Hirdetés

2024. június 17., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-02-28 16:08:04

LOGOUT.hu

Néhány alap dolog a torrentezéssel kapcsolatban
Szótár: [link]
Torrent készítése: [link]
Torrent fájlok felépítése: [link]
Kapcsolatok: [link]
Sebességről: [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15801) Gézengúz


Gézengúz
addikt

Megoldódott a torrent és a Speedport problémája.... :)

[link]

(#15802) Melorin


Melorin
addikt

Sziasztok!
Hogyan tudnám megoldani azt, hogy ha egy torrent zenéket tartalmaz akkor a zenék mappába töltse le (vagy mozgassa letöltés után) ha pedig filmet töltök, akkor a filmek mappába?

(#15803) Moretimer válasza rt06 (#15800) üzenetére


Moretimer
aktív tag

Próbálsz jópofáskodni, de nem tudom miért.
Lehet te is összekeversz a nevem miatt valakivel, nem tudom. Viszont ha nem tudsz segíteni, akkor hagyd meg másnak, te inkább maradj a "pinagondolásnál".

[ Szerkesztve ]

Moretimer

(#15804) sutykuru válasza Moretimer (#15803) üzenetére


sutykuru
tag

Én most konkrétan egy szenes lapátra gondolok, de: Elolvastad amit linkelt?

(#15805) rt06 válasza Melorin (#15802) üzenetére


rt06
veterán

klienstol fuggoen elofordulhat, hogy mas mas watch konyvtar alapjan mas-mas letoltesi konyvtar legyen megadhato - ekkor csak annyi a dolgod a beallitasok utan, hogy a .torrent file-t a megfelelo watch konyvtarba teszed
rTorrent pl tud ilyet, lehet mas is

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#15806) Moretimer


Moretimer
aktív tag

Erre valaki?

sutykuru: Én valami értelmesebbre, viszont te elolvastad amit írt(ál)?

[ Szerkesztve ]

Moretimer

(#15807) Moretimer válasza sutykuru (#15804) üzenetére


Moretimer
aktív tag

Dupla.

[ Szerkesztve ]

Moretimer

(#15808) sutykuru válasza Moretimer (#15806) üzenetére


sutykuru
tag

Sajátomat nem szoktam, mert le se...

Deludge-t próbáltad már?

(#15809) rt06 válasza Moretimer (#15806) üzenetére


rt06
veterán

nem kell naponta ketszer up-olni szakmai topic-ban (foleg ugy, hogy to offolod szet azt)
ha jon valaki, aki tud es hajlando is segiteni, az egesz biztos fog

[ Szerkesztve ]

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#15810) Moretimer válasza sutykuru (#15808) üzenetére


Moretimer
aktív tag

Azt is próbáltam már. uTorrenthez ragaszkodnék, nem értem miért csinálja.
Most megint megy a legújabb verzió, de meddig... :U

Szerk: Már megint nem működik sőt, háttérfolyamatban marad az utorrent leállítás után és ki sem lehet lőni.

[ Szerkesztve ]

Moretimer

(#15811) Gézengúz válasza adika4444 (#15791) üzenetére


Gézengúz
addikt

Nem biztos, de egy próbát megér, mielőtt leállítod a gépet, le szoktad kapcsolni a progit, (torrent) vagy hagyod, hogy a win lőjje le?

Nekem akkor csinál ilyet, ha a program leállítása nélkül kapcsolom ki a win-t..

(#15812) Moretimer válasza Gézengúz (#15811) üzenetére


Moretimer
aktív tag

Sorry, my fail.

[ Szerkesztve ]

Moretimer

(#15813) Gézengúz válasza Moretimer (#15812) üzenetére


Gézengúz
addikt

Te miről is beszélsz? :F

(#15814) stanley00 válasza adika4444 (#15791) üzenetére


stanley00
tag

Nem biztos, hogy jól értem a problémád de ha a Utorrent nem indul automatikusan a rendszerrel akkor elképzelhető, hogy be van állítva, hogy csak adminisztrárorként induljon. Jobb egér gomb a Utorrent parancsikonján majd tulajdonságok és kompatibilitás fül alatt nézd meg, hogy be van e állítva alapból, hogy renszergazdaként induljon. Ha igen akkor pipa ki és jó lesz.

(#15815) rt06


rt06
veterán

ncore tracker (nem a site) masnal is timeout-ol?

szerk.: valoszinuleg igen, mivel ugy tunik tracker hiba, de dolgoznak rajta

[ Szerkesztve ]

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#15816) Viper26


Viper26
nagyúr

Üdv Mindenkinek!

Az alábbi problémával találkoztam a mai napon..

Letöltés indít, de semmi nem történik, nincs is zöld ikon a sarokban.Tesztet futtatok, és UPNP, illetve NAT beállításokat hiányol, ami eleve hülyeség, mert a kliensben ki van kapcsolva, és a routerben van engedélyezve...persze közli, hogy a port nem oké...ha a kliensben ezeket pluszban bekapcsolom akkor a teszt szerint minden rendben, de le / fel töltés így sem működik. :F

Tegnap estéhez képest a beállításokon semmi nem lett változtatva, akkor még gond nélkül működött.

Ellenőriztem a dolgot egy másik gépen ami a hálózaton van, és ott is ugyanez a probléma.

Előre is köszönöm a tippeket / segítséget. :R

iPhone 15 Pro | AW S9

(#15817) rt06 válasza Viper26 (#15816) üzenetére


rt06
veterán

honnan probalsz tolteni? veletlen nem ncore?
ha igen, lasd a fentebbi post-ot, ha nem, akkor a tracker fulet kellene megnezni a futo torrent-eknel, hogy minden rendben van-e

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#15818) Viper26 válasza rt06 (#15817) üzenetére


Viper26
nagyúr

Köszönöm már minden rendben van, tracker oké megint. :R

iPhone 15 Pro | AW S9

(#15819) NGA


NGA
addikt

Kis segítséget kérek:
utorrent 3.3.1
ram 4 gb
c szabad hely 5 giga

letöltéskor szép lassan elfogy a memóra nagy 10-15 gigás fájloknál. Látszik az eseménykezelőben ahogy kúszik fel a memóriahasználat 2,9 gigáig, ott befagy a torrent. Ha újrainditom az utorrentet, elkezdi újra ellenőrizni a fileokat, ez 4-5 20 gigás fájlnál van hogy fél óra.

Mit lehet tenni? Kb 2 hete csinálja.

[ Szerkesztve ]

(#15820) adika4444 válasza Melorin (#15802) üzenetére


adika4444
addikt

Hali!

Csatlkaozok én is az ötletelők közé!
Leírom, hogyan szoktam csinálni, aztán hátha beválik.
Tehát:
A HDD-n van egy torrent mappa. Ezen belül szét van pontva tracker, és műfajra. Tehát például akarmi\zene mappába megy az akármiről szedett zene.
Így gyakorlatilag a uTorrentben csak az akarmi-t, és az utána lévő zene/film írom át. Kissé melós, de szerintem ha már van rutin, akkor már nincs gáz....
(#15819) NGA: A hely előre lefoglalását kapcsold ki. Mekkora sávszélességű nettel akarsz tölteni lefelé? Nézd meg a HDD-t, egy riport keretében hard disk sentinellel, mert ha a neted nem nagyobb ilyen 100-120-asnál, vagy még kissebb is, ott a hdd is lehet ludas. Ha nagyobb neted van, akkor ki kell kísérletezni, hogy mikor nem püttyed még el a cucc. Lehetséges az is, hogy a kevés hely na meg a töredezett lemez miatt nem okés, ezeket mind-mind nézd át, és írj ha kérdés/megoldás van:)
hajrá.

[ Szerkesztve ]

üdv, adika4444

(#15821) bolic


bolic
őstag

Már megint lehal az nCore... :U

Siketeknek ártalmasak az érzéketlen tuskók!

(#15822) bolic válasza bolic (#15821) üzenetére


bolic
őstag

Most oké!

Siketeknek ártalmasak az érzéketlen tuskók!

(#15823) sutykuru válasza bolic (#15821) üzenetére


sutykuru
tag

Csúnya, rossz illegális oldal!

(#15824) NGA válasza adika4444 (#15820) üzenetére


NGA
addikt

100-as a net, és ki van kapcsolva a lefoglalás.

(#15825) smallmer


smallmer
őstag

Skacok, n**re oldalhoz melyik torrent klienst ajánlanátok? a legújabb utorrent milyen?

(#15826) McClane válasza smallmer (#15825) üzenetére


McClane
aktív tag

Nekem megfelel, 50-es Digi nettel.

(#15827) ACE- válasza NGA (#15819) üzenetére


ACE-
addikt

Használj 2.2.1-et.

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#15828) Gaberking válasza ACE- (#15827) üzenetére


Gaberking
senior tag

+1 :K

(#15829) Apollyon


Apollyon
Korrektor

Hali!

Most mi van a bay-jel, működik, vagy leállt? cr. végű megy, de kb csak a kinézet ugyanaz, és nem lehet rangsorolni stb.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#15830) smallmer válasza ACE- (#15827) üzenetére


smallmer
őstag

de azt lehet tudni, hogy az új verziók miért nem jók? :)

(#15831) bolic válasza sutykuru (#15823) üzenetére


bolic
őstag

ROTFL! :DDD :N Bizony nem illegális az oldal.

Siketeknek ártalmasak az érzéketlen tuskók!

(#15832) bolic válasza smallmer (#15825) üzenetére


bolic
őstag

Én a jó öreg 2.2-et használok. :P

Siketeknek ártalmasak az érzéketlen tuskók!

(#15833) ACE- válasza smallmer (#15830) üzenetére


ACE-
addikt

Bug-osak, nem bírják a nagy sebességet, nem a 0.5 Gigabit, vagy Gigabit sebességre tervezték.

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#15834) Gézengúz válasza ACE- (#15833) üzenetére


Gézengúz
addikt

Miért a régieket igen? Ezt Te sem gondoltad komolyan...

(#15835) Serricon válasza Gézengúz (#15834) üzenetére


Serricon
senior tag

Akármire is tervezték, a tapasztalatok alapján a régi stabil, az új problémás.

(#15836) Gézengúz válasza Serricon (#15835) üzenetére


Gézengúz
addikt

Én azt mondanám User Error!

(#15837) ACE- válasza Gézengúz (#15836) üzenetére


ACE-
addikt

Nálam is szar az új, a régi jó. Kisebb sebességnél sosem volt gond az újjal sem, lásd pl. nálam a régi 80/25-ös DIGI-vel nem volt gond, most az 500/100-nál folyton fagyott, amig fel nem raktam a 2.2.1-et. Abban is vannak hibák, nem mindig tölt, de legalább nem fagy.

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#15838) UnSkilleD válasza ACE- (#15837) üzenetére


UnSkilleD
senior tag

és más klienssel próbáltad? qbit deluge trans?

"Az internet olyan, mint az MTV: annak idején az MTV nagyon trendi volt, aztán hirtelen elavult” - Prince

(#15839) ACE- válasza UnSkilleD (#15838) üzenetére


ACE-
addikt

Nem volt kedvem átállni más kliensre, nem volt fontos számomra, jó a 2.2.1, már megszoktam.

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#15840) trane95


trane95
csendes tag

Sziasztok!

uTorrentet használok, és mostanában, amióta T-homéknál vagyok, és le akarok tölteni valamit, "peer keresése"/seedelésnél igencsak megpirosodik a történet, keresgéltem, de túlzottan sok megoldást nem találtam vele kapcsolatban, esetleg valami ötlet? :F

Ha nem venném észre sokáig, hogy írtál telefonszámom a személyes adatok között!

(#15841) Gézengúz válasza trane95 (#15840) üzenetére


Gézengúz
addikt

Speedportot kaptál? :) Mert akkor megoldható a dolog :)

(#15842) trane95 válasza Gézengúz (#15841) üzenetére


trane95
csendes tag

Igen, azt és nagyon örülnék nki! :R

Ha nem venném észre sokáig, hogy írtál telefonszámom a személyes adatok között!

(#15843) Gézengúz válasza trane95 (#15842) üzenetére


Gézengúz
addikt

A hálókártya beállításainál vedd ki a pipát az ipv6 elől, az ipv4 részhez pedig írd be pl. a google dns-eit...:-)

(#15844) trane95 válasza Gézengúz (#15843) üzenetére


trane95
csendes tag

Bejött!

Nem kicsit akadtam ki, hogy ilyen egyszerű megoldással orvosolható, köszönöm! :R

Ha nem venném észre sokáig, hogy írtál telefonszámom a személyes adatok között!

(#15845) Gézengúz válasza trane95 (#15844) üzenetére


Gézengúz
addikt

De, hogy mennyit szüttyögtem vele, amíg egy kedves kolléga elárulta a megoldást :)

(#15846) paler


paler
aktív tag

Hali !

Múlt héten telepítettem egy Asus routert a kollégámnál. Azóta a wifin, és pc-n is tudnak nettezni. Viszont kicsit később jelezte nekem, hogy a torrent kliense teljesen lefagyasztja a számítógépét. Míg nem volt routerre , addig állítólag nem volt ilyen problémája. Először arra gondoltam, hogy azért fagy le az egész rendszere, mert nincs engedélyezve az a port amit az utorrentje használ. Mivel ő nem ért a router beállításához, így én megkerestem és átküldtem neki, hogyan tudja beállítani a saját routerén a portnyitást ehhez a torrent klienshez. Állítólag lépésről-lépésre végig ment a leíráson, és az alapján beállította a routert, de ennek ellenére továbbra is fen áll ez a probléma. Ez miatt holnap át kell mennem hozzá, hogy hátha én megtudom oldani a problémáját. De nem szeretnék fél napomat ott tölteni, mert igazából ha mindent jól állított be, akkor szerintem ennek működnie kellene.
Tehát, valaki találkozott-e már ilyen vagy hasonló jellegű hibával ? Ha igen, kérem ossza már meg velem.

Asus RT-N12 routere van, és ezt küldtem át neki.

Előre is köszönöm a segítséget :R

JBL Synthesis -> Egy hangrendszer mind fölött, egy hang kegyetlen, egy a nyomorba dönt ( árával biztos), bilincs az Egyetlen

(#15847) Gézengúz válasza paler (#15846) üzenetére


Gézengúz
addikt

Az nem úgy van, hogyha van plug&play akkor minek a portnyitás?

(#15848) paler válasza Gézengúz (#15847) üzenetére


paler
aktív tag

Ok, de akkor mi okozza a teljes fagyását a utorrentnek miotta be van iktatva a router? Ma megyek át hozzá, és megsasolom router nélkül a dolgott. Ha tényleg nem fagy le neki a utorrent ha simán router nélkül csatlakozzunk, akkor csak a hiba a routernél kekeresendő. De első körben ki akarom zárni hogy nem e a torrent kliense borult e meg.

JBL Synthesis -> Egy hangrendszer mind fölött, egy hang kegyetlen, egy a nyomorba dönt ( árával biztos), bilincs az Egyetlen

(#15849) DrojDtroll


DrojDtroll
addikt

Ktorrent-et próbáltam rávenni, hogy rss-el tölsön le, de ezt ahibát kapom:

Nem található érvényes torrentre mutató hivatkozás itt:

Mi lehet a gond?

(#15850) rt06 válasza DrojDtroll (#15849) üzenetére


rt06
veterán

ktorrent-et nem ismerem, es ez a hibauzenet sem tul beszedes (es lehet a kerdes is hulyeseg lesz), de ha zart oldalrol toltenel, akkor beallitottad az azonositast?
mert az rss tobbnyire lathato belepes nelkul is, csak egy kulcs kell hozza, amit az url vegen lehet megtalalni altalaban, viszont ahhoz, hogy a kliens le tudja tolteni a .torrent file-t, be kell lepnie az oldalra (Ezt altalaban a cookie-ban tarolt adatok megadasaval lehet elerni)

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.