Hirdetés

2024. május 17., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD Catalyst™ driverek topikja (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#36351) Gyuri27 válasza AtHoS (#36350) üzenetére


Gyuri27
félisten

Én sem. De se default, se változtatott kombóra sem inditja el az overlay-t.
Az msi after+riva megy gond nélkül.

Amd - Radeon - Ryzen

(#36352) Lacccca87 válasza Gyuri27 (#36351) üzenetére


Lacccca87
addikt

Próbáld meg hogy töröld az msi after+riva kombót. Szerintem úgy működni fog.

(#36353) AtHoS válasza Lacccca87 (#36352) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Na afterburner setup sincs nálam, tehát az sem kavarhat be itt, ha egyáltalán van ilyen hatása

read-only mode on the forum

(#36354) Gyuri27 válasza Lacccca87 (#36352) üzenetére


Gyuri27
félisten

Előtte nem volt fent.
DDU f8 kombóval legyalultam a drivert. Vissza és így se működik.
Nyilván valahol nálam a gond (vagy nem), másnak is van ilyen problémája [link]. Ettől függetlenül az msi meg tud írni egy normális monitorozó progit (mert nekem csak ez kéne, az állítgatás nem). Az amd meg nem tud megirni.

Amd - Radeon - Ryzen

(#36355) Lacccca87 válasza Gyuri27 (#36354) üzenetére


Lacccca87
addikt

Most akkor modjam azt hogy AMD meg tudja irni csak azért mert nálam meg működik?
Azt se értem mit akarnak egyesek annyira monitorozni, vagy miért tölti el jó érzéssel őket, de ez mind1.
Ha nem megy az overlay töltsd le az AMD linket a moblra és ott töb infot is láthaszt grafikonnal is historikusan, nem csak az adott pillanatot ( igaz van vagy 2s késés a valós idejühöz képest)

(#36356) Gyuri27 válasza Lacccca87 (#36355) üzenetére


Gyuri27
félisten

Mivel többeknek van problémája ezek szerint nem tudja megirni.
A monitorozás szög egyszerű mutatvány. Lásd cpzu, gpuz, coretemp, aida stb-stb.
Na hát ez nem megy.
Mindegyik ilyen program müködik nálam hibátlanul.

[ Szerkesztve ]

Amd - Radeon - Ryzen

(#36357) Lacccca87 válasza Gyuri27 (#36356) üzenetére


Lacccca87
addikt

A linkelt fórum szerint van 3 ember aki jelezte.
Én azért megnézném friss WIN-el is a helyedben, ha van rá lehetőséged, mivel irtad hogy DDu-t hasnálsz így elég nagy a valószínüsége hogy galibát okozott.

(#36358) TIT


TIT
veterán

Nekem még nem okozott a ddu galibát,ellenben a sajátjával+a cleanerével,ami minden vackot benne hagy.

(#36359) Gyuri27 válasza Lacccca87 (#36357) üzenetére


Gyuri27
félisten

2 hetes az os. Szóval nem koszos.
Persze, hogy ddu-t használok ha nem akarok szemetet.
Amúgy elsőre az előző driverről (11.4) lett frissitve (automata frissités). Akkor sem működött.

Aztán szépen takarítás és úgy fel a drivert.

Ha te vagy bárki segíteni szeretne nézzen be pls a regisztribe HKLM-Software-amd és nézzétek meg az értékeket az enyémhez viszonyítva. Thx. Ha nem elmélkedhetünk, hogy miért nem megy (minden más monitorozó progi meg igen).
[kép][kép][kép][kép][kép]

TIT: true. Persze nyilván nem is lehet minden retket leszedni fullon működő os alól. Azért csökkentet módban futtatjuk a ddu-t. Aztán azért megyünk rá még valami regisztry tisztitóval is.

[ Szerkesztve ]

Amd - Radeon - Ryzen

(#36360) Lacccca87 válasza Gyuri27 (#36359) üzenetére


Lacccca87
addikt

Párszor már le lett irva hogy olyan dolgokat is eltávolíthat amit nem kellene és nem véletlenül maradnak ott.
De ez most mind1.
Ha hazaértem megnézem a registryt, hátha találunk valami eltérést. ( gondolom Win 10 64 bit? )

(#36361) Gyuri27 válasza Lacccca87 (#36360) üzenetére


Gyuri27
félisten

Win7 64. De szerintem ez nem igazán számít.
Amúgy az amd is ajánlja a ddu-t a teljes pucoláshoz.

De mint mondtam már elsősre se ment. Akkor még nem volt ddu futtatva. Mivel a rendszer pár napos.

Amd - Radeon - Ryzen

(#36362) belaazallat válasza Shkiz0 (#36344) üzenetére


belaazallat
addikt

Kösz! Így már megy! :)

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#36363) Lacccca87 válasza Gyuri27 (#36361) üzenetére


Lacccca87
addikt

Nekem Win 10 van szóval így nem tudok segíteni, lehet a 7-es el van valami gubanc akkor.

(#36364) Gyuri27 válasza Lacccca87 (#36363) üzenetére


Gyuri27
félisten

Fene tudja. Bár amit linkeltem ott 10-el nem ment.
Azért azt nézd meg pls, hogy ami nálam false-ként megy ott nálad mi a szitu.

Amd - Radeon - Ryzen

(#36365) AtHoS válasza Gyuri27 (#36364) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Na igen, W10 x64 nálam is

read-only mode on the forum

(#36366) VGYke


VGYke
addikt

Sziasztok! Ez a fórum érvényes az Adrenalin Edition szoftverre is, vagy nyitott valaki újat?

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#36367) AtHoS válasza VGYke (#36366) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Tegnapelőttől annak folyománya az Adrenalin, de ugye ez "csak" egy elnevezés, tehát nem igen lesz másik topik, na már ugye a részletező cikkhez kapcsolódón kívül

read-only mode on the forum

(#36368) 5150


5150
aktív tag

Csekély 15 perce nézem....

"Az információ korában az evolúciós szelekció azokat tizedeli, akik képtelenek a hamis információt megkülönböztetni a helyestől"

(#36369) LLD


LLD
aktív tag

Jelentem Win 7 x64 en tökéletesen működik a monitorozás.(R9 280)

"A világon az emberi ész van a legjobban szétosztva. Mindenki meg van győződve róla, hogy neki egy kicsivel több jutott."

(#36370) Laca333 válasza Pityu. (#36349) üzenetére


Laca333
tag

Az előző legfrissebb driver volt fent.

(#36371) AtHoS válasza 5150 (#36368) üzenetére


AtHoS
nagyúr

És mennyi idő után szakítottad meg?

AV ráugrásakor szokott ilyen elhúzódás előferdülni és van 1-2 védelmi cucc ami nem túl villám...

read-only mode on the forum

(#36372) Gyuri27 válasza AtHoS (#36365) üzenetére


Gyuri27
félisten


Na idáig eljutottam.
De a performance monitoring sehol.
Kipróbáltam hs-ben, de ott se jött be.
Szóval hogy is működik ez?

Amd - Radeon - Ryzen

(#36373) Gyuri27 válasza Gyuri27 (#36372) üzenetére


Gyuri27
félisten

Bocsi. Szóval

Amd - Radeon - Ryzen

(#36374) AtHoS válasza Gyuri27 (#36373) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Ilyennek kellene lennie

Milyen VGA-val próbálkozol?

Radeon settings -> Játék -> Globális beállítások -> Teljesítmény felügyelet fül van egyáltalán nálad?

read-only mode on the forum

(#36375) Gyuri27 válasza AtHoS (#36374) üzenetére


Gyuri27
félisten

Igen az néztem minek kellene ott lennie.
Egy mis 550 nanóról van szó.

Mondjuk igazából csak a monitorozó kisablak érdekelne. :K

[ Szerkesztve ]

Amd - Radeon - Ryzen

(#36376) AtHoS válasza Gyuri27 (#36375) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Ugyanez látható nálam is, szóval érdekes, hogy neked nem dobja be a lehetőséget hozzá overlay-en :F .

read-only mode on the forum

(#36377) Laca333 válasza Gyuri27 (#36375) üzenetére


Laca333
tag

Az adrenalin telepítés és gép újra indítás után nekem se volt. Tegnap este bekapcsoltam a gépet és már működött. Fogalmam sincs miért van így.

(#36378) Madmax81 válasza Gyuri27 (#36375) üzenetére


Madmax81
aktív tag

Szia

Esetleg játék közben próbáld meg a Ctrl+Shift+O bill kombinációt és mindent látni fogsz ami érdekel a hőfokokat venti fordulatot memóriát

[ Szerkesztve ]

1956-2010 07.22 Varga László

(#36379) Pityu. válasza Madmax81 (#36378) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Ez benne van az új driverben?Mert ha jól tudom valami riva tuner vagy mi kellett ehhez eddig.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#36380) Gyuri27 válasza Madmax81 (#36378) üzenetére


Gyuri27
félisten

Nem adja, próbáltam. :N

Amd - Radeon - Ryzen

(#36381) AtHoS válasza Pityu. (#36379) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Benne van a 17.12.1 Adrenalin verzióban (ALT+R)

read-only mode on the forum

(#36382) Madmax81 válasza Gyuri27 (#36380) üzenetére


Madmax81
aktív tag

Nekem az alt-r nél Alt+R nél ez jelenik meg játékban is , nálam a ctrl-shift -o működik rendesen

[ Szerkesztve ]

1956-2010 07.22 Varga László

(#36383) Gyuri27 válasza Madmax81 (#36382) üzenetére


Gyuri27
félisten

Vga? Os?
Azért neked ott 5 menünek kellene lenni ha 480-t használod, nekem 4-nek.
Hidd el kipróbáltam már a gyorsgombokat.
Első driver. Nem lehet mindenen tökéletes. :DDD

Amd - Radeon - Ryzen

(#36384) Madmax81 válasza Gyuri27 (#36383) üzenetére


Madmax81
aktív tag

A Vga egy rx 480 xfx az oprendszer pedig Win 10 pro 64 bit , verzió 1709 ,oprendszer build száma 16299.125
Nálam csak akkor működig a gyorsbill ha az asztalon futó 8gadgetpack ki van kapcsolva

1956-2010 07.22 Varga László

(#36385) VGYke


VGYke
addikt

Sziasztok! Nem kifejezetten ide tartozik kérdésem, de bepróbálkozom!
Adrenalin Edition 17.12.1 újítás; AMD Link:

Android telefonra letölthető: AMD Link.
A PC elküldi az ugyanazon hálózaton lévő telefonra a VGA adatokat.
Csak nekem közbeszól az ESET Internet Security tűzfala. Ha kikapcsolom a tűzfalat minden szép és jó, de ha bekapcsolom, a PC-Android nem látja egymást.
Van közöttünk olyan fórumlakó társ, aki kipróbálta a fenti lehetőséget és megoldotta a tűzfal problémát?
Előzőleg feltettem kérdésem az Eset fórumban is, ott azt a javaslatot kaptam hogy tegyem a tűzfalat interaktív üzemmódba, ez egyéb bosszantó engedélyezgetések miatt nem jött be...

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#36386) Unlimited


Unlimited
aktív tag

Sziasztok!
HD 7870xt videókártya a HDMI csatin keresztül milyen hangot, illetve képet képes kiküldeni? Gondolok itt a full hd, vagy nagyobb felbontású képre, 5.1, 7.1 hangra. Képes rá a hardver, csak szoftver kérdése? Vagy? Köszi a választ!

(#36387) M.T. válasza VGYke (#36385) üzenetére


M.T.
senior tag

Nem lehet betenni a tűzfalnál a kivetélek közé?

(#36388) TIT válasza Unlimited (#36386) üzenetére


TIT
veterán

Szia!
[link]

5.1-et biztos,de szerintem megy a 7.1 ha van ilyen erősítőd.

(#36389) Szlavik


Szlavik
tag

Üdv Mindenkinek!

Egy kis segítségre lenne szükségem. Nemrég szereztem egy Sapphire RX580 4Gb nitro + Vga-t (Nagyon elégedett vagyok vele. Tegnap feldobtam az adrenalin drivert az előző driver helyett.
A lényeg, ami lényeg. Kicsit töltögettem Tube-ről. És valami elkezdte hajtani a GPU-t 100% loadra.

Semmit nem találtam a kezelőben. A GPU-z max loadot mutatott. De nem tudtam megfejteni a hiba okát.(a feladatkezelőben meg semmi)

Vagy azt, hogy milyen háttér alkalmazás ragadhatott be, hogy ekkora Loadot toljon. (gondolom a pöpec win 10 frissek is közre játszhatnak vagy csak egyszerűen driver hiba???).

De ilyen hibával még életemben nem találkoztam. Valaki valami ötlet? elég érdekes volt a hűtést fullon hallani. A VGA hőfok meg felmászott 74 fokra. (kicsit kimelegedett az ifjú úriember :C )

Azóta leszedtem az adrenalin új drivert. Régebbi verziót felrakni nem hagy. Szóval maradt control center nélkül.De ez így nem a megoldás kategória. Mert mondjuk nem tudom seed-ben hagyni a gépet, mert mi van ha csak úgy a semmiből elkezd felfőni megint.

Raktam fel anti malware-t. Semmit sem talált. Így most radeon control panel nélkül nyomom. tegnap már így nem melegedett. Vagyis nem mutatkozott a melegedés. De az, hogy most ez átmeneti vagy állandó????

Az azonnali VGA kérdésekben azt mondták, hogy bányász vírus. Én nem találtam semmit ilyesmit.

A CC leszedése óta nincs melegedés. De sehol nem találtam meg, mi volt az, ami 100% loadon tekerhette a VGA-t. ez így elég veszélyesnek tűnik. Főleg, hogy a korábbi verzió Driverrel nem volt ilyen hiba (Crimson17.11) De azt meg nem tudom, telepíteni, mert mindig a legfrissebb verziót akarja feltolni. (ezt sem igazán értem)

Szóval nincs ötletem. ......... :(

" A proci füsttel működik, ha kijön a füst, akkor Nem működik többet"

(#36390) Pokesz007 válasza Szlavik (#36389) üzenetére


Pokesz007
senior tag

Szia
Mivel szeded le a drivert?
Sokan hülyeségnek tartják a DDU DDU programot,de engem nem érdekel nekem nem volt vele gondom. Valakinek elvileg volt..
Próbáld meg ezt. Csökkentett módba szedd le mindenképpen a drivert. Újraindítás után,húzd ki a netkábelt (Ne frissítsen A WU az a biztos )
Itt egy kép,így legyen a beállítás.
Kép
Utána CCleaner progival nézesd át a registert.
RogueKiller_old64 Ezzel próbáltad a bányászvírus miatt. Nekem ez kapta el,mikor pörgette a videókártyát.

[ Szerkesztve ]

️️Hardverapró Mindörökké️️

(#36391) Fipike


Fipike
csendes tag

Sziasztok!

Segítségre lenne szükségem!
Nem tudom beállítani a catalystet a monitorom képernyő felbontásához ami 1920*1080 lenne, csak max 1600*1200 enged.

Itt a konfigom:

intel core2 q6600
2x1gb ram
asrock 4coredual-vsta
Sapphire Ultimate HD 3650 Silent PCIe
120gb ssd + 1tb vinyó

Kipróbáltam már mindent amit csak tudtam egyszerű felhasználóként, úgy irányítottak ide az azonnali vga -ás topikból!

Köszönöm előre is! :R :R :R

[ Szerkesztve ]

(#36392) Csupingo válasza Fipike (#36391) üzenetére


Csupingo
veterán

Akkor megkérdem itt is: megnézted már, nem két kimenet aktív a kártyán? Ha igen, akkor csak azt engedélyezd, amin a monitorod van. Ezután talán engedi feljebb is a felbontást, bár nem biztos. :) A másik pedig az egyedi felbontás létrehozása a driverben. Azt már megpróbáltad? (A monitor tudja, a kártya is tudja, úgy mennie kéne.)

Még az a kijelentésed se volt világos, hogy hiába állítasz a driverben felbontást, a monitoron nem változik.

A monitor oldaláról letölthetnéd a drivert ami tartalmazza a támogatott felbontásokat, az talán segít.

[ Szerkesztve ]

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#36393) Fipike válasza Csupingo (#36392) üzenetére


Fipike
csendes tag

Ne haragudj, nem igazán értem mit kérdezel!
Tök mindegy melyikre kötöm rá megy mind a kettőről a monitor, ha ez azt jelenti akkor 2 aktív kimenet van.
Jobb klikk - képernyő felbontás - itt ha képernyőnél legörgetem a két választási lehetőség van:
1. Általános nem PnP képernyő
2. Elérhető képernyő kimenet: ATI Radeon HD 3600 series
Viszont nem engedi kikapcsolni, vagy csak én nem látom! :))
Megpróbálom az egyedi felbontás létrehozása a driverben, bár mint mondtam ez nem igazán az én asztalom, nem veterán kétkerekű :DD

Mert nem az asztalkezelésnél állítottam hanem a saját vga kijelzőm-monitor jellemzői - pipa ki (EDID) - ekkor állítható a maximális felbontás és frissítési frekvencia,bárhová felhúzom a felbontást, ha visszamegyek az asztalkezeléshez még mindig max 1600*1200 enged.
Mondtam, hogy nem sokat értek ehhez, talán csak tökhülye nem vagyok! :DDD
A driver megvan már!

[ Szerkesztve ]

(#36394) Csupingo válasza Fipike (#36393) üzenetére


Csupingo
veterán

A (jobb klikk) képernyőfelbontásnál, a több képernyő résznél, az legyen, hogy megjelenítés csak itt. Olyankor csak 1 kimenet működik. Ha azt megcsináltad, akkor próbáld állítani a felbontást. Amit linkeltem oldalt onnan töltsd le a monitor driverét. Talán ha azt felteszed, megjelennek a támogatott felbontások.

Amúgy a képernyőfelbontás, speciális beállítások, monitor-nál mit ír? A monitor nevet, vagy pnp képernyőt, esetleg mást?

És telepítetted is a monitor drivert? Kiírta a nevét monitor tulajdonságainál?

[ Szerkesztve ]

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#36395) Csupingo válasza Fipike (#36393) üzenetére


Csupingo
veterán

Akkor itt neked mi van beállítva?

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#36396) Fipike válasza Csupingo (#36394) üzenetére


Fipike
csendes tag

Ha nem nyomok rá az észlelésre akkor alapból nincs másik kimenet megjelenítve.
Általános nem PnP-ét ír ki!

(#36397) Csupingo válasza Fipike (#36396) üzenetére


Csupingo
veterán

Akkor vagy a monitor drivert kéne feltenni, vagy általános pnp képernyőnek beállítani a monitort, talán az is elég.

[ Szerkesztve ]

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#36398) Fipike válasza Csupingo (#36395) üzenetére


Fipike
csendes tag

nagyon gyors vagy, alig tudlak követni!
gondolom a monitor illesztő programját kellene frissíteni, de nem csinál semmit, csak kiírja hogy naprakész!

nekem csak egy képernyő van
alatta pedig 3 sor (a több képernyős sor nincs)

(#36399) Fipike válasza Csupingo (#36397) üzenetére


Fipike
csendes tag

ha van időd ezek is leírhatnád nekem, hogy csináljam! :))

(#36400) Fipike válasza Csupingo (#36397) üzenetére


Fipike
csendes tag

amit drivernek nevezel az az illesztőprogram lenne?

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD Catalyst™ driverek topikja (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.