Hirdetés

2024. május 27., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Dell notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#52201) BiOszi válasza BiOszi (#52173) üzenetére


BiOszi
tag

:F

I think that I will be a DJ! This profession is a bitch magnet! by:Pusheen

(#52202) Magnum_


Magnum_
nagyúr

srácok!

felpróbáltam az sd kártya olvasót én is az E6230-on és meg sem makkan.... Win10...

I humbly and respectfully decline™

(#52203) szabonagyur válasza Magnum_ (#52202) üzenetére


szabonagyur
félisten

Dell 3537 alatt sem nagyon megy...

Eladó: DUPLO 10978 120 db-s bontatlan

(#52204) Magnum_ válasza szabonagyur (#52203) üzenetére


Magnum_
nagyúr

de picit igen? :DDD

azért most felháborodtam kicsit. még szerencse, hogy régi a DSLR-em és csak kábelen tudom átmásolni a képeket. de a régi fényképezőm SD-s volt, ott azért értékeltem a működő kártyaolvasót.

I humbly and respectfully decline™

(#52205) adika4444


adika4444
addikt

sziasztok!

Dell Latitude E6230 esetében hogyan tudom letiltani a touchPad-et?
Nagyon király a gép, kb. 1 órája vettem, és most kezdtem el használni, de a tapipad tiltás módja nincs meg. Van a rendszertálcán az a Delltouchpad akármicsoda, de az nem nyert, én leglaább is nem találok ott kikapcsra lehetőséget.
Rohadt durva egyébként, hogy az aksi 66000 Mah-t bírna, de már el van használódva és csak 37000-re futja az erejéből, és 40%-on azt írta hogy 2 óra van hátra. Majd kiderül mit bír, lehet majd vmikor beruházok bele egy új aksiba. Majd ha ez kipurcan.
A billentyűzete is nagyon bejön, igaz talán picit zajosabb mint a 2570P HP-é, de ez engem soha nem zavart. Az állandó ventizúgás helyett egy öröm hallgatni hogy csak a gépelésemet hallom:).

Ja még egy kérdés, azt a menüs gombot hogyan érem el a 6230-on, ami általában a jobboldali alt mellett vna, és ha szövegben vagyok és lenyomom kinyit egy ilyen gyorsmenüt?
Nem találom, pedig ez hiányozna. Jóó, tudom egér/tapipad jobbclick de akkor is kéne...
Köszi!

üdv, adika4444

(#52206) MurdR válasza adika4444 (#52205) üzenetére


MurdR
veterán

FN+F5?

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#52207) Magnum_ válasza adika4444 (#52205) üzenetére


Magnum_
nagyúr

szia!

öröm bódottá! Milyen állapotban van?

a bill. kényelmes, de a 8470p-n is halkabb és a Vaiomon is halkabb volt a szigetes. de itt van világítás és kényelmesebb.
Munkaidőben a 8470p-t zúzom és nekem is hangos.... de a zsanérja viszont beton.

W10-et tettél rá?
Mért akarod letiltani a touchpadet?

Murdi: valid, kipróbáltam, letiltja.

[ Szerkesztve ]

I humbly and respectfully decline™

(#52208) adika4444 válasza Magnum_ (#52207) üzenetére


adika4444
addikt

Hali!

Win7 van rajta, és nem használom a tapipadot azért tiltanám. FN+f5 nem megy, de majd újrarakom rajta a win-t.
Most egy másik gond áll fennt. Ahogy beindítom a laptopot, bepötyögöm a jelszócskámat, majd ahogy nekiküldöm az entert, és bejő az asztal fullos fordulaton elkezd pörögni a venti, mint ha kb. énekelne vagy nem is tudom mihez hasonlítani ahogy zörömböl, és nem nagyon értem hogy ezt miért csinálja, most már elvileg volt ideje lehiggadni, de még sem akar. Örvendetes hogy kb. 40 fokon tartja a cpu-t, de nekem inkább csend kéne:U

Szal mitől lehet hogy ilyen kis szelelős kedvében van a drága?
Köszi!

üdv, adika4444

(#52209) Magnum_ válasza adika4444 (#52208) üzenetére


Magnum_
nagyúr

PM + én cseréltem ventit kb egy hete.

[ Szerkesztve ]

I humbly and respectfully decline™

(#52210) yanna


yanna
őstag

Nálam kezeli a W10 az SD kártyát.

(#52211) Magnum_ válasza yanna (#52210) üzenetére


Magnum_
nagyúr

milyen gép?

I humbly and respectfully decline™

(#52212) yanna válasza Magnum_ (#52211) üzenetére


yanna
őstag

M4800

(#52213) 1stVikman válasza yanna (#52210) üzenetére


1stVikman
senior tag

+1
Nálam is megy az SD-kártya Win 10-en, gép e6430S, bios ver.: A15 2015.08.19

(#52214) kromatika


kromatika
veterán

Sziasztok,tudna valaki abban segíteni nekem hogy Dell latitude E 5550 be lévő WVan helyre lehet e rakni m.2 formátumú ssd-t,és müködik e benne?

(#52215) yanna válasza 1stVikman (#52213) üzenetére


yanna
őstag

BIOS verzió: A16, dátum: 2015. 12. 14.

(#52216) adika4444


adika4444
addikt

sziasztok!

Pár hsz-vel fenntebb írtam hogy nem tudom tiltani a tapipadomat. Annyi volt, hogy driverkergetőben reflexből synaptics telepítést nyomtam, és azért nem engedte. Most felraktam a gyártó oldaláról, és örömmel jelentem hogy megy rendesen, szal megérte a kis erölködést a működésért:)

üdv, adika4444

(#52217) lowzor válasza Janika-1982 (#52199) üzenetére


lowzor
veterán

Köszi a válaszokat! :R
Nyáron akkor megint megy. :(((

(#52218) haxxika válasza kromatika (#52214) üzenetére


haxxika
senior tag

Szia

Itt elvileg azt írják, hogy tesztelték a csatit. Hiába belemegy, de mint SSD-ként nem lesz használható a gépben.

OnePlus 10 Pro | Eladó cuccaim: https://hardverapro.hu/tag/haxxika

(#52219) kromatika válasza haxxika (#52218) üzenetére


kromatika
veterán

Köszönöm hát elégé sajnálatos.

(#52220) Janika-1982 válasza kromatika (#52214) üzenetére


Janika-1982
tag

Szia,sajnos nem fogja kezelni az SSD-t. :(

(#52221) adika4444


adika4444
addikt

Sziasztok!

Lati E6230 indításnál feldob valami cpu fan szöveget, f1-gyel continue-olni tudok és akkor elindul a Win, viszont folyamatosan maxon pörög a hűtés.
Digaot futtattam tegnap este, az megoldotta de most hogy használtam 1 órát megint rákezdett erre a baromságra.
Kibnbírja így délutánig? Mi lehet a gond?

üdv, adika4444

(#52222) lord.lakli válasza adika4444 (#52221) üzenetére


lord.lakli
őstag

Hali!

Olvasd el mit ír ki pontosan.

(#52223) somasz válasza adika4444 (#52221) üzenetére


somasz
Topikgazda

Miért nem viszed vissza oda, ahonnan vetted? :U

Ha Fan malfunction, akkor vagy venti, vagy kisebb eséllyel alaplap.
Ha Overheating, akkor vagy paszta, vagy hőcső.

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#52224) Magnum_ válasza adika4444 (#52221) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Tegnap mar linkeltem neked a ventit, de kiprobalhatjuk az en regi ventimmel is, hogy azzal dobja-e a hibat.

I humbly and respectfully decline™

(#52225) adika4444 válasza lord.lakli (#52222) üzenetére


adika4444
addikt

Hali!
Köszi mindenkinek a válaszokat...
Nem én láttam sajna, de megkérdeztem és a somasz által írt fan malfunction hiba van:W...
Az ötletért köszi, lehet ettől még használni szövegszerkesztésre, vagy inkább melőzni kéne?
Saint_:
Igen az megvan, de erre a hibára gyors megoldás kell...
Visszaviszem gariba, aztán meglátjuk mi jót mondanak rá...
Egyébként ez a malfunction pontosan minek a hibájára utal az alaplapon vagy a ventinél?

üdv, adika4444

(#52226) somasz válasza adika4444 (#52225) üzenetére


somasz
Topikgazda

Hol vetted?

Ha nem melegszik túl közben, akkor használhatod. Egy bios update-et azért még megnéznék.

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#52227) adika4444 válasza somasz (#52226) üzenetére


adika4444
addikt

Szia!

Laptopsystem-ben vettem...
Asszem megy gariba, nem szórakázok a bios-sal, mert amilyen pechem van:B az is megakad a frissítés közben:)...

üdv, adika4444

(#52228) Magnum_ válasza adika4444 (#52227) üzenetére


Magnum_
nagyúr

En azert a bios updatet rakuldenem. Ha be van dugva a tolto+akksi, nem lehet gond, max 5perc.
Utana megneznem az en gyari ventimmel.

I humbly and respectfully decline™

(#52229) somasz válasza adika4444 (#52227) üzenetére


somasz
Topikgazda

Vidd vissza, oldják meg / megoldják ! :)

Ha saját garis, még az is lehet, hogy az alján ott a matricájuk, amit ha megsértesz, ugrik a gari.

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#52230) adika4444 válasza somasz (#52229) üzenetére


adika4444
addikt

Hali!

Igen, vissza fogom vinni. Nincs matrica, de nem babrálok bele, annyira nem értek hozzá... Egyenlőre a HDD/SSD operációnál többet nem nagyon merek csinálni...
A BIOS update-t meg lehet hogy ott megcsináltatom, leglaább is ameddig bemegyek addig már tuti nem lesz időm ezzel foglalkozni.

üdv, adika4444

(#52231) Avicularia válasza Magnum_ (#52202) üzenetére


Avicularia
veterán

Nekem ment win10-el a kártyaolvasó a 6230-ban gond nélkül.

(#52232) Magnum_ válasza Avicularia (#52231) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Akkor az uj biosom nyirta ki?

I humbly and respectfully decline™

(#52233) Avicularia válasza Magnum_ (#52232) üzenetére


Avicularia
veterán

Nem tudom. Már nem tudom megnézni milyen volt rajta, mert eladtam míg most otthon voltam Magyarországon.

(#52234) SzaboZE válasza adika4444 (#52230) üzenetére


SzaboZE
addikt

Tisztázni kéne, hogy gyári gari van rá vagy ők adtak garit. Ha gyári van még rá, akkor felesleges őket zaklatni vele, mehet közvetlenül a dell felé a hibabejelentés.

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#52235) SzaboZE válasza Magnum_ (#52232) üzenetére


SzaboZE
addikt

Feleségemnek 6230-a van win10-zel, megnézem megy-e az olvasó, aztán referálok.

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#52236) Magnum_ válasza SzaboZE (#52235) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Meg hogy melyik bios :R

I humbly and respectfully decline™

(#52237) morfondőr válasza Magnum_ (#52236) üzenetére


morfondőr
őstag

E6430, Win 10, A18 Bios (2016.01.18.), SD kártyaolvasó tökéletesen működik.

Steam/Uplay/Origin/GOG: racka_HUN /// Nintendo: SW-1554-0800-8714

(#52238) kromatika


kromatika
veterán

Sziasztok.Dell Latitude E 5550-be,ez a HSPA mobil kártya jó lenne?[link] sajnos nagyon nem vagyok jártas a témában,pedig egy tucat Dell notit használtam.ha jó akkor ez kártya független ,ill itthon is használható?Mire kell figyelni vásárláskor.?Köszi előre is. :R

(#52239) Magnum_ válasza kromatika (#52238) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Jol latom a dell support oldalan, hogy A15 elerheto (Win10-re 64bit) tavaly szeptemberbol?

Tehetek vissza regebbi biost?

[ Szerkesztve ]

I humbly and respectfully decline™

(#52240) BiOszi


BiOszi
tag

Sziasztok!
Olyan kérdésem lenne, hogy nem régibe javítottam (telepítettem meg kitakarítottam) egy d430-ast. Nem is volt vele sok gond, viszont a wifi catcher nevű kapcsoló valahogy nem lett az igazi...kiesett valami kis gumi karika aminek nem tudom, hogy hol van pontosan a helye, gondolom az nyomta vissza a gombot alapállásba. Nem tudok rájönni, hogy hova kell rakni. néztem videókat, de sehol se látszik rendesen. :W Még egy kérdésem lenne, hogy a gyári thermal, gap pad milyen vastag lenne 1mm vagy 1,5mm, mert az cserére érett?

I think that I will be a DJ! This profession is a bitch magnet! by:Pusheen

(#52241) adika4444 válasza SzaboZE (#52234) üzenetére


adika4444
addikt

Tőlük van a garancia, gyári már nincs. Pedig kipróbáltam volna hogy milyen, de ahhoz 2015. szeptember előtt kellett volna cselekednem;] vagy leglaább a gépnek meghibásodni, igaz akkor még nem is volt meg a gép:)

[ Szerkesztve ]

üdv, adika4444

(#52242) somasz válasza kromatika (#52238) üzenetére


somasz
Topikgazda

dw5808e, dw5809e, dw5570e való bele, ngff csatolós fér csak bele, a régiek mpcie-esek!

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#52243) Magnum_ válasza somasz (#52242) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Adott esetben regebbi biost visszatehetek?

I humbly and respectfully decline™

(#52244) kromatika válasza somasz (#52242) üzenetére


kromatika
veterán

köszönöm és ezek közül mind egy melyiket?mik az ajánlottak?

(#52245) mghltm válasza Magnum_ (#52243) üzenetére


mghltm
addikt

igen

still 4 sale https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mghltm/index.html || http://www.youtube.com/watch?v=85VErvTqgWc

(#52246) Magnum_ válasza mghltm (#52245) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Koszonom :R

I humbly and respectfully decline™

(#52247) adika4444


adika4444
addikt

Hali!

Cserélték a kicsikét (6230), most a wi-fi nem megy:W
Szóval egyszer kicsikartam hogy azt írja hogy a kapcsolóval vagy a gyorsgombbal kapcsoljam be... Innen is köszönöm neki, erre azért nem jöttem volna rá:W
Kapcsos jól van jobboldalt, érzékel is ha átkapcsolom, de azt írta a kis program hogy a gyorsgombbal is be lehet kapcsolni, de azt nem tudom mi. Amikor ráraktam a Win-t eleinte még látott pár wi-fi-t, de a miénket pont nem, aztán mostanra elszállt:(
Van vmi jó ötletetek?
A másik, hogy alap fordulaton picit recseg a venti, mint amikor egy HDD olvassa az adatokat. Ez hiba, vagy ez ilyen megszokós történet?
Bosszantanak a hibák, mert egyébként király kis noti a menü gombot leszámítva (ALTGR-től jobbra más gépeken).
Gondjaimra a segítségekért előre is:R

üdv, adika4444

(#52248) Magnum_ válasza adika4444 (#52247) üzenetére


Magnum_
nagyúr

és állapotra milyen az új?
leírtam többször és felajánlottam, hogy nézzük meg másik ventivel. utána is cseréltethetted volna, ha fennáll a hiba. akkor is bőven 3 napon belül vagy.
a venti nem recseghet.

driver pakkot feltetted, hátha megoldja a wifi gondot? (azért kérdezem, mert az írtad, látott pár hálózatot...)

egyébként félreértés ne essék, nem érdekem, hogy az itt pár darabot, de azokat hozzáértéssel áruló fórumtársakat futtassam, de ahol szalagsorrol gördülnek le a használt gépek is, ott már eleve kevesebb lenne a bizhalmam, hogy megfelelő tesztelésen ment-e át adott gép, míg ez kevésbé lehet kétséges azoknál az eladóknál (itt is van ilyen), akiknél mondjuk van 2-3-5db gép, de akkor az türelemmel, rendesen lett felkészítve a használatra (és még számlát is kapsz ugyanúgy).
persze tudom, hogy jó a vélemény a te eladódról és lehet, hogy ez egyedi pech, tényleg nem kell félreérteni, csak én a fenti véleményem miatt nem fordultam oda, amikor lecseréltem a Vaiomat.

hozzáteszem, ha nekem majd új gép kell, tudom, hogy kinek az adatlapját fogom elsőként, majd másodikként megnézni.

[ Szerkesztve ]

I humbly and respectfully decline™

(#52249) adika4444 válasza Magnum_ (#52248) üzenetére


adika4444
addikt

szia!

Driverpack fennt van.
Ventis nem játszik, leragasztották:( a csavart
Állapotra kicsit szélein karcos, meg van egy nyomódás/kopás fene tudja mi a fedélen, de belül hibátlan:)
Nagyon bejön ez a gumis borítás is:)

üdv, adika4444

(#52250) Magnum_ válasza adika4444 (#52249) üzenetére


Magnum_
nagyúr

beszarok, gyárilag nem ragasztják le a csavart.... csak megerősítettél a gondolataimban.

I humbly and respectfully decline™

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Dell notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.