Hirdetés

2024. június 7., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Dell notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#52751) Magnum_ válasza 4264adam (#52750) üzenetére


Magnum_
nagyúr

köszönöm, akkor a PCX oldalán hibás a MX-4 értéke.
veszek MX-4-et.
Amúgy fogok valami különbséget érzeni? az én gépem tényleg nem fűt durván, venti is tük jó.

:R

I humbly and respectfully decline™

(#52752) 4264adam válasza Magnum_ (#52751) üzenetére


4264adam
veterán

Nem fog annyit járni a ventillátor és ha el is indul, gyorsabban képes lesz átadni a hőt a lamelláknak és környezetnek.

Gondolom a könyötökön jön már ki, 56C-on áll a gépem legtöbbször, néha indul be a ventillátor 65°C felett°és 1 perc alatt vissza hűti 50°C-ra.

(#52753) Magnum_ válasza 4264adam (#52752) üzenetére


Magnum_
nagyúr

nekem ez a fétisem, beszerzem az MX-4-et és majd megírom a tapasztalatot. :R

I humbly and respectfully decline™

(#52754) somasz válasza 4264adam (#52750) üzenetére


somasz
Topikgazda

mw/K = hőátadó képességet jelent.

[W/mK] - hővezetési tényező mértékegysége. Azt eltaláltad, hogy minél nagyobb, annál jobb a paszta esetében.

Saint: a minél kisebb a hőszigetelő anyagoknál jó. ;)

[ Szerkesztve ]

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#52755) Magnum_ válasza somasz (#52754) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Akkor vegyek MX-4et, ugye?

I humbly and respectfully decline™

(#52756) somasz válasza Magnum_ (#52755) üzenetére


somasz
Topikgazda

Vehetsz, de sztem kb. észre sem fogod venni, nem egy forrófejű asztali i7Q.

Én 30g-os mx2-t használok, lassan újat kell vennem, valszeg én is rámegyek az mx4-re, próba cseresznye.

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#52757) Stauffenberg


Stauffenberg
nagyúr

Sziasztok!

A párom Dell 5521-es notiját mennyire tudom szétszedni a garancia elvesztése nélkül? Gondolom alsó takarólemez (nyúlfarknyi ablakocska) még levehető, de a továbbiak? Elkezdett kicsit kényelmetlenül melegedni, kijárna neki egy alapos takarítás a teljes hűtőrendszerre, meg a CPU-t is megkínálnám minőségi pasztával.

Vagy vigyem a márkaszervizbe? Megcsinálják akkor is ha HDD nélkül adom le?

Köszi előre is a válaszokat.

(#52758) Dhampir válasza Stauffenberg (#52757) üzenetére


Dhampir
félisten

Ha nem cseszed el, akkor szétkaphatod, de alaposabb szervizelés miatt érdemesebb lenne egy szakszervizbe adni.

(#52759) albiosz válasza Magnum_ (#52726) üzenetére


albiosz
őstag

Köszönöm a felajánlást, de lenne más dolog is. RAM-ot is kéne tenni bele. Egyébként 6 éves Inspiron 1545. Nézegettem videokat a szétszedésről, de tuti nem állnék neki. Főleg, hogy szerszámom sincs.

(#52760) AnTomySm válasza Stauffenberg (#52757) üzenetére


AnTomySm
tag

Az én tapasztalatom azt, hogy nem szokás a Dell szervizeknek kötekedni a garanciával. Ha szakszerűen volt szétszedve, összerakva akkor jó eséllyel észre sem veszik. Nyilván szerviz, és azon belül szervizes függő is.

Mindezek ellenére azt mondom jobb ha szakszervizbe viszed és kifizeted a takaríttatást.

Legyen csak egy műanyag patent amit letörik szétszerelés közben, vagy egy csavar amit nem teszel vissza a helyére és máris bajban vagy.

[ Szerkesztve ]

(#52761) AnTomySm


AnTomySm
tag

Sziasztok!

Érdeklődni szeretnék, hogy a link -ben található Dell-el kapcsolatban van-e valakinek zsanérral kapcsolatos, észrevétele, tapasztalata? Mennyire erősen tart, milyenek a perselyei stb. (aki már látta szétszedve?)

A képek alapján nem tűnik túl vaskosnak, erősnek.

Köszi

(#52762) Dhampir válasza AnTomySm (#52761) üzenetére


Dhampir
félisten

Kobak 27 tapasztalata

Még több a kereső szerint.

(#52763) soldi3r válasza Magnum_ (#52751) üzenetére


soldi3r
veterán

Ha meg a gyari van rajta, akkor igen. Ha fel even belul volt pasztazva, akkor max nehany fok kulonbseg lehet.

E30 (oo=[][]=oo)

(#52764) AnTomySm válasza Dhampir (#52762) üzenetére


AnTomySm
tag

Köszi.

Rosszabb véleményekre számítottam

(#52765) Magnum_ válasza albiosz (#52759) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Megnezem a videot rola.
Ha oke, a ramot is beleteszem :D

A heten lesz mx-4em is :D

I humbly and respectfully decline™

(#52766) kisza25 válasza Dhampir (#52737) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

mondjuk mikor dolgozom rajta, be sem kapcsol a hűtése, játék közben valóban nem halk, viszont max 60-65fok

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#52767) kisza25 válasza Magnum_ (#52755) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

én már jópár nagytubusos mx-4-et elhasználtam,
előnyök:
jó hővezető képesség
nem szárad be, hosszú idő után is tartja az állagát és 1 év után is letörölhető,
nem vezeti az áramot

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#52768) Dhampir válasza kisza25 (#52766) üzenetére


Dhampir
félisten

A pattogó hang már megszűnt?

(#52769) SzaboZE válasza Stauffenberg (#52757) üzenetére


SzaboZE
addikt

A hűtőhöz ki kell venned az alaplapot, szóval ha laikus vagy inkább ne. Itt már nem csak csavar kitekerésről van szó, hanem ESD veszélyről is. (ami persze már az ablak eltávolításával fenyeget, csak nem szokás foglalkozni vele).

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#52770) Janika-1982 válasza Stauffenberg (#52757) üzenetére


Janika-1982
tag

ESD ügyileg is fontos,mint a munkahelyemen is,legyél leföldelve. :Y

(#52771) kisza25 válasza Dhampir (#52768) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

el, de már nem tudom mikor és mitől, lehet valamelyik win frissítés orvosolta, vagy megszoktam és nem is veszem már észre:P

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#52772) juve600


juve600
nagyúr

üdv

Dell 3543 i7-5500U 3.0Ghz 8GB 500GB HD5500+Nvidia GT840M 2GB
hdd cserélném ssd-re
notit készülök venni,esetleg valakinek tapasztalat róla ?
90%-ban net-face-office
10% játék: Sniper Elite sorozat,sajnos erről nem találtam videot a neten hogy hogyan fut rajta

:R :R :R

[ Szerkesztve ]

(#52773) somasz válasza juve600 (#52772) üzenetére


somasz
Topikgazda

Látatlanban azt mondom, hogy drága, nem éri meg. Belépő minőség. Elég egy i5 is, nem éri meg a felárat az i7. Ja és ne hurcold sokat, nem arra találták ki, nem masszív.

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#52774) juve600 válasza somasz (#52773) üzenetére


juve600
nagyúr

140k-ért venném,új,,10%-ban lenne hordva

[ Szerkesztve ]

(#52775) somasz válasza juve600 (#52774) üzenetére


somasz
Topikgazda

Látom. Így szerintem ok a gép, de azért tapogass meg egyet egy boltban. Számlát kérj!

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#52776) juve600 válasza somasz (#52775) üzenetére


juve600
nagyúr

mire kell ügyelni,mert irod hogy tapogassam meg,van valami szériahiba ?

(#52777) hito


hito
nagyúr

Egy utolsó próbálkozás: tudok valami csinálni azzal, hogy ne vegye vissza az órajeleket a gép, ha felpörög a venti, vagy nem? Cseppet elegem lett abból, hogy egy fHD, 4k videót nem tudok anélkül megnézni, hogy összesz@rja magát a gép. Beszaggat, izzad, majd belepusztul szegénykém a 300-400eFt-os vételárával. Mondom kap még egy esélyt, újrahúzom a rendszert, hátha összeakadtak a dolgok, de semmi, ugyanolyan kalap sz@r maradt a gép, mint amilyen előtte és mindig is volt.

Hangsúlyozom, mindezt core i5 procival, 8GB DDR3 rammal és a többi. Ha ehhez a Dell tudott írni egy olyan BIOS-t, amivel tulajdonképpen hazavágta a gép teljesítményét, mert ha dolgozni kéne, akkor visszabutítja magát egy Atom BT szintjére, akkor egy életre felejtem el ezt az átkozott márkát.

[ Szerkesztve ]

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#52778) somasz válasza juve600 (#52776) üzenetére


somasz
Topikgazda

Mondom, belépő minőség, konzumer kategória. Műanyag. Azért tapogasd meg, hogy neked megfelel-e.

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#52779) Stauffenberg válasza SzaboZE (#52769) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Nem a hozzáértéssel van gondom, inkább azzal, hogy a szerviz később mennyire fog kötekedni azon, hogy én megbontottam a gépet (feketével lefestett ezüst csavarokon meglátszik a beavatkozás nyoma, ilyesmire gondolok).

A közeli ismerősi körömben nagyjából két tucat notit szedtem szét (némelyiket sokszor), cseréltem bennük alkatrészt vagy csak takarítottam/pasztáztam újra. Láttam már ezt azt, egyszer tök véletlenül téptem el egy trükkös helyen lévő matricát, amit a szerviz nem biztos, hogy díjazott volna, szerencsére ez már jótállási időn túl volt.

Megnéztem egy Dell 5521 szétszedési videót, nekem ez abszolút nem bonyolult (bill + palmrest lekap, alaplap lecsatlakoztat), csak legfeljebb a hajam tépem ki attól, hogy miért kell így szívatni azt, aki csak takarítani akar garanciaidőn belül, mert nem feltétlenül fizetne állandóan a márkaszerviznek érte.

(#52780) AnTomySm válasza Stauffenberg (#52779) üzenetére


AnTomySm
tag

Írtam privátba.

(#52781) soldi3r válasza hito (#52777) üzenetére


soldi3r
veterán

Ez itt egy Latitude?

E30 (oo=[][]=oo)

(#52782) mghltm válasza soldi3r (#52781) üzenetére


mghltm
addikt

szerintem ez lesz

still 4 sale https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mghltm/index.html || http://www.youtube.com/watch?v=85VErvTqgWc

(#52783) soldi3r válasza mghltm (#52782) üzenetére


soldi3r
veterán

Nincs tobb kerdesem biro ur. Ez akkor is csak egy tablet, hogy milyen hardvert tesznek bele, az mar csak e-penisz kerdes. Dolgozni az ember Latival/Precivel akarjon.

E30 (oo=[][]=oo)

(#52784) hito válasza soldi3r (#52783) üzenetére


hito
nagyúr

Szerintem olvasd el még1x az utolsó hozzászólásomat, mert egy kicsit össze vagy zavarodva :) A dolgozni nálad a fHD videó nézését jelenti? Mert akkor irigyellek. Van nálatok felvétel? :P

Az én véleményem szerint tudjon már egy retkes fHD/4k videót lejátszani ez a gép anélkül, hogy 15mp után diavetítéssé váljon a dolog! De biztos az én agyammal, igényeimmel van a probléma. Erre biztos 1milliós Ft-os gép kell.

[ Szerkesztve ]

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#52785) Mikulásbá válasza hito (#52784) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

A 4K még egy E7440-nek is betart,nálam legalább is(i5 4310U)

(#52786) hito válasza Mikulásbá (#52785) üzenetére


hito
nagyúr

Ok, elfogadom! Maradjunk a fHD-nál. Az se megy neki!

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#52787) Mikulásbá válasza hito (#52786) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Van ebben aktív hűtés?Mert ha nem,akkor nem csodálkozom,hogy nem bír egy eredeti full HD videót lejátszani.

(#52788) AnTomySm válasza Mikulásbá (#52787) üzenetére


AnTomySm
tag

Jó kérdés, láttam már 11-es venuet szétszedve, de úgy rémlik nincs...

(#52789) hito válasza Mikulásbá (#52787) üzenetére


hito
nagyúr

Van. És összefüggésben is van a dologgal. Akkor szaggat be, amikor felpörög a venti, tehát a CPU elkezd melegedni a terheléstől. Addig nincs baj, smooth a lejátszás.

AnTomySm: a Core M-esben és a BT-es Atomosban nincs, de a Core i5/i3ban van.

[ Szerkesztve ]

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#52790) AnTomySm válasza hito (#52789) üzenetére


AnTomySm
tag

Lehet, mert most meg nem mondom már, hogy melyik volt amit láttam.

(#52791) SzaboZE válasza Stauffenberg (#52779) üzenetére


SzaboZE
addikt

Ahogy már írták, szervizfüggő. Engem - ha látom hogy szakszerűen volt szétszedve - nem szokott zavarni. Nem tudhatjuk, hogy a múltban nem-e pont mi szedtük már szét egyszer. A csavarok a mi csavarhúzóinktól is kopnak, matricák meg nincsenek benne.

[ Szerkesztve ]

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#52792) Mikulásbá válasza hito (#52789) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Pedig ez a gond.Ez a gép nem erre lett tervezve,ha ilyen filmeket akarsz nézegetni,nem ezt a gépet kellett volna venni.

(#52793) hito válasza Mikulásbá (#52792) üzenetére


hito
nagyúr

Na ezt viszont már a legjobb indulattal sem tudom elfogadni :N Hogy ez a gép ne lenne alkalmas fHD videó lejátszására, az számomra vicc. Magasan fölé van pozicionálva. Ha nem alkalmas, akkor az azért van, mert a Dell alkalmatlanná tette a CPU energiagazdálkodási házirendjével (vagy mittomén hogy hívják ezt).

Bocsánat, de egy csúcstablet mire lett tervezve akkor, ha se munkára, se multimédia tartalomfogysztásra? Uborkaszeletéshez vágódeszkának? Vagy mégis mire?

Elnézést, szerintem azért picit érthető a kiakadásom :B :R

[ Szerkesztve ]

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#52794) Mikulásbá válasza hito (#52793) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Érthető,de a címzett rossz.Ezt írd meg a Dell-nek.

(#52795) hito válasza Mikulásbá (#52794) üzenetére


hito
nagyúr

Jobban letojják, mintha nem írok semmit ;) Voltak olyan márkák, amiket nagy megelégedéssel használtam (Lenovo Thinkpad széria, Fujitsu üzleti gépek), inkább visszaváltok azok közül valamelyikre.

Nem tudok semmi jót mondani ezek után a Dell-ről, itt patvarkodni, meg szájhabozni teljesen felesleges és fárasztó is az elégedett usereknek, úgyhogy inkább elköszönök! :R

És köszönöm mindenkinek, aki próbált segíteni :R

[ Szerkesztve ]

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#52796) Magnum_ válasza hito (#52795) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Add el es vegyel egy fasza latitude-ot :-)

I humbly and respectfully decline™

(#52797) somasz válasza Magnum_ (#52796) üzenetére


somasz
Topikgazda

De hát az is dell. ;]

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#52798) Magnum_ válasza somasz (#52797) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Ja. Akkor packard bell.

I humbly and respectfully decline™

(#52799) Mikulásbá válasza hito (#52795) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Nem volt fárasztó részemről,de szerintem nem lehet ezen segíteni.Gondolom az energiagazdálkodásban is állítgattál,és egyebet is kipróbáltál.Ha nem segített semmi,akkor gép tervezési hiba.Vagy nem erre való elsősorban.
E7440-em van csak mostanában vagyok elégedett vele,amióta egy friss BIOS rendezte a-többek között-SD kártya hibát.

[ Szerkesztve ]

(#52800) Pyrandus válasza hito (#52367) üzenetére


Pyrandus
tag

Üdv. Csillapodást kivánok. Én meg tavaly vett, még részletfizetéses IPAd Mini 7'-től szabadulnék. Pedig azt a kevesebbet jól tudja, de nekem kicsi a méret. Szép napokat.

A DOS-korszak óta bosszantom magam. - Sakk elemzéshez, analizáláshoz (idő, gyorsaság!) keresem a legalkalmasabb tudású gépet.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Dell notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.