Hirdetés

2024. június 9., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-02-28 16:08:04

LOGOUT.hu

Néhány alap dolog a torrentezéssel kapcsolatban
Szótár: [link]
Torrent készítése: [link]
Torrent fájlok felépítése: [link]
Kapcsolatok: [link]
Sebességről: [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15951) DrojDtroll válasza Atish19 (#15949) üzenetére


DrojDtroll
addikt

Szerintem érdemes lenne qBittorrent-re váltanod, én nem bántam meg a váltást.

(#15952) MineFox54 válasza DrojDtroll (#15951) üzenetére


MineFox54
őstag

Ha nem warez a (azért nem az, mert ugye nem utorrentnek kell mondani hanem microtorrentnek.) utorrent pro-ja sztem nem szívesen vált.

[ Szerkesztve ]

(#15953) DrojDtroll válasza MineFox54 (#15952) üzenetére


DrojDtroll
addikt

Ezek azok a nagy fícsörök :F :U

Stream Instantly (beta)-Watch or preview torrents as they download, without waiting for the completed file.
Convert, download and play in many formats- µTorrent Pro includes an HD media player or convert to play on any mobile device.
Premium New Features -µTorrent Pro is always adding new features. Enjoy them at no extra cost.
Anti-Virus Protection -Keep your PC safe by automatically scanning downloads for viruses and malware.
Early Access- Gain access to updates and cutting-edge features before anyone else.
No Ads - As a Pro user and a supporter of µTorrent, you can enjoy an ad-free experience.

(#15954) MineFox54 válasza DrojDtroll (#15953) üzenetére


MineFox54
őstag

Szia!

Arra gondoltam hogy megvette, pénzt adott érte. 1 évre 6,6K

(#15955) rt06 válasza Geller72 (#15950) üzenetére


rt06
veterán

vpn, de abbol meg sok sikert ahhoz, hogy talalj normalisat (max fizetosok)
esetleg tor, de az meg nem valo torrent-ezesre (bar ha csak tracker eleresre hasznalod...)

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#15956) DrojDtroll válasza MineFox54 (#15954) üzenetére


DrojDtroll
addikt

Világos, de ezekért évi 6.6K kiadni?

Nekem valahogy nem nagyon éri meg.

(#15957) DrojDtroll


DrojDtroll
addikt

Ace Stream-et használ valaki?

Lenne egy pár kérdésem.

(#15958) borix válasza Atish19 (#15949) üzenetére


borix
őstag

Szerintem is cseréld le qBittorrent-re meglátod jobban jársz vele.

(#15959) Atish19 válasza borix (#15958) üzenetére


Atish19
őstag

Egy próbát teszek vele. Van bevált verzió vagy mindig e legfrissebbet használjam?

(#15960) DrojDtroll válasza Atish19 (#15959) üzenetére


DrojDtroll
addikt

Én nem régóta használom, szóval a legfrissebbet, nekem semmi bajom vele.

(#15961) Geller72 válasza rt06 (#15955) üzenetére


Geller72
veterán

Tor-t nem használom, nincs különösebb okom rá. VPN-t megpróbálom. Akkor openVPN kilőve?
L2TP over IPsec PSK? Chrome (is) támogatja és jó eséllyel majd mindenhol belebotlok a krómba. :U

(#15962) Rimuru válasza Atish19 (#15959) üzenetére


Rimuru
veterán

Én 2013-11-11-kor telepítettem azóta mindig a legfrissebb van fent.

Vigyázat, csalok!

(#15963) rt06 válasza Geller72 (#15961) üzenetére


rt06
veterán

"openVPN kilőve?
L2TP over IPsec PSK?"

ezek a kerdesek sajnos messze meghaladjak a tudasomat a temaban, nem tudok segiteni

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#15964) DrojDtroll válasza Geller72 (#15961) üzenetére


DrojDtroll
addikt

Esetleg itt kérdezd meg.

(#15965) Geller72


Geller72
veterán

Köszönöm. :R Elkezdtem tanulmányozni a témát.

(#15966) Geller72


Geller72
veterán

A qbittorent-tippért köszi..;).

(#15967) xAcidx


xAcidx
tag

Sziasztok!

Torrent klienst váltanék. Jelenleg µTorrent 3.4-et használok és visszaváltanék 2.2.1-re, vagy kipróbálnám ezt a qBittorrentet.

Jelenleg 400+ torrent fut, valahogy ezeket átlehet mozgatni az új kliensbe? Vagy le kell hozzá töltenem egyesével a torrent fájlokat?

(#15968) Geller72 válasza Geller72 (#15966) üzenetére


Geller72
veterán

Teszteltem. Nos, szerintem karesz. Alig csatlakoztak hozzám, a sebességem felfele vicc volt. A napi upload nem haladta meg az egy gigát. :Y . Ma visszaváltottam utorrentre, 23 giga eddig és a sebességem folyamatosan a plafon körül mozog. Kár. A beállítások ugyanolyanok, amilyeneket felajánl, tehát amilyen az utorrentben is. Átnéztem. Mindennek jónak kellene lennie és mégis. Kár. :U

(#15969) Calogero válasza Geller72 (#15968) üzenetére


Calogero
addikt

Én anno amikor feltelepítettem a qbittorent-et akkor alapból be volt kapcsolva a seb.korlátozás.

(#15970) Geller72 válasza xAcidx (#15967) üzenetére


Geller72
veterán

Ha a torrentek futnak, akkor a torrent fájlok ott vannak a gépeden. Meg kell nézni, hogy a kliens hova rakja őket, mi van beállítva. Ha semmi, akkor oda teszi, ahova a böngésződ rakja a downloadokat. Ami a böngésződben be van állítva, ha máshogy nem. Ha ott sincs, akkor windows esetében a c:\Users\felhasználóneved\AppData\Roaming\uTorrent\ mappában tárolja. Az appdata könyvtár rejtett, így ha látni akarod, akkor ennek megfelelő beállításokat kell eszközölnöd. ;). Ott megtalálod az összes eddigi torrent fájlod. Az új kliensnek elég megadni ezt az elérési utat, hogy onnan töltse be őket. Csak majd ugye ki kell gyomlálni, ha nem akarod mindet berakni seedbe. Meg ugye bőven lesz, aminek már nem az az elérési útja, vagy már meg sincs. Mindenesetre a létező 400 torrented egyszerűbb így átrakni. Annyi még, hogy a kliensben magának a torrenteknek, azaz a letöltött cuccoknak azt a helyet kell megadnod, ahol most is vannak!

(#15971) Geller72 válasza Calogero (#15969) üzenetére


Geller72
veterán

Igen, azt észrevettem, (talán 25k :F ) ki is iktattam, de szinte semmi változás. Sem sebességben, sem a seedelt torrentek számában. Alig seedelt valamit és azt is lassan.

[ Szerkesztve ]

(#15972) xAcidx válasza Geller72 (#15970) üzenetére


xAcidx
tag

Köszönöm a segítséget.

Nem jött be ez a qBittorrent. Megadtam neki, hogy hova töltsön le (D meghajtó). Majd, hogy honnan szedje a torrent fájlokat. Elvileg csak ellenőriznie kellett volna a letöltött állományt, erre újra elkezdte őket letölteni a C meghajtóra.
Mikor szenvedés árán rábírtam, hogy ugyanoda töltse ahova én mondtam, folyamatosan I/O error.

Feladtam, majd µTorrent 2.2.1 jött. Ez meg telepítés közbe összeomlik.

[ Szerkesztve ]

(#15973) Geller72 válasza xAcidx (#15972) üzenetére


Geller72
veterán

Nekem 3.4.2 van, kiszedtem belőle az adware cuccokat, no reklám, most így nekem faján ketyeg azóta is. ;).

(#15974) Rimuru


Rimuru
veterán

Geller_1972: µTorrent-et jó ideje nem használtam (server verzió nem érdekel, akkor inkább rtorrent(+rutorrent) ez úgyis csak egyéb okokból kellett cserélnem), viszont most hogy normális nettel vagyok szinte folyamatosan visznek valamit qbittorent esetén is.

xAcidx: Kézzel is eltudod végezni az ellenőrzést ugyan úgy mint minden más kliensben. Eddig ezt user errornak mondom.

Vigyázat, csalok!

(#15975) Geller72 válasza Rimuru (#15974) üzenetére


Geller72
veterán

Virtuális gépen, a Debian alatti transmission kliensemmel nem volt gond, de ez a qbittorrent nem akart rendesen menni. A tűzfallal is összebarátkoztattam, variáltam a portokon, de semmi lényegi előrelépés. Állítgattam a titkosításokat, semmi. Nem szedtem le a gépről, de egyelőre kihagyom..

(#15976) xAcidx válasza Rimuru (#15974) üzenetére


xAcidx
tag

µTorrent-et visszaraktam (3.4) ugyanúgy beállítottam mint a qBittorrentet (teljesen hasonló a két kliens beállítása) és minden elsőre működött.

qBittorrentnél megpróbáltam csak egy torrentet hozzáadni. Természetesen a letöltés helye megfelelően beállítva. Mielőtt indult volna jobb klikk neki, letöltés helyének módosítása (vagy valami hasonló) megint megadom neki az útvonalat. Indít, majd I/O error.
Lehet, hogy én vagyok a béna de ennél érthetőbben nem tudtam neki megmondani, hogy mit csináljon.

(#15973) Geller_1972
Az a bajom, hogy ha 4-5 nagyobb (3GB fölött) letöltés fut egyszerre (max. 5 mehet), akkor állandóan ropog, hogy kifutott a memóriából és összeomlik az egész. Egyik korábbi verzió se csinálta ezt.
Nem tudom, hogy mi lehet a probléma. A gyorsítótár méretét meg akármekkorára rakhatom (természetesen a kereten belül), ugyan úgy fent áll a probléma.

(#15977) Geller72 válasza xAcidx (#15976) üzenetére


Geller72
veterán

Kezdésnek 60 torrent van, ebből kb 20, ami 35 giga feletti..:). Nekem nem kattog. Se le, se fel. :U

(#15978) xAcidx válasza Geller72 (#15977) üzenetére


xAcidx
tag

Tényleg nem tudom mi lehet a baja. Konfig az adatlapban, az se lehet a szűk keresztmetszet.

Esetleg privátban tudnál képeket küldeni a beállításaidról?

(#15979) Geller72 válasza xAcidx (#15978) üzenetére


Geller72
veterán

Ilyen erőművel eléggé vicces lenne a dolog. Privát megy mindjárt. ;).

(#15980) dre75


dre75
tag

Az a baj hogy nekem is haldoklik a uTorrent...3.4.2 és kb 5perc után nem lehet felhozni asztalról se óra mellől...a segítséget megköszönöm:)

(#15981) Geller72 válasza dre75 (#15980) üzenetére


Geller72
veterán

Milyen OS? 7, vagy 8-8.1? A frissítéseket rendesen megkapja a win? :U

(#15982) SG3rg0


SG3rg0
őstag

Az uTorrent hányas verziójáig jó, elfogadható? Most a 3.0 van fent úgy látom jól működik.

(#15983) UnSkilleD válasza SG3rg0 (#15982) üzenetére


UnSkilleD
senior tag

én 3.2.3at használok évek óta, nálam jó

"Az internet olyan, mint az MTV: annak idején az MTV nagyon trendi volt, aztán hirtelen elavult” - Prince

(#15984) xAcidx válasza SG3rg0 (#15982) üzenetére


xAcidx
tag

Szerintem a 2.2.1 a legstabilabb. Ha jól működik a 3.0, akkor hagyd fent. Nálam minden frissítéssel csak rosszabb lett.

(#15985) dre75 válasza Geller72 (#15981) üzenetére


dre75
tag

win 8.1 és a legfrissebbek még nincsenek fent de rakom azt is

(#15986) Geller72


Geller72
veterán

Nálam a 3.4.2 addig szarakodott, amíg a win is. Volt valami balul sikerült orig gyári update. Mióta az ok lett, win alatt az adware mentesített 3.4.2-vel semmi bajom. Azon a gépen 8.1 van, up to date. Most is padlón megy. Viszont, ahogy írták, a routerem nem szerette, ha a kapcsolatok száma felettébb sok volt. Azt is lejjebb vettem, azóta a router is ok. Előtte csak úgy dobálta el a netet random.. :U

(#15987) dre75 válasza Geller72 (#15986) üzenetére


dre75
tag

Elvileg már kivannak javítva a win frissítések? Mármint ha tegnap húztam újra a wint akkor már nincs az a rossz frissítés gondolom

[ Szerkesztve ]

(#15988) Geller72 válasza dre75 (#15987) üzenetére


Geller72
veterán

Az újrahúztam nem biztos, hogy = azzal, hogy up to date. Hajts végre egy manuális ápdétet. És rögtön kiderül

(#15989) woodworm válasza Geller72 (#15986) üzenetére


woodworm
veterán

Nincs olyan, hogy adware mentesített utorrent, max. config fájlban kikapcsolt megjelenítés.

(#15990) Geller72 válasza woodworm (#15989) üzenetére


Geller72
veterán

Az én értelmezésemben, ha nem indul el egy program, akkor az nincs jelen a futó rendszerben, tehát ennek a programnak, vagy alprogramnak a futásától mentes. Ha egy adott program nem indít el egy modult/alprogramot, akkor az nem fog futni. Például ha telepítesz egy progit, egy játékprogramot mondjuk, ami egy rakás más, futtatható fájlt telepít, attól még nem biztos, hogy az a progi fut akkor is, amikor maga a fő program fut. De lehet hogy tévedek és neked van igazad. Mindenesetre a közelmúltban épp ebből az adware dologból volt balhé. Amikor futott. Viszont, amikor nem futott, akkor elismerték, hogy a veszély nem állt fenn. De mondom, ez csak az én véleményem. A lényeg, hogy az adware nekem nem aktív. A célom ennyi volt és elértem. ;).

(#15991) woodworm válasza Geller72 (#15990) üzenetére


woodworm
veterán

Az utorrentnél nincs telepítő, az utorrent.exe tartalmazza az összes kódot, környezettől függően viselkedhet telepítőként és persze kliensként. A feladatkezelőből nem tudod megállapítani, hogy éppen min dolgozik. Egy biztos, kikapcsolt reklámok mellett is folyamatosan kommunikál a bittorrent inc. oldalaival.

A 3.3-as vagy a 3.4-es szériánál volt olyan verzió, amiben pl. nem lehetett kikapcsolni a reklámokat, mert nem éltek a konfigban azok az opciók.

(#15992) dre75 válasza Geller72 (#15988) üzenetére


dre75
tag

Felnyomtam a frissítéseket manuál remélem jó lesz:)

(#15993) Geller72 válasza woodworm (#15991) üzenetére


Geller72
veterán

Regedittel működik..

(#15994) Walter_White


Walter_White
senior tag

Sziasztok! Először is minden kedves Fórumozónak Boldog Új Évet Kívánok!

Lenne egy "kis" problémám az uTorrentel, amiben a segítségeteket kérném.
A helyzet a következő: külön Routert nem használok (csak a UPC modembe beépítettet - Tüzfal itt offon. ) uTorrent mellett van egy AVG Internet Security 2015 (Tüzfal on)
Mellékeltem a beállításaimról képet...Egyszerűen nem jövök rá Miért nem tudom rábírni a Klienst a feltöltésre, ( a legfurcsább: tegnap ezekkel a beállításokkal fél -1órán át tökéletesen ment, majd egszercsak gondolt egyet és beállt 0.0kB\s-ra a feltöltés)... mit ronthattam el?, vagy még mi az amit ne csináltam volna meg, már próbálkoztam AVG tüzfal kikapcsolásával, de arra sem reagált...
(de mikor megy a letöltés, a letöltött torrentnél megjelenik a feltöltési sebesség, és tölt is, de ahogy a letöltés véget ért kinullázódik mind a 2)
A Segítséget előre is nagyon szépen köszönöm!!
Szép napot mindenkinek

[ Szerkesztve ]

(#15995) Geller72 válasza Walter_White (#15994) üzenetére


Geller72
veterán

A kapcsolatokat vedd le 50-re. De legalább 200-ra. De első körben 50-re.

[ Szerkesztve ]

(#15996) Walter_White válasza Geller72 (#15995) üzenetére


Walter_White
senior tag

levettem, de ugyan úgy, nem mozdul semerre :S

(#15997) Geller72 válasza Walter_White (#15996) üzenetére


Geller72
veterán

Kapcsolt ki az AVG-t fullra.

(#15998) Walter_White válasza Geller72 (#15997) üzenetére


Walter_White
senior tag

Teljesen offoltam, nem csak a tüzfalat. sőőt még egy régebbi uTorrentet is leszedtem most, de azzal se, tesztnél pedig ugyan ugy azt irja hogy a Port nincs nyitva(csak letölteni tudsz). Számomra az a legfurcsább hogy tegnap 1 óráig ment a feltöltés, után meghalt...

[ Szerkesztve ]

(#15999) Geller72 válasza Walter_White (#15998) üzenetére


Geller72
veterán

A feltöltés azért mehet, mert ugyan passzív vagy, de az aktívak tudnak tőled tölteni, csak az ugyanúgy passzívak nem. Milyen routered van és az hogyan van beállítva? Milyen neted van? Kábel? Van kábelmodem a router előtt?

(#16000) Walter_White válasza Geller72 (#15999) üzenetére


Walter_White
senior tag

Fiber Power 500
és Router a modembe van beépítve(amit a UPC ad) - ott is beállítottam a Port engedélyezést...
Technicolor TC7200

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.