Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#19101) sgergi válasza viktorov (#19100) üzenetére


sgergi
veterán

Szerintem ez lesz itten a gond. Esetleg próbálj meg egy javító telepítést, akkor nem kell mindent újrarakni. (Bár Vistánál nem tudom van-e ilyen, de nézd meg)

(#19102) ThOm88


ThOm88
csendes tag

Hali.

Pls Segítsetek :O Most hoztam haza az új ep43-ds3l alaplapom, az előzőt kicserélték iponosok mert szar volt. Ezt az alaplapot direkt kipróbáltattam velük, simán ment a procimmal is. Most hazahoztam erre nem akart bekapcsolni, csak kb 10. indításra. sikerült belépnem windowsba, megmozdítottam a gépet, hogy felállítsam, erre kikapcsolt a gép és azóta be se kapcsol, mi a fene van már?? :W

(#19103) varsam válasza ThOm88 (#19102) üzenetére


varsam
őstag

nem lehet h vmi más miatt nem megy? táp, ram, vga akármi..
Mert ha ott megy a lap a prociddal, akkor otthon a többi alkatrésszel lehet vmi gáz sztem

(#19104) F.B.I. válasza ThOm88 (#19102) üzenetére


F.B.I.
veterán

Lehet, hogy amikor megmozdítottad a gépet ha nem volt jól felfogatva a lap esetleg letestel a házzal. Nézzél be, hogy a táp csatlakozás nem ugrott le.

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#19105) ThOm88 válasza F.B.I. (#19104) üzenetére


ThOm88
csendes tag

Már mindent átnéztem, arra is gyanakodtam hogy power gombbal van valami baj... én ezt nem értem :O

(#19106) sgergi válasza ThOm88 (#19105) üzenetére


sgergi
veterán

A bekapcsológombot ki tudod küszöbölni úgy, hogy ha csavarhúzóval rövidrezárod a 2 tüskét, amivel be kell kapcsolni a lapot. Hülye kérdés, de az alaplap alá beraktad a távtartókat? Tápod milyen? Biztos, hogy működőképes?

(#19107) ThOm88 válasza sgergi (#19106) üzenetére


ThOm88
csendes tag

Teljesen új Gigabyte SuperB 460W táp, most használtam először

(#19108) varsam válasza ThOm88 (#19107) üzenetére


varsam
őstag

Nem tudod vkinél kipróbálni a többi alkatrészt? tápot, ramokat stb..
Szépen egyesével kicseréled őket, és megnézed melyikkel megy és melyikkel nem.

(#19109) ThOm88 válasza varsam (#19108) üzenetére


ThOm88
csendes tag

Mindegyik ki lett probálva, régi lapon, sőt ha valamelyik rossz lenne nem kapcsolt volna be és szerintem el se jutott volna Windows-ig.

(#19106) sgergi - Távtartokat? Olyan nekem másik lapon se volt

[ Szerkesztve ]

(#19110) varsam válasza ThOm88 (#19109) üzenetére


varsam
őstag

De ha a lap meg ment ipon-ba, akkor azzal sem lehet gond...
Tuti h mindent jól csatlakoztattál? bár már gondolom 100szor végignézted..

Távtartó: ilyen kis fél centi hosszú fém csavarok, amik a gépház oldalán vannak, 6-8 darab, annyi ahány csavarral rögzíted az alaplapot. Ebbe csavarod bele az alaplaptartó csavarokat, és ezek eltartják az alaplapot a gépház falától..
De szépen megfogalmaztam, de remélem érthető

[ Szerkesztve ]

(#19111) ThOm88 válasza varsam (#19110) üzenetére


ThOm88
csendes tag

Igazából, nem :U De attól lehet, hogy el se indul a gép? Hozzá ért az alaplap, mikor felállítottam gépet és azért? Nem vágom...

(#19112) varsam válasza ThOm88 (#19111) üzenetére


varsam
őstag

Akkor a lap hozzáér a ház falához? Lehet h ez rövidrezár pár dolgot...
Tedd be azokat a távtartókat mindenképp!

[ Szerkesztve ]

(#19113) ThOm88 válasza varsam (#19112) üzenetére


ThOm88
csendes tag

Főleg hogy nem adtak az alaplaphoz ilyet és a házhoz se :/

(#19114) sgergi válasza ThOm88 (#19109) üzenetére


sgergi
veterán

Bizony-bizony a távtartó kellhet! Persze lehet olyan a ház kiképzése, hgy ne kelljen. Rakjál föl légyszi az alaplap tartó tálcáról képet és akkor megmondjuk kell-e távtartó, de így elsőre azt mondom, ez lehet gond.
A házhoz kellett volna kapni, ha kell, de lehet tényleg olyan a kialakítása, hogy ne kelljen.

[ Szerkesztve ]

(#19115) ThOm88 válasza sgergi (#19114) üzenetére


ThOm88
csendes tag

Hát ha ez segít

[link]

(#19116) Lenry válasza ThOm88 (#19115) üzenetére


Lenry
félisten

az általad adott linken a manualban:
2. oldal, motherboard installation, 3. pont
(szabad fordításban)
jegyezze meg, hogy hol vannak az alaplapján a lyukak, és az alaplaptartó tálcán a lyukakra illeszkedő foglalatokba tekerje be a távtartókat (brass standoff néven futnak angolul, és a legutolsó hulladék házhoz is adnak legalább két marékkal, de ha mégsem, akkor a legközelebbi PC boltban biztosan van nekik fölösleges)

távtartók nélkül nagyon nagy a valószínűsége, hogy sikeresen rövidre zártad az alaplapot
(amit természetesen nem fed a garancia sem, így vehetsz másikat)

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#19117) sgergi válasza ThOm88 (#19115) üzenetére


sgergi
veterán

Rossz híreim vannak: Ebbe a házba KELLENEK a távtartók. És, ha jól láttam képeken, akkor természetesen kaptál is hozzá. Ezek rézszínűek. Gyorsan kerítsd elő őket, és tett be az alaplaptálcán lévő lukakba, de csak azokba, amihez rögzíted majd az alaplapot. (Tehát ahol nem lesz csavar, oda ne rakj). és reménykedj, hogy a lap nem szállt el egy rövidzár miatt. Az előző lappal sem volt semmi gond ezek szerint.

(#19118) varsam válasza ThOm88 (#19115) üzenetére


varsam
őstag

Vmi ilyeneket keress
[link]
A réz színűeket

[ Szerkesztve ]

(#19119) Lenry válasza sgergi (#19117) üzenetére


Lenry
félisten

az előző lapot lehet, hogy szerviz rakta be :U

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#19120) szab.tam válasza sgergi (#19114) üzenetére


szab.tam
nagyúr

hmmm. igen gyanús, hogy ThOm88-nál és a barátomnál is ua. a giga superb. 460-as táp van...

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#19121) kriszbon válasza ThOm88 (#19113) üzenetére


kriszbon
őstag

Azért azt elárulhatnád, hogy az előző alaplap mivel és hogyan volt lefogatva a házban :F

Mindörökké az első tökösebb gépem 4S akkuval: https://www.youtube.com/watch?v=ryVAamO5QpI (a többit már magam építettem kicsit jobbra) Netuddki, valahol a térben és időben! Vazze eltévedtem! Valaki?? Segitsééééééég!!

(#19122) sgergi válasza szab.tam (#19120) üzenetére


sgergi
veterán

Nála 99%, hogy a távtartó lesz a gond. :K

Lenry: Múltkor írta, hogy ő rakta össze már azt is.

[ Szerkesztve ]

(#19123) promisz


promisz
aktív tag

Sziasztok!
Szeretném frissíteni a BIOS-om. A gépem adatai az adatlapomon van.
Már kiválasztottam a gyártó honlapjáról, hogy mit kell letölteni. Viszont amikor letölti a fájlokat, akkor három fájl van. Az egyik közüük exe de nem tudom futtatni. :(((
Lehet azért van mert windows 7 van a gépemen? :F

Erről lenne szó: katt

Köszi előre is a segítséget!

(#19124) sgergi válasza promisz (#19123) üzenetére


sgergi
veterán

Lehet, a @bios nem biztos, hogy támogatja a win7-et. Inkább csináld floppyról/ pendrivról, és akkor nem zavar be az op.rendszer. és biztosabb is. ;)

[ Szerkesztve ]

(#19125) Lenry válasza sgergi (#19122) üzenetére


Lenry
félisten

akkor eddig vagy mocskos nagy szerencséje volt, vagy nem tudom, hogy most hogy felejthette ki a távtartókat, ami (költőien szólva) az alapok alapja

(#19123) promisz ezek a BIOS frissítős programok nagyrészt csak natív DOS alól futnak (azaz bootfloppyról kell DOSt indítanod)

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#19126) sgergi válasza Lenry (#19125) üzenetére


sgergi
veterán

Az előző lapot már visszavitte, és most lehet ez is elszállt. Kíváncsi leszek a fejleményekre. A távtartón nagyon sokan elbuknak, pedig azt hiszik milyen faszán összerakták a gépet. :(((

(#19127) ThOm88


ThOm88
csendes tag

Ebben az a vicces, hogy egyik gépembe se volt még távtartó. Akkor eddig mákom volt.

(#19128) promisz válasza sgergi (#19124) üzenetére


promisz
aktív tag

Flopy meghajtóm nincs, pendive-ról, hogy lehet indítani? Csak simán felteszem és beboootolok róla?

(#19129) Lenry válasza promisz (#19128) üzenetére


Lenry
félisten

itt egy zip

letöltöd, feltelepíted az exe-t, elindítod rendszergazda módban

beállítod így ahogy a képen van (persze a pendrive neve az lesz amit akarsz :D )
és a "using DOS system files..." részhez betallózod a zipben lévő win98 mappát, ezután start, és már kész is a win98 alapú DOS-t bootoló pendrive, amire még felmásolod a BIOS fájl-t, meg a BIOS író programot, és már mehet is a BIOS csere

az alaplapod BIOSában valószínűleg be kell állítani, hogy a pendriveról bootoljon

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#19130) varsam válasza promisz (#19128) üzenetére


varsam
őstag

Fat32-be formázd a pendrive-ot, tedd rá azt a fájlt amit kell, majd menj qflash-be. (boot során ha jól tudom akko END gomb)
Ha nem vagy tisztában a dolgokkal, javaslom h olvasd el az alaplapod kézikönyvét (manual) Fent van a giga honlapján.

(#19131) promisz


promisz
aktív tag

Kezemben az alaplaphoz kapott könyvvel ülök a székemben, és nagy nehezen azt szűrtem le, hogy dual BIOS-om van vagyis vissza tudja tölteni ha elszarok valamit a frissítésnél, aztán meghogy állítólag az alaplapi CD-men van valami XPrees recovery program...

Nem elég csak annyi hogy megformázom a pendrive-ot boot-osra aztán felpakolom rá azt a három fájlt és bebootolok róla?

(#19132) Lenry válasza promisz (#19131) üzenetére


Lenry
félisten

de igen elég
felmásolod, bootolsz, elindítod a programot a megfelelő paraméterekkel, frissül a BIOS és örülsz

a dualBIOS arra kell, hogy ha mondjuk elmegy az áram frissítés közben, akkor van egy tartalék BIOS-chip, amiről el tud indulni a gép

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#19133) kriszbon válasza promisz (#19123) üzenetére


kriszbon
őstag

Szerintem az a dos verzió, és azért nem indult. Töltsd le az @Biost, majd telepítsd fel, és inditsd el. Amit előtte kicsomagoltál abba bent kellett hogy legyen a biosz file is *.bin, ezt kikeresed neki (Update Bios from file) majd megnyitod neki, és megkérdezi hogy akarod e, aztán mehet. De előtte mentsd el vele a régit, és ha tuning van, akkor azt vedd le alapra, nehogy gond legyen, pár másodperc alatt végez vele! Amúgy (Ilyen)

Mindörökké az első tökösebb gépem 4S akkuval: https://www.youtube.com/watch?v=ryVAamO5QpI (a többit már magam építettem kicsit jobbra) Netuddki, valahol a térben és időben! Vazze eltévedtem! Valaki?? Segitsééééééég!!

(#19134) varsam válasza promisz (#19131) üzenetére


varsam
őstag

Na most már olvastál 3 féle módot, valahogy csak sikerül.
Egyébként a kézikönyvbe szépen lépésről lépésre le van írva, hogy kell csinálni QFlash-el és @BIOS-al

[ Szerkesztve ]

(#19135) promisz válasza kriszbon (#19133) üzenetére


promisz
aktív tag

varsam: igazad van. Köszi!
Csak lapoznom kellet. :))

Még valami: újra fog indulni a gépem:?

[ Szerkesztve ]

(#19136) varsam válasza promisz (#19135) üzenetére


varsam
őstag

Nincsmit
Biztos h újra fog indulni. De olvasd végig, aztán meglátod.

(#19137) kriszbon válasza promisz (#19135) üzenetére


kriszbon
őstag

Mivel olvastam a szerkesztés előttít, és kikerestem már (@BIOS) a vírus írtót is kapcsold ki, és naná hogy újraindul :K

Mindörökké az első tökösebb gépem 4S akkuval: https://www.youtube.com/watch?v=ryVAamO5QpI (a többit már magam építettem kicsit jobbra) Netuddki, valahol a térben és időben! Vazze eltévedtem! Valaki?? Segitsééééééég!!

(#19138) promisz


promisz
aktív tag

Köszönöm szépen kriszbon! :R
És köszönöm a többieknek is! :R
Sikerült! :DD

[ Szerkesztve ]

(#19139) kriszbon válasza promisz (#19138) üzenetére


kriszbon
őstag

Nincs mit, az a lényeg hogy jó lett :K

Mindörökké az első tökösebb gépem 4S akkuval: https://www.youtube.com/watch?v=ryVAamO5QpI (a többit már magam építettem kicsit jobbra) Netuddki, valahol a térben és időben! Vazze eltévedtem! Valaki?? Segitsééééééég!!

(#19140) Baboon


Baboon
senior tag

Sziasztok!

Eléggé alap kérdés de össze van valahol szedve hogy melyik chipset milyen, mire ajánlott, mi a különbség? Igazából csak az intel megoldásokra gondolok. (G31-45/P31-45 és mi a különbség az ICH7-10 között?)
Ha nincs akkor ha vki leírná tömören azt megköszönném.

Amihez kéne a lap majd újításnál 2gb ddr3 1333 / radeon 4830 és magas FSB érték hogy az E2160-ot rendesen tudjam húzni mert a mostani csak 2,4-be engedi húzni az alacson FSB miatt, pedig tudna többet is.

Előre is köszi

''Bocsánat, hogy ilyen közel megyek Ön előtt''

(#19141) viktorov válasza sgergi (#19101) üzenetére


viktorov
csendes tag

Lehet mert csak két magot lát :Y

viktorov

(#19142) Lenry válasza Baboon (#19140) üzenetére


Lenry
félisten

pl itt egész használható táblázatok vannak

ICH-k közt inkább csak ilyen különbségek vannak, hogy mennyi SATA-t meg USB-t lehet rájuk kötni

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#19143) Xaero88


Xaero88
tag

Hali!
Lecseréltem a 3.2Ghz-es proccom egy MSI P6N SLI V2 lapban, egy C2D E6400-ra és se kép se hang. E2180-al se.

100% hogy támogatja,elötte E6750 is volt a lapba mégse ad képet a gép. Mi lehet a gáz? Semmi máshoz nem lett nyúlva benne :(

(#19144) rb26dett válasza Xaero88 (#19143) üzenetére


rb26dett
aktív tag

nem lehet hogy szereléskor a plusz tápcsatit kihúztad és nem dugtad vissza? (csak egy 5let)

(#19145) Xaero88 válasza rb26dett (#19144) üzenetére


Xaero88
tag

Nem :( Ki se huztam semmit. hűtő le, proci ki, másik be, hűtő vissza...

(#19146) hotian válasza hotian (#19090) üzenetére


hotian
csendes tag

Sziasztok,

[erre] valaki ?

(#19147) Baboon válasza Lenry (#19142) üzenetére


Baboon
senior tag

Ez remek. Azt hiszem felgyúladt a fény az agyamban.

Magyarul annyi a különbség a chipsetek között hogy hány Ghz-ig kezeli a ramokat, hány PCI-e foglalatot kezel milyen szorzóval, a G-sekbe van integrált video. ilyesmi... Stabilitás ill gyorsaság terén van vmi döntő dolog amiről tudnom kéne? Vagy ha az igényeimet ki tudja elégíteni egy p35-ös alaplap akkor felesleges p45öset vennem? (kezeljen ddr3-at 1333ig / FSB min 1333, de mondjuk nem értem mert p35ös lapok tudnak 1600as FSB-t meg ilyenek pedig a táblázat szerint nem tudhatja)

''Bocsánat, hogy ilyen közel megyek Ön előtt''

(#19148) Lenry válasza Baboon (#19147) üzenetére


Lenry
félisten

egész szépen felgyulladt az a fény :)
valóban nagyrészt ennyi különbségek vannak, meg persze az újabb chipsetek, újabb procikat támogatnak, bár sokszor egy BIOS-frissítés is elég
érdemes figyelni azonban a butított chipsetekre, (P31, P43 és tsai) mert ezek viszont néha komoly hiányosságokban szenvednek, mint pl hogy max 2 vagy 4 GB RAMot kezelnek csak

ha az igényeimet ki tudja elégíteni egy p35-ös alaplap akkor felesleges p45öset vennem?
pontosan :K

de mondjuk nem értem mert p35ös lapok tudnak 1600as FSB-t meg ilyenek pedig a táblázat szerint nem tudhatja)
az én i975X-es Abit AW9D-m is 1600-as FSB-n járatja az E2140-emet, pedig hivatalosan ezt egyik se tudja. :) (sőt alapállapotban még nem is ismerte ezt a procit a chipset)
a táblázatban az Intel által hivatalosan betesztelt szabványos maximumok vannak, ezekre garanciát vállal az Intel, hogy ennyin menni fog, minden efölötti tuningnak minősül, és nem érdekli az Intelt, hogy ott jól megy-e, mennyire stabil, stb...

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#19149) Baboon


Baboon
senior tag

[link]

A táblázat alapján ez a lap nem létezhetne mert a p43 se nem megy 1600as FSB-t se nem kezel DDR3-at 1333-on.
Akkor most mi történt itt? :D

''Bocsánat, hogy ilyen közel megyek Ön előtt''

(#19150) Baboon válasza Lenry (#19148) üzenetére


Baboon
senior tag

Remek, köszönöm a választ.
Világos a dolog :)

''Bocsánat, hogy ilyen közel megyek Ön előtt''

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.