Hirdetés

2024. május 23., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  Ati VGA tulajok baráti klubja - Archívum I. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#28151) #19617792 válasza - = Zk = - (#28150) üzenetére


#19617792
törölt tag

Lehetséges, hogy majd vevő lennék a 940BE procidra. :R Kéne valami upgrade, egy Core 2 Quad (Q6600 vagy újabb, jobb), Athlon II X4 (L3 cache hiánya kicsit aggaszt) vagy Phenom II X3-X4 személyében. AMD-s megoldás egy jóféle MSI lappal, meg az EKL narancsos hűtővel jó is lenne. De ez még a jövő zenéje. :R

[ Szerkesztve ]

(#28152) westcoastog


westcoastog
veterán

Hm, kipróbáltam a cs source alatt az xg 10.4-et, a 10.2 hotfixet, és a 9.12-t is és ugyanúgy tré módra megy, nem értem. :F Hm gondolkodóba ejtett most egy gtx260. :U bár nagyon nem valószínű, de ez így nem jó, 5850 meg aranyárban van.

[ Szerkesztve ]

(#28153) #19617792 válasza westcoastog (#28152) üzenetére


#19617792
törölt tag

CSS amúgysem megy olyan húdejól mai konfigokon, Win7 alatt.

(#28154) westcoastog válasza #19617792 (#28153) üzenetére


westcoastog
veterán

pedig még tavaly a 9.12ig még az 5000+os procival is megvolt a 75fps és esett kb 55-re minimum és akkor is win7 volt fönt, xp-t már több mint egy éve nem látott a gépem, itt meg most 9.12-vel álltam egy helybe 180fps, megindultam kifele 30 körül akció 10fps, nemigaz. :F
De sok a szopóka ezzel, de legalább az új lap miatt megszűnt az óriás cursor bug.

[ Szerkesztve ]

(#28155) #19617792 válasza westcoastog (#28154) üzenetére


#19617792
törölt tag

Ez érdekes, próbáld meg úgy, hogy a progi számára letiltod az egyik magot, Feladatkezelő -> Affinitás beállítása. Lehet háklis a 3-4 magos procikra.

Píít: Nagyon nagy zene!

(#28156) WesTM válasza westcoastog (#28154) üzenetére


WesTM
senior tag

Pontosan ezek miatt a dolgok miatt vagyok háklis AMD-re. Hibátlan AMD rendszert még nem láttam... :( SOHA! De reméljük megjavul. :K

Earl:Tényleg nagy zene! :C :C :C

Srácok most megyek, csináltam már pár képet a folyamról, most vágják át a gátat, megyünk vissa ki, a város történetében először kellett lesúlyozni megrakott kamionokkal a hidakat...

És a TV pont ezt nem mutatja... Sok hülye pont a lényeget nem mutatja. Na de persze ha véletlen beszalad ide is a víz egyből itt lesznek a görények... :(((

[ Szerkesztve ]

(#28157) #19617792 válasza WesTM (#28156) üzenetére


#19617792
törölt tag

Az, hogy egy progi szarul fut AMD-n még nem jelenti, hogy az AMD a hunyó, simán a progi a szar, pl. iTunes hamarabb enkódol kétmagos Intelen, mint 4 magos AMD-n, és még az AMD a gyenge ebben, nem, csak a iTunes a fostalicska... :K Hibátlan AMD-s rendszer van, sok, ugyanúgy vannak fos Inteles gépek is. :) CSS a veszett régi Source motorral csoda ha még megy, bár Valve-ék odatettek az engine fejlesztésekor, szinte még a Cyrix-os vasakon is megy. :DDD

Ott van Zk gépe, AMD-s, hibátlanul megy, lehet, hogy a Phenomot nem lehet olyan jól húzni, mint Intelt, de attól még jó. :K Intelnek meg az egész Pentium 4 korszaka volt egy nagy fos egy-az-egyben. Clock-to-Clock elveri egy P3, cserébe zabál, fűt, stb. Már akkor szar volt a P4, mikor megjelent, ugyanúgy, mint a Windows XP, csak azt használtuk, mert más alternatíva nem nagyon akadt. Meg, amikor a HT-t beletették a P4, nagy bakot lőttek, HT-hoz olyan architektúra kell, mint a Core, nem olyan fos, mint a Netburst. :) A meglévő DDR2-t ki nem dobom, új RAM meg mocsok drága, szóval vagy Core 2 Quad, vagy Phenom II X4. Majd 30k-ért lehet kapni értelmes 2x2 GB kitet? Vicc, komolyan. Tavaly szaré-húgyé adták a DDR2-t... Hacsak nincs olyan balfék, aki megvenné a 2x2 GB DDR2-met 20k fölött, akkor DDR3 és LGA1156 halott ötlet részemről. A RAM sebessége meg nem számít annyit, mint a mérete.

[ Szerkesztve ]

(#28158) westcoastog válasza #19617792 (#28155) üzenetére


westcoastog
veterán

EZ KIBASZOTTUL ADJA!!!! 90 alá nem is esik az fps, csak úgy csorog átlag 150-el, néhol 200fpst adja., lógok neked egy rakattal. :C :C :C :C :C :C
Nem jegyzi meg, de nem baj, majd megtanulunk vele együtt élni, am adja nagyon, 30 emberes szerón 90fps a minimum. :C :C

[ Szerkesztve ]

(#28159) #19617792 válasza westcoastog (#28158) üzenetére


#19617792
törölt tag

Asszem megjegyzi, de próbáld ki.

Látod Píít, jó az AMD is, a CSS volt a hunyó. :DDD Röviden annyi, hogy akár Intel, akár AMD, mindkét oldalra lehet nagyon jó vasakat építeni.

Ahogy látom sajnos nem jegyzi meg, de megnézem lehet-e olyan linket készíteni, vagy parancsfájlt, ami az affinitást beállítva indítja a progit.

[ Szerkesztve ]

(#28160) westcoastog válasza #19617792 (#28159) üzenetére


westcoastog
veterán

ú az nagyon jó lenne. :R

(#28161) #19617792 válasza westcoastog (#28160) üzenetére


#19617792
törölt tag

Sajnos nem találtam Windowsba beépített lehetőséget erre, csak külön progit: PriFinitty 2

(#28162) westcoastog válasza #19617792 (#28161) üzenetére


westcoastog
veterán

És ez most hogy is működik? Mindig el kell indítani vagy hogy megy ez?

(#28163) #19617792 válasza westcoastog (#28162) üzenetére


#19617792
törölt tag

Ennek a proginak mindig futnia kell, hozzá kell adni Favoritesek közé a folyamatot, amin belül a játék fut, majd Auto Set-et is engedélyezni kell. De ezt csak úgy engedi, ha admin joggal indítjuk. Azt viszont asszem meg lehet oldani, hogy Windows-szal együtt induljon úgy, hogy nem dob UAC promptot és admin joggal indul egyből. Itt egy leírás, hogyan lehet egy progit elindítani admin joggal, UAC ablak megjelenése nélkül.

[ Szerkesztve ]

(#28164) westcoastog válasza #19617792 (#28163) üzenetére


westcoastog
veterán

hát akk gyakorlatilag ott vagyok ahol a part szakad, fogom és letiltom neki a feladatkezelőből a 3. magot. :R

(#28165) #19617792 válasza westcoastog (#28164) üzenetére


#19617792
törölt tag

Igen, csak a feladatkezelőből letiltani a 3. magot ideiglenes megoldás, csak addig érvényes, amíg fut az adott szoftver, újraindítás után alapra visszaáll az affinitás, azaz újra le kell tiltani neki a 3. magot. Én szeretem az automatizált megoldásokat. :)

Mondjuk hasonló bug előfordult az X6-tal a DiRT 2 alatt is, ha a DiRT 2 6 magos procit detektál, valamiért csak 1 szálon dolgozik... Ezért van az X6 tesztben érdekes eredmény a DiRT 2-nél.

Más: Asszem a legolcsóbb megoldás egy Q6600 lenne a számomra, 27k alatt beszerezhető, semmit sem kell cserélni hozzá és attól, igaz "csak" 65 nm-es, de nem egy zabagép, akkor fogyaszt sokat ha megfeszelik rendesen. Itt a QX6700 van, ami Extreme Edition proci, kicsit magasabb alapfesszel és még B3-as, a G0-s Q6600 kevesebbet eszik. A QX6700 üresjáratban kicsit többet eszik, mint a 955 BE, de terhelve meg kevesebbet, szóval nem rossz akárhogy nézzük.

[ Szerkesztve ]

(#28166) westcoastog válasza #19617792 (#28165) üzenetére


westcoastog
veterán

Nemtudom, valahogy soha nem szerettem ha valami "külső" proginak kell indulnia a háttérben, úgysem az első dolgom a gép indítása után csét nyomni, lehet nem is játszok, lehet csak akkor amikor jól esik, és szerintem emiatt fölösleges futnia egy másik szoftnak. :K

(#28167) #19617792 válasza westcoastog (#28166) üzenetére


#19617792
törölt tag

Emiatt nekem sem túl szimpi a dolog, jobban szeretem a beépített megoldásokat, de ilyen témában nincs a Windowsnak saját megoldása erre. Nekem a Gigabyte EasyTune 6 indulhatna ezzel a módszerrel, hogy a PWM-es ventit jól szabályozhassam, de eddig valahogy nem sikerült működésre bírnom a szoftvert, pedig úgy csináltam, ahogy a leírásban van. Vagy nem indult el, vagy UAC promptot dobott, szóval maradt a barkács, fix 7V-ra van kötve a venti, ami 700-800 rpm-et jelent, ami elég egy E5200-nak, de egy Quadhoz kicsit kevés lenne. Mondjuk LinX alatt ment fel 65 fokig, ami durvábban izzasztja a procit, mint semmi más, szóval jó ez. Amíg passzívan ment a Freezer 7 Pro, hátul egy 12cm-es ventivel, akkor volt max 55 fok, de a fix 7V-on járó Freezer 7 Pro csendesebb, mint a 12-es AC 7V-on. Mondjuk a vinyó meg a VGA még mindig ordít...

[ Szerkesztve ]

(#28168) westcoastog válasza #19617792 (#28165) üzenetére


westcoastog
veterán

hát ja, elsőre q6600 elég jó lenne, aztán később jöhetne a platform váltás.. :K
nyomorék haverom meg hogy neki intel quad kell ( most egy 1,2es cerkával, meg 256 rammal meg valami 9100-as radeonnal nyomja) mondom minek az neked? semmi olyat nem használ ami megkövetelné, meg azt mondja erősebbet akar mint a haverom 945-ös gépe.. semmi esze ennek a gyereknek... :W :DDD
na meg mindig neki volt 3-unk közül a leggyengébb gépe, és ez így jó, nem lenne jó ha a helyzet megváltozna, megérdemelné, mert elég csicska szokott lenni néha. :U ;]
(#28167)
neked biosból nem lehet leszabályozni a cpu hűtőt?

[ Szerkesztve ]

(#28169) #19617792 válasza westcoastog (#28168) üzenetére


#19617792
törölt tag

Van, aki már megjelenése óta használ Q6600-ot és még nem cserélte le, jó proci az, 1-2 évig tuti jó lenne. :) Hát, az 1.2 celeron + 256 MB RAM elég sovány. Ha XP-t használ, akkor az 1.2 Celeron még nem lenne nagyon rossz, de a 256 MB RAM az halál XP-vel. Ha nem játszik, meg nem is érdekli a játék, akkor pl egy Gigabyte G31-es lap (int. GMA 3100), Intel E3200-zal, 2 GB RAM-mal tökéletes lenne neki. Olcsó, gyors. Vagy AMD oldalon valami 780G-s lap, Athlon II X2 240-nel, 2 GB RAM-mal szintén olcsó, gyors.

Nem sok lehetőség van, vagy maxon megy a hűtő, vagy procihőtől függően szabályozza magát (ami túl magas rpm-re állítja a ventit), paraméterezni nem lehet, Easy Tune 6-tal lehetne jól szabályozni. A Freezer 7 Pro ventije akár 300 rpm-re lassítható, PH! teszt alapján. 5V-on már nem elég a teljesítménye, esetleg egy hátsó 12cm-es ventivel igen. 7V-on már kb elég hátsó venti nélkül is, akkor meg minek zörögjön hátul egy venti. 7V-on kb 700-800 rpm-en jár, úgy 1100-nál lehet már hallani, az alatt minden más elnyomja.

[ Szerkesztve ]

(#28170) westcoastog válasza #19617792 (#28169) üzenetére


westcoastog
veterán

én is olcsóbb gépeket mondok neki, de nem fogja föl hogy neki fölösleges a nagyon erős gép, ja meg most arról álmodozik hogy a rokonánál kint a mezőn a nyáron, szalmapakolásért összeszed 180k-t, mondom ne is álmodj róla, de erről is hajthatatlan hogy de igenis, ja és kétszer mondta hogy nem e tudnék neki gépet össze állítani amiben x6-van, nagyon el van tájolva szegény gyerek. :DDD

(#28171) #19617792 válasza westcoastog (#28170) üzenetére


#19617792
törölt tag

"rokonánál kint a mezőn a nyáron, szalmapakolásért összeszed 180k-t"

Ha csak nem 1000 Ft/óra dolgozik, akkor álmodozhat róla. :DDD X6 neki minek? Az X6 amúgyis kissé megosztja az embereket, hogy nem úgy teljesít, ahogy szerették volna, akkor neki? :DDD

(#28172) westcoastog válasza #19617792 (#28171) üzenetére


westcoastog
veterán

3-4000/ órát mond, én meg azt hogy álmodik a nyomor.
Akkora kocka hogy az már oktaéder, szombaton is inkább otthon maradt weblapot szerkeszteni minthogy eljöjjön hozzám, sunyi kis munkakerülő, nekünk azt mondta hogy apja nem engedi, közbe az apja azt mondta neki hogy tanuljon, tanulás helyett meg csinált a weblapot, miránk meg inkább szart, biztos mert reggel volt nálam és látta hogy meló van, és félt hogy befogjuk haverral dologba.. :U

[ Szerkesztve ]

(#28173) - = Zk = - válasza #19617792 (#28151) üzenetére


- = Zk = -
félisten

Tudni fogsz róla, ha eladó. :R

Igen. Lekopogom. Betonstabil gép. Sokat szenvedtem vele. És píít. Lehet úgy hálálom meg neki, hogy nem adom el. Meglássuk. :R

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#28174) #19617792 válasza westcoastog (#28172) üzenetére


#19617792
törölt tag

Szalmapakolásért 4k/óra? Sokan 1k/óra alatti bérben dolgoznak, álmodik a nyomor... :DDD Munkakerülő? Húzzon a retekbe! :((( Engem is bevonnak a melóba hétvégéken, néha húzom a számat, hogy már megint mi a fenét kell csinálni (apám szeret fölös dolgokat kitalálni, aztán morog, ha nem segítünk neki), de csinálom. Egy kis munka nem fog ártani senkinek.

Zk: Köszönöm! :R Hát, nem kevés meló volt a gépeddel az tuti, de mint utólag már tudjuk a RAM-oknál a beállításokkal volt gond (Crucial + valami más RAM), a 3870 X2-n meg az egyik GPU BIOS-a költözött az örök bitmezőkre, "csak" ennyi, mondjuk a 3870 X2 85k volt neked anno, azért az húzós tétel volt, azért 85k-t látni elrepülni nem egy öröm.

[ Szerkesztve ]

(#28175) westcoastog válasza #19617792 (#28174) üzenetére


westcoastog
veterán

Hát majd meglátja amikor a kezébe nyomják a fizetését...
Az, apja is panaszkodott nekem hogy valamit mondjunk már neki mert semmit sem csinál, amikor ültettek akkor is bent kockult, és eszébe nem jutott volna megkérdezni kell e csinálni valamit, ja és apja mondta hogy takarítani se nagyon szokott, havonta egyszer végighúzza a szoba közepén a porszívót oszt kifújt, ja és a billentyűzetén a piros aranytól kezdve minden féle étel darabja megtalálható... :W
de szemét vagyok, de hát ami a szívemen, az a számon. :U

[ Szerkesztve ]

(#28176) #19617792 válasza westcoastog (#28175) üzenetére


#19617792
törölt tag

Talán egy seggberúgás helyreteszi, hogy azért ezt mégse kéne. Egyrészt ezért is próbálok munkát szerezni, hogy ne csak üljek és nézzek. Hétvégén is segédkezek ha meló van.

Más: Rendeltem tegnap egy 2GB-s SanDisk MS Micro karit iPonban (3100 Ft), ma megjött, holnap apum majd beugrik érte, úgyis taxisofőr BP-n, pénzt, rendelés visszaigazoló papírt odaadtam neki.

[ Szerkesztve ]

(#28177) grabber válasza #19617792 (#28155) üzenetére


grabber
addikt

Nem akarlak elkeseríteni titeket,de ATB-tól 461 számom van.Minden létező remix-el együtt.Újat nem tudtok mutatni :P és szerintem alap,hogy ismerjétek ezeket a számokat :U Ha nem akkor itt az ideje :K
4strings,Above&Beyond,John O Callaghan,Cosmic gate,Groove Coverage,Daft punk,Oceanlab....pár előadó

Kaptok pár számot a Comic Gate-tól,fogadok egy-kettőt hallottátok már,de nem tudtátok,hogy az ő száma.:
Exploration of space ez alap,de a legnagyobb :Y
Cosmic Gate Feat. Emma Hewitt - Not Enough Time
Under your spellwith Kate :D
Cosmic Gate - Body Of Conflict
Cosmic Gate ft. Kyler England- Flatline
Cosmic Gate - London Rain Tiszta ATB
ATB My saving grace,amin a LA is rajta van

Amúgy küldök egy számotnektek,mert eddig alig küldtem :D

(#28178) - = Zk = - válasza #19617792 (#28174) üzenetére


- = Zk = -
félisten

Jahát igen. Kezdődött a 2x1 + 2x1gb ramokkal. 1066 és 800asok voltak. Nem passzoltak sehogysem.
Vga halálát mai napig nem dolgoztam fel. Dísznek majd veszek 1et :C :R

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#28179) #19617792 válasza grabber (#28177) üzenetére


#19617792
törölt tag

Nekem meg ATB-ből 402, szóval azért számomra sincs sok új a nap alatt. :DDD Cosmic Gate számokat is ismerek, bár csak 1 album van meg tőlük, a Sign Of The Times.
ATB-től csak ezek vannak meg:
Addicted To Music
Dedicated (Special Limited Edition)
Future Memories
Greatest Hits
In The Mix (Special Limited Edition)
Movin' Melodies
No Silence (Christmas Edition)
Seven Years
The DJ In The Mix 1
The DJ In The Mix 2
The DJ In The Mix 3
The DJ In The Mix 4
The DJ In The Mix 5
Trilogy
Two Worlds

Above & Beyondot, John O' Callaghant, Cosmic Gate, Oceanlab nagy kedvencek ők is, Daft Punk nem igazán tetszik, 4 stringset nem ismerem. Groove Coverage meg már nekem unalmas. :DDD Én leginkább albumokat gyűjtök, nemcsak számokat.

[ Szerkesztve ]

(#28180) #19617792 válasza - = Zk = - (#28178) üzenetére


#19617792
törölt tag

Hát a 800-asok nem akartak menni 1066-osként, kicsit sok lett volna nekik. :DDD Szerintem olyan dísz 3870 X2 szerezz majd, ami működik is, úgy hangulatosabb. :K

(#28181) #19617792


#19617792
törölt tag

(#28182) - = Zk = - válasza #19617792 (#28180) üzenetére


- = Zk = -
félisten

Csakis működőt :R

Mentek 1066on, csak nem úgy, hogy 1066os ramok voltak mellettük. :))

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#28183) #19617792 válasza - = Zk = - (#28182) üzenetére


#19617792
törölt tag

Ja, aztán elővesszük 10 év múlva, és nosztalgiázunk. :)

(#28184) grabber válasza #19617792 (#28179) üzenetére


grabber
addikt

Én nem foglalkozok albuommal.Minden szám kell,de néha csak 1 számot szedek le.Nem elég a HDD :(
4strings baromi jó :R You have to listen ;] [link]

Groove uncsi csak az jutott eszembe

(#28185) #19617792 válasza grabber (#28184) üzenetére


#19617792
törölt tag

Kinek hogy, én szeretem az albumokat. :) Nagy név pl Ferry Corsten is, vagy a Gouryella, amit Ferry Corsten és Tiësto alkot. Vagy éppen Armin bácsi, na azért ő is tud valamit. :K Nekem is 320 libás a vinyó.

(#28186) - = Zk = - válasza #19617792 (#28183) üzenetére


- = Zk = -
félisten

Akár
Vagy x év után építek köré gépet. ;)

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#28187) grabber válasza #19617792 (#28185) üzenetére


grabber
addikt

TB-ra meg nincs pénzem és csak usb-s-et tudok használni ami meg baromi lassú.NÉha 10mb/s-el töltök ;]

(#28188) - = Zk = -


- = Zk = -
félisten

Asszem nem lesz idén x6om. Pénztárcám sem engedi, és belegondoltam, gondosan összerakott gép lett az az otthoni 940be. Még egy 4870, vagy 5870. És esetleg egy 965be. Elég ennyi szvsz.

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#28189) grabber válasza - = Zk = - (#28188) üzenetére


grabber
addikt

Je,tudtam hogy igazam van,végre nem költöd el feleslegesen a pénzed

Sajnálom :O

(#28190) - = Zk = - válasza grabber (#28189) üzenetére


- = Zk = -
félisten

Nincs igazad.
Ugyanis ha lenne pénzem már megvettem vna! :P ;]

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#28191) grabber válasza - = Zk = - (#28190) üzenetére


grabber
addikt

Poénosan le akartam írni mit gondolok és azt is mit írok helyette :DDD
Igazam van,mert nem vetted meg :R ;]

(#28192) - = Zk = - válasza grabber (#28191) üzenetére


- = Zk = -
félisten

Show me, mellik hszben írtad, hogy nem fogom megvenni! :P;]
:R

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#28193) grabber válasza - = Zk = - (#28192) üzenetére


grabber
addikt

Nem fogod megvenni ;]

Amúgy ebben ;] Csak nem kerested eléggé :U

[ Szerkesztve ]

(#28194) - = Zk = - válasza grabber (#28193) üzenetére


- = Zk = -
félisten

Ha ha ha ;]

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#28195) WesTM


WesTM
senior tag

Jó reggelt!

Egy pár árvízi kép a zagyváról.

Tegnap délután Jásztelek: [link] Ekkora 40 centire volt a rekordtól, ma reggelre meglett az is. 2 helyen vágták át a gátat, és a vésztározókba engedik ki a vizet, de sokat nem használt.

Ma reggel Jászberény: [link] Lezárták a régi Hatvani úti hidat, kamionnal leterhelték, most jön még csak a java víz, de már így is csak 70 centi kell ahhoz hogy bejöjjön a városba. Szerintem lassacskán homok zsákolnak itt is. 10 re hozzák a halat a tóba, a bejárat pont a híd túloldalán van, laza 10km-t kell majd kerülnöm hogy ki tudjak menni filmezni. de legalább durva helyeken megyek majd, még éjjel is nyúlgátat építettek, majd csinálok vidit és megy föl. Soha ekkora víz nem volt még a zagyvába, 1999-es rekordot is messze dönteni fogja. :Y

[ Szerkesztve ]

(#28196) westcoastog válasza WesTM (#28195) üzenetére


westcoastog
veterán

itt még most is esik, és ami röhej, kabátban meg két pulóverben kellett suliba jönni, mert rohadt hideg van. :((

(#28197) WesTM válasza westcoastog (#28196) üzenetére


WesTM
senior tag

Hali!

Most jövök, már a haltelepítés is pánik volt, mert a rendőrök nem engedtek be a tóhoz. Aztán beszélni kellett a közép tisza vidéki vízügyi vezetővel, hogy tegyen kivételt és a konvojunkat engedjék be (5v 6 autó+ a halszállító) Le vannak zárva Berényben az utak. Most hoztak Szolnokról még 50 embert, nekiállták kirakni homokszákkal az utat, mert estére bejönne a városba a víz. :K Nagyon gyorsan árad a zagyva, imádom amikor ilyen, bár ilyen magas még soha az életben nem volt, csak nagy baj ne legyen! :N

[ Szerkesztve ]

(#28198) Varoz válasza WesTM (#28197) üzenetére


Varoz
őstag

Nem semmi hallod. Remélem megússzátok szárazon.

hTC Quietly Brilliant // „Nem értek egyet azzal, hogy a szerénység fontos erény. A logikus elme mindent olyannak kell hogy lásson, amilyen. És ha lebecsüli magát, éppúgy eltér az igazságtól, mintha eltúlozta volna.” (OO=[][]=OO)

(#28199) WesTM válasza Varoz (#28198) üzenetére


WesTM
senior tag

Most beszéltem Terjéki barátommal, délután megyünk mi is rakni a zsákot. :K :R Imádok vízközelben lenni, és ezzel is szeretnék majd foglalkozni, úgyhogy kifejezetten érdekel a dolog. Minket ha minden igaz nem tud bántani a víz, mert a híd és köztünk még itt van a városban a holt zagyva, ha bejön a víz, lesz pár óránk körül rakni a házat. Az utca legmélyebb telke a miénk... :(

Ez a híd tőlünk olyan 300-400m-re van. :K

(#28200) Varoz


Varoz
őstag

Egy érdekesség. A gárdisták kint vannak és segítenek az embereken. Nem tudom a nagy fidesz ilyenkor hol van. Vona ki is ment megnézni mi a helyzet. :R
Orbán mikor csinál ilyet? Soha.

Egyébként láttam most egy kis intézkedését a fidesznek. Az NBH-t (Nemzetbiztonsági Hivatal) AVH-ra (Alkotmányvédelmi Hivatal) nevezi. Nem ismerős ez a rövidítés? Ugye, csak annyi, hogy ez a-val kezdődik és nem á-val. Ezek után én mit várjak ettől a kormánytól?

[ Szerkesztve ]

hTC Quietly Brilliant // „Nem értek egyet azzal, hogy a szerénység fontos erény. A logikus elme mindent olyannak kell hogy lásson, amilyen. És ha lebecsüli magát, éppúgy eltér az igazságtól, mintha eltúlozta volna.” (OO=[][]=OO)

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  Ati VGA tulajok baráti klubja - Archívum I. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.