Hirdetés

2024. június 7., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Dell notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#53151) SLD válasza WaterWave (#53148) üzenetére


SLD
tag

A kártyában Qualcomm Gobi lapul, ha így keresel rá, akkor már több találat van, bár egyiknél se tesztelték a Latitude e5450-esekkel.

Ránézésre pl. a Qualcomm Gobi 2000 azaonos méretű és csak 3G-s, a hardveraprón van pár kolléga, akik árulják, talán velük le tudod boltolni, hogy kipróbálhasd a gépedben, mielőtt megveszed.

Sajnos többet nem találtam, minden keresés a Dell Wireless 5809e-re visz vissza, ha biztos kompatibilitást akarunk.

Az antennákat megnézted, hogy megvannak-e a végei a kártya helyén?

(#53152) SLD válasza SzaboZE (#53149) üzenetére


SLD
tag

Hááát, már a 6. munkanapon tartunk a rossz szállítmány óta :DDD

Előbb kellett volna jönnöm ide kérdezni. Bárhol is tartanak, hétfőn kihozom tőlük... Remélem erre, mint tulajdonos, jogom van.

(#53153) SzaboZE válasza SLD (#53152) üzenetére


SzaboZE
addikt

Jogod van, de ha elhozod, akkor a dell nem fog hibabejelentést fogadni rá 10 napig. A 6 nap kritikán aluli, ha tényleg NBD-s.

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#53154) szabonagyur válasza SzaboZE (#53142) üzenetére


szabonagyur
félisten

Zsanér jött csak ajtóhoz...:) ;]

Eladó: DUPLO 10978 120 db-s bontatlan

(#53155) SLD válasza SzaboZE (#53153) üzenetére


SLD
tag

A service-tag-ra keresés után ez áll a Dell oldalán: Onsite Service After Remote Diagnosis. Tudtommal ez az NBD szinonimája, csak mint kiderült nem bevinnem kellett volna, hanem telefonálnom.

Egyébként ha aközben jár le a garancia, míg bent van a szervizben, akkor mi történik? Közben szerencsére már meghosszabbíttattam, ami így utólag egy nagyon jó ötlet volt, de beadáskor még június 19-éig volt érvényes.

Normál esetben logikus is lenne ez a 10 nap. Ha ír a szerviz valamilyen igazolást, hogy nem javították ki a hibát, akkor ez vajon lerövidíthető?

(#53156) adika4444 válasza SzaboZE (#53142) üzenetére


adika4444
addikt

:DDD :C ez jó
(#53154)
szabonagyur
;]

üdv, adika4444

(#53157) WaterWave válasza SLD (#53151) üzenetére


WaterWave
veterán

Megvannak köszi. Elvileg 5809 lesz a nyero ahogy olvasom tud 3g-t is de vetelnel biztos viszem a gepet es kirpobalom

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#53158) KisStoti


KisStoti
csendes tag

Már két hete használom/tesztelem a Dell 7559 laptopomat úgyhogy tartok egy rövid beszámolót róla. Az i5/8GBRAM/1TBSSHD/FHD konfigot vettem meg, azóta bővítettem további 8GB RAM-mal és kapott egy 256GB-os M.2 SSD-t amiről egy Windows 10 Pro fut. A minőségre nincs panaszom, a videók és leírások alapján sokkal rosszabbra számítottam. Igen, hajlik a kijelző ha hajtogatom és igen, be lehet nyomni a billentyűzetet ha rákönyökölök de ezeket leszámítva nagyon stabil a gép. A fényerőtől féltem mert sokan panaszkodtak rá, hogy sötét a matt FHD kijelző de én most is csak 70%-os fényerővel használom annyira vakít (pedig nincs besötétítve a szoba). A telepítés gond nélkül ment, a windows megtalálta a drivereket (azért ráfrissítettem néhányra a DELL honlapjáról), természetesen a BIOSt is frissítettem.
A teljesítményre sincs panaszom, általános felhasználásnál nem tapasztaltam hibát, photoshop és egyéb multimédiás programok pedig villámgyorsak.

Az első furcsaságokat játék közben tapasztaltam, a képernyőn a bal felső és a jobb alsó sarok között egy vonal mentén néha szétcsúszik a kép, a jelenséget megtaláltam a neten "diagonal screen tearing" néven. Többen írták, hogy az NVIDIA beállításainál a vertikális szinkron (V-Sync) kell letíltani de ez sem szünteti meg a hibát. Próbáltam a videokártyákat újratelepíteni de a hiba ismét előjött viszont ha letiltom az intel kártyát akkor nem jelentkezik a szétcsúszás.

Másnál is jelentkezett ez a hiba és ha igen akkor mi a megoldás?

GPU-Z az alábbi képet mutatja a kártyáról alapjáraton, ez normális?

(#53159) somasz válasza KisStoti (#53158) üzenetére


somasz
Topikgazda

Próbáltad a vgát delles driverrel? Vagy ha igen, akkor csak nvidiással?

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#53160) KisStoti válasza somasz (#53159) üzenetére


KisStoti
csendes tag

Próbáltam mind a kettővel, sajnos nincs különbség :(

(#53161) somasz válasza KisStoti (#53160) üzenetére


somasz
Topikgazda

Nem vagy egyedül...
[link]
[link]

Biost frissítettél már?

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#53162) KisStoti válasza somasz (#53161) üzenetére


KisStoti
csendes tag

Igen frissítettem. Olvastam külföldi fórumokon, hogy többeknél jelentkezett ez a hiba de azt nem tudom, hogy ez a 7559-nél típushiba vagy én rontottam el valamit az illesztőprogramok telepítésénél :F

(#53163) kisza25 válasza KisStoti (#53158) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

nincs terhelve a discrét vga kikapcsolja, nálam ilyenkor jelet is veszít a gpu-z, de mivel gpu-z "ránéz" 1 másodpercenként, gondolom ilyenkor be kapcsol, aztán rögtön vissza ki, majd megint be, majd ki.....
ha fut egy játék a háttérben, nem csinálja

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#53164) volvoguy


volvoguy
addikt

Üdv! Valami úgy érzem nem stimmel a Dell E6430-al. Az utóbbi időben sima böngészéskor is égett (műanyag) szagot érezni a ventilátor-rostély mögül.
Pedig 3 hete a CPU-ra új pasztát kentem szakszerűen (Artic MX-4), átnéztem a gép belsejét ahogy csak tudtam és a port (ami jelzem szinte semmi se volt benne) kompresszorral ki/átfújtam.

Majd mindent szépen visszatettem, és sokszor továbbra is égett szag. ventilátor egyébként nem hangos, 2700 körül forog jelen pillanatban. Bár érdekes, hogy most Aida szerint szinte minden szenzor 65C-t mutat, pedig semmit sem futtatok, általában olyan 48C szokott lenni, és bizony olyankor is érezni a kellemetlen szagot.

Valami tipp?

Egyébként a gép nem meleg, alul és felül a billentyűzet felől sem. Lehet valami mégis a ventivel lehet? Pedig por tuti nincs benn...

[ Szerkesztve ]

Asus P8H67, Core i3 2120 (3,3Ghz), RAM 2x4GB 1333Mhz, Sapphire HD6850 1GB, 500GB Seagate Sata3, Sharkoon Vaya + BenQ G2020HD 20" - Nexus S 4.0.3

(#53165) volvoguy válasza volvoguy (#53164) üzenetére


volvoguy
addikt

Újraindítva a gépet, most egyedól a böngésző fut illetve a Bittorrent illetve Comodo AV, visszaállt 48C-ra minden. Szóval most se enyhe melgedés a rostélynál, se büdös. Mondhatni "alapjáraton" minden OK.

De az előbb 60-66C-nál? Ennyitől már égett szagának kellene lennie? Most így a venti 2600-on forog...

Asus P8H67, Core i3 2120 (3,3Ghz), RAM 2x4GB 1333Mhz, Sapphire HD6850 1GB, 500GB Seagate Sata3, Sharkoon Vaya + BenQ G2020HD 20" - Nexus S 4.0.3

(#53166) haxxika válasza volvoguy (#53165) üzenetére


haxxika
senior tag

Volt erről már korábban itt szó pont kb 2 hete. Lehet hogy a hűtőből szökik a gáz, és emiatt lehet furcsa szag. Ha garis még akkor cseréltesd ki, ha nem, akkor lehetséges, hogy egy hűtőcső csere lesz.

OnePlus 10 Pro | Eladó cuccaim: https://hardverapro.hu/tag/haxxika

(#53167) somasz


somasz
Topikgazda

Próbált már valaki külső mikrofont dugni a manapság kortárs gépekben levő vegyes jack csatlakozóba? 7240-en nem tudom megoldani. Nincs rá opció a realtek driverben. Headsetként ismeri fel, azt is csak úgy, ha splitteren (4 hurkásból 2*3 hurkás jacket ad) keresztül csatlakozik a géphez. De ilyenkor mepróbál a splitter másik felén hangot kiadni, nekem meg a belső hangszórót kéne használnom a visszajátszáshoz.

Már ott tartok, hogy egy usb-s hangkártya lesz a megoldás. Hacsak persze nincs egy ötletetek.

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#53168) kisza25 válasza somasz (#53167) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

dell 7559-nél ezt ajánlja fel:

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#53169) vottokar


vottokar
senior tag

Sziasztok! Tudom, hogy nem pontosan ide illik. de a táskás topik gyakorlatilag halott. Szeretnék a DELL 7559-esemhez egy hátizsákot is beszerez(tet)ni, mert a most használt Caselogic hátizsákoba a gép a Dell F1-es sleevel kombinálva elég szűkösen fér be és nem is tartom elég robosztusnak. (naponta bringán is kell közlekednem vele).
Körülnéztem a dell angliai oldalán a Dell Tek 15,6-os modelljét ajánlják hozzá, míg az amerikain a ugyanezen modell 17-es verzióját.
[link]
[link]
Elírás lehet valamelyik, vagy mindkettő jó.
Szeretnék bele rendesen pakolni. Noti, töltő, lemezek, külső DVD meghajtó, kábelek, keményfedeles dosszié és napi cuccok és kaja. Nincs kedvem melóba jövet menet több táskával kínlódni. Természetesen más alternatívát is szívesen hallgatok a nem csillagászati árú kategóriából.

"Hát te meg ki a tö*öm vagy, hogy bundában szeded itt a málnát?"

(#53170) weiss válasza weiss (#53147) üzenetére


weiss
addikt

Senki? Esetleg más Exx10-est?

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#53171) somasz válasza weiss (#53170) üzenetére


somasz
Topikgazda

Újraindítás hiba nélkül megy? Én 6220-nál szívtam ezzel az ssd-vel, de egy firmware upgrade megoldotta. Neked is ezt javaslom első körben. Aztán egy bios frissítést.

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#53172) morfondőr válasza weiss (#53170) üzenetére


morfondőr
őstag

Nekem e6430-ban a HyperX Fury (128 Gb) a csatolt kép alapján így teljesít! Nem foglalkoztam optimális tesztkörnyezet beállításával, csak elindítottam a benchet. Nekem már ugye sata3-al megy. Nem tudom, hogy mennyire hasznos az infó, de csak ennyiben tudtam segíteni!

Steam/Uplay/Origin/GOG: racka_HUN /// Nintendo: SW-1554-0800-8714

(#53173) szaszandras válasza weiss (#53170) üzenetére


szaszandras
csendes tag

Nálam a 128-as Samsung 830 ezt tudja jelenleg, illetve 3 éve az akkori friss telepítés után (E6410):

(#53174) weiss


weiss
addikt

Kösz az eredményeket.

(#53171) somasz: Igen, minden OK, ezért is nem akarom bántani feleslegesen.

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#53175) gari24


gari24
tag

Üdvözletem

Hozzámkerült egy Dell inspiron mini 1018 felraktam rá egy win7.t mert a szomszéd azt szerette,
Felmentem a hivatalos delll honlapra a driverekért.
Konkrétan a video driverrel van problémám . Telepítés közben azzal áll le hogy: A száítógép nem felel meg az előírt min. követelményeknek .
A win eszközkezelő keressen a neten ott meg nem talál semmit se.

Minden segítséget szívesen fogadok

(#53176) kisza25 válasza szaszandras (#53173) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

az egyiknél 1000MB a másiknál 500MB volt beállítva, szerintem azért ilyen nagy az eltérés

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#53177) somasz válasza weiss (#53174) üzenetére


somasz
Topikgazda

Akkor még egy chipset driver frissítést néznék meg.

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#53178) kromatika


kromatika
veterán

Sziasztok.Szeretnék érdeklődni hogy Latitude e 5530 ban megy e mSATA ssd a WWlan helyen?Van valakinek ebben tapasztalata?

(#53179) soldi3r válasza kromatika (#53178) üzenetére


soldi3r
veterán

nem.

E30 (oo=[][]=oo)

(#53180) volvoguy válasza haxxika (#53166) üzenetére


volvoguy
addikt

Köszi a választ, mindjárt reagálok rá érdemben, de előtte egy kérdés.
23fokos lakásban mi számít "normális" hőmérsékleti értéknek, ha mondjuk csak az asztal van megnyitva, tehát nem csinálok semmit a géppel? Az 58-60fok jónak számít?

Asus P8H67, Core i3 2120 (3,3Ghz), RAM 2x4GB 1333Mhz, Sapphire HD6850 1GB, 500GB Seagate Sata3, Sharkoon Vaya + BenQ G2020HD 20" - Nexus S 4.0.3

(#53181) Kobak 27 válasza volvoguy (#53180) üzenetére


Kobak 27
tag

Az szerintem nagyon nem normális. Nem tudom milyen géped van, nekem alap helyzetben a 7559-es 32-35 fok körül van Aida szerint, ha jól emlékszem. Max terhelés alatt megy csak fel 65°C körülre. Ott valami nincs rendben.

(#53182) somasz válasza volvoguy (#53180) üzenetére


somasz
Topikgazda

Én erre azt mondom, hogy a terheléses teszt a mérvadó.
Nem tudjuk, hogy "üresjáratban" mi pörgeti a procit, vinyót, és ha igen, mennyire.
Minden driver a helyén? Win update? Hülye comodo nem teker a háttérben?
Amúgy ez a hőmérséklet 6430-nál nem kirívó, ha mondjuk régi a hűtő.

[ Szerkesztve ]

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#53183) volvoguy válasza somasz (#53182) üzenetére


volvoguy
addikt

Csináltam terheléses tesztet, 17 percig futtattam...

- Throttling végig 0%
- Maximum CPU hőmérséklet 69fok volt...

Asus P8H67, Core i3 2120 (3,3Ghz), RAM 2x4GB 1333Mhz, Sapphire HD6850 1GB, 500GB Seagate Sata3, Sharkoon Vaya + BenQ G2020HD 20" - Nexus S 4.0.3

(#53184) somasz válasza volvoguy (#53183) üzenetére


somasz
Topikgazda

Aida64?
Akkor az nagyon jó és nem kell vele foglalkozni. Ezek szerint amit te üresjáratnak véltél az nem üres volt. További kérdésekre válasz?

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#53185) lord.lakli


lord.lakli
őstag

Precision M6800-ast hová érdemes vinni tisztíttatni, pasztázni?

(#53186) soldi3r válasza lord.lakli (#53185) üzenetére


soldi3r
veterán

Csinald magad. Az a biztos :)

E30 (oo=[][]=oo)

(#53187) yanna válasza lord.lakli (#53185) üzenetére


yanna
őstag

Gariban nem megy?

(#53188) lord.lakli válasza soldi3r (#53186) üzenetére


lord.lakli
őstag

Ahogy néztem a félgépet le kell bontani. Ha még csak az alját kellene menne, de még a billentyűzetet is :O

(#53187) yanna: gari erre is jó? Működik, nincs gond vele, de már 2 éves, így gondolom nem ártana neki egy kis takarítás.

(#53189) yanna válasza lord.lakli (#53188) üzenetére


yanna
őstag

Nem tudom, csak arra gondoltam, hogy melegedési problémával kapcsolatban mehet a dolog esetleg.

(#53190) volvoguy válasza somasz (#53184) üzenetére


volvoguy
addikt

Igen, Aida! Úgy érted, valami pörgeti a procit, ezért az "üresjárati" 58-60fok, amikor csak az asztal van megnyitva, és nem a hőelvezetéssel van a gond?

Egyébként a terheléses teszt alatt az orrom közelebbdugva, egyáltalán nem éreztem égett szagot. A venti ugyan melegete fújt ki, kissé talán műanyag jellegű, de sokkal, sokkal kevésbé volt az, mint amit (ahogy írod) üresjáratnak véltem...

Asus P8H67, Core i3 2120 (3,3Ghz), RAM 2x4GB 1333Mhz, Sapphire HD6850 1GB, 500GB Seagate Sata3, Sharkoon Vaya + BenQ G2020HD 20" - Nexus S 4.0.3

(#53191) somasz válasza volvoguy (#53190) üzenetére


somasz
Topikgazda

Igen, ezt gyanítom.

Feladatkezelőben monitorozd, mi megy a háttérben!
Nézz rá a windows update-re, nincs-e valami frissítés, amit a háttérben akar letölteni/telepíteni!
Nézz rá az eszközkezelőre, van-e kérdőjeles eszköz!
Nézz rá Dell Command Update-tel, van-e valami friss driver!
Lődd ki próbából a Comodót! Hirtelen ennyi.

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#53192) Kobak 27


Kobak 27
tag

Gyorsan kérdezek egyet én is.
Ilyet használt már valaki?
Esetleg más, akár olcsóbb módszer arra, hogy 1-nél több külső monitort tudjak rákötni?
Rákötnék a dokkolóra 2 monitort és csak a gépet vinném magammal, ha szükséges, így nem kellene mindig dugdosni a dolgokat, csak a dokkolót csatlakoztatnám.

Bármilyen tapasztalat, más ötlet?

(#53193) kromatika válasza soldi3r (#53179) üzenetére


kromatika
veterán

:R

(#53194) soldi3r válasza Kobak 27 (#53192) üzenetére


soldi3r
veterán

A link nalam nem mukodik, de ha egy PR02X volt rajta, akkor annak mukodnie kene 2 monitorral is.

E30 (oo=[][]=oo)

(#53195) mghltm válasza soldi3r (#53194) üzenetére


mghltm
addikt

ezt akarta linkelni

still 4 sale https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mghltm/index.html || http://www.youtube.com/watch?v=85VErvTqgWc

(#53196) somasz válasza mghltm (#53195) üzenetére


somasz
Topikgazda

Jók a visszajelzések róla. :))

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#53197) Kobak 27


Kobak 27
tag

Nem tudom miért nem működött a link, de az érdekes, hogy a magyar dell honlapon azt írják hamarosan, a dell.com -on pedig itt van.
Konkrétan a Dell D3100-as dokkolóra gondoltam.
Talán most jó lesz a link: [link]

Nem olcsó, főleg itthon, 46.000 ft körültől indul, de kint 110 dollár körül van, ami már foghatóbb.
Ja, 7559-eshez keresgélek.
Ami még érdekes, hogy itthon amit érkezőnek ír, az más kiosztású, mint ami kint elérhető. Elképzelhető, hogy tényleg érkezik valami újabb. Arra azt írják, hogy 4K-s monitort is rá lehet kötni display porton keresztül.

Egy ilyen dokkolónál mennyire bírja a gép, hogy meg kell hajtania a saját meg mondjuk még 2 külső monitort is?

[ Szerkesztve ]

(#53198) adamssss


adamssss
veterán

Sziasztok!

Most ha lecsukom a fedelet és tápról megy a gép azt állítottam be, hogy ne csináljon semmit. Viszont szeretném, ha minden egyes nyitásnál új kérné a jelszót. Ezt be tudom valahogy állítani?

Köszi

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#53199) Mikulásbá válasza adamssss (#53198) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Mielőtt lehajtod Win+L gomb?

(#53200) adamssss válasza Mikulásbá (#53199) üzenetére


adamssss
veterán

Vilagos, de lusta ember vagyok. :)

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Dell notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.