Hirdetés

2024. május 27., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Dell notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#53851) 426os válasza brickm (#53834) üzenetére


426os
őstag

Beszerzek egy másikat, az a biztos. Köszi az infót!

.

(#53852) sulu1701 válasza Executioner (#53850) üzenetére


sulu1701
aktív tag

Igen, azokat próbáltam de egy Bios update megoldotta a problémát.

(#53853) JasL


JasL
senior tag

DELL Latitude 5470, Windows 10 Anniversary Update: tiszta telepítésből minden hardvert felismert!!

[ Szerkesztve ]

(#53854) anorche1


anorche1
őstag

Dell 5440 tulajokat, vagy voot tulajokat kérdezném, hogy mina véleményük a gépről, van e valami hibája a típusnak?

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#53855) tamas.nick válasza anorche1 (#53854) üzenetére


tamas.nick
aktív tag

2 éve használok 5440-et (i5 4310U, 1600x900, NVidia GT720), összességében elégedett vagyok vele.
Anyaghasználat lehetne jobb, fedlap hamar összegyűjti az ujjnyomokat, de az összeszerelési minősége jó, nem nyekereg. Eddigi gépeim közül ennek a legerősebb a zsanérja, előtte használtam T400-at, T420-at, T430-at, mindegyik rövid idő alatt elkezdett lötyögni.
Touchpad-et 2 hét alatt fényesre koptattam, de a gombok jól bírják, puhán csendesen járnak. Billentyűzete jó, nagyok a gombjai, space sem fényesedett ki, alátámasztása lehetne jobb.
Ami nem tetszik, hogy 15W U proci ellenére eléggé meleg a gép alja és folyamatosan pörög a ventilátora net/filmnézés közben is.
Akksi idő szuper, közepes fényerőn wifi-vel 6-8 órát megy (6 cellás akksi).
Kijelzője maxon nagyon erős a fényereje, 45%-on használom.
MSata SSD-t tettem bele (Kingston ms200 120GB), tud róla boot-olni, azon van az OS.
A noteszt használtan elég olcsón meg lehet vennni

(#53856) anorche1 válasza tamas.nick (#53855) üzenetére


anorche1
őstag

Köszi szépen! :R
Egy lenovo z50-70 ről váltok, ahhiz képest gondolom fényévnyi különbség van :)

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#53857) somasz válasza anorche1 (#53856) üzenetére


somasz
Topikgazda

Egyértelműen jobb, az egy ipari hulladék.

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#53858) Dhampir válasza tamas.nick (#53855) üzenetére


Dhampir
félisten

és folyamatosan pörög a ventilátora net/filmnézés közben is

Ettől hülyét kapnék, pedig én is gondolkodtam korábban a nagyobbik E5540-ben.

(#53859) Magnum_ válasza tamas.nick (#53855) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Touchpadre rogton kell west forumtars fele matrica.
Durvan jol illeszkedik a tipusra kert matrica es a feluletkepzese is jobb, mint a gyari.

I humbly and respectfully decline™

(#53860) tamas.nick válasza Magnum_ (#53859) üzenetére


tamas.nick
aktív tag

Köszönöm, máris ráírok!
Már tükörként is tudnám használni a touchpad-em, annyira elkoptattam.

(#53861) anorche1 válasza Dhampir (#53858) üzenetére


anorche1
őstag

Ezt biosban, vagy valami progranmal nem lehet állítani?

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#53862) Dhampir válasza anorche1 (#53861) üzenetére


Dhampir
félisten

Lehet, hogy BIOS-frissítéssel megoldható, de passzolom a kérdést, egy szervizes biztosan tudja a helyes megoldást, ha van rá.

(#53863) werszomjas


werszomjas
őstag

Sziasztok,

egy E6330-at szeretnék monitorra kötni, win10 van a gépen, de nem adja ki a képet a monitornak. A miniHDMI to HDMI átalakítót használok és HDMI kábelt.

D-SUB porton megy.

Mi a gond a HDMI-vel?

üdv

(#53864) somasz válasza werszomjas (#53863) üzenetére


somasz
Topikgazda

vga driver-csere?

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#53865) yanna válasza werszomjas (#53863) üzenetére


yanna
őstag

Win 10 itt a legnagyobb huncut... :((

(#53866) werszomjas válasza somasz (#53864) üzenetére


werszomjas
őstag

service tag alapján hivatalos oldalon ajánlott legfrissebb van fent 10.18.10.4276.A02

yanna# ezt hogy érted?

[ Szerkesztve ]

üdv

(#53867) somasz válasza werszomjas (#53866) üzenetére


somasz
Topikgazda

intel driver update utility-vel less rá, hátha van frissebb!

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#53868) mghltm válasza werszomjas (#53863) üzenetére


mghltm
addikt

hdmi kabel nincs megtorve? en szivtam egy hibassal nem is keveset.

still 4 sale https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mghltm/index.html || http://www.youtube.com/watch?v=85VErvTqgWc

(#53869) werszomjas válasza somasz (#53867) üzenetére


werszomjas
őstag

Azt írja a telepíteni kívánt illesztőprogram nincs bevizsgálva, ezért nem teszi fel.

tiborandras# nincs, két kábellel is próbáltam

[ Szerkesztve ]

üdv

(#53870) Neil Watts


Neil Watts
veterán

Sziasztok!

E5470-nél ezek a hőfokok normálisak?

Bekapcs:

Tesztek után:

AIDA tesztek:

A tesztek alatt melegedett a lapos, de bőven a határértékek alatt maradt, viszont az indítás utáni hőfokok nem tudom mennyire normálisak. A billentyűzet melletti bal szegély langyos-meleg.

Köszi!

U.i.: Böngészés alatt:

Illetve mivel tudnám hitelt érdemlően letesztelni a HW stabilitását? :)
Köszi!

Üdv. core2

(#53871) Dhampir


Dhampir
félisten

Sziasztok!

Jól gondolom, hogy egy Dell Inspiron 5758 és a Dell Inspiron 5759 anyagminőségben nem sokkal gyengébb egy "alumínium" Dell Inspiron 7746 típusnál? :F

(#53872) Tothgera30 válasza Neil Watts (#53870) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Ezek a hőfokok rendben vannak, tekintve a nyári meleget, határérték alatt vannak.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#53873) Neil Watts válasza Tothgera30 (#53872) üzenetére


Neil Watts
veterán

6 tabos Chrome böngészés kb. 30--32 fokos külső hőmérsékletnél, úgy hogy külső légmozgás nem éri a gépet - ill. néha lágyan lengedező szellő:

Feltételezem ez is jó.
A billentyűzet melletti burkolat illetve a billentyűzet jó meleg ill. meleg levegőt fúj a gép is, de tűrhető. (jóval kisebb kaliberű vasról váltottam, azért a sok idióta kérdés, bocs).

Más: A Dell Professional Toploader 14 nagyon tetszik. A 10-12k-t kissé sokallom, nincs erre valami akció esetleg? :D Vagy mit ajánlotok? :R

Mégvalami: Most 63%-os töltöttségnél 2:13-at ír hátralévő időnek. Ezt nem tudom hova tenni ez alapján.A készülék gyári új.

Köszi!

Üdv. core2

[ Szerkesztve ]

(#53874) Máté94 válasza Neil Watts (#53873) üzenetére


Máté94
addikt

Nyílván pillanatnyi fogyasztás alapján számol, valami terheli a gépet. A Chrome jellemzően eléggé. :)

[ Szerkesztve ]

(#53875) somasz válasza Neil Watts (#53873) üzenetére


somasz
Topikgazda

Akkuidő összevissza kiírása az W10 bug.

Előfordul itt az aprón többször is delles táska, érdemes nézni.

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#53876) Neil Watts válasza somasz (#53875) üzenetére


Neil Watts
veterán

Win7 proval jött a gép. :)
Most 49%, 1 óra 48 perc van hátra...

Akkor nem az akksi a rossz/hw hiba/etc, megnyugodtam (bizonyos mértékig). Gondolom egyébként kell neki pár töltési ciklus mire beáll. Tényleg vadi friss a gép.

Üdv. core2

(#53877) somasz válasza Neil Watts (#53876) üzenetére


somasz
Topikgazda

ha win 7, akkor az update keres a háttérben valószínűleg veszettül

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#53878) JasL válasza Neil Watts (#53876) üzenetére


JasL
senior tag

Nekem is 5470-em van. Feltettem a W10-et, tökéletesen működik vele. Fogyasztás mesés, 3-4 óra Heroes of the Stormot lenyomok vele akksin. Hőfokokat nem tudok mondani, de nem éget. i5-6200U.

[ Szerkesztve ]

(#53879) kuszkusz5


kuszkusz5
csendes tag

Sziasztok,

Gondolkodok egy Dell 7559 vásárlásán. Az Iponnál nézegettem, az lehetséges hogy az érintőképernyős változat 40000 Ft-al olcsóbb? :o

[Nem érintős] 330k Ft

[Érintős] 291k Ft

(#53880) Neil Watts válasza somasz (#53877) üzenetére


Neil Watts
veterán

Most pl nem keres frissítést, 20 fok körül van, és most 62 fok. (asztalon).

Üdv. core2

[ Szerkesztve ]

(#53881) Dhampir válasza kuszkusz5 (#53879) üzenetére


Dhampir
félisten

Elírhatták, de azért kérdezz rá.

(#53882) haxxika válasza Dhampir (#53881) üzenetére


haxxika
senior tag

Ha ennyiért van felrakva, megveszed és kapsz róla visszaigazolást, akkor kötelesek kiadni neked ennyiért. Miután megkaptad a visszaigazolást, de ők drágábban szeretnék neked eladni, akkor nem tehetnék meg, elvégre elfogadták előtte.

OnePlus 10 Pro | Eladó cuccaim: https://hardverapro.hu/tag/haxxika

(#53883) Tothgera30 válasza Neil Watts (#53873) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Jelenleg egy E6420-as előtt ülök (i5 2520), csak ehhez tudok viszonyítani. Tehát jelen környezetben nagyon kevés légmozgás van, alapjáraton 42-45C, Mozilla (7-8 weblap) 54-57C, Win frissítés le van tiltva. Ebből ítélve, ahogy somasz említette, lehet épp Win frissítést akar kezdeményezni, feladatkezelőben nézd meg, alapjáraton terheli-e a procid.

Nekem ilyen Dell Professional 14 (74NVT) tatyóm van, már pár év után rojtozódik a széle, de ugyan ilyet fogok venni.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#53884) daninet


daninet
veterán

Sziasztok!

M4600-am van, és a touchpad görgetésével több mint nem vagyok megelégedve. Darabos, lassú, körülményes. A touchpadnak semmi baja egyébként, teljesen jól működik minden, kivéve a görgetést.
Keresgéltem a neten, vannak mások is ezzel a gonddal de megoldást nem nagyon találtam. Tudtok valami tanácsot adni?

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#53885) Magnum_ válasza daninet (#53884) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Lehet, hogy hulyeseg, de lehet, hogy be kell kapcsolni a finom gorgetest akar a toichpad beallitasainal, akar a bongeszoben? Telefonrol irok, nincs most elottem a gep.

I humbly and respectfully decline™

(#53886) Dhampir válasza haxxika (#53882) üzenetére


Dhampir
félisten

Nem az ár elírására céloztam, hanem az érintőkijelzőre. Másutt ugyanennek a legolcsóbban kínált típusnak az adatlapja nem tartalmazta az érintőkijelző tulajdonságot.

(#53884) daninet

Feltételezem, hogy Windows alatt ilyen. Például Linuxon sok esetben a döcögős touchpadek sokkal jobban működnek, mint Windows futtatásakor, habár eme tapasztalat megosztásával nem segítek a problémádon.

[ Szerkesztve ]

(#53887) daninet válasza Magnum_ (#53885) üzenetére


daninet
veterán

a touchpad beállításánál van egy infinite scroll amit kikapcsolva még rosszabb...
sajnos nem csak böngészőkre korlátozódik, hanem mindenre.

most win8.1-ről váltottam 10-re, ott még rosszabb volt, néha egyszerűen csak nem érzékelte rendesen a húzást. Most ezt felváltotta a buta darabos görgető algoritmus, ahol lassan görgetni nagyon nehéz, rögtön megindul az infinite scroll..

próbálgattam mindenféle driver verziókat, de ahogy mentem vissza az időben rosszabb és rosszabb lett :DDD

számomra nyilvánvaló, hogy szoftveres a gond, csak nincs normális megoldás ahogy látom :(

[ Szerkesztve ]

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#53888) Neil Watts


Neil Watts
veterán

Mégvalami:

Ha lejár a gari és akkut akarék cserélni akkor azt hogy? E5470-hez nem találok akkut magyarhonban... :/
Köszi!

U.i.: Kaptam a csomagban két lemezt. Ha jól láttam egy Win7 meg egy 10-t. A 10-re az volt írva, hogy "Already installed on your computer".

Ehelyett a Delles W7 SP1 fogadott. Most mit csináljak? Ha 10-et akarok akkor csináljak simán egy iso képfájlt belőle és mehet ki USB-re? A teljes particiós táblát gyalulhatom friss installként? A kulcsok gondolom az uefiben vannak. :)

Vagy lehet a gyárival nem egyező rendszer is a gépen? (Ubuntu) Ez egy esetleges gariztatásnál jelent problémát?

Üdv. core2

[ Szerkesztve ]

(#53889) Sanyi.mTs válasza Neil Watts (#53888) üzenetére


Sanyi.mTs
addikt

a Shift lenyomva maradt :DDD , gondolom 5470-et akartál írni.
én pl a dell honlapján található cégektől kértem ajánlatot (humansoft, delta)

[ Szerkesztve ]

(#53890) daninet válasza Neil Watts (#53888) üzenetére


daninet
veterán

Én mindig ebayről vettem eddig az akkukat. Külföldi rendelős topikban tudnak segíteni hogy tudsz most akkut rendelni, mert van ahonnan visszafordítják. Angol/német ebay játszik.

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#53891) Máté94 válasza Neil Watts (#53888) üzenetére


Máté94
addikt

Dell oldalán megadott a Service Tag-et látnod kellene meddig tart a garancia, melyik-melyik komponensekre. Szerintem aksira csak 1 év jár.

Valószínűleg túl új ahhoz, hogy találj hozzá. :))

(#53892) WhiteAngel89


WhiteAngel89
aktív tag

üdv. dell 5737 hez keresek "friss" amd drivert, ugyanis ami a dell oldalán, illetve a gépemen is fenn van az tavaly októberi.

iPhone 15 pro, Macbook Pro 13 m1 2020

(#53893) Barcode_Rec válasza kuszkusz5 (#53879) üzenetére


Barcode_Rec
tag

7559-ből nincs Full HD értintőképernyős, csak UHD. Biztos elírás.[link]

(#53894) Magnum_ válasza Neil Watts (#53888) üzenetére


Magnum_
nagyúr

CHS tud majd akkut. Itthon. Horrorarban.

I humbly and respectfully decline™

(#53895) kuszkusz5 válasza Barcode_Rec (#53893) üzenetére


kuszkusz5
csendes tag

Írtam nekik, tényleg elírás az olcsóbbik, nem érintős.

A drágábbik az nem elírás, ugyanaz a konfig azért 40k-val drágább, mert más a forgalmazója. Csak tudnám ki fogja azt megrendelni :D

(#53896) Barcode_Rec válasza kuszkusz5 (#53895) üzenetére


Barcode_Rec
tag

Senki. :DDD
Alapból drágább, mint máshol. Én mysoft-tól rendeltem az enyémet, csak ajánlani tudom őket. Ez is olcsóbb náluk. :)

[ Szerkesztve ]

(#53897) Neil Watts


Neil Watts
veterán

A módosítás már lehet elkerülte a figyelmetek (utólag szerkesztettem bele, így maximálisan megértem):

Kaptam a csomagban két lemezt. Ha jól láttam egy Win7 meg egy 10-t. A 10-re az volt írva, hogy "Already installed on your computer".

Ehelyett a Delles W7 SP1 fogadott. Most mit csináljak? Ha 10-et akarok akkor csináljak simán egy iso képfájlt belőle és mehet ki USB-re? A teljes particiós táblát gyalulhatom friss installként? A kulcsok gondolom az uefiben vannak. :)

Vagy lehet a gyárival nem egyező rendszer is a gépen? (Ubuntu) Ez egy esetleges gariztatásnál jelent problémát?

Köszönöm válaszotok!

Üdv. core2

[ Szerkesztve ]

(#53898) hunika1


hunika1
tag

Sziasztok
Egy igazán csendesés gyors otthoni Dell laptopot szeretnék venni.
Itthon vagyok egész nap, ezért a gép is be van kapcsolva nappal, de nem játszom rajta, max. online ulti, internet, youtube
Nézegettem a az 5559 inspironokat, meg is felelne ,de fórumokban az írják, hogy hangos , gyakran megy a venti.
Gondoltam, valamelyik Latitude , bár jóval húzósabb az ára, de megvenném. Pl. 5570, 6300U, 520 intel, 8 ram.
De ezekről is az irták, hogy film alatt folyamatosan megy a venti.
Jelenleg egy A530-as 4 éves Fujitsum van SSD vel, ami már 3 weblap megnyitásánál felzúg.
Segítsetek mit nézzek.
Köszönöm

Ps. megkérdezem a "milyen a notebookat vegyek?" , hátha nem Dellt vagy Fujitsut ajánlanak

[ Szerkesztve ]

(#53899) haxxika válasza hunika1 (#53898) üzenetére


haxxika
senior tag

Csak új gép játszik, használt nem?

Mert akkor körbenézhetnél pár latitude után a használt piacon is. Lehet jobban járnál vele hosszú távon mint egy Inspironnal.

[ Szerkesztve ]

OnePlus 10 Pro | Eladó cuccaim: https://hardverapro.hu/tag/haxxika

(#53900) JasL válasza haxxika (#53899) üzenetére


JasL
senior tag

+1

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Dell notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.