Hirdetés

2024. május 28., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Dell notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#52151) Nyálgép


Nyálgép
csendes tag

Sziasztok!

Van egy régi Dell N5040-em, de szeretném lecserélni egy újabb verzióra. A régire a vevő már megvan, az újjal kapcsolatban szeretném kérni a tanácsotokat, hogy amit belinkelek szerintetek jó-e arra amire használni szeretném, illetve ha nem, akkor mi lenne az amit helyette ajánlanátok.

Cél: irodai használat, játék egyáltalán nem (az alap dolgokra [net, office stb.] minél gyorsabb legyen)
Ár: max 150.000.- Ft
Feltétel: 120 GB SSD (az N5040-ben kb. 2 éve kicseréltem a HDD-t SSD-re és már nem akarok visszafelé haladni :) )

amit eddig néztem pl: [link]
A segítséget előre is köszönöm!!!

[ Módosította: MurdR ]

(#52152) soldi3r válasza MurdR (#52150) üzenetére


soldi3r
veterán

Ez nekem win featurenek tunik.
Fastboot meg hasonlok kikapcsolva az UEFIben?

[ Szerkesztve ]

E30 (oo=[][]=oo)

(#52153) MurdR válasza soldi3r (#52152) üzenetére


MurdR
veterán

Nekem is valami windows-os prémium szolgáltatásnak tűnik, kipróbálom a Win10-et.
(A biometric sensort amúgy sem akarja a Win7 valamiért, az istenért nem megy fel a drivere.)

gyaluljam le szerinted a mostani rendszert? vagy mehet erre (win7) a frissítés?

[ Szerkesztve ]

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#52154) somasz válasza MurdR (#52150) üzenetére


somasz
Topikgazda

Én ránéznék a driverekre először. Command Update-tel szedd le a driverpakkot, aztán magától telepíti őket. Engedd rá még egy kör update-re.
Ha ezek után nem javul, akkor próbáld meg egyik ram modullal, majd a másikkal.
Meg nézz rá hdsentinellel a vinyóra, hátha annak van valami baja.

Ha nem friss rendszer van rajta, akkor húzd újra!

FPR-hez Dell Data Protection Access progi kell elvileg.

[ Szerkesztve ]

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#52155) MurdR válasza somasz (#52154) üzenetére


MurdR
veterán

Erre gondolsz? ~83mb.

ha minden igaz, akkor pár napos rajta a Win, így kaptam. Az SSHD pedig új
Szedem is le.

[ Szerkesztve ]

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#52156) Magnum_ válasza MurdR (#52155) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Tedd fel a wint te magad. Az a tuti.
En az elozo gepemetnugy adtam el, hogy kotta friss W10, de a vevo is azert ujratette.

I humbly and respectfully decline™

(#52157) MurdR válasza somasz (#52154) üzenetére


MurdR
veterán

1 updates failed

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#52158) soldi3r válasza MurdR (#52153) üzenetére


soldi3r
veterán

En nem nagyon vagyok az update hive. Inkabb friss, tiszta MSDN-es rendszert neki.
Osszes driver fel, chipsetet telepitem, a tobbit altalaban betallozom eszkozkezelobol a .cab filebol, utana meg mehet a win update, (ha epp mukodik). Ha nem, akkor WSUS. Aztan en a hibernaciot is kikapcsolom, meg meg 1-2 dolgot, de azokat mar nem mindenkinel.

[ Szerkesztve ]

E30 (oo=[][]=oo)

(#52159) kisza25 válasza MurdR (#52150) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

nekem 5 gépből 4-nél voltak már gondok az alvásból visszahozás után, nem feltétlenül fagyás, de szokott furcsa dolgokat csinálni a winfos, ez nem hardveres hiba lesz szerintem. :N

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#52160) Magnum_ válasza soldi3r (#52158) üzenetére


Magnum_
nagyúr

En is a clean install partjan vagyom, nekem az elso w10 elmenyem frissitesbol lett, szar is volt.

I humbly and respectfully decline™

(#52161) petyus_ válasza soldi3r (#52132) üzenetére


petyus_
senior tag

Dell.com-on megkérdeztem, azt írták, hogy abban az esetben lehet gond, ha az adott gépet nem forgalmazzák itthon. Vagy M6800at, vagy M7710-et vennék, a Dell.hu-n mind a kettő szerepel, tehát gondolom ilyen probléma nem lesz. Amiket néztem gépeket, ott írják, hogy a garancia átíráshoz szükséges adatokat a vásárlás után elküldik.

Illetve még azt írták a Dell.com-on, hogy néha előfordulhat valamennyi költség a garancia átírásakor.

Esetleg tudtok valami elérhetőséget, ahol a magyarországi Dellnek tudnék írni? Mert a honlapon csak az egyes szerződéses partnereket találom, központi elérhetőséget nem.

(#52162) adamssss


adamssss
veterán

Sziasztok!

<DELL E7440>

Van mér bármiféle megoldás az SD kártya olvasó problémájára?

Köszi

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#52163) Mikulásbá válasza adamssss (#52162) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Állítólag hamarosan jön egy BIOS frissítés,az fogja javítani.

(#52164) adamssss válasza Mikulásbá (#52163) üzenetére


adamssss
veterán

És erről lehet tudni valami konkrétabbat? Mikor jön, honnan az infó? (Baromi sokat fotózok így ez nekem óriási érvágás, hogy nem működik...)

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#52165) SzaboZE válasza adamssss (#52164) üzenetére


SzaboZE
addikt

kb 500ft egy usb-s kártyaolvasó...

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#52166) adamssss válasza SzaboZE (#52165) üzenetére


adamssss
veterán

Nem mondod... ? Csak azt ki be kell dugdosni, lassabb is, és kényelmetlen. Más gond nincs. Amúgy meg egy fél millás gépben hadd várjam el, hogy működjön az olvasó.

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#52167) Mikulásbá válasza adamssss (#52164) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Ezt is somasz kolléga írta nem rég,én sem tudok többet.

(#52168) Magnum_ válasza adamssss (#52166) üzenetére


Magnum_
nagyúr

teljesen jogos elvárás..

I humbly and respectfully decline™

(#52169) aizen92 válasza adamssss (#52166) üzenetére


aizen92
addikt

Új (pár hónapos) bios nálad megoldotta a sleepből felébresztve 0,7ghzre beragadt proci hibát?

[ Szerkesztve ]

"The right man in the wrong place can make all the difference in the world."

(#52170) adamssss válasza aizen92 (#52169) üzenetére


adamssss
veterán

Igen. Az A17 ezt megoldotta, helyette bejött a kártyaolvasó hiba.

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#52171) aizen92 válasza adamssss (#52170) üzenetére


aizen92
addikt

Win8on az a17 megölte a bootidőmet.( 10,20szorosa volt a normál betöltési időnek ssdvel )

Lehet most win10zel ráprobálok.
Köszi! :R

"The right man in the wrong place can make all the difference in the world."

(#52172) somasz válasza Mikulásbá (#52167) üzenetére


somasz
Topikgazda

Én is csak olvastam: legalul!

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#52173) BiOszi


BiOszi
tag

Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne, hogy nem régibe javítottam (telepítettem meg kitakarítottam) egy d430-ast. Nem is volt vele sok gond, viszont a wifi catcher nevű kapcsoló valahogy nem lett az igazi...kiesett valami kis gumi karika aminek nem tudom, hogy hol van pontosan a helye, gondolom az nyomta vissza a gombot alapállásba. Nem tudok rájönni, hogy hova kell rakni. néztem videókat, de sehol se látszik rendesen. :W Még egy kérdésem lenne, hogy a gyári thermal pad milyen vastag lenne 1mm vagy 1,5mm, mert az cserére érett?

I think that I will be a DJ! This profession is a bitch magnet! by:Pusheen

(#52174) SzaboZE válasza adamssss (#52166) üzenetére


SzaboZE
addikt

Figyu, azt írtad bazi nagy probléma. Van megoldás és nem lassabb. Félmillióért kicsit drága sd olvasót vettél, ha ezért vetted :D Mint láthattad dolgoznak a megoldáson, attól hogy pattogsz nem lesz meg hamarabb...

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#52175) Magnum_ válasza SzaboZE (#52174) üzenetére


Magnum_
nagyúr

En azt gondolom, hogy ez azert nem fordulhatna elo...

I humbly and respectfully decline™

(#52176) kali válasza SzaboZE (#52174) üzenetére


kali
legenda

nem úgy működik ez azért...
a gyártó hirdeti a specifikációban, hogy a notebook esetén adott a funkció/opció, ezért ha gond van vele, amely probléma a gyártói oldalon adott, akkor javítsa ki a hibát, ne kelljen már a felhasználónak külön külső eszközökkel bohóckodnia, amit ráadásul saját pénzen vesz meg, holott azt már kifizette a gyártónak a noti árában kalkuláltan.
arról nem is beszélve, hogy nem 1 - 2 hete, hanem több hónapja fennálló problémáról van szó, ennyi idő alatt illett volna javítani a hibát...

(#52177) adamssss válasza SzaboZE (#52174) üzenetére


adamssss
veterán

De ami nekem van az lassabb, és kényelmetlen. De mindegy ezen kár vitatkozni. Nem te fizettél ezért a gépért és nem te szívsz vele. Pattogok? Kicsit vegyél vissza, jó? Fél éve áll fent a probléma, supportnak mindenkinek írtam. Engedd már meg, hogy havonta egyszer megkérdezzem a topikban, hogy valaki talált-e már megoldást.

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#52178) Janika-1982 válasza adamssss (#52177) üzenetére


Janika-1982
tag

Jogos,teljesen igazad van,megértelek. :(((

(#52179) soldi3r válasza adamssss (#52177) üzenetére


soldi3r
veterán

Vissza kell rakni egy regebbi BIOSt. Nyilvan nem mindig a legfrissebb a legjobb.
Illetve egy kicsit valoban dragan vetted a gepet :)

[ Szerkesztve ]

E30 (oo=[][]=oo)

(#52180) Mikulásbá válasza kali (#52176) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Így van,nem az a baj,hogy gond lett a kártyaolvasóval Win 10 alatt-ez a gép amikor készült,még nem volt ilyen rendszer-bár sok gép gond nélkül vészelte az átállást.
A baj az,hogy hónapok óta nem képesek megoldani,pedig biztos nem olyan nagy dolog lenne.
Van más baj is,pl. nálam SSD és HDD is van,a HDD-t simán leválasztható meghajtóként jelzi! :Y [link]

(#52181) morfondőr válasza Mikulásbá (#52180) üzenetére


morfondőr
őstag

A HDD leválaszthatósága nem hiba, hanem funkció! Itt olvashatsz is róla! Nekem az asztali gépemben is volt ilyen lehetőség, amíg a BIOS-ban ki nem kapcsoltam.

Steam/Uplay/Origin/GOG: racka_HUN /// Nintendo: SW-1554-0800-8714

(#52182) Mikulásbá válasza morfondőr (#52181) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Nekem ez azért volt furcsa,mert W8.1 alatt nem volt ilyen,amikor frissítettem 10-re,akkor jött.
Hol kell ezt kikapcsolni a BIOS-ban?

[ Szerkesztve ]

(#52183) SzaboZE válasza kali (#52176) üzenetére


SzaboZE
addikt

Elég komoly tévedésben éltek. Ha már előrángattad, akkor a gyártó a specifikációban nem windows 10-et jelölt meg támogatott operációs rendszerként anno... Szóval a microsoftot tessék miatta utálni. Ott miért nem veritek az asztalt? Ha veszel egy autót, majd elkezded etanollal használni, akkor ne már a gyártó legyen a hibás, hogy nem megy vele úgy...

http://www.dell.com/support/article/us/en/19/SLN287080

Ha durva akarok lenni, a dell azt is mondhatná, hogy win7, win8 támogatott.... Ennek ellenére foglalkoznak vele, pedig manapság 1-2 év után egy géphez nem igazán készítenek biost a gyártók. Nyilván bevárják az összes többi esetleges javítás elkészültét és aztán fogják kidobni az új biost.

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#52184) Magnum_ válasza SzaboZE (#52183) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Az o erdekuk is, hogy legyen tamogatas Win10-re. A Latitude-re gondolok elsosrban.

I humbly and respectfully decline™

(#52185) mghltm


mghltm
addikt

ennek a forumnak a dell-hez semmi koze. par tapasztalt ember a szabadidejeben legjobb tudasa szerint probal segiteni tanacsokkal a felmerulo kerdesekben es problemakban, de rajtuk szamonkerni dolgokat nem itt kell, hanem a dell hivatalos csatornain.

still 4 sale https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mghltm/index.html || http://www.youtube.com/watch?v=85VErvTqgWc

(#52186) SzaboZE válasza Magnum_ (#52184) üzenetére


SzaboZE
addikt

Igazából nekik nem érdekük, 7440-et már nem árusítanak, így ezért ezen nincs hasznuk. A microsoftnak lenne érdeke... Kevés lenne az a user, aki azért nem vesz új dellt, mert valamelyik régebbi tipus nem támogat egy új oprendszert. Pont a latitude széria az, ahol a nagyvállalati megoldás a cél, ott meg nem jellemző az, hogy a legújabb oprendszereket használják.

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#52187) soldi3r válasza Magnum_ (#52184) üzenetére


soldi3r
veterán

Nem nagyon. Az o erdekuk, hogy csereld le 7470-re ha kell a 10.

[ Szerkesztve ]

E30 (oo=[][]=oo)

(#52188) morfondőr válasza Mikulásbá (#52182) üzenetére


morfondőr
őstag

Ránéztem, de az én E6430-as gépem BIOS-ában nem találtam lehetőséget. Két asztali PC-n is ki tudtam kapcsolni, de itt nem találom. Esetleg nézd meg a tiéd is hátha találsz valami hot plug vagy hot swap kapcsolót. Nálam nem ír ki leválasztást, mert csak egy meghajtó van a gépben, amin a rendszer is van.

Steam/Uplay/Origin/GOG: racka_HUN /// Nintendo: SW-1554-0800-8714

(#52189) somasz


somasz
Topikgazda

E7440 ügyben:
Korábban nem ment rendeltetés-szerűen a proci felébresztés után, ezt orvosolták a bios update-tel, ugyanakkor az update-tel elszabták a kártyaolvasót. Ezt azóta sem tudták javítani.

W7 alatt is ugyanúgy problémás az SD-olvasó tudtommal (vagy nem?), ha ott sem működik, akkor én kb. igazat tudok adni a panaszkodóknak.

Ha legalább ott megy, akkor tessék rágni a dell fülét a hivatalos fórumon, hogy mikor lesz támogatás frissebb rendszerekre? A panasznak hangot adni csak ott tudtok.

Havi itteni érdeklődéssel nincs semmi gond, kis panaszkodás is belefér, de ne vigyük túlzásba, mi itt nem tudunk vele mit kezdeni. :N

A korábban linkelt dell fórumon jött a válasz a delles embertől, hogy lesz új bios, foglalkoznak a problémával (ha lassan is), úgyhogy várjatok türelemmel! :R

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#52190) Mikulásbá válasza morfondőr (#52188) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Én nem találtam,átböngésztem az egész BIOS-t. :(

(#52191) soldi3r válasza somasz (#52189) üzenetére


soldi3r
veterán

Az SSD koraban en nem mar nem nagyon kell altatni a gepet.
De megneznem linux alol hogy mukodik :)

E30 (oo=[][]=oo)

(#52192) Magnum_ válasza soldi3r (#52191) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Ezt a Dellt en se altatom, az ssd miatt. Kurvagyors. Max akkor csukom csak le siman, ha 2perc mulva ujranyitom, csak atviszem A-bol B-be.

I humbly and respectfully decline™

(#52193) morfondőr válasza Mikulásbá (#52190) üzenetére


morfondőr
őstag

Még megnézheted az eszközkezelőben a meghajtó tulajdonságainál. Több ötletem nincs sajnos! :F

Steam/Uplay/Origin/GOG: racka_HUN /// Nintendo: SW-1554-0800-8714

(#52194) Mikulásbá válasza morfondőr (#52193) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

:(

(#52195) lowzor


lowzor
veterán

Hali!

Van egy Dell 5521-em és szeptemberben garanciálisan LCD-t cseréltek benne. Azóta viszont egy olyan baja van, hogy ha akksiról megy és az asztalon megmozgatom a laptopot, akkor sokszor kikapcsol a mozgás hatására, vagy épp ha a táskámba teszem be alvó állapotban, akkor legtöbbször úgy veszem ki, hogy látom, hogy kikapcsolt. Tehát szerintem az akksinak lehet valami érintkezési gondja a szerviz óta. Ha kiveszem az akksit és utána vissza, akkor egy ideig jó, de rövid időn belül megint szar lesz.
Az lenne a kérdésem, hogy ezzel a hibával elküldhetem megint gariba?

(#52196) David3


David3
őstag

Sziasztok!

Egy kis érdekesség Dell 3537, de lehet, inkább úgy mondom, hogy az AMD felhasználók részére: szóval mostanában szinte 2 hetente jön ki újabb AMD Radeon driver, és ez szereti frissíteni magát. Na, hát ma nekem is frissült, és előjött egy korábban észlelt probléma. Mégpedig az, hogy bekapcsoláskor kidob valami üzenetet, hogy illesztőprogram-változások történtek, indítsam újra a gépet... és ezt minden újraindításkor bedobja. A megoldás az vagy DDU-val újrarakni a drivereket, vagy rendszer-visszaállítási pontot csinálni.

Szóval érdemes a telepítő végén kiszedni a pipát az illesztőprogramok automatikus telepítése opciónál.

(#52197) kali válasza SzaboZE (#52183) üzenetére


kali
legenda

a dell ezt közli;

1

2

innentől kezdve a dell a szidott, nem pedig a microsoft.

[ Szerkesztve ]

(#52198) adika4444 válasza lowzor (#52195) üzenetére


adika4444
addikt

Szia!

Sztem mehet... De azt nézd meg, hogy csatik nincsenek-e elhajolva, stb...

üdv, adika4444

(#52199) Janika-1982 válasza lowzor (#52195) üzenetére


Janika-1982
tag

Szia,szerintem elküldheted gariba nyugodtan.

(#52200) szabonagyur válasza somasz (#52189) üzenetére


szabonagyur
félisten

WIn7 alatt nincs gond nálam, se CPU se SD részről.

Eladó: DUPLO 10978 120 db-s bontatlan

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Dell notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.