Hirdetés

2024. május 27., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Dell notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#53351) szabonagyur válasza embe (#53350) üzenetére


szabonagyur
félisten

Vissza kell nézni később az oldalra, vannak hülyeségei, néha minden driver eltűnik teljesen.

Eladó: DUPLO 10978 120 db-s bontatlan

(#53352) soldi3r válasza embe (#53350) üzenetére


soldi3r
veterán

Kerj egy driver CD-t a Delltol. Lenovohoz szoktak adni 1 alkalommal

[ Szerkesztve ]

E30 (oo=[][]=oo)

(#53353) Máté94 válasza embe (#53350) üzenetére


Máté94
addikt

(#53354) yanna válasza embe (#53350) üzenetére


yanna
őstag

Némely munkaállomáshoz is xar a support... (W10)

(#53355) Magnum_


Magnum_
nagyúr

e6330 es e6230

I humbly and respectfully decline™

(#53356) embe


embe
nagyúr

Köszi Urak a türelmet, és a segítséget!
Az imént vitte el a gépet a gazdája. Na majd pár hónap múlva ha ismét hozzám kerül akkor meglesem ezeket a lehetőségeket.

De az az érdekes, hogy az Intel wifi driverre keresve az Intel oldalon sem tudtam a 8.1-es drivert leszedni, ellenben a W10-est igen. És ezt telepítettem.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#53357) donatel válasza somasz (#53343) üzenetére


donatel
tag

Hali!

A bios frimeware frissítést is leírnád a Dell 7559-nél, hogy kell a bios-ban. Letöltöttem a legújabb bios-t (1.1.8-as verzió), amit majd egy üres pendrive-ra rámásolok.

(#53358) Warfoki


Warfoki
csendes tag

A milyen notit vegyek topikból lettem átirányítva ide. Az ottani ajánlások alapján gondoltam, hogy veszek egy Dell Inspiron 7559 laptopot, de most látom, hogy kombinált jack dugó van rajta, amit nem szeretek túlzottan, mivel headsetem nincs. Tudom, hogy átalakítóval rá lehet csatlakoztatni fülhallgatót és mikrofont is (egyszerre) az ilyenre, meg azt is, hogy ez egy pár szát forintos tétel, de rövid guglizás után rengeteg olyan panaszt láttam, ahol ez nem igazán működött. Mik a tapasztaltok a Dell-nél ezzel?

(#53359) Máté94 válasza donatel (#53357) üzenetére


Máté94
addikt

Szerintem azt csak elindítod és megcsinálja magától. Mármint magát az .exe-t Windows-on belül.

[ Szerkesztve ]

(#53360) donatel válasza Máté94 (#53359) üzenetére


donatel
tag

Hali!

Szerintem a biosban kell valamit csinálni. Itt van egy videó: [Dell 7559 bios update]

Az a baj hogy az eleje nincs meg, hogy mit állítgatott, csinált a bios-ban, csak magát a frissítést mutatja és azon látszik hogy a bios-ban van.

(#53361) Máté94 válasza donatel (#53360) üzenetére


Máté94
addikt

Megnéztem magát a file-t, csak megnyitod az .exe-t és kész. Utána a lefrissíti neked.

(#53362) embe válasza donatel (#53357) üzenetére


embe
nagyúr

Ma frissítettem egy DELL-t. Ott az exe fájlt egy FAT32-re formázott penre másoltam.
Ezután a gépet újraindítottam, közben F12-t nyomtam a boot menühöz.
És ott volt a bios flash lehetőség, amit kiválasztva, már látható is volt a penen a bios fájl.
A megfelelő gombot lenyomva indíthatod a frissítést. Először NTFS -re formázott penről próbáltam, de úgy nem működött, nem támogatta a fájl rendszert.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#53363) JasL válasza embe (#53339) üzenetére


JasL
senior tag

Hyper-V?

(#53364) JasL


JasL
senior tag

Emberek, amikor a gépet először elindítod, kér be valamilyen információkat? Anno emlékszem, egy HP gépemnél volt egy kezdeti init setup, amit soha többé nem lehetett kérni tőle (Tulajdonos neve, OS nyelve, stb). Arra gondoltam, első indítás előtt pendrive-ról bebootolok egy Macrium Reflect Free-t, és lementem az egész képet, hátha később gyárira akarom visszahozni. Csinált már valaki ilyet? Van értelme?

Másik: honnan tudom, hogy az adott konfighoz pontosan milyen driverek tartoznak? Van automatikus driver kereső weben és használható is?

[ Szerkesztve ]

(#53365) embe válasza JasL (#53363) üzenetére


embe
nagyúr

:N Pálinka iroda. :DDD

[ Szerkesztve ]

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#53366) JasL válasza embe (#53365) üzenetére


JasL
senior tag

Hö?

(#53367) JasL válasza embe (#53365) üzenetére


JasL
senior tag

Munkában nem iszunk :D

(#53368) cigam válasza soldi3r (#53349) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog

Köszi!

A HDD fiókra nincs ötlet/tipp?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#53369) Mikulásbá


Mikulásbá
nagyúr

Üdv!
Nem tudja valaki véletlenül,hogy a Dell E7440 USB portjai mekkora áramot adnak le?Pl. ha arról akarok tölteni telefont,lámpát,stb.

(#53370) soldi3r válasza Mikulásbá (#53369) üzenetére


soldi3r
veterán

Valszeg szabvany 500mA.

E30 (oo=[][]=oo)

(#53371) Mikulásbá válasza soldi3r (#53370) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Ezt sejtettem,de ennél nincs,hogy az egyik 1A?

(#53372) rgeorge válasza Mikulásbá (#53371) üzenetére


rgeorge
addikt

Az USB 3.0 900mA.

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#53373) Mikulásbá válasza rgeorge (#53372) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Mindegyik?
Nem tudom megmérni.

Állítólag nem biztos,hogy annyit is ad le,ez a max.Lehet 500mAh is.

[ Szerkesztve ]

(#53374) embe válasza Mikulásbá (#53373) üzenetére


embe
nagyúr

Köss rá egy droidos telót, azon meg fusson az Ampere alkalmazás, az mutatja a töltő áramot. Tudom nem az igazi, de ad valami támpontot.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#53375) somasz válasza Mikulásbá (#53373) üzenetére


somasz
Topikgazda

Én olyan infót találtam, hogy a powershare usb az 1-1,5A közt van valahol, de nem hivatalos ember hsz-e volt.

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#53376) Mikulásbá válasza somasz (#53375) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Oké,és az melyik a 3 közül?

(#53377) somasz válasza Mikulásbá (#53376) üzenetére


somasz
Topikgazda

A villámjeles! ;]

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#53378) Mikulásbá válasza somasz (#53377) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

:R

(#53379) roberto211


roberto211
őstag

Sziasztok. Következő lenne a kérdésem. Van egy Dell Inspiron 15r 5537 laptopom ,s regen is csinalt ilyet de most újból elkezdte azt h beakarnám kapcsolni felpörög a ventilator de nem ad se kepet se boot logot se semmit ..

Regen volt ilyen billentyűzetkombináció,hogy bekapcsgomb után nyomtam és beindult adott kepet de elfelejtettem.

Tudtok ebbe segiteni h ez mi lehetett? Vagy mit csinaljak?

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#53380) WaterWave


WaterWave
veterán

Sziasztok

Még mindig nem sikerült megoldást találnom arra, hogyha java ablakot nyitok meg vagy flash és java tartalmú webfelületet akkor aránytalanul kicsik az ablakban lévő betük.
Van ötlete valakinek hogy miért?

Gép latitude 5450
vga: nvidia830m, és dedikált gma
windows 10

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#53381) mrmrg


mrmrg
tag

Sziasztok!

Egy Dell Inspiron N5010 kapcsán kérnék segítséget. Kb4 éves.
Szeretnék valahogy 5ghz wifi-t használni, mert marha nagy a leterheltség a környezetemben, és a 100megás
netből wifin jó ha 32 átjön. Lehet ezeknek cserélni a belső wifi adapterét? ami gyárilag benne van: Realtek RTL8102E/RTL8103R adapter (NDIS 6.20)

Mit javasoltok az 5ghz wifi érdekében? Köszi előre is!
Üdv

(#53382) JasL


JasL
senior tag

Megjött az új gépem. Latitude 5470. 8GB RAM, 256GB M.2, i5-6200U, 14" FHD matt. Imádom! :)

(#53383) Magnum_ válasza JasL (#53382) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Hutese mennyire hangos?

I humbly and respectfully decline™

(#53384) JasL válasza Magnum_ (#53383) üzenetére


JasL
senior tag

Van hűtése? :D Nincs olyan mikrofon, ami hallaná. 1 centiről sem hallani. Ennél a típusnál híresen halk a hűtés. Kb. mintha passzív lenne.

A LEGHALKABB notebook, amit valaha hallottam.

[ Szerkesztve ]

(#53385) Magnum_ válasza JasL (#53384) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Jol hangzik!

Nagyon szep laptop egyebkent, grat hozza!

I humbly and respectfully decline™

(#53386) JasL válasza Magnum_ (#53385) üzenetére


JasL
senior tag

Thx :)

(#53387) soldi3r válasza JasL (#53382) üzenetére


soldi3r
veterán

Megkerdezhetem milyen geprol valtottal? Nalam 5570 meg 3470 van most telepites alatt. Elobbi meg sok szodaval elmegy, de utobbi rettenetes.
Lehet velem van a baj, vagy a 8570w tette magasra a lecet.

E30 (oo=[][]=oo)

(#53388) JasL válasza soldi3r (#53387) üzenetére


JasL
senior tag

Nem váltás volt, ez az asztali PC-m mobil változatának, munkára való gép. Volt már egy 525ezres HP-m (NC4400) anno, de az meg se közelítette ennek a minőségét. Meglepően könnyű a gép ahhoz képest, hogy milye nteljesítmény van belepakolva (bár már régóta nem volt notebookom, lehet nem releváns a véleményem). Eddig érintőkijelzős tabletem volt, az érintőkijelzés egy kicsit hiányzik most, de munkánál nem fontos. A világítós billentyűzet irtó pöpec, és persze a világítós adapterkábel is, most láttam ilyet először :B
Media Markt-ban végigtapogattam jópár gépet, a legolcsóbbtól a legdrágább Macbookokig, és teljesen vakon vettem ezt a gépet (illetve ajánlották a milyen notit fórumban), de abszolút nem csalódtam. Rendesen adja a prémium érzést (mondjuk 370ezerért adhatná is, de én 270ezerért vettem okosban, vadonatújan). Egyedül a zalumínium ház hiánya, ami nem a csúcsmax, de a burkolat irtóra jó, tehát itt nem lehet levonni pontot. A teljesen NÉMA(!!) ventilátor állati jó, főleg nekem, mert én 0db-s vízhűtéses PC-vel is dolgozom, az én szobámban a légyzümmögés felér egy ricsajjal :) Ez a gép tökéletesen illeszkedik ebbe a környezetbe. Felvenném mikrofonnal, hogy milyen a ventihang, de nincs. TÉNYLEG ZÉRÓ, ha odatapasztom a fülem, akkor sem hallok semmit. A benne levő i5-6200U igen jó teljesítményt ad le, a hozzá adott Windows 10 repül, mint az álom rajta (pedig az asztalimban i7-4790k van, úgyhogy rendkívül megérezném, ha nem így lenne). M.2-es, 256GB-os SSD van benne, erről nincs mint mondani, gyors. A kijelző qrvaszép, fullHD matt, nagyon szépek a színek. Van egy TrackPoint is benne, ez állati hasznos számomra. A billentyűzet fenomenális, híresen jó ennél a típusnál. A szigetelt felépítést még szoknom kell. Beléptem a gép BIOS-ába is, azt hiszem erről is elmondható, hogy éppenhogy csak kávét nem főz, olyan okos. Mondok példát, állíthatod, hogy a jelszó minimum és maximum hány karaker lehet, kétszintű jelszót állithatsz be (gép használat vagy BIOS ba**tatás is mehet), TPM, ujjlenyomatleolvasó, Encryption, stb. Tehát konkrétan nagyon business célú a gép, minden alkatrésze és szoftvere a biztonságot, enterprise környezetet támogatja. Ma próbáltam, 15-20FPS-sel elmegy rajta a Heroes of the Storm mediumon, low-on meg teljesen sima a kép, tehát ha nem igényes játékokat akarsz futtatni rajta vagy régieket, azokat is megkajálja. A 8GB DDR4 elég mindenre, asztalimban sem megy efölé a használat (pedig aztán kap elég Visual Studio-t, Blend-et, PhotoShop-ot, meg 15 ablakos böngészőt egyszerre). Még virtualizációt is lehet, tehát futtathatsz benne virtuális gépet, ha nagyon szeretnéd (bár itt a 8GB szerintem kevés lehet). Nagyon elégedett vagyok eddig a géppel, pixelhibamentes, gyors, a csomagban még Windows 10 telepítőlemezt is adnak (Win7PRO-val szállították a gépet, ingyen upgradeltem neten át). Kapsz még mellé 2 CD Resource Disc-et (fingom nincs mi van rajtuk, nincs is időm megnézni meg nem is érdekel, gondolom a szokásos "elavult" driver lesz). Ja! A gombok nagyon halkak! Full csöndes a gép, úgy mindenhogy. Nem recseg ropog, nagyon masszív zsanér van benne. Egyetlen apró hátrányát találtam eddig, a bal fele elég jól tud melegedni, égetően nem lesz meleg, de ezt betudtam az amúgy ágyon való használatnak (tudom nem kéne, de "vészhelyzet" volt). Akkuról még nem tudok nyilatkozni, még töltőn van, telepítgetek, ezt nem szívesen csinálnám akksiról. A gép a maga 2kg-jával számomra nagyon könnyűnek tűnik, mindenképpen érezni, hogy nem ment az anyagihány a minőség hatására. A kijelzőkeret nem tolakódóan vastag, mondhatni elég kulturált.

Egyelőre ennyi, ha van kérdés szívesen válaszolok! Eddigi tapasztalatom alapján bárkinek nyugodtan ajánlom a gépet, a netes társaság mellett. Nem véletlen ennyi ez a gép, amennyi, de itt nem dizájnt adnak el felkerekitve a lóvéért. Ez az érzésem.

[ Szerkesztve ]

(#53389) Magnum_ válasza JasL (#53388) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Volt már egy 525ezres HP-m (NC4400) anno

a magnézium házas? Nekem az utódja volt, a 6910p...zseniális gépek voltak, talán csak az E6230-am közelíti meg minőségben...

I humbly and respectfully decline™

(#53390) JasL


JasL
senior tag

És akkor pár kép a szerzeményről, ha már DELL klubtag lettem:

(#53391) JasL válasza Magnum_ (#53389) üzenetére


JasL
senior tag

Igen, a magnézium házas. Nagyon jók voltak az NC-k, le a kalappal a HP azon sorozata előtt.

(#53392) Magnum_ válasza JasL (#53390) üzenetére


Magnum_
nagyúr

a matricát szedd le róla, akkor lesz a tuti

I humbly and respectfully decline™

(#53393) soldi3r válasza JasL (#53388) üzenetére


soldi3r
veterán

Sebessegben es akkuidoben nem lehet ra panasz, ez teny. A Win7 drivereivel szivok csak rajtuk, a SATA-bol mar nem jo a W7 SP1 beepitettje.
Szoval akkor regebbi Latit nem tapogattal. Minosegben egy E6440 nagy ugras elorefele a 70-es szeriahoz kepest. Jah, a Trackpoint a Thinkpadban az igazi :)

E30 (oo=[][]=oo)

(#53394) JasL válasza soldi3r (#53393) üzenetére


JasL
senior tag

Használtam már thinkpad trackpointot, semmilyen minősgbeli különbség nincs közöttük, csak a default settings nem a legoptimálisabb a DELL-nél. Azért én használhatónak ítélem meg. Valószínűleg 2 év után szét fog mállani, de ez Thinkpadnál is szintén így megy, csak ott 4 év után. Mindegy, párszáz ft egy kupak rá.

Nincs driver issue, az upgrade megoldotta magától azt is. Megy a SATA is. Régebbi Latit valóban nem használtam. Ez az első DELL gépem. Volt HP meg IBM (nem Lenovo!), hosszú évekig. Meglátjuk mit tud a harmadik nagy versenyző márka.

Matrica marad, egyelőre :) Legalább lesz változtatásra lehetőségem, ha meguntam.

[ Szerkesztve ]

(#53395) soldi3r válasza JasL (#53394) üzenetére


soldi3r
veterán

Es valahogy megis a Lenovo fele a hasznalhatobb :)
Csak tiszta MS fele rendszert engedek meg, abban pedig nincs benne. A Dellest particiokat azonnal torlom.

[ Szerkesztve ]

E30 (oo=[][]=oo)

(#53396) JasL


JasL
senior tag

Ja új plusz pont: BIOS-ból állítható, hogy a felső sor FN gombbal együtt vagy anélkül adja a média gombsort/F1-F12 funkciót. De ha ez nem lenne elég, FN+ESC-el lockolhatod is a beállítást. Eddig erre csak szoftveres megoldásokat láttam (pl Logitech). Kellemes, kényelmes, kiváló!

(#53397) JasL válasza soldi3r (#53395) üzenetére


JasL
senior tag

Nálam is nemsokára jön a tiszta rendszer, de első aktiválás előtt azért lementettem USB-ről bootolható Macrium-mal az egész gyári rendszert. Így 0. napos-ra vissza tudom hozni akármikor. Felkészültem, meg persze első gépnél volt tapasztalat, tudtam, hogy aktiválni akar első indításkor meg véglegesíteni nyelvet, stb., így ezek be sem kerültek a képfájlba :)

Az upgrade azért kellett, mert nem tudom, hogy a Windows 10 mit szólt volna a mostani Win7PRO kulcshoz (elvileg már elfogadja 10586-os build óta azt is), amit természetesen kimentettem a rendszerből TXT fájlba :D Elvileg nemsokára felhúzom rá a tiszta Win10-et, amit már a hardver ID alapján fog aktiválni neten át, mindenféle kulcs nélkül.

[ Szerkesztve ]

(#53398) Ulius80


Ulius80
tag

Sziasztok!
Dell Latitude E6430 laptop vásárlás előtt állok,sok tesztet,tapasztalatot olvastam róla,elég jó masinának tűnik,viszont találtam egy olyan gépet,amibe van NVS 5200m 1Gb Gddr5-ös dedikált vga.
Erről viszont nem sokat tudok,teszteknél is csak írták,hogy lehet ezzel is kérni a gépet,magyar oldalon nem találtam semmi tapasztalatot.
Youtube-on viszont igen,de nem tudom elképzelni hogy egy munkára tervezett gép ilyen játék teljesítményre képes,mert nem olyan driver-rel "szereltek".
Itt egy példa:

[link]

Valaki felvilágosítana? :D

Játék téren van ps3-am meg asztali gép is,de ha ez az NVS valamennyire "játkos" egy kicsit,akkor ezt a változatot választanám,napi 12 óra munkahelyi tartózkodásom egy kicsit "boldogabbá" tenné :D

Volt már Latitude E6320-am,teljesen elégedett voltam vele (HD filmek,net),de drágalátos bátyám elcsaklizta :W ,cserébe adta az asztali gépet.....

:R Előre is köszönöm megtisztelő válaszaitokat!! :R

"A Jurassic Parkban NEM a T-rex üldözte a dzsippet. Chuck Norris üldözte a T-rexet, és a dzsippet!!"

(#53399) motifator válasza JasL (#53388) üzenetére


motifator
senior tag

Én a 15,6 testvérét használom (12 GB, 6300u, full hd, ssd, W10) hasonló megelégedéssel :) Gyakorlatilag néma.

Funky + Jazz

(#53400) ngabor2


ngabor2
nagyúr

Van egy dell latitude e5510 laptop. Melyik a legerősebb proci, amit tud fogadni? A Dell oldalán nem sikerült erről infót találnom. Jelenleg egy i5-560M pörög benne.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Dell notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.