Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) -NOKIA- válasza Def26 (#150) üzenetére


-NOKIA-
Ármester

Igen, talán az a pozitív része hogy szabadult a hiteltől.
A legjobb pedig az, ha abszolút nincs az embernek hitele, nekem még a lakáson vagy egy pici, de azon fáradozom hogy azon se legyen már jövőre, és akkor tiszta lap, nincs több hitel.

Mai fontos hírek a még futó autó/személyi hiteleseknek!!!

Forintosítás: az autóhiteleseket is megmenthetik

Forintosítanák az autóhiteleket és személyi kölcsönöket is!

Megszólalt a jegybank: az autóhiteleket is forintosíthatják

Más egyéb:
Devizahitelesek, akik egy fillért sem látnak az elszámolásból

(#152) Def26


Def26
félisten

Haverom:
BBank 2007.12 hó -ban felvett 500.000Ft autóhitelt. (650.000 volt az autó). 2012.12 -ben járt le és 75k -t kapott vissza. Tegnap jött a levél.

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#153) jopika


jopika
tag

Azt lehet tudni vagy tudja-e valaki hogy a cib már fizetett vissza? Időm nincs bemenni telefonon lehetetlen. Levelet nem kaptam. Csak azért mert az addigi 70 ezres hitelem 56 ra ment le.

„Ember: egy lény, aki kivágja a fát, papírt csinál belőle, majd ráírja, hogy „ Védd a fákat ”

(#154) -NOKIA- válasza jopika (#153) üzenetére


-NOKIA-
Ármester

Fenn van a honlapjukon,és itt is számtalanszor írtuk,hogy a leveleket a legtöbb bank az utolsó pillanatban adja fel!

De aki itt van cibes a fórumon,azt már keresték telefonon adategyeztetésre.

[ Szerkesztve ]

(#155) jopika válasza -NOKIA- (#154) üzenetére


jopika
tag

Engem nem kerestek. Csak dolgozom nincs időm végig menni a
fórumon. Köszi a választ

[ Szerkesztve ]

„Ember: egy lény, aki kivágja a fát, papírt csinál belőle, majd ráírja, hogy „ Védd a fákat ”

(#156) Z()L3 válasza jopika (#155) üzenetére


Z()L3
tag

Engem sem kerestek a CIB-től még.
2006-ban 2.1 M autóra, 10 évre. Jelenleg majd szét.... az ideg hogy mi lesz már. Jópár helyen írják hogy visszakapták a felvett összeg 20-25 százalékát, azzal én is kieggyeznék. Nem sok maradna vissza. Leginkább semmi :D Majd meglátom... :K

-NOKIA- : Én is azon vagyok. Mondjuk itt csak a tütüre van hála a jó égnek, de egyszer kerüljek ki belőle. Banktól nem kell többet lóvé. Na jó a bankszámlámról igen ;]

[ Szerkesztve ]

(#157) jopika válasza Z()L3 (#156) üzenetére


jopika
tag

Akkor nem csak engem nem hívtak. Se levelet se kaptam. De azért reménykedem hogy ez még nem az amivel lement 56 ra de ha az az se rossz.

[ Szerkesztve ]

„Ember: egy lény, aki kivágja a fát, papírt csinál belőle, majd ráírja, hogy „ Védd a fákat ”

(#158) Remekelek28 válasza jopika (#157) üzenetére


Remekelek28
őstag

Pedig más miatt most nem mehetett le,ha előtte folyamatosan 70 körül volt. Sok esetben hamarabb van a pénzbeli elszámolás,mint ahogy az értesitő megy.

(#159) Remekelek28


Remekelek28
őstag

Sok helyen,főleg merkantilosoknál olvasom,hogy pl 2008-ban vett fel egy 2,8M os hitelt 10 évre és az elszámolás után még 2,1 millát kérne a bank,hogy rendezve legyen.
Kérdem én,hogy ez esetben nem érné meg eladni a kocsit,pl 1,5 millióért,ha annyi az aktuális ára és a maradék 600 ezret,hitelból v kölcsönkérve rendezni ?
Addig lenne érdemes,amig svájc ki nem talál vmi újabb balfaszságot és újra 300 fölé nem megy az áfolyam,mert akkor már nem 2,1 lesz a tartozás,hanem 2,4 stb....

(#160) -NOKIA- válasza Remekelek28 (#159) üzenetére


-NOKIA-
Ármester

Egyetértek. Szabadulni kell tőle. Viszont ahogy lejjebb írtam,a kocsit is forintosítani fogják

(#161) Def26 válasza -NOKIA- (#160) üzenetére


Def26
félisten

Kérdés, hogy milyen árfolyamon.

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#162) -NOKIA- válasza Def26 (#161) üzenetére


-NOKIA-
Ármester

Igen,viszont most olvasom ha azt is 256on számolják az 60mrd mínuszt jelent a bankoknak,amit valakinek állnia kell..

Jopika: csak akkor várj levelet ha nem változott a címed,és valóban jár neked is a visszatérítés. (Feltételei a neten.)

[ Szerkesztve ]

(#163) Remekelek28 válasza -NOKIA- (#160) üzenetére


Remekelek28
őstag

Én mindenkinek ezt tanácsolnám,nem kell itt várni forintositásra,úgyis csak az aktuális árfolyamon lehetséges.
Ha belegondolunk,aki a fentebb emlitett hitelnél kb 70 ezer forintjával törlrszti még pl 2018 közepéig,annak több mint 2,8 milliót kell még jó három év alatt kifizetni.
Nem jobban megéri egy 600 ezres személyi kölcsönt felvenni forint alapon ? Szerintem úgy 4-5évre 10 15 ezer ft nál többet nem kell fizetni havonta És jó esetbe hamarabb is rendezheted.

De sajnos az embereknek a gondolkodás helyett jobban izlik az,ha tüntetni mennek.

[ Szerkesztve ]

(#164) jopika válasza -NOKIA- (#162) üzenetére


jopika
tag

Nem változott a címem . ès minden kritèriumnak megfelel vagyis tuti kapok vagy már kaptam.

„Ember: egy lény, aki kivágja a fát, papírt csinál belőle, majd ráírja, hogy „ Védd a fákat ”

(#165) dugynok


dugynok
senior tag

Nah, voltam bent a bankba. Minden úgy van, ahogy fent írtam, az 5milla tőkémből lett 3,2 milla, forintosítás miatt 6,2 milla lett volna, de visszakaptam 3 millát :)

(#166) Fernet


Fernet
senior tag

Ma kaptam meg a levelet a Budapest Banktól.

2005-ben felvett 1,2 millió CHF, 2011-ben lejárt hitel után a visszatérítés: 217e Ft.

Kevesebbre számítottam, szóval kellemes meglepetés. :)

(#167) Peet 80 válasza dugynok (#165) üzenetére


Peet 80
csendes tag

Helló dugynok! Olvasva a hozzászólásaidat örülök hogy ilyen jól alakult a hiteled! Én is hasonló helyzetben vagyok, a kamat a banknak (Axa) megy, a tőke pedig egy életbiztosításban halmozódik. Az én lakáshitelem 2007 januárban indult és ugyan úgy mint a te esetedben éltünk az árfolyamgát lehetőségével. Még várom a levelet a banktól, remélem majd én is hasonló jó hírekről tudok beszámolni. Egy kérdésem azért lenne. Arra véletlenül nem kérdeztél rá a bankban, hogy ha valaki ki szeretné fizetni a teljes tőketartozást, akkor a felgyülemlett összeget a biztosításból bele lehet e törleszteni úgy, hogy az végleg megszűnik?

(#168) Goose-T


Goose-T
veterán

Az Erste banktól kapott már valaki levelet? Nekem már átutaltak 200 ezret egy 2011-ben lezárt, 2008-ban felvett 1,2 milliós személyi hitelre (8000 CHF), de van egy ugyanakkor felvett 14 millás lakáshitelem is (87000 CHF), azzal kapcsolatban várom az infókat.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#169) dugynok válasza Peet 80 (#167) üzenetére


dugynok
senior tag

Nem kérdeztem, de elvileg igen, ha fedezi a biztosításodban levő összeg a tőketartozásod, akkor igen, viszont úgy tudom, hogy a biztosításnál csak 10. évtől kamatadómentes a kifizetés és ha elöbb veszed ki a pénzt, kisebb a visszavásárlási összeg. Erre figyelj oda és kérdezz rá a biztisítódnál. Egyébként melyiknél vagy és, hogy áll a biztosításod?

(#170) Peet 80 válasza dugynok (#169) üzenetére


Peet 80
csendes tag

Köszi a választ! A lényeg hogy lenne némi kp-m is meg a biztosítás összege és lehet ki tudnám fizetni az egészet, de a biztos adatokat csak a levél fogja tartalmazni. A biztosítas az Uniqua-nál van és tavaly novemberben már 2.4 milla volt benne. Ja és a hitelem 6.9 milla volt, amit 2007 elejétől fizetek.

(#171) Plutor válasza Goose-T (#168) üzenetére


Plutor
aktív tag

Kollégámnak bent a bankfiókban mondtak pár infót a hiteléről.(Erste)
10 milliót vett fel lakás célra,és kb 3000 CHF-t írnak jóvá neki.
16,2 millió marad a tőketartózása a forintosítás után.(ebből még lejön a Fundamenta)

(#172) eventus


eventus
veterán

Sziasztok,

Én a Raiffeisen banktól várom vissza a "megtakarításomat". 2007 májusában vettem fel 1.5 millót euró alapon, 2014ben járt le. Indult 25, majd 33-35 ezer lett a vége. Nem nagyon láttam euró alapú hitelekről beszámolókat. Kiváncsi vagyok :)) Ha megkapom, akkor írok.

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#173) Goose-T válasza Plutor (#171) üzenetére


Goose-T
veterán

Köszi az infót!

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#174) dugynok válasza Peet 80 (#170) üzenetére


dugynok
senior tag

Akkor hasonló a konstrukciónk, nekem is Uniqa-s biztim van. én 2008-ba kötöttem és 2009-be a hitelt. Szerintem te is kapsz vissza 3-4 milla környékén. Majd azért írd meg miújság.

(#175) motorhead válasza dugynok (#137) üzenetére


motorhead
aktív tag

Szia!

Végigolvastam a hozzászólásaid és azt kell mondjam, hogy ez teljességgel lehetetlen, hogy így álljon a hiteled. Ez nem jelenti azt, hogy nem igaz amit írsz, de vagy elszámoltak valamit vagy olyan mázlid van mint eddig senkinek.
Minden esetben eddig amit olvastam sokkal több lett a tőke mint a felvett összeg. De eleve nem is lehet kevesebb, hiszen a felvétel kori árfolyam a most meghatározotthoz képest sokkal kevesebb. Még ha levonják a kikalkulált visszajáró összeget is jóval meghaladja az induló tőkét szinte minden ügyfélnél akikről én tudok.
Lehet tudni milyen árfolyamon vetted fel? Milyen futamidőre?? Mekkora volt a kamat változása idáig? Mekkora lehetett az MNB közép árfolyam és a te bankod által meghatározott átváltási összeg? Kb. ezek amik kellenek a visszajáró összeg kiszámításához.

Látom életbiztosítással egybe kötött hiteled van, ami ahogyan írod egyelőre csak a kamat fizetését jelenti 10 évig majd ekkor betörlesztik a felgyülemlett összeget a biztosításból. Ha minden így megy akkor a betörlesztés után szinte alig marad hiteled, hiszen az is 1-2 millió között szokott lenni ami felgyülemlik ezidő alatt.
Ez megint csak hihetetlen, mert jóval előbb kifut akkor mint az eredeti futamidő? Valami nagyon nem kerek ebben az egészben.

De még egyszer. Ha ez tényleg így van, akkor ez olyan szerencse amit tetováltass az alkarodra :)

..--OLDSCHOOL FOREVER--..

(#176) Def26 válasza motorhead (#175) üzenetére


Def26
félisten

Szerintem ott a bibi, hogy 10 év múlva 100% adó terheli a pénzt. Én úgy tudom (lehet marhaság, mert önkéntes nyugdíjból indulok ki), hogy 10 év után évente 10% -ot csökken az adó. Szerintem ezt a kalkulációt 0% adóval számolták ki, ami nem 10 hanem 20 évet jelent.

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#177) motorhead válasza Def26 (#176) üzenetére


motorhead
aktív tag

Nem. Ott van a bibi, hogy eddig egy fillért nem fizetett a tőkébe, még is csökkent az elszámolás után.
Ez teljességgel lehetetlen.

..--OLDSCHOOL FOREVER--..

(#178) Def26 válasza motorhead (#177) üzenetére


Def26
félisten

Akárhogy is van, ha ezt kapja meg akkor villámgyorsan fizesse ki és kussoljon róla mindenhol. :D

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#179) motorhead válasza Def26 (#178) üzenetére


motorhead
aktív tag

Hát kb. ez a legkevesebb amit megtehet...

..--OLDSCHOOL FOREVER--..

(#180) -NOKIA- válasza motorhead (#179) üzenetére


-NOKIA-
Ármester

Azt nem írja hogy eddig mennyit fizetett vissza.

"5milla tőkémből lett 3,2 milla
forintosítás miatt 6,2 milla lett volna
de visszakaptam 3 millát"

Ez nekem úgy állna össze, ha már kifizetett volna 1,8 millát.
Mert akkor mondjuk lett az 5 millából 8, abból levonjuk az 1,8-at, az 6,2, most jóváírtak 3-at,maradt 3,2. :U

De ha még csak 1,8-at fizetett vissza, hogy írhattak jóvá 3 millát :F :F

Csak az arányok miatt, sem stimmel: kollégámnál 9milliós hitelnél jóváírtak 800ezret, és még 13 millával tartozik! :W

[ Szerkesztve ]

(#181) dugynok


dugynok
senior tag

Hát sajnálom, hogy hitetlenkedtek, majd lesz időm és beszkennelem a leveleket. Bár én is furcsáltam, ezért menntem be a bankba. De megfogadom a tanácsotokat, csöndbe maradok és hátradőlök, mert 4 év mulva, a 10. évben kifizetem a biztosításból a 3,2 misit és marad is még :)
Nem tudom, hogy számolták, nem is érdekel, a lényeg, hogy most ez a szitu.

(#182) Darvascapone


Darvascapone
csendes tag

Sziasztok,

Egy erdekes kerdes. Az autot 2008-ban egy ceg vasarolta es kototte meg a hitelszerzodest en 2010-ben vallaltam at a szerzodest. Az elszamolas mi utan jar a kezdetektol vagy a hitelatvallalas idopontjatol. Az elszamolas osszegeek a nagysaga szerint a hitelatvallalastol szamoltak el. Velemeny vagy pontos info valakinel? Esetleg a torveny erre vonatkozo reszet tudja valaki?

Koszi

Capone

Capone

(#183) -NOKIA- válasza Darvascapone (#182) üzenetére


-NOKIA-
Ármester

Itt egy fórumtárs azt állítja hogy az átvállaló kap vissza minden pénzt.

(#184) Def26 válasza Darvascapone (#182) üzenetére


Def26
félisten

Nézd meg hogy milyen chf árfolyamod van. Ha 2010 -es akkor sajna ez van.

Nekem is így van hitelem és én 2007 -es chf árfolyam alappal fizetek (147ft). Ebbe esetleg lehet kapaszkodni.
Amugy milyen bank volt?

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#185) Darvascapone válasza Def26 (#184) üzenetére


Darvascapone
csendes tag

Az elszamolaban benne van minden tehat 2008 ota a szamok de 2010ben nullazodik aztan ujra szamol. Meg bonyolultabb az egesz munt egy normal elszamolas.

Capone

(#186) Goose-T válasza Darvascapone (#185) üzenetére


Goose-T
veterán

Nincs semmi bonyolult benne. Az átvállalás csak egy elterjedt kifejezés, amivel egyszerűbben le lehet írni, ami valójában történik: az eredeti szerződést lezárják, és az átvállalóval új szerződést kötnek akkora összegről, amekkora tőkekintlévőség maradt az eredeti szerződésből, és annyi futamidőre, amennyi az eredetiből volt hátra. Lényegében az átvállaló új hitelből végtörleszti az eredeti ügyfél hitelét. Szerintem ezek alapján az eredeti ügyféllel a lezárásig számolnak el, az átvállalóval pedig az új szerződés kezdetétől. A hitelátvállalás igazából egy félrevezető kifejezés, mivel nem átvállalás történik, hanem lezárás és új szerződés.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#187) mefistofeles

Bazze nem kapkodják el.
Van egy K&H-s lakáshitelem és egy Merkantilos autóhitelem. Még egyikről sem voltak képesek kiküldeni az elszámolást...... :W

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#188) -NOKIA- válasza mefistofeles (#187) üzenetére


-NOKIA-
Ármester

Múlt heti adat: 7%
Tegnapi: 25%
(Tehát ennyi százalékát adták fel eddig a leveleknek)
Ápr.30-ig kell postára adniuk,tehát május elején is jöhet a levél!

Goose-T: igen,jól írod,illetve sokan fogalmaznak helytelenül hogy az "autóm".
Az bizony a banké az utolsó pillanatig,amíg a végén meg nem kapod a törzskönyvet,és az okmányirodában be nem jelented a változást!

[ Szerkesztve ]

(#189) mefistofeles válasza -NOKIA- (#188) üzenetére

Azt hittem árpilis végéig kell kézhezkapni. Szóval még 30.-án is feladhatják.... akkor nálam tuti ez lesz. :((

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#190) Woodslave


Woodslave
nagyúr

na tegnap a bankfiókban kikesselték a lóvét.. :C

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#191) motorhead válasza -NOKIA- (#180) üzenetére


motorhead
aktív tag

"Azt nem írja hogy eddig mennyit fizetett vissza."

Már hogyne írná. Semennyit, mivel nem fizet tőkét csak is kamatot az első 10 évben. A tőke visszafizetése csak a betörlesztés után indul meg.

..--OLDSCHOOL FOREVER--..

(#192) -NOKIA- válasza Woodslave (#190) üzenetére


-NOKIA-
Ármester

Akkor kápéban kérted. A levél után mennyivel lehet átvenni a pénzt? Nagyobb összeg esetén gondolom egyeztetni kell hogy legyen elég zsé a fiókban.

(#193) Woodslave válasza -NOKIA- (#192) üzenetére


Woodslave
nagyúr

nem volt benne a levélben. Kb. másfél hét után mentünk be. 300k volt az összeg- nem gondoltam hogy ennyit odaadnak egyből, de nem is kellett egyeztetni.

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#194) motorhead válasza dugynok (#181) üzenetére


motorhead
aktív tag

Nem kell beszkennelni mert ezek személyes dolgok. Elég ha azokat a számadatokat leírod amiket én felsoroltam. Csak, hogy tudjunk viszonyítani és számolni.

..--OLDSCHOOL FOREVER--..

(#195) Peet 80


Peet 80
csendes tag

Nekem is megérkezett a várva várt levél, benne minden féle jóval (rosszal). Axa banknál van nyilvántartva a hitel amit 2007 január óta becsületesen törlesztünk. Kombi hitel lévén a kamat a banknak törlesztődik, a tőke pedig egy életbiztosításban halmozódik. Számszerű adatok pedig a következőek: 6.9 millió lett felvéve, 6.5 millió törlesztve eddig kamatra és 2.4 millió az életbiztosításban. Na most jön a fekete leves! A "kedves" bank kiszámolt nekem még 9.2 milliós tartozást úgy, hogy 6.5 milliót már benyelt a nagy semmire! Ráadásul a levezetett táblázatuk szerint a jövőben nem hogy csökkenne a törlesztő hanem simán a duplájára fog emelkedni. Hát ennyit a nagy megmentésről!!! 6.9 millióból lesz a végére 17-18 millió. :((

(#196) Woodslave válasza Peet 80 (#195) üzenetére


Woodslave
nagyúr

én nem vagyok szakember nem is értek ezekhez, de nekem úgy tűnik ezek a konstrukciók csak papíron voltak jó ötletek...

Mi is választhattunk anno hogy csak kamatot fizetünk 5 évig vagy tőkét is lakástakarékba.. MI az elsőt választottuk, mert xarabbul álltunk anyagilag de fényesebb jövő ígéretével, azaz arra számítottunk, hogy 5 év után röhögve törlesztünk. Aztán a 5.7m-s hitelt 5 év után folyamatos fizetés után végtörlesztettük 6.5 millióból, erre is forinthitelt kellett felvenni, de azt mondtam, ha éhendöglök se fogok 20 évig fizetni és a legrövidebb 6 éves futamidőt választottuk, igaz 130k-ról indult a történet, de ez az első hitelem ami folyamatosan csökkent hála a Matolcsy elvtársnak...

[ Szerkesztve ]

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#197) Goose-T válasza Peet 80 (#195) üzenetére


Goose-T
veterán

Annyi ember nem képes felfogni, hogy a kamattörlesztéssel egy fityinget nem csökken az adóssága, az csak a kölcsönvett pénz "bérleti díja". A másik meg a forintban számolás CHF-hitel esetén: nem X forintot kaptál közvetlenül, hanem Y svájci frankot, amit akkori árfolyamon átváltott neked a bank X forintra, de ettől még Y svájci frank adósságod van, ami nem nőtt, ha nem estél késedelembe.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#198) dugynok


dugynok
senior tag

Sajnálattal hallom/olvasom a dolgokat. Szerintem számoltasd újra. Kíváncsiság képpen most felhívtam a bankot, mégiscsak legyen hangfelvétel is. Ugyan azt mondták, amit személyesen és a levélben szerepel. Csöndben maradok és ülök a seggemen, bár azt is mondták, hogy ez a végleges, ez nem változik. Hangfelvétel van róla.

(#199) Remekelek28


Remekelek28
őstag

A merkantilnál de egy búval baszott személyek dolgoznak.
Igen,nem ,mondtam,hogy nem,visszhallásra
Ennyi volt a válasza. Szerintem már elegük van a mizériából,meg a sok értetlen ügyfélből.:)

(#200) motorhead válasza Peet 80 (#195) üzenetére


motorhead
aktív tag

Az én esetem hasonló, bár én még levelet nem kaptam de telefonon érdeklődtem.
2008-ban fevett CHF 6.2M jelenleg 11.1M !!! Befizetve kamatra : 3.8M ami nyilván annyi amennyi, hiszen
ez a hitel konstrukció erről szól. Az életbiztosításommal még jelenleg nem tudom mi van, de kb 1M van benne.
A végén kb. annyi lesz mint a tied 17-18M. Jahh.. ERSTE bankról beszélek.

..--OLDSCHOOL FOREVER--..

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.