Hirdetés

2024. május 27., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Dell notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#53901) hunika1 válasza haxxika (#53899) üzenetére


hunika1
tag

Szerintetek egy használt Latitude gép csendesebb mint egy új?
[link]

(#53902) Dhampir válasza hunika1 (#53901) üzenetére


Dhampir
félisten

Az nem attól függ.

(#53903) hunika1 válasza Dhampir (#53902) üzenetére


hunika1
tag

Akkor előfordulhat akár az gonoszság is, hogy valamelyik dedikált vegás, erősebb procival, csendesebb mint a linkelt Intel520, 6300U-s, Latitude E 5570? Érdekelne ha nem sokkal drágább.

[ Szerkesztve ]

(#53904) Dhampir válasza hunika1 (#53903) üzenetére


Dhampir
félisten

Passzolom, de munkára mindenképpen NBD helyszíni garival venném, ha megvan rá a 3 év (új gép), az még jobb. Viszont hardverben kifoghatsz jobbat olcsóbban, ha bevállalod a kevesebb garit és egyebeket.
Ha nem cseszték el a hőérzékelést (mint például a régi Vostro 3560 esetében), akkor néha Bios frissítés is meg szokta oldani a hangos ventilátor problémáját, ez típustól függ.

(#53905) haxxika válasza hunika1 (#53903) üzenetére


haxxika
senior tag

Pl. ez sokkal olcsóbb mint amit te linkeltél, csak egy mérettel kisebb, és ugyanúgy megvan rá a majdnem 3 év NBD gar.

Nem azért mondom neked a Latit, mert csak ez létezik és semmi más (amúgy igen ;] ), hanem mert lényegesen jobb vele a garanciaháttér és a felhasznált anyag minden tekintetben, mint egy Inspiron szériába tartozó gépnél. Az én E6440-em van hogy egész napra úgy van hagyva torrentezni, és olyankor teljesen csendben teszi a dolgát. Ha meg elkezdek vele játszani, akkor se tud olyan hangosra felmenni, hogy számomra zavaró lenne, egyszerűen csak azt érzem, hogy teszi a dolgát, lehűl a rendszer, úgy, hogy nem mutat semmilyen hátrányt (nem lassul, nem akad, nem vesz vissza órajelet).

OnePlus 10 Pro | Eladó cuccaim: https://hardverapro.hu/tag/haxxika

(#53906) hunika1 válasza haxxika (#53905) üzenetére


hunika1
tag

Köszönöm a linket. Ez már majdnem, csak az IPS hiányzik.

(#53907) somasz válasza hunika1 (#53906) üzenetére


somasz
Topikgazda

Én egy E6540/E6440-re mennék rá, akár kiterjesztett garival is.

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#53908) haxxika válasza hunika1 (#53906) üzenetére


haxxika
senior tag

IPS, Full HD, meg minden jó
Na meg ez egy másik szintű gép.
De somasz ötletei is meggondolandóak, tekintettel arra, hogy ez a széria jelenleg az utolsó ilyen masszív gép.

OnePlus 10 Pro | Eladó cuccaim: https://hardverapro.hu/tag/haxxika

(#53909) hunika1 válasza somasz (#53907) üzenetére


hunika1
tag

Köszi! Ezek az I7 proci ellenére is csendesek?

(#53910) haxxika válasza hunika1 (#53909) üzenetére


haxxika
senior tag

Enyémben (E6440) i7-4600M proci van, és elég csendesen üzemel, főleg mivel nincs dedikált videokártyám mellette.

OnePlus 10 Pro | Eladó cuccaim: https://hardverapro.hu/tag/haxxika

(#53911) Neil Watts


Neil Watts
veterán

Még egy dolog eszembe jutott:

Az mennyire tesz jót az akksinak ha 100%-ra való feltöltés után bedugva marad?
Józan paraszti ésszel végiggondolva nem jelent a folyamatos hálózatról való működés plusz terhet, de tudja fene... :F

Köszi!

Üdv. core2

[ Szerkesztve ]

(#53912) Máté94 válasza Neil Watts (#53911) üzenetére


Máté94
addikt

Jobb úgy. Nem ismerem a Latitude-okat, de Mobility Center-ben Inspiron-on lehet állítani, hogyan töltse vagy legalábbis van "Asztali mód".

(#53913) Tothgera30 válasza hunika1 (#53909) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Nagyon is, alapjáraton passzív, még pár weblap megnyitása után sem melegszik számottevően, hogy beinduljon a hűtés, és valahol HD-s videók terén kezd el minimálisan hűteni (60C körül), ami bizony még mindig igen csöndes.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#53914) Shade45 válasza Tothgera30 (#53913) üzenetére


Shade45
senior tag

Na én ezt cáfolnám!

Nálam folyton megy a venti (bár ritkán hallható), és az alsó lemez is langyos! Nyugalmi állapotban!

Friss Win 10 van rajta, és dedikált radeon gpu+4300 i5

Tisztított hűtés, bár újrapasztázva szerintem nem volt.

[ Szerkesztve ]

(#53915) Atos23 válasza hunika1 (#53909) üzenetére


Atos23
senior tag

Nekem az E6430 i5-el nagyon csendes.

Viszont a vinyót ki kell dobni, és tenni kell bele SSD-t. Azok az őskövület 7200rpm HDD-k, amikkel vannak, már elég hangosak tudnak lenni. Sokszor hangosabb, mint a venti...

(#53916) Tothgera30 válasza Shade45 (#53914) üzenetére


Tothgera30
Ármester

"Tisztított hűtés, bár újrapasztázva szerintem nem volt."

Ezzel szerintem megingott a hozzászólás létjogosultsága. Eleve egy száradt pasztás gép fűteni fog, bármennyire is takarítod ki a hűtőt, nem olyan mértékű a hőátadása. Továbbá dGPU-s gépek jobban főnek, a másik hogy régóta laptop fronton ténykedő userek nem is fogják ajánlani, és az IGP-s verziót részesítik előnyben (illetve ők is azt használják). Nekem i7 van, IGP-s, Win7-el, frissen pasztázva Noctua NT-H1-el ehhez mértem a tapasztalataimat.

#53915 Atos23: Az enyémben is a WD Black Scorpio a leghangosabb hardver.

[ Szerkesztve ]

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#53917) Shade45 válasza Tothgera30 (#53916) üzenetére


Shade45
senior tag

A hétvégén dobok rá egy MX2 pasztát, meglátjuk mit produkál.

(#53918) ƵøŁĭ


ƵøŁĭ
veterán

Sziasztok!
Dell Inspiron 5558
• Gyártó: Dell • Processzor típus: Intel® Core™ i3 Processzor • Számozás: 5005U • Memória méret: 4GB • SSD / Flash meghajtó: 128GB • Kijelző méret: 15.6 • Felbontás: 1366 x 768 • Tipus: HD LED fényes • Videokártya típusa: GeForce 920M • 145 990 Ft + 4GB RAM (+6 899 Ft)

Erről a termékről van valamilyen tapasztalatotok ? Egyetemre venném általános felhasználásra,"esetleg" játék de nem létszükség (pl.tf2) . 1TB HDD vs 128GB SSD változat közül szerintetek melyiket válasszam?

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#53919) Mikulásbá válasza ƵøŁĭ (#53918) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Az ajánlott gépek között van,de a pl. Fujitsu A544 minőségibb anyagból van.
Az a 920M gyakorlatilag HD4600-nál alig erősebb,ha van pl. M-es procit találsz valahol,azzal jobban jársz.(A514-ben van,de van 544-ben is,i3 M-el)

[ Szerkesztve ]

(#53920) daninet


daninet
veterán

Újabb driver gondot találtam m4600 win10 alatt :W

Bluetooth fejhallgató szaggatva szól, meg-megáll akár több másodpercre is. Egyelőre nem találtam semmit. Valami tipp? :U

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#53921) Shade45 válasza daninet (#53920) üzenetére


Shade45
senior tag

- Füles tesztelése más eszközzel;

- Jelenlegi driver re-install;

- Régebbi/újabb driver telepítés;

Hirtelen ezek jutottak eszembe.

(#53922) Neil Watts


Neil Watts
veterán

Újabb hülye kérdés: Ilyen fizikai kölcsönhatástól nem tudom van-e félnivalóm, bár mivel business class a vas így szvsz belekalkulálták. Mi a véleményetek?

Bejelentkezek ujjlenyomatolvasóval, rajtam a műszálas kardigán, leveszem, majd újból az egséghez értem, és kétszer "megcsapott" (nyilván töltéskiegyenlítés ment végbe illetve legközelebb ESD karkötő nélkül a sarki boltba sem megyek, csupán annyi a kérdésem, hogy ez a totál véletlen manőver okozhat-e meglepetést később? Bár gondolom ilyen ellen normálisan földelve van a ház)...

A másik frissült a rendszerem 10-re és most az eszközkezelőben a Broadcom NFP-hez nem talál drivert. Ehhez a Google-ben én sem találtam eddig. Van egyáltalán?

Köszi!

Üdv. core2

(#53923) Máté94 válasza Neil Watts (#53922) üzenetére


Máté94
addikt

Dell-nek a honlapján sincs fent?

Latitude-hoz kellene lennie Command Update-nek, az minden driver-t leszed és felrak.

[ Szerkesztve ]

(#53924) haxxika


haxxika
senior tag

Sziasztok

Meg tudná nekem valaki azt mondani, hogy E6440-hez az Express Cardhoz tartozó műanyag, az magával a fedlappal van együtt, vagy lehet külön kapni? Tervezem, hogy teszek bele ilyen olvasót a gépbe, viszont szeretném esztétikusan, tehát nem akarok műanyagot faragni.

Konkrétan erről van szó.

Ezt akkor lehet külön kapni, vagy a fedlappal együtt van, vagy hogy működik? Ha lehet külön kapni, akkor tudtok adni hozzá tartozó kódot? Köszi szépen előre is.

OnePlus 10 Pro | Eladó cuccaim: https://hardverapro.hu/tag/haxxika

(#53925) Neil Watts


Neil Watts
veterán

Na most azért belém állt a szívf... akarom mondani görcs:

Futtatom a Dell Command Update-t, minden frissítést leszed, fontos frissítések, minden franc, 400MB, aztán az újraindításnál elkezd BIOS-t frissíteni ( :Y ). Ilyet eddig egy brand gépnél sem tapasztaltam, mindensetre meglepődöttségemben kővédermedtem ahogy illik. :D

Üdv. core2

(#53926) daninet válasza Shade45 (#53921) üzenetére


daninet
veterán

A füles jó.

Boardcomm gyári drivert találtam hozzá és kis hekkeléssel fel lehet dobni (exe kicsomagolás, manuális driver telepítés)
Megnézem ezzel jobb lesz-e.

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#53927) Redpaladin


Redpaladin
tag

Sziasztok!

DELL N5010 laptophoz létezik valami dell diagnosztikai program ami észleli hogy melyik drive hiányzik és letölti és feltelepíti?

:))

(#53928) Ulius80


Ulius80
tag

Sziasztok!
Latitude E5430-at használok,Opera böngészővel.
Mellékelek egy képet,itt írja,hogy nem tudja megnyitni,mert Chrome-ot használok.
Próbáltam Edge-vel is,ugyan az.
Hol tudnám beállítani hogy ez ne legyen?
Köszönöm! :R

[link]

[ Szerkesztve ]

"A Jurassic Parkban NEM a T-rex üldözte a dzsippet. Chuck Norris üldözte a T-rexet, és a dzsippet!!"

(#53929) ƵøŁĭ válasza Ulius80 (#53928) üzenetére


ƵøŁĭ
veterán

Plugint nem támogatja a Chrome. Mozilla-t a játékhoz le kell töltened .

(#53919) Mikulásbá
Oké. :R

[ Szerkesztve ]

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#53930) Ulius80 válasza ƵøŁĭ (#53929) üzenetére


Ulius80
tag

De nem Chrome-ot használok,hanem Operát.És az Operát felajánlja hogy használjam azt..nem értem :(

"A Jurassic Parkban NEM a T-rex üldözte a dzsippet. Chuck Norris üldözte a T-rexet, és a dzsippet!!"

(#53931) ƵøŁĭ válasza Ulius80 (#53930) üzenetére


ƵøŁĭ
veterán

Chromium alapú az is így valószínűleg benne is tiltva lettek NPAPI pluginok(utólag). Lényeg a lényeg ,hogy Mozillával menni fog .

[ Szerkesztve ]

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#53932) Ulius80 válasza ƵøŁĭ (#53931) üzenetére


Ulius80
tag

Aham,nagyon szépen köszönöm!!

"A Jurassic Parkban NEM a T-rex üldözte a dzsippet. Chuck Norris üldözte a T-rexet, és a dzsippet!!"

(#53933) szabonagyur válasza Neil Watts (#53925) üzenetére


szabonagyur
félisten

Ez teljesen normális, nem meglepő ;)

Eladó: DUPLO 10978 120 db-s bontatlan

(#53934) Devily


Devily
tag

Sziasztok!

DELL gépet szeretnék rendelni Outletből. E5470 érdekel elsősorban. Találtam is megfelelőt. Meg tudnátok nekem válaszolni pár kérdést?
A keresőt használva nem igazán jött föl leírás azt illetően, hogy mire kell ilyenkor figyelni, így föltenném a kérdéseimet:
Honosítható-e a garancia, ha így vásárolok?
Tudok-e magyarországi adatokkal, fizetni?
Úgy láttam, hogy csak Angliába szállítanak. Ezt meg is tudom oldani.
Mikortól él a garancia a a refurb. gépekre?
És a végére: Milyen futárszolgálattal érdemes hazahozatni a gépet? Milyen papírok kellenek a szállításhoz? Úgy tudom, hogy az akkumulátor szállítása szigorúan van szabályozva és emiatt szükség van néhány extra dologra. Kb. mennyibe kerül a szállítás?

Köszönöm a válaszokat! :R

(#53935) soldi3r válasza Devily (#53934) üzenetére


soldi3r
veterán

Honosítható-e a garancia, ha így vásárolok? Igen, mivel tudod az elozo tulaj adatait.
Tudok-e magyarországi adatokkal, fizetni? Szerintem nem.
Mikortól él a garancia a a refurb. gépekre? Vasarlastol.
És a végére: Milyen futárszolgálattal érdemes hazahozatni a gépet? Milyen papírok kellenek a szállításhoz? Van rengeteg maszek futar. Kellenek a felveteli es atveteli cimek.
Úgy tudom, hogy az akkumulátor szállítása szigorúan van szabályozva és emiatt szükség van néhány extra dologra. Kb. mennyibe kerül a szállítás? £20-tol indul

[ Szerkesztve ]

E30 (oo=[][]=oo)

(#53936) szaszandras válasza soldi3r (#53935) üzenetére


szaszandras
csendes tag

> Tudok-e magyarországi adatokkal, fizetni? Szerintem nem.
Valami FAQ-ban olvastam, hogy UK kártyával kell fizetni. Nem próbáltam, de ez alapján szerintem is valószínűleg nem.
> Mikortól él a garancia a a refurb. gépekre? Vasarlastol.
Így igaz. Érdemes viszont ellenőrizni, mivel nálam ezt például elfelejtették frissíteni. Két email-t követően elnézést kértek és javították. :)

(#53937) LendvaiFeri1


LendvaiFeri1
addikt

Az normális, hogy 8GB memóriából 6,5-8,5GB-t használ? Chrome + origin eszi a legtöbbet, kb ~500MB-ot a kettő.

Dell 7559.

So lock up your daughter, lock up your wife, lock up your back door and run for your life

(#53938) Devily válasza soldi3r (#53935) üzenetére


Devily
tag

Köszönöm szépen az infót. Szerintem nekifutok a rendelésnek. :)

(#53939) soldi3r válasza LendvaiFeri1 (#53937) üzenetére


soldi3r
veterán

Nem. De a Chrome sem annyit eszik szerintem. Hol a tobbi?

E30 (oo=[][]=oo)

(#53940) F4Zi


F4Zi
tag

Sziasztok!

Nekem olyan kérdésem lenne, hogy van egy DELL 3537 laptopom, 2,5 éves, és akad rajta minden játék. Amiket próbáltam, az a Fifa 14, Injustice, Arkham Asylum, de még a Call of Duty Mw2 is. Lehet én látom rosszul, de legalább Low-on azért ezeknek illene elfutni rajta normálisan nem?

Már a megvétele óta ilyen, nem most kezdte. Egyszerűen játszhatatlanok vele a játékok sajnos. Az Ati catalyst-ban mindig "nagy teljesítmény"-re állítom az adott játékot, hogy biztosan a 8850m dolgozzon. És nemrég leszedtem a ThrottleStop alkalmazást is, az se segített a dolgokon. Évente kitakarítottam, és játékok alatt nem is melegszik. Egyszerűen csak nagyon lassú.

Szerintetek mi lehet a probléma? Felejtsem el a játékokat teljesen?
Válaszokat előre is köszi.

(#53941) LendvaiFeri1 válasza soldi3r (#53939) üzenetére


LendvaiFeri1
addikt

Jó kérdés. Újraindítás után visszaállt.

So lock up your daughter, lock up your wife, lock up your back door and run for your life

(#53942) Neil Watts


Neil Watts
veterán

Újabb kérdés (nem tudom a jelenséget mire vélni):

Csináltam egy Ubuntu 16.04-es pent, mondom próbáljuk ki mit tud liveba: Tökéletesen működik minden, kapcsolódni is tudtam a wifi hálózatomhoz, majd nyomtam egy suspendet, utána feléleszettem és többet nem tudtam kapcsolódni oda. A szomszédhoz bezzeg igen. :D

Windows alatt nincs ilyen gond.
Intel féle AC 8260-ról van szó.
UPC-s Compal HGW-t használok.

Köszi!

Üdv. core2

(#53943) Máté94 válasza F4Zi (#53940) üzenetére


Máté94
addikt

Biztos, hogy a dGPU dolgozik? Ebből a leírásból nem ez jön. HWinfo, GPU-Z-vel látszik, hogy az AMD-t használják a játékok ilyenkor? :)

(#53944) WhiteAngel89


WhiteAngel89
aktív tag

üdv,
tesom laptopja windows frissítés után ezt írja ki mikor ujra indul. dell insp. 5559
ötlet?

iPhone 15 pro, Macbook Pro 13 m1 2020

(#53945) hamti2


hamti2
csendes tag

Dell Inspirion N5010 USB probléma.

Sziasztok

A címben említett laptoppal van problémám .
Sajnos egyik USB portom sem megy ,valamint a kártyaolvasó sem működik .
A probléma nem softweres ,mert live Linux és Live Windows betöltésekor sem működik az egér és a külön billentyűzet.

Találkozott már valaki ilyennel ?
Ha igen ,megköszönném ,ha leírna a megoldást .

Előre is köszönöm

(#53946) lupus_l válasza WhiteAngel89 (#53944) üzenetére


lupus_l
aktív tag

No Boot Device Found.

Valószínű a HDD/SSD-n lévő boot szektor rongálódott meg.
Próbáld áramtalanítani, hátha megoldódik a gond.

Hasonlóval találkoztam Lenovo esetén, ott egy BIOS frissítést kellett még feltenni, ami után már ment a frissítés. Javaslom itt is, hogy ellenőrizd a BIOS-t és frissíts, ha kell.

(#53947) almos94


almos94
aktív tag

Sziasztok!
Napokban vettünk egy Dell Inspiron 5558 tipusu notebookot. Alapból ubuntu volt rajta. Én Windows 10-et szerettem volna feltenni rá, minden simán is ment, bootoltam DVD-ről, csináltam két új particiót. Telepitő elindult, majd egyszer jó 20 perc után újraindult a gép és memóriatesztet kezdett el végezni (ami kb 2 percig tartott), majd ez után valami hibát irt ki. A Windowsot helyreállitani vagy hibát keresni akar, de egyikkel sem jutok előrébb, nem engedi telepiteni továbbra sem. Aztán egyszer bebootolta újból a DVD-t és akkor már a meglévő, de új particiók létrehozásával sem engedte telepiteni a OS-t. Olyas valamit irt ki, hogy a partició tipusa nem megfelelő...
Tudna valaki tanácsot adni? Nagyon ijesztő, nem tapasztaltam még hasonlót és szeretnénk mihamarabb használni az új notebookunkkat.
Válaszokat előre is köszönöm! :R

Miért érdemes tanulni??? A tanulás meghozza gyümölcsét, a gyümölcsből meg ugyebár pálinkát lehet főzni...

(#53948) Executioner válasza almos94 (#53947) üzenetére


Executioner
tag

Szia!

Bekapcsoláskor a Dell logónál nyomj F2-t. Ekkor be kell töltődnie a bios-nak.
Itt keresd meg ezt a menüt:
Settings->General->Boot Seqence

Jobb oldalon a menüben az ubuntut állítsd át windowsra.

Újraindítás után mennie kell a 10-esnek.

Segítség:

Üdv.,

[ Szerkesztve ]

Exec

(#53949) almos94 válasza Executioner (#53948) üzenetére


almos94
aktív tag

Köszi, hogy ilyen gyorsan irtál.
Beléptem és ez várt:


Valahol máshol kellene keresnem?

Miért érdemes tanulni??? A tanulás meghozza gyümölcsét, a gyümölcsből meg ugyebár pálinkát lehet főzni...

(#53950) Executioner válasza almos94 (#53949) üzenetére


Executioner
tag

Jó helyen vagy. Maradjon kijelölve az UEFI és menj rá az Add Boot Optionsra.
Az ezután megjelenő menüről lőj egy képet légyszíves!

Exec

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Dell notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.