Hirdetés

2024. június 7., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD Catalyst™ driverek topikja (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#35201) Deer76 válasza wwenigma (#35193) üzenetére


Deer76
aktív tag

Kollégámnak hasonló baja van, ő feladta, elviszi szervizbe a gépét. Kíváncsi leszek ott mit mondanak.
Abból kiindulhatok. Esetleg meg kéne próbálni valami régi Catalyst drivert...

[ Szerkesztve ]

A fény azt hiszi, gyorsabb mindennél, de téved. Mindegy, milyen sebesen száguld a fény, mindig azt fogja találni a végén, hogy a sötétség ért oda elsőnek és rá vár.

(#35202) sanyierik


sanyierik
csendes tag

Hali,valaki tud új infót az új driverekről(16.12.1 és 16.12.2)?kipróbáltam pár hete és directx hibával kidobott kb 1 perc után a BF1-ből.

(#35203) Lacccca87 válasza sanyierik (#35202) üzenetére


Lacccca87
addikt

Nálam mindig a legfrisebb fut. BF1 el nem játszom de minden más rendben működik. ( RX 470)

(#35204) sanyierik válasza Lacccca87 (#35203) üzenetére


sanyierik
csendes tag

Akkor mi lehet a baj?régebbi driverrel semmi baj,órákat is tudok játszani gond nélkül(msi r9 380 4g gaming)

[ Szerkesztve ]

(#35205) Xarina


Xarina
aktív tag

Lecseréltem a Hd4670-es kártyámat egy Hd7770-re, ezzel egyidejűleg áttértem Xp-ről Win7 64 bitre. A gondom az, hogy a monitor mellett a gépre van kötve egy projector, aminek a natív felbontása 1024x768. Most viszont a gép csak LG projectorként ismeri fel és 640x480-as felbontást engedélyez neki. Ha csak a projector fut, akkor be tudok neki állítani 720 és 1080-as felbontást is, de ha klónozni szeretném az asztalt, akkor visszaugrik 640x480-ra. A catalystben a monitor számára be tudok állítani bármilyen általam megadott felbontást, de a projectorhoz nem enged mást hozzárendelni. A projectorhoz semmilyen driver nem létezik. Próbáltam már legalább 10 Catalyst drivert, de mindegyiknél ugyanez az eredmény. A Crimson driverek alatt pedig semmit sem lehet állítani a projectornál. Mit tudok tenni, hogy a natív felbontásában tudjam futtatni a projectort? Legjobb lenne, ha a képernyőt klónozni lehetne, de az is nagy eredmény lenne, ha csak a projectort tudnám a valós felbontásában használni. A régi kártyával és Xp-vel minden rendben működött.

(#35206) Lacccca87 válasza sanyierik (#35204) üzenetére


Lacccca87
addikt

Ez lehet akár HW-s gond is( pl túlmelegedés, vagy gyenge tápellátás stb..), vagy valami olyasmi gond ami azt csak a szériát érinti valamiért az újabb driverrel, de akár a Windows és a többi software környezet is beleszólhat.
Eléggé soktényezős.

(#35207) sanyierik válasza Lacccca87 (#35206) üzenetére


sanyierik
csendes tag

Ha túlmelegedés lenne akkor másik driverrel is csinálná.egyébként afterburnerbe be van állitva a vga és játék alatt 55-60 a max hőfok full grafon (BF1)..tápom chieftec 600w 80+-os és az is elég biztos.cpu skylake i5 6400,ram 16gb 1600ddr3,asrock B150 pro4s/d3.1Tb HDD

[ Szerkesztve ]

(#35208) FragMaster válasza sanyierik (#35207) üzenetére


FragMaster
addikt

Próbáltad a Relive drivereket afterburner és társait lepucolva? Elvileg ezek összeakadhatnak, amíg le nem követik az új driverek szerinti működést.

"FragMaster felhasználónak 11 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!": http://goo.gl/vYc6Ml

(#35209) sanyierik válasza FragMaster (#35208) üzenetére


sanyierik
csendes tag

Mire gondolsz a relive drivereken belül?az afterburner csak a ventivezérlés miatt van felrakva,mivel a vga csak 60 foknál indul be a ventije.jelenleg a driver nem a legfrissebbet ajánlja fel hanem az egyel előtit.16.12.2

[ Szerkesztve ]

(#35210) FragMaster válasza sanyierik (#35209) üzenetére


FragMaster
addikt

16.12.1-tól crimson relive a driverek neve. Korábban írták, hogy a tuningprogramok jelenléte problémákat okozhatnak még, kell belőlük új verzió az új driverekhez, addig ami marad az a wattman.

"FragMaster felhasználónak 11 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!": http://goo.gl/vYc6Ml

(#35211) sanyierik válasza FragMaster (#35210) üzenetére


sanyierik
csendes tag

A 16.12.2 az jó driver? Vagy mardjak a 12.1-nél?

(#35212) FragMaster válasza sanyierik (#35211) üzenetére


FragMaster
addikt

R9 290 mellett bevált nálam, ami probléma volt az elsővel azt kigyalulták a 2-ra. Afterburner nincs fent, a relive megjelenése óta biztos, ami biztos, wattmannal intézem amit kell.

"FragMaster felhasználónak 11 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!": http://goo.gl/vYc6Ml

(#35213) sanyierik válasza FragMaster (#35212) üzenetére


sanyierik
csendes tag

A wattmant nem ismerem,de belehet állitani a különböző hofokokhoz a ventifordulatot?

(#35214) TIT válasza sanyierik (#35209) üzenetére


TIT
veterán

Az a legfrissebb.

(#35215) BullKoxa válasza FragMaster (#35210) üzenetére


BullKoxa
őstag

Hello! Kérdezni szeretném hogy ezekről a tuning programokról lehet tudni mikor lesznek kompatibilisek az új AMD Driverrel?
Vagy az új AMD driver a tuningprogramokkal?

Vagy az FPS-t mivel lehet nézni játékok közben,Ami nem akad össze az új AMD driverrel?

(#35216) BullKoxa válasza FragMaster (#35210) üzenetére


BullKoxa
őstag

GpuZ sem mehet alatta!??

Mondjuk a Tom Clancy's: The Division alatt?

most jó lett az Uplay-ben matatás miatt!! Sem AB sem HW info sincs még fent a gépen. és 2x már ment a játék DX12 ben.

(#35217) FragMaster válasza BullKoxa (#35215) üzenetére


FragMaster
addikt

Amikor elkészülnek az új verzióval a készítői, lehet már megvan valamelyiknek, nem néztem. Gpu-z passz.

"FragMaster felhasználónak 11 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!": http://goo.gl/vYc6Ml

(#35218) TIT válasza BullKoxa (#35215) üzenetére


TIT
veterán

AB nem akad össze.

(#35219) BullKoxa válasza TIT (#35218) üzenetére


BullKoxa
őstag

Tom Clancys The Division Össze akad vele !! Tapasztalat, és más is írta a topikban hogy kifagy neki.

(#35220) TIT válasza BullKoxa (#35219) üzenetére


TIT
veterán

Azzal nem játszottam mert az uborkasoft elcseszte de más játék simán megy és havernak is.

(#35221) BullKoxa válasza TIT (#35220) üzenetére


BullKoxa
őstag

pl: GTAV jó volt !! A Division miatt 2X tettem újra a rendszert. OpenCL hiba miatt!

(#35222) TIT válasza BullKoxa (#35221) üzenetére


TIT
veterán

Akkor a divisiont nem szereti.
Én folyamatosan ab-vel mérek és semmi baja.

(#35223) sanyierik


sanyierik
csendes tag

Nekem a BF1 fagy ki directx function error hibával arra hivatkozva hogy a driver nem jó a vgam-hoz..kifagy majd ctrl+alt+del és folyamatstruktúra leállitása.asztán megint jó.régi driverrel semmi gond(16.11.5),nyugodtan mehet alatta az afterburner és a rivatuner, de ezek az újak egy rakás kaka.ezért úgy döntöttem hogy nem váltok.majd csak vga-t.ha ott lessz az ideje.

(#35224) Lacccca87 válasza sanyierik (#35223) üzenetére


Lacccca87
addikt

Le lett írva hogy ReLive driver óta összeakadhat a driver és ezek a tunning szoftware-ek.
Nem a driver rossz.

Szerintem amúgy is felesleges ezeket használni, tunningra venti vezérlésre ott a driveren belül a WattMan. Terhelési, hőfok meg fps értékeket felesleges kiíratni.

(#35225) Abu85 válasza BullKoxa (#35215) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Amikorra sikerül visszafejteniük az új meghajtóba épített PowerTune-t.

OCAT - ez minden DX11, DX12, Vulkan játékkal kompatibilis. Nem fog összeakadni a játékkal sem, mert a többi FPS overlay-jel szemben ezt ismerik a meghajtók is, és tudják kezelni. Kivétel a Uplay overlay rendszere.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#35226) norbi1989


norbi1989
csendes tag

Újratelepítettem a gépemet és nem tudom 1920*1080 felbontásra tenni. Felraktam a legfrissebb drivert. Mit lehet tenni?

(#35227) sanyierik válasza norbi1989 (#35226) üzenetére


sanyierik
csendes tag

A wattmanba hogy lehet beállitani a ventit,úgy hogy folyamatosan menjen a hőfokhoz igazodva.
Pl.:30 foknál 20%
45 foknál 35%
60 foknál 50%.....stb
Ugye ezekhez igazodva fokozatosan.
Sajnos nem ismerem a wattmant és beállitásait.

[ Szerkesztve ]

(#35228) #02119936 válasza sanyierik (#35227) üzenetére


#02119936
törölt tag

Sehogy, ha te ilyet szeretnél maradja az AB -nél. Wattman csak egy tartget van, illetve egy sáv de az is egynek számít mert alsó értéknek van prioritása

[ Szerkesztve ]

(#35229) sanyierik válasza #02119936 (#35228) üzenetére


sanyierik
csendes tag

Na,itt a gondom,ezért nem jó nekem a wattman.csak ventivezérlés miatt használom az AB-t.vagy más progi a ventivezérlésre?

(#35230) #02119936 válasza sanyierik (#35229) üzenetére


#02119936
törölt tag

Látod hogy más, de jobb a wattman ha már kiismerted.

(#35231) Lacccca87 válasza sanyierik (#35227) üzenetére


Lacccca87
addikt

Ez miért is jó?

Beálítod a célhőfokot meg az az akusztikus valamit és szépen emeli magától a fordulatszámot ahogy melegszik fel.

Üdv.

(#35232) Mr_no_Name


Mr_no_Name
tag

Sziasztok!

Akinek még mindig problémát jelent az új 16.22.1 vagy 16.22.2 driver megcsappant kezelőfelülete (hiányzó radeon speciális beállítások) azoknak itt a megoldás:

1. Tessék letölteni ezt

2. ctrl + alt + del és állítsunk le mindent ami AMD program és fut.

3. csomagoljuk ki amit letöltöttünk

4. másoljuk be ide és írjuk felül a CCCSlim mappát "C: \ Program Files (x86) \ AMD \ CNext"

5. gép újraindít és innentől újra működnek a speciális beállítások!

(#35233) sanyierik válasza Mr_no_Name (#35232) üzenetére


sanyierik
csendes tag

Nekem semmi nem változott.nembeszélve arrol hogy valamiért a neten néztem filmet és befagyott az egész.kép és hang.rádásul nem is reaglt a gép a RESET gombra.ez tuti hogy az új driver miatt van(16.12.2) mert ezt a régivel nem csinálta meg(16.11.5) az stabil volt.a vga-m felhúztam kissé 980-ról 1080 magórajelre,a memoriát meg 1425-ről 1480-ra.a régi driverrel szépen futott az új meg egyből kivágott 2lépés után(BF1).DIRECTX ERROR hibával

[ Szerkesztve ]

(#35234) Mr_no_Name válasza sanyierik (#35233) üzenetére


Mr_no_Name
tag

Gondolom a kezelőfelület egy teljesen külön program mint a driver, és a kezelőfelületet cseréli le. Ennyit kéne csinálnia, nekem hibátlanul műxik.

(#35235) sanyierik válasza Mr_no_Name (#35234) üzenetére


sanyierik
csendes tag

Akkor nem lett valami leállitva szerintem.
Leírnád hogy miket kell hozzá leállitani?

(#35236) Mr_no_Name válasza sanyierik (#35235) üzenetére


Mr_no_Name
tag

Figyelj, én a lehető legegyszerűbben 20 másodperc alatt úgy csináltam ahogy leírtam. Nekem a 22.1 van fent, CTRL+ALT+DEL, feladatkezelő, mindent kilövök ami amd, aztán úgy másoltam be és felülírtam mindent. ennyit csináltam.

(#35237) jasonka


jasonka
aktív tag

Üdv Mindenkinek !

Még (32 bites) XP-m van, most tervezem az áttérést 32 bites Windows7-re.
Egy elég régi ATI Radeon X800 Pro /GTO 256 MB-os grafikus kártyám van AGP csatlakozással.
A hardverfeltételek szerint videokártya tekintetében "DirectX 9 grafikus eszköz WDDM 1.0 vagy újabb illesztőprogrammal" szükséges" - ez OK:
Annak rendje és módja szerint végigvizsgáltattam a gépet "Windows7 Update"alkalmazással, hogy - úgymond - : "fel van-e készülve a gép a Windows7 telepítésére..?."
A vizsgálat szerint "a Radeon X800 PRO/GTO illesztőprogramja nem kompatibilis a Win7-tel" , ugyanakkor (ugyanezen program szerint) "a Radeon X800 PRO/GTO Secondary illesztőprogramja kompatibilis"
(Mondjuk ezt nem értem... :U )

Tudom, hogy elég régi a kártya, de emiatt nem szeretnék alaplapot, procit, memóriát, videokártyát cserélni - akkor marad az XP. .. :O
(Mondjuk az alkalmazás a két éve vett HP 1050 nyomtatómra is azt írja, hogy "ismeretlen"..)

Van Win7-tel kompatibilis driver ehhez a kártyához, vagy adjam fel a dolgot ? :F :F :F

Hja kérem ! A Belváros !...

(#35238) MikaVejneGI válasza jasonka (#35237) üzenetére


MikaVejneGI
aktív tag
LOGOUT blog

Szia!
Elvileg a 10.2 catalyst még jó. Próbáld meg.

De innen letöltheted [link]

Steam ID: MikaVejneGI , PSN ID: MikaVejneGI mindenhol másutt: MikaVejneGI vagy ATis_HUN

(#35239) ot93


ot93
senior tag

16.9.2 driver alatt lehet olyan, hogy a monitor felbontásánál nagyobb felbontást is be lehet állítani? csak mert játékokban az 1280x1024-es monitor esetén 1920x1080 felbontásig lehet állítgatni.. pedig olyant nem is tud a monitor és amúgy is más képarány... :F

Eladó: Sony HDR-AS20 akciókamera - 10k

(#35240) bozont válasza ot93 (#35239) üzenetére


bozont
veterán

Valószínűleg be van kapcsolva a VSR (virtual super resolution) és ezért lehet. Ilyenkor a beállított nagyobb felbontáson rendereli a játékot és a végén leskálázza a natív felbontásra. Ez egy fajta élsimítási eljárás. Ha nem használod, nyugodtan kikapcsolhatod.

(#35241) jasonka válasza MikaVejneGI (#35238) üzenetére


jasonka
aktív tag

Nagyon köszönöm Neked ! :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R
Letöltöttem - kipróbálni még nem tudtam, mert még az XP van fent, de "jó jel", hogy az XP-vel nem megy, azaz telepítés után is a régebbi driver van fent.
Bízom benne, hogy jó lesz ! Mégegyszer nagyon kösz ! :R

[ Szerkesztve ]

Hja kérem ! A Belváros !...

(#35242) ot93 válasza bozont (#35240) üzenetére


ot93
senior tag

Nincs bekapcsolva, és ha bekapcsolom, akkor még nagyobb felbontások is elérhetőek... :F

Eladó: Sony HDR-AS20 akciókamera - 10k

(#35243) AtHoS válasza ot93 (#35242) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Valószínű nem hiszi el a játék, hogy bélyegméretű monitorod van, így bedobja a fejlesztők által ajánlott FullHD méretű felbontást ;]

read-only mode on the forum

(#35244) ot93 válasza AtHoS (#35243) üzenetére


ot93
senior tag

hát pedig még van ilyen :D előnye, hogy pl. a gta v, majdnem max grafikán megy, (csak az anti aliasing nem) rx 460 mellett... (meg sok játék 2015-ig very high körül megy ha nem maxon... 2016-os game-em nincs :D
amúgy eszembe jutott még valami, hogy mióta az új vga van, azóta egy aktív hdmi-->d-sub átalakítóval van rákötve a monitor, ez gond lehet?

[ Szerkesztve ]

Eladó: Sony HDR-AS20 akciókamera - 10k

(#35245) AtHoS válasza ot93 (#35244) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Én keresnék egy drivert a monitorhoz, hátha azzal kiküszöbölhető ez a hiba. Aktív átalakítóval nem volt még dolgom, de mai világban bármi okozhat bármilyen problémát

read-only mode on the forum

(#35246) ot93 válasza AtHoS (#35245) üzenetére


ot93
senior tag

monitorhoz drivert? :) syncmaster 710v-ről van szó, nemtom hol találjak drivert :D
de szerintem nem kell, mert sosem volt felrakva driver monitorhoz, csak a vga driver meg ami kell.

Eladó: Sony HDR-AS20 akciókamera - 10k

(#35247) AtHoS válasza ot93 (#35246) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Lényegében egy információs fájl, ami megmondja az OS-nek, hogy milyen felbontásokat és azokon milyen frekvenciákat támogat az adott kijelző.

[syncmaster 710v]

read-only mode on the forum

(#35248) Lacccca87 válasza ot93 (#35244) üzenetére


Lacccca87
addikt

Korábban már más is írta hogy gond volt az átalakítóval.

(#35249) Weaver


Weaver
senior tag

Crimson ReLive Edition 16.12.2
457mb Radeon Software
54mb AMD minimal setup

az a kérdésem, hogy ez a minimal setup mit takar? nekem olyan illesztő kellene, ami mentes minden extra dologtól (pl catalyst control center, bármi egyéb) és a kártya tudását kihasználva (R7 260X) csendben, rendben teszi a dolgát.

(#35250) Abu85 válasza Weaver (#35249) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Ugyanaz, mint a másik, csak a fájlokat a telepítés közben szerzi be a netről. Valamivel kisebb lesz egyébként az adatforgalom ezzel, mert például, amelyik komponenst nem jelölöd telepítésre, azt le sem tölti.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD Catalyst™ driverek topikja (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.