Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-02-28 16:08:04

LOGOUT.hu

Néhány alap dolog a torrentezéssel kapcsolatban
Szótár: [link]
Torrent készítése: [link]
Torrent fájlok felépítése: [link]
Kapcsolatok: [link]
Sebességről: [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14001) balbekk12


balbekk12
tag

Az alábbi link segítségével próbáltam aktívvá tenni magamat:
Aktív módba lépni

De nem tudom az vagyok-e!
Ha utorrent 3.3. kliensben megcsinálom a hálózat tesztet,akkor sárga pipát ad és azt írja,hogy: "Eredmény: a port nincsen nyitva(a letöltés továbbra is lehetséges) "
Most akkor aktív vagyok vagy sem???.....

+ Nem tudom beállítani a Routeren a portot és addig nem merem az IP címet sem átírni!
A UPC router: Technicolor TC7200

Mit javasoltok?

(#14002) rt06 válasza balbekk12 (#14001) üzenetére


rt06
veterán

1: az a leiras hagy nemi kivannivalot maga utan - egyebkent is, eleg lenne az upnp-t engedelyezni a router-ben es a kliensben, nem kell ip-kkel baszkodni
2: a µTorrent sajat tesztje megbizhatatlan (epp par napja volt errol szo, hogy valaki mint a µTorrent, mint a tracker szerint passziv volt, holott tudott bejovo kapcsolatot fogadni)
3: erzed barmilyen hatranyat nnak, hogy passziv vagy? (amig nem, addig imho folosleges tobbet foglalkozni vele, mint ami az elso pontban van leirva)

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#14003) balbekk12 válasza rt06 (#14002) üzenetére


balbekk12
tag

Értem! Köszönöm! Laikusként abszolút nem értek hozzá! :/

A kliensben engedélyezve, de routerben ,hogyan tudom?

(#14004) rt06 válasza balbekk12 (#14003) üzenetére


rt06
veterán

a maual 33. oldalan lathatoak szerint az advanced fomenu options almenujeben talalhato ennek a beallitasi lehetosege

ennek engedelyezeset kovetoen a kliens es a router-ed automatikusan meg fogja beszelni, hogy mely portot kell kinyitni es atiranyitani, hogy tudj bejovo kapcsolatokat fogadni

ellenorzesnek a kliens sajat tesztje helyett valamilyen kulso tesztet (pl az itt emlitettet)
a legjobb megoldas persze az, hogyha a µTorrent peer listajat nezed at bejovo kapcsolatokert - ezeket az I (nagy i betu) flag jeloli

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#14005) Sk8erPeter válasza rt06 (#14004) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

"ellenorzesnek a kliens sajat tesztje helyett valamilyen kulso tesztet (pl az itt emlitettet)"
Érdekes, mert eszerint legalábbis "filtered" az adott portom:
http://www.ipfingerprints.com/portscan.php - filtered - bittorrent-tracker
A filtered állapot eszerint azt jelenti, hogy "the packets are sent to that port, however packet filtering (e.g., firewall) prevents the packets from reaching that port."
Ehhez képest a µTorrent szerinted beépített tesztje szerint minden rendben van, a port nyitva van.
UPnP engedélyezve a kliensben és a routerben is, valamint van I flaggel ellátott peer bőven, ergo van bejövő kapcsolat.
Még annyi hozzátartozik, hogy egy Digitől kapott Huawei EchoLife HG8242-B GPON ONT-terminálra csatlakozom egy TP-LINK TL-WR1043ND routerrel, ahhoz pedig Wi-Fi-n keresztül csatlakozom. A TP-LINK TL-WR1043ND router webes felületéhez hozzáférek, ott van engedélyezve a UPnP, a kapott HG8242-B-hez még sosem próbáltam csatlakozni.
Na, de most akkor melyik teszt a hibás? :U Ha van bejövő kapcsolat, akkor a beállított portomhoz mégis elérnek a csomagok...

Sk8erPeter

(#14006) rt06 válasza Sk8erPeter (#14005) üzenetére


rt06
veterán

ha van bejovo kapcsolatod, akkor ugy tunik ez a teszt is megbizhatatlan
az idealis persze az lenne, ha mindenkinek lenne hozzaferese egy tavoli szerverhez, ahonnan tudna maganak nmap-pal ellenorizni az elerhetoseget, de ez nem igazan mukodik a tobbsegnel

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#14007) Sk8erPeter válasza rt06 (#14006) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Ja, akkor nincs teljesen megbízható teszt. Bár azt nem értem, a µTorrent tesztje hogy lehet hibásan megírva, hát végül is elvileg annak elég egyértelműen tudnia kéne, ha gond van, ha nincs bejövő kapcsolat, akkor para van, ha van, akkor nincs gond. Most látom, az előbb azt írtam, "a µTorrent szerinted beépített tesztje szerint", azt akartam, hogy "a µTorrent szerinted HIBÁS beépített tesztje szerint". :D

Sk8erPeter

(#14008) rt06 válasza Sk8erPeter (#14007) üzenetére


rt06
veterán

"Bár azt nem értem, a µTorrent tesztje hogy lehet hibásan megírva"
ugy, hogy az is valamilyen (tobb) kulso tesztet hasznal, amik kozul sok nem tud kapcsolodni (hiaba elerheto a port), sok pedig nem is mukodik

egyebkent ha valahol azt irtam, hogy hibas, akkor pontatlan voltam, a helyes kifejezes a megbizhatatlan

nalad pl siman lehet az a sikertelen teszt oka, hogy a 6881-6887-es portokat (ha jol sejtem eztek valamelyiket hasznalod) sok szolgaltato szuri, mivel ez a bittorrent alapertelmezett tartomanya

[ Szerkesztve ]

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#14009) HAL-9000


HAL-9000
tag

3.3.2-es uTorrent minden letöltés elején 1-2 percig azzal szórakozik, hogy a lemez túlterhelt. Megoldható az, hogy először a RAMba mentse a dolgokat és onnan szépen nyugis tempóban a HDD-re írja fel ?

Kétféle Apple felhasználó létezik… Aki nem ért a számítógépekhez, és aki nem ért a telefonokhoz.

(#14010) rt06 válasza HAL-9000 (#14009) üzenetére


rt06
veterán

nincs veletlen bekapcsolva, hogy foglalja le elore a helyet a torrnt-nek?

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#14011) HAL-9000 válasza rt06 (#14010) üzenetére


HAL-9000
tag

Ezt hol is tudom megnézni?
Még az is érdekel, hogy megoldható-e a letöltött .torrent fájlok automatikus kukába helyezése a betöltést követően?

Kétféle Apple felhasználó létezik… Aki nem ért a számítógépekhez, és aki nem ért a telefonokhoz.

(#14012) Sk8erPeter válasza rt06 (#14008) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Ja, értem, így már világos a dolog. Bár feltételezem, ha több külső tesztet is használ, akkor valamilyen átlagolással történik az eredmények összegzése, és ha a jól működő kommunikáció ellenére is hibát jelez, akkor az azt jelzi, hogy a tesztelő szerverek elég rossz hibaaránnyal dolgoznak. :D Az meg mondjuk elég meglepő, tekintve, hogy a rendelkezésre állás egy akármilyen osztott tárhely esetében is már 99.9%-os szokott lenni. :P

"nalad pl siman lehet az a sikertelen teszt oka, hogy a 6881-6887-es portokat (ha jol sejtem eztek valamelyiket hasznalod) sok szolgaltato szuri, mivel ez a bittorrent alapertelmezett tartomanya"
A port talált, igazából nem változtatgattam rajta, bár lehet, hogy random kéne generáltatni az épp használt portot induláskor, ami beállítható a kliensben, végül is a UPnP be van állítva, úgyhogy elméletileg működnie kellene. Viszont azt nem értem, amit pluszban írtál, hogy a sikertelenség oka a szolgáltatóoldali szűrés: ha szűrné a szolgáltató, akkor nem is működne a bejövő kapcsolat, nem? Szóval akkor ez elméletileg nem játszik, mert az oda-vissza kommunikáció működőképes, ergo elvileg aktív vagyok.

Sk8erPeter

(#14013) Sk8erPeter válasza HAL-9000 (#14011) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

"Ezt hol is tudom megnézni?"

"Pre-allocate all files"

uTorrent - Pre-allocate all files

Sk8erPeter

(#14014) Möhe


Möhe
addikt

Srácok.

Transmission GUI 4.1-es lefagyott. A NAS-hoz Transm. 2.82-höz van kapcsolódva, ami rendesen megy. Képtelen elérni a host-ot és csak kapcsolódni próbál, reinstall megvolt, semmi változás....

mi a wtf van?

(#14015) rt06 válasza Sk8erPeter (#14012) üzenetére


rt06
veterán

a tobb tesztet ugy kell erteni, hogy tobb kozul valaszt(hatsz?) egyet, nem pedig hogy egyszerre tobbet is futtat (ekkor sem atlagolni kellene, hanem ha egy bejut, akkor nyitva van a port)

a port szurese nem csak nalad lehet gond, akkor is bukik a teszt, ha az tesztszerver szolgaltatoja szuri a forgalmat (ugyanigy peer-eket is kizarhat, akik nem tudnak tavoli 6881-es portra kapcsolodni)
pont emiatt erdemes szerintem ha nem is random, de 10k folotti portot hasznalni

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#14016) HAL-9000 válasza Sk8erPeter (#14013) üzenetére


HAL-9000
tag

Köszi. Nincs.

Kétféle Apple felhasználó létezik… Aki nem ért a számítógépekhez, és aki nem ért a telefonokhoz.

(#14017) Sk8erPeter válasza rt06 (#14015) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

"a tobb tesztet ugy kell erteni, hogy tobb kozul valaszt(hatsz?) egyet, nem pedig hogy egyszerre tobbet is futtat"
Ebben az esetben viszont hülyeség, mert több forrásból is kellene próbálkozni egymás után, mert az, hogy egy teszt elbukik, az lehet a teszt hülyesége is. Mint látjuk.

"ekkor sem atlagolni kellene, hanem ha egy bejut, akkor nyitva van a port"
Jogos :DDD Nem tudom, hogy jött az előbb az átlagolás, itt csak a go/nogo az érdekes.

"a port szurese nem csak nalad lehet gond, akkor is bukik a teszt, ha az tesztszerver szolgaltatoja szuri a forgalmat (ugyanigy peer-eket is kizarhat, akik nem tudnak tavoli 6881-es portra kapcsolodni)
pont emiatt erdemes szerintem ha nem is random, de 10k folotti portot hasznalni"

Ja, így már OK. Ezek szerint viszont ezt az oldalt sem érdemes használni tesztelésre, mert ugyanúgy hülyeséget adhat.
Na de nálam a µTorrent tesztje speciel pont jó eredményt ad, van is bejövő kapcsolatom, aktív vagyok, szogáltató az én oldalamon úgy látszik, nem szűri a használt portot, tehát igazából túl sok relevanciája vagy haszna sincs esetemben annak, hogy átállítsam a portot, vagy akár randomizáljam.

Sk8erPeter

(#14018) winhate


winhate
őstag

upc korlatoz ugy nez ki .... 10 oldalbol csak 4-et erek el rajtuk keresztul

Kapott egy proxyt azt hali erdekes igy minden oldal megy.

http://pouet.net/prod.php?which=5633

(#14019) balbekk12 válasza rt06 (#14004) üzenetére


balbekk12
tag

Köszönöm a segítséget!
Az alábbi opciók voltak engedélyezve:
WAN letiltása, Átmenő IP sec, Átmenő PPTP, Csoportos küldés

viszont az
UPnP nem volt pipálva!

Most azt is engedélyeztem!

A utorrent kliensben is az
"UPnP hozzárendelés" mellé pipát beraktam

Akkor így már nincs más dolgom is passzívból aktívvá váltam?

(#14020) rt06 válasza balbekk12 (#14019) üzenetére


rt06
veterán

elvileg igen

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#14021) rt06 válasza winhate (#14018) üzenetére


rt06
veterán

nem biztos, hogy szurnek, siman csak elbasztak valamit

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#14023) Sk8erPeter válasza HAL-9000 (#14022) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Mielőtt ész nélkül regisztrálnánk, leírnád, ez mitől olyan remek?
Vicces amúgy, hogy ott van a regelőoldalon, hogy "Elolvastam és elfogadom a szabályzatot.", amit be kéne pipálni, de nincs szabályzat... :U Jó entrée... ;]

Szerk.: amúgy úgy tudom, ajánlgatni ilyesmiket a PH-szabályzat szerint nem lehetne... :P

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#14024) HAL-9000 válasza Sk8erPeter (#14023) üzenetére


HAL-9000
tag

Ezt inkább nevezném poén oldalnak mint valódi torrent oldalnak

Kétféle Apple felhasználó létezik… Aki nem ért a számítógépekhez, és aki nem ért a telefonokhoz.

(#14025) tknof1871


tknof1871
őstag

Üdv! Az adataim azon a HDD-n vannak, ami egy dokkolóban van. Betettem a pc házba a DVD meghajtót (most kellett) és a HDD-m két partíciója új betűneveket kapott. Akkor vettem észre, mikor elindítottam az utorrentet és minden cuccra kiírta az Állapot oszlopban, hogy Hiba: nem nyitható meg ez a .torrent állomány: E:\Befejezett torrentek\[itt a konkrét név]
utorrent beállításainál minden mappát E:-ről F: partícióra állítottam, mert E: partíción voltak a torrentes mappák és az most F: partíció lett. Újraindítottam az utorrentet, de a hiba ugyanaz maradt. Újraindítottam a gépet, de még mindig ugyanaz a hiba. Kényszerített újraellenőrzés el se indul. Az az érdekes, hogy ha Tartalmazó mappa megnyitására kattintok, akkor a rendszermeghajtó Dokumentumok mappáját nyitja meg, amiben semmit se tartok. A DVD meghajtót lehúztam, de nem kapták vissza a partíciók a régi betűnevüket. Hogyan oldható meg a hiba?

Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

(#14026) korcsi válasza tknof1871 (#14025) üzenetére


korcsi
veterán

Azért, mert az elérési utat letöltés után már nem lehet módosítani, az a mostantól bekerülőkre vonatkozik amit átállítottál, megoldás, ha Windows lemezkezelőjével visszaállítod a betűjeleket a régi rendszernek megfelelően.

win7: startmenü - keresés: számítógép kezelés -> Tárolás -> lemezkezelő ...

[ Szerkesztve ]

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#14027) woodworm válasza tknof1871 (#14025) üzenetére


woodworm
veterán

Ez az utorrent betegsége, hiába van lehetőség a .torrent fájlok könyvtárának a megadására, ez csak a később indítandóakra vonatkozik, a már elindítottakat a resume.dat fájlban tárolt útvonalon keresi.
Vagy visszaállítod az eredeti útvonalakat, vagy törlöd és újra berakod a torrenteket. A második esetben ügyelj arra, hogy a letöltött állományok a jelenlegi letöltési könyvtárban legyenek vagy indításkor tallózd be.

(#14028) Sk8erPeter válasza HAL-9000 (#14024) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

És akkor mi értelme van? Mert viccesnek rendkívül erőltetett.

Értsd: igazából nem értem, minek linkelted. Mi a poén benne? Semmi? Az, hogy alkohollal viccelődik, meg hogy hú de poén, hogy a részegséggel viccelődik, és kocsmának hívják a helyet, ahova regisztrálni kell? Ez kb. gimnázium első osztályában vicces, bár lehet, hogy inkább általános iskolában. ;]
Regelés után egyáltalán van bármi értelmes tartalom? Vagy magad sem tudod, minek linkelted? :DDD
Bár már úgyis ezek szerint valami modi eltávolította.

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#14029) Sk8erPeter válasza korcsi (#14026) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

win7: startmenü - keresés: számítógép kezelés -> Tárolás -> lemezkezelő ...
Kicsit egyszerűbb:
Win+R
diskmgmt.msc
és ennyi.

(#14027) woodworm :
vagy egy sima Find&Replace-szel, odafigyelve kicseréli a meghajtó-betűjelet a másikra a resume.dat-ban.

Sk8erPeter

(#14030) HAL-9000 válasza Sk8erPeter (#14028) üzenetére


HAL-9000
tag

hirtelen felindulásból akkor viccesebbnek tűnt :DDD
Én töröltettem moderátorral utólag.

Kétféle Apple felhasználó létezik… Aki nem ért a számítógépekhez, és aki nem ért a telefonokhoz.

(#14031) Migee


Migee
tag

Üdv.

Ez milyen hibajelenség?
(az összes szoftvercsatorna-cím használatának általában csak egy módja engedélyezett)

A download is lassabban indul, mint régen, és nehezen frissíti a szervert is.

Elvileg aktív vagyok.

[ Szerkesztve ]

(#14032) Nordik


Nordik
őstag

Statikus IP beállítására mindenképp szükség van a port forwardhoz? :U

(#14033) Fecogame válasza Nordik (#14032) üzenetére


Fecogame
veterán

Igen, mert IP-hez rendeled a port nyitását.

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#14034) Nordik válasza Fecogame (#14033) üzenetére


Nordik
őstag

Igaz! Ebbe belegondolhattam volna, köszi! :B

(#14035) Nordik válasza Fecogame (#14033) üzenetére


Nordik
őstag

A wifi kapcsolatnak is kell adni külön statikus ip címet? Illetve ehhez ugyan azt megadhatom, mint az ethernet kapcsolatnak vagy mást kell?

(#14036) woodworm válasza Nordik (#14035) üzenetére


woodworm
veterán

Ha felváltva csatlakozol wifin és kábelen, nem fog menni ugyanazzal a porttal az átirányítás vagy nagyon körülményesen. Jobban jársz, ha bekapcsolod az upnp-t a routeren és a kliensben is.

(#14037) Möhe


Möhe
addikt

másnál is berosszult az enkór? csupa piros a kliensem,és az oldaluk sem jön be

(#14038) fradi81 válasza Möhe (#14037) üzenetére


fradi81
veterán

itt jó minden

moto g72, Ninebot d28e

(#14039) Möhe válasza fradi81 (#14038) üzenetére


Möhe
addikt

már nálam is :U

Transmissionnál a GUI-ban miért dob be mindent alap beállítással (megjelenítési) pc restart után?

(#14040) fradi81 válasza Möhe (#14039) üzenetére


fradi81
veterán

konkrétan mit nem jegyez meg?

moto g72, Ninebot d28e

(#14041) Möhe válasza fradi81 (#14040) üzenetére


Möhe
addikt

pár oszlop (tracker,hozzáadva mindig eltűnik) méretét kell csúsztatni ide-oda,mert nem lehet kiolvasni vagy túl nagy a rublikája és kisebbre venném

(#14042) fradi81 válasza Möhe (#14041) üzenetére


fradi81
veterán

kipróbáltam de nálam a transmission-be nincsenek oszlopok, soha nem is láttam benne ilyet.

moto g72, Ninebot d28e

(#14043) Möhe válasza fradi81 (#14042) üzenetére


Möhe
addikt

(#14044) donmackó


donmackó
őstag

Sziasztok!
Ez vajon mi lenne: uTorrentControl_v6 Auto Update Helper? A Nod folyton kéretlen alkalmazásnak mutatja.Utorrent 2.0.4-et használok, és nem telepítettem az utorrent toolbart.

Release the cable hounds!

(#14045) fradi81 válasza Möhe (#14043) üzenetére


fradi81
veterán

ja a windowsos az más, azt se tudtam hogy ott van.

donmackó
Valami csak felkerült a gépedre, nézz szét a program filesbe meg itt ott nincs-e valami utorrent szutyok települve.

[ Szerkesztve ]

moto g72, Ninebot d28e

(#14046) Möhe válasza fradi81 (#14045) üzenetére


Möhe
addikt

most viszont mókoltam kicsit
ha a C:\-re telepítettem akkor az volt mint az előbb,állandóan default bellítással indult
most letöröltem,majd újra feltettem ,de most nem másik meghajtóra,és gond nélkül megtartja azt ahogyan kiléptem belőle

(#14047) donmackó válasza fradi81 (#14045) üzenetére


donmackó
őstag

Egyedül itt van:
C:\Users\Mackó\AppData\Local\Conduit\CT3289072\uTorrentControl_v6AutoUpdateHelper
Sem toolbar nem települt sem semmi más.

Release the cable hounds!

(#14048) fradi81 válasza donmackó (#14047) üzenetére


fradi81
veterán

és szerinted ez a mappa hogy került ide, az utorrent része lenne?

moto g72, Ninebot d28e

(#14049) woodworm válasza Möhe (#14046) üzenetére


woodworm
veterán

Van belőle portable verzió is, azt nem kell telepíteni sem, csak másolni. Viszi magával a beállításait.

(#14050) donmackó válasza fradi81 (#14048) üzenetére


donmackó
őstag

Már le írtva. Nem engedte magát egyszerűen magát.

Release the cable hounds!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.