonosi), amire lehet, hogy normál működés mellett nem is lett volna szükség.
A klasszikus bank fő bevételi forrása a hitelek kamata, a nyereség fő forrása a kamatmarzs, ami a (hitelek után beszedett kamat mínusz a betétek után kifizetett kamat). Ezen felül vannak még különféle jutalékok, díjak (számlavezetés, tranzakciók stb.), de mint az a válság előtti időszak sok ingyenes számlacsomagjából is látszott, nem ez a fő (mivel akkor nem lettek volna ilyenek). Továbbá vannak treasury műveletek, valamint befektetési szolgáltatások, úgyhogy rendkívül sokféle összetevője van a bevételeknek, a bankok is több lábon állnak.

(#470) dugynok


dugynok
senior tag

Jutubín tessék megkeresni a pénz, mint adósság című videót. Az pont ezt meséli el :)

(#471) -NOKIA- válasza dugynok (#470) üzenetére


-NOKIA-
Ármester

Nagyon jó videó, mindkettő részét ajánlom én is (Youtube).

(#472) mazsi


mazsi
senior tag

Én szerencsésnek érezhetném magam, de az ősz hajszálaim nem tűnnek el, ahogy a családom sem sem jön vissza :(

2004-2014 december közötti autóhitel CIB Lízingnél 1875000 értékben CHF alapon többször átvállalva, örökölve.

A 119 hónap alatt kifizetve 4199288 forint és 160 ezer egyéb költség.

Az elszámolásuk alapján visszajár: 843080 HUF, ami az eredeti összeg 44,95947098976109-%a

Várom az utalást, utána pedig a jogászom szórakozik velük a jövőben.

Egy bontatlan, és egy extrával megpakolt DJI Tello drón eladó.

(#473) -NOKIA- válasza mazsi (#472) üzenetére


-NOKIA-
Ármester

Én is hasonlóképpen jártam mint te a kölcsön és a visszajáró összeg tekintetében, viszont én hétfőn kivártam a 2-3órás sort, és felvettem kápéban az összeget a Bp. II. ker Petrezselyem utcában (mivel ezt csak itt lehet intézni).

[ Szerkesztve ]

(#474) mefistofeles válasza mazsi (#472) üzenetére

Gratula!
Ennél jobban szerintem ebből nem lehet kijönni.
Én a merkantilnál 10 éves hitelemre (igaz két év még visszavan)
A felvett összeg 2,8 %-kaptam vissza..... no comment.....

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#475) Lauda válasza mefistofeles (#474) üzenetére


Lauda
félisten

Azert kapott vissza valoszinuleg annyit, mert annyival lehuztak az evek alatt. Teged meg nem huztak le, csak ennyivel. Mennyit fizettel vissza a felvetthez kepest?

En ma adtam ossze, 1450 ezer volt a hitel es 2480 ezret fizettem be 5 ev alatt. A 6 eves hitelt 5 ev utan lezarattam.

[ Szerkesztve ]

(#476) -NOKIA- válasza Lauda (#475) üzenetére


-NOKIA-
Ármester

Valóban! A CIB Lízning volt a legkapzsibb/legmohóbb.

(#477) toto0569 válasza -NOKIA- (#476) üzenetére


toto0569
addikt

Nem csak ott,hanem a szabad felhasználású jelzálog hiteleknél is...Ezek mindenért vontak mindent,még ha véletlenűl fingottam is egyet... Szarházi banda. :)

(#478) mazsi válasza -NOKIA- (#473) üzenetére


mazsi
senior tag

Ma a Petrezselyem utcában 27 perc alatt végeztem mindennel. Volt 17 pult, 40-50 ügyfél és 11 biztonsági őr.

A fanyalgóknak megjegyzés, hogy tényleg mindenért vontak költséget. Ha az exem és a halott apám csekkjei meglennének, még 5-10 befizetés biztosan előkerülne :(

Gondolkodom a peren továbbra. Nem a pénz miatt, mert 100-150 ezer forint semmit nem old meg nálam, de az elvek miatt talán érdemes. Már csak azért is, mert jó másfél éve várják hozzáértők a CIB hazai csődjét, kivonulását. Megsiratnám, komolyan ;)

Deviza/deviza fedezet/forint vitába pedig nem mennék bele, mert bolond aki percig is azt hiszi, hogy a virtuális pénz huszadánál bármelyik bankban is több pénzt találna a 18. század óta.
Szerintem az sem kóser, hogy 2 percre megvett deviza ígérvény kockázatát csak a nagyságrendekkel kisebb tudású fél viseli. Ahogy az sem, hogy a bank nem kezelt kockázatot. Fizetésképtelen embereknek is megadta az ígéretet, a kamat felszámításán kívül pedig csak behajtólevelet nyomtatott.
Az ingatlanba beleugrók tömegei, sőt a gyerekei viszont megérnének egy misét. Nem normális, hogy a társadalom értékteremtő tagjai egy döntés miatt beáldozzák 20-30 év verejtékét. Tiszta sor, hogy nem a kormány fog tenni bármit is, hisz nekik nagyon is egyértelműen diktálják a tennivalókat. Ha megnézitek a tavaly őszi bírósági ítéleteket, láthatjátok kit is ment ez a mostani intézkedéscsomag, aminél elbaszottabb fércmunkát egyik jogász ismerősöm sem látott még. A kedvenc, hogy a bank adott esetben becsülhet is, ha nem állnak rendelkezésre dokumentumok :D

25 éve hitegetnek sok féligazsággal, de ennyire még az EU sem húz le minket, mint a kedves bankjai. Talán ezért is emlegetik Brüsszelben, hogy belügynek tekintik a deviza alapú hitelezést, nem kívánnak EU direktívákra hivatkozni, mégha ellent is mond a magyar szabályozás.

Én keserves 10 évet zártam decemberben, de biztosan a lázadok mellett leszek, ha végre megtalálják a hangjukat.

Két fogadásom lenne jövő ilyenkorra, a forintosítás évfordulójára:
-a forint erősödni fog 20-30%-ot
-a BUBOR megugrik a mostani szint duplájára, vagy még többre

Ne legyen igazam, de ezen a sztorin választás előtt csavarni tudnak még a kedvünkért :(

Egy bontatlan, és egy extrával megpakolt DJI Tello drón eladó.

(#479) Def26


Def26
félisten

Jött még egy levél a merkantilbanktól.Kíváncsi vagyok mi lesz benne. :DDD

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#480) MaxxDamage válasza Def26 (#479) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Én visszaküldtem (2 hete már) az általuk kiküldött formanyomtatványokat (kitöltve természetesen) és azóta semmi... :N
/se levél, sem utalás/

L

[ Szerkesztve ]

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#481) Rolee87


Rolee87
tag

Én bevittem a banco primus-hoz személyesen a levelet, rá a 7-ik napon már jött is az utalás napközben.

(#482) mazsi válasza MaxxDamage (#480) üzenetére


mazsi
senior tag

Április 30 után 15 napon belül kell utalniuk, nem fogják elsietni. Főleg, hogy kamatot erre a 15 napra nem kell fizetniük.

Egy bontatlan, és egy extrával megpakolt DJI Tello drón eladó.

(#483) MaxxDamage válasza mazsi (#482) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

"ha" fizetnek... Ezt tegyük hozzá ;)
A levél 04. hónap elején lett nyomtatva és Postázva a részemre, azóta kaptam egy levelet amiben az utoljára kapott kifizetéshez szükséges adatokat kérték...szóval ez a 15napos dolog nem a visszaérkezéstől indul, hanem mindenképp Ápr. 30.-tó? Személyesen nem tudok megjelenni, mivel 300+ km-re van.
/esetem nem mindennapi és nem is egyszerű/

Tesónak is volt autóhitele (rég lejárt) és meglepetésére kapott levelet (80k+ mint túlfizetés) amiben küldtek a kifizetéshez formanyomtatványt amit ki is töltött és Hétfőn jött egy levél megint, hogy a kifizetés nem kivitelezhető, mert a beküldött formanyomtatvány nem megfelelően lett kitöltve. (Budapest Banknál volt a hitele asszem)
Tuti hogy megfelelően volt kitöltve... :DD

L

[ Szerkesztve ]

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#484) Rolee87 válasza MaxxDamage (#483) üzenetére


Rolee87
tag

A nyilatkozatot beérkezésétől számít a 15 munkanap,nem tudom ki találja ki ezt az április 30at is.Hihetetlen komolyan mondom hogy legtöbb helyen olvasgatok,vak vezet világtalant... :(

(#485) MaxxDamage válasza Rolee87 (#484) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Most néztem és 04.20.-án adtam fel :K

L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#486) Rolee87 válasza MaxxDamage (#485) üzenetére


Rolee87
tag

Ha nem elsőbbségivel adtad fel,akkor az kb 25-re érhetett oda minimum, úgyhogy még kb. 1 hét belefér a határidőbe.

Ha elsőbbségivel akkor még jövőhéten kell megkapnod biztosan.

[ Szerkesztve ]

(#487) Corsair90


Corsair90
tag

Sziasztok!

Érdekes helyzet állt elő az én helyzetemmel kapcsolatban és talán valaki tudna tanácsot adni, hogy mi lehet a megoldás.

Évekkel ezelőtt lejárt az autóhitelem egy olyan pénzügyi szolgáltatónál, ami a hitelem teljes visszafizetését követően, néhány évvel később megszünt.
Pénzügyi Stabilitási és Felszámoló Nonprofit Kft vette át a dolgait a megszünt cégnek.
Április végén értesítettem őket, leírtam nekik pontosan mindent a hitelemmel kapcsolatban és néhány nap múlva kaptam is értesítést tőlük, miszerint megállapították, hogy 100.000 Ft-ot fizettetett ki a bankom annak idején tisztességtelenül ki velem.
A levélben még az is áll, hogy a kifizetésre akkor kerülhet sor, ha a felszámolási eljárás során a társaság vagyonának értékesítését követően elegendő fedezet keletkezik. Valamint a vagyonértékesítési állásról és az annak alapján képződött fedezetről a továbbiakban majd még értesíteni fognak.

Milyen kilátásaim vannak, illetve szerintetek mit tehetnék még az üggyel kapcsolatban?
Nem vagyok annyira tisztában ezekkel a dolgokkal, ezért is írtam nektek abban a reményben, hogy valaki esetleg tudna rajtam segíteni.
Ha egyszer járna nekem ez az összeg, szeretném is megkapni, de van rá esély, hogy nem kapok semmit, illetve ennek az összegnek csak a töredékét kapjam csak meg?
Minden tanácsot és segítséget nagyon szívesen fogadok ezzel kapcsolatban. :R

(#488) Doom válasza Corsair90 (#487) üzenetére


Doom
aktív tag

Ha jól értem, hasonló cipőben jársz, mint az elmúlt időszak brókerbotrányainak károsultjai, abban az értelemben, hogy tartozik neked egy felszámolás alatt lévő vállalkozás. Ebben az esetben a követelések kielégítésének törvényileg meghatározott sorrendje van, erről te is olvashatsz a neten, főleg mostanában. Hogy te hol állsz a sorban ezzel a követeléssel, azt nem tudom (kötvényesek valahol középtájon, ha jól rémlik, előtte még mindenféle hivatalos szervek vannak, azokat biztosan nem előzöd meg), erre talán egy ügyvéd tudhatna válaszolni, de sajnos eléggé elképzelhető, hogy neked már nem jut a vagyonból elég, vagy akár semennyi.
Én úgy tudom, hogy azzal, hogy jelezted a felszámoló felé a követelésed, beálltál a sorba, tehát sokmindent nem tudsz tenni imádkozáson kívül, de erre szintén ügyvéd (vagy a felszámoló) tudhat válaszolni, én nem vagyok jogász.

(#489) -NOKIA- válasza Corsair90 (#487) üzenetére


-NOKIA-
Ármester

Szerintem menj át a jogász topicba, ott pontosabb választ tudnak adni.

(#490) Corsair90 válasza Doom (#488) üzenetére


Corsair90
tag

Valóban van egy sorrend is amit nem említettem és ezt írják:

a) Felszámolás költségei
b) Záloggal biztosított követelések a zálogtárgy értékének erejéig
c) Kártérítési járadék
d) Magánszemély nem gazdasági tevékenységből eredő más követelése, és kis- és középvállalkozások követelése

Ezen kívül van még 4, de a levél alapján a "d" -hez tartozom.

Én együtt érzek a brókerbotrány károsultjaival, de ha jól hallottam 30 Millió Ft-ig mindenkit kárpótol az állam.
Na már most ha hasonló cipőben járok én is, akkor engem az állam miért nem tud kisegíteni semennyivel?

(#491) air válasza Corsair90 (#490) üzenetére


air
nagyúr

A Quaestor kártalanításnál nincs szemetebb dolog a világon. Miért pont őket? Miért pont most? Ez alapján akkor bármely csaló áldozatait az államnak kellene kártalanítani. Gyanítom nem a "keményen dolgozó kisemberek" miatt tálalták ki ezt az egészet, hanem a haverok, netán a képviselő "urak" vastagon érintettek az ügyben, és maguknak csinálták a törvényt.
A kis, szemüveges, TBC-s p.cs vajon miből gazdagodott eddig ilyen vastagon?

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#492) sanyamarci


sanyamarci
tag

Sziasztok! Cib lízing hétfőn megküldte az elszámoló levelet és ma át is utalta a pénzt.:-)

(#493) Remekelek28 válasza air (#491) üzenetére


Remekelek28
őstag

Azért kártalanitják őket,mert ellopták a pénzüket.. Nem erre vállaltak kockázatot...
De nem te irtad múltkor,hogy a brókert ne keverjük ide :F Na mindegy én is quaestoros vagyok és örülök,hogy visszakapom az ellopott pénzem,melyet évek alatt gyűjtöttem össze..

(#494) air válasza Remekelek28 (#493) üzenetére


air
nagyúr

1. Nem én hoztam fel.
2. Bármilyen mezei csaló átver, nem kártalanít senki.
3. Quaestor = Baumag, azokat az embereket miért nem kártalanította senki? Balázs István azóta is börtönben van. Kíváncsi vagyok Tarsoly Csaba mennyit fog ülni.
A Kulcsár ügyben sincs még ítélet. Volt kártalanítás? Nem. Kulcsár szabadlábon.
Szóval inkább engedjük el a dolgot. A Quaestor ügy nagyon büdös. És ugyanúgy mindenki hibás benne, mint például a deviza alapú hitelezésben.
Az ügyfelek is hibásak, akik elhitték, hogy 2%-os alapkamat mellett, biztonságosan és kockázatmentesen adhat egy nem pénzintézet 6,5%-os hozamot.
4. Baromira nem örülök, hogy az én pénzemből is kártalanítják a buta és felelőtlen embereket.

[ Szerkesztve ]

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#495) Corsair90 válasza Remekelek28 (#493) üzenetére


Corsair90
tag

Mivel a saját bankom tisztességtelenül vett el tőlem pluszban 100.000 Ft-ot, én ugyanolyan lopásnak tartom ezt a dolgot is.
A különbség pedig az, hogy én nem hinném hogy viszont látom már ezt az összeget.

(#496) Remekelek28 válasza air (#494) üzenetére


Remekelek28
őstag

De te reagáltál rá indultatosan. Felbőszitve azokat akiknek odalett minden pénzük.
Bármilyen mezei embernek én se adom oda a pénzem,hogy később majd többet adjon vissza. Amikor bementem a Quaestorhoz egy hivatalos működési engedéllyel rendelkező 24 éve fennálló céghez viszem a pénzem. Tudatában voltam,hogy odáig minden egyes kötvény ellenértékét kifizették az ügyfélnek,tudatába voltam,hogy az Mnb engedélyével működnek,felügyelik őket és annak engedélyével adnak ki minden értékpapirt.
Tehát nem a mezei csaló haverodhoz vittem a pénzem.

Véleményem szerint ,erkölcsi okokból is kártalanitanak minket. Mivel a mindenkori Mnb nem kellő rálátással felügyelte a már 10 éve trükköző céget. Ezek után bárki aki perelte volna a q-t vagy mnb-t,megnyerte volna és a kormány jobbnak látta,ha elkerüli az egyénenkénti pert,ezért döntöttet a teljes kártalanitás mellett.
Az,hogy pl Bajnainak is erkölcsi oka lett volna kártalanitani a hajdú bét károsultjait és nem tette meg ezt tőle kérdezd meg,ő is volt 1,5 évig kormányon. Ja és 10 öngyilkos az ügyben.
Csak gondold végig józan ésszel a 32 ezer károsultból hányan végeztek volna magukkal,ha megtudják,hogy végzetesen oda minden pénzük.
Nem a te,meg nem az én pénzemből lesz kártalanitva senki,hanem első körben az mnb adja ki a teljes összeget,majd a q vagyonából os lefogják,ami pénze tehető, egy részét pedig a teljes bankszektor hitelezo egy 10 éves periódusban.
Tehát amit Csányi mond,hogy átháritják ránk az nem lesz igaz. Lásd a bankadót se adták tovább.
Részben jobban is járnak a bankok,mert amit a beva visszafizet,annak nagyrészét már inkább a bankokba viszik az emberek,mint egy brókercéghez. Én pl az erstéhez viszem,a devizahitel elszámolásnál kiderült,hogy ők a legkorrektebbek. Csányi meg mehet tovább luxemburgba meg ahova akar.

[ Szerkesztve ]

(#497) Remekelek28 válasza Corsair90 (#495) üzenetére


Remekelek28
őstag

Amint láthatod a topic arról szól,hogy a tisztességtelenül elvett pénzeket visszakapja mindenki. És mint olvashatod sokan vissza is kapták. Akinek nem megfelelő az összeg,jogi útra lehet vinni.

(#498) air válasza Remekelek28 (#496) üzenetére


air
nagyúr

Inkább privátban válaszolok ezután.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#499) Jim74 válasza Remekelek28 (#496) üzenetére


Jim74
nagyúr

Lásd a bankadót se adták tovább.
Szerinted miért tűntek el a feltétel nélküli 0 Ft költségű lakosság bankszámlák a kereskedelmi bankok kínálatából???

(#500) Remekelek28 válasza Jim74 (#499) üzenetére


Remekelek28
őstag

Talán juniorként volt utoljára ingyenes a banki szolgáltatás számomra,azóta mindig fizetek kártyahasználati dij,sms átutalás stb. Nekem ezek most se emelkedtek. És 2x ingyen vehetek ki pénzt 150 e ft ig, ilyen meg korábban nem volt.
De pl kispénzűként észre se veszem azt az összeget,amit évente levonnak. A kritikusok meg úgy adják el,mintha egy kispénzű embernek havonta több ezer ft-ba kerülne a bankadó befezetése. Az sms ekkel együtt vagy 300 ft- ba kerül havonta,hogy bankba van a pénzem. Emiatt biztos nem kötöm fel magam.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.