Hirdetés

2024. június 16., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-02-28 16:08:04

LOGOUT.hu

Néhány alap dolog a torrentezéssel kapcsolatban
Szótár: [link]
Torrent készítése: [link]
Torrent fájlok felépítése: [link]
Kapcsolatok: [link]
Sebességről: [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15851) DrojDtroll válasza rt06 (#15850) üzenetére


DrojDtroll
addikt

Igen a Ktorrent hítelseítési cookie-ban ott van a nick és a pass.

(#15852) DrojDtroll válasza DrojDtroll (#15851) üzenetére


DrojDtroll
addikt

Pontosabban a z üzenet alatt van egy link.
azt kimásolva böngészőbe beillesztve sikeresen letöltődik a torrent, a bejelentkezés után.

(#15853) rt06 válasza DrojDtroll (#15852) üzenetére


rt06
veterán

akkor valoszinuleg az azonositas korul lesz valami hiba, azt kellene leellenorizni meg egyszer (ketszer), esetleg megnezni, hogy mi a tenyleges halozati kommunikacio (pl tcpdump-pal)

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#15854) DrojDtroll válasza rt06 (#15853) üzenetére


DrojDtroll
addikt

És az esetleg lehetséges lenne, hogy az rss-en keresztül a torrentfile-okat töltöm le?

(#15855) rt06 válasza DrojDtroll (#15854) üzenetére


rt06
veterán

ha maga az rss feed nem kinalja fel azokat (es amennyire tudom, nem szoktak), akkor nem

azt megkerdezhetem, melyik tracker-rol van szo, es hogy a cookie-bol mely mezoket (termeszetesen az adott mezok erteke nelkul) adtad meg?

[ Szerkesztve ]

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#15856) DrojDtroll válasza rt06 (#15855) üzenetére


DrojDtroll
addikt

A tracker az n****.cc.

sütik:
nick és pass

(#15857) Rimuru válasza DrojDtroll (#15856) üzenetére


Rimuru
veterán

Tessék. Amúgy ha könyvjelzőzöl és ahhoz állítod be az RSS-t akkor ott nem kell ilyet csinálni mert a torrentet kapod (volt barátnőmnek így adtam filmeket).

Vigyázat, csalok!

(#15858) DrojDtroll válasza Rimuru (#15857) üzenetére


DrojDtroll
addikt

Ezt az oldalt már olvastam, ez alapján indultam el.

Kipróbálom a könyvjelzős dolgot, de hogyan kel ezt csinálni, hogy álljak neki?

[ Szerkesztve ]

(#15859) Rimuru válasza DrojDtroll (#15858) üzenetére


Rimuru
veterán

Vagy használod a már kész könyvjelzők csoportot vagy létrehozol egy újat, ha azt megnyitod ott lesz az RSS címe. Utána ha csoporthoz adsz egy torrentet azt megkapod RSS csatornán keresztül.

Vigyázat, csalok!

(#15860) DrojDtroll válasza Rimuru (#15859) üzenetére


DrojDtroll
addikt

Megy is szépen így, csak nekem az kellene, hogy automatikusan egy új torrent letöltése.

(#15861) rt06 válasza DrojDtroll (#15856) üzenetére


rt06
veterán

pedig ez alapjan jonak tunik
masik privat tracker-rel probaltad?
ami most meg hirtelen beugrott, hogy ha jol latom, akkor az ncore https-re iranyit minden aron
- nem lehet, hogya ktorrent nem jol kezeli ezt az atiranyitast? (mar ha http jon az rss-bol)
- jol kezeli a ktorrent a titkositott kapcsolatot torrent letoltesekor?

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#15862) joey04


joey04
titán

Sziasztok!

nem erősségem a téma, inkább MA-t olvasok mint ph-t. a problémám, hogy amióta gyors netem van, nem tudom kihasználni a sebességét torrentezésnél, mert ha a lefelé sebesség 8000 KB/mp környékén vagy nagyobbra van állítva (engedélyezve a kliensben) akkor belassul az egész gép. nem tudom, hogy ez vinyó miatt vagy egyéb miatt van-e, erre kérnék segítséget. :R

[ Szerkesztve ]

(#15863) DrojDtroll válasza rt06 (#15861) üzenetére


DrojDtroll
addikt

utorrent-el működik, de ktorrent-el nem.

Nincs accunt-om más privát trackeres oldalhoz ahol lenne rss.

(#15864) donmackó válasza joey04 (#15862) üzenetére


donmackó
őstag

1.-Arra a vinyóra torrentezel amin van az op rendszer is? Akkor az a probléma.
2.- Ha nem akkor meg a gép az oka hogy a proci nem bírja olyan gyorsan íratni a vinyót, mint ahogy a sávszélesség engedné. Arra meg ott a cfosspeed + a torrent kliens haladó beállításai.

Release the cable hounds!

(#15865) DrojDtroll


DrojDtroll
addikt

Tudnátok linkelni egy pár trackert, ami rendelkezik rss-el?

[ Szerkesztve ]

(#15866) joey04 válasza donmackó (#15864) üzenetére


joey04
titán

igen, arra amin a rendszer van. csak ez az egy van, akkor gondolom kell tenni a gépbe a másikat. van külső vinyóm is. azokon tárolom a filmeket egyebeket, a gépben csak egy 500gb-os van. mehet a külsőre is a torrent? nem cseszi szét? ilyenek: [link]

(#15867) rt06 válasza DrojDtroll (#15863) üzenetére


rt06
veterán

sajnos kezdek kifogyni az otletekbol
ktorrent-nek van win-0es verzioja? vagy megy gui nelkul linux-on? mert akkor meg esetleg azt tudom tenni, hogy ranezek

ha pedig nagyon nem megy, esetleg az rssdler-rel probalkozhatsz meg (en rTorrent melle hasznalom)

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#15868) DrojDtroll válasza rt06 (#15867) üzenetére


DrojDtroll
addikt

Nem olyan fontos ez, hogy ennyire beleásd magad.

Megpróbálom még a rssdler-t és ha az sem megy, akkor hagyom az egészet mert nincs rá most túl sok időm.

(#15869) donmackó válasza joey04 (#15866) üzenetére


donmackó
őstag

Sajnos a torrentezés megeszi a vinyót. Sok írás és olvasás. Evvel nincs mit kezdeni. Mehet külső vinyóra is, csak ott meg az usb sebessége lesz a mérvadó.

Release the cable hounds!

(#15870) joey04 válasza donmackó (#15869) üzenetére


joey04
titán

Rendben köszönöm, akkor beszerzek erre egy külön vinyót, hogy az adja be a kulcsot ne az amire végül mentek.

(#15871) paler válasza Gézengúz (#15847) üzenetére


paler
aktív tag

Na tegnap meg voltam a kollégámnál, és tényleg úgy van ahogy mondta. Ha simán router nélkül csatlakozunk a netthez, akkor az uTorrentje simán elindul és tölti az adatokat. Viszont ha routeren keresztül csatlakozik a pc-je a netthez, akkor teljesen lefagy a uTorrent, annyira hogy csak a reset gomb segít. Csináltam port tesztet is a uTorrenttel, ami 2 zöld pipát kaptam, sőt egy másik portvizsgáló progival is, az is pozitív eredményt adott.

Csináltam egy olyan tesztet is, hogy simán router nélkül kapcsolódtunk a netthez, és elindítottuk a torrent klienst, akkor ugye elindultak a letöltések, majd jó 10 perc múlva hálókábelt kihúztam a modemből, és átdugtam a routerba, a router kábelét meg bedugtam a modemba, akkor viszont nem fagyott le az uTorrent.

Na erre az érdekes hibára írjon valaki nekem valami okosat.
A router: Asus RT-N12E
Torrentkliens: uTorrent 2.0.2 (javasoltam a kollégámnak hogy cserélje le a 2.1.2-re)

JBL Synthesis -> Egy hangrendszer mind fölött, egy hang kegyetlen, egy a nyomorba dönt ( árával biztos), bilincs az Egyetlen

(#15872) Gézengúz válasza paler (#15871) üzenetére


Gézengúz
addikt

Esetleg friss qtorrent verzió? Nekem jól megy a 3.4, vagy hol is tartunk. Tp linket ismerem ASUS-ban nem tudok segíteni :(

(#15873) korcsi válasza paler (#15871) üzenetére


korcsi
veterán

Hány torrent fut a kliensbe?
A "T"-s szolgáltatói eszközömet nekem is megdönti a torrent indítás, ilyenkor elég az eszközt újraindítani.

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#15874) rt06 válasza paler (#15871) üzenetére


rt06
veterán

µTorrent-ben az egyideju kapcsolatok szama menniy? erdemes lehet levenni 100 ala (esetleg akar 50 ala is)

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#15875) paler


paler
aktív tag

Szia !

160 torrent fut neki most egyidejűleg :D Tudom, én is sokkalom, de neki nagyon fontos a jó helyezés a kölcsönzőben. De amint fentebb is írtam, ha simán a modemen keresztül tölt le, akkor nincs is nála fagyás, minden működik ahogy kell. Csak akkor van gond, ha a routeren keresztül próbál letölteni. Egyébként a fagyáshoz még az sem kell hogy minden torrent fusson a kliensben, elég ha pár darab letöltés megy nála. :F

[ Szerkesztve ]

JBL Synthesis -> Egy hangrendszer mind fölött, egy hang kegyetlen, egy a nyomorba dönt ( árával biztos), bilincs az Egyetlen

(#15876) rt06 válasza paler (#15875) üzenetére


rt06
veterán

nem a torrentek szamara gondoltam, hanem a kapcsolatok szamara
atto, hogy egyidoben csak mondjuk 50 kapsolatot epithet fel a kliens, maradhat akar tobb ezer futo torrent is, es a sebessegedre sem kellene hogy hatassal legyen, mert igaz, hogy kevesebb embernek, de nekik egyenkent gyorsabban tudsz majd tolteni

es azert irtam ezt, mert siman lehet, hogy - mint irtak elottem is - a router beszarik a sok egyideju kapcsolattol, es ebbe fagy bele a kliens

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#15877) ACE- válasza rt06 (#15876) üzenetére


ACE-
addikt

Ez nem olyan biztos, mert ha azoknak az egyenkénti embereknek viszont 200 kapcsolat van beállítva, akkor a Te feltöltési sebességed megoszlik a többi 200 között, így már nem is tudsz neki annyival tölteni... És futhat 300 torrent is, ha csak 50 peer-hez kapcsolódsz, aminek lehet nagy része lassú.

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#15878) rt06 válasza ACE- (#15877) üzenetére


rt06
veterán

ezert irtam, hogy nem kellene, hogy hatassal legyen (meg ezert is szoktam hangoztatni, hogy a µtorrent tesztere es onkonfiguralo vizardja egy halom fos, mert az is olyan ertekeket javasol, amik az altalad felvazolt esetet eredmenyezhetik, holott az rendkivul messze van az idealistol)

elmeletben viszont pont, hogy hasznos lenne, mert kevesebb peer mellett kisebb a protokol overhead, igy tobb savszel marad az adatnak

[ Szerkesztve ]

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#15879) SG3rg0


SG3rg0
őstag

Sziasztok!

Ráuntam az utorrentre, ha nem ez a kliens akkor ki mit javasol?

(#15880) donmackó válasza SG3rg0 (#15879) üzenetére


donmackó
őstag

Transmission? Általában mindenhol elfogadják.

[ Szerkesztve ]

Release the cable hounds!

(#15881) SG3rg0 válasza donmackó (#15880) üzenetére


SG3rg0
őstag

Esetleg más?

(#15882) Rimuru válasza SG3rg0 (#15881) üzenetére


Rimuru
veterán

qBittorrent

Vigyázat, csalok!

(#15883) Predator2


Predator2
addikt

Helló

Nálatok is előfordul, 3.4.2-ben, hogy letöltötök valamit pl egy filmet, amiből kihagyjátok a samplet, majd pár nap után nyavajog az utorrent, hogy befejezetlen letöltés?

Nem értem, hogy miért csinálja.
Van esetleg rá valami megoldás?
THX

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#15884) rt06 válasza SG3rg0 (#15881) üzenetére


rt06
veterán

rTorrent

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#15885) DrojDtroll


DrojDtroll
addikt

Qbittorrentnél a super seed mód mit takar?

(#15886) donmackó válasza DrojDtroll (#15885) üzenetére


donmackó
őstag

Ha kezdő seeder vagy (pl töltesz fel torit) akkor kényszeríti az összes file feltöltését a leech felé.

"Super-Seed = Kezdő Seed: A feltöltés egy olyan változata amikor a fájl minden szelete csak egyszer töltődik fel. Akkor célszerű használni amikor csak Te vagy Seeder. (Normál esetben egy fájl szeletke kimehet 25* is míg egy másik 1* se)"

Release the cable hounds!

(#15887) DrojDtroll válasza donmackó (#15886) üzenetére


DrojDtroll
addikt

Pl ha valakinek torrent segítségével akarok átadni egy fájt, akkor jól jön, ugye?

(#15888) donmackó válasza DrojDtroll (#15887) üzenetére


donmackó
őstag

:K

Release the cable hounds!

(#15889) DrojDtroll válasza donmackó (#15888) üzenetére


DrojDtroll
addikt

az utorrent mindig eldobalta a kapcsolatot, qbittorrentel, es ezzel a lehetoseggel akkor mindennek rendbe kellene mennie?

(#15890) donmackó válasza DrojDtroll (#15889) üzenetére


donmackó
őstag

Hogy-hogy eldobálta? Mondjuk én a még utorrentet használtam annál sem jelöltem be soha az első peer úgyis leszedi az egészet, utána meg kit érdekel melyiket szedik tőlem és melyiket mástól.

Release the cable hounds!

(#15891) DrojDtroll válasza donmackó (#15890) üzenetére


DrojDtroll
addikt

a peer folyamatosan eltunt a listamrol, es nagyon lassu volt a sebesseg

[ Szerkesztve ]

(#15892) rt06 válasza DrojDtroll (#15887) üzenetére


rt06
veterán

abban az esetben pont felesleges, mert a masik fel ugyis csak egyszer fog egy szeletet elkerni

ennek akkor van jelentossege, amikor - mint ahogyan azt donmacko is irta - te vagy az egyetlen seeder sok peer-hez, mert igy nem teljesen veletlenszeru, hogy mit kuldesz, hanem amig minden szelet el nem ment egyszer, addig nem kuldod azt ujra
ebbol ugye az kovetkezik, hogy a teljes tartalom meglegyen a swarm-ban minel elobb, arra az esetre, hogy ha te kilepnel
enelkul elofordulhat, hogy egy 1 gigas anyagbol mar feltoltottel masfel gigat, de az ismetlodesek miatt meg mindig vannak olyan reszek, amik csak nalad erhetoek el (van ilyen beallitas amugy a utorrent-ben is, ha jol emlekszem, meg sok masik kliensben is)

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#15893) donmackó válasza rt06 (#15892) üzenetére


donmackó
őstag

Igen utorrentben biztos hogy van. Transmissionben nincs (most azt használok).

Release the cable hounds!

(#15894) borix


borix
őstag

uTorrentet lecseréltem a qBittorrent-re hát mit mondjak megérte.Olyan mint ha a gépen sem lenne.
Meguntam,hogy a Malwarebytes jelez az uTorrent reklámjai miatt és most utólag látva fogta is a netet.

(#15895) DrojDtroll válasza borix (#15894) üzenetére


DrojDtroll
addikt

Nem is értem miért olyan népszerű az utorrent a qBittorremt ezerszer jobb.

Nekem is csak pozitív tapasztaltaim vannak.

(#15896) konci79


konci79
őstag

Én is váltottam a qBittorrent-re,viszont az MBAM jelez ha elindítom.
Elég ha a webes kizárásoknál megadom az exe fájl-t,vagy máshol/mást kell állítani?

[ Szerkesztve ]

(#15897) DrojDtroll


DrojDtroll
addikt

Valahogy esetleg ki lehet szedni valami statisztikát a qBittorrentből.

Egy fájlba kellene a stat. Nekem az is jó, ha valaki megmondja, hogy ez a kliens hova menti el a statisztikáját, illetve az olvasható e valamilyen módon.

Ha valahogyan menthető egy txt-be is a statisztika az még jobb lenne.

Segítségeteket előre is köszönöm.

(#15898) borix válasza DrojDtroll (#15897) üzenetére


borix
őstag

Eszközök/Statisztika

(#15899) DrojDtroll válasza borix (#15898) üzenetére


DrojDtroll
addikt

Tudom, pontosan amit itt látok azt kellene naplózni valahogyan.

(#15900) Nyíl


Nyíl
tag

Helló mindenki! Én azt szeretném kérdezni, hogy utorrentben mi ez az IPv6/teredo? mert amikor töltöttem le egy torrentet akkor magától települt (én nem akartam) és azóta nem tudom kikapcsolni, amikor töröltem az utorrentet a beállításokkal együtt akkor is felismerte, h telepítve van és automatikusan ad egy teredo címet. Mi ez ? Hogyan tudom kikapcsolni? jelent vmilyen biztonsági kockázatot? régen csomót torrenteztem és egyszer sem települt magától...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.