Hirdetés

2024. május 27., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Dell notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#53201) Mikulásbá válasza adamssss (#53200) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Az energiagazdálkodásnál lehet állítani,de úgy írja csak altatáskor.Próbáld ki,hátha.

(#53202) morfondőr válasza adamssss (#53198) üzenetére


morfondőr
őstag

Vagy beállítasz egy képernyőkímélőt és ott is lehet jelszót kéretni a winnel, ha mozdítod az egeret!

Steam/Uplay/Origin/GOG: racka_HUN /// Nintendo: SW-1554-0800-8714

(#53203) Mikulásbá


Mikulásbá
nagyúr

Nemrég írta valaki a 7559 képernyő hibáját,de bárki,akinek hasonló kijelző gondja van,próbálja ki ezt: [link]

(#53204) Magnum_


Magnum_
nagyúr

srácok, itt van nálam kollegám Dell 5010-e. Valamiért kék halált dob néha, meg a linken lévő képet. [link]
A memóriákkal eljátszadoztam, 2x2 van benne, kipróbáltam mindkét slotot saját memóriával. De akkor is dobja a hibát. Csak csökkentett módban hajlandó indulni a win. Kábelek okésnak tűnnek, tisztításkor rájuk néztem. Van ötletetek? :)

[ Szerkesztve ]

I humbly and respectfully decline™

(#53205) somasz válasza Magnum_ (#53204) üzenetére


somasz
Topikgazda

Beszart a vga. Reball segíthet, de inkább kuka. :(

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#53206) Magnum_ válasza somasz (#53205) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Koszi szepen a gyors valaszt. Mi az a reball?
Amugy beszeltunk ma delutan arrol, hogy ha nem tudok eletet lehelni bele, akkor kellene egy uj (hasznalt) lati neki (at is kuldtem a hirdeteseidet, de 60k korul akarja megoldani, ssd-vel)

I humbly and respectfully decline™

(#53207) Magnum_ válasza Magnum_ (#53206) üzenetére


Magnum_
nagyúr

megnéztem közben, thx.

I humbly and respectfully decline™

(#53208) Magnum_ válasza somasz (#53205) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Somasz, one more question: 6 éves a gép, soha nem volt tisztítva, ellenben volt ágyban használva. Dinoszaurusz méretű porcicák jöttek ki, nagyon brutál poros volt a cucc. Az ebből keletkező, nem megfelelő hűtés elősegítheti a VGA halálát?

I humbly and respectfully decline™

(#53209) szabonagyur válasza Magnum_ (#53208) üzenetére


szabonagyur
félisten

Természetesen elő, gyakorlatilag megsüti.

Eladó: DUPLO 10978 120 db-s bontatlan

(#53210) Mikulásbá válasza Magnum_ (#53208) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Gyakorlatilag az eltömődés miatti elégtelen szellőzés miatt halt meg,ez szinte tuti.
Csak gratulálni lehet a tulajnak,megfőzte a gépét. :K

[ Szerkesztve ]

(#53211) Magnum_ válasza szabonagyur (#53209) üzenetére


Magnum_
nagyúr

és Mikulás: köszi!

Namármost a reballon kívül van már megoldás? pl VGA csere (nem integrált), vagy a reballnak kb ~mekkora költsége van?

Köszönöm :R

I humbly and respectfully decline™

(#53212) Mikulásbá válasza Magnum_ (#53211) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Küldöm privátban egy jó szaki elérhetőségét,vedd fel a kapcsolatot,profi.

(#53213) szabonagyur válasza Magnum_ (#53211) üzenetére


szabonagyur
félisten

Attól, hogy dvga van benne az integrált még, nem cserés.

Eladó: DUPLO 10978 120 db-s bontatlan

(#53214) SZIGMA válasza Magnum_ (#53208) üzenetére


SZIGMA
aktív tag

Az 5010-esek alapból melegedős,döglős gépek voltak.Igen,főként a vga-t vitte el.
6 év tisztítás és meghibásodás nélkül,ágyban használva, az igen. :R
Én a gazdája helyében katonai tiszteletadás mellett temetném el szegény laptopot, rendkívül kitartóan harcolt. (a gazdáját most inkább nem jellemezném)

Ez egy fórum.Segítség,kritika,trollok, minden előfordulhat.Fogadd el, ez ilyen!

(#53215) haxxika válasza SZIGMA (#53214) üzenetére


haxxika
senior tag

Ismerősi körben volt/van 3 ilyen, mindnek más baja volt eddig, egyik memória, másik billentyűzet hiba, harmadik meg vga hibával küszködött. Nagyon nem volt gazdaságos ez a gép a dellnek a sok gar miatt :D

OnePlus 10 Pro | Eladó cuccaim: https://hardverapro.hu/tag/haxxika

(#53216) Mlevike


Mlevike
csendes újonc

Sziasztok!

Van egy Dell E6400 -as laptopom és abban van egy Ericsson f5521gw WWAN kártya (azaz mobilinternet). És nem találok rá működő driver -t win7-re. És ebben kérném a segítségeteket. Még küldök képernyőképet az eszközkezelőről.

üdv,Mlevike

(#53217) yanna


yanna
őstag

Mivel a Preci fórum igencsak kihalt, itt kérdezem meg: Ilyen hőmérsékleteknél kell itt a ventinek ennyit forogni alapjáraton?

Most meg nem forog.

[ Szerkesztve ]

(#53218) AnTomySm válasza haxxika (#53215) üzenetére


AnTomySm
tag

Ráadásul legtöbbre megadta az NBD garit, úgyhogy... :)

Csak pár típus hiba amiről én tudok..: zsanérok törtek a bottom baseből. 7-et sípolós alaplaphibák. vga,bga hibák nagy mennyiségben(szintén alaplap csere), a palmrestnél ahol az ember csuklója támaszkodott totál lepattogott a lakkréteg, memóriahibák és gyakori hdd meghibásodások. Nem az évszázad üzlete lehetett a dellnek. Alaplapra ugyan folyton refurbishedeket adott, de a széria garancia végefelé már gyakran cserélte a gépet, mert annyira kifogyott a ref. alaplapokból is... :)

[ Szerkesztve ]

(#53219) Lagolit


Lagolit
tag

Szevasztok,
Mi a különbség Vostro, Latitude és Inspiron közt? A Latitude az üzleti, ugye?

(#53220) weiss válasza Mlevike (#53216) üzenetére


weiss
addikt

Ez működik?

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#53221) somasz válasza Mlevike (#53216) üzenetére


somasz
Topikgazda

Mivel nem belevaló a wwan, csak mókolt driverrel fog menni. DW5550 van benne DW5530 helyett (már ha delles a wwan kártyád).
Ezzel a két exe-vel próbáld.

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#53222) KisStoti válasza Mikulásbá (#53203) üzenetére


KisStoti
csendes tag

Előzmény itt --> #53158

Köszönöm, délután kipróbálom :R

(#53223) Avicularia válasza haxxika (#53215) üzenetére


Avicularia
veterán

Ez a típus egy köpedelem volt, sajnos nekem is volt egy. Alaplapcsere után két héttel megint alaplapot kellett rajta cserélni. Örültem mikor végre megszabadultam tőle.

(#53224) haxxika válasza Avicularia (#53223) üzenetére


haxxika
senior tag

Valahogy akkor nem éreztem azt, hogy tetszene a Dell, de évekkel később ez megváltozott, főleg most mióta én is Lati tulaj vagyok, ez a 6440 jó ideig ki fog tartani.

más kérdés: Mennyi pénzből tudnék szerezni egy 4g képes WWAN kártyát, meg milyet ami jó E6440-be? Illetve miket kellene vennem ahhoz, hogy belefarigcsáljak Express Card readert a gépbe? Néztem már több oldalon is, nagyon sokat kerestem, de elvesztem már egy picit, örülnék ha tudnátok segíteni. Köszi.

OnePlus 10 Pro | Eladó cuccaim: https://hardverapro.hu/tag/haxxika

(#53225) somasz válasza haxxika (#53224) üzenetére


somasz
Topikgazda

DW5570-et keress, de előtte nézd meg, be van-e egyáltalán antennázva a helye.

EC card olvasó elektronika, mechanika, dummy és rövidebb cover is kell hozzá. Talán egyszerűbb gépet cserélni...

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#53226) Avicularia válasza haxxika (#53224) üzenetére


Avicularia
veterán

Nekem az volt az első Dell notim, mégsem riasztott el a márkától. Utána volt egy Inspiron 7720-as, aztán egy Lati 6230-as amit nemrég adtam el és most egy lati 7250-es, ami rosszabb mint a 6230 volt, ellenben jobban néz ki :) Illetve az asszonynak van egy lati 6320-as, szóval elég dell pártiak vagyunk :)

(#53227) soldi3r válasza Magnum_ (#53204) üzenetére


soldi3r
veterán

Kicsit gyanus, hogy csokkentett modban elindul. A GPU hiba meg BIOSban is GPU hiba kene, hogy legyen.
Ha leszeded a drivert akkor sem indul el normalisan?

E30 (oo=[][]=oo)

(#53228) somasz válasza soldi3r (#53227) üzenetére


somasz
Topikgazda

Láttam már ilyet ismerős gépén, reball lett a vége. Igaz, hogy ott kékhalálozott is ezerrel, csökkentett módban ment simán.

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#53229) Magnum_ válasza soldi3r (#53227) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Sracok, koszi, en megtettem, amit megtehettem ebben az ugyben.

Avi: tul.kepp miben is rosszabb a 7250? Igy hosszabb tavu tapasztalattal?
(Mondjuk nekem a 6230eletem laposa, pedig volt par mar es jok)

I humbly and respectfully decline™

(#53230) SzaboZE válasza Magnum_ (#53229) üzenetére


SzaboZE
addikt

Gondolom éjjel-nappal süvit az aprócska hűtő miatt, nekem leginkább az nem tetszik.

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#53231) Avicularia válasza SzaboZE (#53230) üzenetére


Avicularia
veterán

Pontosan, visít a ventije folyamatosan. Sima böngészésnél kussban van, de youtube vagy twitch nézéskor visit a venti. Különösen kula fullhd 60 fps videók youtube-on 80% körüli prociterheléssel, 6000-es fordulaton forog a venti. Viszont bárhova viszem a gépet, mindenki megjegyzi milyen jól néz ki és elegáns :)
Mindenki döntse el, mire van szüksége :)

Ja és egyszer nyúlsz hozzá a fedélhez, gusztustalan zsíros ujjlenyomatos lesz, folyamatosan törölgetni kell. Igazából csak cérnakesztyűben lenne célszerű megfogni. Nagyon rossz a fedél anyaga ebből a szempontból.

[ Szerkesztve ]

(#53232) Magnum_ válasza Avicularia (#53231) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Meggyoztel, koszi :R

I humbly and respectfully decline™

(#53233) P00By


P00By
nagyúr

Üdv! Párom hamarosan vesz egy dell 7559-es laptopot előre telepített os nélkül. Windows 8.1-el rendelkezik, ami a dell honlapján nincsen a támogatottak között (win 7 és win 10 van csak ott), ebből lehet probléma? :F A drivereket, illetve a biost erdemes a gyarto honlapjarol felrakni vagy ha van újabb például az nv oldalan, akkor inkabb azt rakjam fel?

(#53234) Magnum_ válasza P00By (#53233) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Ha van 8.1-e, akkor tudja upgradelni w10-re julius vegeig. Illetve a 8.1 kulccsal tud win10-et telepiteni.

I humbly and respectfully decline™

(#53235) Mikulásbá válasza Magnum_ (#53232) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Lépj feljebb egy kicsit,E7450?

[ Szerkesztve ]

(#53236) Magnum_ válasza Mikulásbá (#53235) üzenetére


Magnum_
nagyúr

En most egy darabig nagyon jol elleszek a 6230-al, legalabbis rajtam nem fog mulni a baratsag :R amugy meretben 13.3" a max nalam, kiveve, ha lenne meg sok olyan 14-es xps meretu gep minimal kavaval

[ Szerkesztve ]

I humbly and respectfully decline™

(#53237) szabonagyur válasza Mikulásbá (#53235) üzenetére


szabonagyur
félisten

A 7450 gagyi a 7440-hez kepest, a 6430/6230 jobb minosegre mindkettonel, a 7-es sorozat elonye a suly, kijelzo meg talan akksi.

[ Szerkesztve ]

Eladó: DUPLO 10978 120 db-s bontatlan

(#53238) Mikulásbá válasza szabonagyur (#53237) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Vajon milyen lesz a 7470?

(#53239) P00By válasza Magnum_ (#53234) üzenetére


P00By
nagyúr

Ezt tudjuk, viszont ő nem akar frissíteni. Nem szoktam támogatásokat nézegetni, de eleg fura, hogy körbelötték a win 8-at :F Hétvégén kiderül :D

(#53240) somasz válasza P00By (#53239) üzenetére


somasz
Topikgazda

Szerintem a 10-es driverek menni fognak 8.1 alatt is.
Én is frissítenék.

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#53241) P00By válasza somasz (#53240) üzenetére


P00By
nagyúr

Oké, ha sikerül rávennem, akkor a drivereket, illetve a biost erdemes a gyarto honlapjarol felrakni vagy ha van újabb például az nv oldalan, akkor inkabb azt rakjam fel?

(#53242) somasz válasza P00By (#53241) üzenetére


somasz
Topikgazda

Biost máshol nem találsz / ne találj.

Drivereket első sorban delltől, aztán lehet próbálkozni nvidiától. Ha hibát tapasztalsz, visszatérsz dellesre.

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#53243) soldi3r válasza Mikulásbá (#53238) üzenetére


soldi3r
veterán

Gagyi az is. :)

[ Szerkesztve ]

E30 (oo=[][]=oo)

(#53244) Magnum_ válasza soldi3r (#53243) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Mi nem gagyi?
30as szeria utan minden?

Kollegam inspironjahoz: i3proc... biosban le lehet tiltani a dvga-t, hogy csak a beepitett intelhd-t hasznlja?

I humbly and respectfully decline™

(#53245) Dhampir válasza Magnum_ (#53244) üzenetére


Dhampir
félisten

Lassan a múzeumba fognak küldeni, ha gép kell. :D

(#53246) soldi3r válasza Magnum_ (#53244) üzenetére


soldi3r
veterán

6440, 6540 :) Utana mar csak szep gepek vannak.
Lassan cseres a 6330, mar nagyon szethullott, de nem tudom mi lesz... Van egy tartalek T410-em, lehet befogom azt.

[ Szerkesztve ]

E30 (oo=[][]=oo)

(#53247) szabonagyur válasza Magnum_ (#53244) üzenetére


szabonagyur
félisten

Nem tudom melyik Insipiron de amikkel találkozok mostanában ott nincs ez a funkció.

+1 a 6-os szériára (mondom ezt úgy, hogy van itt E7440 és E7450 is).

Eladó: DUPLO 10978 120 db-s bontatlan

(#53248) sajtee


sajtee
senior tag

Sziasztok!

A gépem garanciális és sajnos igénybe is kell vennem a szerviz szolgáltatást...
Korábban már szétszedtem (csak a burkolatot, illetve az alaplapot, hogy hozzáférjek a ventilátorhoz), amikor tisztítottam a ventilátorokat. Holografikus matrica nem sérült (nem is volt sehol "útban"). Meg tudnátok mondani, mi jár náluk garanciavesztéssel? Tudtommal, elég rugalmasak ebből a szempontból, ha nem a cserélt alkatész okozza a kárt. Cseréről itt nem volt szó, csak tisztításról, illetve a monitorhoz nem nyúltam, ahol talán lehetne komolyabb nyoma a "mókolásnak"
Köszönöm :R

(#53249) Magnum_ válasza szabonagyur (#53247) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Most 6230van, az egyel ujabb, szoval tultargyalva. Remelem, sokaig jo is lesz.

Solider: jobb a 6330, mint a t410 :-))))

I humbly and respectfully decline™

(#53250) soldi3r válasza Magnum_ (#53249) üzenetére


soldi3r
veterán

Az enyem mar nem. Tobb helyen torott, repedt. :)

E30 (oo=[][]=oo)

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Dell notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.