Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-02-28 16:08:04

LOGOUT.hu

Néhány alap dolog a torrentezéssel kapcsolatban
Szótár: [link]
Torrent készítése: [link]
Torrent fájlok felépítése: [link]
Kapcsolatok: [link]
Sebességről: [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9001) sfdrakex válasza Flashback (#9000) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Ki a szolgáltatód ?

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#9002) Flashback válasza sfdrakex (#9001) üzenetére


Flashback
addikt

Svédország, Telia

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#9003) sfdrakex válasza Flashback (#9002) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Szerintem jobban jársz ha befizetsz egy seed szerverre és arról húzod át magadnak a cuccot ftp-n. Bár nem tudom mennyire veszik komolyan hogy tilos a torrent, nincs ismerősöd aki torrentezik és ugyan ez a szolgáltatója?

[ Szerkesztve ]

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#9004) rt06 válasza Flashback (#8998) üzenetére


rt06
veterán

tor, vagy valami fizetos vpn (ez utobbi lenyegesen jobb sebesseget produkal)

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#9005) Flashback válasza rt06 (#9004) üzenetére


Flashback
addikt

Tor használatáról hol tudok olvasni? Mármint hogy hogy kell a torrentel összehozni. Csak mert feltelepítettem, feldobott 1 mozilla ablakot. Bezártam, és még a programok között sem találom.

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#9006) rt06 válasza Flashback (#9005) üzenetére


rt06
veterán

ne tor neven keresd, hanem vidalia neven (felteve, hogy a vidalia bundle-t telepitetted), viszont ahogy nezem, leirast nem fogsz talalni, nem dijazzak, ha a tor halozatot p2p-re hasznaljak, annak magas savszelessegigenye miatt

[ Szerkesztve ]

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#9007) sittes79


sittes79
addikt

sziasztok,

Segítsetek légyszíves, hogy most melyik a legköltséghatékonyabb
megoldás a napi 24h torrentre? le akarom váltani a pc-t.

nas,router?

Köszi

(#9008) zoo8800 válasza sittes79 (#9007) üzenetére


zoo8800
veterán

Nem a legolcsóbb, de olcsó és tuti a legegyszerűbb egy netbook + külső vinyó páros.

[ Szerkesztve ]

rip and tear, until it is done

(#9009) venember83 válasza venember83 (#8756) üzenetére


venember83
nagyúr

A gond a kis 2,5 colos vinyók voltak, egyszerűen lassúak.

(#9010) Lauda válasza zoo8800 (#9008) üzenetére


Lauda
félisten

Vagy a seedserver berlet, ha hozzafer ilyenhez.

(#9011) maláj válasza zoo8800 (#9008) üzenetére


maláj
őstag

+1 :K
napi 30-40GB up simán felcsúszik

(#9012) szab.tam


szab.tam
nagyúr

hi!

nem tudok rájönni, hogy a problémám kliens oldali, (utorrent 2.2), vagy upc megint p2p managel....

tegnap éjszaka volt egy jó órás net szünetem. azóta p2p korlát érzésem van. még a skype-on küldött xls file is csak vánszorgott felfelé.

most ott tartok, hogy a peerenkénti sebességem max 1kB/sec. van, ahol 40 peer van, és nézem a listát. ahol jön egy új kapcsolat, ott pillanatra "megszalad" 3-4-5-re, azután szépen visszaáll 0.8-0.9-re...

újraindítások, áramtalanítások sem segítenek.
speedtest-en normál a sebesség...

mi a tököm ez??? :F

:R

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#9013) need


need
addikt

Sziasztok...

Elvagyok keseredve és nem tudom honnan induljak el...!win 7 alatt simán megvan osztva HD tartalmak ezt remekül kezeli a multimédiás lejátszóm!

Példa...Ha megy a gép és éppen van egy kis seed elindítom a multimédiás lejátszót szépen megy a film lejátszás hálózaton keresztül! Valami különös oknál fogva a router és a sz.gép között bontja a net kapcsolatot!
Lényegében a seed és a lejátszás ugyan arról a vinyórol megy!
Ha leállítom a seedet kijavítom a hálózati hibát utána újra csak bontja a router és a gép között a net kapcsolatot!
80/25 digis netem van...

Vegyük sorba ami idáig tettem!Van másik hálókártyám azzal is ez volt
A router nem egy gagyi kimondottan a vezetékes sebességre van kiélezve! nevem alatt a típus
Cat 6 kábeleket használok!

Mennyire hardver vagy softver hiba ez?
Merre induljak el a hiba keresésbe?

töprengtem azon is hogy nem a a torrent kliens fekteti le a netet!
Így azt is cseréltem az Utorrentről Bittorentre!
Global maximum 100
sheed 50
4 szálra van állítva most
ami volt azt feleztem!

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#9014) zoo8800 válasza maláj (#9011) üzenetére


zoo8800
veterán

az szép, nekem az 1 mbit nehezen termelne annyit :DDD

rip and tear, until it is done

(#9015) rt06 válasza need (#9013) üzenetére


rt06
veterán

Hi!

a #7 4. pontjat nezd meg, az esetleg fennalhat a te esetedben is
illetve kerdes, hogy csak a net szall el, vagy semmilyej kommunikacio nincs a router es a geped kozt (ping, router webadmin-ja sem megy)

Udv: VladimirR

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#9016) need válasza rt06 (#9015) üzenetére


need
addikt

nem egészen értem amit írtál légyszi segíts...

"a #7 4. pontjat nezd meg, az esetleg fennalhat a te esetedben is"

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#9017) rt06 válasza need (#9016) üzenetére


rt06
veterán

elofordulhat, hogy a #7 hozzaszolas 4. pontja okoz nalad is problamet
konkretan (idezet a 7. hozzaszolasbol):

Megeshet, hogy a rendszered, a router-ed, vagy a DSL bridge-ed nem bír el nagy számú kapcsolattal, ezért instabillá válik a hálózatkezelés, szakadozik az internetkapcsolat, sőt, akár teljes leállás is lehet a vége. Ahhoz, hogy kiderítsd, erről van-e szó nálad, a hiba felmerülését követően a következő módokon győződhetsz meg.

Legelőször a Windows eseménynaplójának (Sajátgépen jobbklikk, kezelés) rendszereseményekről szóló részére vess egy pillantást. Itt, keress olyan figyelmeztetéseket (warning), melyek a tcpip-vel kapcsolatos hibára hívják fel a figyelmedet (leginkább a 4226-os event id-vel rendelkező figyelmeztetés érdekes számunka). Ha találsz ilyeneket, akkor a rendszered a szűk keresztmetszet.

Másodszor kedvenc böngésződben nyisd meg a router-ed, DSL bridge-ed web-es adminfelületét. Ha az oldal a szokásosnál jóval lassabban töltődik be, akkor itt van a probléma.

Igazi megoldás egyik esetben sincs (esetleg a router, vagy a DSL bridge cseréje, de az nem túl költséghatékony), csak tüneti kezelés, mely esetben a párhuzamosan létrehozható kapcsolatok számát kell korlátozni a torrent kliensben. Tapasztalataim szerint a Windows 100-120 kapcsolat körül adja meg magát, érdemes ez alatt próbálkozni, majd ha a probléma nem jelentkezik újból, megpróbákozhatunk az érték kis lépésekben történő emelésével.

latom irtad, hogy a kapcsolatok szamat 100-ra allitottad, ez hataron van, esetenkent okozhat ilyen jellegu hibat

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#9018) need válasza rt06 (#9017) üzenetére


need
addikt

Alapvetőlég ezt a kérdést ami a konkrét problémám megkérdeztem a

win 7 topikan
othoni hálózat és internet megosztás
Hdd probléma
hálózatról alaposan
router gondok
és ez ugye a bittorrent topik...!

de ez az első konkrét megoldási javaslat vagy olyan ötlet vagy dolog amin el lehet indulni

megvizsgálom ezeket a dolgokat.. :R

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#9019) need


need
addikt

mivel irányt mutattál így eltudtam indulni és máris van valami [érdekes!]

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#9020) rt06 válasza need (#9019) üzenetére


rt06
veterán

amennyiben ez a hibajelenseg fennall nalad (talaltal ilyen bejegyzeseket a hibanaploban, raadasul surun, sokat, nem csak elvetve parat), es a problemat a windoze-od okozza, elsokent en midnenkeppen a meg mukodo felso hatar megkereseset javasolnam, s csak utana nyulnek bele a rendszer mukodesebe ilyen melysegig

amennyiben nem nagyuzemben torrent-ezel (foleg ha nincs tobb tiz megabyte-os interneteleresed), mezei otthoni felhasznalasara _boven_ elegendo 40-50 egyideju kapcsolat is

es ez vonatkozik mindenkire, akar van hasonlo problemaja, akar nincs - a tobb szaz kapcsolat engedelyezesevel tobbet artanak a swarm egeszenek, mint amennyit maguknak hasznalnak (ez utobbi tobbnyire a nullahoz kozelit)

[ Szerkesztve ]

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#9021) need válasza rt06 (#9020) üzenetére


need
addikt

nyilván persze nem ajtóstól megyünk a házba...
most dolgozom és a hibanaplót nem tudom megnézni!

80/25 Digi netem van kb 1 éve nyilván ez nem nagy de nekem ez elég és a problémák akkor kezdődtek amikor átmentem a Digihez az UPC-t bírta igaz az csak 60 megás volt!

most első körben még felezem a meglévőt
Global maximum 100
Maximális sheedek száma 50
4 szálra van állítva most

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#9022) need válasza rt06 (#9020) üzenetére


need
addikt

küldtem neked privát üzit majd olvasd el légyeszi...

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#9023) (Bundás)


(Bundás)
addikt

Láttatok már olyat, hogy ~90%-ban letöltött videóanyag (avi) lejátszásakor egy a merevlemezen formázás előtti szintén videóanyag (mp4!!!) került megjelenítésre a még hiányzó részek "pótlására". Elég bizarr volt, mivel megfigyelő kamera felvétele lopódzott bele a felvételbe. :D

(#9024) rt06 válasza (Bundás) (#9023) üzenetére


rt06
veterán

elkepzelheto, amennyiben a letoltes megkezdesekor a teljes helyet lefoglalta a video szamara, viszont irni nem irt bele adatot, igy az kerult oda ideiglenesen, ami a lemezen volt (en anno mp3-akkal jartam hasonloan, eleg erdekes "mix" szuletett)

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#9025) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Mitől függ hogy hány torrentet futathatok egyszerre?

(#9026) N_A_S válasza ToBeY (#9025) üzenetére


N_A_S
veterán

bizonyos trackereknek rangtól függ (olvasd el a GYIK-et) és a uTorrent beállításától is függhet. nem tudod hogy szerver oldali vagy felhasználó oldali a kérdésed. :U

https://tinyurl.com/phnas

(#9027) ToBeY válasza N_A_S (#9026) üzenetére


ToBeY
nagyúr

A "magról" tölrök és 5-nél több letöltés nem indúl el egyszerre.

(#9028) N_A_S válasza ToBeY (#9027) üzenetére


N_A_S
veterán

állítsd be a uTorrentet. ;)

tedd a felette lévőt is és a bekerezettet is 999-re.

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/phnas

(#9029) rt06 válasza N_A_S (#9028) üzenetére


rt06
veterán

mar elnezest, de meg ne probalja feltenni 999-re, hacsak nincs legalabb gigabites netje

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#9030) ToBeY válasza rt06 (#9029) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Nem próbáltam meg baromi nagy számot beírni,5-ről 10-re növeltem csak. :K

[ Szerkesztve ]

(#9031) rt06 válasza ToBeY (#9030) üzenetére


rt06
veterán

probald eltalalni azt az erteket, ahol meg eppen nem a savszelesseged korlatoz, hanem a beirt limit, igy kozel maximalis sebesseggel toltesz, es nem vagy rossz hatassal a swarm egeszere (foleg a gyors seeder-ekre)

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#9032) ToBeY válasza rt06 (#9031) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Fogalmam sincs hogyan kéne ezt beállítani 80/25 netem van az egyik értéket 10-re a felette lévőt 13-ra állítottam.

(#9033) rt06 válasza ToBeY (#9032) üzenetére


rt06
veterán

sajnos erre nincs univerzalis valasz, fugg a netedtol, a tracker-tol amirol toltesz, illetve az egyes torrent-ek seedelt-segetol is

eloszor is, miert szeretned 5 fole allitani?
nem hasznalod ki a savszelessegedet letolteskor, vagy csak nem mutat jol, hogy nem tolti az osszes kivalasztott torrent-et?
amennyiben ez utobbi a helyzet, inkabb ne piszkald, inkabb priorizald a letolteseidet, mert osszessegeben nem javitasz a letoltesi sebessegeden a parhuzamos letoltesek szamanak novelesevel

a problema az, hogy ha sokan allitanak be tulzottan magas erteket, a swarm-ban levo nagy sebessegu seeder-eket tudjak korlatozni, ha azok sok parhuzamos letoltes miatt egy-egy slot-jukon csak szabad savszelessegu toredekevel tudnak feltolteni

idealis az, amit fentebb irtam, hogy egesz addig emelet a parhuzamos letoltesek szamat, amig azok ki nem hasznaljak a letoltesi savszelesseged, s efole az ertek felo nem - vagy csak minimalisan - mesz, igy tudod legjobban kihasznalni mind a sajat, mind a nagy sebessegu seeer-ek savszelesseget

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#9034) ToBeY válasza rt06 (#9033) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Tulajdonképpen csak azért kezdtem el piszkálni,mert egy sorozatott töltöttem és zavart hogy nem tölti egyszerre a 15 részt.De akkor nem piszkálom,hagyom defaulton és kész

(#9035) szab.tam


szab.tam
nagyúr

újra hi!

halite-ban beállítható-e az, mint a utorren-tben, hogy előre foglalja le a letöltéseknek a helyet. mert nem találom...

:R

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#9036) válasza ToBeY (#9034) üzenetére



addikt

Sztem hagyd defaulton és ha 5 szálon valamiért nem tudod kihasználni a max letöltésedet, akkor jobb katt és 'force start-tal' (eröltetett indítás) el tudsz indítani még letöltéseket, ameddig szükséges.

Nálam amúgy alapból 1 szálra van állítva, mivel általában gyors helyekről töltök és 1 letöltéssel is ki tudom használni a full sávszélemet.

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#9038) sfdrakex válasza Hopo82 (#9037) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Ki a netszolgáltatód és mi az ip címed? Csak a mag írja ezt? Más oldalról megy rendesen ? Írj a magon a staffnak hogy valami nem jó, próbálj másik klienst esetleg.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#9039) Hopo82 válasza sfdrakex (#9038) üzenetére


Hopo82
tag

Invitel-es vagyok am az Ip cím az dinamikus vagy mi. már irtam az Ncore-on de nem kaptam még választ és am más torrent oldalról meg bárhonnan tudok rendesen letölteni csak onnan nem akarja rendesen, am ha eltelik egy kis idő és rákattolok a tracker frissítésre akkor utánna jön egy ideig normálisan. szval nem tom mi lehet vele :S

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt. Csak más a fogása...

(#9040) Hopo82 válasza sfdrakex (#9038) üzenetére


Hopo82
tag

am most találtam olyat az Utorrent klinesemben hogy IPv6 is installed a naplózásban van benne nem az lehet a hiba h installálta az IPv6-ot és az ncore még az IPv4-et használja?

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt. Csak más a fogása...

(#9041) WonderCSabo válasza Hopo82 (#9040) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Nem, nem az a gond.

(#9042) Hopo82 válasza WonderCSabo (#9041) üzenetére


Hopo82
tag

akkor hogy lehetne ezt orvosolni? mert elég bosszantó hogy sem letölteni sem feltölteni nem tudok így mert nem megy csak ha a tracker frissítésre nyomok akkor is csak egy ideig megy aztán megint megáll :S más oldalakról meg gond nélkül jön le minden! :(

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt. Csak más a fogása...

(#9043) sfdrakex válasza Hopo82 (#9042) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Régebbi utorrent verzióval se megy? Régen ment csak egy ideje nem megy?

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#9044) Hopo82 válasza sfdrakex (#9043) üzenetére


Hopo82
tag

már egy ideje ezt csinálja am hiába uninstallálom az Utorrent-et mikor leszedek egy másik verzió-t akkor abban ugyanúgy benne van az összes torrent és elvileg nem kellene neki benne lennie :S szval nem tom mi lehet a baja :S

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt. Csak más a fogása...

(#9045) sti10p


sti10p
senior tag

Normális ha úgy 550 kapcsolat körül 60-70%-ra ugrik meg a Bittorrent CPU használata?!
Mert a gép ilyenkor már érezhetően beszaggat.

[ Szerkesztve ]

XY

(#9046) sfdrakex válasza Hopo82 (#9044) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Persze hogy benne van, azt hogy mi fut a a C re menti az app data mappába.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#9047) sfdrakex válasza sti10p (#9045) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Milyen a géped? Töltsd ki az adatlapodat, és csökkentsd esetleg a kapcsolatok számát. Ha van rá lehetőség másik vinyóra tölt le mint ahonnan a Windows és a programok is futnak, ne csak másik partició legyen hanem fizikálisan másik vinyó, gyors neteknél eléggé eszi a gépet a le/fel töltés.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#9048) sti10p válasza sfdrakex (#9047) üzenetére


sti10p
senior tag

Ok, de nem értem mi köze van a vinyónak a CPU használathoz?! :F

[ Szerkesztve ]

XY

(#9049) sfdrakex válasza sti10p (#9048) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

A CPU számol mindent, a beérkező adatokkal is foglalkozik, töltesz gyorsan sokat számol, nagyobb a terhelés. Továbbá ha az OS onnan fut ahova töltesz akkor a vinyó elérése is lassabb az nem a CPU-t fogja hanem a vinyót.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#9050) Hopo82 válasza sfdrakex (#9046) üzenetére


Hopo82
tag

am tök mindegy melyik verziót teszem fel akkor sem oldódik meg a probléma :S sajna sehol senki nem tud semmi megoldást erre a problémára :S

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt. Csak más a fogása...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.