Hirdetés

2024. június 8., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-02-28 16:08:04

LOGOUT.hu

Néhány alap dolog a torrentezéssel kapcsolatban
Szótár: [link]
Torrent készítése: [link]
Torrent fájlok felépítése: [link]
Kapcsolatok: [link]
Sebességről: [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15101) enginev3.0 válasza pinnacle (#15100) üzenetére


enginev3.0
félisten

Állományok előre lefoglalás be van kapcsolva? Cache-t növelsz úgy sem jó?

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3 || Xiaomi 4 Pro gen2 <3

(#15102) pinnacle válasza enginev3.0 (#15101) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Ez a "Minden fájl előre lefoglalása"? Nekem az a nincs bejelölve. Úgy néz ki, hogy a diskio_sparse_files True megoldotta a problémát.
Erre a "Hozzáférés megtagadva"-ra nincs ötleted? Kikapcsoltam a Windows tűzfalat, COMODO-t, Marlwarebytes-t, MSE-t, átmásoltam a laptop gyökérkönyvtárába, mégis ellenőrzés után elindul a letöltés, de bejön a hibaüzenet.

(#15103) pinnacle válasza pinnacle (#15102) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Letöltöttem külön a hiányzó fájlokat, bemásoltam a mappába, most már megy a seedelés.

(#15104) betyarr


betyarr
veterán

üdv!

melyik utorrent verzió az,ami sallangmentes (reklám,toolbar,vírusírtó stb.) és stabil és bírja a gyors netet?

(#15105) iguana válasza betyarr (#15104) üzenetére


iguana
őstag

a "szokásos" 2.2.1 (build 25302)
számomra az ennél magasabb verziók megléte rejtély.

14 pár márkás bokazokni. (fícsör:antistatic, 100% pamut, jól szellőző, húzva térdig ér)

(#15106) betyarr válasza iguana (#15105) üzenetére


betyarr
veterán

:R

(#15107) Tele von Zsinór válasza pinnacle (#15102) üzenetére


Tele von Zsinór
őstag

Állítsd át a mappa (és a file-ok) jogosultságait úgy, hogy a torrent klienst futtató felhasználónak legyen rájuk írási/olvasási joga. Emlékeim szerint ezt a tulajdonságok alatt lehetett egy külön fülön.

(#15108) Nestor16


Nestor16
senior tag

Hali.

Lenne egy kevésbé fontos, de érdekes észrevételem, gondom.
Amióta áttértem utorrentről qBittorrentre, azóta csak egy hiányosságot tapasztaltam és nem tudok vele megbékélni. Méghozzá az, hogy az utorrentnél 2x katt a torrentre és megnyitja a könyvtárat, ahová mentettem, eddig tudja a mostani kliens is, de sajnos nem jelöli ki, amit nem tudok megszokni, mert néha keresgetni kell. Erre van megoldás, hogy ugyanúgy kijelölje a fájlt, amit megnyitok?

Üdv, Dávid

(#15109) KubanitoS


KubanitoS
veterán

Sziasztok!

Tudnátok tippeket adni ahhoz, hogy miként lehetne a leginkább "winchester-barát" módon belőni az utorrentet? Ha nagyobb fájlokat (10 giga minimum) kezdek el tölteni le, akkor akár percekre megtelik a disk cache, ami gondolom nem tesz valami jót a tárolómnak.

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#15110) enginev3.0 válasza KubanitoS (#15109) üzenetére


enginev3.0
félisten

Baja nem lesz, csak nem tud olyan gyorsan írni

Ilyenkor kézzel növelheted a cache-t ha van sok ramod, akkor oda menti majd onnan írja a HDD-re. A ram jóval gyorsabb mint a hdd, én 1024mb-ra raktam, és így sosem volt gondom
Csak 4GB ramom van, de nem szokott gond lenni

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3 || Xiaomi 4 Pro gen2 <3

(#15111) pinnacle válasza KubanitoS (#15109) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Nekem a a diskio_sparse_files True megoldotta a problémát. Illetve lehet, hogy a "Minden fájl előre lefoglalása" is ajánlott.

(#15112) Kezdő vagyok


Kezdő vagyok
őstag

Sziasztok!
Erre van-e esetleg valami ötletetek?

[link]

Torrent+letöltések egyszerre.

(#15113) donmackó válasza Kezdő vagyok (#15112) üzenetére


donmackó
őstag

Használj cfosspeed-et. Ha sok az egy idejű kapcsolat, könnyen okozhat modem/hgw fagyást.

Release the cable hounds!

(#15114) rt06 válasza Kezdő vagyok (#15112) üzenetére


rt06
veterán

#7 4. pont

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#15115) N0zer0 válasza Visormail (#15061) üzenetére


N0zer0
senior tag

Teljesen rendben van az isohunt.to, nálam semmi szemetet nem tölt, bár Linuxot használom, az is lehet az oka. Bár már egy ideje inkább a thepiratebayt és a kickass.to oldalakat használom helyette.

(#15116) KubanitoS válasza enginev3.0 (#15110) üzenetére


KubanitoS
veterán

Köszi az infót mind a kettőtöknek!

pinnacle: ez a diskio_sparse_files true parancs mégis mit változtat?

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#15117) Visormail válasza N0zer0 (#15115) üzenetére


Visormail
addikt

Írtam, hogy miről van szó, nem a sima torrentekről azok vannak továbbra is.

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#15118) woodworm válasza Visormail (#15117) üzenetére


woodworm
veterán

Nálam is csinálta egy időben, másodszor kattintva a linkre már a torrent fájlt adta be. Most nem tudom, hogy viselkedik.

(#15119) Visormail válasza woodworm (#15118) üzenetére


Visormail
addikt

Minden keresésnél a lista első valahány eleme sponzored feliratú link, azokról exe jön le.

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#15120) N0zer0 válasza Visormail (#15119) üzenetére


N0zer0
senior tag

Valóban. Viszont sponsored keresési eredményt egyik weboldalon sem célszerű megnyitni, az mindig kamu.

(#15121) Kezdő vagyok válasza rt06 (#15114) üzenetére


Kezdő vagyok
őstag

donmackó:az micsoda?

Akkor eddig a régi modemmel miért volt minden jó?

(#15122) donmackó válasza Kezdő vagyok (#15121) üzenetére


donmackó
őstag

Itt minden le van írva. Modeme válogatja hogy működik. Nálam a upc-s technicolor hgw tökéletesen műxik, másnál meg nem. Ki érti ezt? :U

Release the cable hounds!

(#15123) rt06 válasza Kezdő vagyok (#15121) üzenetére


rt06
veterán

valoszinuleg azert, mert az uj model fos

[ Szerkesztve ]

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#15124) Dot


Dot
őstag

Hali!
'Gyors' netes digisek jártak már itt?

Eddig 1.7.7-es utorrentet használtam, de jött az 500-as diginet és azt javasolták frissítsek.
Nagyjából jobb is lett az ssd-m kihasználtsága és kevesebb ram is fogy.
Esetleg valami beállítással lehet még jobbá tenni a dolgot? Azaz ha hdd-re töltök is hozza a sebességet.
(mert, a hdd-re 100MB/s-el tudok másolni, a netről max 63MB/s-el jönne a cucc)

élj a mának! sz@rd le a holnapot! szidd a tegnapot!!

(#15125) Kezdő vagyok válasza rt06 (#15123) üzenetére


Kezdő vagyok
őstag

Köszönöm mindenki válaszát!

Reklamálni érdemes lehet ez ez esetben a szolgáltatónál?
Mit mondjak?

(#15126) Visormail válasza Kezdő vagyok (#15121) üzenetére


Visormail
addikt

Na igen a modem plusz egy hibaforrás (meg konnektor hely), egyik ilyen másik olyan, ha halódik vonakodnak cserélni, biztos a gépedben van a hiba, stb. A upc ügynökei meg nemrég ezzel próbáltak rábeszélni, hogy váltsak át digiről, mert a modem milyen jó dolog. OMG

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#15127) radi8tor válasza Dot (#15124) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ez lehet a megoldás: [link]

⭐ Stella

(#15128) Dot válasza radi8tor (#15127) üzenetére


Dot
őstag

Holnap kipróbálom, de mintha valaki azt írta volna a digis topicba, hogy a legújabba átírták az I/O kezelést. Ez arra enged következtetni, hogy a régebbi verziók beállításai nem biztos, hogy segítenek a problémán.

élj a mának! sz@rd le a holnapot! szidd a tegnapot!!

(#15129) radi8tor válasza Dot (#15128) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Csinálhatnál egy képet úgy is, hogy Sebesség fülön a Lemez statisztikát mutatod.
Feltöltés & Letöltés statisztika nem olyan érdekes a te esetedben.

[link]

A következtetésed nem biztos, hogy helyes, mivel alapbeállításokkal járatod a klienst. Gyors internetkapcsolathoz/relatív lassú adattárolóhoz be kell állítani ezt-azt.

Bár most, hogy nézem nem is biztos, hogy baj van nálad, mivel 500-as csomagod van. Azt hittem az a baj, hogy nem jön gigabittel.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#15132) kk831228


kk831228
addikt

Üdv!!

Mosttanában ezzel a hibaüzivel idegesít a utorrent: :F error: A kért művelet nem hajtható végre olyan fájlon, melynek valamelyik szakaszát egy felhasználó már megnyitotta.

Mit jelent ez?? :F :R

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#15133) föccer


föccer
nagyúr

Helló!

BitTorrent 7.9.1 klienssel szerettem volna átküldeni egy ~25 GB-os állományt (kb 100 fájl). Megcsináltam a torrentet, a mások oldalon uTorrent 3.4.2-al töltik be az állományt.

A problémám az, hogy elindul a feltöltés, felmegy néhány kB/sec-re a sebesség, átmegy, néhány száz kB adat, majd megáll. Eltelik néhány perc, majd megint elindul a feltöltés, átmegy néhány száz kB, majd megint megáll.

Sávszél korlátozás nincs semelyik oldalon, az állomány nem hibás. openbittorrent.com és publicbt.com trackereket használok.

Mi lehet a gond? Ha esetleg tracker probléma, akkor tudok nekem ajánlani egy olyat, amin keresztül rendesen ét tudnám küldeni, teljes sávszélességgel az adatokat?

Köszi :R

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#15134) maestro87


maestro87
őstag

Sziasztok!

A problémám egy kicsit mindenhova tartozik, szóval nem tudtam, hogy hova írjam, de mivel inkább a uTorrent a ludas így ide írom elsőnek.
Tehát,
Egy SSD-nek ugye nem árt ha maga a program (uTorrent - Portable) és a torrentfájlok az SSD-n vannak, a letöltési hely pedig a merevlemez? Vagy letöltésnél használja a saját mappát a uTorrent? Azt tudom, hogy van egy Cache mappája, meg látok temp fájlokat is az "ie" mappában de nem tudom hogy ezeket használj-e letöltésnél. Az lenne a legjobb ha csak a memóriát használná a program, ezt be lehet valahogy állítani? (akár RamDrive-val is)
Van a beállításokban egy olyan, hogy "lemezre írás átmeneti tárazása" és "lemezről olvasás átmeneti tárazása" csak nem írja, hogy hol található ez a tár. Ha kikapcsolom mindkettőt akkor csak a memóriában fog dolgozni?

Lenne egy olyan problémám is, hogy a gépem egy kissé alvászavarban szenved a uTorrent miatt amit orvoslni kellene. :)
Szóval alighogy alvó állapotba teszem a gépem a uTorrent egyből felébreszti azt ha akár 1kB/s-os fel- vagy letöltés is van (0-nál nem). Ezt eddig nem csinálta, mivel nem volt a gép routerre kötve, így az internet is elment, ha alvó állapotba tettem (illetve nagy ritkán felébrett pár mp-re aminek nem tudom az okát). De mióta a router tárcsázza be a netet így a uTorrent állandóan felébreszti a gépet.
Korábban az volt a probléma, hogy nem akart x idő után alvó állapotba térni (a net kapcsolat mindig újra indította az alvó állapot kezdeményezésének az időzítőjét kilőtt uTorrent esetén is), de most ez a része működik mióta van router, de egyből fel is ébreszti a gépet az alvó állapotból. :F
Ami érdekes még, hogy pár napja úgy vettem észre, hogy működik az alvó állapotba térés működő uTorrent mellett is Win 8.1 Enterprise-on, de most mióta újrapakoltam a windowst (8.1 Pro) egy SSD-re, talán csak azóta csinálja ezt.

[ Szerkesztve ]

(#15135) Met válasza föccer (#15133) üzenetére


Met
nagyúr

Próbáld meg utorrent 2.2.1-el

Valami bitcasa, vagy mega felhős cucc nem lenne megoldás?

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#15136) Met válasza Met (#15135) üzenetére


Met
nagyúr

Ezt most találtam.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#15137) föccer válasza Met (#15136) üzenetére


föccer
nagyúr

Ez vajon mégis miért éri meg neki? :F Elég durva erőforrást kell egy ilyen, ténylegesen működő szolgáltatást nyújtani, ami igen sokba kerül. Valahogy mindig ódzkodom az ilyesmitől.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#15138) woodworm válasza föccer (#15133) üzenetére


woodworm
veterán

- DHT legyen bekapcsolva.
- Torrent készítésénél nem kell megadni semmilyen tracker nevet, privát opció ne legyen bekapcsolva.
- Legalább az egyik oldalnak aktívnak kell lennie.
- A passzív gépnél a kliensben "Peerek" fülre kell kattintani és megadni a másik gép IP-címét. Ha mindkét oldal aktív, akkor természetesen fel lehet venni keresztben a másikat.

- ha a küldő gép aktív, opcionálisan be lehet kapcsolni a saját trackert a haladó beállításokban a "bt.enable_tracker" true-ra állításával, akkor a torrent készítésénél a küldő gép IP-címét kell megadni trackernek.

(#15134) maestro87
Csak annyit szeretnék megjegyezni, hogy nem egészséges torrentklienst alvásba küldeni. Privát oldalakon rengeteg gondot okozhat az elszámolásbeli különbség.

[ Szerkesztve ]

(#15139) föccer válasza woodworm (#15138) üzenetére


föccer
nagyúr

DHT bekapcsolva, privát opció nincs bepipálva, a küldő kliens aktív, szerintem a fogadó is, de ezt nem tudom (de elvileg nem is kell).

Akkor elvileg nagy baja nem lehet. Mégsem akar rendesen tölteni... :(

Saját IP-t nem adnék meg, mert ha újat oszt a szolgáltató, akko cseszhetem. Ezért most nem csinálnék dyndns-t, ha nem muszáj. :(

A legrosszabb az esetben, hogy volt már rá példa korábban is, hogy így küldtem át nagyobb állományokat (ha már erre van kitalálva a technológia), de még sosem volt ilyen problémám. :(

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#15140) woodworm válasza föccer (#15139) üzenetére


woodworm
veterán

Menet közben biztos nem fog másik ip-t adni, nem kell ehhez ddns, a jelenlegi kell. Nekem is szokott hasonlót művelni, így lehet megugrasztani.

(#15141) föccer válasza woodworm (#15140) üzenetére


föccer
nagyúr

Hm. Okés, este megpróbálom. Bár lassan lehet egyszerűbb lesz átsétálni egy hordozható hdd-vel. :)

Köszi a segítséget, remélem segítei fog.

üdv, föcceer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#15142) korcsi válasza föccer (#15141) üzenetére


korcsi
veterán

Esetleg bitsync-el megpróbálni? :D

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#15143) rt06 válasza woodworm (#15138) üzenetére


rt06
veterán

sajat torrent (foleg sajat tartalom) eseteben mind a dht, mind a privat opcio felesleges, ugysem fog egyezo tartalmat talalni
abbol, hogy neha beindul a forgalom, s ment mar at adat mutatja, hogy legalabb egyikuk aktiv

sajat tracker sem szukseges, µTorrent-ben (es a vele megegyezo BitTorrent-ben is) lehet kezzel peer-t hozzaadni (ip es port megadasaval)

foccer:
probald meg az uTp kikapcsolasat, nalam (es masoknal is segitett a kikapcsolas) az okozott ilyen ingadozo, szakadozo atvitelt anno

de ha csak egy helyre akarod kuldeni, lehet egyszerubb egy babyftp-t feldobni es a masik fel siman leszedi tc-vel, vagy akar bongeszobol

[ Szerkesztve ]

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#15144) woodworm válasza rt06 (#15143) üzenetére


woodworm
veterán

A privát kapcsán én is azt írtam, hogy nem kell. A dht pedig nézőpont kérdése, ha be van kapcsolva mindkét gépen meg fogják találni egymást hash alapján, akkor pedig a kézi ip megadás felesleges. Mindkét módszer működik.

[ Szerkesztve ]

(#15145) Steelmanus


Steelmanus
addikt

Ha csak TCP-n keresztul szeretnek le, ill. feltolteni, akkor eleg csak a 2.2.1-es utorrent kliensben kivennem a pipat a Beallitasok / Kapcsolatok / UPnP port kezelesenek engedelyezese elol? Mast nem kell allitani?
A W7 tuzfalan regebben nyitottam egy UDN portot is a TCP mellett azt toroljem?

(#15146) manosarkany


manosarkany
újonc

Sziasztok!

Utolsó próbálkozás mielőtt kidobom a gépet az ablakon.
Adva van egy MSI Gaming B75G43 alaplap, egy i3 (3rd gen) proci, 8 GB Ram, egy SSD a rendszernek, egy 1 TB winchester a letöltésnek meg játéknak meg egyébnek.
Ez utóbbin van a utorrent is, most már nem a legújabb, hanem a 2.2.1. Teljesen mindegy melyik verziót rakom fel, de mióta újrahúztuk a rendszert win 8.1-re, azóta letöltéskor elkezdi megzabálni a ramot. Mindegy hány db, vagy milyen méretű a torrent, hogy honnan töltöm (ált. piratebay és bithorlo, de eddig semmi gond nem volt egyikkel sem), beállítottam már vmi korlátozást amit a utorrent fórumon írtak (Disk cache>első kis pipás izé). Mindent végigzongoráztam már kb amit ezeken a fórumokon találtam, korlátoztam sebességet, mindent és egyszerűen elkezdi feltornázni a memóriahasználatot. mindig csak 1-2%-al magasabb.... Aztán 98% és fagyhalál. :W Teljesen szétnyúzza a gépet, ráadásul hiába lépek ki, nem szabadul fel a memória.
És legújabban csak feladatkezelőből hajlandó teljesen bezárni, amúgy jaszkarizik még a háttérben.

SEGÍTSETEK PLS mert ki fogom most már tényleg kukázni. Köszönöm

ui. ugyanezt eljátssza Bittorrent-el is...

[ Szerkesztve ]

(#15147) enginev3.0 válasza manosarkany (#15146) üzenetére


enginev3.0
félisten

Így próbáltad? Az elsőnél írd be 1024 helyett egy neked tetszőleges számot, hogy mennyi ramot használjon

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3 || Xiaomi 4 Pro gen2 <3

(#15148) manosarkany válasza enginev3.0 (#15147) üzenetére


manosarkany
újonc

Igen és semmi sem történt :(

(#15149) maestro87 válasza maestro87 (#15134) üzenetére


maestro87
őstag

Na megtaláltam a megoldást, hogy a utorrent ne ébressze fel a számítógépet alvó állapotból:

Ha csak a magic-csomag van bepipálva úgyis működik.
Szóval csak elfelejtettem egy beállítást alkalmazni. :)

(#15148) manosarkany:
Akkor majd mondd meg, hogy hol és mikor dobod ki az ablakon, hogy elkaphassam.:)
Szerintem a memóriába tölti valami miatt a fájlokat amit letöltesz. Kis mérető fájllal is próbáltad, akkor is tele írja a ram-ot?

[ Szerkesztve ]

(#15150) maestro87 válasza manosarkany (#15148) üzenetére


maestro87
őstag

Nincs RAMDrive-on ugye a program?

Egyébként nekem meg egy olyan beállítás kellene, hogy a lemezt egyáltalán ne használja csak a memóriát és x MB-onként írná ki a lemezre a fájlokat. A disk cache-t hol lehet kikapcsolni? Én csak a lemezre írás/olvasás átmeneti tárazását kapcsoltam ki az előbbi képen lévő beállítás ablakban, de nem vagyok benne biztos, hogy ennyi elég-e neki és nem-e fogja kinyírni az SSD-t idő előtt.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.