Hirdetés

2024. június 1., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD Catalyst™ driverek topikja (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#35701) R3nts


R3nts
senior tag

Szép napot Mindenkinek!Segítséget szeretnék kérni: 17.4.3-as driver van fenn, Win7 x64 alatt . Kiterjesztett asztal módban használom a PC-t HDMI-vel összekötve a TV-vel,(TV:HDMI-vel , monitor: DVI-vel kötve),mindkettő 1920X1080 60p-n megy. Valamelyik telepített programom elgányolt valamit és most a TV elindított filmek, áthúzott ablakok "lelógnak" a képről....a Windowsban a beállítások ugyanúgy 1920X1080p-t írnak mindkét kijelzőre,csak a TVn megjelenő kép, nem 1:1 pixel mapping, hanem kilóg,nagyobb....hol lehet ezt beállítani a Radaeon Settings-ben? :W

[ Szerkesztve ]

ASROCK B450PRO4,CorsairVengeance 3200MHz LPX2X8GB,RYZEN5 2600,WD S500G1B0C NVMe SSD+AXAGON CLR-M2,SapphireRadeon RX570/4GB Nitro+OC,FSP Hexa85+450W,ZalmanZ1NeoBlack,Alpenföhn BN BlackRGB,W10Pro/x64, Xiaomi Redmi Note 9Pro 6/128

(#35702) Lacccca87 válasza Pityu. (#35700) üzenetére


Lacccca87
addikt

Igen.

(#35703) dani_golf


dani_golf
tag

hello all
a kérdésem hozzátok :
adott egy 5850 es karim.fent a 16.2.1 es driver
most vettem egy LG 29UM68-P -t .. ugyebár ez 2560x1080 as
oké.a win abban is van. de plul ezt irja aki a win ..ez miért van?

másik a radeon beállitásoknál a gpu méretezést be illetve ki kapcsoljam?nemigazán vágom a jelentöségét.. és még vmi ..
a radeon beállitásainál kiirja hogy 75 hz

de plul a win az adaptertulajdonságoknál csak 60 ig mutatja és engedi a legördölüböl...

szerintetek? elöre is thx

(#35704) Kiratheonly válasza tippm86 (#35685) üzenetére


Kiratheonly
tag

Szia!

Nálam is van/volt ilyen gond. Több minden is közrejátszott. Most ott tartok, hogy tápcsere megvolt, a ház szellőzése rendben. Viszont észrevettem valami fura jelenséget. Egy 144Hz-es Benq-m van, amit ha lekorlátozok 100Hz-re, akkor semmiféle gond nem jön elő, minden műxik, semmi nem fagy ki. Neked mekkora tápod van, illetve milyen monitorod?

The pain you feel today is the strength you feel tomorrow.

(#35705) TIT válasza dani_golf (#35703) üzenetére


TIT
veterán

Hdmi-n nekem is csak 60-at engedett,displayporton lesz 75,de a driver kiírja,hogy hiba,a legnagyobb felbontást és képfrissítést nem tudja beállítani,pedig betudja.
Időközönként villan is a kép,1-2 weboldalnál pedig vibrál.

(#35706) dani_golf válasza TIT (#35705) üzenetére


dani_golf
tag

nagyon köszönöm az infot...akkor beruházok egy ilyenre is..csak hogy még több dolgot lehessen venni :D

(#35707) 5150 válasza Lacccca87 (#35695) üzenetére


5150
aktív tag

Ha ez igy volna, nem kellett volna winupdate után a "direkt" creator update-hez mellékelt AMD frissitést követően legyalulnom az egészet, mert ugye én is csak ráfrissitettem az előzőre. Ugyanis első körben az jelentkezett, hogy a játékok elindultak ugyan, de az összes gémben "összerántotta" a képet kb. az eredeti 2/3-ára és alsó-felső szegélyeket is kaptam mellékelve. Próbáltam igy játszani, de olyan input lagom lett, hogy alig ismertem rá a játékra. Az egérkezelés olyan lett, mintha taknyon csúszós zselén próbálná átverekedni magát a kurzor. A harmadik jelenség pedig az volt, hogy a kártya gpu órajeleit visszavette 2D-ben, a memóriákat viszont maximum órajelen járatta ha kellett, ha nem. DDU és creatoros driver install után megszűnt az összes ilyen cukiság és ismét jó lett minden. Pedig még tyúkot sem áldoztam (Szűzoltásra sem emlékszem, pedig azzal még csak csak meg tudtam volna békélni :D )

pityu - a driver detektálja a feltelepitett játékokat.

[ Szerkesztve ]

"Az információ korában az evolúciós szelekció azokat tizedeli, akik képtelenek a hamis információt megkülönböztetni a helyestől"

(#35708) dani_golf


dani_golf
tag

srácok tudnátok vhol ajánlani helyet ahol tudok venni 1.4 es display port kábelt? mindenhol csak 1.2 est találok.hamár vennék akkor a legjobbat szeretném...

(#35709) Lacccca87 válasza 5150 (#35707) üzenetére


Lacccca87
addikt

Már a 2. frissítésen esik át a WIn10 amióta fent van csak és kizárólag rátelepítéssel használom.
Eddig háromszor tettem kivétlet, amikor a gyári eltávolítót használtam és win restart után telepítettem fel az új drivert ( Omega driver megjelenésekor, ReLive driver megjelnésekor, 270X > 470 csere).

Ezen felül X1650XT óta csak AMD/ATI/RADEON vga-m volt/van, Win7/8.x/10 mindig rátelepítem.
Nálam semmi gond nem jelentkezik.
Biztos egyedi eset vagyok, vagy egyszerűen kihagyom a sok felesleges progit amit bekavarhat ( ilyen tisztító olyan takarító, ilyne OSD olyan FPS mérő stb...).
Egy két hibába belekóstolhattam én is de azok driver hibák voltk és javítva lettek anélkül hogy DDU-t vagy társait kellett volna használnom.

Egyébként onnantól kezdve hogy használtad a DDU-t imádkozhatsz hogy ha komolyabb módosítások vannak a driverben akkor továbbra is működjön minden.
Fogadni mernék amúgy hogy akinél ilyen hibák jönnke elő tuti használta a múltban is a DDU-t és társait.

(#35710) 5150 válasza Lacccca87 (#35709) üzenetére


5150
aktív tag

Egészségedre. És? Micsoda érvelés ez? Neked nem volt, másnak se lehet? Nekem meg gumi nem lyukadt ki még soha, akkor ilyen alapon kamu és összeesküvési elmélet minden erről szóló hiresztelés. Szerinted unalmukban irták és frissitik rendszeresen a DDU-t az alkotói? Leirtam mi történt és milyen anomáliákat tapasztaltam. Bocs de a tényeket valamiért előbbre sorolom, mint a találgatást takaritós fps mérős "felesleges programok" hatásairól, már csak azért is, mert friss, mókolatlan windowsról updateltem creatorra. Imádkozni nem szokásom, ha véletlen elbaszódik valami megoldom, plusz napi szinten csinálok mentést. Az ilyen DDU szerű programokat egyébként is mindenki "csak saját felelősségre" használgat szerintem. Windowson meg bármikor bármi elbaszódhat... vagy épp megy évekig gond nélkül, olyat is láttam néhol, hogy 4-5 éve nem volt reinstall és még élt :D

"Az információ korában az evolúciós szelekció azokat tizedeli, akik képtelenek a hamis információt megkülönböztetni a helyestől"

(#35711) wwenigma válasza 5150 (#35710) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Lehet másnak, aki okosabbnak hiszi magát mint amilyen.

Csak akkor volt memóriafrekis gondom (2D-3D órajel) amikor állítgattam és rátelepítésnél nem vette vissza, ilyenkor full eltavolitas (sajat uninstall) és telepites megoldotta.

[ Szerkesztve ]

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#35712) 5150 válasza wwenigma (#35711) üzenetére


5150
aktív tag

Veled nem tárgyalok. Túl sokat kötözködtél és provokáltál ahhoz, hogy akár egy betűdre is ügyet vessek most és a jövőben. Ezt az egy tisztázó észrevételt leszámitva 100%-os /ignore list első helyezett vagy részemről. Csak a miheztartás végett.

"Az információ korában az evolúciós szelekció azokat tizedeli, akik képtelenek a hamis információt megkülönböztetni a helyestől"

(#35713) MK VII válasza 5150 (#35712) üzenetére


MK VII
veterán

Mert Te mit csinálsz, már ne is haragudj?
A #35710-es hsz-ed az első betűtől az utolsóig provokáció.. :D
Mielőtt valakit végigmérsz előtte nézz már tükörbe.. :K

(#35714) wwenigma válasza MK VII (#35713) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Ez ilyen, ne foglalkozz vele. ;] Nem most es nem ma kezdte....

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#35715) Lacccca87 válasza 5150 (#35710) üzenetére


Lacccca87
addikt

Most hasonlóképpen mondhatom a te esetedre is hogy milyne érvelés az hogy nálad rossz volt?
Én is leírtam mit taspztatltam akkor azok is tények a te mondanód szerint.

Az meg igenis releváns hogy milyen egyéb állandóan futó háttérprogik vannak telepítve a gépre ( nálad nincs, másnál lehet), főleg a ReLive driver óta háklis rá a rendszer.

Én speciel legalább odaírtam hogy lehet hogy én vagyok a véletlen kivétel.

DDU-t meg nem "mindenapi" használatra készítették illetve frissítik, hanem utolsó lehetőségnek ha esetleg semmi más nem segítene már csak a WIN újratelepítése amire meg adott esetben nincs lehetősége a delikvensnek, és nem egy olyan egyszerű művelethez mint a driver frissítés.
Sokszor olyan dolgokat is töröl a registry ből amit nem kellene.

Én személ szerint egyszer próbáltam ki még WIN 7 nél hogy mire jó, és annyira jól sikerült hogy utána egy DX-es játék se indult el. De ez megint csak egy kivétel lehet, mert többen használják gond nélkül.

(#35716) Bigemperor


Bigemperor
senior tag

Sziasztok!
Sajnos nem bírom megoldani a problémát, egyenlőre a detektálása sem tiszta, lehet, hogy nem is jó helyen kutatok. Win 7 ultimate 64 bit az op. rendszer.
Kb. két napja nem működött a bsplayer, hibát ír ki minden lejátszásnál, nem teljesen világos, mi a szösz baja van, az mpc-hc is hibával indul, de az legalább továbbmegy.
Jelenleg a sima win élményindex videoszámítási hibával nem fut le, autós szimulátor játékok el sem indulnak.
Driverek elvileg legfrissebbek, hosszú ideje semmi hibám nem volt, nemrég feltettem próbaképp ugyan egy fifa 15-öt, de azonnal szedtem is le.
Ebből bármi megállapítható, amit írtam?
Segítségeteket előre is köszi.

[ Szerkesztve ]

(#35717) MK VII válasza Bigemperor (#35716) üzenetére


MK VII
veterán

Szia.. Ebből számomra csak annyi jön le, hogy a VGA kártyád beadta az unalmast..

(#35718) Bigemperor válasza MK VII (#35717) üzenetére


Bigemperor
senior tag

mivel tudom ezt legegyszerűbben tesztelni? gyanús, hogy szoftveres gebax is lehet.
R9 MSI 390 vga
i7 4770k proci
17.4.3 AMD Radeon szoftver

[ Szerkesztve ]

(#35719) MK VII válasza Bigemperor (#35718) üzenetére


MK VII
veterán

Egyáltalán milyen a géped? VGA milyen? Melyik Drivert próbáltad feltenni?
Sok mindent nem írtál le ami segítene behatárolni, hogy kb mi is lehet a hiba...

(#35720) Bigemperor válasza MK VII (#35719) üzenetére


Bigemperor
senior tag

Asus gryphoon alaplap, 2x8 GB Corsair vengeance 1600 ram, 1 Tb Hdd, 256 Gb SSD, de gondolom ezek nem olyan fontosak.

(#35721) MK VII válasza Bigemperor (#35720) üzenetére


MK VII
veterán

Próbálj ki egy régebbi drivert.. Mondjuk a 16.11.5-öt..

(#35722) Bigemperor válasza MK VII (#35721) üzenetére


Bigemperor
senior tag

Uninstall amd kompletten, ami egyenlőre jó, rápróbáljuk a drivereket újból. :R

(#35723) Bigemperor válasza Bigemperor (#35722) üzenetére


Bigemperor
senior tag

úgy tűnik, ez segít.

(#35724) CHaooSS


CHaooSS
őstag

Hali

ReLive nem akar működni.. előző nap még vettem fel, de ma már nem működik.. Semmire sem akar reagálni. DDU-val lepucoltam felraktam megint legújabb drivert semmi, na mondom akkor előzőt megpróbálom, de szintén semmi.. nem tudom miért nem akar működni..

A zene szubjektív. Nem vagy köteles szeretni mindent, amit hallasz, de ha szeretsz valamit és megmozgat, nyertél. Tehát ne engedd senkinek, hogy megmondja, mi a menő vagy a gáz, vagy mit hallgass. (...) A zene a tiéd. Daniel Nathan Leone

(#35725) MasterMark


MasterMark
titán

Üdv,

Ki lehet kapcsolni az automatikus kijelző észlelést? Régebben erre volt egy kapcsoló, de most nem találom.

Crimson ReLive 17.2.1
:R

Switch Tax

(#35726) Ciccuka


Ciccuka
veterán

Rengetegen felháborodtak a tegnapi Radeon Software miatt

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#35727) wwenigma válasza Ciccuka (#35726) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Sok a birka, nah.

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#35728) Weaver


Weaver
senior tag

újra akarom telepíteni a rendszert (win7 64bit) , r7 260x karihoz (meg úgy általában) ajánlott a legújabb driver ? (17.4.4)

(#35729) Popes


Popes
őstag

Véletlenül nem emlékszik valaki hogy mi volt a megoldás arra a problémára hogy 1-2 másodpercre elsötétül a monitor? Régebben is volt ilyen(még böngészőben is) de mostanában megint előjött BF4 alatt és már nem emlékszem mi volt a megoldás. 17.4.3 van fent ReLive nélkül.

Deus ex machina

(#35730) SP4C3 válasza Weaver (#35728) üzenetére


SP4C3
veterán

Én várnék még WHQL lesz, nem bétáznék, mert a minap vettem észre, hogy gondolt egyet a driver és átcsapta PCIe x8 2.0-ba a grafikusomat, meg hasonló anomáliákat produkált, köszi AMD.

@Popes - Tegnap telepítettem újra egy ilyen problémával küzdő gépet. Ott driver volt a ludas, pontosabban az Istenverte windóz tíz által telepített driver. Okozhatja még döglődő kártya, esetleg visszavett órajelekkel orvosolható. Első körben másik driver-rel próbálkoznék, ha továbbra is csinálja (másik gépben is), akkor kuka. :(

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#35731) Weaver válasza SP4C3 (#35730) üzenetére


Weaver
senior tag

szia. köszi! support.amd.com -on néztem, ott nem írta, hogy ez béta. akkor melyik az utolsó, final ami ajánlott? a 17.4.3 jó?

(#35732) SP4C3 válasza Weaver (#35731) üzenetére


SP4C3
veterán

17.4.3 - WHQL (nem beta driver-t rak fel)
17.4.4 - Nem próbáltam, de nem whql és eddig ami nem whql matricás volt azok általában beta driverrel áldották meg a rendszerem. :(

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#35733) Weaver válasza SP4C3 (#35732) üzenetére


Weaver
senior tag

értem, köszi! tehát, ha lehet whql legyen.

(#35734) SP4C3 válasza Weaver (#35733) üzenetére


SP4C3
veterán

Pontosan. :K

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#35735) bozont válasza Weaver (#35733) üzenetére


bozont
veterán

Tökmindegy hogy whql vagy sem, nem jelent semmit. Viszont úgy látom a 17.4-es driverekkel többeknek akadt problémája. Használd valamelyik 17.3-at. Nekem most a 17.3.1 van fent, eddig nem volt vele baj.

(#35736) Zsöti90


Zsöti90
tag

Sziasztok! Van egy rx 480 4gb-os videókártyám. Van egy olyan "problémám", hogy tökre megörültem, hogy van ez a szuperfelbontás dolog és egy ideig engedte is 2560x1440-be vagy felé állítani a felbontás, ami azért volt jó mert régebbi vagy kisebb rendszerigényű játékoknál még 60 fps körül futottak és úgy működött mint egy élsimítés, simább lett tőle a kép eltűntek a recék. Új driver vagy akármi miatt már csak a játékok tört részében engedi, pl the witcher 3-nál is ment de most már ott se lehet, hiába engedélyezve van a crimsonban. Nem olyan zavaró, de sokat javított egy-kettő játékon. Ha valakinek van valami ötlete vagy hasonlót tapasztalt megoszthatná velem a tapasztalatait :)

(#35737) Zsöti90 válasza Zsöti90 (#35736) üzenetére


Zsöti90
tag

Megoldódott, egy régebbi drivert kellett felrakni.

(#35738) AkosBoy93


AkosBoy93
kezdő

Sziasztok! Két gyors kérdést szeretnék kérdezni az egyik:

Sokaknál láttam,hogy több beállitás is van nálam miért csak kettő van?

A másik pedig:

Itt fogalmam sincs,hogy melyik kéne beállitani.

Válaszokat előre is megköszönném.

(#35739) TIT válasza AkosBoy93 (#35738) üzenetére


TIT
veterán

Más kábellel csatizol és a legalsóra szerintem.

(#35740) AkosBoy93 válasza TIT (#35739) üzenetére


AkosBoy93
kezdő

Köszönöm a válaszodat.

(#35741) AkosBoy93


AkosBoy93
kezdő

Sziasztok! Egy kérdéssel fordulnék hozzátok.

Ez pontosan mit jelent ez a hibakód? Mert játszok a GTA5-el és kb 10perc után egyszer csak befagy a kép és kész vége, érdekes mondjuk mert ha a Counter Strike Globbal Offensivel játszok akár több órát is nincsen semmi baja. Válaszokat előre is köszönöm!

(#35742) MasterMark válasza AkosBoy93 (#35741) üzenetére


MasterMark
titán

Azt jelenti, hogy kezzel kiresetelted a gepet. Ezt a hibakodot mar az ujraindulas utan kapod...

Switch Tax

(#35743) AkosBoy93 válasza MasterMark (#35742) üzenetére


AkosBoy93
kezdő

Köszi a válaszodat, de ezt pontosan nem értem mert ezt játék közbe csinálja én nem reselteltem.

[ Szerkesztve ]

(#35744) MasterMark válasza AkosBoy93 (#35743) üzenetére


MasterMark
titán

Teljesen mindegy, ha magától indul újra akkor is ezt írja, de csak újraindítás után.

A másik topikban azt írtad te reseteled...

Switch Tax

(#35745) AkosBoy93 válasza MasterMark (#35744) üzenetére


AkosBoy93
kezdő

Hát miután kifagyott a gép és nem tudtam vele semmit csinálni igy nyilván,hogy resiznem kellett

(#35746) MasterMark válasza AkosBoy93 (#35745) üzenetére


MasterMark
titán

Na ezaz, es utana mikor betolt a gep, akkor erzekeli hogy az elozo leallitas nem volt szabalyos, es akkor bejegyzi ezt az esemenynaploba...

Ergo mint mondtam ez mar a restart utan jon.

Switch Tax

(#35747) FragMaster


FragMaster
addikt

17.5.1

"FragMaster felhasználónak 11 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!": http://goo.gl/vYc6Ml

(#35748) bozont válasza FragMaster (#35747) üzenetére


bozont
veterán

Mondjuk a "Known Issues" és "Known Issues for Radeon ReLive" már egy ideje nem nagyon frissült, sőt, talán már az első Relive óta jelen van. :(
Szerencsére csak 1-2 érint belőle és az sem kritikusan, na de mégis.

Aki telepített már, a régi speciális beállítások visszakerültek már?

[ Szerkesztve ]

(#35749) Pityu. válasza FragMaster (#35747) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Ez most mivel jobb mint a Crimson ReLive Edition 17.4.4 nekem ez van fent igaz még csak hitmannal próbáltam de nem volt gáz.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#35750) dani_golf


dani_golf
tag

hello all
gondom az hogy adott egy 5850 es ati karim.vettem most egy LG29UM68-P moncsit.és egy DP 1.2 es delock kábelt.minden megy csak a monitor adapter tulajdonságainál irja hogy 60 hz a legördülö ablakban. az radeon beállitásainál irja hogy a közölt frisstés az 75 hz--..de miért nem dobja az adapternél át?

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD Catalyst™ driverek topikja (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.