Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#19051) sgergi válasza norb000 (#19050) üzenetére


sgergi
veterán

Elvileg annak magától működnie kellene. Azért gépcserénél kellene egy tiszta win telepítés is. Ezenkívül megnézném, hogy minden a helyén van-e. Illetve kevesebb rammal is próbálkoznék.

Az a celeron milyen celeron? (dual-core vagy még a régi, mert a régit már nem viszi) Support list.

[ Szerkesztve ]

(#19052) aram01


aram01
nagyúr

sziasztok lenne egy olyan gondom hogy lapot cseréltem MSI g31--->asus p5b deluxe
inditáskor ezt irja ki: intel CPU uCode loading error Press F1 to Resume mit tegyek ilyenkor? f1 nyomása után feláll a rendszer
köszi urak
ja a proci egy q6600

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#19053) sgergi válasza aram01 (#19052) üzenetére


sgergi
veterán

Ez azt jelenti, hogy az a bios, ami a lapon van nem ismeri fel a procit. Frissítsd a biost, akkor jó lesz.

(#19054) aram01 válasza sgergi (#19053) üzenetére


aram01
nagyúr

ezt vistán belül meglehet oldani nem nagyon vágom hogy kell segitesz? :B

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#19055) sgergi válasza aram01 (#19054) üzenetére


sgergi
veterán

Asus honlapjára felmész, megkeresed a lapodat, download alatt leszeded a bios fájlt (a legújabbat, sajnos betat kell feltenned, de nem szokott velük gond lenni). Aztán a bios-utillities alól leszeded az afudos-t, amivel a biost tudod frissíteni. Innen már mennie kell, az a lényeg, hogy a vinyón lévő fájt tallózd be, és ne netről szedje le külön. Csak stabil géppel kezdj neki a frissítésnek, ami nem fog lefagyni, állíts le minden progit előtte.

(#19056) aram01 válasza sgergi (#19055) üzenetére


aram01
nagyúr

köszi, megprobálom

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#19057) aram01 válasza sgergi (#19055) üzenetére


aram01
nagyúr

leszedtem ráklikk de csak egy pillanatra ugrot be egy fekete ablak aztán eltünt ennyi mit csináltam rosszul?

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#19058) sgergi válasza aram01 (#19057) üzenetére


sgergi
veterán

Kicsit másképp:
"Bios frissítés menete
Biost frissíteni 2 féle képen is lehet. Winből, illetve biosból. Én utóbbit ajánlom.
Letöltöd az az Asus oldaláról a lapodhoz megfelelő biost, majd kiírod egy újrairható cd/dvd-re vagy pendrive-ra, esetleg floppy-ra. Fontos hogy biosból való frissítés során csak Fat32 partíciót tud kezelni, NTFS-t nem!
A biosban van egy olyan opció hogy EZ Flash. Itt tudod frissíteni.
Elindítod és betallózod a bios filet. Ellenőrzi majd ha minden rendben megkérdezi, hogy biztosan akarod e. Aztán miután megtörtént a frissítés akkor ujraindul, és utánna már használhatod is. Érdemes frissítés elött nyomni, egy load setup default-ot.
Ja és van még egy módszer, ami az, hogy gépinduláskor lehet alt+F2-vel is frissíteni, akkor automatikusan indítja az EZ flash-t."

Vagy az előző módszerrel, amit írtam, csak az afudos helyett az Asus update-t kell letölteni. Bocs rosszul írtam. Ez talán egyszerűbb kicsit.

[ Szerkesztve ]

(#19059) norb000 válasza sgergi (#19051) üzenetére


norb000
csendes tag

Szia!

3,2-es Celeron sima. Próbálkoztam már 1 Rammal, 512-es rammal, de semmi. Semeddig nem jutok el vele. Alaplapnak lehet gondja vagy a procinak?

(#19060) aram01 válasza sgergi (#19058) üzenetére


aram01
nagyúr

köszi sikerült

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#19061) 04ahgy válasza mh197 (#18988) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Hűtő nélkül nézd meg, hogy a CPU-t melegíti-e a lap. Milyen lap egyébként a delikvens?

norb000 @#19059: A 3,2-es Celeronnal sosem fog az EP43 menni, hacsak nem 800MHz a Celeronod FSB-je. Tedd vissza a 7400-at, és hűtő nélkül nézd meg, melegíti-e a procit. Ha igen, akkor próbálj hosszú CMOS resetet, meg másik memóriát azzal is. Processzorok ritkán mennek tönkre.

HGyu

[ Szerkesztve ]

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#19062) sgergi válasza norb000 (#19059) üzenetére


sgergi
veterán

Azzal a celeronnal nem is fog menni, már nem támogatja. A másik problémára nem sok ötletem van, a lap topikjában kéne olvasgatnod, hogy hogyan lehet életre kelteni a második biost.

(#19063) FNZ


FNZ
őstag

hali!

van egy asus a8n5x-es alaplapom (3 éve van meg). a leírása szerint ddr2 400 MHz-es memót támogat max. van most 2x512 benne ami 400 MHz-es.
kaptam 2x512-est de azok 533 MHz-es memók. mi van akkor ha berakom a 400 MHZ-esek mellé. fog működni a dolog (visszaveszi az 533-at 400-ra vagy el sem fog indulni vagy esetleg hibásan fog működni) ?

(#19064) sgergi válasza FNZ (#19063) üzenetére


sgergi
veterán

Ha minden igaz, akkor visszaveszi, de nyugodtan próbáld ki, ha nem megy, akkor kiveszed.

[ Szerkesztve ]

(#19065) dave93


dave93
őstag

Ahoj!
Adott egy MSI P7N SLI Platinum alaplap. Jelenleg nincs bele PCI-express-es VGA-m, csak egy sima PCI-os 2mbos S3. Mit szólna az alaplap egy ilyen ezeréves VGA-hoz? Menne vele? :R

[ Szerkesztve ]

(#19066) 04ahgy válasza dave93 (#19065) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Természetesen menne. Csak 1024*768 képernyőfelbontásnál többet ne nagyon várj. :D

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#19067) dave93 válasza 04ahgy (#19066) üzenetére


dave93
őstag

Köszi, már ki is próbáltam, teljesen jól megy vele :C :R

(#19068) 04ahgy válasza dave93 (#19067) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Netezni elég, és az tuti, hogy nem fogyaszt sokat! Mekkora felbontást bír el?

VGA-t gariztatsz egyébként, hogy ilyen mazo lépésekre kényszerültél? :DDD

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#19069) vergilx


vergilx
őstag

Sziasztok!
Azt szeretném kérdezni,hogy hogyan lehet az sli-t működőképessé varázsolni?
mert vista alatt fizikai kártya az egyik,xp alatt még az sem.

Asszem egy 8600gt és egy 8600gts van összekötve.Megkérdem,csak eladtam egy lapot,minden szép és jó,csak nem tudja a srác életbe léptetni az sli-t.

előre is thx.

(#19070) dave93 válasza 04ahgy (#19068) üzenetére


dave93
őstag

Nem tudom, 1024x768-ban megy, mert a 14"es CRT többet nem bír :DDD
Nem gariztatok, csak most vettem ezt az alaplapot, és tesztelni akartam anélkül, hogy a saját gépemből kiveszem a 8800GT-t. A teszt erejéig tökéletes. :R
vergilx: Mondd a srácnak, hogy szoftveresen is engedélyezni kell az Nvidia control panel-ban, hátha csak ennyi a gond.

[ Szerkesztve ]

(#19071) antikomcsi válasza vergilx (#19069) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog

Első lépésben, megpróbálnám a két kártya órajeleit azonos frekvenciára hozni, hátha az segít.

Ezközkezelőben biztosan látnia kell a kártyákat, ha az egyik nem települt, akkor onnét frissíteni. Nem árt felrakni az nv system toolst, és utánna külön a physix drivert.

Aztán system toolsban engedélyezni a több gpu-s konfigot.

(#19072) T.Peter


T.Peter
őstag

Sziasztok. Múltkor már volt az alaplapommal problémám, mégpedig az, hogy 3 memóriamodul volt bent és abból az egyik másik időzítéssel ment. Átállítottam ugyanolyanra, de az sem oldotta meg a problémát, ugyanúgy kékhalállal lefagyott. Kivettem és a régi két darabbal (azok sem teljesen egyformák, de időzítésekben megegyeznek. Az egyik samsung, a másik nanya) üzemel most, amivel régen tökéletesen működött. Most viszont megint van egy olyan problémám, hogy a gép játék alatt befagy és reset után a biosképnél megáll és nem megy tovább. Miután kiveszem a memóriákat és beteszem újra egy másik elrendezésben, akkor ok megint. Már kétszer jártam így és nem tudom hogy hol a hiba. A memóriáim gagyik és már kezdenek meghalni(az egyik 2,5 éves, a másik meg 2 kb), vagy az alaplapnak lehet esetleg valami gondja?

[ Szerkesztve ]

(#19073) tomta válasza T.Peter (#19072) üzenetére


tomta
tag

Szerintem a legokosabb dolog, ha veszel egy márkás rammodult kitben.
Megfizethető áron vannak.
Egy memtestet azért futtass le hogy megbizonyosodj a memórik hibáznak .

[ Szerkesztve ]

(#19074) antikomcsi válasza T.Peter (#19072) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog

Nforce chipset, nem igazán kedveli a különböző modulokat. Talán nem maradt meg az a beállítás ami volt. 3 modult soha ne használj. És ha két modult használsz, ami különbözik, akkor ha beállítottad az időzítéseket, adj a memóriáknak plusz feszültséget is.

De a legokosabb, ha veszel 2 egyforma modult, valóban nem olyan drágák már.

(#19075) T.Peter


T.Peter
őstag

#19073 Tomta, #19074 Antikomcsi: Köszönöm a válaszokat, sokat segítettetek. Erre gondoltam én is, csak egyelőre nem tudom meglépni. :R

(#19076) N-vidi-A


N-vidi-A
őstag

Sziasztok!
egy olyan kérdésem lenne, hogy P45 chipsetes lapot, vagy x48-as chipsetes lapot érdemesebb venni, a proci egy E8400lenne, aminek új deszka kéne!
Válaszokat köszi, esetleg némi indoklást melyik miért jobb!
üdv :R

Migiri, migiri, úgy ám! :D

(#19077) peti800 válasza N-vidi-A (#19076) üzenetére


peti800
tag

X48-nekem is az van :DD de asszem ezt már más topicban is mondtam:D

[ Szerkesztve ]

(#19078) Vincsó


Vincsó
aktív tag

Sziasztok

Tehát akkor ma vettem egy ilyet: Asus M3N-H\HDMI gép összerak stb... és az istennek se akar megnyikanni... se venti se semmi nem pörög fel a led a lapon világít. A többi alkatrész az adatlapomon olvasható... szerintetek?

(#19079) Narancs


Narancs
őstag

Sziasztok!
Van olyan program,amivel XP all tudom állítani a CPU szorzóját?
Alaplap: M2a
Proci: 5000+ BE

Beauty is pain

(#19080) viktorov


viktorov
csendes tag

Sziasztok!
Ha a proci 1333fsb a memó ddr2-800 az nem baj?Nem vagyok képben.... :))

viktorov

(#19081) sgergi válasza viktorov (#19080) üzenetére


sgergi
veterán

Nem.

(#19082) szab.tam


szab.tam
nagyúr

hi!

egy kedves barátom összerakatott egy gépet:
GA-EP43-DS3LR
E5200
1066 gigmax

beállításokon, tunigon túl vagyunk, stabil. de van egy jelenség, amit nem tudunk hová tenni.
start: 1 mp-re felpörögnek a ventik, majd megáll minden 3 mp-re, és akkor indul rendesen.
restartnál is megvan a 3 mp-es szünet. ha a hdd-nél is lekapcsolja enniy időre az áramot, ugye az nem igazán nyerő...

úgy tűnik, a lap adja ki a parancsot, de mi ez?
hiba? nem hiba? bios beállítás kérdése? esetleg a táp hibája?

:F

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#19083) sgergi válasza szab.tam (#19082) üzenetére


sgergi
veterán

Kikapcsolás után van áramtalanítás?

(#19084) szab.tam válasza sgergi (#19083) üzenetére


szab.tam
nagyúr

nincs áramtalanítás, és rosszul mondtam: restartnál nem csinálja. (pedig amikor ott voltam, csinálta...)
de jó lehet az irány, mert az egyik gépem kikapcsolás után, ha nincs áramtalanítás, nem hajlnadó indulni. azaz pörög, de azon kívül nem történik semmi.

ok. a köv. lépés az előtte lévő elosztó lekapcs.
megnézzük.

:R

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#19085) sgergi válasza szab.tam (#19084) üzenetére


sgergi
veterán

Azért kérdeztem az áram lekapcsolását, mert akkor normális, hogy duplán indul. Nálatok leht, hogy inkább az a gond, hogy valami nem stabil, és azért indulgat újra. Kompatibilitási hibákat ki kéne szűrni, esetleg a feszeket kicsit megemelni.

(#19086) szab.tam válasza sgergi (#19085) üzenetére


szab.tam
nagyúr

áramtalanítás után is duplán indul.
és nem alapfeszen megy, azokhoz már nem nyúlunk.
egy alapon indulást majd megcsinálunk. de most nincs a gépnél....

(de ez valami giga trükk, mert a másik gépemben nekem is giga lap van, az pedig hidegen nem hajlandó rögtön indulni. restartolgat, ezt megunva belépek a biosba, ott melegszik fél percet, majd indul. ha melegen kikapcsolom, utána rögtön indul. télen, nyitott ablaknál sehogy nem indul. idén 1x hajszárítóval fújtam neki kis meleget a befúvó ventihez egy kiadós szellőztetés után, reggel...) :DDD
- nálam valószínű valami hűtágulás probléma lehetett... - vagy ki tudja.

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#19087) sgergi válasza szab.tam (#19086) üzenetére


sgergi
veterán

Az rendben is van, hogy áramtalanítás után így indul. Próbáljátok ki tényleg alapfeszen, hogy ott mit csinál, ha ott jó, akkor a tuning nem stabil.

A te eseted pedig érdekes. Nekem is giga lapom van és télen kint az erkélyen is beindult hidegen, tehát ott nálad volt valami gebasz. :D

[ Szerkesztve ]

(#19088) szab.tam válasza sgergi (#19087) üzenetére


szab.tam
nagyúr

akkor félreértettem valamit. áramtalanítás nélkül kéne nem 2x indulnia?

nem lehet az egésznek köze a dual bios-hoz? tehát kezdené olvasni az alapot, észbe kap, hogy hoppá nem az, a amásik beállításait kell beolvasnom? - ez tudom, elég hülyén hangzik így, de mi van, ha....

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#19089) sgergi válasza szab.tam (#19088) üzenetére


sgergi
veterán

Nem. Csak áramtalanításkor kell 2x indulnia, az normális. Ha sima kikapcsolás után is újraindul, akkor vagy nem stabil, vagy mint ahogy régebben volt rá példa, a tápot nem szereti. (itt már nem emlékszem, hogy pontosan mi is volt a gond, de többen tápot cseréltek és akkor megoldódott) Esetleg ezt még megnézhetnétek.

Amit írsz nem túl valószínű. EGyébként újraindulásnál minden tuningbeállítás megmaradt?

(#19090) hotian


hotian
csendes tag

Sziasztok,

egy MSI 488p neo-v alaplapba bele lehet-e rakni 1 db 1Gb memória modult? A lap leírása szerint:

• Supports 2 unbuffered DIMM of 2.5 Volt DDR SDRAM
• Supports up to 2GB memory size with non-ECC* Supports only x9, x16 DDR modules with maximum of 4 banks.
• Supports only x8, x16 DDR devices with 4-bank

Az számít hogy 1 v 2 oldalas? Vagy 1Gb-nál már minden ram 2 oldalas?
Nincs a kezemben a memória modul, be akarom rendelni, ezért kellene előre tudnom.

Köszi

(#19091) viktorov


viktorov
csendes tag

Sziasztok!
Van egy j&w ip35s alaplapom most raktam be a q9400 és a vista az eszlözkezelőben ismeretlennek látja miért van ez?

viktorov

(#19092) szab.tam válasza sgergi (#19089) üzenetére


szab.tam
nagyúr

persze! maradnak a tuningbeállítások. ha nem maradna, akkor világos lenne, hogy a biztonsági módban, alapbeállítással inulna, tehát nem tetszene a tuning beállítás. az én giga lapom így is csinálja.

de ez a 2. indulásnál is a beálllított értékeket olvassa be. működik az autó alapindulás is, azt a tuning során meg is tapasztaltuk, amikor a ramnak sok volt. de akkor sem hinném, hogy a tuning miatt lenne, mert agyonteszteltük, (prime, orthos, 3dmark), és alatta megy, mint amit még stabilan tudott....

nah, majd este kiderül. eddig is köszi! :R

táp: az E5200 topic-jában többeknek van totál ugyanez a konfig, (még a vga is), húzzák is rendesen, és senki nem írt még ilyent. (hopp: meg is kérdezem őket!)

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#19093) szab.tam válasza viktorov (#19091) üzenetére


szab.tam
nagyúr

a legvalószínűbb az, hogy az alaplapod biosa régebbi, mint ahogy a proci mejelent. tehát nem is ismerheti. a gyártó oldalán meg kéne nézi olyat, hogy "cpu kompatibilitási lista". meg kell nézni, hogy melyik bios verziótól támogatja aprocidat. meg kell nézni még, hogy milyen bios van a lapodon. (everest / bal oldali menüben: alaplap / bios / bios verzió.

és a gyártó által megadott módon frissíteni, ha kell... (floppy-ról, vagy win alól, de ez utóbbi kockázatosabb)

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#19094) hotian válasza hotian (#19090) üzenetére


hotian
csendes tag

Bocs elírtam, 848p a lap.

(#19095) viktorov válasza szab.tam (#19093) üzenetére


viktorov
csendes tag

A cpu-z felismeri q9400 nak de csak két magot lát.... :((( Az eszközkezelőben meg 4 van de ismeretlen eszköz.

[ Szerkesztve ]

viktorov

(#19096) szab.tam válasza viktorov (#19091) üzenetére


szab.tam
nagyúr

a biosod verzióját még nem tudjuk.... :F

biosaid_letöltési_helye

cpu kompatibilitási listát ugyan nem látok.
mivel 3 bios-t adtak ki idáig, v1.0, v1.1, v1.3. , mindezt 2008 jan-ápr. nemtom, a q9400 nem ez után jött-e ki egyáltalán. ez esetben sosem fogja rendesen látni.

de a v1.1-nél írja ezt: updated 45nm CPU microcode. tehát, ha az 1.0 biosod van, nem is láthatja.

némi_segédlet_letöltési_hely

wikipedia_cpu_lista

Core 2 Quad Q9400 SLB6B (R0) 2667 MHz 2 × 3 MB 1333 MT/s 8x 0.85 – 1.3625 V 95 W LGA775 August 10, 2008 AT80580PJ0676M $266

ezek szerint 2008.aug.10. tehát későbbi, mint a legfrissebb alaplap bios....

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#19097) viktorov válasza szab.tam (#19096) üzenetére


viktorov
csendes tag

az 1.3 as van rajta........akkor most várni,hogy kiadnak valami biost?

viktorov

(#19098) szab.tam válasza viktorov (#19097) üzenetére


szab.tam
nagyúr

akkor passz. majd valaki okosabb lehet, hogy többet tud mondani...

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#19099) sgergi válasza viktorov (#19097) üzenetére


sgergi
veterán

Újratelepítetted a Vistát, amikor beraktad a procit?

(#19100) viktorov válasza sgergi (#19099) üzenetére


viktorov
csendes tag

nem elötte egy 2180 as proci volt benne..

viktorov

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.