Hirdetés

2024. május 18., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-02-28 16:08:04

LOGOUT.hu

Néhány alap dolog a torrentezéssel kapcsolatban
Szótár: [link]
Torrent készítése: [link]
Torrent fájlok felépítése: [link]
Kapcsolatok: [link]
Sebességről: [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14551) Bjørgersson


Bjørgersson
félisten

Köszönöm, holnap megnézem.

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#14552) Sonja


Sonja
veterán

Ha elindítom az utorrent-et (2.2.1), majd Chrome-ban egy torrent-et le akarok tölteni, akkor ezt írja az utorrent:

Viszont, ha bezárom az utorrent-et, majd ismét rányomok Chrome-ban a torrent-re, akkor szépen elindítja az utorrent-et, és el is kezdi tölteni. Innentől kezdve mindig tudok elindítani letöltést Chrome-ban. Ha bezárom és kézzel indítom el az utorrent-et, akkor megint ez van Chrome-ban. Mi a fenétől van ez? Valami beállítás kérdése?! :F Win 8.1-et használok. :R

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#14553) #54715584 válasza Sonja (#14552) üzenetére


#54715584
törölt tag

Nekem Win7 alatt is csinálja ezt, sokszor lefagy mostanában a kliens.

(#14554) Sonja válasza #54715584 (#14553) üzenetére


Sonja
veterán

Viszont nem volt lefagyva egyszer sem. Csak mindig ezt írta. Azonban rájöttem, hogy mi a probléma! Az ikon, amivel indítottam mindig, úgy volt beállítva, hogy rendszergazdaként fusson az utorrent (Nem is emlékszek, hogy ezt beállítottam volna?! :F :B). Amint kivettem a pipát az opció mellől, és normál felhasználóként indítottam az utorrent-et, máris el tudta indítani Chrome-ból a torrent letöltéseket. :K :C

[ Szerkesztve ]

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#14555) RawrRr


RawrRr
tag

Feltettem a qBittorrent 3.1.9-es (8.1-re) és nem seedel. Tipp?
Port nyitva van.
Anonymous mód nincs bekapcsolva.

A mag nem jelzi vissza a seedet.

Eladó Lenovo A660 -> http://goo.gl/A4vitG (Garanciális, kártyafüggetlen)

(#14556) Möhe válasza RawrRr (#14555) üzenetére


Möhe
addikt

talán mert nincs a támogatott listában, ami jelen állás szerint csak ez:

• qBittorrent 2.9.2, 2.9.3

(#14557) RawrRr válasza Möhe (#14556) üzenetére


RawrRr
tag

Az lényegtelen mit ír a mag wiki-je. Baretorrent sem támogatott mégis seedel és tölt rendesen.
Az csak egy útmutató, ami azt mutatja, hogy mik azok a kliensek, amik biztos jól mennek.
(Szerintem haveron kívül nem is használja senki az oldalon azt a klienst)

[ Szerkesztve ]

Eladó Lenovo A660 -> http://goo.gl/A4vitG (Garanciális, kártyafüggetlen)

(#14558) micafighter válasza RawrRr (#14557) üzenetére


micafighter
nagyúr

Az csak egy útmutató, ami azt mutatja, hogy mik azok a kliensek, amik biztos jól mennek.
(Szerintem haveron kívül nem is használja senki az oldalon azt a klienst)

Érzed az ellentmondást? :) Próbáld ki azokat a verziókat, amiket Möhe fórumtársunk ajánlott.

[ Szerkesztve ]

(#14559) micafighter


micafighter
nagyúr

Tudja eseteleg valaki, hogy az uTorrent ujabb verzióiban vannak-e még appok? Nem találok erről infót a neten, és a 3.4 stabil verzióban nem találom az appokat :B

(#14560) Wheeler8


Wheeler8
csendes tag

Sziasztok!

Régi laptopomról szeretném az asztali gépemre másolni a torrent fájlokat és a letöltéseket, hogy azokat is tudjam seedelni. Összekötöttem a LAN kábellel őket, el is érem a laptop fájljait TotalCommanderrel. Miket kell átmásolnom és hova, hogy működjön a dolog? (mindkét gépen win8 fut). Előre is köszi! :)

(#14561) micafighter válasza Wheeler8 (#14560) üzenetére


micafighter
nagyúr

Milyen klienst használsz?

(#14562) Wheeler8 válasza micafighter (#14561) üzenetére


Wheeler8
csendes tag

uTorrentet (micro torrent) 3.3.2 a gépen amire másolnék, és 3.3 amiről másolnék.

(#14563) woodworm válasza micafighter (#14559) üzenetére


woodworm
veterán

Frissen telepített 2.2.1 alá tudsz letölteni appot?
Nemrég én is ajánlottam itt egy keresőt utorrent alá, és most szembesültem vele, hogy keresgélhetem a másik gép portable könyvtárában.

(#14564) micafighter válasza Wheeler8 (#14562) üzenetére


micafighter
nagyúr

Az uTorrent telepítési helyréből lemented a settings.dat és a resume.dat fájlokat. A settings.dat tartalmazza a kliens beállításait. A resume.dat tartalmazza a betöltött torrent infókat. Majd az új helyre feltelepítitek az uTorrentet, utána pedig bemásoljátok felülírással a lementett .dat fájlokat. Ha megvan minden torrent az eredeti elérési úton, és ezt a kettő .dat fájlt visszamásolod, akkor minden onnan folytatódik, ahol abbahagytad. Tehát arra kell még figyelni, hogy a torrentek ugyanazon az elérési úton legyenek, ahol most, amikor elindul a kliens a lementett .dat fájlokkal. Bővebben: [link]

[ Szerkesztve ]

(#14565) micafighter válasza woodworm (#14563) üzenetére


micafighter
nagyúr

Fent van most a 3.4, de feltettem a 2.2.1-et egy másik helyre:

A 3.4-nél nincs is App Studio:

A 2.2.1-nél van, de nem lehet hozzá kapcsolódni:

[ Szerkesztve ]

(#14566) woodworm válasza micafighter (#14565) üzenetére


woodworm
veterán

Egy újabb szolgáltatás ami mögül kihátrál a bittorrrent inc.
A port teszt is csak be van építve a kliensekbe, de a mögötte lévő szolgáltatás se az utorrent, se a bittorrent oldalán nem működik. A kliens meg dönt a nagy semmi alapján, sokan meg erre alapozzák a beállításaikat.

(#14567) micafighter válasza woodworm (#14566) üzenetére


micafighter
nagyúr

A legfurcsább, hogy az App Studiórol nagyon kevés infót találtam a neten, arról meg, hogy megszünt volna, semmit. Nagyon sajnálom, mert ez is hasznos volt, de mindezek ellenére úgy gondolom még mindig a legjobbak között van a két kliensük. De ha így megy tovább, csak idő kérdése, hogy a Deluge és a hasonló projektek mikor fognak túlnőni rajtuk.

[ Szerkesztve ]

(#14568) LLKobe válasza jozsi252 (#14510) üzenetére


LLKobe
veterán

Köszi, eszerint meg teljesen hibátlan!

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#14569) fradi81 válasza RawrRr (#14557) üzenetére


fradi81
veterán

(Szerintem haveron kívül nem is használja senki az oldalon azt a klienst)

-csak a linuxosok nagyobbik része :) Ncore nálam se mindig írja ki hogy aktív a torrent.

moto g72, Ninebot d28e

(#14570) Rimuru válasza fradi81 (#14569) üzenetére


Rimuru
veterán

3.1.8 Arch-on szépen megy.

Vigyázat, csalok!

(#14571) micafighter válasza fradi81 (#14569) üzenetére


micafighter
nagyúr

Azt hittem a linuxosok nagy része Transmission t használ :D

(#14572) woodworm válasza fradi81 (#14569) üzenetére


woodworm
veterán

A kérdezőnek qBittorrent nem akart seedelni, a haverjának a baretorrent igen. Nem hiszem, hogy linuxosok tömegei térnének át erre a szinte ismeretlen kliensre, amikor desktopon készen kapják a Delugét és a Transmissiont valamilyen grafikus frontenddel, (jó, most már terjed a qBittorrent is). Szerveren meg ott az rtorrent és a transmission-daemon.

(#14573) fradi81 válasza woodworm (#14572) üzenetére


fradi81
veterán

KDE-n a qbittorrent megy, nem a transmission. De ubuntusok nagy része is tért át qb-re mert a transmission nem seedel nekik rendesen.

colomb2
Felraktam a legújabbat, egyből megjelent a 'seed'status az aktivitás menüben, lehet csak ennyi kellett meglátjuk.

[ Szerkesztve ]

moto g72, Ninebot d28e

(#14574) Rimuru válasza woodworm (#14572) üzenetére


Rimuru
veterán

Desktopra is tökéletes az rTorrent. :K

Vigyázat, csalok!

(#14575) #54715584


#54715584
törölt tag

Tegnap kipróbáltam a qBittorrentet. A telepítés alatt 4x jelzett a vírusirtó és a malware irtó progi, ráadásul semmilyen csatlakozást nem tudtam vele összehozni... :W
Sokan mondják, hogy az uTorrent meg a Bittorrent nem olyan jó, de most ezek után már nem biztos, hogy váltok, hacsak nem valaki meg tud győzni, hogy van azoknál sokkal jobb Windowsra. :)

(#14576) fradi81 válasza #54715584 (#14575) üzenetére


fradi81
veterán

A qbittorrent biztos nem vírusos ha a honlapról töltöd le az biztos :) [link]

User error.

moto g72, Ninebot d28e

(#14577) Adee_91


Adee_91
aktív tag

Üdv,
qbittorrent 3.1.9-ben hol látom,hogy aktív vagyok-e vagy passzív?
Köszönöm

(#14578) fradi81 válasza Adee_91 (#14577) üzenetére


fradi81
veterán

[link]

Itt meg tudod nézni.

moto g72, Ninebot d28e

(#14579) flash-


flash-
veterán

érdeklődnék hogy utorrenthez nincs valami szkript ami óránként elindítja az utorrentet?
van hogy bezárom és elfelejtem elindítani.

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#14580) micafighter válasza flash- (#14579) üzenetére


micafighter
nagyúr

Scriptről nem tudok, de nem is szükséges, Windows esetén pl feladat ütemezőben tudsz létrehozni egy ilyen feladatot.

(#14581) Adee_91 válasza fradi81 (#14578) üzenetére


Adee_91
aktív tag

Köszönöm

(#14582) baloghbalint


baloghbalint
tag

sziasztok ez a problémám mindíg csak azt írja ki hogy peerek megtalálása valami tipp?

Köszi :D

Balogh Bálint

(#14583) micafighter válasza baloghbalint (#14582) üzenetére


micafighter
nagyúr

Igen, próbáld ki a 2.2.1-et. Ha a telepítő mellé létrehozol mondjuk egy üres txt fájlt, és átírod a nevét a txt attribútummal együtt settings.dat -ra, akkor oda települ, ahol van a telepítő meg a settings.dat. Szóval fel tudod tenni a jelenlegi mellé.

[ Szerkesztve ]

(#14584) F_Zolee válasza micafighter (#14583) üzenetére


F_Zolee
veterán

Itt volnék akkor a win8 topikból. Szóval hogy kellene beállítani az időzített indítást? :)

Na közben ott meg megválaszoltad. Akkor semmi. :)

[ Szerkesztve ]

(#14585) micafighter válasza F_Zolee (#14584) üzenetére


micafighter
nagyúr

Mutatsz képet a beállításaidról, hátha rájövünk, neked miért nem minimalizálva indul :)

(#14586) F_Zolee válasza micafighter (#14585) üzenetére


F_Zolee
veterán

Ezek lennének. Nem tudom melyik részét kellene még bevágni.

(#14587) micafighter válasza F_Zolee (#14586) üzenetére


micafighter
nagyúr

Ez igy teljesen jó. Rájöttem közben, hogy mi a gond. A beállításokat ha figyeled, a minimalizálás induláskor az beljebb van, mint az indulás a windowsal együtt, ez azt jelenti, hogy ahhoz kapcsolódik, vagyis egy albeállítása.

Az UI beállításokban pedig ami kapcsolódik az a minimalizálás induláskor-ra vonatkozik.

Te pedig gondolom azt szeretnéd, hogy ha parancsikonra rákattintasz kétszer, akkor minimalizálva induljon. Ehhez a következőt kell tenni: Jobb egér gomb a parancsikonra, tulajdonságok, és ott a "cél" végéhez hozzáírod, hogy /MINIMIZED. Így ni:

(a kommenthez is oda van nekem írva, az nem lényeges)

Így ha a parancsikonnal elindítod a klienset, akkor minimalizálva fog indulni ;)

[ Szerkesztve ]

(#14588) F_Zolee válasza micafighter (#14587) üzenetére


F_Zolee
veterán

Na így már működik. De régebben meg e nélkül is jó volt. Mondjuk nem értem, hogy minek van az a funkció ha csak az indításhoz lehet rendelni akkor miért aktív...

(#14589) micafighter válasza F_Zolee (#14588) üzenetére


micafighter
nagyúr

Hát igen.. :DDD A lényeg, hogy most már azt csinálja amit szeretnél :)

[ Szerkesztve ]

(#14590) attiati


attiati
veterán

enkór-ról zártak már ki valakit a meghívottja miatt, hallottatok már ilyet?

mit kell ahhoz elkövetni a meghívottnak és milyen szankciófokozatok vannak?

(#14591) moonguru válasza attiati (#14590) üzenetére


moonguru
őstag

"A meghívó felelősséggel tartozik a meghívottjaiért (nagyobb szabálytalanságok esetén pl.: aránycsalás)! "

Szerintem néhány csaló meghívása után már jár a BAN.

Ui:

Egyébként itt megkérdezheted: Helpdesk menüpont.

[ Szerkesztve ]

Monitor Guru!

(#14592) micafighter válasza moonguru (#14591) üzenetére


micafighter
nagyúr

Szerintem már 1 csaló után bannolják a meghívóját is. Benne van ez vhol a wikiben. Helpdesk is nyilván tud segíteni.

(#14593) attiati


attiati
veterán

és mit takar a csaló kifejezés?
arányt nincs értelme, hisz mindkettő ratioless tulajdonképpen

illetve azért is kérdezem, hogy hallottatok e már olyat, hogy valakit kizártak valóban?

[ Szerkesztve ]

(#14594) micafighter válasza attiati (#14593) üzenetére


micafighter
nagyúr

wiki -> általános szabályok:

A következő szabályok megszegése figyelmeztetéssel jár:

• Általános viselkedési szabályok megszegése!
• Reklámozás, hirdetés az egész oldal területén!
• Tiltott anyagok feltöltése, vagy kérése.
• Aránycsaló meghívása, visszahívása!
• Meghívottad 52 héten belül, 5 warn-t szerzett.Új
• Spammer meghívása. Új
• Meghívóárus meghívása.Új

A következő szabályok megszegése azonnali törléssel jár:

• Minden egyes felhasználó egy accounttal rendelkezhet, ha ennek nem tesz eleget, az összes fiókja törlése kerül. További info: Dupla account
• Aki a regisztrációtól számított 8 hétig nem lép be az oldalra, vagy utolsó ittléte óta több, mint 8 hét telt el, automatikusan törölve lesz.
• Spammelés, reklámozás.
• Ne töltsd fel a torrent fájlokat más oldalra!
• Ne ossz meg torrent fájlokat DC-n, illetve más fájlcserélő hálózaton és ne add ki a passkeyed senkinek! ("seedelésre" sem, ellenkező esetben vállald a következményeket!)
• Tilos a meghívó árusítása, cserélgetése, valamint az ezekre tett bármiféle kísérlet (külső oldalakon is!).
• A felhasználói fiók kizárólag olyan személlyel osztható meg, aki nem tagja az oldalnak. Kérdés nélkül törlünk minden olyan accountot, amelyek sértik bármilyen, törlésre vonatkozó szabálypontunkat. Nem vizsgáljuk, hogy ki követte el a szabálytalanságot. Továbbra is tilos közzétenni passkeyt nyilvános fórumokon, megosztani torrent fájlokat fájlcserélő szolgáltatásokon.
• Az account át nem ruházható. Amennyiben ez mégis megtörténik, az az adott account törlésével jár.
• Aránycsalás illetve a tracker megkerülésére tett kísérlet azonnali kizárást von maga után.
• Aktív figyelmeztetés alatt való szabálytalankodás.

(#14595) Ath-rak'llui


Ath-rak'llui
csendes tag

A Windows-os Transmission miért nem található meg a www.transmissionbt.com oldalon?

(#14596) woodworm válasza Ath-rak'llui (#14595) üzenetére


woodworm
veterán

Mert gondolom hivatalosan nem fejlesztenek windowsra. Vannak akik foglalkoznak a portolással, grafikus kliens és daemon is fellelhető.

(#14597) kispx válasza Ath-rak'llui (#14595) üzenetére


kispx
addikt

Az add-ons részben keresd.

(#14598) micafighter válasza Ath-rak'llui (#14595) üzenetére


micafighter
nagyúr

Így van, hivatalos Transmission kliens nincs Windowsra: [link]

Viszont van hozzá port: [link], [link] (ezeket a linkeket a http://www.transmissionbt.com/ addons részéből is eléred, ugyanarról van szó.

[ Szerkesztve ]

(#14599) Ath-rak'llui


Ath-rak'llui
csendes tag

Köszönöm

(#14600) Dr. Oid


Dr. Oid
aktív tag

biztosan hülye kérdés, de nem hagy nyugodni.

máshol, más témában felmerült, hogy bizony lehet úgy torrent klienssel letölteni, hogy a feltöltést letiltjuk. én ezt nem így tudom, legalábbis nem ismerek ilyen klienset, se beállítást.

hogy van ez? szerintem a sebesség minimálisra csökkentése nem tiltja le a feltöltést. magam nem szeretném tiltani a feltöltést, csak érdekel, mire gondolhattak (mielőtt felmerül, attól nem tudom megkérdezni, aki ezt felvetette)

köszi!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.