Hirdetés

2024. június 1., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD Catalyst™ driverek topikja (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#35551) belaazallat válasza smc (#35550) üzenetére


belaazallat
addikt

Céges kütyü, nem adhatom el. :)

A másik probléma az alábbi képen látható:
[kép]

Nincs DVI port.

Viszont odáig eljutottam, hogy van 1920x1080-as felbontásom, de csak 30Hz-en.

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#35552) Csupingo válasza belaazallat (#35551) üzenetére


Csupingo
veterán

Egyedi felbontást már próbáltál létrehozni a driverben?

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#35553) vigyori78 válasza belaazallat (#35551) üzenetére


vigyori78
őstag

Nálad az lenne a legjobb opció ha vennétek egy olyan monitort ami tud 2 bemenetet kezelni.
Nem csak két bemenete van hanem lehet váltani is köztük a monitoron, lásd kép.

Vagy egy ilyet venni :)

(#35554) belaazallat válasza Csupingo (#35552) üzenetére


belaazallat
addikt

Ezekre gondolsz?

(#35553) vigyori78

Állami cég munkaállomásairól van szó, beszerzés nincs, így is otthonról hozok levetett alkatrészeket, hogy működjön. Szóval monitor csere nem opció. :(

upgrade 1680x1050 60Hz működik.

upgrade2: megjelent a 1920x1080 60Hz is. és működik. Köszi mindenkinek :)

[ Szerkesztve ]

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#35555) Palesztin994


Palesztin994
aktív tag

Sziasztok!
Valaki tud segíten,mert szétbsz az ideg!?

Win10 PRO x64-en frissíteni akartam az intel hd graphic 530-at a laptopomon. Gondoltam tiszta telepítés legyen, leszedtem a régi drivert, laptop restart. Fel akartam tenni az újat, erre ezt írja :,, A telepíteni kívánt illesztőprogram nincs bevizsgálva ehhez a számítógéphez. Szerezze be a megfelelő illesztőprogramot a számítőgép gyártójától."

Olvastam erre, hogy akkor távolítsam el eszközkezelőből a vga-t (egyébként van mellette egy gtx960m a laptopban). Megcsináltam, erre eltűnt a gtx 960 és a hd 530 is, és valami windows akármi vga-t írt ott. Ekkor fel akartam tenni megint a drivert, hogy majd akkor felismeri a vga-t és jó lesz. Erre hiba történt (kék windowsos háttérben, mint a speciális rendszerindításnál) és újraindult a gép, majd cseszhettem az egészet.Úraraktam a windowst (formázással),meg minden programot... Felraktam drivereket, minden jó volt. Most gondoltam jó lesz, akkor,meg kíváncsi is voltam, megint leszedtem az intel graphic drivert a gépről és amikor újra fel akarom tenni, megint ezt írja. Mi a *** ez? Addig jó volt amíg legacyban volt a boot, de win10el sokkal gyorsabb meg jobb uefi módban a boot (ssdvel).
Rendszer-visszaállítás sehogy se működött, hibát írt ez a fosadék....
Nem szeretném minden driver frissítésnél ezt végigcsinálni, hogy a rákba tudnám feltelepíteni ezt a szart?

Előre is köszi!

(#35556) Palesztin994 válasza Palesztin994 (#35555) üzenetére


Palesztin994
aktív tag

Arra gondoltam még, hogy tömörítve szedem le az intel honlapjáról a drivert, és az eszközkezelőben a hd530nál frissítem az illesztőprogramot úgy, hogy betallózom a 64bites telepítőt. De attól félek ez is csak elcseszi. Valahogy az egész nem oké, mert friss windowson is 1 lövésem van felrakni a drivert... Lehet az uefi boottól, de akkor is... ezek szerint nem bootolhatok csak legacyval? nevetséges...

(#35557) Palesztin994 válasza Palesztin994 (#35556) üzenetére


Palesztin994
aktív tag

Még 1 érdekes :

Újraindul a gép uninstall után. Felbontás nem full hd-s hanem kicsi. Majd jön a hang, mint amikor egy új hardvert felismer, ugrik a kép és full hd lesz. Ez után a vezérlőpultban a HD graphic program ott van a telepített programok között... Sőt, el is indul a program, most, ahogy nézem. A legfrisebb kiadás vant fent. nem értem!!! Nem lehet uninstalálni? Mostmár hagyom így, inkább, mint új windows, de valaki elmondhatná,hogy ez mi.. :D

(#35558) Palesztin994 válasza Palesztin994 (#35557) üzenetére


Palesztin994
aktív tag

Tehát a program fut, de ha indítom a telepítőjét akkor is azt írja, amit már írtam. plusz a programfiles/intel/graphych (nem pontos a név,de ez a telepítő mappája) csak egy uninstall mappa van. magyarul ez tuti nincs rendesen felrakva... hagyjam így? vagy hogy tudnám tisztán újratelepíteni? kell egy MAC!!!! :D

(#35559) Lacccca87 válasza Palesztin994 (#35558) üzenetére


Lacccca87
addikt

Elég rossz helyen kérded, van saját téma hozzá gondolom ott többet tudnak majd mondani.

(#35560) Palesztin994 válasza Lacccca87 (#35559) üzenetére


Palesztin994
aktív tag

ja, sry, el se olvastam a főtémát,mert régen itt segítettek vga témában, de az valóban amd volt... :D

(#35561) hibavissza


hibavissza
veterán

Üdv, nem tudjátok hová bújt a venti szabályzás az új Catalystban? 17.3.3 HD7850

(#35562) Pityu.


Pityu.
nagyúr

Érdemes fel rakni a legújabb drivert?
Crimson ReLive Edition 17.3.3 Optional

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#35563) toncsit80


toncsit80
újonc

Sziasztok. Elég elmaradt vagyok a számítástechnikában
Ezért kérnék egy kis segítséget... :p Toshiba laptopom
van Ati Radeon HD6480g video kartyaval és a COD 2is akad rajta... Miért lehet ez?

(#35564) AtHoS válasza hibavissza (#35561) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Nálam ugyan ott van ahol eddig 17.3.3@RX470

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

(#35565) TIT válasza toncsit80 (#35563) üzenetére


TIT
veterán

Gyenge a laptopod hozzá vagy rossz a driver.
Honlapról szedd le a típus szerinti drivert.

(#35566) chungee


chungee
addikt

Napot!

Melyik volt az utolsó Catalyst amelyiknek itt több beállítási lehetősége volt:F

[ Szerkesztve ]

(#35567) BullKoxa válasza chungee (#35566) üzenetére


BullKoxa
őstag

Szerintem a 16.12.1-es Radeon Software Crimson ReLive Edition előtti Driverekben még benne van !

(#35568) golyani


golyani
addikt

Újrahúztam a gépet, és AMD driver telepítésnél BSOD-t kapok kernel security check failure üzenettel. 17.3.3 és 17.2.1-et próbáltam eddig. Mi lehet a megoldás?

(#35569) BullKoxa válasza golyani (#35568) üzenetére


BullKoxa
őstag

A Vga kártyán eredeti a Bios, nincs belenyúlás? átírás Ram időzités, Ram - Gpu feszültség, Gpu - Ram MHz vagy ilyesmi? mert akkor ez lehet a baj.

(#35570) golyani válasza BullKoxa (#35569) üzenetére


golyani
addikt

Nem bizergálom ezeket. Win update-el fel kellett dobálni a frissítéseket először és utána ment minden flottul.

(#35571) chungee válasza BullKoxa (#35567) üzenetére


chungee
addikt

:R

(#35572) TIT válasza golyani (#35570) üzenetére


TIT
veterán

Akkor az a baj,hogy a win feltette a saját driverét,az kavar be.

(#35573) golyani válasza TIT (#35572) üzenetére


golyani
addikt

Az nem hatotta meg sztem, mert utána meg felment simán. Na mind1 probléma megoldva :D

(#35574) TIT válasza golyani (#35573) üzenetére


TIT
veterán

Az a lényeg.

(#35575) Pityu.


Pityu.
nagyúr

Ez normális?

És a driverben,hol találom a V-sync beállítást?

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#35576) AtHoS válasza Pityu. (#35575) üzenetére


AtHoS
nagyúr

RX470-el 17.3.3-ban meg lehet nyitni a radeon spe beállításokat, nem dob hibaüzenetet

V-sync (álá Várakozás a függőleges frissítésre): Játék -> Globális grafika

read-only mode on the forum

(#35577) Pityu. válasza AtHoS (#35576) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Vonal simítás lenne az?Nekem rx480 van de ezt dobja ja és ez is a 17.3.3 driver

[ Szerkesztve ]

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#35578) AtHoS válasza Pityu. (#35577) üzenetére


AtHoS
nagyúr

A vonalsimítás az más, de ha lenyitod látod is a választható értékekből, hogy az nem vsync. Az a vsync amit írtam: Várakozás a függőleges frissítésre

read-only mode on the forum

(#35579) smc válasza Pityu. (#35575) üzenetére


smc
addikt

DVI-t használsz?
Azon nincs több beállítás, ezért nem is adja be.
HDMI-vel megnyílik.

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#35580) hibavissza válasza AtHoS (#35564) üzenetére


hibavissza
veterán

Pár újraindítás és most megjelent nekem is..... :F Mindegy, működik.

Viszont az új felületen le lehet vinni nullára a manuális fordulatszámot. Nincs valami segédprogram amivel át tudom írni a gyári venti szabályzást? Netezés közben, nullára vett fordulatnál 29 fokos a videokártyám....teljesen feleslegesen pörögnek rajta a ventik, de nem szeretném renderelés közben megfőzni egy elfelejtett visszakapcsolás miatt. Akkor azért felmegy 50-60 fokra.

(#35581) Lacccca87 válasza hibavissza (#35580) üzenetére


Lacccca87
addikt

BIOS-t tudod mókolni a megfelelő programokkal, de kéréds hogy hány állapotot tudsz meghatározni azon a VGA-n.
Ha meg fontos a félpasszív üzemmód akkor eladod a kártyát és vagy 1050ti vagy 470 be beruházol és akkor gyárilag csinálja azt mit te el szeretnél érni. Na meg ne mutolsó sorban renderelés is gyorsabb lesz meg a fogyasztás is kisebb.

(#35582) Pityu. válasza smc (#35579) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Igen dvi t használok,tehát akkor nekem feleslegesek lennének azok a beállítások?

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#35583) watador600 válasza hibavissza (#35580) üzenetére


watador600
senior tag

MSI Afterburner-el simán betudod lőni a kívánt venti fordulatszámot egy grafikon segítségével. Próbáld ki, el lehet vele szöszölni.
Fontos, hogy induljon a windows-al a progi, mert ugye akkor egyértelmü, hogy nem lesz beállítva a venti-profil.

Xiaomi 11T White / Opel Astra K 1.4T / LG C3 55"

(#35584) SP4C3 válasza hibavissza (#35580) üzenetére


SP4C3
veterán

Garanciavesztéssel jár.

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#35585) hibavissza válasza watador600 (#35583) üzenetére


hibavissza
veterán

Köszi, kipróbálom.

(#35584) SP4C3: már rég nem garanciális. Elég régi kártya, nem is túl erős. Ára sincs már. Épp gondolkozom a cseréjén.... :) de köszi!

[ Szerkesztve ]

(#35586) TIT


TIT
veterán

Az ég rogyjon az amd-re,pár naponta eljátsza a kékhalált ezzel:THREAD_STUCK_IN_DEVICE_DRIVER

(#35587) smc válasza Pityu. (#35582) üzenetére


smc
addikt

Lehet hogy valami még hiányzik, nem tudom sajnos. Nálam csak HDMI beállítások vannak ott. Remélhetőleg a vegával megérkezik az egységesített driver is amiben végre átkerül minden az új megjelenítő alá.

Mit keresel? Hiányzik valami?

[ Szerkesztve ]

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#35588) Pityu. válasza smc (#35587) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Isten igazán,nem szoktam állítgatni,a v syncet meg meg találtam amit kerestem csak furcsáltam,higy règebben előjött a menü most meg nem,azt hittem valami hiba.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#35589) chungee


chungee
addikt

Napot!

Ez mitől lehet:F

(#35590) 5150 válasza chungee (#35589) üzenetére


5150
aktív tag

Nem lehet, hogy valamelyik vcredist, vagy .net féjl sérült? Melyik OS?

"Az információ korában az evolúciós szelekció azokat tizedeli, akik képtelenek a hamis információt megkülönböztetni a helyestől"

(#35591) chungee válasza 5150 (#35590) üzenetére


chungee
addikt

Köszönöm a tippet :R Driver cserével megoldódott a próbléma

(#35592) R3nts


R3nts
senior tag

Szép napot Mindenkinek!Az aláírásomban szereplő kissé idejétmúlt,de kifogástalanul működő konfigomon belül ,egy ASUS HD7770-es karihoz érkezett ma update. Ami most fenn van :17.2.1 (16.60.2011-170210a-311142E-ATI)
Felajánl: "recommended"-ként : 17.2.1 (16.60.2011-170210a)-t !
Vagy : "új opcionális frissítés"-ként : 17.3.3 (16.60.2911.1011-170316a)-t. Ez gondolom béta driver.
Új,mostani játék nincs,és nem is lesz feltéve erre a konfigra,viszont PC-s filmlejátszás megy erőforrásigényes módon (MadVR high profile). Egyedül a Battlefield Hardline van még a gépen,az megy szépen.
De mivel a fenn lévő mostani driver is csinál néha érdekességeket,kiterjesztett asztal módban (2X 1920X1080),ezért csak frissítenem kéne,hátha megjavul.
Frissíthetem e az alkalmazáson belül(nem "gyors",hanem "egyedi" opcióval), vagy az AMD Cleanup Utility-vel takarítsam le,és úgy...?
A "recommended" vagy az "optional" drivert tegyem fel...? :U

ASROCK B450PRO4,CorsairVengeance 3200MHz LPX2X8GB,RYZEN5 2600,WD S500G1B0C NVMe SSD+AXAGON CLR-M2,SapphireRadeon RX570/4GB Nitro+OC,FSP Hexa85+450W,ZalmanZ1NeoBlack,Alpenföhn BN BlackRGB,W10Pro/x64, Xiaomi Redmi Note 9Pro 6/128

(#35593) 5150 válasza R3nts (#35592) üzenetére


5150
aktív tag

Hagyd a francba, inkább ezt rakd fel (60-75-85-120-144FPS az összes videón, monitortól függően) :)Persze csak miután (újra) életbe léptetted a fluidmotion támogatást, amit AMD kiirtott, hogy vegyél új kártyát :)

[ Szerkesztve ]

"Az információ korában az evolúciós szelekció azokat tizedeli, akik képtelenek a hamis információt megkülönböztetni a helyestől"

(#35594) Joker88


Joker88
őstag

Windows 8.1 64bitre próbálnám feltenni a webes segédprogram által letöltött illesztőprogramot..
De az a hibaüzenet fogad. :

valaki találkozott már ezzel a hibával ?

In loving memory of Garrett Lockhart

(#35595) Pityu.


Pityu.
nagyúr

Találkozott már valaki ilyennel?

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#35596) Roxkex


Roxkex
senior tag

Sziasztok! :)

Valaki találkozott már azzal az igen érdekes problematikával, hogy az ("új") Crimson Edition-os drivert felrakta, majd (esetleg) ha szükség volt akkor frissítette azt és onnantól kezdve a Radeon Beállítások programban a "Hardver" fülnél meg volt adva az adott Hardver elem neve és utána nem az alábbi szöveg volt olvasható: "(csatlakoztatva)" hanem a következő: ("letiltva") de ugyan akkor teljesítményben nem vette észre a problémát ?
Nekem ez a gép egy Dell Inspiron 3537-es laptopon jelentkezik amiben van egy intergeált gpu is - (intel hd 4400) nem tudom, hogy ez mennyire befolyásolhatja a dolgokat.
Minden féle driverrel (hivatalos!) próbálkoztam már, illetve mindenféle driver telepítési sorrenddel is. (GPU driver sorendek cserélése)

Valaki látott már ilyet ? :D - Ötletek a megoldásra, hogy ne "Letiltva" legyen hanem a jól megszokott "Csatlakoztatva". ?

Redmi Note 7 MIUI 12 Stable - Xiaomi.eu "Én nem akarok se iOS-t , se Androidot Én egy jó okostelefont akarok!"

(#35597) wwenigma válasza Roxkex (#35596) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Rakd fel a hozzávaló drivert a gyártótól.

-------------------

Más.

Radeon Software Crimson ReLive Edition 17.4.1 Release Notes

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#35598) Roxkex válasza wwenigma (#35597) üzenetére


Roxkex
senior tag

Ez csak természetes :) - Fel is rakom de azok után tapasztalom ezeket !

Redmi Note 7 MIUI 12 Stable - Xiaomi.eu "Én nem akarok se iOS-t , se Androidot Én egy jó okostelefont akarok!"

(#35599) wwenigma válasza Roxkex (#35598) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

[link] Ezekre gondoltam.

Igazabol ezekkel a dual graphics gépekkel kapcsolatban sok gondot olvastam, egy régi topic szerint pl nem szerette az intel meghajto az amd-t, meg hasonlók.

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#35600) Lacccca87 válasza wwenigma (#35597) üzenetére


Lacccca87
addikt

Mielőtt bárki megkérdni.
Felraktam, kirpóbáltam, hibát nem tapasztaltam ( csak Watman-t használok tunnigra). Csgo, Dota rendben megy, böngészés ok, videólejátszásgyorsítás ok ( RX 470-en, WIN10)

Üdv.

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD Catalyst™ driverek topikja (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.