Hirdetés

2024. június 1., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-02-28 16:08:04

LOGOUT.hu

Néhány alap dolog a torrentezéssel kapcsolatban
Szótár: [link]
Torrent készítése: [link]
Torrent fájlok felépítése: [link]
Kapcsolatok: [link]
Sebességről: [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15401) ACE-


ACE-
addikt

Valaki másoljon már be egy hasonló letöltést gyors nettel (nekem DIGI500) másnál is ez van?
Elkezdem tölteni a torrent-et, felmegy 55-60MB/sec-re, amíg meg nem telik a cache, mivel a vinyó nem kezd el rögtön írni. Utána elkezd, de tök lassan, a cache-elt blokkokat nem írja ki, csak az újakat, amik épp töltődnek, persze azokat már jóval lassabban. Majd amikor letöltődött a cucc, megáll a cache, és csak akkor írja ki a cache-elt blokkokat. Ennyit bírna a vinyóm?


[ Szerkesztve ]

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#15402) dokee78


dokee78
félisten

uTorrent 3.4.2 klienssel miért nem akar nagy sebességgel feltölteni Win 8.1 64bit alatt?

(#15403) ACE- válasza ACE- (#15401) üzenetére


ACE-
addikt

A vicc, hogy SSD-re letöltve ugyanezt csinálja, tehát nem a sebességgel lehet a gond, valami más gáz van, de fingom nincs mi, 80Mbit-es DIGI-vel sosem volt ilyen probléma...
Helyesbítek, csak az elején, utána begyorsul... akkor a vinyó nem bírja...

[ Szerkesztve ]

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#15404) Möhe válasza ACE- (#15403) üzenetére


Möhe
addikt

Transmissionnal is van ilyen?
februárban lejár a rablánc és szimpatikus a digi 200 és 500-as net, épített NAS-al lenne párosítva (szóval bírná a nagyobbat is,de nem kell), ezen kombinálok csak elméleti szinten.

(#15405) dokee78


dokee78
félisten

Miért írja hogy "A hozzáférés megtagadva (Preallocate)"

Pár órája még minden jó volt,most pedig bármit le akarok tölteni ezt írja.

Be van állítva letöltési helynek a D:/Letöltések/Torrent
Viszont ha a arra a torrentre klikkelek,aminél ez a hibajelenség,
akkor a tároló mappa megnyitásánál nem a D:/Letöltések/Torrent-et nyitja meg,hanem a Dokumentumok/Letöltések.

(#15406) stanley00 válasza ACE- (#15401) üzenetére


stanley00
tag

Dettó!

(#15407) ACE- válasza Möhe (#15404) üzenetére


ACE-
addikt

Annál még lassabb, most kipróbáltam...

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#15408) ACE- válasza stanley00 (#15406) üzenetére


ACE-
addikt

Milyen vinyód van?

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#15409) Möhe válasza ACE- (#15407) üzenetére


Möhe
addikt

Neba..
Mennyi volt a max?

(#15410) ACE- válasza Möhe (#15409) üzenetére


ACE-
addikt

15-20 MB/sec, de iszonyat ingadozott.

[ Szerkesztve ]

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#15411) stanley00 válasza ACE- (#15408) üzenetére


stanley00
tag

SAMSUNG HD103UJ. Tudom, hogy régi (van SSD és jobb vinyó is a gépben) de a CrystalDiskMark alapján a random olvasásnak és írásnak is bírnia kéne. De igazából ahogy kedve van úgy működik, össze-vissza. A poén, hogy korábban már valamikor írtam, hogy kipróbáltam az SSD-re is de ott is ugyanezt csinálta.

(#15412) datRotten


datRotten
csendes tag

helló! Van valami tippetek rá, hogy miért hal le a Cisco (epc3208) modem (pár másodperc alatt)ha a Transmission-ban van akár egyetlen torrent is? Egyik napról a másikra ezt produkálta.

(#15413) ACE- válasza stanley00 (#15411) üzenetére


ACE-
addikt

Nálam SSD-re szépen felkúszott 55-60MB/sec-re, ha SSD-re is szar volt, akkor éppen nem volt a sebességhez elég seeder.
A vinyó random írási vagy olvasási sebessége nem márvadó, mert az egy szálra vonatkozik, itt viszont 15-20 szálon keresztül történik az írás folyamatosan, így a fejnek összevissza kell ugrálnia, és az jelentősen lelassítja...

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#15414) stanley00 válasza ACE- (#15413) üzenetére


stanley00
tag

Nem a sebességgel van a probléma. A baj az, hogy SSD-n is pillanat alatt betelik a max cache és utánna jön a disc treshold és a lassulás. SSD-n?:)

(#15415) Doky586


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Úgy tudom sajnálni azon emberkéket akik panaszkodnak hogy nem birja a gépük a 60MB/s (=480Mbps) letöltést...és nem áldoznak pár 1TB-os SSD-re mert csórók... Sőt talán sata3-as alaplapjuk és i7-es procijuk sincs.

Aztán találnak rosszabb torrentprogit ami nem fogadja a bejövő csomagokat, de cserébe nemis panaszkodik, ahelyett hogy korlátoznák a bejövő sebességet. (vagy pár linkelt SSD-t használnának). Esetleg még a cache útvonalakat is átirányítják SSD-ről HDD-re: -ezzel is rontva a rendszer teljesítőképességét (persze ez titokban marad)..

(#15416) ACE- válasza Doky586 (#15415) üzenetére


ACE-
addikt

Én nem panaszkodtam, csak megállapítottam, hogy ennyit bír, ebből is látszik hogy a DIGI 500/1000Mbit-es sebességének nem nagyon van létjogosultsága, csak ha egy egész társasház használja egyszerre :)

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#15417) stanley00 válasza Doky586 (#15415) üzenetére


stanley00
tag

De okos vagy. Most könyebb lett a lelkiismereted, hogy ezt így kibeszélted magadból ilyen okosan?
A TB-os SSD árából 2 évig fizetem az 500-as netet. Azért az nem úgy megy mindenkinél, hogy egy 4000 Ft-os net mellé gyorsan veszek 100.000-ért egy SSD-t is. Rosszul vagyok az olyanoktól mint Te akik csórózzák a másikat.

(#15418) Dronte


Dronte
aktív tag

Sziasztok!

Olyan problémám lenne, hogy mikor asztali gépen torrentezek (leginkább letöltésnél, de időnként feltöltésnél is előfordul) a gép teljesen random lefagy (beáll a kép hang, aztán reset hozza helyre csak). Régebben sose fordult elő ilyen, viszont mostanság kb minden letöltés indításnál eljátssza. Próbáltam uTorrenttel és Bittorrenttel is, de ugyanazt csinálja. Ezen felül próbáltam sávszélt / kapcsolatok számát is állítgatni de ugyanez. Normál letöltéseknél nem tapasztalok semmi problémát, amúgy teljesen stabil a rendszer.

Valakinek valami tippje? Köszi előre is

(#15419) Gabás válasza Dronte (#15418) üzenetére


Gabás
addikt

a hibanaplót nézd meg, meg a merevlemez állapotát

(#15420) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Sziasztok!

Utorrent-hez forward-nál, érdemes TCP-re és UDP-re is forwardolni?

Véleményem szubjektív...

(#15421) Doky586 válasza hackeeeee (#15420) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

igen

(#15422) hackeeeee válasza Doky586 (#15421) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Köszi!

Gondolom, ugyan arra a portra mehet.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#15423) enginev3.0 válasza hackeeeee (#15422) üzenetére


enginev3.0
félisten

igen

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3 || Xiaomi 4 Pro gen2 <3

(#15424) hackeeeee válasza enginev3.0 (#15423) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

:R

Véleményem szubjektív...

(#15425) dokee78


dokee78
félisten

Windows 8.1 alatt utorrent 2.2.1 állandóan "A rendszer nem találja a megadott filet!" dobja 2 torrentnél.
Elindítom újra pár perc múlva megint ezt írja.

-utorrent rendszergazdaként fut.
-Vírusírtónál kivételek közt van a torrent mappa (telepítési és letöltési mappa is)

Belépek a mappába és .jut kiterjesztéssel van,annak ellenére,hogy le van töltve csak seedelnie kellene

[ Szerkesztve ]

(#15426) dokee78 válasza dokee78 (#15425) üzenetére


dokee78
félisten

Ha valakinek hasonló hiba volt írjon privit,mert megoldottam:

"Belépek a mappába és .jut kiterjesztéssel van,annak ellenére,hogy le van töltve csak seedelnie kellene"

(#15427) bluobluo75


bluobluo75
őstag

Üdv!

Nem tudja valaki a microbiten miért írja az oldal, hogy "A meghívó rendszer inaktív!" ?
3 meghívóm van :F

(#15428) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Azt másnál is csinálja az utorrent (3.4.2), hogyha nincs benne semmiféle forgalom, akkor is mutat egy 5-10Kbyte/s forgalmat?

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#15429) Argos válasza hackeeeee (#15428) üzenetére


Argos
őstag
LOGOUT blog

Persze.

...elmúlik...

(#15430) hackeeeee válasza Argos (#15429) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Csak. eddig nem tapasztaltam ilyet, az elmúlt pár napban vettem észre. De akkor ez normális, köszi.

Véleményem szubjektív...

(#15431) Argos válasza hackeeeee (#15430) üzenetére


Argos
őstag
LOGOUT blog

Nincs mit. :)

...elmúlik...

(#15432) rt06 válasza hackeeeee (#15430) üzenetére


rt06
veterán

egyreszt ha epp nem tolt le/fel senki toled/hozzad, akkor is beszelget a kliens a tracker-ekkel (tobbnyire torrentenkent 1-2 tracker, felorankent egy hivas, de ha van tobb szaz, vagy akar tobb ezer torrent-ed, akkor ez is jelentos lehet)
masreszt pedig a dht miatt te magad is tracker-kent mukodsz (ez akkor jelent eszreveheto forgalmat, ha hosszabb ideje futtatsz legalabb egy, publikus tracker-rol szarmazo torrent-et)

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#15433) hackeeeee válasza rt06 (#15432) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Értem, köszönöm! :R

Véleményem szubjektív...

(#15434) Dronte válasza Gabás (#15419) üzenetére


Dronte
aktív tag

Hibanapló nem ír semmit, csak hogy a rendszer kritikus hiba után állt helyre. Okáról semmi.

Vinyót pedig leellenőriztem nincsen vele elvileg semmi para (hard disk checkel)

(#15435) golya87


golya87
őstag

Hello

Valaki meg tudná mondani, hogy rutorrent-nél még él az svn-en keresztüli kiadás, vagy már csak githubon keresztül megy a dolog?

Feltelepítés és frissítés miatt nem mindegy számomra.

(#15436) pentium4


pentium4
senior tag

Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne hogy a utorrentbe bekapcsoltam a webUI-t de amikor a böngészőbe beírom a címet: 127.0.0.1:8080/gui, akkor csak annyit ir hogy invalid request
mi a megoldás hogy tudjam használni a webui t?
köszi

P4

(#15437) ACE- válasza pentium4 (#15436) üzenetére


ACE-
addikt

http:// -t is írd elé, mert ha portot is írsz, akkor nem tudja milyen protokollon kapcsolódjon... vagy valami ilyesmi :)

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#15438) pentium4 válasza ACE- (#15437) üzenetére


pentium4
senior tag

nem jó igyse!

P4

(#15439) Möhe válasza pentium4 (#15436) üzenetére


Möhe
addikt

Csak tipp: wifiről próbálkozol?
ha nem akkor a host és a port kellene az ip helyére, (TM-en így tudok csatlakozni)

(#15440) pentium4 válasza Möhe (#15439) üzenetére


pentium4
senior tag

nem, lanon vagyok,
igazábóla gépemre van feltelepitve a utorrent 3.4.2 és itt ezen a gépen akarom megnézni a webui t.
de nem megy, pedig már mindent kipróbáltam.

P4

(#15441) ACE- válasza pentium4 (#15440) üzenetére


ACE-
addikt

A 127.0.0.1 -et csak arról a gépről tudod használni, amin fut a WebUI, másik gépről a lokális hálózat IP-jét kell beírnod, a 192.168-al kezdődőt.

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#15442) rt06


rt06
veterán

az invalid request azt jelenti, hogy eleri a webui-t futtato gepet (nem kell http, nem kell hostnev, nem kell belso halozatos ip cim), viszont az nem hajlando erdemben kommunikalni vele (csak annyit mond, hogy valami nem stimmel)

a gond az, hogy gyors kereses utan millio kulonbozo oka lehet ennek a hibauzenetnek
ket gyors tipp:
1) az url vegere kell lezaro perjel (/)
2) cookie torles

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#15443) pentium4 válasza ACE- (#15441) üzenetére


pentium4
senior tag

localhoston használom szal a 127-es kell, nem a 192-es kezdés.

P4

(#15444) pentium4 válasza rt06 (#15442) üzenetére


pentium4
senior tag

próbáltam hogy teszek / jelet a végére de ugyse!
cookie kat is töröltem de ugyse!
tuzfal, minden szar kivan lőve ami csak gátolhat!

P4

(#15445) rt06 válasza pentium4 (#15444) üzenetére


rt06
veterán

tuzfal ebbe (foleg, ha localhost-on keresztul ered el) nem igazan szolhat bele (es nem is teszi, mint fentebb irtam kapcsolodni kapcsolodsz)
ami meg otletem tamadt hirtelen, hogy lelovod a utorrent-e, torold a webui-t (ha jol tudom, valahova az appdata/utorrent ala teszi be) es ujbol megprobalod elerni az eddig is hasznalt cimen

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#15446) korcsi válasza pentium4 (#15444) üzenetére


korcsi
veterán

Másik böngészővel? Vagy a jelenlegiből törölni a localhost-hoz tartozó cookie-kat.

Utólag megnézve még be is jöhet.

[ Szerkesztve ]

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#15447) Doky586 válasza pentium4 (#15443) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

webui-t localhoston használod? ennek mi értelme?

mivel a utorrent-nek úgyis futnia kell ezért nyisd fel az ablakát és mindent elérsz, ne szivasd magad hogy ha ott a torrent ablaka de te csakazértis a webböngészőben akarod látni...

[ Szerkesztve ]

(#15448) ricsik válasza ACE- (#15403) üzenetére


ricsik
őstag

Nálam régi uTorrent van, disk cache minden beállítása alapon, Digi500. WD Green-nel minden beállítási kombinációval a leírtak jelentkeztek, szar az egész, vagy a RAM fogy el, vagy befagy, vagy 10 MB/s. SSD-vel tökéletes.
Torrent kliensben 32 MB cache a max méret, auto-n van. 8-25 között ugrál, de nincs disk over.., memóriafoglaltság 50MB, mivel nincs disk cache benne, ill van, 32 MB. Stabil 53MB/sec.

[ Szerkesztve ]

(#15449) ricsik válasza ricsik (#15448) üzenetére


ricsik
őstag

A lényeg, hogy szvsz nincs megváltás, mezei HDD-vel nincs olyan kliens, beállítás, vagy bármi, amivel ki lehet használni a 35-40 MB/s-nál többet a gyatra HDD sebesség/elérés miatt, kizárólag SSD-vel.

(#15450) pentium4 válasza Doky586 (#15447) üzenetére


pentium4
senior tag

csak próbának akarom megnézni hogy milyen a webui ja, mert a HTPC n webui n akarom elérni, csak előbb letesztelem hogy milyen, hülye énse vagyok :DDD

P4

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.