Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-02-28 16:08:04

LOGOUT.hu

Néhány alap dolog a torrentezéssel kapcsolatban
Szótár: [link]
Torrent készítése: [link]
Torrent fájlok felépítése: [link]
Kapcsolatok: [link]
Sebességről: [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#24001) Jack Oneill válasza odrif (#23998) üzenetére


Jack Oneill
veterán

Az nem baj, ha torlik, legalabb nem kell visszatolteni. Sok ilyen volt nekem is, aztan szepen toroltem.

(#24002) Jack Oneill válasza #95590400 (#23992) üzenetére


Jack Oneill
veterán

Informatikuskent van rola fogalmam. 10 eves rendszert hasznalni, raadasul 32 biten... De te tudod, ha megy minden jol, akkor nincs kozom hozza.

(#24003) enginev3.0 válasza Cs1csó (#23994) üzenetére


enginev3.0
félisten

Csoda hogy most hyperx egyszerre rakta ki mindenhová a filmeket, már ha ő volt egyáltalán, ha nem akkor valaki bukta a carpathians oldal accját 😄

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#24004) TeeJay válasza enginev3.0 (#24003) üzenetére


TeeJay
félisten

Ja aztán alig csorgott lefelé mert kevés volt a sebessége. Meg vagy negyed óra volt mire beindult a seed
Jobban szeretem ha bika szerveres rakja ki a kapós cuccokat

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#24005) enginev3.0 válasza TeeJay (#24004) üzenetére


enginev3.0
félisten

Seed sem volt olyan sok

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#24006) zsolt320i válasza woodworm (#24000) üzenetére


zsolt320i
senior tag

sajnos ugyanaz a problémám erőltetett seedel is :(
a gép alváskor nem marad alvó módban, hanem azonnal felébred.
azt szeretném, ha elmegy alvó módba, csak akkor ébredjen fel ha megnyomok egy gombot a billentyűzeten, vagy az egeren.

(#24007) odrif válasza TeeJay (#24004) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

remélem mára is maradt valami újdonság.

20 éve a Prohardveren

(#24008) Cs1csó válasza zsolt320i (#24006) üzenetére


Cs1csó
félisten

Nem értelek ilyen gond nálam nincs - vagyis nem volt mikor hébe- hóba használtam az alvást módot - TEHÁT ha a windowst elküldöd aludni és a qbitben SEMMIT NEM VARIÁLSZ ami ezzel a beállítással kapcsolatos csak ahhoz nyúlsz hozzá ami ettől független - hány kapcsolat legyen torrentenként stb. akkor nem kellene felébredni max a windows frissítések miatt keltené fel de az kéthetente egyszer van. Sajnos valószínű nálad a hiba valami el van állítva, lehet a windows-ban passz.

TeeJay

Ilyenkor a feltöltőt legívesebben elküldeném a jó büdös p.cs.ba, csak nem akartam WARN-t! Francnak tölt fel az olyan PREMIER filmet aminél sokszor megy is a harc hogy melyik release csapat tudja elsőnek feltölteni tehát itt SZÁMÍT az idő igenis, normális netről tolja fe. Persze ilyenkor jönne a duma hogy miért kötekszem ingyen van ő vette a fáradságot stb. NEM AZ ILYEN NE VEGYE A FÁRADTSÁGOT nyugi majd lesz olyan aki normális minőségben is gyorsan feltölti és az ilyeneknek akkor NEM KELL FÁRADNI!! :((( :W

Ha valaki otthoni magányában egy régi klasszikust megcsinál - videót szerez az audiót ráhegeszti megcsnálja majd szép lassan feltölti az ilyen személy irányába MAXIMÁIS RESPECT de KÖNYÖRGÖM PREMIER FILMET NE 5MEGABITES ADSL-EL TÖLTSÖN MÁR FEL.!!!!!!!!!!!!!!!!

[ Szerkesztve ]

(#24009) enginev3.0 válasza Cs1csó (#24008) üzenetére


enginev3.0
félisten

Nem azzal töltik fel

Hyperx caprathians oldalra szokott feltölteni, és korlátozza a feltöltési sebességét, hogy minél lassabban kerüljenek ki máshová a torrentek (nem mintha ezzel megmentené az oldalt, alig vannak rajta), és ha bárki feltölti a torrentjeit mielőtt onnan leszedné teljes egészében az illető, akkor kidobják carp.-ról

Sokszor egy egy torrentet 5-7-10 óra mire engedi leszedni hyperx, annyira visszafogja a sebességet
Ezért vagyok most meglepődve, hogy hogy kerültek ki ezek az egyébként elég fullos filmek egyszerre mind a három oldalra

Vagy egy tudatlan hiperaktív feltöltő rakta ki őket carp-ról (de akkor hogy kezdte el seedelni), és akkor azonnal bukta az accját

Vagy hyperx pakolta ki mindenhová gyorsan, ez meg szokatlan, mert nem szokott ilyet csinálni

[ Szerkesztve ]

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#24010) havri1 válasza Cs1csó (#24008) üzenetére


havri1
félisten

Nem nagyon értem ezt az alvás dolgot. Alvó módban seedel a gép??

havri

(#24011) MasterMark válasza zsolt320i (#24006) üzenetére


MasterMark
titán

Alvó módból nem a qBittorrent kelti fel, ez biztos...

havri1: Az a baja, hogy elmegy alvásba a gép, majd azzal a lendülettel vissza is jön. Ennek semmi köze a torrentklienshez egyébként, azért nem érthető mit akar.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#24012) nfsu17 válasza zsolt320i (#24006) üzenetére


nfsu17
veterán

van a windowsban, vagy a biosban erre utaló menüpont, hogy mi keltheti fel a gépet.
pl. valami előre időzített folyamat, vagy az usb, vagy egy ps2 portról jel, vagy akármi.
egy 100.
nem a qbit kelti fel a géped.

(#24013) havri1 válasza MasterMark (#24011) üzenetére


havri1
félisten

De az energia sémák között ki van lőve az alvás a kérdéses gépen?
Nem nagyon követtem most a topicot.

[ Szerkesztve ]

havri

(#24014) Cs1csó válasza havri1 (#24010) üzenetére


Cs1csó
félisten

Nyugi én sem értem. :F

(#24015) zsolt320i válasza nfsu17 (#24012) üzenetére


zsolt320i
senior tag

fura, mert ha kilövöma qbit-et a gép alvó módban marad.
ha qbit fut és alvó módba megy a gép azonnal fel is ébred.
win10 64 bit
qbit 4.1.0 64 bit

(#24016) woodworm válasza zsolt320i (#24015) üzenetére


woodworm
veterán

Nincs aktív torrented? Mert abban az esetben természetes.
Nem lehet igazságot tenni alvás ügyében. Többek részéről az volt a panasz, hogy aludni megy a gép futó kliens mellett (az előbb félreértettem a problémád, azt hittem te is ebbe a körbe tartozol). Most te pedig az ellenkezőjére.

(#24017) zsolt320i válasza woodworm (#24016) üzenetére


zsolt320i
senior tag

van aktív torrentem, de a qbit beállításokban nincs bepipálva hogy aktív torrent esetén ne engedélyezze az alvó módot.

(#24018) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Sziasztok!

Ezek a beállítások nektek hogyan vannak belőve: [link] -> Mert nekem így, mivel ez a "default".

Viszont most egy külföldi tracker ajánlójában azt olvastam, hogy ezeket érdemes kikapcsolni és jobb lehet tőle a felfele Seed-elés...

Van ennek valami alapja? :F

(#24019) zsolt320i válasza zsolt320i (#24017) üzenetére


zsolt320i
senior tag

(#24020) woodworm válasza zsolt320i (#24017) üzenetére


woodworm
veterán

Ha van aktív torrented, akkor a hálózatod is aktív. Akár a kliens beállításaitól függetlenül is ébren tartja a géped.

(#24021) MasterMark válasza zsolt320i (#24019) üzenetére


MasterMark
titán

Teljesen mindegy, nem ez ébreszti vissza a géped.

Eszközkezelőben kapcsold ki, hogy a hálókártya felébreszthesse a gépet, és kész. :U

Switch Tax

(#24022) F34R válasza SunMount3r (#24018) üzenetére


F34R
nagyúr

ha MINDIG zart trackeren vagy akkor a peer-exchange, utp, local peer discovery, dht ezeket ki kapcsolhatod nyugodtan.

(#24023) TeeJay válasza SunMount3r (#24018) üzenetére


TeeJay
félisten

adok egy jó tanácsot
felejtsd el a utorrent-et
az új qbit 4.1.0 már mindenre tökéletes így nincs értelme szenvedni régi klienssel
vagy a 3.5.x utorrent reklám hülyeségeivel meg kiírthatatlan malware finomságokkal
ráadásul az még hulladék is letöltésben

qbittorrent jól fut nem eszi RAM-ot
és veszett gyorsan tölt :R

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#24024) Pokesz007


Pokesz007
senior tag

Qbit 4.1.0 - ról csak jókat olvasok.
Van valami részletes leírás,hogy mit állítsak be rajta? Mióta 1803-as Windows 10-em van szenvedek a visszatöltéssel pl. A port állandóan zárva,vagy nyitva váltogatja. Bármilyen klienst használok.

️️Hardverapró Mindörökké️️

(#24025) zsolt320i válasza MasterMark (#24021) üzenetére


zsolt320i
senior tag

thx, kipróbálom.
egy dolgot nem értek, ha bezárom alvás előtt a qbit-et miért nem ébred fel magától azonnal?
ahogy a qbit tarthat élő hálókapcsolatot úgy tarthat mondjuk a chrome is egy youtubbal, vagy bármilyen streammel, és az mégsem ébreszti a gépet.

(#24026) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Húúú, van anyag bőven!! :D

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#24027) neo-geo


neo-geo
aktív tag

Azt hol tudom beállítani, hogy ha egy egész évad sorozatot töltök le, és nem kell csak pár rész, akkor dobja fel a kiválasztás lehetőségét melyik kell? Mikro terrent 3.1 és újra lett telepítve a gépem, előtte rá kérdezett.

[ Szerkesztve ]

PSN-ID:Putyesz-HUN

(#24028) TeeJay válasza Pokesz007 (#24024) üzenetére


TeeJay
félisten

telepíted x86 vs. x64 attól függ milyen oprendszered van

indítod
adsz egy letöltési könyvtárat
és megy is
ezen felül max a szálak számát kell globálisan 5-600-ra tenni
torrentenként 150-200
feltöltési szálak száma szintén annyi mint a globális
torrentenként feltöltés 30-40

protokoll fix TCP

spéci beállításoknál meg
lemez cache 512MiB
OS cache és okos olvasási tár engedélyezve
aztán hadd szóljon éjjel nappal :R

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#24029) SunMount3r válasza TeeJay (#24023) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Miért, talán a Q-bit-ben nincsenek ilyen beállítások? :F

(#24022) F34R : Ok, de gyorsíthat e bármit a Private tracker-es feltöltéseimen, ha ezek ki vannak kapcsolva (gyanítom, hogy nem és, csak kamufória)...

(#24030) Pokesz007 válasza TeeJay (#24028) üzenetére


Pokesz007
senior tag

Köszönöm,kíváncsi leszek nagyon. :R Ha piros X-et kapok megint a hálózatoknál valami baj van nálam. Amúgy nincs nagy netem 20/1-es.

️️Hardverapró Mindörökké️️

(#24031) TeeJay válasza Pokesz007 (#24030) üzenetére


TeeJay
félisten

portot kell nyitni akkor és menni fog

SunMount3r :
a DHT pl tudja enni a gépet és ha úgyis privát oldalon vagy oda full felesleges
DHT-t én is kinyomtam
a többit hagytam

[ Szerkesztve ]

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#24032) TIT válasza TeeJay (#24031) üzenetére


TIT
veterán

Priváton úgyis kilövi a dht-t és a többit ami nem kell.

(#24033) Cs1csó válasza TeeJay (#24031) üzenetére


Cs1csó
félisten

+1 TIT persze attól még a pipát ki lehet venni.
Az ügyfélcsere és a helyi ügyfelek keresése sem kell.

(#24034) TIT válasza Cs1csó (#24033) üzenetére


TIT
veterán

Ki csak felesleges+utána ne felejtse el visszakapcsolni.
Azokat is kikapcsolja privátnál.

[ Szerkesztve ]

(#24035) Jack Oneill válasza TIT (#24034) üzenetére


Jack Oneill
veterán

+1 Szerintem is felesleges kivenni a pipat, ha egyszer zart oldalon ugysem megy.

(#24036) F34R válasza Jack Oneill (#24035) üzenetére


F34R
nagyúr

az lehet viszont a kliens ellenorzi a protokolt, igy ha ki van kapcsolva hamarabb tul van rajta, ezert lehet hogy a feltoltes is gyorsabban kezdodik, es tobbet is tudsz visszatolni.
azert kerdeztem tole hogy MINDIG zart trackeren van-e.

(#24037) Cs1csó válasza TIT (#24034) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ezt most nem értem: "utána ne felejtse el visszakapcsolni.
Azokat is kikapcsolja privátnál.
"
- DHT
- PeX
- LDP
Ezek közül kell bármelyik is a lentebb felsorolt oldalakhoz? Máshogy kérdezem: ennek a 3 dolognak együtt vagy külön-külön hol van létjogosultsága vagy akár még szükséges is ha torrentezni akar az ember?

Nálam alapban ki van kapcsolva ez a három dolog mivel gyakorlatilag csak az nCore-on és a BitHumen-en vagyok fent és csak azokról töltök.

(#24038) F34R válasza Cs1csó (#24037) üzenetére


F34R
nagyúr

publikus trackeren... mashol nem.

(#24039) Cs1csó válasza F34R (#24038) üzenetére


Cs1csó
félisten

Olyat nem használok (max nagyon ritkán de még volt hogy ott is simán lejött a taralom ezekkel a beállításokkal ha pedig nem - régebben volt már ilyen - akkor pedig visszakapcsoltam arra az időre)

(#24040) TIT válasza Cs1csó (#24037) üzenetére


TIT
veterán

Ezeket tiltja zárton,csak nyitottnál van jelentősége.
Arra írtam ha nyitottra megy és ki van kapcsolva,ne felejtse el bekapcsolni.
Nekem régen nyitotton elég nyögvenyelősen jött.

(#24041) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Próbaképpen kikapcsoltam, majd bezártam és újra is indítottam a klienst. Na hát, 3 órán át hagytam úgy, de szinte az összes private tracker-es torrent ezalatt beragadt a "updating tracker" állapotba, tehát nem voltak Seed-ben. Vissza is kapcsoltam őket és újra indítás után már megint jó volt. Jól van az így.

(#24042) odrif


odrif
MODERÁTOR

Na ez már nálam jó feltöltési sebességnek mondható, T-s gigabites net mellett.
[kép]

20 éve a Prohardveren

(#24043) #95590400 válasza Pokesz007 (#24030) üzenetére


#95590400
törölt tag

hát, arra max azt kapod ezekkel a beállításokkal, hogy szar lesz mellette netezni.

(#24044) Pokesz007 válasza #95590400 (#24043) üzenetére


Pokesz007
senior tag

Köszi Mindenkinek a segítséget.
Különben a router beállításokból töröltem a fenébe a port nyítást és érdekes,mindig aktív vagyok. 1803-as Win10 előtt ilyet sose tettem és ment hibátlanul.

️️Hardverapró Mindörökké️️

(#24045) woodworm válasza Pokesz007 (#24044) üzenetére


woodworm
veterán

Ha online teszterrel nézed, akkor be van kapcsolva a kliensben és a routeren is az upnp, ha valamelyik kliensben nézed, akkor bármi lehet, még passzív is lehetsz.

(#24046) Pokesz007 válasza woodworm (#24045) üzenetére


Pokesz007
senior tag

Értem köszönöm. Upnp be van kapcsolva a router-be láttam. Hihetetlen mennyire jó kapcsolódnak hozzám.Más kliensnél még ilyet nem tapasztaltam. Meglátjuk. :R feltöltési sebességemet is felmaxolja.

[ Szerkesztve ]

️️Hardverapró Mindörökké️️

(#24047) eXorcisto


eXorcisto
csendes tag

Szerintetek ez miért van?
Nekem egyszerűen ötletem sincs már.

Egy Lenovo y50-70 laptopot használok, korábban 100-as, jelenleg 500-as internettel.
A gondom csak annyi, hogy míg eleinte kb 300-400 as letöltési sebességet ki is sajtolt magából, egyszer csak elkezdett beállni stabil 100-ra.
Mikor ezt megelégelve jeleztem a problémámat a szolgáltató felé, azt mondták, hogy úgy látják csak egy 100 as network kártya van a laptopban, azért nem nagyobb a sebességem. Ám ha vállalom, hogy én fizetem a kiszállási díjat, ha valóban ez miatt lassú csak a netem, akkor kijönnek megnézni.
Még mielőtt kiérkeztek volna másnap, láss csodát ismét képes volt a laptop 300-400 as letöltésre.
Hetekkel később újfent visszaállt 100-ra. Azóta is vagy egy éve csak 100-al tölt maximum.

Pont ma lett túl egy újratelepítésen, a helyzet változatlan. Csak 100-al töltök, nem megy feljebb. A feladatkezelő is 90-100% os Hálózati foglaltságot jelez.

A kérdésem az lenne: Ha valóban (mert nekem látszólag ez) a hálózati kártya gyengesége a ludas, akkor hogyan tudtam hetekig/hónapokig az elvileg határértékének a 3-3,5 szeresével tölteni? :))

Előre is köszi bármi hozzászólásért! :R

(#24048) MasterMark válasza eXorcisto (#24047) üzenetére


MasterMark
titán

Linksebesség mennyi? Router / modem stb hálózati eszközök vannak-e, milyenek, kábelek jók-e? Pontosan mennyi az annyi?

Switch Tax

(#24049) TeeJay válasza eXorcisto (#24047) üzenetére


TeeJay
félisten

gigás LAN van benne ha jól látom
driver mit szól?

100 mivel töltesz?
megabájt vagy megabit? ugyanis ha 100-as LAN lenne akkor 94megabit lenne a plafon
ha 100-al töltesz akkor gigás linked van csak valamiért nem megy több

vírusírtód milyen fajta?
csomó tré van ami úgy megfogja a netet hogy öröm nézni

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#24050) eXorcisto


eXorcisto
csendes tag

Megabitekben beszéltem végig.
A UPC speedtestem is egész konkrétan 68 megabites lett most, holott 500 megabites az internetem.
A gépház Ethernethez 100/100-at sebességnek.
Router csak egy van, ami kötelező gyári UPC-s. Onnan van elkábelezve a szobámig, fogalmam sincs milyen minőségű kábelekkel.
Csak az én gépem van a hálózaton.
Vírusírtónak pedig Avastot használok.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.