Hirdetés

2024. május 27., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Dell notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#53751) JasL válasza szabonagyur (#53750) üzenetére


JasL
senior tag

Esetleg háttérben futó Windows Update nem csökkenthette 2 órára?

(#53752) szabonagyur válasza JasL (#53751) üzenetére


szabonagyur
félisten

Nem fut rajta WU, mivel céges gép és csak amikor belső hálón vagyok, meghatározott időben települ rá a frissítés és az sem WU keresztül.

Meg ha Win8.1 meg Win7 alatt normálisan ki tudta jelezni akkor itt is. Lehet félreérthető volt, de itt sem 2 órát ment a gép, csak annyit írt ki.

Eladó: DUPLO 10978 120 db-s bontatlan

(#53753) JasL válasza szabonagyur (#53752) üzenetére


JasL
senior tag

Akkor becslési pontatlanság. Többször mintavételez futás közben az OS. Végig annyit írt ki?

(#53754) AstraCDX


AstraCDX
senior tag

Hahó Szakik !

DELL Latitude tápegységhez létezik hosszabbító ?

A kisfeszültségű, tehát kimeneti vezetékre gondolok .

Üdv.

Astra

[ Szerkesztve ]

(#53755) Tigristank válasza szabonagyur (#53745) üzenetére


Tigristank
csendes tag

Nincs ismeretlen eszköz szerencsére. A GPU váltást is sikerült megtalálni, annak rendje és módja szerint hangosabb és melegebb is lett a gép a Radeon üzembe helyezése után. :D

Egyébként egy kicsit erősebbnek tűnik nekem a Radeon. Köszönöm a segítséget mindenkinek.

(#53756) soldi3r válasza AstraCDX (#53754) üzenetére


soldi3r
veterán

Igen, van.

(#53750) szabonagyur, Van egy par W10-es notim, egyik sem csinal ilyet. Igaz, en eleg sok mindent tiltok a rendszerben. Szoval a gyanum tovabbra is fenn all, hogy a Win dolgozik a hatterben valamin.

[ Szerkesztve ]

E30 (oo=[][]=oo)

(#53757) szabonagyur válasza soldi3r (#53756) üzenetére


szabonagyur
félisten

Semmit nem dolgozott, de nem fogok mindenkinek magyarázkodni.

Vannak hibák a Win10-ben ami nem mindenkinél jön elő, ezt kell elfogadni és nem a másikat meggyőzni. :R

Eladó: DUPLO 10978 120 db-s bontatlan

(#53758) AstraCDX válasza soldi3r (#53756) üzenetére


AstraCDX
senior tag

Tudom a google segítene, de mégis hogyan keressem ?

Üdv.

Astra

(#53759) soldi3r válasza AstraCDX (#53758) üzenetére


soldi3r
veterán

Passz, regen adtak az autos toltohoz.

(#53757) szabonagyur, Ilyen alapveto hibat nem feltetelezek benne. Inkabb valami telemetriai process fut a hatterben.

[ Szerkesztve ]

E30 (oo=[][]=oo)

(#53760) szabonagyur válasza soldi3r (#53759) üzenetére


szabonagyur
félisten

Ahogy nézem ez direkt olyan, hogy az autós töltő végét tudod vele hosszabbítani, ez a sima töltőhöz nem jó.

Ahogy elnézem amúgy inkább az a divat, hogy vagy az egyik vagy a másik végéből venni egy olyat ami hosszabb az átlagnál, a "toldás" nem éppen elterjedt.

(#53759) soldi3: ahogy írtam SEMMI sem fut a háttérben, főleg mivel céges gép eléggé komolyan ki vannak belőle véve az MS hülyeségek, de Win7 és Win8 is így volt konfigolva, ott sosem votl gond.

[ Szerkesztve ]

Eladó: DUPLO 10978 120 db-s bontatlan

(#53761) soldi3r válasza szabonagyur (#53760) üzenetére


soldi3r
veterán

Nem jol latod. Miben kulonbozne a DC jack csati!? Jo masik toltokhoz is.

E30 (oo=[][]=oo)

(#53762) szabonagyur válasza soldi3r (#53761) üzenetére


szabonagyur
félisten

Én képen láttam úgy, hogy az nem sima csati, de lehet tévedek.

De az biztos, hogy neten nem nagyon találni ilyet, inkább táppal egybeépített hosszabb kábelek vannak.

Eladó: DUPLO 10978 120 db-s bontatlan

(#53763) soldi3r válasza szabonagyur (#53762) üzenetére


soldi3r
veterán

Nekem van valahol, vagy csak volt ilyenem es hasznaltam is normal toltovel.

E30 (oo=[][]=oo)

(#53764) JasL válasza mghltm (#53735) üzenetére


JasL
senior tag

Működik! :R

(#53765) JasL


JasL
senior tag

Nektek csinál olyan a touchpad, hogy folyamatos mozgatás közben 1 másodpercre leáll aztán működik tovább? Egészen eddig azt hittem, hogy a tenyérvédelem kapcsol be, de mégsem, ma sima ujjas rángatás közben is produkálta. Marha idegesítő! Volt már ilyen?

(#53766) AstraCDX válasza soldi3r (#53763) üzenetére


AstraCDX
senior tag

Ha valaki tudja honnan lehet DELL Latitude tápegységhez DC oldali hosszabbítót szerezni, kérem ossza meg itt !

Vagy ha esetleg van valakinek eladó, az is érdekelhet .

Köszi !

Üdv.

Astra

(#53767) JasL válasza AstraCDX (#53766) üzenetére


JasL
senior tag

Elvileg a DELL szerviz árul ilyet.

(#53768) AstraCDX válasza JasL (#53767) üzenetére


AstraCDX
senior tag

Mi a pontos neve ?

Cikkszám, vagy bármi más amivel beazonosító/kereshető ?

Üdv.

Astra

(#53769) soldi3r válasza AstraCDX (#53768) üzenetére


soldi3r
veterán

Csak a linkelt toltovel egyutt fogod szerintem megkapni. Ami olyan 8-9k pl itt, de a .com-os ebayen is van egy jopar, ha o nem akar Europaba postazni.

[ Szerkesztve ]

E30 (oo=[][]=oo)

(#53770) ginola


ginola
addikt

Sziasztok

Dell 6330-om fedlapját valamelyik barátom gyereke elintézte.....Kis aprő gödröket csinált a fedlap sötétebb részén. A fedlap ezen része külön cserélhető e vagy csak az egész fedlap? Kb. milyen összegbe kerülhet?

Üdv.

(#53771) JasL válasza soldi3r (#53769) üzenetére


JasL
senior tag

Elvileg megkapja külön is, pont azért gyártják így. De nem olcsó mulatság, a kis kábel olyan 5ezer körül lehet, a tápra 15ezret saccolok. Onnan tudom, hogy anno a SONY szerviznél adtunk el ilyeneket telefonon kérésre.

(#53772) JasL válasza AstraCDX (#53768) üzenetére


JasL
senior tag

Már mondtam, telefon, DELL szerviz. Ott mondanak el mindent. Telefonszám: dell.com

(#53773) haxxika válasza ginola (#53770) üzenetére


haxxika
senior tag

Cserélhető a fedlap, például, ha egy ilyet rendelsz, akkor utána csak át kell szerelni.

OnePlus 10 Pro | Eladó cuccaim: https://hardverapro.hu/tag/haxxika

(#53774) somasz válasza haxxika (#53773) üzenetére


somasz
Topikgazda

a fedlap sötét és világos részéről szólt a kérdés

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#53775) haxxika válasza somasz (#53774) üzenetére


haxxika
senior tag

Ja elnézést, azthittem az egész.

OnePlus 10 Pro | Eladó cuccaim: https://hardverapro.hu/tag/haxxika

(#53776) Dan-szan


Dan-szan
senior tag

Üdv, nagyon közelít a dátum éppen ezért erre valaki?

Az igazság csak nézőpont kérdése ! ** Xiaomi Mi MIX 3 ** "Mert játszani jó!" #csakaHONDA

(#53777) ginola


ginola
addikt

Sziasztok

Még nem aktivizáltam a gépemen a vendég fiókot, most megtettem, de sajnos ezzel a profillal nem tudok wi-fin csatlakozni a netre, erre vmi megoldás?

(#53778) irony


irony
csendes tag

Sziasztok!

Van egy Dell XPS L702x-em, amit frissítettem Win7-ről Win10-re, de a Dell programok nem működnek megfelelően.
A Dell oldalán nem találtam frissítést.
Várjam meg az Anniversary Update-et, és ha az sem segít, vissza Win7?!

(#53779) mghltm válasza irony (#53778) üzenetére


mghltm
addikt

(#53780) Sanyi.mTs


Sanyi.mTs
addikt

ha hirdetésben azt írják,h van még NBD gari, akkor ezt (mint földi halandó) tudom a neten valahol ellenőrizni?
Illetve, ha azt a gépet szeretném szervizeltetni, akkor milyen papírok szükségesek hozzá?

(#53781) haxxika válasza Sanyi.mTs (#53780) üzenetére


haxxika
senior tag

Service Tag-et elkéred, beírod a Dell support oldalára, és ott a warranty fül alatt kijön minden infó, hogy hova szól és meddig, illetve mellette a Components listában megtalálod, hogy pontosan mi került a gépbe a gyárban, ellenőrizni tudod vele, hogy tényleg az szerepel-e benne.
Szervizhez elvileg csak a Service Tag szükséges, telefonon elég elmondani, illetve a hibakódot amit a gép adott neked a teszt után, utána már tudja a dolgát a Dell.

OnePlus 10 Pro | Eladó cuccaim: https://hardverapro.hu/tag/haxxika

(#53782) irony válasza Sanyi.mTs (#53780) üzenetére


irony
csendes tag

ezt én is megtaláltam.

a kérdés az, ha azt akarom, hogy minden rendesen működjön, felejtsem el a win10-et, vagy van valami megoldás?

(#53783) somasz válasza Sanyi.mTs (#53780) üzenetére


somasz
Topikgazda

És a lényeg, hogy abba az országba szóljon, ahol használni fogod. Tehát legyen lehetőleg honosítva.

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#53784) Sanyi.mTs válasza somasz (#53783) üzenetére


Sanyi.mTs
addikt

az "Emerging Countries – EMEA " a jó?

(#53785) bugizozi


bugizozi
őstag

Sziasztok!

Adott egy Dell Latitude E5430 laptop i3-3120M processzorral. (Intel(R) HD Graphics 4000)
Wifi-n szeretném megosztani a notebook képernyőjét egy LG 42LF652V tv-n. Mikor elindítom a WiDi-t, azt írja, hogy ez a számítógép nem felel meg az Intel WiDi minimális hardverkövetelményének. :F Mire lenne szükség ehhez a művelethez? Én úgy tudtam, hogy i3/i5/i7 proci kell hozzá valami HD Graphics-szal, de ezek szerint nem - csak - ez?

Köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#53786) Máté94 válasza bugizozi (#53785) üzenetére


Máté94
addikt

(#53787) szabonagyur válasza bugizozi (#53785) üzenetére


szabonagyur
félisten

Kell hozzá Intel Wifi adapter is.

Eladó: DUPLO 10978 120 db-s bontatlan

(#53788) badrian250


badrian250
tag

Sziasztok!

Dell 5559-be szeretnék SSD-t rakni, úgy, hogy átteszem a HDD-t az optikai meghajtó helyére.
Van valahol esetleg plomba a gépben, ami miatt ugrik a gari?
Milyen vastag meghajtó átalakító való bele? 12,7 mm vagy 9,5 mm?

Előre is köszi!

(#53789) MPeter87 válasza badrian250 (#53788) üzenetére


MPeter87
őstag

Nincs.
9,5mm.

(#53790) badrian250 válasza MPeter87 (#53789) üzenetére


badrian250
tag

Köszönöm! :)

(#53791) Sanyi.mTs válasza Sanyi.mTs (#53784) üzenetére


Sanyi.mTs
addikt

ez érdekes:
a céges laptopomnál, ami tuti magyar:
- Warranty fülön: Country: Angola
- System configuration fülön: Country: Emerging Countries – EMEA

a kiszemelt laptopnál:
- Warranty fülön: Country: United Kingdom
- System configuration fülön: Country: United Kingdom

UK-es garival hiba esetén gondjaim lesznek?

[ Szerkesztve ]

(#53792) somasz válasza Sanyi.mTs (#53791) üzenetére


somasz
Topikgazda

Egyszer nyúlnak hozzá, utána honosítanod kell.

[ Szerkesztve ]

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#53793) odrif


odrif
MODERÁTOR

Nincs valakinek eladó Dell DA90PE3-00 töltője?

20 éve a Prohardveren

(#53794) bugizozi válasza Máté94 (#53786) üzenetére


bugizozi
őstag

Szia!

Ezzel a WiDi Compatibility Tool-lal leelenőriztem a gépet, azt írja, hogy a WiDi applicationból kell újabb.Nekem 3.x van, és 4.x kell.

Rányomtam, hogy Get the WiDi update tool, az talált is frissítést, viszont hibára futott:

Próbáltam kézzel feltelepíteni, de az se ment:

A System Requirements-nél viszont elvileg jó vagyok: a proci támogatja a WiDi-t, illetve a "Intel® Wireless Display (Intel® WiDi)" lenyitva az "Intel® HD Graphics 4000" és az "Intel® Centrino® Advanced-N 6205" is adott, ezek vannak a gépemben.

Akkor most mibaja lehet? :F

Köszönöm a segítséget! :R

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#53795) mghltm válasza bugizozi (#53794) üzenetére


mghltm
addikt

probald meg az intel-fele automata telepitovel frissiteni a rendszert!

still 4 sale https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mghltm/index.html || http://www.youtube.com/watch?v=85VErvTqgWc

(#53796) bugizozi válasza mghltm (#53795) üzenetére


bugizozi
őstag

Szia!

Kipróbáltam, de csak a wifi drivert frissítette be, a WiDi-t nem.
Gyanús hogy a Dell oldalán ehhez a laptophoz a 3.5.40.0 verziójú WiDi driver a legújabb [link] :U Lehet hogy hiába próbálkozom, az Intel oldaláról leszedett 4.2.29.0 vagy újabb verziót nem eszi meg a gép?! :F

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#53797) jookomak válasza mghltm (#53636) üzenetére


jookomak
őstag

Köszönöm, most tettem bele, ez a corsair tökéletes lett.
Lassan beledobok egy intel 535 ssd-t, attól többet várok. :)

[ Szerkesztve ]

(#53798) tamas.nick válasza bugizozi (#53796) üzenetére


tamas.nick
aktív tag

Amikor az Intel Wi-Fi-t telepíted, ott a bővített lehetőségek közül mindent (My WiFi Technology) ki kell jelölni.
WiDi nálam elég kiszámíthatatlanul működik, gyakran nem találja meg az LG TV-met.

(#53799) Antonio


Antonio
senior tag

Sziasztok,

Remélem ebben a topicban tud valaki választ adni (windows 10 és azonnali VGA -as kérdésekben nem nagyon válaszoltak)

Szóval
Sikerült felrakni win 10-et. minden szép és jó,
(Dell Precision M4800) AMD Fire pro

Viszont pár apróbb kérdés van: ha AMD Fire pro beállításai közt vagyok akkor azt látom

e szerint AMD hardver le van tiltva. De ha belemegyek Win 10 Device manager be ott nem látom azt hogy le lenne tiltva.

Egyelőre nem találom hol tudnám ezt beállítani win 10 ben vagy Fire pro ban /Dell beállítások.? ill hogy tudok meggyőződni hogy most tényleg aktív vagy nem? ( ha jól tudom van egy olyan alap funkció M4800 ban hogy alacsony grafikus teljesítmény igénynél az integrált videokártya megy és csak nagyon igényél aktiválódik az AMD kártya (?)

Köszben próbálgattam FPS játékkal és úgy tűnik nem dolgozik a videokártya (csak az integrált) kicsit szaggat. és a (gondolom videokártya) ventilátor se pörög fel ami régebben ilyenkor beindult.

köszönöm a segítséget

Samsung 65KS8000, Denon AVR-X2400H, White Heco Music Style 500 front, Heco MS Center, Heco MS 200F Satellite, Sub: Dynavoice T12, Zidoo X9S, Synology DS216+II, Dell precision 4800

(#53800) Antonio válasza Antonio (#53799) üzenetére


Antonio
senior tag

Ha jól látom, nincs hozzá megfelelő támogatás?
AMD FirePro™ M5100 (Dell)

Samsung 65KS8000, Denon AVR-X2400H, White Heco Music Style 500 front, Heco MS Center, Heco MS 200F Satellite, Sub: Dynavoice T12, Zidoo X9S, Synology DS216+II, Dell precision 4800

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Dell notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.