Hirdetés

2024. május 27., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Dell notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#53951) almos94 válasza Executioner (#53950) üzenetére


almos94
aktív tag

Tessék:

Miért érdemes tanulni??? A tanulás meghozza gyümölcsét, a gyümölcsből meg ugyebár pálinkát lehet főzni...

(#53952) soldi3r válasza WhiteAngel89 (#53944) üzenetére


soldi3r
veterán

Nem jo helyrol indulna a rendszer. Ha Legacyn hagyod, mented es ujrainditod, akkor kekhalalt kapsz indulasnal?
Ha igen, akkor nyomj egy "Load defaults"-ot a BIOSban. Ha nem, akkor ugy lett telepitve a windows.

[ Szerkesztve ]

E30 (oo=[][]=oo)

(#53953) soldi3r válasza hamti2 (#53945) üzenetére


soldi3r
veterán

Nekem elegge ugy tunik, hogy a deli hid feladta a harcot. A reball megoldja a problemadat, egy ideig.

[ Szerkesztve ]

E30 (oo=[][]=oo)

(#53954) WhiteAngel89 válasza soldi3r (#53952) üzenetére


WhiteAngel89
aktív tag

azt hiszem legacyn van alapból, nem tudom most meg nézni nem vagyok ott sajnos

iPhone 15 pro, Macbook Pro 13 m1 2020

(#53955) WhiteAngel89


WhiteAngel89
aktív tag

legacyrol uefire át állítattam és ugy meg jó lett,
de azt mondta tesom a one drive frissült és akkor cseszödött el...

iPhone 15 pro, Macbook Pro 13 m1 2020

(#53956) hamti2 válasza soldi3r (#53953) üzenetére


hamti2
csendes tag

Köszi a választ .
Az újragolyózás előtt egy ideiglenes processzor csere ?
Van esély rá ?
I5-ös első generációs proci ./ i5 CPU M 480 /
Az alaplapi chip Intel Ibex Peak-M HM57, Intel Ironlake-M .
Vagy mindenképpen a chip újragolyózása a megoldás ?

(#53957) soldi3r válasza hamti2 (#53956) üzenetére


soldi3r
veterán

Haat, az koti ossze ezeket a periferiakat. Ha se az USB, se az SD se a picimaci port nem mukodik, akkor szerintem nem proci.

E30 (oo=[][]=oo)

(#53958) Neil Watts


Neil Watts
veterán

Sziasztok!

Holnap tervezem újratelepíteni az E5470-en lévő Delles Windowst egy gyári érintetlen Win 10-zel (Media Creation Toollal készítve). A telepítés után gondolom aktiválódni fogy az UEFI-ben lévő kulccsal, viszont azt nem tudom, hogy a telepítés után elég csak a Command Update programot leszednem, az elintéz gondolom az azonosítóm alapján minden driverezést, igaz?

Köszi!

Üdv. core2

[ Szerkesztve ]

(#53959) Tóniszomszéd


Tóniszomszéd
csendes tag

Használ közületek valaki linuxot Inspironon?
Van egy új 7559-esem, ugyan elmentettem róla a gyári ubuntut, de mi van, ha elvesztem a mentést?
Nem találtam gyári telepítőt a Dellnél.

(#53960) Máté94 válasza Tóniszomszéd (#53959) üzenetére


Máté94
addikt

Semmi.

(#53961) Tóniszomszéd válasza Máté94 (#53960) üzenetére


Tóniszomszéd
csendes tag

:)
Sajnos ez nem nyert.
Egy ubuntu önmagában kevés. A gyári telepítő tartalmaz egy vagy több spec., delles repot, amikről eddig ugyanúgy nem találtam semmit. Az előtelepített rendszerben van valami plusz, amit a géphez adott szoftverek ellenőriznek és ha nem delles ubuntura vannak telepítve, akkor nem működnek. Sajnos elkapkodtam a dolgot, és kicseréltem a gyári diszket ssd-re anélkül, hogy átnéztem volna, mire lenne szükség belőle. A repok címe megvan, de kb. ennyi.

(#53962) soldi3r válasza Tóniszomszéd (#53961) üzenetére


soldi3r
veterán

Mi az, ami nem jo az Ubuntus tarolokbol? :F
Ha nagyon kell valami, add hozza repot. 14.04-ig van tamogatasa.

E30 (oo=[][]=oo)

(#53963) Tóniszomszéd válasza soldi3r (#53962) üzenetére


Tóniszomszéd
csendes tag

Hát az egyik az, hogy 16.04-re van szükségem, mrrt pár dolog a mai napig hibásan működik a 14.04-ben.
A másik, hogy ha nem teljes visszaállítást kérrk, csak "linux only", akkor a delles utility-k egy része valami furcsa hibát produkál. A többség nem zavar, de pl. az, hogy nem tudok az integrált és az nvidia vga közt váltani, már jobban.

Meg úgy általában az a problémám, hogy minderről leírást nem találtam sehol. Olyat igen, hogy hogyan rakjunk linuxot dell pc-re, de az más.

[ Szerkesztve ]

(#53964) Máté94 válasza Tóniszomszéd (#53963) üzenetére


Máté94
addikt

Eleve nem is lehet, nem működik az Optimus. Mármint működik, csak nem automatikusan. nVidia drivert kell feltenni.

(#53965) Tóniszomszéd válasza Máté94 (#53964) üzenetére


Tóniszomszéd
csendes tag

Az előtelepített 14.04-ben lehet, 16.04 alatt viszont hiába a hivatalos, zárt nvidia driver, önmagában kevés valamiért. Hetekkel ezelőtt próbáltam, nem emlékszem a részletekre sajnos.
Most került elő, hogy foglalkozni kellene vele, de amíg nem tiszták a rèszletek, addig nem merek nekiesni.
De ha másképp nem megy, visszarakom a hdd-t és megnézem újra, hogy pontosan mi baja, amikor nem a teljes diszket írom újra, csak a linux partíciót állítom vissza. (Az ssd egy részét szeretném helyben megőrizni, ezért sem akarok teljes helyreállítást futtatni rajta)

Nem tudom, itt mennyire off a téma, hiszen dell specifikus, de ha nagyon zavaró, átmegyek valamelyik linuxosba. Csak attól tartok, ott még kevesebben láttak dell notebook+linux párost.

[ Szerkesztve ]

(#53966) soldi3r válasza Tóniszomszéd (#53963) üzenetére


soldi3r
veterán

Ezert mondtam. Fridss Ubi fel, frissit, a non-free tarolobol az 1-2 hianyzo firmware felrak, aztan ennyi.
A valthato grafikarol pedig lehet talalni 1-2 bejegzest.

E30 (oo=[][]=oo)

(#53967) Tóniszomszéd válasza soldi3r (#53966) üzenetére


Tóniszomszéd
csendes tag

A linket köszi, ezt eddig nem találtam meg.
Az egyebeket majd megírom, ha már fenn van az ubuntu. Konkrétan a preinstalled rendszert hiányolta. Abban kicsit bizonytalan vagyok, hogy valóban az nvidia control panel vagy valami egyéb szoftver. Nem tegnap volt.

(#53968) Dhampir válasza Tóniszomszéd (#53961) üzenetére


Dhampir
félisten

Tavaly én is megszívtam, amikor nem mentettem el a gyári Ubit letúrás előtt egy 5748-on.

Gyári ISO-t nem találtam hozzá.

Utána viszont jól futott rajta a gyári 12.04-nél frissebb 14.04 és az arra épülő Linux Mint is.

(#53959)

A 7559-en Ubuntut használni vagány dolog. :K

[ Szerkesztve ]

(#53969) Rácz_


Rácz_
csendes tag

Sziasztok,

Lati 7450es után keresgélek használtan, illetve most felbukkant egy-két 7470es is. Itt a fórumon olvastam, hogy van Dell Outlet, ahol refurbished modellek vannak egész jó áron. Van ismerősöm Angliában úgyhogy az nem probléma. Kérdésem hogy ezeknek a refurbished modelleknek van bármi hátrányuk egy boltban kapható újjal / alig használttal szemben? Tudom hogy honosítani kell, de elvileg ez is megy simán, igazából hozzáértők és azok akik csináltak már ilyet áldását várom, hogy nyugodtan vegyek onnan ha tudok. :D

Illetve i5 vagy i7-el érdemesebb venni? Egyetemre és programozásra lesz használva.

(#53970) soldi3r válasza Rácz_ (#53969) üzenetére


soldi3r
veterán

Szerintem egyikkel sem, disztargynak, esetleg :) A 7-es szeria nekem eleg gyenge.
Van most fenn egy 6540, csak gyenge kijelzovel.
Van egyebkent Scratch and dent, ami serult (is lehet) illetve a Certified refurbished, ami felujitott.
Neha uj cuccok is vannak az outletben.

E30 (oo=[][]=oo)

(#53971) badrian250


badrian250
tag

Sziasztok!

Vettem egy Dell inspiron 5559 notebookot és vettem bele SSD kártyát. A Gép HDD-jén rajta van eredeti win10 Home rendszer és mellékelve megkaptam eredeti DVD-n. SSD-re hogyan tudom úgy áttenni az op-rendszert ,hogy garanciám ne vesszen el ?

A választ előre is köszönöm!

(#53972) yanna válasza badrian250 (#53971) üzenetére


yanna
őstag

Szerintem HDD kivesz, SSD betesz, OS telepít. Ennyi.

(#53973) Mikulásbá válasza badrian250 (#53971) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Pl. Macrium Reflect progival. :U

(#53974) badrian250 válasza yanna (#53972) üzenetére


badrian250
tag

Mellette használnám a HDD-t is. úgy nem keveredik meg ?

(#53975) yanna válasza badrian250 (#53974) üzenetére


yanna
őstag

Telepítéskor ne legyen benne a HDD, úgy utána sem kavar be . Elméletileg. :U

Ja, és persze a boot sorrendre figyelj a BIOS-ban.

[ Szerkesztve ]

(#53976) badrian250 válasza yanna (#53975) üzenetére


badrian250
tag

Köszi!

(#53977) Tompie


Tompie
őstag

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy a billentyűzet háttérvilágításának az idejét, hogy / mivel tudom állítani?
Esetleg tápellátás függvényében állítási lehetőség.
DELL Latitude E6530

Köszönöm

ui: DELL download centerben nem találtam ilyen programot, DELL system control managert sem :(

[ Szerkesztve ]

(#53978) yanna válasza Tompie (#53977) üzenetére


yanna
őstag

W7-tel működött, de W10-re nincs Dell app rá, legalábbis Precihez.

(#53979) Tompie válasza yanna (#53978) üzenetére


Tompie
őstag

Jaaa, igen és win10 alá kéne :)

(#53980) fungi


fungi
aktív tag

Sziasztok, kérdésem hogy tud-e valaki olyan programot mint a Thinkpad Power Manager-je, amivel tudnám szabályozni hogy mennyire töltse fel az akkumulátort, ha nem akarom 100%-ra tölteni, hanem mondjuk 80%-ra és ne tovább. Egy Dell Vostro 1015-ről lenne szó, Win7-tel, eddig nem találtam ilyen programot. /Samsungra van még, talán Sonyra is./ Üdv-

(#53981) Máté94 válasza fungi (#53980) üzenetére


Máté94
addikt

Szerintem nincs. Minden driver fent van a Dell oldaláról?

Egyébiránt nincs rá szükség, van bennük áramkör, hogy ne töltse túl.

(#53982) Neil Watts


Neil Watts
veterán

Sziasztok!

Újraraktam a legfrisebb Windows 10-zel az 5470-em, utána nyomtam egy teljes driverkeresést a Dell-es Command updateben, felrakott minden drivert, így az ujjlenyomatolvasómhoz is, a Windows hello felismeri, ám konfigurálásnál olyan mintha nem érzékelné :F

Mit tegyek?
Köszi!

Üdv. core2

(#53983) fungi válasza Máté94 (#53981) üzenetére


fungi
aktív tag

Gondoltam, /a Tp-nél bejött, állítólag kíméli az aksit ha nincs mindig rátöltve 100%-ig, de mivel nem a sajátom,nem annyira számít/ driverek fent vannak, amúgy ahhoz képest hogy nem sok jót mondtak erről a Vostro 1015-ről, egész jól bírja, a háza ugyan tönkrement 6 év alatt a gyepálásban, /volt mitől/ de most új házat kapott és megy szépen. Köszi a választ.

(#53984) somasz


somasz
Topikgazda

Kollega 3543-asára kéne felhúznom ubuntu helyett egy win7-et. Usb-ről bootolva viszont mindig hibaüzenetet dob. Vagy még telepítés előtt vagy már a formázás után. "Eszköz nem áll készen", vagy hasonló...
8.1-et bootolva is hasonló a helyzet. Másik gépet simán felhúztam ezzel a pennel.
Uefi vagy legacy mindegy.
Mindhárom usb helyet próbáltam, a bal elsőről jutok a legtovább.
Van valakinek ötlete?

Most előtúrtam egy ősi win7 telepítőlemezt, meglátjuk, azzal mit csinál. Sztem szar az usb a vadiúj gépen.

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#53985) aizen92 válasza somasz (#53984) üzenetére


aizen92
addikt

Én pont egy hasonló hiba miatt múltkor sd kártyáról húztam fel a wint egy netbookra, mivel abban a gépben nem volt optikai meghajtó.

[ Szerkesztve ]

"The right man in the wrong place can make all the difference in the world."

(#53986) somasz válasza aizen92 (#53985) üzenetére


somasz
Topikgazda

Bosszantó, bosszantó.

És van, aki ezeket a szarokat választja kis pentiummal meg 5400-es vinyóval, mert új...

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#53987) soldi3r válasza somasz (#53984) üzenetére


soldi3r
veterán

Dugd ra USB hubon, lehetoleg USB2-es driveval.

[ Szerkesztve ]

E30 (oo=[][]=oo)

(#53988) somasz válasza soldi3r (#53987) üzenetére


somasz
Topikgazda

Lemezről sem megy, szintén hibázik.
Jelenleg fut a diagnosztika, lassan másfél órája. Szerintem szar a vinyó...

Hubom nincs, usb2-es a pen, minden más géppel faszán ment eddig.

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#53989) hito


hito
nagyúr

Nem tudjatok veletlenul, hogy a Dell Venue Pro 11 7139 keyboard dock kompatibilis a Venue Pro 7140-nel? Utobbi
gep vekonyabb es attol tartok, hogy beleteve lenne holtjateka.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#53990) haxxika válasza somasz (#53984) üzenetére


haxxika
senior tag

Egyszer egy 5470-es Vostro ugyanilyet játszott velem, sehogy se akart bebootolni.
Megoldás: USB3!!!
Keress valamilyen USB3-as pendriveot ha van, arról mennie kell, lehet viccesen hangzik, de nekem ez volt a megoldás.

OnePlus 10 Pro | Eladó cuccaim: https://hardverapro.hu/tag/haxxika

(#53991) somasz válasza haxxika (#53990) üzenetére


somasz
Topikgazda

De hogy lemezről sem megy??

Toltam rá egy bios update-et, nem oldotta meg a problémát.

Bármely kortárs gépet fel tudom húzni penről, ezt a hulladék műanyagtengert miért nem?

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#53992) Sanyi.mTs válasza fungi (#53983) üzenetére


Sanyi.mTs
addikt

a dell latitude e5430-asomban láttam ilyen beállítási lehetőséget a BIOS-ban.

(#53993) haxxika válasza somasz (#53991) üzenetére


haxxika
senior tag

Vinyó ki, HDD sentinelt fel egy gépre, és megnézni h mibaja. Egy netbookot próbáltam nemrég feléleszteni, win7 telepítés el se indult, kiderült, hogy a vinyónak percei voltak hátra (kb 3%-on volt).
Esetleg ha már kivetted a vinyót egy másik gépben próbáld meg feltelepíteni rá a wint, és ha berakod a driverek nagyrészét úgyis felismerné a rendszer.

Egyébként a műanyagtengerről ez jutott eszembe:

Gaben: Van alkoholmentes söröd? Lali?
Lali: Van. Hozom.
Gaben: Akkor dobd ki a picsába, rendes sört kérek!

kell egy rendes gép és kész.. :D

OnePlus 10 Pro | Eladó cuccaim: https://hardverapro.hu/tag/haxxika

(#53994) somasz válasza haxxika (#53993) üzenetére


somasz
Topikgazda

dehát 3 év garos... :D

Diag szerint semmi baja. Este rárakom az asztalimra és jól megszentinelezem.

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#53995) MasterDeeJay

Kaptam egy Precision M65-öst ami döglött de megpróbálnám életre kelteni, netezni még jó lenne ha menne.

Azt produkálja hogy ha bekapcsolom, se kép se hang csak a ledek villanak fel kb 3-4 másodpercre majd lekapcsolnak. Venti sem pörög fel.
Amit próbáltam: másik tápegység, aksi nélkül, más ramok, ram nélkül, külső monitoron, elemet is kivettem.
De csak és kizárólag ezt a bekapcsolom és lekapcsol egyből dolgot produkálja.

Mit próbáljak még meg?

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#53996) somasz válasza MasterDeeJay (#53995) üzenetére


somasz
Topikgazda

ledek nem villognak?

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#53997) MasterDeeJay válasza somasz (#53996) üzenetére

Nem villog, csak világít folyamatosan a Caps, Scorll, Numlock egyszerre. Illetve a power on és a bluethoot kék ledje.
Töltésre reagál mert ha töltőn van akkor a töltés is világít. A kijelzőn viszont nincs semmi, még háttérvilágítás sem.

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#53998) somasz válasza MasterDeeJay (#53997) üzenetére


somasz
Topikgazda

Én biztosan nem ölnék bele pénzt. Ha van donor gép, akkor a procit és/vagy a videókártyát át lehetne próbálni, de lehet, hogy az alaplap halt meg.

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#53999) Tóniszomszéd válasza Dhampir (#53968) üzenetére


Tóniszomszéd
csendes tag

A vagányságot mire érted? Azóta még nem vettem elő, valahogy már nem izgat annyira, mint az első laptopom, szóval csak lassanként haladok vele. ;)

A mélysugárzónak csúfolt hangszóró miatt volt egy kis anyázás, míg meg nem találtam az alsa-tool-gui csomagot és a benne lévő egyik programot, valamint a szükséges "not connected" portot. :)

(#54000) soldi3r válasza somasz (#53994) üzenetére


soldi3r
veterán

Linux sem bootol?

E30 (oo=[][]=oo)

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Dell notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.