Hirdetés

2024. június 7., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD Catalyst™ driverek topikja (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#35851) Tomdriver válasza atius (#35850) üzenetére


Tomdriver
őstag

Nem működik AB ezekkel az új driverekkel és így nagyon meg van lőve aki tuningolni szeretne de 2xx vagy 3xx kártyája van. Se Wattman, se AB. És félő hogy más tuningprogramot sem fogad el, pontosabban azok nem "nőttek" fel a VGA driveréhez.
Pedig AB-t szerettem játékok alatt is monitorozásra, hát ez felejtős.

Abu, nincs valami ötleted?

(#35852) _DiEGO_ válasza schottgun (#35838) üzenetére


_DiEGO_
őstag

Szedd le a http://driver_booster.hu.downloadastro.com/ programot , ennél csodálatosabb dolog nincs ! Csak odakell figyelni a telepítésnél , nemcsak tovább-tovább , mert akkor mást is feltelepít ;)
Lehetőleg csakis teljes-verziót használj ! Nem kell mindig a legújabbat használni :U

(#35853) mmdms válasza Tomdriver (#35851) üzenetére


mmdms
addikt

Nekem sincs wattman (7850), de ab működik szépen, ha jól tévedek a 270x is első generációs gcn.

ElGuRuLt a GyoGySzErEm...VaGy CsAk FoRDíTvA VeTtEm Be?

(#35854) Tomdriver válasza mmdms (#35853) üzenetére


Tomdriver
őstag

Mázlista vagy. Nálam talán a 16.12.1 driver amivel nem akadt össze, értem ez alatt, hogy stabilan működtek az előre beállított profilok, ha átkapcsoltam egyikről a másikra nem fagyott ki s kép, stb.

Most a legújabb drivernél (17.6.2) AB el sem akarta menteni az OC beállításokat, vagy ha nagy nehezen ráerőszakoltam mégsem azon az órajelen ment, csak alapon. :U
Kész vagyok ettől... hogy lesz így Vegám? :D

(#35855) mmdms válasza Tomdriver (#35854) üzenetére


mmdms
addikt

win10? Nálam 8.1 van.

ElGuRuLt a GyoGySzErEm...VaGy CsAk FoRDíTvA VeTtEm Be?

(#35856) Tomdriver válasza mmdms (#35855) üzenetére


Tomdriver
őstag

Jaja. :K
De már 8.1-et nem tenném vissza emiatt. :(

(#35857) N@idia


N@idia
őstag

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni driver ügyében. Adott egy RX580 kártya amihez nekem win8.1 driver kellene, de a gyártó oldalán valamiért nem támogatott a win8.1 ez még is hogyan lehetséges ? A nála régebbi win7-hez van és win10-hez, de win8.1-hez meg nincs driver ? :Y :Y Örülnék, ha valaki elmondaná, hogy miért nem támogatja ezt a windows-t az RX580. :W :W Ha ezt tudom hogy nem támogat dolgokat inkább 480-at veszek :O

Semmiben sem nyilvánul meg olyan világosan az emberek jelleme, mint a játékban.

(#35858) MasterMark válasza N@idia (#35857) üzenetére


MasterMark
titán

Ugyanazt a 17.6.2-est adja be mindkettőre szerintem. A Win 10-es driver-rel nem megy egyébként, vagy mi a gond?

Switch Tax

(#35859) mmdms válasza MasterMark (#35858) üzenetére


mmdms
addikt

32 bites valóban nincs 8.1-hez, lehet a kollégának pont az kell.

[ Szerkesztve ]

ElGuRuLt a GyoGySzErEm...VaGy CsAk FoRDíTvA VeTtEm Be?

(#35860) wolfman


wolfman
veterán

Sziasztok! Nem olvastam vissza, de másnak se működik a Speciális menüpont a kijelző kalibrációs beállításokkal??? Engem felettébb bosszant!

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#35861) MK VII válasza mmdms (#35859) üzenetére


MK VII
veterán

64-gyes sincs...

(#35862) Tomdriver válasza Tomdriver (#35854) üzenetére


Tomdriver
őstag

Vissza kell vonjam amit az előbb írtam.

Lehet az előre beállított AB profilok volt a gond, de újbóli telepítés és minden beállítást újra kezdve már nem akad össze a 17.6.2-vel, ez nekem nagy öröm és bódogság. :C

Tehet ezennel kijelentem, hogy Win 10/64, AMD 17.6.2 és Afterburner 4.3.0 szépen működnek együtt. (egyelőre :D )

(#35863) bozont válasza MK VII (#35861) üzenetére


bozont
veterán

Valami bug lehet az oldalon, a driver lapján ott a link a 8.1-es verzióhoz: [link]

mod.: Oké, nem szóltam, az 500-as széria nem támogatott a 8-on. Az okát nem tudom. :F
"AMD Radeon™ R9 Fury, Radeon™ Pro Duo and Radeon™ RX 400 Series are only supported by Radeon Software Crimson ReLive Edition on Windows 7/8.1/10 64-bit. AMD Radeon™ RX 500 Series graphics are only supported by Radeon Software Crimson ReLive Edition on Windows 7/10 64-bit."

[ Szerkesztve ]

(#35864) N@idia válasza mmdms (#35859) üzenetére


N@idia
őstag

64-es kellene de semmilyen driver nincs 8.1-hez ez egyszerűen nevetséges :W

Semmiben sem nyilvánul meg olyan világosan az emberek jelleme, mint a játékban.

(#35865) AtHoS válasza N@idia (#35864) üzenetére


AtHoS
nagyúr

W7 vagy W10 verzió nem települ W81 alatt?

read-only mode on the forum

(#35866) N@idia válasza AtHoS (#35865) üzenetére


N@idia
őstag

Egyik sem települ azt írja nem támogatott kompatibilitás móddal sem ez egyszerűen nevetséges, hogy csak win7-et vagy win10-et használhatok. Egyenlőre marad a win10, de ha végre lesz win8.1 driver ehhez a kártyához is akkor majd újra megpróbálom. Számomra óriási csalódás az AMD az Nvidia után egyedül a freesync monitor miatt marad a kártya... :W

Semmiben sem nyilvánul meg olyan világosan az emberek jelleme, mint a játékban.

(#35867) Szeszkazán


Szeszkazán
senior tag

Sziasztok,

Egy kérdés, driverből naprakész vagyok, de sehol nem tudom állítani, hogy a filmezés alatt ne csinálja ezt a hülye dinamikus háttér világítás állítását. Hol lehet ezt kikapcsolni? Zavaró hogy a sötét jelenetnél leviszi, csak a TV re csinálja HDMI-vel van össze kötve.

(#35868) TIT válasza N@idia (#35866) üzenetére


TIT
veterán

Valahol írták,hogy 8.1-el nem akarnak foglalkozni mert feleslegesnek tartják,inkább a 10-re összpontosítanak,csak ilyen alapon a 7 se legyen támogatva.
De ha gondolod add el az 580-at,5 perc alatt megveszik 120-ért is.

[ Szerkesztve ]

(#35869) MasterMark válasza N@idia (#35866) üzenetére


MasterMark
titán

De miért akarsz amúgy 8.1-et? Milyen oka van?
A 10-el mi a gond, hogy esetleg normálisan ki is használja a kártyádat?

Szeszkazán: Ezt a TV csinálja, nem a driver.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#35870) MK VII válasza N@idia (#35866) üzenetére


MK VII
veterán

Mégis mi az óriási csalódás benne?
Sosem értettem az ilyen Nvidia fanatikusokat, hogy mi az istenért vesznek AMD kártyát, ha utána csak mocskolni tudják... :U

(#35871) N@idia válasza MK VII (#35870) üzenetére


N@idia
őstag

Nem vagyok nvidia fanatikus, de driver terén nagyon le van maradva az amd. Azért vettem AMD kártyát, mert olcsón hozzá jutottam egy 144hz-es freesync monitorhoz gondoltam kipróbálom, ami nagyon jól működik ezzel nincs is gondom, de azzal igen hogy valami video scheduler internal error hibát dob a windows 10 és win7-nél is előjön friss telepítés után is. Az óriási csalódás az hogy nem támogatja a win8.1-et :(((

(#35869) MasterMark
Azért akarok win8.1-et használni, mert a gépem azt támogatja nem mai darab már és eredeti is a windows-om.

[ Szerkesztve ]

Semmiben sem nyilvánul meg olyan világosan az emberek jelleme, mint a játékban.

(#35872) MasterMark válasza N@idia (#35871) üzenetére


MasterMark
titán

A géped melyik része "támogatja" azt?

Switch Tax

(#35873) N@idia válasza MasterMark (#35872) üzenetére


N@idia
őstag

Leginkább az alaplapom :K

Semmiben sem nyilvánul meg olyan világosan az emberek jelleme, mint a játékban.

(#35874) MasterMark válasza N@idia (#35873) üzenetére


MasterMark
titán

Az alaplapodnak nem kell támogatnia semmit.

Specifikációból ahogy nézem Realtek hangkártya, azzal nem lehet gond. A Broadcom lan az érdekes, de szerintem azzal sem lesz gond. Pár SATA meg USB3 ASmedia, ehhez is van Win 10 driver. Ezen kívül mindent a Z77 visz, amihez van Win 10 support.
Akkor hol a gond?

Normálisan fel kellene driverezd a Win 10-et, nem pedig ráhagyni a béna WU-ra, és rendben is lenne.

Egyébként az Asrock oldalán is van hivatalos Win 10 támogatás, szóval ezt nem tudom honnan vetted.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#35875) wolfman válasza N@idia (#35873) üzenetére


wolfman
veterán

Ezt most én sem nagyon értem. Ami támogatja a win8-at, az a 10-et is fogja, sőtt!

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#35876) MK VII válasza N@idia (#35871) üzenetére


MK VII
veterán

Nincs lemaradva driver terén az AMD egyáltalán.. Ez ilyen régóta berögzött dolog, hogy, ha valami van az AMD-vel akkor szar a driver...
Egyáltalán nem rosszak a driverei...
Picit higgadj le szerintem, aztán megkedveled az AMD-t is... Csak ne idegből ronts neki szegény kártyának.. Windows 8.1-gyet meg tényleg nem értem miért erőlteted.

(#35877) N@idia válasza MasterMark (#35874) üzenetére


N@idia
őstag

Most épp ezt csinálom a gyártó oldaláról szedem le a drivereket aztán mindent felrakok újra aztán meglátjuk :K

Semmiben sem nyilvánul meg olyan világosan az emberek jelleme, mint a játékban.

(#35878) Szeszkazán válasza MasterMark (#35869) üzenetére


Szeszkazán
senior tag

Régebbi driver nem csinálta és a TV OS is maradt a régi.

(#35879) MasterMark válasza Szeszkazán (#35878) üzenetére


MasterMark
titán

Így állítsd be:

Illetve ITC feldolgozás kikapcs.

szerk.: Ja meg ezt kikapcs:

N@idia: Szuper.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#35880) Szeszkazán válasza MasterMark (#35879) üzenetére


Szeszkazán
senior tag

Köszönöm, ez lesz az!

(#35881) Pityu.


Pityu.
nagyúr

Érdemes drivert cserélgetni,vagy ha minden tökéletesen megy akkor nem érdekes? xfx rx480 17.4.4 van fent de látom mióta fel raktam nem sok másik jött ki.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#35882) MasterMark válasza Pityu. (#35881) üzenetére


MasterMark
titán

Ami nem romlott el, azt nem kell megjavítani.

Ha van kedved kísérletezni, akkor lehet haladni mindig a legújabb driverrel, de akkor készülj fel rá, hogy lehetnek gondok.

Én ha fent van egy jól működő driver, akkor nem váltok addig, amíg valami nem indokolja, vagy újra nem rakom a gépet.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#35883) Lacccca87 válasza Pityu. (#35881) üzenetére


Lacccca87
addikt

Csak ha játék vagy alkalmazáshoz jön javítás amit használsz, vagy ha általános teljesítmény javulást igérnek.

Legalábbis én csak akkor cseréltem eddig.

Mondjuk hogy most 470 ről 270x re váltottam így már nem tartom fontosnak a cseréket.

(#35884) Pala válasza Pityu. (#35881) üzenetére


Pala
veterán

En meg 16.8.2-ot hasznalok es tokeletes, semmi okat nem latom a cserenek. Ne foglalkozz a verzioszamokkal. Mukodik ugy, ahogy szeretned? Ha igen, akkor nincs miert frissiteni. Ha nem, akkor lehet nezelodni ujabb driver utan.

[ Szerkesztve ]

(#35885) Lacccca87 válasza Pala (#35884) üzenetére


Lacccca87
addikt

Hát ahhoz a driverhez képest az RX4/5 széria simán gyorsult már 10-15% átlagban, szóval nem ennyire egyértelmű.

(#35886) TIT válasza Lacccca87 (#35885) üzenetére


TIT
veterán

+jópár hibát javítottak,de van még.

(#35887) Pityu.


Pityu.
nagyúr

Akkor nem nyúlok a mostani driverhez :)

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#35888) mmdms válasza Lacccca87 (#35885) üzenetére


mmdms
addikt

Nálam a FC3 10-15 fps-el többel megy a 17.6.1 óta, pedig tuti nem erre a játékra optimalizálják, és ez csak egy 7850. Általánosságban meg az inputlag drasztikusan jobb lett minden játékban. Eddig a jóarégi elvét követtem mindig, de egy ideje amint van új, már megy is fel.
Ezzel az uccsóval viszont minden indításnál hibaüzi, az explorer.exe leállt, xxxxxxxx memóriacímet nem tudja olvasni. Mindent visszavettem alapra, memtest szerint sincs baj a memóriákkal. Tanácstalan vagyok mit kellene kipróbálni.

ElGuRuLt a GyoGySzErEm...VaGy CsAk FoRDíTvA VeTtEm Be?

(#35889) Tomdriver válasza mmdms (#35888) üzenetére


Tomdriver
őstag

Rakd vissza a 17.6.1-et ha azzal jó minden, uccsóhoz meg lehet még valami Win vagy hardver frissítésed hiányzik, várni kell vele akkor.

[ Szerkesztve ]

(#35890) morfondőr


morfondőr
őstag

Üdv!
Van egy gépem, amiben egy ősrégi Radeon HD3650 kártya van, és Win10. Két kijelző: egy monitor DVI-DSUB és egy TV DVI-HDMI átalakítóval van rákötve. Korábban volt kép a TV-n most viszont fel sem ismeri. A monitor mindkét kimenetre dugva működik. Gondolom valami driver dolog lehet (Win frissítések?), eddig csak az alap driver volt fent, amit a Win10 magának felrakott, gondoltam feldobok egy komplett csomagot, viszont ehhez a kártyához az AMD oldalán csak Win 8-ig van driver. Mit tudnék telepíteni? Esetleg ötlet, hogy miért nem látja a TV-t?
Előre is köszi a segítséget!

Steam/Uplay/Origin/GOG: racka_HUN /// Nintendo: SW-1554-0800-8714

(#35891) mmdms válasza Tomdriver (#35889) üzenetére


mmdms
addikt

Van egy frissítés ami nem hajlandó felmenni, ez lenne a bibi?

ElGuRuLt a GyoGySzErEm...VaGy CsAk FoRDíTvA VeTtEm Be?

(#35892) Tomdriver válasza mmdms (#35891) üzenetére


Tomdriver
őstag

Milyen frissítés?

Néha sokkal összetettebb a dolog sajnos, ha visszaolvasol vannak furcsa és megmagyarázhatatlan anomáliák egyeseknél, aminek okára soha nem jövünk rá és könnyen ráfogjuk user error.
Pedig lehet nem az.
Mindég megkérdezzük, hogy a korábbi driver DDU-val és csökkentett módban lett e leszedve, de sokszor az sem mindegy honnan töltötted le a legfrissebb DDU-t...
A vége legtöbbször az, hogy "format C" és teljes reinstall - ez ha nincs hibás hardver a PC-dben talán segíteni fog, csak hát macerás. Azért írom hogy talán, mert lehet a hibátlan hardveredhez sérült vagy régebbi drivert teszel fel és kezdődik előröl a tortúra, mert összeakad a karid új driverével.
Sajnos sokszor csak kísérletezgetés ez és nincs semmi garancia rá, hogy mindég minden tökéletesen működni fog.
De azért ne keseredj el..:)

A legbiztosabb megoldás amit itt is már többen javasoltak: Mindég azt a drivert használd amivel hibátlanul működik a géped és ne frissítsd addig amíg nincs szükséged rá pl. egy új játék miatt! Kipróbálhatod a legfisebbet persze, de ne csodálkozz ha valami nem fog stimmelni - ilyenkor minden lázadozás nélkül térj vissza a korábbi beválthoz. :R

[ Szerkesztve ]

(#35893) mmdms válasza Tomdriver (#35892) üzenetére


mmdms
addikt

Közben leszedtem a vga drivert, így felment a frissítés (most már láttam h amd sm bus vezérlő volt), visszaraktam ugyanazt és voilá, müxik.
Jó tipp volt, köszi! :)

ElGuRuLt a GyoGySzErEm...VaGy CsAk FoRDíTvA VeTtEm Be?

(#35894) Tomdriver válasza mmdms (#35893) üzenetére


Tomdriver
őstag

Na, ennek örülök! :C
Akkor most hagyj mindent így. :D

[ Szerkesztve ]

(#35895) Pityu. válasza mmdms (#35888) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Most nekem nem jött át akkor melyik volt az azuccsó? mert ha a kiadás akkor az általad említett 17.6.1
Próbáltad akkor a 17.4.4 et is?Különbséget érzetél sokat?

[ Szerkesztve ]

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#35896) TIT válasza mmdms (#35893) üzenetére


TIT
veterán

Nekem a laptopnál szórakozik az.

(#35897) pingwin92


pingwin92
aktív tag

Üdv!

Nem találtam jobb helyet a kérdésemnek, úgyhogy most ide írom. :)

Ha egy rendes freesync képes karira (mondjuk RX 460) rákötök 2 monitort, amiből csak az egyiken támogatott a freesync, és a képet duplikálom, akkor mi lesz? Nem lesz freesync egyiken se, vagy meg tudja oldani, hogy az egyiken igen, de a másikon nem?
Mert, ha jól tudom, ha a két monitort nem tükrözöm, hanem csak kiterjesztem, akkor meg tudja ezt így oldani, csak nem tudom, mi van, ha tükrözöm.

Előre is köszi a segítséget! :R

(#35898) Tomdriver válasza pingwin92 (#35897) üzenetére


Tomdriver
őstag

Szia,
a freesync technológia csak azokon a monitorokon fut amit erre terveztek, ehhez szükséges a driveres támogatás úgy a GPU mint a monitor részéről.
Te hiába terjeszted ki vagy kettőzöd (tükrözöd) az erre képes monitor képét egy másikra, attól az még nem lesz képes freesync módon megjeleníteni, mert a másiknál nincs meg a GPU driver támogatás hozzá, valamint a monitor technikailag és szoftveresen sincs felkészítve rá.

(#35899) pingwin92 válasza Tomdriver (#35898) üzenetére


pingwin92
aktív tag

Ehh, ezt értem.
Azt kérdeztem, hogy duplikálásnál tudja-e külön kezelni a két monitort, és legalább azon a monitoron ne szakadozzon a kép, amelyik freesync képes, vagy ilyenkor azt mondja, hogy akkor egyik se lesz freesynces, és mindkettőn szakadozni fog a kép mondjuk játék közben.

(#35900) cintula187


cintula187
addikt

Sziasztok!

Mi lehet az oka(i) hogy a wattman néha elfelejti a power limit beállításokat? Mást nem.

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD Catalyst™ driverek topikja (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.