Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-02-28 16:08:04

LOGOUT.hu

Néhány alap dolog a torrentezéssel kapcsolatban
Szótár: [link]
Torrent készítése: [link]
Torrent fájlok felépítése: [link]
Kapcsolatok: [link]
Sebességről: [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17001) gyuribácsi88

Sziasztok, azt mi okozhatja hogy elindítom a letöltéseket, ahogy elindul tölt is szépen amennyivel kell (30-40MB) aztán pár másodperc múlva (20-30) beáll ilyen 2MB/s-ra és annyival is szedi, nem megy feljebb a sebesség, ezt ritkán csinálja havi 1-2x és fogalmam sincs hogy mi okozhatja.

A nyugat a szakadék szélén, de mi egy lépéssel mindig előtte járunk.

(#17002) GEPESZ66


GEPESZ66
veterán

Jelenleg a Qbittorrentet használom.Mintha a feltöltési sebesség kisebb lenne,mint a korábban használt Utorrent esetében.Mi a helyzet most az Utorrenttel,melyik verziót célszerű használni?

(#17003) Met válasza GEPESZ66 (#17002) üzenetére


Met
nagyúr

Én a 2.2.1-et raktam vissza a q helyett.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#17004) GEPESZ66 válasza Met (#17003) üzenetére


GEPESZ66
veterán

Jól működik WIN10 alatt?

(#17005) Met válasza GEPESZ66 (#17004) üzenetére


Met
nagyúr

Win7-en vagyok

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#17006) Cs1csó


Cs1csó
félisten

Ha jól tudom ezzel a régi utorrentes klinessel az is a gond hogy pl. magnet linkeket nem tudja kezelni pl. a pirate bayről is szoktam hébe- hóba leszedni döntően zenét.

(#17007) Intruder2k5 válasza Cs1csó (#17006) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Melyik régi? Az már valóban nagyon régi lehet...

Én alapjában véve routeren torrentezek, rtorrent klienssel, de van a gépemen egy Portable uTorrent 1.8.5, ha netán valami nagyon gyorsan kellene, nincs idő rá, hogy a router töltögesse le, akkor azzal szedem le, de már abban is van magnet url támogatás, pedig az egy 2009-es kiadás.

(#17008) Cs1csó válasza Intruder2k5 (#17007) üzenetére


Cs1csó
félisten

A 2.2.1-esre gondoltam, egy leírásban erre emlékeztem, de akkor így már okés, kérdés hogy win 10-et szeretei e?

(#17009) GEPESZ66 válasza Intruder2k5 (#17007) üzenetére


GEPESZ66
veterán

Mi a gond az újabb Utorrent verziókkal?

(#17010) Intruder2k5 válasza GEPESZ66 (#17009) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Hát a legújabbakkal a sok integrált reklám, meg állítólag múltkor kibukott, hogy valami kéretlen alkalmazást is telepít saját magával együtt, amennyire tudom sok helyen a 2.x-et ajánlják belőle még ma is, bár én mint írtam, csak nagyon ritkán használom, erre meg tökéletes az 1.8.5 is, ami van.

csicso82, azt nem tudom, én Win7-et használok, ezzel azt vettem észre, hogy miután leállítom a torrenteket, várni kell vele 1-2 percet, aztán simán be lehet zárni, de ha rögtön rányomok az "ikszre", akkor várakozás van a programra, stb... Felteszem a nyitott kapcsolatokat nem tudja lezárni azonnal. Más gond nincs vele. De fél évente egyszer kibírom ezt is. :)

[ Szerkesztve ]

(#17011) Calogero válasza Met (#17003) üzenetére


Calogero
addikt

Miért? Mi volt a baj a Qbittorrenttel?

(#17012) GEPESZ66 válasza Calogero (#17011) üzenetére


GEPESZ66
veterán

Mintha nem akarna úgy visszatölteni, mint az Utorrent.

(#17013) Met válasza Calogero (#17011) üzenetére


Met
nagyúr

Nekem is mintha nem töltött volna vissza rendesen, meg olyan nem tudom, nem kapott el az a de jó torrent kliens érzés. Tudom ez hülyén hangzik :U

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#17014) zetecR válasza Calogero (#17011) üzenetére


zetecR
addikt

Nálam egy minimális ideig töltött vissza, utána kliens oldalon seed-et mutatot, a trackeren viszont stopped...

(#17015) Kobe


Kobe
veterán

Hello

Egy kis technikai segitseg erdekelne. Nem vagyok otthon a halozatokban. Az erdekelne, hogy megoldhato az, hogy van egy nagy kapacitasu kulso vinyom, azt rakotom usb vel ellatott routerre, es pl a torrent kliens akkpr is fut amikor pl az asztali gepek nincsenek is bekapcsolva?

Neadjisten valami mobilappal tavvezerelni, vsgy telefonnal, mondjuk utkozbenrol elinditani a letoltest ?

Errol vhol nincs valami reszletesebb leiras ?

(#17016) Intruder2k5 válasza Kobe (#17015) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Ez főként attól függ, hogy milyen az USB-vel ellátott router. Van több típus, amikre léteznek ilyen megoldások.

(#17017) Kobe válasza Intruder2k5 (#17016) üzenetére


Kobe
veterán

A tobb tipus alatt a sima torrent kliens kepes routereket erted, vagy van meg valami egyeb tulajdonsag amire a beszerzesnel figyelni kell pl ?

(#17018) Intruder2k5 válasza Kobe (#17017) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Na várjunk, akkor lehet én félreértettelek. Tehát neked nincs még USB-s routered, csak most szeretnél venni ilyet? Amennyiben igen, akkor inkább ide fáradj át a kérdéseddel.

Milyen routert?

Ha pedig a router is adott már, akkor írd meg a típusát, és annak ismeretében mondok topikot, mert ez a téma nem router moddolásra van specializálódva.

[ Szerkesztve ]

(#17019) Kobe válasza Intruder2k5 (#17018) üzenetére


Kobe
veterán

upc routerem van, azon van usb csatlakozó is, de sajna szoftveresen le van tiltva, így csak ugy tudnám megoldani a fenti kérdést ha mellékötök még egyet

(#17020) xenom0rph


xenom0rph
őstag

Csak nálam nem jön be a bH?

halahala

(#17021) bolic válasza xenom0rph (#17020) üzenetére


bolic
őstag

Nekem se. :F

Siketeknek ártalmasak az érzéketlen tuskók!

(#17022) F.B.I.


F.B.I.
veterán

Üdv! :R

Valaki, akinek DIGI net van és qbitorrentet használ, tudna nyomni egy képet, miket és mennyit állít be, hogy menjen a feltöltés?
Mióta qbitorrentem van (nem hal meg a gép, letöltés közben) azóta nem töltök vissza semmit ha mégis, akkor kbit sebeséggel. Port van nyitva (6770-es) de semmi nem megy vissza. A max. arányom 0,23 és vagy 50 torrentet seedelek.

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#17023) zetecR válasza F.B.I. (#17022) üzenetére


zetecR
addikt

Nálam ugyanez volt...

(#17024) nonsen5e válasza F.B.I. (#17022) üzenetére


nonsen5e
addikt



Feljebb vettem a max kapcsolatok számát mert a net (1000) és a gép (i5) is bírja, különben minden defaulton van (port meg miegyebek).

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#17025) Cs1csó válasza nonsen5e (#17024) üzenetére


Cs1csó
félisten

Üdv, amit F.B.I. fórumtárs írt, hogy a feltöltés nem a legfényesebb az nálad ezekkel a beállításokkal milyen szokott lenni?

(#17026) nonsen5e válasza Cs1csó (#17025) üzenetére


nonsen5e
addikt

15-20 MiB/s.

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#17027) GEPESZ66 válasza nonsen5e (#17026) üzenetére


GEPESZ66
veterán

Nálam a Qbittorrent, az Utorrent eseténen is pár kbit/s.
Mi lehet az oka?

(#17028) Cs1csó válasza nonsen5e (#17026) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ez a példa is rávilágít arra hogy nem a QBITTORRENTET kell temetni hanem jól beállítani és/vagy routert is, +még a szolgáltató is ludas lehet.

(#17029) GEPESZ66 válasza Cs1csó (#17028) üzenetére


GEPESZ66
veterán

Mit kell szerinted beállítani?
Ha lesz időd, légy szíves írjad le!

(#17030) F.B.I. válasza nonsen5e (#17026) üzenetére


F.B.I.
veterán

És neked ezzel a porttal? Én hiába állítottam 6770 vagy mondjuk 55887 nyitást, ilyen kbitekkel tölt fel. :(((
Mondjuk ez DIGI100 de eddig jó volt, csak egy kicsit gyengébb vas került alá.

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#17031) nonsen5e válasza F.B.I. (#17030) üzenetére


nonsen5e
addikt

Ez a port, és a routerbe sem lett a titkosítási módon és a digis adatokon kívül semmi módosítva (mondjuk nem is nagyon lehet, mert olyan buta ez a kötelezően adott digis router, hogy azt rossz nézni).

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#17032) Cs1csó válasza GEPESZ66 (#17029) üzenetére


Cs1csó
félisten

Üdv, qbittorrent bállítások:
KAPCSOLATOK FÜL: 50-54 ezer között vagy 50-60 ezer közötti port, UPNP legyen bepipálva és a routerben is bekapcsolva
KAPCSOLATI KORLÁTOK:
értelemszerűen ha nincs pipa a 4 helyen akkor nincs korlát de ez a cpu, ram, internet nagyobb terhelését jelentheti - max kapcs. 500-1000 között max ennyi bőven elég közelebb az 500-hoz
- kapcsolatok száma torrentenként max : 100 az elég lehet értelemszerűen a max kapcsolatokat ennek tükrében kell szabályozni - DE TÚLTERHELNI fölösleges hacsak az nMAG Legend rangjára nem gyúrsz

FELTÖLTÉSI SLOTOK - ez akár lehet inaktív de ha bepipálod akkor is max talán 100 ig egy netes videóban és nálam is maradt inaktív magyarán nem kell bepipálni

SEBESSÉG FÜL: feltöltés letöltés - amennyiben inaktív akkor ugye nincs korlát - kiveszed a pipát alkalmazod és beszürkül általában gyenge netnél a feltöltést szokás kontrollálni
-sávszélesség menedzsment, korlátok alkalmazása lehet bepipálva
ALTERNATÍV - egyéb időszak értleemszerűen ha van olyan idő amikor nem használod a géped de a torrentek futnak - éjszaka stb. akkor kell csak ezen állítgatni bekapcsolni

BITTORRENT FÜL:
torrentütemezés- itt sem szükséges beállítani semmit - legyen inaktív - nálam gyenge a net ezért úgy állítottam be hogy egyszerre csak egy torrentet szedjen - azaz sorban jönnek le ha netalán egymásután többet indítok el de lássuk be 500 megabitnél ha van egy olyan torrent ahol nincs seed és egy nap amíg lecsorog mögötte meg ott van még 10 torrent elindítva ami nem tud addig lejönni amíg ki nem várják a sorukat nem jó megolodás

A SPECIÁLIS BEÁLLÍTÁSOKNÁL van olyan hogy SZUPER SEED nem tudom hogy pontosan mit takar de komolynak hangzik - de ilyen beállításra van lehetőség torrentnevére kattintva jobbklikkes menüben is ERÖLTETETT FOLYTATÁS , SZUPER SEED ÜZEMMÓD

EGYVALAMIT nem szabad még elfejelteni, hogy pl. a nMAGon is preferáltabbnak érzem a mikrotorrentet(utorrent) tehát lehet hogy a tracker is seedelésnél hátrébb sorolja az egyéb klienseket DE LEHET HOGY EZ CSAK ÖSSZEESKÜVÉS ELMÉLET!

(#17033) GEPESZ66 válasza Cs1csó (#17032) üzenetére


GEPESZ66
veterán

Köszönöm!

(#17034) bul07


bul07
nagyúr

Most cseréltem a fél gépemet (adatlap frissítve)
Friss telepítés win 8.1

És azt vettem észre hogy a utorrent kliens pár óra alatt elfogyassza a memóriát, teljesen feltölti és már kiabál a gép hogy kevés a memória
Próbáltam
3.1.3
2.2.1

Mit kellene beállítanom hogy ne használjon ilyen sok memóriát?

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#17035) Cs1csó válasza bul07 (#17034) üzenetére


Cs1csó
félisten

Üdv ezt a konfigot nem illene megfognia egy torrentkliensnek. A legfrissebbet próbáltad utorrentből? Az alapabeállításokon változtattál valamit? Mennyi - mekkora -torrentet futtatsz milyen sávszélen? Kezdésnek ez is elég. Esetleg a beállításokról egy két képet mellékelhetnél akár privátban is.

(#17036) zsoltip


zsoltip
őstag

Sziasztok!
Akadt egy kis probléma Windows 7 SP1 prof. alatt, uTorrent 3.4.4-gyel.
Néhány korábbi kliens alatt ugyanez a jelenség megvolt. Most szeretnék ezen változtatni, ha van rá mód.
Annyit szeretnék elérni, hogy a Windows betöltésekor betöltődő uTorrent csak az óra melletti tálcaikonok között jelenjen meg, ablakban ne nyíljon meg, a tálcára sem.
Az indítás kis méretben opció be van pipálva...

(#17037) zetecR válasza zsoltip (#17036) üzenetére


zetecR
addikt

Ez ba van pipálva?
UI Settings - System Tray - Close button closes uT to tray

(#17038) zsoltip válasza zetecR (#17037) üzenetére


zsoltip
őstag

Igen, be.

(#17039) bul07 válasza Cs1csó (#17035) üzenetére


bul07
nagyúr

Nem próbáltam a legfrissebbet
Korlátoztam a kapcsolatokat, mert a Telekom cucca nem szereti a sok kapcsolatot
Olyan 900GB- és most váltottam 50/15nettre

De ezen a héten nem sok időm van rá , de holnap reggel megnézem a legfrissebbel

Ha nem oldódik meg jövőhéten megnézem Azureus/Vuze kliensel, bár elég sok munka

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#17040) zetecR válasza zsoltip (#17038) üzenetére


zetecR
addikt

És a Generalban a Start Minimized? Működni kellene, nekem is így van beállítva. :)

(#17041) Cs1csó válasza bul07 (#17039) üzenetére


Cs1csó
félisten

Üdv, qbittorrentet is próbáld ki.

[ Szerkesztve ]

(#17042) zsoltip válasza zetecR (#17040) üzenetére


zsoltip
őstag

Igen, be.
Azota telepítettem a legfrissebbet, registy tisztítás is megvolt, de ugyanaz. Nem értem...

(#17043) Melorin


Melorin
addikt

Sziasztok!
Szeretném az uTorrentben beállítani azt, hogy ha befejez egy letöltést, küldjön róla egy mailt az email címemre.
De mivel egy külső programra van ehhez szükség, bajban vagyok, mert nem találok olyat, ami működne command promptból.
Vagyis egyet találtam, az így nézett ki:

D:\sendemail.exe -f felhasználó@gmail.com -t felhasználó@gmail.com -a “subject” -b “message” -s smtp.gmail.com -p 587 -u felhasználó@gmail.com -pw ajelszavam

De az a baj, hogy a gmail megfogta a következő üzenettel:

Valaki megpróbált belépni Google-fiókjába (felhasználó@gmail.com) az Ön jelszavával egy olyan alkalmazásból, amely nem felel meg a modern biztonsági követelményeknek.
Részletek:
2015. október 10., szombat 18:31 (közép-európai nyári idő)
Magyarország*
Nyomatékosan javasoljuk, hogy biztonságos alkalmazást használjon – például a Gmailt – fiókja eléréséhez. A Google minden egyes alkalmazása megfelel ezeknek a biztonsági normáknak. Azonban ha kevésbé biztonságos alkalmazást használ, akkor fiókja sebezhetővé válhat.

Van rá megoldás?

(#17044) ACE- válasza Melorin (#17043) üzenetére


ACE-
addikt

Használd a szolgáltatód SMTP szerverét, azzal talán műkszik.

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#17045) #16695808


#16695808
törölt tag

Lehet-e úgy beállítani a utorrent klienst, hogy miután befejezte a letöltést bezárja a programot automatikusan (nem az op.rendszert, csak a kliens programok!) ha nem akkor van-e olyan torrent kliens ami ezt tudja?

(#17046) Glaz-dozfhut válasza #16695808 (#17045) üzenetére


Glaz-dozfhut
őstag

Igen, a µTorrent tud elvileg. Beállítások menü, majd legalol "Automatikus Leállítás". Kilépés, ha a letöltések elkészültek opció. Azért mondom elvben, mert amikor próbáltam egyszer, valaha, mintha nem az elképzelésemnek megfelelően működött volna.

- Glaz-doz-fhut -

(#17047) Melorin válasza ACE- (#17044) üzenetére


Melorin
addikt

Hogy ez mekkora ötlet :DD És működik!
Köszönöm :R

(#17048) Visormail


Visormail
addikt

Hello 1st-ről tud valaki valamit?

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#17049) kispx válasza Visormail (#17048) üzenetére


kispx
addikt

Nem vagyok ott regisztrálva, egy egy gyors gugli után a facebookon ezt találtam:

"Kedves felhasznalok
biztonsagi okokbol az oldal leallitasra kerult. Sajnos a navos razzia igaz, lefoglalasok is voltak. (remeljuk orgovanyi bela, tarsoly csaba es a tobbi ugy eseteben is hasonloan alaposan jarnak/jartak el...)
Kedves facebook minden informaciot kiad ilyen esetekben is, neveket, ip cimeket, maganbeszelgeteseket is...
felhasznalokig nem tudnak eljutni, emiatt nem kell aggodni.
A temaval kapcsolatban tovabbi informaciokat itt nem fogunk kozolni, nem biztonsagos. Kitartast!"

(#17050) Visormail válasza kispx (#17049) üzenetére


Visormail
addikt

Kösz, tegnap próbáltam rákeresni, de én nem találtam semmit.

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.