Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#19401) fireproof válasza janos80 (#19399) üzenetére


fireproof
őstag

Bocs csak utána láttam a ramos topicot.sry

(#19402) janos80 válasza johntheface (#19400) üzenetére


janos80
senior tag

nezd meg a ventiket,ugyhogy mukodes kozben lefogod,vagy nezd meg a vinyokat,hogy nem e azok rezgetik be a házat

udv
Janos

(#19403) TgH


TgH
csendes tag

Hali.Olyan kérdésem lenne hogy Gigabyte alaplapok közül milyet érdemes venni ?? Most perpill egy Gigabyte P31-ES3G m van( de lehet hogy cserélni kell )

(#19404) janos80 válasza TgH (#19403) üzenetére


janos80
senior tag

attol fugg milyen osszegre gondoltal? p35-p45 teljesen jo,de ugye ebbol tobb tipus van ,és mindegyik mas árkategoria,valamint az a kérdes,hogy kell e a tuning vagy sem,vagy integralt vga kell e ra vagy sem. szoval mik az elvarasok???? :F

udv
Janos

[ Szerkesztve ]

(#19405) rigo88


rigo88
aktív tag

megjavult az összes lap.... és a processzor is működik.
kéne valami tesztelő program alaplapra és processzorra is, meg akarom tudni mi a hibás. mert valami hibás. és ha másnak is ilyen problémája lenne tudja, mi van.

Bordoi gondoltam, hogy nem lesz ott vége a történetnek, ezért nyitottam új topicot rá, de így most elvész a sok bába közt a gyerek. :(

Dirr

(#19406) ЯΞD


ЯΞD
senior tag

üdv all!

hirtelen azonnal pénteken kellett vennem egy lapot mert a régi behalt... így 5 bolt-ból 1ben találtam választási lehetőséget és az éppen meglévőkből ami polcról elérhető volt a legdrágábbat megvettem :) 18k-ért bizva benne hogy talán nem gagyi...

szóval: Asus M3N78-CM és procit is vettem akkor már. TripleCore AMD Phenom X3 8650, 2300 MHz (11.5 x 200) a kérdés mennyire kapkodtam el? nem találtam se hsz-t se topik-ot erre a lapra. vélemények érdekelnének esetleg jóbban kivesézve is.

köszöntem!

[ Szerkesztve ]

(#19407) janos80 válasza rigo88 (#19405) üzenetére


janos80
senior tag

proci stabilitasra ott a prime95.
memoria tesztelesre is jo,de arra is van kulon memtest progi.
alaplapra meg nem tudom,hogy lenne ilyen program.
ha feszultseg meg minden mas egyeb ertekeket akarsz kiolvasni,akkor meg ott az everest.

udv
Janos

(#19408) johntheface válasza janos80 (#19402) üzenetére


johntheface
csendes tag

Megnéztem,sem vinyó vagy ventilátor hiba.Olyan mintha az alaplapon lenne valami kicsi hangszoró és az cincogna,pedig nincs rajta.

Hurry Mr Bubbles the Angels are waiting

(#19409) rigo88 válasza johntheface (#19400) üzenetére


rigo88
aktív tag

én egyszer elfelejtettem bedugni a 8800gts vga tápját. és akkor sipákolt folyamatosan a kari.
hátha..

Dirr

(#19410) Veron


Veron
őstag

volt már olyan valakinek (főleg Giga EP31-DS3L lapban, de más info is jöhet), hogy a boot menüben (F12) lefagyott a gép? mitől lehet ez?

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#19411) janos80 válasza rigo88 (#19409) üzenetére


janos80
senior tag

gondolom nem sipolasra gondol,hanem arra a jellegzetes ciripelesre.
viszont ha a vga lenne,akkor kép sem lenne.
hallottam már én is lapot ciripelni,meg a 4870x2-m is ciripel néha. igazabol a vga-n a VRM-ek,de az alaplapon nem tudom,hogy mik szoktak ciripelni.

udv
Janos

(#19412) johntheface válasza janos80 (#19411) üzenetére


johntheface
csendes tag

a vga be van dugva.Az a gond nem igazán tudom konkrétan mihez hasonlítani a hangot.Jó lenne egy másik deszka amibe kiprobálhatnám az összes alkatrészt

Hurry Mr Bubbles the Angels are waiting

(#19413) janos80 válasza johntheface (#19412) üzenetére


janos80
senior tag

akkor nem tudom. talan probald még egy kicsit szaritani.
egyebkent a vizhuteses topicban nem olvastad,hogy nem igy kell vizzel huteni a gepet? :D

[ Szerkesztve ]

(#19414) johntheface válasza janos80 (#19413) üzenetére


johntheface
csendes tag

Oks.Azért köszi a tippeket.

Hurry Mr Bubbles the Angels are waiting

(#19415) johntheface válasza janos80 (#19413) üzenetére


johntheface
csendes tag

Bocsi a dupla post-ért.
Neki mentem ujra a gépnek.mindent ki vettem egyenként és kiprobáltam.Utóljára hagytam a procit.Kivettem elmult a sipolás. Szomi lettem,hogy ilyen drága világba egy prociba kell beruháznom.Ujra összeraktam,és csodák csodája ELMULT a hang :C
Remélem nem kiabálom el :))

Hurry Mr Bubbles the Angels are waiting

(#19416) janos80 válasza johntheface (#19415) üzenetére


janos80
senior tag

:C :C

(#19417) mimi_bacsi


mimi_bacsi
tag

Segítsetek, honnan tudnám letölteni az ATI SB300C - AC'97 Audio Controller szoftvert?

(#19418) janos80 válasza mimi_bacsi (#19417) üzenetére


janos80
senior tag

szia

ha erre gondoltal,akkor ide beregisztralsz és letoltod: [link]

(#19419) mimi_bacsi válasza janos80 (#19418) üzenetére


mimi_bacsi
tag

Köszi a segítséget!

beregisztráltam, kiírta, hogy elküldte a regisztrációs linket a megadott címre, nnna, azóta várom, ennek immáron 1 órája is lehet....

(#19420) 04ahgy válasza Veron (#19410) üzenetére


04ahgy
nagyúr

BIOS-t frissíts. Memóriát és CPU-t tesztelj, még a BIOS frissítés előtt. Csak stabil géppel célszerű BIOS frissítésbe kezdeni. Memóriát Memtest86+ programmal, CPU-t pedig Prime95-tel.

Egyszeri fagyás volt, vagy netalán azóta is reprodukálható?

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#19421) Kavinton75


Kavinton75
senior tag

Hello,

Egy szakmai kérdéssel zavarnám a nagyérdeműt.
Már elég sok gépet összeraktam, de ilyennel még nem találkoztam.
Van egy GA-EP35-DS3-as lapom (most vettem), ami a berakás után nem akar bootolni.
Nem csinál mást csak felpörgeti a proci hütöt (meg az összes többit), majd újraindul és megint felpörgeti és újraindul....és ez így megy (menne ha hagynám) nagyon sokáig.

A RAM-okat már összevissza cserélgettem, de semmi, már mindent lehúztam róla, semmi.
Esetleg van valakinek ötlete mi a fene baja van, vagy hibás lenne (de akitől vettem az használta és még sokáig garis).

Előre is köszönöm.
Attila

További termékeim: http://hardverapro.hu/tag/kavinton75 // Keep swimming...Keep swimming

(#19422) Csabee. válasza Kavinton75 (#19421) üzenetére


Csabee.
nagyúr

próbáld ki úgy az alaplapodat hogy ha nem raksz bele csak1 memória modult és se cd meghajtót sem pedig hdd-t nem kötsz rá, csak egy vga legyen benne, vagy ha integrált vga-s a lap akkor még vga se legyen benne! Ha így elindul akkor okés a lap, de ha nemindul akkor gariba cseréld ki.
Nézd meg hogy a Processzorodat kezeli-e egyáltalán maga az alaplap!

Üdv: Csabee.

(#19423) Veron válasza 04ahgy (#19420) üzenetére


Veron
őstag

BIOS-t frissítettem már. memóriát tesztelnék én, de állandóan újraindul a memtest, nem tudom lefuttatni. ez alapján lehetne a memória a hiba, de egy másik gépben memtestelt Kingmaxot beleteszek a gépembe, az sem működik hibátlanul. akkor ugyan lefut a memtest, de csak ha dual channelben vannak. ha egy vezérlőre kerülnek, akkor el sem indul a gép, és mindenképpen lefagy F12-kor. ezért fogalmam sincs, hogy a memória, vagy az alaplap a rossz. hogy megkeverjem a dolgokat, hozzáfűzöm, hogy a memóriáim egy másik gépben (a Kingmaxok gépében) memtestelve szintén restartol.
(én ramjaim: crucial ballistix ddr2 800 mhz 2×2 gb cl4
csereramok: kingmax ddr2 800 mhz 2×1 gb)

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#19424) Kavinton75 válasza Csabee. (#19422) üzenetére


Kavinton75
senior tag

Hi,

Ezeket már próbáltam és kezeli a procimat e7200, mert előtte egy e7300 volt benne.
Valaki a CMOS clear-t javasolt, ha hazamegyek megcsinálom.

Attila

További termékeim: http://hardverapro.hu/tag/kavinton75 // Keep swimming...Keep swimming

(#19425) C.Brigante


C.Brigante
veterán

Csáó a kérdésem az lenne, hogy az Asus P6T SE és a sima P6T között csak a kevesebb sata csatoló, hiányzó floppy csatlakozó és a csak CF támogatás a különbség? tuning potánciálban nincs eltérés ugye? thx

uɐqoɔsǝʇ ɐ ʇǝʇǝznʎʇuǝllıq ʞǝzsǝʌ ɯǝu ʇǝqqoʇ / 

(#19426) Jorus válasza C.Brigante (#19425) üzenetére


Jorus
nagyúr

Ezt olvastam:
1. P6T has 100% Japan made capacitors, so supposedly higher quality
2. P6T has DriveExpert Sata Ports
3. P6T supports both SLI and Crossfire where as the P6T SE only supports Crossfire

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#19427) Gyick


Gyick
őstag

Sziasztok.
Van egy nagy problémám.Kb 5 percenként ujraindul a gépem és az alkalmazások is elég érdekesen müködnek.Memóriára gondoltam elöször de futtatam egy 5 órás memterstet és 0 erroros volt.a vinyót formáztam friss win van fent ezért a virust kizárnám.Hirens boot cd-n lévö testerekekl testeltem mindent amit lehetett.vinyót stb.Wow-ot nem tudom elinditani mert egyböl wowerrors lesz.Ja meg az egér kurzor összevissza ugrál néha a sarokban tünik fel
PLZ Help

(#19428) C.Brigante válasza Jorus (#19426) üzenetére


C.Brigante
veterán

aham, tulajdonképp' az SLI része nagyon nem érdeklene, hogy nem támogatja viszont a tuningot bírná e annyira mint simabőrű testvére.. :F köszi, h utána néztél

uɐqoɔsǝʇ ɐ ʇǝʇǝznʎʇuǝllıq ʞǝzsǝʌ ɯǝu ʇǝqqoʇ / 

(#19429) C.Brigante válasza Gyick (#19427) üzenetére


C.Brigante
veterán

esetleg táp? milyen minőségű? márka? (nem biztos, hogy alaplap baja van)

[ Szerkesztve ]

uɐqoɔsǝʇ ɐ ʇǝʇǝznʎʇuǝllıq ʞǝzsǝʌ ɯǝu ʇǝqqoʇ / 

(#19430) Gyick válasza C.Brigante (#19429) üzenetére


Gyick
őstag

Codegen...:D gondoltam rá én is de a wow errort nem magyarázza.
Most Vidkarira gyanakszom..
Vga memória tesztelő progit tudtok?vagy létezik egyáltalán?

[ Szerkesztve ]

(#19431) szacsee válasza Gyick (#19430) üzenetére


szacsee
nagyúr

Eressz rá prime95-öt, ha restartol a masina, akkor nem bírja a táp..
FFT, madj blend-el is 2-2 órát min.. :K

VGA memóriánál a játékokban kis kockák, vagy nem normális textúrák jelennek meg... nem pedig kilép errorral.... az inkább játék patch, vagy VGA illesztő probléma.. de előbb prájmolj.

[ Szerkesztve ]

(#19432) Jorus válasza C.Brigante (#19428) üzenetére


Jorus
nagyúr

A tesztek alapján nem. 920-ast az SE-ben 3.7 - 3.8-ig húztak, simában pedig általában megvolt a 4GHz.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#19433) Gyick válasza szacsee (#19431) üzenetére


Gyick
őstag

ERROR: ILLEGAL SUMOUT
Possible hardware failure
FATAL ERROR: Rounding was 0.4999999609, expected less than 0.4
Hardware failure detected, consult stress.txt file.

A large FFT-t nyomtam rá.2 perc után ez lett az eredmény.Ilyenkor mi van?

Ja és ujra is indult

[ Szerkesztve ]

(#19434) szacsee válasza Gyick (#19433) üzenetére


szacsee
nagyúr

Közben nézd everestel, ha nem magas a hőfok, akkor bezony a táp a gáz...
3-4 év után az elkók szépen kiszáradnak főleg a jól melegedő kodegányokban... :K

(#19435) Gyick válasza szacsee (#19434) üzenetére


Gyick
őstag

5 perc alatt 43 fokra ment fel.sztem az nem sok annyira.Egyébként 5-6 éves a táp :).
A táp okozhat programfagyást meg hibás müködést?

(#19436) Hinnyehunya! válasza Lenry (#19351) üzenetére


Hinnyehunya!
csendes tag

Köszi,egyszerű clear CMOS segített!! :))

(#19437) szacsee válasza Gyick (#19435) üzenetére


szacsee
nagyúr

Barton magostól egyáltalán nem sok, hogy a táp okozhat-e galibát... mégcsak az.. :K

(#19438) C.Brigante válasza Jorus (#19432) üzenetére


C.Brigante
veterán

éreztem, h lesz hátulütője az olcsóságnak... :)

uɐqoɔsǝʇ ɐ ʇǝʇǝznʎʇuǝllıq ʞǝzsǝʌ ɯǝu ʇǝqqoʇ / 

(#19439) C.Brigante válasza Gyick (#19435) üzenetére


C.Brigante
veterán

sztem dobd ki azt a tápot és próbáld meg egy másikkal, meglátod nem lesz gond, 5-6 éves kodegány csoda, h idáig ment... :DDD

uɐqoɔsǝʇ ɐ ʇǝʇǝznʎʇuǝllıq ʞǝzsǝʌ ɯǝu ʇǝqqoʇ / 

(#19440) Papaj x


Papaj x
tag

Üdvözlök mindenkit!

Én egy problémával fordulnék hozzátok! Egy ep45t-ds3 lapban van egy e6400, és 2*2gb 1600-as memek! namost az állígatások a következők:

Ha 8*266, akkor a proci 2,13-on dolgozik, de a 4x266=1066MHz a RAM
Ha 6*355, akkor a proci szintén 2,13-on dolgozik, de a RAM nem bírja a 4*355=1420at
Ha 6*333, akkor a proci szintén 2,00-on dolgozik, de a RAM szintén nem bírja a
4*333=1333at

Ha az FSB fix 266-ra állítva és a Ram-ot pedig Autora állíom, akkor sem 1600..:S:S

Valaki esetleg tud ebben nekem segíteni, h hogyan lehet megoldani...?

Köszönettel: János :R

"A világon az emberi ész van a legjobban szétosztva. Mindenki meg van győződve róla, hogy neki egy kicsivel több jutott." - “Vezess úgy, mintha loptad volna”

(#19441) janos80 válasza Papaj x (#19440) üzenetére


janos80
senior tag

a ramok mekkora feszen uzemelnek 1333-on és 1600-on? marmint ami gyarilag elo van neki irva??
valamint idoziteseket is irhatnal :U

udv
Janos

[ Szerkesztve ]

(#19442) Papaj x válasza janos80 (#19441) üzenetére


Papaj x
tag

Holnapra megnézem a pontos tipusát, s megkeresem..:) :R
Köszönöm segítségedet, üdv: János

"A világon az emberi ész van a legjobban szétosztva. Mindenki meg van győződve róla, hogy neki egy kicsivel több jutott." - “Vezess úgy, mintha loptad volna”

(#19443) Papaj x válasza janos80 (#19441) üzenetére


Papaj x
tag

A memória tipusa: FLGE85F-B8MF7 (mostmár 2*2gb-ra lett bővítve, de a gond ugyan ez..) Sajnos sem feszt, sem időzítést nem találtam róla..

"A világon az emberi ész van a legjobban szétosztva. Mindenki meg van győződve róla, hogy neki egy kicsivel több jutott." - “Vezess úgy, mintha loptad volna”

(#19444) lancellott


lancellott
tag

sziasztok. létezhet olyan, hogy egy alaplapon a gépkönyv szerinti szlotelrendezések szerint nem az 1-esbe kell tenni mondjuk egy db memóriát? ugyanis az egyes slotban everest szerint valami 2000 MB/sec el megy, a 2-es slotban meg 9300-al ugyanaz a memória.... ASUS STriker NSE a lap, és kingmax 1333-as a memória 1GB.

Ne higgy olyan élőlénynek, amelyik 5 napig vérzik, de nem döglik meg!!!

(#19445) lancellott


lancellott
tag

az egyes slot kék, a kettes fehér....

Ne higgy olyan élőlénynek, amelyik 5 napig vérzik, de nem döglik meg!!!

(#19446) Kavinton75


Kavinton75
senior tag

Hello,

A CMOS reset sem segített, de egy táp csere megoldotta az alap problémámat.

Köszönöm a segítséget.
Attila

További termékeim: http://hardverapro.hu/tag/kavinton75 // Keep swimming...Keep swimming

(#19447) SigmaW


SigmaW
tag

Sziasztok!

Van egy kis problémám van egy Asrock P43DE alaplapom(tudom nemjo választás)
Nem kezeli a C2D E7300-am 2.66Ghz-en csak 1.8Ghz-em és a Kingston HyperX Ramokat sem kezeli 1066-on hanem csak 400-on, pedig kéne neki, tehendő? :R

Rendszergizda :)

(#19448) SigmaW


SigmaW
tag

Illetve a RAM-ot már tudom mér, ugye mert Dual Channelba kezeli 1066-on vagyis 2x533:U
De a procit nem mertem állítgatni biosba:B Szoval mi a tehendő hogy a proci 2.66-on fusson ? :R

Rendszergizda :)

(#19449) AirBooms


AirBooms
addikt

Sziasztok! :Y

Létezik olyan, hogy egy alaplap (Asus Rampage Extreme) egyik memória foglalata valamiért "megbetegszik"? :F Eddig tökéletesen működött 1,88 V-al a 2x2 giga rampár az A2 és B2 foglalatban duálban, de most jó 0,08V-tal több kell nekik, mivel az A2 foglalatban különben hibáznak a ramok a memtest szerint. A B2 slotban továbbra is hibátlanul megy, mindkét modullal leteszteltem. A gáz csak az, hogy az A1-B1 párost nem használhatom, mivel abban a DDR3 ramok eleve rosszul mennek. :U

Köszi! :R

(#19450) Jorus válasza Papaj x (#19440) üzenetére


Jorus
nagyúr

Próbálj egy olyat, hogy FSB-t rakd 400MHz-re (ha ehhez szükséges egyéb FSB-hez kapcsolódó fesz emelése, azt megtalálod a lapod topicjában, de elvileg alapfeszen menni fog a deszkának), CPU szorzót esetleg vedd vissza 7-re, RAM szorzó mehet 4-re, adj a memóriáknak 1.5V-t, vagy kicsit fölötte, időzítéseket állítsd 8-8-8-22-re!

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.