Hirdetés

2024. június 7., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD Catalyst™ driverek topikja (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#35651) Pityu.


Pityu.
nagyúr

Nos akkor,hogy is kell drivert uninstallálni DDU csökkentet módban?Vagy van még valami mozzanat?

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#35652) 5150 válasza Pityu. (#35651) üzenetére


5150
aktív tag

Csinálsz egy rendszervisszaállitási pontot. Elinditod a DDU-t rendszergazgai jogokkal, erre közli, hogy csökkentett módot javasol. Kiválasztod a csökkentett módot és rányomsz az újrainditásraa programon belül. Újraindul illetve csökkentett módban bebootol a win és vele együtt automatikusan elindul a DDU felülete. Onnantól szerintem már tudni fogod merre hány óra.

"Az információ korában az evolúciós szelekció azokat tizedeli, akik képtelenek a hamis információt megkülönböztetni a helyestől"

(#35653) Pityu. válasza 5150 (#35652) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Köszi a segítséget

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#35654) milkabrams


milkabrams
őstag

Sziasztok!
Lenne egy olyan problémám hogy amikor elindítom az Alien Isolationt vagy Far Cry 4-et, elsötétül a képernyő és nincs kép, de megy a játék hang is van meg minden csak kép nem. Azt írja ki, hogy Out of Range. Csak ennél a 2 játéknál fordul elő, most telepítettem őket,a korábban telepítettekkel nincs gond.

Ó, nagy volt az én lelkemnek bűne,/ és olyan nagy a rá mért kárhozat,/ égi fény rá hiába vetülne/ és enyhülést a sír sem tartogat:/ lent végtelen korokon át ont rá kegyetlen, bús átkokat.

(#35655) 5150 válasza milkabrams (#35654) üzenetére


5150
aktív tag

Olyan képfrissitési frekvencián (vagy felbontáson) próbálnak elindulni, ami túlmegy azon, amit tud a monitorod. Monitor driver fent van?

Lehet hogy szükséged lesz pár módositásra:



Az Alien Isolation steames? Mer ha igen, akkor az inditási opcióknál be tudod állitani előre, hogy milyen felbontással induljon.

"Az információ korában az evolúciós szelekció azokat tizedeli, akik képtelenek a hamis információt megkülönböztetni a helyestől"

(#35656) milkabrams válasza 5150 (#35655) üzenetére


milkabrams
őstag

Kösz a segítséget, Far Cry 4-nél megoldottam egy egyszerű Alt+Enter kombinációval, majd ablakos módban beállítottam. Amint feltelepül újra az Alien játék, ott is kipróbálom.Dobozos.

[ Szerkesztve ]

Ó, nagy volt az én lelkemnek bűne,/ és olyan nagy a rá mért kárhozat,/ égi fény rá hiába vetülne/ és enyhülést a sír sem tartogat:/ lent végtelen korokon át ont rá kegyetlen, bús átkokat.

(#35657) Bocy18 válasza milkabrams (#35656) üzenetére


Bocy18
csendes tag

Sziasztok remélem jo helyre irok..
Adott egy konfig..
asus p5n-d lap
4x1gb ddr2 corsair ram
c2d e7400
r7 260x vga
xigmatek 500w táp
Olyan kerdesem lenne hogy hetek ota nem tudok jatszani mert azt irja ki a gep hogy a kepilleszto nem valszolt es utana helyreallt.. ezt mi okozhatja..? szoftveres vagy hardveres gond..? Nagyon szepen koszonom a segitsegeket..

(#35658) 5150 válasza Bocy18 (#35657) üzenetére


5150
aktív tag

Csak akkor csinálja ha 3D programot, játékot inditasz el? Milyen oprendszer, melyik radeon driver, ki gyártotta a kártyát?

"Az információ korában az evolúciós szelekció azokat tizedeli, akik képtelenek a hamis információt megkülönböztetni a helyestől"

(#35659) vigyori78


vigyori78
őstag

(#35660) Bocy18 válasza vigyori78 (#35659) üzenetére


Bocy18
csendes tag

Igen igenyesebb jatek eseten csinalja..
sapphire a kartya.. win7 ultimate a rendszer es 17.4.2 a driver.

[ Szerkesztve ]

(#35661) 5150 válasza Bocy18 (#35660) üzenetére


5150
aktív tag

Irtam üzenetet

"Az információ korában az evolúciós szelekció azokat tizedeli, akik képtelenek a hamis információt megkülönböztetni a helyestől"

(#35662) mokus1


mokus1
addikt

Sziasztok!

7850-es VGA. Feltettem a legújabb 17.4.3as drivert azóta ezt produkálja. Mi lehet a baj? :F

(#35663) wwenigma válasza mokus1 (#35662) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Nem nightly/regebbi/beta lejatszoval mukodik? Ugy latom friss a lejatszo is a driver mellett.

[ Szerkesztve ]

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#35664) mokus1 válasza wwenigma (#35663) üzenetére


mokus1
addikt

A lejátszóval nem volt változás. Most újra telepítettem ( mármint a drivert), egyelőre jó.

(#35665) Pityu.


Pityu.
nagyúr

Nos jelenleg nincs videokártya a gépemben,de a mai nap folyamán meg fog érkezni az új,a kérdésem az lenne most ugye intel(R) HD graphics 630 az alap értelmezett

Ezt kell e uninstallálni,vagy mehet fel az amd driver?

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#35666) SP4C3 válasza Pityu. (#35665) üzenetére


SP4C3
veterán

Nem kell, majd csak akkor ha bent van a dedikált kártya, fent van a (dedikált) driver-e és nem akarod használni az iGPU-t. Nálam második monitor azon van és képernyőfelvételre is azt használom.

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#35667) Pityu. válasza SP4C3 (#35666) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Én nem fogom használni,csak kis szünet volt kártya váltásra.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#35668) SP4C3 válasza Pityu. (#35667) üzenetére


SP4C3
veterán

Akkor a kártya behelyezése után a bios/uefi-ben letiltod az integráltat.

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#35669) smc válasza SP4C3 (#35666) üzenetére


smc
addikt

"Nálam második monitor azon van és képernyőfelvételre is azt használom."
Milyen progival? Így viszont az csak a második monitort tudja rögzíteni?

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#35670) SP4C3 válasza smc (#35669) üzenetére


SP4C3
veterán

OBS, azt rögzít amit akarok, mind2 monitor-t, játékot stb.

[ Szerkesztve ]

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#35671) 5150 válasza smc (#35669) üzenetére


5150
aktív tag

Szerintem az integrált intelből a fixfunkciós quick syncet használja video felvételekhez.

"Az információ korában az evolúciós szelekció azokat tizedeli, akik képtelenek a hamis információt megkülönböztetni a helyestől"

(#35672) SP4C3 válasza 5150 (#35671) üzenetére


SP4C3
veterán

Úgyvan.

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#35673) default.


default.
őstag

Sziasztok!

Radeon szoftverben hol tudnám beállítani, hogy a böngészős illetve egyéb videóknál használja a vertikális szinkronizációt, de csak ezeknél, (tehát játékoknál pl. ne)...

Köszönöm!
Üdv!

(#35674) Pityu.


Pityu.
nagyúr

Hogy lehet ez,az előző rx480 kártyám után ddu val le töröltem a drivert aztán igye maradt a baépített videokártya,most be raktam az új rx480 as kártyámat és valahogyan van radeon driverem,pedig semmit nem telepítettem,hogy lehet ez?

És az a fura az előző driverből ott van két játéknak a profilja,a ddu biztos,hogy törölt mindent?


[ Szerkesztve ]

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#35675) AkosBoy93


AkosBoy93
kezdő

Sziasztok! Egy kis segitséget szeretnék kérni nem rég vásároltam egy ilyen kártyát: https://www.arukereso.hu/videokartya-c3142/asus/radeon-rx-480-8gb-gddr5-256bit-pcie-dual-rx480-8g-p356809303/#

Az lenne a kérdésem,hogy a drivert az asus oldaláról vagy az amd oldaláról töltsem le?

Előre is köszönöm a válaszokat.

(#35676) Abu85 válasza default. (#35673) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Ez a Windows Vista óta nem a grafikus meghajtó feladata, hanem az operációs rendszeré. Emiatt a grafikus meghajtó erre nem tud semmilyen megoldást kínálni, hiszen a WDDM-ben ez már egy Microsoft által ellenőrzött zárt felületen van kezelve.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#35677) AtHoS válasza Pityu. (#35674) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Nem akarok belevauzni a dolgaidba, de az AMD által "fejlesztett" Clean Uninstall Utility aktuális verzióját próbáltad már használni mindenféle 3rd party progi helyett?

read-only mode on the forum

(#35678) Pityu. válasza AtHoS (#35677) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Még nem,van aki azt mondja bezavarhat,meg próbáljam?

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#35679) AkosBoy93 válasza Abu85 (#35676) üzenetére


AkosBoy93
kezdő

Köszönöm szépen a gyors válaszodat de nem igazán értem,hogy akkor most melyiket is kéne feltelepiteni rakott fel a win10 amd-t és frissítettem a legújabb 17.4.2 verzóra.

(#35680) AtHoS válasza Pityu. (#35678) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Én megpróbálkoznék így vele:

- uninstall az AMD cuccaira
- újraindulást követően AMD Clean Uninstall Utility használata (ez mehet pl. csökkentett módban is)
- újraindítást követően driver telepítés, amit úgyis egy újraindítás fog követni

AkosBoy93

Az a válasz nem neked lett címezve, de Asus nem tiltja a fejlesztői driver telepítését, így AMD-től szedd le és azt telepítsd. Gyorsabban jönnek a javítások, mint Asus-éknál [link]

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

(#35681) AkosBoy93 válasza AtHoS (#35680) üzenetére


AkosBoy93
kezdő

Köszönöm szépen a válaszodat!

Azt szeretném kérdezni,hogy a beállitások igy jól vannak? PL: Virtuális szuperfelbontás GPU méretezés,Méretezési arány ( ezt mondjuk nem nagyon értem,hogy ezzel mit akar mondani)

Előre is megköszönném a segitségedet.

(#35682) Pityu. válasza AtHoS (#35680) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Na ki próbåltam,ezzel uninstalláltam az egèszet,most nincs fent driver,be rakom a másik kártyát aztán meg látjuk

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#35683) 5150 válasza Pityu. (#35674) üzenetére


5150
aktív tag

Ha előzőleg mondjuk a Crimson ReLive Edition 17.3.3 volt fent, akkor DDU után van, hogy a win10 automatikusan felrakja a 16.6-ot (régebben a 15.6-ot) a saját driver cache mentéseiből.

[ Szerkesztve ]

"Az információ korában az evolúciós szelekció azokat tizedeli, akik képtelenek a hamis információt megkülönböztetni a helyestől"

(#35684) AtHoS válasza AkosBoy93 (#35681) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Virtuális szuperfelbontás: lehetővé teszi a felhasználók számára, hogy az adott programot a natív felbontásnál részletesebben számoltassák ki, majd azt a képet a rendszer visszakonvertálja a natív felbontásra [link]

GPU méretezés: ez akkor jön jól, ha a monitorod nem tudja kezelni a beállított - natív felbontástól eltérő -felbontást és gyakorlatilag széthúzza a képet a teljes panelre. (pl. régi 4:3 arányú 800x600 játékot indítasz és ezt a monitor széthúzza neked a teljes panelre, így elnyújtva a monitor arányaira a képet. Ilyenkor a GPU méretezéssel visszakapod az eredeti 4:3-as képet oldalt fekete sávokkal kiegészítve)

A méretezési mód pedig az előbb említett GPU méretezés engedélyezése esetén használatos méretezési módot határozza meg.

Csak akkor érdemes a GPU méretezést bekapcsolni, ha gond van egy "alkalmazással"

read-only mode on the forum

(#35685) tippm86


tippm86
tag

Sziasztok!

Olyan gondom van, hogy játékok közben az Amd driver leáll, vagy teljesen megfagy a kép, hang van majd újraindul a gép. Ez a jelenség kb 3-4 óránként megismétli magát.
A windows 10 alatt csak hibát észlel és leáll a driver.
Aida64-el ezt találtam:

Válaszokat előre is köszönöm!

(#35686) AkosBoy93 válasza AtHoS (#35684) üzenetére


AkosBoy93
kezdő

Nagyon szépen köszönöm a segitségedet.

(#35687) Pityu. válasza 5150 (#35683) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Igen az lesz az mert 16.6 ot írt ,ennek lehet mit csinálni?

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#35688) TIT válasza Pityu. (#35687) üzenetére


TIT
veterán

Lekapod és net nélkül telepítsd az amdről,de előtte ddu.

(#35689) AkosBoy93


AkosBoy93
kezdő

SOS!!!
Sziasztok segitséget szeretnék kérni felraktam a GTA5-öt ami a régi kártyámon ment semmi baja nem volt és most meg 5 perc játék után kb igy befagy a kép és csá semmit nem tudok csinálni csak ujrainditani a gépet tipp esetleg? SOS

Előre is köszönöm a válaszokat.

(#35690) default. válasza Abu85 (#35676) üzenetére


default.
őstag

Nos, előző kártyámnál (kb. 3 hónapja) Nvidia Control Panel-ben be lehetett állítani, és működött is szépen.
Ezek szerint a Radeon Settings-ben nem lehet.. fura.. de akkor a Windows miért nem teszi a dolgát? Miért van mégis screen tear-em? :(

(#35691) Pityu. válasza TIT (#35688) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Már le kaptam az amd saját uninstall programjával

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#35692) TIT válasza Pityu. (#35691) üzenetére


TIT
veterán

Az nem elég,csomó szemetet fenthagy.

(#35693) Pityu. válasza TIT (#35692) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Akkor póróbáljam újból ddu val,basszus mindenki mást mond

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#35694) TIT válasza Pityu. (#35693) üzenetére


TIT
veterán

Ja,hallgass rám én több éve így csinálom és semmi gond.
Ddu a registryből is kiszedi,az amd uninstallnál nézd meg a program files és x86,appdata mappákat,valamint a users/appdata/local/temp és roaming mappát,lesz benne rendesen és a registrybe is.
1 éve nem is volt már támogatott az uninstall progi.
Ha neted van akkor meg a win gyorsan felteszi a saját driverét,persze nem a legfrissebbet és bekavar.

(#35695) Lacccca87 válasza TIT (#35694) üzenetére


Lacccca87
addikt

Én meg amióta lehet rátelepíteni azóta ugy használom gond nélkül.
Az a baj hogy az emberek még mindig ugy gondolnak 1-1 driver frissítésre meg úgy csinálnak mintha egy nagy szeánsz lenne.
még jó hogy nem irjátok oda hogy egyes lépések között áldozatok fel egy tyúkot amit szüzek nyálával kell bekenni előtte.

[ Szerkesztve ]

(#35696) Pityu. válasza TIT (#35694) üzenetére


Pityu.
nagyúr

DDu z tam meg ki húztam a netet meg minden friss driver fent van,de a beállított profilok az előző kártyánál valahogy mégis meg maradtak,hogy van ez?Biztonsági mentést csináltam anno de nem töltöttem vissza.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#35697) TIT válasza Pityu. (#35696) üzenetére


TIT
veterán

Nem tudom,nekem sose volt ilyen gond.
Valahol beragadhatott.

Lacccca87: Az amd is azt javasolja,hogy szedjük le előtte a régit,ismerős is rátelepítette,aztán nézett is mert jöttek a gondok.
Nem nagy szeánsz ddu-val lekapni és fel.

[ Szerkesztve ]

(#35698) ThodEE válasza TIT (#35697) üzenetére


ThodEE
őstag

A javaslatok ellenére 3 gépen is én frissítem az AMD drivert simán rátelepítéssel évek óta gond nélkül üzemelnek, szerencsére többen vagyunk akiknek megy a legegyszerűbb verzió :R

http://picasaweb.google.com/116647084346941867867/1155?authuser=0&feat=directlink

(#35699) Lacccca87 válasza Pityu. (#35696) üzenetére


Lacccca87
addikt

Profil beállítások is vagy csak az a baj hogy megjelennek az egyébként is feltelepített játékok a profilkezelőben?
Mert ha az utóbbi akkor az automatikus.

(#35700) Pityu. válasza Lacccca87 (#35699) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Én nem nagyon mókoltam a profilokkal előtte sem.Tehát azt mondanád automatikusan felismeri amik fent vannak és be rakosgatja őket?

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD Catalyst™ driverek topikja (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.