Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#18651) sgergi válasza Oxy.kiraly (#18650) üzenetére


sgergi
veterán

(#18652) DjPremier


DjPremier
aktív tag

Ezt miért csinálja? Az elmult 1 orában párszor megcsinálta.Kékhalál és a gép ujraindul.Köszi
Az operációs rendszer hibakeresés céljából újraindította a számítógépet. A művelet a következő volt: 0x1000008e (0xc0000005, 0x80599272, 0xb52cbcac, 0x00000000). A memóriakép mentve a következő fájlba: C:\WINDOWS\Minidump\Mini042809-02.dmp.
whoscrashed program ezt irja:

On Tue 2009.04.28. 6:32:10 your computer crashed
This was likely caused by the following module: ntoskrnl.exe
Bugcheck code: 0x1000008E (0xC0000005, 0x80599272, 0xB64C1CAC, 0x0)
Error: KERNEL_MODE_EXCEPTION_NOT_HANDLED_M
file path: C:\WINDOWS\system32\ntoskrnl.exe
product: Microsoft® Windows® operációs rendszer
company: Microsoft Corporation
description: NT - kernel és rendszer
The crash took place in a standard Microsoft module. Likely the culprit is another driver on your system which cannot be identified.

On Tue 2009.04.28. 6:20:45 your computer crashed
This was likely caused by the following module: pfmodnt.sys
Bugcheck code: 0x1000008E (0xC0000005, 0x80599272, 0xB52CBCAC, 0x0)
Error: KERNEL_MODE_EXCEPTION_NOT_HANDLED_M
file path: C:\WINDOWS\system32\pfmodnt.sys
product: PfModNT
company: Creative Technology Ltd.
description: PCI/ISA Device Info. Service

On Tue 2009.04.28. 5:57:49 your computer crashed
This was likely caused by the following module: ntoskrnl.exe
Bugcheck code: 0x1000000A (0x0, 0x2, 0x1, 0x804FF92A)
Error: Unknown
file path: C:\WINDOWS\system32\ntoskrnl.exe
product: Microsoft® Windows® operációs rendszer
company: Microsoft Corporation
description: NT - kernel és rendszer
The crash took place in a standard Microsoft module. Likely the culprit is another driver on your system which cannot be identified.
--------------------------------------------------------------------------------
Conclusion
--------------------------------------------------------------------------------
3 crash dumps have been found and analyzed. Note that it's not always possible to state with certainty whether a reported driver is really responsible for crashing your system or that the root cause is in another module. Nonetheless it's suggested you look for updates for the products that these drivers belong to and regularly visit Windows update or enable automatic updates for Windows. In case a piece of malfunctioning hardware is causing trouble, a search with Google on the bug check errors together with the model name and brand of your computer may help you investigate this further.

''A mennyország szép hely, de a pokolban több az ismerős.''

(#18653) Skotos válasza mh197 (#18619) üzenetére


Skotos
csendes tag

Jó helyen keresgettél. Úgy néz ki rosszul raktam fel a processzor hűtőt és eltolta a chipset hűtőt, ezért fagyott. Ezt a választ kaptam.

(#18654) mh197 válasza Skotos (#18653) üzenetére


mh197
senior tag

Örülök, hogy megoldódott a probléma! :R

(#18655) lujo10


lujo10
aktív tag

Help!
Adott egy MSI K8T Neo-V deszka, ami kapott 2*512 DDR400 Samsung (egyoldalas) RAM-ot, és evvel el is kezdődtek a problémák:
Ezek a RAM-ok eggyütt, illetve külön-külön is képesek bárhol és bármikor kékhalált produkálni. Elősször a COD2-re dobott kékhalált, azután szinte minden alkalmazásra, amikor eggyáltalán elindult az XP. Amikor eggyütt vannak a lapban, akkor a deszka DDR266-nak ismeri fel őket. Külön-külön mineggyiket helyesen ismeri fel (legfrissebb BIOS van fent), tehát DDR400-nak. Az egyik az igazából nem is engedi, hogy töltődjön az XP, szinte rögtön kékhalál, a másik ehhez képest szinte úriember, ugyanis ez valamennyi ideig hagyja az XP betöltést "garázdálkodni" és csak utánna dobat vele egy kékhalált. Ja, és persze ilyen körülmények közt Memtestre esély sincs. A régi RAM-mal minden OK (512/DDR400/kétoldalas).
Az eladó szerint: "a biosban álltsátok be a memóriákat, ECC ramokra, akkor nem lesz gond"
A gép a haveré, kb. 25KM-re tőlem, Manual csak a letölthető van nálam (abban szinte semmi nincs), valaki tudna-e segíteni, hogy hol lehet ezt beállítani, ha lehet (szájbarágósan, mert telefonon kell irányítínom, és BIOS-t még nem látott az illető).
Előre is :R

Egy igazi férfi Internet Explorer-t használ -> Kaland, veszély, kockázat. (Ha már nyakig szarban vagy, adj hálát Istennek: "Köszönöm Uram, hogy legalább nem hullámzik!") Navigare necesse est, vivere non est necesse. Ja és Széles Utat!!!

(#18656) #65675776 válasza lujo10 (#18655) üzenetére


#65675776
törölt tag

Az ECC-nek ehhez semmi köze. Első körben nyomj egy CMOS Clear-t.

(#18657) benedekco


benedekco
addikt

esetleg erre valaki?
c'n'q fagyások A64 X2-vel
MSI deszka

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#18658) --Disztroj--


--Disztroj--
senior tag

sziasztok

Lehet a kérdés idióta, de egy lapnál hol tüntetik fel hogy milyen kiadású?

Konkrétan egy ep35 ds3 rev. 2.1-re pályázom, és mivel nagykerből jönne így nem tudom megsasolni, viszont rendelés elött szeretném velük ezt megnézetni és lehet ők ezt nem vágják, szal ezért kérdem.

A jó bor is megárt, ha sok! Hallgasd meg Sono Matto Bozo

(#18659) #65675776 válasza benedekco (#18657) üzenetére


#65675776
törölt tag

Feszültségeket nem állítottad el "véletlenül" BIOS-ban?

(#18660) szacsee válasza --Disztroj-- (#18658) üzenetére


szacsee
nagyúr

Az EP széria rev 2.1-es alapból és nincs újabb revízió belőle.. a sima P-ből is van rev 2.1-es, de van 1.0-s és 2.0-s is.
Revíziót itt tudod meglesni az alaplapon, az újabb alaplapoknál a csavarhely fölött jelölik.

[ Szerkesztve ]

(#18661) --Disztroj-- válasza szacsee (#18660) üzenetére


--Disztroj--
senior tag

Merci :R

A jó bor is megárt, ha sok! Hallgasd meg Sono Matto Bozo

(#18662) benedekco válasza #65675776 (#18659) üzenetére


benedekco
addikt

ez a legfőbb probléma, még lehetőségem sincs bizgerálni a feszkókat... már arra is gondoltam, hogy lehet, hogy az alaplap rossz feszültséget ad a procinak, de azt sem tudom, hogy mennyin kéne ennek a modellnek alapból mennie, mert mindenütt mást olvasok róla, 1.25V/1.35V, ezt írja az AMD hivatalos oldala

másnak is volt nehézsége a PH lapcsalád elérésével? az utóbbi pár órában eléggé nehezen jönnek be a lapok

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#18663) HolyFire


HolyFire
aktív tag

Sziasztok! Kérlek segítsetek!

Gépem: Gigabyte 965P-DS3 lap F14D biossal+Core2DuoE8300+2*1 giga SuperTalent T800 ram

Problémám: Ez idáig semmi gondom nem volt a húzással...ment szépen.... DE ma véletlen észrevettem hogy csak 1600-2000 Mhz körül megy a gép.....a szépen belőtt 3400 helyett...

De a legrosszabb a dologban hogy abiosban minden beállítás úgy van ahogy én belőttem és mivel hosszú hónapok óta megy a gép....de viszont amikor elindul az oprendszer ( Vista 64bit) és működik a masina akkor BIOS beállítások szerinti és az amúgy is elvárható FSB-k nem mennek.... BUS speed 266....holott biosba 450-en kéne menni...rated fsb pedig 1066 holott ennek is jóval magasabbnak kéne lennie...

Vajon mim halt meg? A poén hogy semmi gondod nem észleltem csak egy teszt futtatása után gondoltam hogy az eredmény feltűnően alacsony a gép teljesítményéhez képest...és ez után nézem cpu-z és látom hogy nem pörög a proci....

Ötlet???

Neeee!!! Csak a rumot ne!!!

(#18664) NEISSE


NEISSE
tag

Tegnap cseréltem az alaplapomat ep31 ds3l --> ep43 ds3-ra és azt szeretném tőletek kérdezni hogy ez a lap most SLi vagy CF mert a hivatalos oldalon semmi nincs róla és ez számomra hihetetlen.Vki használta már ezt és tudja hogy melyik a kettő közül? ;)
Írjatok pls!

(#18665) NEISSE


NEISSE
tag

Tegnap cseréltem az alaplapomat ep31 ds3l --> ep43 ds3-ra és azt szeretném tőletek kérdezni hogy ez a lap most SLi vagy CF mert a hivatalos oldalon semmi nincs róla és ez számomra hihetetlen.Vki használt már ezt és tudja hogy melyik a kettő közül? ;)
Írjatok pls!

(#18666) kem válasza mh197 (#18647) üzenetére


kem
addikt

Esetleg van valami tipped a hiba elkerülésére?

Köszi!

(#18667) kem válasza NEISSE (#18665) üzenetére


kem
addikt

1db PCI Express x16 foglalattal nehéz lenne bármelyiket is.
A másik csak 4x-es.

[ Szerkesztve ]

Köszi!

(#18668) mh197 válasza kem (#18666) üzenetére


mh197
senior tag

Anno nekem is egy Asus lapban történt hasonló. Kivettem a BIOS-t, bevittem Bp-n a mikronikába egy floppyval, a legújabb biossal, amit le lehetett tölteni és ráflashelték. Utánna nem volt gondom vele. Igaz nem is sokat állítgattam utánna biosban semmit, mert nem akartam újra eljátszani ezt. :R

(#18669) kem válasza mh197 (#18668) üzenetére


kem
addikt

Az enyém néha elindul, és cserélgettem rajta BIOS-t, de egyikkel se jó :F

Köszi!

(#18670) Marcibarath


Marcibarath
csendes tag

Sziasztok segítséget szeretnék kérni! van egy pentium 3mas gépem, kemény 850mhz 192mb-ram-mal. egy idő után azt vettem észre, hogy : mikor bekapcsolom a gépet, előjönnek a szokásos dolgok, betölt amit kel, de amint bekapcsol a hűtö ventinlátor. a laptopban megállnak a folyamatok holott nem kéne megálnia hiszen elötte nem szokott ilyen probléma lenni, a válaszokat elöre is köszönöm! :) :))

[ Szerkesztve ]

(#18671) ::Trunks:: válasza benedekco (#18638) üzenetére


::Trunks::
senior tag

SEMMI kép nincs már a biosnál sem. Bios elemet is kikaptam,hátha,de nem....
Valaki segítsen légyszi! Köszi

::Trunks:: felhasználónak 26 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! /Régi rendszer szerint, plusz a mostani/

(#18672) kem válasza Marcibarath (#18670) üzenetére


kem
addikt

Ez egy laptop?
Milyen oprendszered van? Valszeg valami nagyon lefoglalja a procit. Ezért függ össze a hűtőventilátorral. Felfűti valami, ezért felpörög a cooler. Ráférne egy takarítás is. Lehet,h nagyon meleg, és olyankor megakadhat a rendszer. Lehet,h ráférne egy újratelepítés is ha már stabil.

Köszi!

(#18673) kem válasza ::Trunks:: (#18633) üzenetére


kem
addikt

Ha kiszedsz mindent akkor csipog? ha nem akkor alaplap szvsz.

szerk: táp is lehet. milyen tápod van?

[ Szerkesztve ]

Köszi!

(#18674) Gtxtt


Gtxtt
tag

Hello!
Ma reggel bekapcsoltam a gépet de kb. 1 másodpercenként újraindult.A gépet szétszedtem de égett szagot nem éreztem.Az összes LED továbbra is csak villog és a BIOS-ba sem tudok belépni.Valaki találkozott már valami hasonlóval? Gondolom az alaplapommal lehet valami gond de hátva valami más a ludas.

''Nem az a szabadság,hogy megteheted amit akarsz,hanem az,hogy nem kell megtenned amit nem akarsz.''

(#18675) kem válasza Gtxtt (#18674) üzenetére


kem
addikt

Alaplap vagy táp ha újraindulgat.
Tuningolsz? CMOS reset volt? Másik VGA-val próbáltad?

Köszi!

(#18676) -bh- válasza Gtxtt (#18674) üzenetére


-bh-
aktív tag

Lehet még beragadt indító/reset gomb,, döglött táp vagy elhalálozott ram..
Próbáld meg másik rammal, vagy másik táppal.

"Boldogok a trollok, mert övék a világ hálója."

(#18677) Strongkong


Strongkong
csendes tag

Üdv!!
Kérdésem lenne:
Van egy ASROCK 4CoreDual-SataII-es alaplapom.
A régi Videokártyám (Ati Radeon X1650 Pro) rejtélyes módon tönkrement...
Vettem egy új videokártyát, MSI Radeon HD 4650.
Beletettem a gépbe, felinstalláltam a Drivert amit adtak hozzá (Driver + módosított Catalyst Control Center...)
Újraindítottam a gépet, gondoltam kipróbálom.
Elindítottam a World of Warcraftot, belépek stb.
Játszok kb. 1 percet erre azt látom hogy színes izék állnak ki a karakterből... (úgy néz ki minthogyha színes papírlapok állnának ki a karakterből, a végtelenségig tartanak...)
Nagyon zavaró volt, volt hogy nem láttam semmit a sok ugráló izétől...
Na mondom ez nem normális... elindítom CS-t, ott igaz hogy nem voltak ienek, de jelentősen tévesztett a kártya, pl. odébbtette a falat, tök más textúra volt a fal mint szokott meg ugrált a falon a textúra meg hasonlók... Ma meg mikor elindítom a CS-t ugyanolyan színes izék ugrálnak ottis játék közben, mint wowban (csak kevesebb...)
Nagyon kéne a segítség, nem tok mit tenni, így nem lehet játszani semmivel...
Üdv
Strong

(#18678) Marcibarath válasza kem (#18672) üzenetére


Marcibarath
csendes tag

igen egy laptop! köszönöm a gyors választ! az az érdekes hogy ezt azonnal kezdi csinálni miután bekapcsoltam. még be se töltött a szomszédtól kapott xp de már szalonnát lehet sütni rajta :DDD nemsokára 2hónap múlva veszek egy netbookot. addig kéne kihúzni valahogy ezzel :((( :)

(#18679) cserry193


cserry193
tag

Sziasztok!

Most tervezek egy új gép vásárást. Érdeklődnék hogy [link] <- ehhez milyen alaplapot vegyek? :)

(#18680) Marcibarath válasza cserry193 (#18679) üzenetére


Marcibarath
csendes tag

hamár a vásárlásnál tartunk
http://www.notebookkonfigurator.hu/index.php?phrase=netbook&search=Keres%C3%A9s

nekem az utolsó elötti tetszik a listában :)

(#18681) fenyoman válasza benedekco (#18657) üzenetére


fenyoman
csendes tag

A www.amd.com/us-en/Processors/TechnicalResources/0,,30_182_871_13118,00.htlm oldalról töltsd le a dual core optimizert.Ha telepítetted a www.microsoft.com/downloads oldalról töltsd le a KB924441 illesztőprogit,és telepítsd ezt is.Nagy igényű alkalmazások indulásánál előfordul,hogy az AMD kétmagos procik lefagynak az energia takarékos módból való induláskor.Ezek az alkalmazások ezt küszöbölik ki.

Annyi mindenféléhez nem értek, hogy az már sokoldalúságnak számít!

(#18682) ::Trunks:: válasza kem (#18673) üzenetére


::Trunks::
senior tag

Ki van kötve a csipogó! Táp?! Amúgy iylen nonanme szar xd most hoztam,egy másik alaplapot abba átraktam a procit és akkor se...

::Trunks:: felhasználónak 26 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! /Régi rendszer szerint, plusz a mostani/

(#18683) fenyoman


fenyoman
csendes tag

Szeretnék a gépembe 2 vinyót.Mindkettőre feltelepítenék egy-egy XP-t.Hogy tudom kiválasztani hogy melyik XP induljon,anélkűl hogy a Bios-ban kellene kapcsolgatnom az elsődleges boot merevlemezt.

Annyi mindenféléhez nem értek, hogy az már sokoldalúságnak számít!

(#18684) #65675776 válasza fenyoman (#18683) üzenetére


#65675776
törölt tag

Felrakod az egyiket, majd a másikat. A telepítő megoldja, be is konfigolja az NT bootmanagert.

(#18685) fenyoman válasza #65675776 (#18684) üzenetére


fenyoman
csendes tag

Köszönöm,így teszek! :R

Annyi mindenféléhez nem értek, hogy az már sokoldalúságnak számít!

(#18686) NEISSE válasza kem (#18667) üzenetére


NEISSE
tag

Az szép és jó hogy 4X de mihez használják mi célt szolgál?

(#18687) coolabácsi


coolabácsi
tag

Sziasztok

Nem tudom mi lehet a gyíkja a gépemnek,kis help kellene.
Gépem: Abit ib9, Xfx 4830, 2x1gb ddr2 800mhz, Coolink 500w, Audigy 2zs, Lg flatron w1934s.
Most cseréltem vgat mert meghalt a régi 8800GTS-em.
Van egy érdekes hibajelenségem: XP mikor töltődik befelé, megy a "csík", akkor néha a fekete háttér zöld vagy kék pixelhalaom ami enyhén vibrál, közben a windows felirat az hibátlan, mikor betöltődik az xp, a kép tökéletes, hibának nyoma sincs.Felraktam Pistát, betöltéskor nem tapasztaltam a hibát, viszont mikor kiléptem 3dmarkból, - utorrentbe be , és ahol a speedet lehet nézni (ott kék háttér van) mintha hangyás lett volna a kép, ezt eddig 1szer csinálta 3 nap alatt.Azért írok ide met nemtok mire gondolni, ami viszont érdekes az az hogy a 8800gts is így kezdte kb 2 hónapja, majd egyszercsak megadta magát, monitorra gondoltam még mert az kb 2 hónapja cseréltem, előtte crt volt ott sosem láttam ilyet.
Alaplaptól lehet ilyen,vagy táp, vagy monitor vagy mi ?
Tiszta para vagyok hogy elszál ez a vga is.
A vga-t azért zárnám ki mert az előzővel is ugyanez a kép fogadott.
pls help.

[ Szerkesztve ]

(#18688) benedekco válasza fenyoman (#18681) üzenetére


benedekco
addikt

:R

beszabehu... nemtudtam, hogy ennyi macera van szegénnyel :(
az AMD core optimizer még okés, de ez az elrejtett Microsoft frissítés, amit nem képes magától betenni a qrva update-ek közé :((( azért ez marhára nemszép tőlük

Köszönöm a segítséget, hétvégén megint kipróbálom a dolgokat, remélem már stibistabi lesz a masina!

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#18689) benedekco válasza benedekco (#18688) üzenetére


benedekco
addikt

najóvan akkor... feladom... rendszeresen update-elem a masinát... nem találtam a régi frissítés file-jait a gépen, ezt most telepíteném és aszondja, hogy a "Telepítő újabb verziójú szervízcsomagot talált a rendszeren, mint a telepíteni próbált frissítés. Nincs szükség frissítés telepítésére.". Ha ez a szitu, akkor buktam... mert valszeg mégis csak telepítette, csak lehet, hogy más néven, mert újabbat tett felfele... szal visszaszipka az előző fikaáradat... megpróbálok leszokni a köpködésről...

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#18690) mh197 válasza coolabácsi (#18687) üzenetére


mh197
senior tag

Szia!

Nézd meg a táp fesz értékeit, hogy nem-e ugrálnak nagyon. Esetleg hűtés, jól szellőzik-e a ház, hogy a vga hűlljön. Természetesen a lap is lehet ludas, elég akár egy slot hiba, vagy bármi más, de ha korábban ugyanígy halt meg benne egy vga, akkor én nem biztos, hogy a helyedben tovább járatnám így a gépet. XP-t gondolom újratoltad a régi kártya után? Az újrarakás után is ezt csinálta?
A biosban van vmi pci-e frekvencia választási lehetőség. Egyik abit lapomban ez automatán volt, azt érdemes fix 100Mhz -re átrakni, hátha az megoldja a problémát. Nekem oc. esetén volt, hogy túl magas frekit adott a vga-nak a lap, és nem indult.
Ha van másik tápod, akkor próbáld ki, és ha nem az, akkor sztem lapcsere oldja meg max a gondot, de ez legyen az utólsó lehetőség inkább. :R

Ja, még eszembe jutott vmi: van egy kis progi az atitool , azzal meg lehet nézni, hogy mekkora frekin hibázik a vga. Érdemes megnézni, hogy nem-e már alapból hibákat nyom. De ez csak amolyan kontrol, hogy mégis merre indulj el.
Üdv.

[ Szerkesztve ]

(#18691) #65675776 válasza kem (#18667) üzenetére


#65675776
törölt tag

Legalább ne beszélnél faszságokat. CF-hez és SLi-hez sem kell 2 x16 foglalat, csak 2-4 CF/SLi képes VGA. Totál semmit nem számít, hogy hány sávon éri el a rendszert a VGA.

(#18692) mh197 válasza kem (#18669) üzenetére


mh197
senior tag

Hát nem tom, de vmi különbség lehet a két dolog közt, ugyanis nekem volt lehetőségem elmenteni a BIOS-ban beállításokat. Namost amikor csak simán frissítettem a bios-t gépben, akkor ezek az elmentett beállítások megmaradtak, és uzgyanúgy be lehetett tölteni őket. Amikor pedig elvittem flash-re, utánna ezek a beállítások teljesen üresek voltak, amiket korábban elmentettem. Szvsz sztem vmi eltérés lehet a két művelet közt, de nem értek hozzá. Nem tudom megoldaná-e a problémádat, csak gondoltam egy tipp, hátha.. :R

(#18693) kem válasza NEISSE (#18686) üzenetére


kem
addikt

RAID kártyához pl. tökéletes, mert az 1x-es portnak csak 2,5 Gbit/s az adatátviteli sebessége. Ezt 2db SSD\vinyóval már el lehet érni, 4 vinyó miatt meg jobb ha ennek a 4x-ese a korlát.

daa-raa:
Akkor a helyes válaszom az lett volna, hogy a chipset nem támogatja se CF-et se SLI-t, hiába van rajta 2db, (PCI-expresses)VGA-t befogadó foglalat is. ?
Köszi,h figyelmeztettél! :R

[ Szerkesztve ]

Köszi!

(#18694) ThOm88


ThOm88
csendes tag

Hali!

Lenne 1 problémám. 4 napja vettem egy Gigabyte EP43-DS3L alaplapot, Geil 4GB ramot, Sapphire Radeon 4870-et, Intel Core 2 Quad9400-et és egy Samsung 1000GB-os winchestert.Akkor tök jól összeraktam és nem indult, csak néha kapott 1 kis szuflát az alaplap, gondoltam biztos táp gondja van, mert már 3 éves volt. Ma meghozták a Gigabyte Superb 460W-os tápom, amit ajánlattak az egyik topicban. Bekötöm a cuccokat, erre semmi, 10 kapcsolgatás után felvillant 1 led az alaplapon, de utána megint semmi!! Én ezt nem értem, valaki találkozott ilyen problémával? Vagy tudtok segíteni? Lehet kevés az alaplap vagy mi? Nagyon jó lenne mert kezdek ideges lenni, hogy ennyi pénzt kidobtam ezért a.... :F :((( :O

(#18695) sgergi válasza ThOm88 (#18694) üzenetére


sgergi
veterán

Próbáld meg, hogy csak 1 db memória modult teszel a gépbe, majd emeld meg az északi híd feszültségét egy kicsit és a memóriáét is, mert valószínűleg a 4Gb-ot nem szereti. Milyen ramok, mekkora feszültség van a dobozaikra írva?

(#18696) ThOm88 válasza sgergi (#18695) üzenetére


ThOm88
csendes tag

Geil Black Dragon DDR2 800MHz. Próbáltam de meg se moccan!

(#18697) sgergi válasza ThOm88 (#18696) üzenetére


sgergi
veterán

Normálisan be van kötve minden kábel? Szedd szét teljesen, fújkáld meg a csatlakozókat, hátha érintkezési hiba. A procit biztos, hogy felismeri a lapon kévő bios? Ezt a procit csak F6-os vagy annál újabb bios ismeri fel.

[ Szerkesztve ]

(#18698) Ybron válasza ThOm88 (#18694) üzenetére


Ybron
senior tag

Szerintem szed szét újra az egészet, alaplapot is szed le, lényeg hogy az se szoruljon, majd pasztázd újra a cpu-t(persze töröld le a régit)Jól nézd meg mit hogy raksz be.Jól vannak-e bekötve. Ha van régi hardvered ami kompatibilis is a mostani alaplappal akkor próbálgasd bele azt is(kivétel a táp). Ha így se működik akkor vagy elviszed ahol vetted, vagy ha van rá lehetőség ismerőshöz és ott megnézitek külön külön az összes cuccot.

(#18699) ThOm88


ThOm88
csendes tag

Már vagy 5x szedtem szét, de semmi eredmény. Ezt a gép cserét azért csináltam, mert a régi, elkezdett fagyogatni, mielött bejött volna windows akkor is megállt a kép és semmit se tudtam csinálni, csak resetelni. De most már a táp is levan cserélve és most se megy. Kezd idegesíteni :O De köszönöm a segítséget megpróbálkozok vele.

(#18700) Marcibarath


Marcibarath
csendes tag

na az én laptop problémám megoldódott. atomjaira szét szedtem a laptopot, és ha már szétszedtem megnézem a processzort is! kivettem, megnéztem a lábait, és mit látok bameg? az eggyik lábacska vissza hajolt és érintkezett egy másikkal. ezért voltak azok a problémák.. :D most meg a billentyüzet és se az egér nem megy. deszerintem mivel régi meg sérülhettek, igy vehetek majdegy belevaló billentyüzetet, meg egeret.. egykérdés, hamár ilyenjól összejöttünk :DDD szeretnék egy olyan xp telepitot amely teljesen automatice, ugyértem hogy berakom a gépbe a lemezt és magátol csinál mindent, még a bootolasnal se keljen entert nyomni. mert ugye nincs billentyüzet..... ;] a válaszokat elöre is köszönöm

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.