Hirdetés

2024. május 26., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  ATi Radeon HD 3830 / 3850 / 3870 (X2) (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#41951) - = Zk = - válasza gixivo (#41950) üzenetére


- = Zk = -
félisten

pedig sztem kell, hogy legyen. ahogy elnéztem a CSÚSZKÁD nagyságát...! csinálj lécci képet a Eszközkezelődről, kinyitott VGA-val, valamint a CCC-dről, hoyg a csúszkád levan tekerve csontra. de az lenne a legjobb, ha 3 részletben lefotoznád a CCC Graphic Hardware-t. tehát szeretném látni, amit ír. :R

[ Szerkesztve ]

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#41952) gixivo válasza - = Zk = - (#41951) üzenetére


gixivo
tag

(#41953) - = Zk = - válasza gixivo (#41952) üzenetére


- = Zk = -
félisten

nincs letiltva. fura. hm...

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#41954) gixivo válasza - = Zk = - (#41953) üzenetére


gixivo
tag

Akkor miért csak 12ezer pontot kaptam 3dmark06ban?
Valami bibi csak van itt.

Ismeretlen számot nem veszek fel! - PÜ-ben keress, ott gyorsabb!

(#41955) - = Zk = - válasza gixivo (#41954) üzenetére


- = Zk = -
félisten

igen, valami van! hmm...
mióta tapasztaltad ezeket?...

[ Szerkesztve ]

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#41956) gixivo válasza - = Zk = - (#41955) üzenetére


gixivo
tag

Crysis erősen szaggat 1024*768-ban High beállítások mellett, nincs élsimítás.
xmen wolverine is néha elkezd szaggatni, majd abbahagyja. amúgy 60-65FPs-el megy (UnrealEngine)
8800GT-vel a Crysis nem akadozott egyáltalán, és ahogy néztem teszteket a 3870X2-esről, jobban kéne mennie, nemhogy rosszabbul.

Ismeretlen számot nem veszek fel! - PÜ-ben keress, ott gyorsabb!

(#41957) - = Zk = - válasza gixivo (#41956) üzenetére


- = Zk = -
félisten

próbáltál drivert frissiteni? ugyértem lepucolni, és újrafeltenni! kivenni, betenni a karit. ccmos, bios beállítás.hm. fura...

#41958: ez az egész kb mennyi idő volt? frissíteni frissítettél mindent Vista alatt, igaz? (ezzekkel a kérdésekkel szeretném kiszűrni, hogy nem-e lehet Vista hiba.) nekem ilyeneket télleg Vista 64bit alatt csinált. opreinstallt, gondolom kizárhatjuk, vagy megtudod oldani?...:u

[ Szerkesztve ]

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#41958) gixivo válasza - = Zk = - (#41957) üzenetére


gixivo
tag

Ezt csináltam azóta:
Megvettem az atit, xp töröl, vista fel, amd.com-ról driver download, driver install.
ennyi

Ismeretlen számot nem veszek fel! - PÜ-ben keress, ott gyorsabb!

(#41959) gixivo válasza - = Zk = - (#41957) üzenetére


gixivo
tag

Nem tudom újratenni a vistát, valami megoldás tényleg kell. Valahol meg lehet nézni, hogy "második vga: aktiválva, vagy deaktiválva" vagy mittomén?

Ismeretlen számot nem veszek fel! - PÜ-ben keress, ott gyorsabb!

(#41960) - = Zk = - válasza gixivo (#41959) üzenetére


- = Zk = -
félisten

elméletileg mindent kilőttünk, de esetleg még az everest maradna. az van fent? :U

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#41961) gixivo válasza - = Zk = - (#41960) üzenetére


gixivo
tag

Everest Ultimate fent van

Ismeretlen számot nem veszek fel! - PÜ-ben keress, ott gyorsabb!

(#41962) - = Zk = - válasza gixivo (#41961) üzenetére


- = Zk = -
félisten

nézzünk egy GPU-t. mit jelez, ha aktiv a két 3870 X2, akkor aktív. elméletileg :W

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#41963) gixivo válasza - = Zk = - (#41962) üzenetére


gixivo
tag

[link]
Akkor elméletileg aktiválva van.
Bár a GTA4 csak 512memót ismert fel, de amikor kicsit megbuheráltam és sikerült feltennem kb 780MB memóriahasználatra, a vga nem döglött meg tőle.

Ismeretlen számot nem veszek fel! - PÜ-ben keress, ott gyorsabb!

(#41964) - = Zk = - válasza gixivo (#41963) üzenetére


- = Zk = -
félisten

nah ácsi.
nekem ugyanigy jelölte, mikor halott volt. nemismerte fel, csak mellé biggyesztette az R680-at. ahogy náladis.
nézd me a zt a KÁRTYÁT, és fotózd. majd a másikat, és fotózd. és mutasd meg nékem is:R ha nincs köztük külb, akkor jó. :K

apropó, GPU-Z-vel is nézted?:R

[ Szerkesztve ]

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#41965) gixivo válasza - = Zk = - (#41964) üzenetére


gixivo
tag

Amikor egyesével nézem a kártyákat, a BIOS dátuma nem egyforma.
Ez lehet valami?
Bár csak egy hónap a különbség.
És az is, hogy az egyiknél a venti sebesség 40%, a másiknál 10%.

GPU-Z: [link]

GPU-z azt mondja, az egyik GPU hője: 62fok, a másiké 73.

[ Szerkesztve ]

Ismeretlen számot nem veszek fel! - PÜ-ben keress, ott gyorsabb!

(#41966) - = Zk = - válasza gixivo (#41965) üzenetére


- = Zk = -
félisten

a bios dátuma nem egyezhet, mivel két különbözőről beszélünk :K
ahoyg elnézem üzemel mindkét GPU-d. másban keresendő a hiba.
apropó próbáltad már a 9.5-ös katalint?

venti és hőfokok miatt ne parázz, 2GPU-s kártyáról beszélünk. :K értelem szerű, hogycsak az egyik GPU-nak van ventilátora, igaz, mindkét gpu-t hűti. a nagy hőfokingadozást én annak tudtam be, hogy az első gpu-n alu, a másikon réz borda van...!a hibád szoftveriális, vagy hardveriális..

#41967: ati.amd.com-on nem válogatnak X2 vagy sima között. egy kaptafa. ezt gondolom tudod. de a sapphire honlapján más a lány fekvése. ott van külön X2 driver. bár sztem ua, mint a többi!
sztem jó! de gondold meg, hogy telepíted-e vagy sem! nekem addig nemvolt LÁTHATÓ a gondom ,amig nem raktam fel új katalint. lehetséges, hogy nálad nem áll fent eza veszély, de ....csak szólok:R

[ Szerkesztve ]

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#41967) gixivo válasza - = Zk = - (#41966) üzenetére


gixivo
tag

Már fél órája próbálom leszedni, csak nem tölti be az ati oldalát, csak szenved vele de semmi reakció, úgy látszik segítséget kérek guglitól. De lehet, hogy én vagyok a hülye, vagy rosszul emlékszem nem tudom, de lehetséges, hogy sima 3870-es drivert szedtem le, nem pedig X2est, de nem emlékszem erre pontosan.

már szedem le a 9.5öst innen. (ez megfelelő?)

[ Szerkesztve ]

Ismeretlen számot nem veszek fel! - PÜ-ben keress, ott gyorsabb!

(#41968) gixivo válasza - = Zk = - (#41966) üzenetére


gixivo
tag

Na, feltettem a legújabb catalystot. Most eresszem rá megint a 3dmark06ot? :F

Ismeretlen számot nem veszek fel! - PÜ-ben keress, ott gyorsabb!

(#41969) - = Zk = - válasza gixivo (#41968) üzenetére


- = Zk = -
félisten

látom elolvasod amiket írok :W
ereszd...

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#41970) Molnárka007 válasza - = Zk = - (#41969) üzenetére


Molnárka007
tag

Aha...
Hát ha ennyi "bugos" ez a 3870x2 széria,akkor inkább én nempróbálkozom vele amilyen szerencsétlen vook...
Am vmi x2 vagy gx2 kari csak kőne...
Vagy maradok a 4850-nél?!!??? :F

Keresek megvételre Asus Strike 2 Extreme 790i Utra alapot és ThermalTake BigWater 780, 4x2gb 2Ghz cl8 OCZ3FXE20004GK-FLEX EX, 2db Asus GTX 260/275 55NM 216/240SP és 850-1000W-os minőségi tápot azonnali megvételre!!

(#41971) gixivo válasza - = Zk = - (#41969) üzenetére


gixivo
tag

nem vagyok hozzászokva hogy lejjebb írod ***:-ba szerkesztéssel a választ így nem vettem észre

Ismeretlen számot nem veszek fel! - PÜ-ben keress, ott gyorsabb!

(#41972) - = Zk = - válasza gixivo (#41971) üzenetére


- = Zk = -
félisten

pedig ha van mod-idő, így írom:U

41970:mivel ati topic, én az X2-t javaslom. én aztis használok. nekem nincs vele bajom. mostmár elég szépen felzárkóztak, ha kell, tesztet is tudok linkelni a karimról:R

[ Szerkesztve ]

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#41973) Hurkaleves


Hurkaleves
őstag

jaja! jó az az x2-es! hamarosan viszont én is megválok tőle....
nem azért mert rossz lenne vagy nem vagyok vele megelégedve egyszerűen csak nem férek a bőrömbe és kíváncsi (fáncsi :N ) vagyok más karikra is..

egyébként a jelenlegi configommal 3dmark06-ban asszem 15700 pontot értem el....
kevés szerintem neki a phenom 3g-n...
de sajna többet nem tudok kihozni belőle... :(((

(#41974) - = Zk = - válasza Hurkaleves (#41973) üzenetére


- = Zk = -
félisten

áhh. egy másik Híres X2 tulaj:R

nekem 15899-et csinált alaphangon 4magos phenommal. sajan a tuningra nemsikerült befizetnem, mert elfáradt az oprendszer.

lehet Win7 alatt meghajtom vga+cpu-t :C

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#41975) Molnárka007


Molnárka007
tag

Nemértelek...
Egyikpercben nem javaslod a 2x3870x2-t másikba meg igen...
Sebaj én is egyszer igy egyszer ugyvook vele... :DDD

Keresek megvételre Asus Strike 2 Extreme 790i Utra alapot és ThermalTake BigWater 780, 4x2gb 2Ghz cl8 OCZ3FXE20004GK-FLEX EX, 2db Asus GTX 260/275 55NM 216/240SP és 850-1000W-os minőségi tápot azonnali megvételre!!

(#41976) Molnárka007 válasza Molnárka007 (#41975) üzenetére


Molnárka007
tag

Végülis én megvenném szónélkül a 3870x2-t,de itt a 3870x2 gazdák hsz-ei alapján leirt ügyesbajos dolgok miatt nemigazán vagyok oda..Félek h két 3870x2-t fentartani nehéz...(Nemjóldolgozik,egyikmag levankapcsolva,de mégsincslekapcsolva csak baszakszik,egyikpercbe kurvajóteszt ugyanolyan konfigga másikba szar,melegszik,bugos..stb)
Nagyon,de nagyon kipróbálnék két ilyen antik űberbrutál egyedi vga-t,de ezekután félek...
Higgyétek el h igazán nagydöntés alatt álok a 4850 ws 3870x2-vel kapcsolatban... :O :K

Keresek megvételre Asus Strike 2 Extreme 790i Utra alapot és ThermalTake BigWater 780, 4x2gb 2Ghz cl8 OCZ3FXE20004GK-FLEX EX, 2db Asus GTX 260/275 55NM 216/240SP és 850-1000W-os minőségi tápot azonnali megvételre!!

(#41977) - = Zk = - válasza Molnárka007 (#41975) üzenetére


- = Zk = -
félisten

nekem címezted? :DDD
én a nem mellett szavazok, ellene. csak régen akartam. :R

figyi: min filózól?:U javasoljuk hogy NE, akkor mértnem a 4850-eken agyalsz? :B

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#41978) Narancs


Narancs
őstag

Hellász!
Szert tettem egy asus 3850 512MB kártyára, a nem ref hűtős verzióból való.
1ns ramok vannak rajta, overdive 730-ig engedte a magot, 1GHz-re tettem a ramot, így 9503 ponty lett 3dmark06-ban. Ez kb reális eredmény? (proci 3GHz X2)
Érdemes leszedni vmi külön tuningprogit, vagy felesleges, nem mennek ezek többet 730/1000-nél?

Beauty is pain

(#41979) TasiA válasza Narancs (#41978) üzenetére


TasiA
senior tag

Szerváltam a gépembe egy 4850-est. Másra nem volt idő, csak egy 3DMARK06-ra.
2600mhz X2 procival, kártya alap óra jelen, 8.12 catalyst. 9171 pontot kaptam. Utánna vissza az én karim 3850, aminek az órajelei alapon 740/920 8799 pont. A gépen semmit sem húzgáltam, catalystot mindkét esetben uninstall, majd reinstall. Én többet vártam a kártyától!! Ennyire gyenge a procim sajna, nem hajtja meg. A srácnak egy 3300mhz X2- vel 10K körüli a pontszám, nem tudja pontosan.

[ Szerkesztve ]

(#41980) Hurkaleves válasza TasiA (#41979) üzenetére


Hurkaleves
őstag

nálam a 4850-esem meghúzva+phenom x4 3g-n produkált 3dmark06-ban asszem 13400-at..
(hozzáteszem ez 4 mag és 3g-n!)

(#41981) ollie válasza TasiA (#41979) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Egyrészt nem 06-al kell a kettőt öszehasonlítani, másrészt meg valóban, gyenge hozzá a procid.

***

(#41982) gtasystem válasza Narancs (#41978) üzenetére


gtasystem
őstag

10089 pont nekem a legjobb eredmény, de ebben már fusion is van meg még 1-2 trükk, szóval a 9500 az reális eredmény.

note: épp a napokban láttam az amd-nél hogy ez az összeállítás (x2+3850) még mindig "gémer" konfignak számít.. igaz hogy csak alulról karcolja de az. :)

[ Szerkesztve ]

http://db.tt/fdsEa7Ff <--itt regisztrálj és nem bánom meg..:-)

(#41983) TasiA válasza ollie (#41981) üzenetére


TasiA
senior tag

NA jó, azt sejtettem, hogy nem elég erős a prockó, de több magost biztos nem veszek, mert annyira felesleges, kb semmi nem használja ki, amilyen progikat én használok. A 06 meg azért reális az én szemszögemből, mert XP az oprendszerem, szal még a DX10-et sem használom. Na min1, csak kíváncsi voltam, d nekem kár cserélnem kártyát, majd ha egész gépet cserélek, csimillió rammal meg jobb procival, akkor majd talán az újabb oprendszerhez, addigra hátha normális lesz a Vista ;) , miközben már WINDOWS 177 is lesz :DDD

(#41984) Molnárka007 válasza TasiA (#41983) üzenetére


Molnárka007
tag

No hát tényleg majd inkább magam döntök,mert itt ám hallani rosszatis,jótis mind a 3870x2-ről mind a 4850-ről....
De most azon gondolkodom h ha sikerül eladni a Gigabyte x48-as deszkám,akkor veszek helyette egy Asus crosfilex-et és abban jóhelye lesz két asus 3870x2-nek és igy akkor nemlenne már a döntésben meg a lelkiismeretemnek oylan problémája h kételkedem h a Gigabyte lapban nemjó a Sapphire 3870x2...
De abban már kevésbé fogok kételkedni h az Asus lap-ban rossz helye lenne két Asus 3870x2nek...
Am is szerintem jobb márka az Asus mint a sapphire és azért szerintem csak jobb párosítás Asus lapban az Asus 3870x2 mint egy Gigabyte lapban két 3870x2 Sapphire...
Hátha az Asus nemmelegszik anynira mint a Sapphire és hátha nemannyira jönnek elő a bugok a saját márkáját is "képviselő" lapban....
No már csak elkő odáig jutni h eltuggyam adni a lapot és tuggyak venni két Asus 3870x2-t.... :U :K :R

Keresek megvételre Asus Strike 2 Extreme 790i Utra alapot és ThermalTake BigWater 780, 4x2gb 2Ghz cl8 OCZ3FXE20004GK-FLEX EX, 2db Asus GTX 260/275 55NM 216/240SP és 850-1000W-os minőségi tápot azonnali megvételre!!

(#41985) XoZ válasza Molnárka007 (#41984) üzenetére


XoZ
aktív tag

Véleményem szerint a két darab 3870x2 inkább csak tesztekhez jó, mert játékoknál előfordul, hogy még a 2 GPU sincs kihasználva, a 4 GPU pedig megfelelően erős processzor és nagy felbontás használata nélkül nem hoz közel sem 4-szeres gyorsulást (2 GPU is csak ritkán hoz 2-szerest, itt megnézheted, hogyan viselkedik 2, 3, illetve 4 db 4770-es: [link]). Ezen kívül számolnod kell a nagy fogyasztással és az ezzel járó melegedéssel is. Tehát ha játékok futtatása a cél, akkor szerintem felbontástól függően jobban járnál egy erős 1 GPU-s megoldással (pl. 4870/4890), vagy két olcsóbb 4000-es sorozatú kártya összekötésével (pl. 2 db 4770/4830/4850, 1680-tól már érdemes 1 GB-os kártyákban is gondolkodni).

(#41986) Molnárka007 válasza XoZ (#41985) üzenetére


Molnárka007
tag

A melegetedésre felvook készülve egy aerocool siclone házzal,amibe a hátsó és az oldalsó venti kivan cserélve olyan ventire ami nem csak a levegűt keringeti hanem hideget is fúj....
Processzorom.:q9650 3.0/mag,de 4.2/mag/cnps9900led-el is birja stabilan....
Még ramilag meg tápilag kéne egy kicsit fejlődnöm h fogadnituggyam a 3870x2-eket....
Szerinted?

Keresek megvételre Asus Strike 2 Extreme 790i Utra alapot és ThermalTake BigWater 780, 4x2gb 2Ghz cl8 OCZ3FXE20004GK-FLEX EX, 2db Asus GTX 260/275 55NM 216/240SP és 850-1000W-os minőségi tápot azonnali megvételre!!

(#41987) - = Zk = - válasza Molnárka007 (#41986) üzenetére


- = Zk = -
félisten

csak veszel mégegy X2-t? :B

nekem maszolt ipon, hogy halott a vga. ugynézki csere. vagy másik 3870 X2, vagy 4870 vaporx 1gb. egyértelmű meiket jelöltem. :R
majd kiderül milessz. reménykedem....

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#41988) Molnárka007 válasza - = Zk = - (#41987) üzenetére


Molnárka007
tag

Hát még nembiztos h veszek,de ha összejön h a lapom eltoom adni vagy cserélni egy ugyanilyen teljesítményű Asusra,akkor veszek hozzá két 3870-et addigra még lentebbmennek az árak a 3870x2 felől meg az Asus jobbmárka mint a Sapphire...
Am a két 3870x2-t megúszom jobbikesetben 60-ból és erősebb szerintem mint két 4850...
A cpu-m ugyis kurvanagy és itt legalább tudnám a Q9650-emnek vmi hasznátvenni meg még tán a húzását is igéénybetudnám venni...
Meg minden álmom egy x2 és másikálmom h Asus-om legyen,mert kezdetek kezdetétöl én azt a márkát tartom a leg "masszívabbnak" és a 4gpu....*-*

Keresek megvételre Asus Strike 2 Extreme 790i Utra alapot és ThermalTake BigWater 780, 4x2gb 2Ghz cl8 OCZ3FXE20004GK-FLEX EX, 2db Asus GTX 260/275 55NM 216/240SP és 850-1000W-os minőségi tápot azonnali megvételre!!

(#41989) Molnárka007 válasza Molnárka007 (#41988) üzenetére


Molnárka007
tag

Jah am Xoz kolegának még igy kiegészítőválaszként irnám h a "monitoron" nemfog múlni a maximális felbontás,mert 82cm-es Samsung LCD... :DDD
Most egy szar 300w-os FPS tápom van,amit ugy is lecserélek egy Corsair 750-re és az már elfogja birni a konfigom..remélem
Ha meg nem majd megcsinálom ugy h ne csak majd a 750-es menjen rá a 3870x2-nek a csatijára,hanem a 300w-os is...(elfér a roronyhátzamban még az a kis FSP..már ha meglehet igy oldani,de szerintem meglehet..méne lehetne....
Am én visszatérve nem szar az FPS 300w-os táp,mert ahozképest idáig a q9650,2x250gb sata,x48,2x1gb,2x2gb,4venti ezt a konfigot elbirta és nem nyüszített h kajakőne... :DDD :U :K

Keresek megvételre Asus Strike 2 Extreme 790i Utra alapot és ThermalTake BigWater 780, 4x2gb 2Ghz cl8 OCZ3FXE20004GK-FLEX EX, 2db Asus GTX 260/275 55NM 216/240SP és 850-1000W-os minőségi tápot azonnali megvételre!!

(#41990) escape


escape
aktív tag

Hali srácok!

Van nekem egy Sapphire Radeon HD 3870-es vga-m.
A gond az vele, hogy bekapcsolás után két percig működik, aztán megáll a hűtője, és nem tudok vele mit kezdeni.
Biosban kellene gondolom szétnézni, de nem tudom hol keressem a hibát.
A gépen Win7 fut. Alaplap egy ausu P5K/EPU, proci egy Intel Core 2 Duo 3 ghz, vinyó 500+160GB. !50 wattos codegen táp.

Asszem ennyit tudok a vasról, tesókámé, szóval én nem ismerem annyira, ezért kérem a segítségeteket. :R

Azért kell sportolnunk, hogy szép, izmos halottak legyünk. - Egyelőre hadjárat...

(#41991) XoZ válasza Molnárka007 (#41986) üzenetére


XoZ
aktív tag

A géped a leírt módosításokkal elég erős lesz, feltételezem, hogy az LCD TV felbontása 1920x1080. Én a két darab 3870x2-t semmiképpen nem javaslom (legfeljebb akkor, ha a teszteredmények a fontosak), mert játékok szempontjából sokkal jobb alternatíva pl. egy 3870x2 szintű 4870-esből (vagy akár 4850-esből) két darab, és ha valóban fullHD-s az LCD TV, akkor mindenképpen 1 GB-os kártyát vennék (a 3870x2 lényegében nem az a 2 GPU működési elve miatt, hanem 2x512 MB-os). A több GPU egyébként mindig problémásabb, tehát amíg van hasonló teljesítményű és árú egy GPU-s megoldás, addig azt érdemes választani, a fullHD felbontás esetén elég lehet egy 4890-es is. A 2 GPU már elég jól támogatott a játékok és a driver oldaláról is, de a 3-4 GPU még nem az igazi, lehet számítani bugokra, és arra, hogy esetenként 2 GPU-val gyorsabb lesz egy játék, mint hárommal vagy néggyel.
Ez egy viszonylag friss teszt: [link], nagyon játékfüggő, hogy ér-e valamit a második x2.

(#41992) Molnárka007 válasza escape (#41990) üzenetére


Molnárka007
tag

És mostanság csinálja ezt csak...vagy már régebbóta... :F

Keresek megvételre Asus Strike 2 Extreme 790i Utra alapot és ThermalTake BigWater 780, 4x2gb 2Ghz cl8 OCZ3FXE20004GK-FLEX EX, 2db Asus GTX 260/275 55NM 216/240SP és 850-1000W-os minőségi tápot azonnali megvételre!!

(#41993) escape válasza Molnárka007 (#41992) üzenetére


escape
aktív tag

Ma kezdte el.
Még jó h van rajta egy baszott nagy borda, ami kicsit hűtötte venti nélkül is, különben már füstölt volna.

Azért kell sportolnunk, hogy szép, izmos halottak legyünk. - Egyelőre hadjárat...

(#41994) Molnárka007 válasza escape (#41993) üzenetére


Molnárka007
tag

Én új tápra vagy garanciáztatásra voksolok, persze fogalmam sincs igy h milehet a baja...-.-" :o :P

Keresek megvételre Asus Strike 2 Extreme 790i Utra alapot és ThermalTake BigWater 780, 4x2gb 2Ghz cl8 OCZ3FXE20004GK-FLEX EX, 2db Asus GTX 260/275 55NM 216/240SP és 850-1000W-os minőségi tápot azonnali megvételre!!

(#41995) varsam válasza escape (#41990) üzenetére


varsam
őstag

Nem lehet h tiszta por? Fújd ki belőle + porszívó
Nézd meg h a tápcsati nem-e lazult ki.

(#41996) Molnárka007 válasza varsam (#41995) üzenetére


Molnárka007
tag

Nemhiszem h azlenne a baja,bár kituggya... :DDD
Egy próbát megér...

Keresek megvételre Asus Strike 2 Extreme 790i Utra alapot és ThermalTake BigWater 780, 4x2gb 2Ghz cl8 OCZ3FXE20004GK-FLEX EX, 2db Asus GTX 260/275 55NM 216/240SP és 850-1000W-os minőségi tápot azonnali megvételre!!

(#41997) bartucc


bartucc
addikt

Sziasztok!

Azt kérdezném kb max 7-8 hónapra megéri-e beruházni egy 256-os 3850-re? 1024-ben játszok max, élsimítást viszont szeretem használni ;] . Nem kell minden maxon, közepes magas beállításokkal, mert kicsit keveslem a 95GT-t. (DDR2, 86GT szint). Ahogy olvasgattam, manapság még kisebb felbontásra elég a kártya, élvezhető beállításokkal. GTA4 is lehet hogy lesz, az mennyire fogja érzékenyen kezelni a memória mennyiségét? Előre is köszi a válaszokat:)

"Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember." //Galla Miklós//

(#41998) Sweet Lou 6 válasza bartucc (#41997) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

A legtöbb játék megfelelően fog futni, hiszen az UT3-as engine pl. elég elterjedt, és azon a kártyán hasít szépen 1024-es felbontásban. A GTA4 viszont eléggé megfogja, nem csak a memória mennyisége miatt (nekem 512-esen is azt írja, hogy 324 MB-ot használ, de ha fölljebb teszem a beállításokat, már 25 alá megy az fps)

sweetlou6.wordpress.com

(#41999) varsam válasza bartucc (#41997) üzenetére


varsam
őstag

GTA IV-nél kicsit vissza kell majd fogni a beállításokat, meg még egy-két komolyabb játéknál (Crysis), de a legtöbb játék menni fog vele 1024-be normálisan. Esetleg ha még kicsit húzod a kártyát, még többet ki tudsz hozni belőle.

(#42000) kriszbon válasza bartucc (#41997) üzenetére


kriszbon
őstag

Nehogy 256-ost vegyél, mert kevés az a ram, én már csak tudom :D Az élsimítást kapásból elfelejtheted, nálam a Grid is csak Mediumon megy, csak pár dolgot lehet High beállításra rakni! Amúgy a kártya elég jól megy, az enyém is 770/1050-en megy, hozza az alapórajeles 3870 tudását simán ;)
Ha már mindenképpen 3850 akkor (Ezt) inkább!

[ Szerkesztve ]

Mindörökké az első tökösebb gépem 4S akkuval: https://www.youtube.com/watch?v=ryVAamO5QpI (a többit már magam építettem kicsit jobbra) Netuddki, valahol a térben és időben! Vazze eltévedtem! Valaki?? Segitsééééééég!!

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  ATi Radeon HD 3830 / 3850 / 3870 (X2) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.