Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-02-28 16:08:04

LOGOUT.hu

Néhány alap dolog a torrentezéssel kapcsolatban
Szótár: [link]
Torrent készítése: [link]
Torrent fájlok felépítése: [link]
Kapcsolatok: [link]
Sebességről: [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13001) rt06 válasza #54715584 (#13000) üzenetére


rt06
veterán

a miertet nem tudom, de az eredeti BitTorrent (mainline) kliens elerheto volt minden rendszerre, koszonhetoen a nyilt forraskodnak (no meg a tenynek, hogy python-ban irodott)
ez mar nincs, µTorrent van helyette
az pedig, hogy jon belole uj verzio, semmit nem jelent: az egy µTorrent, mas ikonnal es mas nevvel

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#13002) #54715584 válasza rt06 (#13001) üzenetére


#54715584
törölt tag

Akkor ezek szerint jobban jár az ember, ha µtorrentet használ, mert az az "eredeti"?

(#13003) rt06 válasza #54715584 (#13002) üzenetére


rt06
veterán

teljesen mindegy, ugyanaz a ketto

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#13004) draco31


draco31
veterán

Hello!

Van egy problémám, sehogyan sem tölt a gépem torrent programokkal. Próbáltam már Utorrenttel, most a Vuze van telepítve, de az sem indítja el a letöltést. Wi-Fi routerem van, próbáltam már portot nyitni, de úgy sem működött. Az androidos telefonom tölti ugyanezen a routeren keresztül Wi-Fi-vel. A gép kábellel kapcsolódik hozzá. A router jól van beállítva, már hozzáértő is átnézte. Kifogytam az ötletekből, hogy mit nézzek még meg. Tűzfalnál természetesen engedélyezve vannak. Mit nézzek még meg, ami segíthet a megoldásban?

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#13005) Visormail válasza draco31 (#13004) üzenetére


Visormail
addikt

utorrentben a beállítások/beállítás kalauzon belül tesztek futtatása mit mond?

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#13006) draco31 válasza Visormail (#13005) üzenetére


draco31
veterán

Ez a két eredmény jön ki általában.

Kép1
Kép2

1 megás a netem, 120-130 kb/s-el töltött korábban, a telefon ennyivel tölt. A böngészők is ennyivel töltenek. Firefoxot használok, és nagyon ritkán Explorert. Az utorrent annyival van előrébb, hogy kiírja zárójelben, hogy van 500 seed, de nem kapcsolódik egyikhez sem. A vuze ennyit sem ír ki.
Már gondoltam arra, hogy a szolgáltató csinálhatott valamit, de akkor a telefon sem töltene. Korlátlan az adatforgalmam.
XP van a gépen.

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#13007) draco31 válasza draco31 (#13006) üzenetére


draco31
veterán

Most nagyjából 10 perce elkezdett tölteni az utorrent 50-60-al. Ez még mindig nem az igazi, de már jobb mint a semmi. Nem állítottam semmit sem rajta.

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#13008) McSzaby


McSzaby
őstag

Sziasztok!

A torrentem linux alól nem akar feltölteni. Port forward, upnp, minden be van állítva. Az alapértelmezett portot is megváltoztattam, de semmi. Deluge kliensem van. :)

[ Szerkesztve ]

#ThankYouSirAlex #ThankYouLouis

(#13009) sandró60 válasza draco31 (#13007) üzenetére


sandró60
addikt

A torrentezésnél a nagyobb sebességel rendelkezőkhöz kapcsolódik elöszőr és utána következhetsz te.Türelem feltöltést terem.Elöszőr végig pásztázza a torrenthez tartozó ügyfeleket.Már sokszór le lett irva.

[ Szerkesztve ]

(#13010) Rider74


Rider74
tag

Sziasztok!

Esetleg valaki már találkozott ilyennel. Az utorrent nem veszi figyelembe a beállított fel-le töltési korlátot.
beállítom 500kb/s-ra de simán a maxon 950-el megy. Mi lehet az oka?

[ Szerkesztve ]

(#13011) fradi81 válasza Rider74 (#13010) üzenetére


fradi81
veterán

hali
talán ez

moto g72, Ninebot d28e

(#13012) Rider74 válasza fradi81 (#13011) üzenetére


Rider74
tag

Néztem, de nem találom. Biztosan vaksi vagyok, hol van az [uTP] fül?

(#13013) fradi81 válasza Rider74 (#13012) üzenetére


fradi81
veterán

Középen:[link]

moto g72, Ninebot d28e

(#13014) Rider74 válasza fradi81 (#13013) üzenetére


Rider74
tag

Köszönöm, megtaláltam és pár perc múlva rendbe jött...

(#13015) Petyyyyy


Petyyyyy
addikt

Új build érkezett. :))

Changelog:

--2013-02-15: Version 3.3 stable (build 29126)
- Fix: gdi leak in add torrent dialog and devices panel
- Fix: remove torrent dialog, default to 'ok'
- Fix: fix flushing of completed pieces immediately
- Fix: fix disk flushing not being triggered every time it should be

A kb. egy hete "álló" torrenteknél is azonnal megindult a letöltés amint frissítettem 3.2.3-ról.

[ Szerkesztve ]

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#13016) draco31 válasza sandró60 (#13009) üzenetére


draco31
veterán

A szolgáltatómnál volt a hiba. Most pár másodperc után már teljes sebességgel tölt, nem étrtem miért kellene annyit várni a kapcsolódásra ahogyan mondod. Korábban sem kellett sosem, max 10 másodpercet. De inkább csak 5-öt. A telefonnal is 4-5 másodperc, és teljes sebességgel tölt. A lényeg hogy működik.

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#13017) z123456789


z123456789
addikt

Sziasztok!
Szeretném itt megkérdezni, van olyan aki androidos eszközzel torrentezik?Csak mert én szeretnék, de nem akar menni a seed.Az androidos forumban már kérdeztem, de ott nem sikerült segíteni.Hátha itt.Előre is köszönöm.

(#13018) draco31 válasza z123456789 (#13017) üzenetére


draco31
veterán

Én a tTorrent-et használom. Esetleg próbáld benne a kapcsolatok számát növelni, más ötletem nincs. Én nem állítottam semmit sem benne, működik mindkét irányba a töltés.

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#13019) z123456789 válasza draco31 (#13018) üzenetére


z123456789
addikt

:S
Nem értem. :(

Felhúztam most maxra mindegyiket.

Azért kösz!

(#13020) draco31 válasza z123456789 (#13019) üzenetére


draco31
veterán

Menü gomb->Beállítások->Hálózati beállítások. Nekem itt a Max. nyitott kapcsolatok 213, és a Max. bejövő kapcsolatok 64. Másra nem tudok tippelni.

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#13021) z123456789 válasza draco31 (#13020) üzenetére


z123456789
addikt

Ja bocsi, azt értem, be is állítottam.Azt nem értem, nekem miért nem megy.Ráadásul pro verzio van.

(#13022) draco31 válasza z123456789 (#13021) üzenetére


draco31
veterán

A pro-nak még jobban működnie kellene, mert fizettél is érte. Nem tudom mi lehet a hiba nálad.

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#13023) sztanozs válasza draco31 (#13022) üzenetére


sztanozs
veterán

Wifi-n vagy 3G-n akarsz torrentezni? Szolgáltatód nem korlátoz?

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#13024) sztanozs válasza sztanozs (#13023) üzenetére


sztanozs
veterán

Érdemes kipróbálni azt, hogy a telefont modemként használod (usb network sharing, vagy valami hasonló néven fut) és az így elérhető neten próbálsz meg egy PC-n egy "normál" torrent klienssel tölteni. Ha megy vele, akkor a telefonoddal van valami gond (alkalmazás probléma), ha ezzel sem megy, akkor hálózati probléma lesz.

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#13025) draco31 válasza sztanozs (#13023) üzenetére


draco31
veterán

Én Wi-Fi-n torrentezek telefonnal. 3G-vel rég találkozott a telefonom. Feleslegesen minek merítse. 100 megát ad ingyen a szolgáltatóm, azt nem erre használom. Ha elfogy, akkor üzenetet kapok, hogy elfogyott, kikapcsolták, így jártam. Következő feltöltéskor aktiválják. De működik nekem mobilnettel is a torrent telefonon. A gépemen meg korlátlan a net.

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#13026) sztanozs válasza draco31 (#13025) üzenetére


sztanozs
veterán

Nem neked akrt menni válasznak, hanem neki - csak félrenyomtam - nálad ugye megy a torrent :D

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#13027) z123456789


z123456789
addikt

Tabletről van szó, azzal ezt nem tudom megcsinálni, mert nincs benne gsm modul.

(#13028) z123456789 válasza draco31 (#13022) üzenetére


z123456789
addikt

Azt még esetleg megkérdezhetem hogy milyen oldalakról töltesz?Csak mert én most kipróbáltam egy kevésbé használt oldalamat, és ott már töltött vissza.Még valami!A korábbi oldalon pl nem is jelzi hogy azt a dolgot letöltöttem volna.Nincs az aktivitási listámban.

(#13029) rrunner


rrunner
csendes tag

Csak nekem nem megy UPC-n az ncor e?

(#13030) zoo8800 válasza rrunner (#13029) üzenetére


zoo8800
veterán

Nekem se megy.
Telenoros mobilnetről megy az oldal... :F

[ Szerkesztve ]

rip and tear, until it is done

(#13031) rrunner válasza zoo8800 (#13030) üzenetére


rrunner
csendes tag

T-mobile-osrol is.Neked UPC-n nem megy?

(#13032) zoo8800 válasza rrunner (#13031) üzenetére


zoo8800
veterán

Ahogy mondod.

rip and tear, until it is done

(#13033) rrunner válasza zoo8800 (#13032) üzenetére


rrunner
csendes tag

Facebookon irjak, hogy fejlesztesmiatt nem mindenki szamara elerheto a cucc. Megnyugodtam, nem kell holnap szolgaltatot valtanom. :)

(#13034) sutykuru válasza rrunner (#13033) üzenetére


sutykuru
tag

Nincs ncore fb-ok oldal.
Szolgáltató miatt nem megy, majd jó lesz.

(#13035) King Unique


King Unique
titán

Külső vonyóra töltök uTorrenten, kérdésem lenne lehet költöztetni a file-t, letöltést, ha másik gépen akarom folytani, mit kell lementeni, h frissen telepített torrentprogi ott folytassa, ahol abbahagytam másikon, ha egyáltalán lehetséges ez :F
:R

(#13036) korcsi válasza King Unique (#13035) üzenetére


korcsi
veterán

Vinni kell a letöltött "adatokat" és magát a torrent fájlt, az új kliensben beállított letöltési könyvtárba betenni az adatokat, és hozzáadni a torrentet a klienshez.

[ Szerkesztve ]

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#13037) King Unique válasza korcsi (#13036) üzenetére


King Unique
titán

Vinni azt elvileg tudom külső vinyón, létrehozott alapból egy könyvtárat neki, kliensben azt be lehet állítani újra, v az egészet egy újba kell pakolni :F , ill a .dat kiterjesztésű torrentfile-t kell hozzáadni gondolom.

:R

[ Szerkesztve ]

(#13038) korcsi válasza King Unique (#13037) üzenetére


korcsi
veterán

A torrent kliensben beállított könyvtárba kell betenni a az adatokat, ha könyvtárba van akkor azzal együtt,
Nem, a torrent kiterjesztésű torrent fájlt kell hozzáadni.

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#13039) z444c


z444c
csendes tag

Hali!

Lenne egy kis problémám: Adott egy ZXHN H168N HGW és van egy TL-WR1043ND TPlink routerem. 25/5 invitel.
Ha elindítom a torrent klienst (qBitterrent vagy uTorrent) egy idő után megáll a net, de csak az adott gépen. Ha bezárom kb 3-5 perc után újra megy addig dns hibát ír ki.
Hgw kezelőfelülete nem töltödik be, de pingelhető. Ha TPlinket közbeiktattam az bejön, de mögötte a hgw nem. Upnp van mind a kettőben. Rendszernaplóban DNS client Events jelenik meg arra következtetek, hogy hgw nem bírja pedig újtípus.
Torrent kliensben is lecsökkentettem a kapcsolatokat. A kérdésem az lenne, hogy ha bridgeként valahogy sikerül beüzemelnem a hgwt akkor is az lesz a szűk keresztmetszet vagy ez segíthet?
Hgw logba ezt talaltam amikor előidézem (1 torrent file 0 le és feltöltésnél is): [Warning] Query_FuncList error.
Kapcsolatok maximális száma 100.
Kapcsolatok maximális száma torrentenként 4.
Feltöltési szálak száma torrentenként: 4
Upnp-t, portforward-ot is probáltam idönként zöld pipa megjelenik uTorrentbe ennek ellenére is zárva van a port pl. canyouseeme.org alapján. De a sebességgel amúgy nincs gond.
Nagyon eszközhibára gyanakszom, de gondoltam kikérem a hozzáértők véleményét.
Minden tanácsot szívesen várok!
Előre is. köszi!

(#13040) korcsi válasza z444c (#13039) üzenetére


korcsi
veterán

Gondolom sok torrented van.
Szerintem a tapasztalataim alapján a probléma, hogy a kliens indításkor az összes torrentet beregisztrálja a trackerre az engedélyezett kapcsolatok számától függetlenül, kliens kikapcsolás nélküli hgw restart nekem segített ilyenkor, kultúráltabb megoldás, hogy utorrentben az aktív torrentek számát kell leszabályozni 20-30 körülire, nem kell aggódni pár perc és elindítja az összeset, csak nem egyszerre.

Upnp nem müködik (nekem nem sikerült belöni T-s hgw-el és olyen routerrel mint ami neked is van), mert 2. routeren (hgw) már nem nyit portot, mindkét eszközön ki kell ugyanazt a portot nyitni úgy, hogy a hgw a tp-linkre legyen irányítva, a tp-link meg a torrentes gépre.

[ Szerkesztve ]

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#13041) z444c válasza korcsi (#13040) üzenetére


z444c
csendes tag

1 torrent van összesen azt is már csak seedeli. Igen most neztem egy jó kis leírást http://goo.gl/wtH2 , hogy dmz-vel kellene megoldani 2 eszköznél a port problémát. De az a baj, hogy csak hgw-vel sem müködik upnpvel 1 torrent. Illetve gyorsan leszedni, csak dns hiba mindaddig amíg be nem zárom a klienst és rá 5 percre vissza tér a hgw.

(#13042) King Unique válasza korcsi (#13038) üzenetére


King Unique
titán

ok, köszönöm :R

(#13043) korcsi válasza z444c (#13041) üzenetére


korcsi
veterán

Dmz nélkül is meg lehet oldani amennyiben nem elérhetö a szolgáltató eszközében, szemben a port forward-dal ami inkább megtalálható.

A dns hibádat nem a nyitott port hiánya okozza.
Próbára nagyon visszavenni a kapcsolatok számát (5)?

Még egy ötlet: a torrent publikus vagy privát trackerröl való? Ha letiltod a dht-t akkor mi történik?

[ Szerkesztve ]

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#13044) z444c válasza korcsi (#13043) üzenetére


z444c
csendes tag

Lecsökkentettem:
Kapcsolatok maximális száma összesen: 10 (5el is tesztelem majd)
Peer kapcsolodások maximális száma torrentenként: 3
Feltöltési szálak torrentenként: 3
Aktív torrentek maximális száma: 4
Aktív letöltések maximális száma: 3
Összesen 4 torrent futott és csak seedelés.
DHT kikapcsolva.
Privát tracker.

Stabilnak tűnt tudtam mellette netezni. (Csak hgw upnp, port check rendben)
Ezen felbuzdulva manuálisan beállítottam megint teszteltem úgy is jó volt. Ez után behoztam a routert is a képbe, ahogy írtad hgw portforward ráírányitva routerre stb.
Továbbra is minden jó volt. Bent hagytam estére. Reggel sárga háromszög helyi kapcsolaton. Se hgw, se router nem pingelhető. Kezelőfelület sem jött be. Mobilról hgw bejött, és net is volt. Hgw restart nem segített, majd router restart és újból van net…
Számítógép kezelésnél naplóban, hajnalban (kb. 1 óra elteltével) egy DNS Client Events 1014-es hibakód.
Gondolom onnantól kezdve megint nem volt netem.
Próbáltam már comodo dns-t is, de szerintem nem dns probléma csak nem kapja meg hgwtől vagy routertől.
Fogalmam sincs, mi lehet a gond.

[ Szerkesztve ]

(#13045) Eternitys


Eternitys
aktív tag

hello. az "rtorrent" kliens és installálásához szeretnék segítséget kérni. Bocs ha hülyeséget kérek de nem ismerem egyáltalán. Szóval egyszerű otthoni gépre és win8-ra tenném ha lehetséges és szükségem lenne egy részletes leírásra magyarul (linkekkel) hogy mit hogyan kell hozzá telepíteni. Ha esetleg ennek is lenne egy egyszerű telepítője windowshoz mint a utorrentnek az remek (és bőven elég) lenne. Valamint a következő témával/skinnel szeretném használni, tehát egy link kellene még hogy ezt honnam töltsem le hozzá, vagy hogy lehet ezt hozzá beállítani:

Köszi.

(#13046) rt06 válasza Eternitys (#13045) üzenetére


rt06
veterán

az rTorrent alapvetoen linux-ra idorott, de megfeleloen csomagolva cygwin dll-ekkel hasznalhato windoze-on is
ehhez innen tudod letolteni a file-okat (sajnos nem a legnaprakeszebbek, kicsit regebbi verzio, es az oldal is csak angolul erheto el)
lap aljan van letoltes az elore leforditott verziohoz (direkt link), az tartalmaz par beallitast, amivel mukodik a kliens
telepiteni nem kell (nincs is neki telepitoje), csak kicsomagolod es futtatod az rTorrent.cmd file-t
a konfiguracios file (rtorrent.rc) kicsomagolas utan a bin konyvtarban talalhayto, ha modositani szeretnel valamit, a letoltott tartalmak pedig a torrent konyvtarba fognak kerulni

a felulet, amit linkeltel valamilyen kulcso csomag lehet (az rTorrent-nek csak egy konzolos felulete van, minden mas kulso alkalmazas), de igy ranezesre sajnos nem tudom megmondani, melyik

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#13047) korcsi válasza Eternitys (#13045) üzenetére


korcsi
veterán

Mi a probléma a utorrentel?

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#13048) Rimuru válasza rt06 (#13046) üzenetére


Rimuru
veterán

A felület egy átszínezett rutorrent.

Vigyázat, csalok!

(#13049) Milka 78


Milka 78
nagyúr

Helló urak!

A fenti képre tudna valaki valamilyen értelmes magyarázatot,megoldást adni?Belekotorásztam egy kicsit mélyebben a hiba naplózásba és ez fogadott(lehet régen is ez volt csak nem vettem észre :F ).DIGI 40/20,TP-Link 741nd(ver. 2.4)-vel megosztva,két gépre,WIN7-64Bit/VISTA-32Bit(mindkettő 1 hetes telepítésű,mondhatni ropogós és mindkettőnél nagyjából ez a hiba).Van netem jó a sebesség de a torrent feltöltéseknél(letöltés full és stabil)bizonytalankodik(mintha az NC feltöltéseknél jönne elő a hiba,de pl BH-nál úgy érzem nem lenne ez) és néha csak a tiltások oldására javul meg.Már próbáltam UPNP-NATPNP ki be kapcsolgatását,tűzfalon az utorrentnek külön kimenő szabályt létrehozni(bár ezt nem tudom jól csináltam e)routeren belül külön portot-ip.t lőttem.Nem tudom igazán mi tévő legyek.Tiltsam a DHCP vagy az UPNP-t?Az is érdekes,hogy router nélkül is dobta ezt a hibát
Az ötleteket válaszokat előre is köszönöm.

(#13050) sfdrakex válasza Milka 78 (#13049) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Biztonsági programok mik vannak a gépeden? Azok nélkül is próbáld ki.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.