Hirdetés

2024. június 8., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-02-28 16:08:04

LOGOUT.hu

Néhány alap dolog a torrentezéssel kapcsolatban
Szótár: [link]
Torrent készítése: [link]
Torrent fájlok felépítése: [link]
Kapcsolatok: [link]
Sebességről: [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15701) stanley00


stanley00
tag

Sziasztok!

Érdeklődnék, hogy valaki akinek legalább DIGI 500-as nete van és SATA III-as winchesterre tölt annak van-e bármilyen problémája a letöltéssel. Itt a disk overloadra és a cache (1 GB) betelésére gondolok. Én egy SATA II-es vinyóra max 35 Mb/sec sebességgel tudok tölteni de az is problémás már. Próbáltam már SATA III-as vinyóra és SSD-re is tölteni de szinte ugyanez a probléma.Tudom, hogy számtalanszor le lett írva, hogy a torrent az más, jobban leterheli a vinyót csak arra lennék kíváncsi, hogy egyáltalán van-e értelme SATA III-as vinyót venni hozzá, hogy a sebességben döcögés nélkül előrelépés legyen.
Tehát van itt olyan valaki aki SATA III-as vinyóra torrentezik és legalább 50 Mb/sec-el tud tölteni disk overload és a cache betelése nélkül folyamatos letöltés mellett?

Köszi!

(#15702) rt06 válasza stanley00 (#15701) üzenetére


rt06
veterán

van (marmint problema a letoltessel)
az utobbi honapokban amelyik post nem arrol szol, hogy mekkora fos a µTorrent network tesztje, es hogy hogy kell portforward-ot allitani, az arrol, hogy miert nem megy 500 megaval az 500 megas net

50 Mbps-sel (6.25 MBps) amugy meg lehet tolteni viszonylag gond nelkul (bar en nem windowz-on en nem µTorrent-tel kuldom)

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#15703) stanley00 válasza rt06 (#15702) üzenetére


stanley00
tag

Lehet egy kicsit laikus vagyok de nem nagyon értem a válaszod. Az én kérdésem konkrétan arra vonatkozott, hogy a winchester nem tud olyan gyorsan írni mint ahogy jön az adat. Feltételezhetően ez harver kérdés. Nekem jönne olyan sebességgel amivel kéne (60 Mbyte/sec) csak a winchester nem tudja olyan gyorsan írni. Ezért érdekelne, hogy SATA III porton egy SATA III-as winchester képes-e legalább folyamatosan 50 Mbyte/sec sebességgel írni letöltés alatt Utorrent-el. Használ-e valaki olyan winchestert és nem SSD amivel ez működik.

(#15704) ACE- válasza stanley00 (#15703) üzenetére


ACE-
addikt

Feltehetően tud írni, de letölteni nem fogsz tudni ennyivel, mivel nem lesz annyi seeder, hogy elérd a sebességet, vagy azok túl foglaltak lesznek más leecherekkel. SSD-re tölts le, és ha arra sem megy full sebességgel, akkor a seederek nem megfelelőségével van a gond. Ja és használj 2.2.1-es utorrent-et.

[ Szerkesztve ]

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#15705) rt06 válasza stanley00 (#15703) üzenetére


rt06
veterán

50 MBps-sel (Mega-Byte per sec) nem igazan tud egyik sem random irni, de az iment 50 Mbps-t (Mega-bit per sec) irtal) ezert is irtam oda melle, hogy az kicsivel tobb, mint 6 MBps (Mega-Byte per sec)

es nem a port sebessegen mulik, a lemez nem tud annyit irni (a sata 1 semessege 1.5 Gbps = 1500 Mbps = 192 MBps, ez is boven tobb, mint a kerdesedben szereplo 50 Mbps, de meg az 50 MBps-nel is)

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#15706) stanley00 válasza ACE- (#15704) üzenetére


stanley00
tag

Nagyon köszi a válaszokat de akkor leírom harmadjára is bár az első mondatoddal valószínű megválaszoltad a kérdést. Simán tudnék 50-60 Mbyte/sec sebességgel tölteni csak 30 Mbyte/sec fölött már jön a disk overload és a betelt cache. Miután kipróbáltam SATA III-as vinyóra akkor is ez a probléma állt fent. Ezért érdeklődtem, hogy ez másnál is így van-e vagy csak nálam van valami bibi, hogy a SATA III-as vinyó sem alkalmas a komolyabb 50-60 Mbyte/sec letöltésre.

(#15707) stanley00 válasza rt06 (#15705) üzenetére


stanley00
tag

Véletlenül elírtam de mivel DIGI 500 és nagyobb sebességről volt szó feltételezhető volt, hogy nem az 50 Mbps-t (Mega-bit per sec) érdekel:) Bocs.

(#15708) rt06 válasza stanley00 (#15707) üzenetére


rt06
veterán

ugy voltam vele, biztos nem vagy telhetetlen, beered a megabittel is ;p

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#15709) ACE- válasza stanley00 (#15706) üzenetére


ACE-
addikt

Miből gondolod hogy simán bírnál tölteni, ha még sosem töltöttél annyival? Az is számít hogy 7200-as, és azon belül milyen gyors a vinyó. De mint mondtam, SSD-re próbáld, és ha ott nem jó, akkor sehol nem jó...

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#15710) korcsi válasza ACE- (#15709) üzenetére


korcsi
veterán

Valamiért és valamilyen sebességgel azért a cache betelik, nem?

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#15711) ACE- válasza korcsi (#15710) üzenetére


ACE-
addikt

Hát pont ezaz, azt a sebességet kell figyelni, amennyivel a cache telik, ha az gyorsabb, mint amit a vinyó írni tud, akkor a vinyóval van a gond. Egyébként a cache betelési probléma valami évek óta bent lévő bug lehet, mert nálam is sűrűn előfordul, hogy amikor nekikezdek tölteni valamit, először a cache telik meg, anélkül hogy a vinyóra bármi írás történne, utána meg hirtelen kiírja a cache-t vinyóra, vagy folytatódik tovább a letöltés teli cache-el. Ilyenkor ugye max. annyival ír, amennyit a vinyó bír. Érdemes figyelgetni a "Speed" fület az utorrent-ben.

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#15712) stanley00 válasza ACE- (#15709) üzenetére


stanley00
tag

Nem tudom még hányszor írjam le, hogy tudnék tölteni ha a winchester bírná. Ezt honnan tudom? Mert kapásból felmegy 60 Myte/sec-re a letöltés ami addig stabilan ott is marad amíg be nem telik a cache és ez nem telik olyan sok időbe pontosan azért mert ugye nem bír olyan gyorsan írni a winchester. De ha a letöltési sebességet beszabályozom max kb 35 Mbyte/sec-re akkor is sok elmegy a cache-ből de nem telik meg és így tartani tudja a 30-35 Mbyte/sec-et stabilan a letöltés. Értelemszerűen itt van a SATA II-es winchesterem fizikai határa. Kipróbáltam SATA III-as winchesterre és SSD-re is de ugyanaz a szitu. És ezt nehezen akarom elhinni, hogy egy SSD-re nem lehet 35 Mbyte/sec-nél gyorsabban stabilan tölteni. Ezért érdeklődök, hogy van-e valakinek ebben tapasztalata legalább 500-as nettel és minimum SATA III-as winchesterrel a sebességet illetően.

(#15713) ACE- válasza stanley00 (#15712) üzenetére


ACE-
addikt

Nekem 500-as netem van, SATA3-as WD RED-em, ami nem 7200-as, inkább csak 5400-as. Nekem is nagyjából ennyit bír, 30-35MB/sec-et. Viszont SSD-re szépen megy 60 MB-al, ha megfelelő seederrel (és kevés leecherrel) rendelkező cuccot töltök. Viszont SSD-nél is előfordul, hogy a letöltés kezdeténél nem akar írni az SSD-re, néha kell várni 2-3 percet, és akkor hirtelen kiír mindent, és megy fullon. Mint mondottam, figyelni kell a Speed fülön a dolgokat.
Ha nálad SSD-re sem megy gyorsan, akkor ott valami más gond lesz...

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#15714) stanley00 válasza ACE- (#15713) üzenetére


stanley00
tag

Hidd el ha én elkezdek egy letöltést mást sem csinálok csak a Speed fület nézem, de tényleg:)
Azt írtad, ha SSD-re nem megy normálisan (márpedig nem) akkor más gond lesz. Én is erre gondolok csak tudnám, hogy mi az a más gond:)

(#15715) ACE- válasza stanley00 (#15714) üzenetére


ACE-
addikt

Egy SSD-s letöltésről illessz már be egy speed füles képernyőképet, kíváncsi vagyok.

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#15716) woodworm


woodworm
veterán

Kiírási problémák esetén próbálta már valaki a szekvenciális letöltést?
Hoz vagy visz?

(#15717) stanley00 válasza ACE- (#15715) üzenetére


stanley00
tag

Még mielőtt a cache betelne

És miután betelt

Gondolom számít de nem tudom mennyire, hogy az SSD az rendszervinyó.

(#15718) ACE- válasza stanley00 (#15717) üzenetére


ACE-
addikt

Nálam így megy:

Mint látható az elején betelik a cache, majd egy ideig mintha nem csinálna semmit, utána hirtelen 5 mp. alatt kiírja a teljes 1 Giga cache-t, és onnan megy atomstabilan 60MB/sec-el. Ez SSD-re.

Itt látszik a sebesség:

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#15719) ACE- válasza ACE- (#15718) üzenetére


ACE-
addikt

Na most kipróbáltam WD RED-re is, és most megy gond nélkül, csak kicsit lassan indul be, látszik hogy a letöltés kezdete után megtelik a cache, utána 4 perc hatásszünet, majd beindul.

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#15720) djculture válasza stanley00 (#15712) üzenetére


djculture
félisten

Megjegyezném hogy itt nem arról van szó hogy a ssd vagy a hdd nem tud ennyivel írni hanem egy adott számú folyamatot tud lekezelni, felette beterhelődik.ssd-ből is csak a direkt szerverre kifejlesztett darabok tudják jól lekezelni ezt. Megoldás annyi hogy a bittorentbe vissza kell fogni az aktiv kapcsolatok számát..

Vagy kettő vinyót kell venni és raid0-ba kötni és arra kell torrentezni, mert máris dupla annyi kapcsolatot tud lekezelni.. ssd-re meg nem érdemes torrentezni mert elég gyorsan elérik a chippek az írási élettartamukat, ráadásul ott is csak a szereveres ssd-k tudnak sok pillanatnyi folyamatot lekezelni, a boltokban kapható samsung meg kingston és egyéb népszerű darabok nem.

[ Szerkesztve ]

(#15721) janos666 válasza djculture (#15720) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Hány folyamatra gondolsz, hogy a consumer grade Samsung-okat túlterheli?
Nemrég kínozgattam kicsit IOMeter-el a 840 Pro-mat és szépen bírta a több szálas random írást (azt nem tudom, hogy szerververzióhoz képest mennyire, de HDD-hez képest mindenképp nagyságrendekkel). Nem hasalt el 5 perc folyamatos 32 szálas írástól sem úgy, hogy koppig volt pakolva az LBA területe (nagyon sokat jelentett neki valamelyik az utolsó két firmware közül a szélsőséges esetekre nézve, régen még be tudott lassulni normál használattól is, annak idején mikor megvettem újdonságként, még nem voltam meggyőzve, hogy jó vétel volt).

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#15722) djculture válasza janos666 (#15721) üzenetére


djculture
félisten

Próbáld ki. Letöltesz egy népszerű oldalról 10 torrentet aminél 100 kapcsolat aktív minimum az úgy elég is egy kommersz ssd-nek. Egy szerver ssd meg ezt simán birja , sőt nekem ami van ibm röhögve birja a torrentezést is eleve slc. De mondjuk nagyon drága móka is

(#15723) stanley00 válasza ACE- (#15719) üzenetére


stanley00
tag

Ezzel azt akarod mondani, hogy ha veszek egy WD RED-et akkor elképzelhető, hogy tartósan működni fog a „stabil” 50-60 Mbyte/sec letöltés? ;]

[ Szerkesztve ]

(#15724) stanley00 válasza djculture (#15720) üzenetére


stanley00
tag

Köszi az észrevételt!

(#15725) ACE- válasza stanley00 (#15723) üzenetére


ACE-
addikt

Ha SSD-re sem megy rendesen, akkor nem biztos... Aszondtad próbáltad 7200-as vinyóval is, az sem ment, lehet a vezérlőddel van valami, vagy a kábelekkel.

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#15726) stanley00 válasza ACE- (#15725) üzenetére


stanley00
tag

Próbáltam, hogy levettem az intel AHCI vezérlőt és az alappal. Aztán visszatettem a legfrisebb Intel vezérlőt és akkor sem változott. Kábellel nem hinném, hogy gond lenne. BIOS-ban azon kívü, hogy engedélyezem az AHCI-t vagy éppen nem, nemigen találtam mást.

(#15727) djculture válasza stanley00 (#15726) üzenetére


djculture
félisten

Tegyél be két egyforma vinyót ha nem home az oprendszered és win7 vagy újabb akkor létrehozol rajta egy szoftveres rad0 kötetet és arra elkezdel torrentezni, többet más neked nem fog kelleni.

(#15728) SMartin-HU


SMartin-HU
tag

Sziasztok.

Egy kis segítségre lenne szükségem alapoktól kezdve, mert szanaszét esett a mindenség nálam :)

Egy régi laptopot akarok beállítani 0-24 torrentre. Bírni fogja....

Viszont milyen klienst tegyek fel? (Pontos név és verziószámra lenne szükségem. utorrent valamiért problémázik a telepítésnél... vírust, kémet, mindent jelez és nem is engedi telepíteni valahogy WIN7 Pro)

A másik, hogyan legyen pontosan bekalibrálva? 120/10 UPC net. Sulis anyagokat kellene megosztanom, illetve leszednem. Max 10-15 torrent szokott aktívan menni. (Hány szálon dolgozzon, titkosítás UDP/TCP stb..... minden érdekelne)

Megköszönném, ha valaki szánna rá egy kis időt és válaszolna vagy ajánlana már egy részletesen leírt anyagot.

Előre is köszönöm! :)

Már régen megtanultam, hogy a lehetetlen szót csak a legnagyobb körültekintéssel szabad használni. „Wernher Von Braun”

(#15729) janos666 válasza djculture (#15722) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Nekem csak egy kis 60MBps netem van itt vidéken, amivel gyakorlatilag 6.5 és 7 Megabyte közt mozgó sebességgel tudok letölteni, így ez szerintem nem fektetné le.

De azt megnéztem az előbb IOMeter-el, hogy 4 worker, fejenként 25 szál (2500K@4400Mhz CPU) random 4k írás 10Gb-os tesztfile-ba (~70/119Gb tárhely foglalással).
Aztán véletlenül itt felejtettem (LOL :DDD), így rögtön egy ~100 perces stress teszt lett a gyorsnak szánt mérésből. Az első és 101-edik percben is egyformán 7000-9000 IOPS, ~31Mb/s közt mozgott a teljesítmény, végig 2.9-3.5 ms közti válaszidővel (és nem használtam a gépet, de erről fut a Windows is). A háttér a nyers eredmény, felette egy percenként görgetett átlag.

Szerintem, ha ezt így bírta, akkor a torrentet is bírná, bár tény, hogy nem azt próbáltam ki, mert ahhoz nincs >100MBps netem. Vagy valamiért nem is kéne? :U

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#15730) janos666 válasza janos666 (#15729) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Ja, mondjuk igaz, hogy te 10 torrentet mondtál fejenként 100 szállal, de azt sokallom. Én úgy még szerintem sohasem töltöttem le semmit (10 torrentet egyszerre is alkalmilag, torrentenként szimultán 100 aktív szállal szerintem még soha, akkor sem, ha egyszerre csak egy-két torrentet), a 4 torront és 25-25 szál nekem életszerűbbnek tűnt itthonra. De majd mindjárt rápörkölök azért egy olyat a teljesség kedvéért (de most már nem 1.5 órán át, mert erős P/E pazarlás).

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#15731) janos666 válasza djculture (#15722) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

1000 szál: ~32000 IOPS ~130 MBPS, ~32 ms (kb. egy perc után). Nyugodtan lehet mellette netezni, bár az AutoCAD tényleg lassan akar így elindulni mellette (mióta ezt gépelem, csak komótosan töltöget, mint ami sohasem akar végezni). :))

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#15732) djculture válasza janos666 (#15731) üzenetére


djculture
félisten

Kettő vagy három vinyóval raid0-ban meg meg se érzed ezt a kapcsolatot, én nekem csak 15 megás netem van de egy vinyót simán letudok vele terhelni. Nemkell kell hozzá csak egy két nagy méretű dolgot egyszerre betenni mellette még újraellenőriztetni egy kettőt amit már letöltött és renegeteg fájlból áll vagy nagy méretű, garantáltan a hdd led úgymarad jó darabig. Raid meg simán elviseli:)
Sokat kínlódtam én ezzel mire kitapasztaltam.
Azóta csak raidra torrentezem, még a fostos szoftveres kötet is ezerszer jobb mint bármelyik vinyó magába. Nekem erre a célra két 250-es ide wd blue van berakva amugy most. Erre töltök le utána ha kész és nem kell sedelni már akkor áthúzom a 6terás hitachi vinyóra.

[ Szerkesztve ]

(#15733) janos666 válasza djculture (#15732) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Én egy 3x4Gb WD Red RAID-5 kötetre szoktam letölteni és bármi mást tárolni. De így, hogy mellette SSD-ről fut minden más, így nem tudom mennyire van leterhelve letöltéskor, illetve mennyire lassulna be ettől az OS.

Futtattam régen Windows-t és torrentet is ugyan arról a RAID-0 kötetről (2db 7200RPM 2x500Gb-os tányérokkal), de már nem emlékszem, hogy mennyire lassított a torrent, és amúgy is sokkal lassabb CPU, illetve net volt mellette, mint most (sőt, más Windows és más programverziók...).

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#15734) rt06 válasza janos666 (#15733) üzenetére


rt06
veterán

letoltes miert raid5-re megy? nem pocseklas az?

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#15735) janos666 válasza rt06 (#15734) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Kényelmesebb, hogy csak egy nagy 4Tb-os tárhelyem van (egy faltól-falig partícióval), ami 1.5x-ös áron hasonlóan gyors, mint egy RAID-0 kötet, viszont sokkal biztonságosabb, mintsem hogy több különböző sebességű/méretű/funkciójú tárhelyekkel kelljen gazdálkodnom, figyelni, hogy mikor mi hova való, melyiken mennyi hely van. Ahhoz képest nem sokkal kerül többe, mint amennyivel kényelmesebb. A partíciódarabolgatást, illetve több külön HDD-t egy nagy helyett is mindig utáltam (még az olcsó SATA-RAID előtti IDE időkre gondolva, amikor otthonra drága vagy megbízhatatlan volt a RAID), egybe akartam gyűjteni minden szeletet ahelyett, hogy még tovább daraboljam. Máig nem értem miért nem felel meg egyeseknek otthonra a mappastruktúra partícióstruktúra szintű osztogatás helyett. A szeletelés rugalmatlan, ami kényelmetlen. Magad elé állítasz fel egy akadálypályát, hogy megnehezítsd/túlbonyolítsd a saját életed, minimális és nulla közti kedvező hatásokkal. Mint ha úgy bútoroznád a házad, hogy ha nem vagy óvatos, akkor folyton belerúgj valamibe, ahelyett hogy ajtótól ajtóig szaladhatnál sötétben is.

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#15736) rt06 válasza janos666 (#15735) üzenetére


rt06
veterán

pont a biztonsag miatt kerdem, mert en legutobb, mikor tobb lemezem volt e celra, raid0-ra torrent-eztem, leven gyors, az meg hogy elvesz-e, pont nem szamit, ez a tmp utan a masodik leglenyegtelenebb adat a gepen

raid5 ezzel szemben ugye egy lemezt fenntart, ami helyvesztesseg, plusz lassabb is
foleg irasnal, mert fel kell olvasni, hogy mit irsz felul, ki kell irni az adatot, ki kell olvasni a regi xor erteket, majd kiirni az uj xor erteket - ez minden erintett lemezhez (ide ertve az adatnak es a parity-nek helyet ado lemezt is) irasonkent egy plusz olvasas muvelet, foloslegesen

szerintem ilyesmire, ahol nem tragedia, ha egy lemez halala miatt eltunik minden adat, a raid0 a legjobb, vagy ha tobb lemezunk van 2-nel, akkor meg jbod

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#15737) janos666 válasza rt06 (#15736) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Túlragoztam, mégsem sikerült jól nyomatékosítanom az érvem:
"Kényelmesebb, [...] egy nagy [...] tárhely [...] 1.5x-ös áron [...] mintsem [...] több különböző "

Így bármit és mindent odatehetek, nem kell gondolkodnom rajta, hogy ezt ide, azt oda, azt pedig mindkettőre. Nincs olyan, hogy ezt ide kéne, de csak amott van szabad hely, úgyhogy mégis oda teszem...

A kényelem miatt jobban megérte 3x2Tb-os HDD-t venni és ebből 4Tb-ot használni RAID-5 kötetben ahelyett, hogy külön tartanék 2x2Tb-on 4Tb-ot RAID-0 kötetben és mellé 1x2Tb-ot egyedül, aztán bizonyos dolgokból tartanék egy-egy másolatot mindkét helyen.

->>> UTÓLAG HOZZÁSZERKESZTVE <<<-

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#15738) rt06 válasza janos666 (#15737) üzenetére


rt06
veterán

lehet kicsit en is tulragoztam (azaz nagyon technikai oldalrol alltam neki), nyomatekositok en is: jbod

[ Szerkesztve ]

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#15739) janos666 válasza rt06 (#15738) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

A RAID-5 1.5x áron kínál redundanciát. Ha bizonyos dolgokból 2 másolatot tartok az 2x ár. Ha lenne egy RAID-0 és egy plusz HDD, akkor a gyakorlatban 1 és 2 közt állna be az érték (attól függően milyen típusú adatból épp mennyit tartok), lehet hogy épp 1.5 közelében. Így pedig fixen 1.5 ez az érték, viszont kényelmesebb, valamint maximum 4Tb tartható (és tartott) redundánsan, nem pedig max 2Tb (utóbbi is elég lenne, de így rugalmasabb).
---
Ha hülyén konfigurálod, akkor igen. Ha jól, akkor nem.
Stripe Size = 32k és NTFS Allocation Unit Sze = 64k mellett minden filrendszer cluster kiírása egy paritásszámítás, szeletelés, 32-32-32 kb írása mindhárom lemezre.

De ezt ne áruld el senkinek, mert mindenki hülyének fog nézni olyan érvekkel, hogy 128k-s Stripe Size-t javasol a súgó vagy Mr. Szerver RAID guru a dotcom-ról, vagy hogy teljesen egyértelmű, hogy ha 4 hely van a NAS-ban, akkor 4 HDD-t kell beletenni, egy slot-ot üresen hagyni hülyeség, azt mondja a kézikönyv, hogy 4 lemezzel is mehet a RAID-5. :))

---

A Jbod hülyeség. Lassabb, mint a RAID-0 de egyáltalán nem biztonságosabb. Menthetsz adatot a megmaradt lemezekről, de egy file véletlenszerű lemez(ekre) eshet (egyben egy darab véletlenszerű lemezre vagy akár több lemezre filetöredékekben).

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#15740) rt06 válasza janos666 (#15739) üzenetére


rt06
veterán

szerintem elbeszelunk egymas mellett
amit alapjaiban nem ertek, hogy torrent-ezesnel miert szamit a biztonsag
vagy esetleg masra is hasznalod azt a tombot? (bar abol, hogy az egy particiot favorizalod, gyanus hogy igen)

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#15742) janos666 válasza rt06 (#15740) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Igen, egy tömb -> egy partíció --> (egy) filerendszer ---> mappastruktúra
+ egy SSD, amin a Windows és telepített programok file-jai ülnek

Ezen van minden olyan, aminek az elvesztése ugyan nem életbevágó, de mégis hiányozna, ha olyasmi miatt veszne el, hogy bármikor meghalhat egy HDD (célszerszámos mentést viszont nem érne meg ; ezek akár pótolhatók is, de nehezen, nem egyszerűen egy közismert torrent oldalról).

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#15743) stanley00 válasza djculture (#15727) üzenetére


stanley00
tag

Jó lenne ha tudnám is miről beszélsz :DD
Nagyjából tudom, hogy mi az a RAID de, hogy hogyan kell azt megfelelően létrehozn, beállítani azt nem.

(#15744) chungee


chungee
addikt

Napot!

1 megabites a feltöltésem, csak a feltöltés megy lekorlátozva 50 kb-re és mégis kín szenvedés mellette netezni :(. Utorrent off utána gyors mint a villám. Vagy ez böngésző próbléma:F FFox legújabb.

(#15745) rt06 válasza chungee (#15744) üzenetére


rt06
veterán

#7 3-4. pontok

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#15746) djculture válasza stanley00 (#15743) üzenetére


djculture
félisten

Majd ha lesz két üres lemezem irok róla egy bemutatást :)

(#15747) smallmer


smallmer
őstag

Sziasztok,

holnap telepítem újra a gépem és meg szeretném kérdezni, hogy melyik torrent kliens-t ajánlanátok leginkább?
legtöbbet az N**re oldalról töltök le úgyhogy ahhoz is legyen jó :)
köszönöm szépen a segítséget :)

(#15748) Dumi86 válasza smallmer (#15747) üzenetére


Dumi86
senior tag

+1 Qbittorrent :R

Mobil: Samsung Galaxy A41 DS (2020) Android 12.0 PC: Asus K31AN , Samsung 8GB DDR3L Ram , Crucial BX500 480GB SSD , Gigabyte 720 GT 1Gb , Windows 10 Home 21H2 (19044.2075) OEM , Vivaldi 5.3.2679.61 , Eset Nod32 Antivirus 15.2.11.0

(#15749) enginev3.0 válasza smallmer (#15747) üzenetére


enginev3.0
félisten

Szerintem utorrent még mindig tökéletes gépre
De inkább egy NAS

[ Szerkesztve ]

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3 || Xiaomi 4 Pro gen2 <3

(#15750) stanley00 válasza djculture (#15746) üzenetére


stanley00
tag

Köszi, érdekelni fog.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.