Hirdetés

2024. május 27., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  ATi Radeon HD 3830 / 3850 / 3870 (X2) (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#41051) TasiA válasza gbors (#41050) üzenetére


TasiA
senior tag

Faca!!! :R

(#41052) gfefe válasza TasiA (#41049) üzenetére


gfefe
őstag

Mondjuk csak azért néztem 03 al és 05 el mert a 06 nem megy vistán és a vantaget 25KB os nettel nem egy jó dolog letölteni.

Amúgy meg a crysis is egy benchmark végül is és azzal pocsék a játék....
Viszonyitási alapnak meg az általam beírt hozzávetőleges 3dmark03 is megteszi. (szerintem)

De kioktatás helyett vmi tanács is jöhetne :( :O

DOWNLOAD ██████████████ 105%

(#41053) TasiA válasza gfefe (#41052) üzenetére


TasiA
senior tag

Nem kioktatásnak szántam :( (egyszerűen leszarom a 3DMARK-ot ;)) de egy őskövület az a progi ehhez a kártyához.
A többbit meg nem tudom ;)

[ Szerkesztve ]

(#41054) Májsztró válasza gbors (#41050) üzenetére


Májsztró
addikt

Én nem biztos hogy egyértelműen a 3850/256-ot hoztam volna ki győztesnek ... :)

(#41055) gbors válasza Májsztró (#41054) üzenetére


gbors
nagyúr

ne ijesztgess, hol hoztam ki győztesnek? :DDD

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#41056) TasiA válasza Májsztró (#41054) üzenetére


TasiA
senior tag

Hol olvastál ilyet?? Pont, hogy a gyengéire világít rá

(#41057) Májsztró válasza gbors (#41055) üzenetére


Májsztró
addikt

A 256M-s kártya 10%-os árelőnye elegendő volt ahhoz, hogy az 1280x1024-es felbontásban számszakilag megszerezze az első helyet...

(#41058) gbors válasza Májsztró (#41057) üzenetére


gbors
nagyúr

... ezért a teljesítménynél leírt korlátozások mellett megéri az árát

az összesítés meg úgy jött ki, ahogy az fps-ek alakultak - ezeken az árakon a 3850-256 éri el a legtöbb fps-t / 10k HUF, ezen nem akartam változtatni.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#41059) Abu85 válasza Májsztró (#41054) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Elolvasva a tesztet, szerintem egyértelműen az a konklúzió, hogy 1280x1024 alá a elég a 256 MB is. De az AA-t nem szabad erőltetni. Ez nem győzelem. :N

Gbors szerintem csak azért magasztalta egy picit, mert a vártnál jobban teljesített. :K

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#41060) Májsztró válasza gbors (#41058) üzenetére


Májsztró
addikt

hát igen ,1280-as felbontásba (vagy 1024 , most nem vágom melyikbe ) de akkor miért lenne szakmailag az első ha átlagban nem az éri meg a legjobban ? :)
Értem én ,hogy mit mondasz , de konkrétan nem írtad ,hogy az 512-es a nyerő ( ha jól emléxem :DDD )

egyébként az minek tudható be hogy a nagyobb felbontásokon nem futott le a 256-os kártya ?

(#41061) gbors válasza Májsztró (#41060) üzenetére


gbors
nagyúr

aha, itt van a félreértés - nem szakmailag, számszakilag :D

az viszont jogos, hogy a 3850-512 megért volna egy bekezdést a konklúzióban - update-eltem, köszi! :R

a GRID és a FC2 viselkedése nekem szándékosnak tűnik - sem a menüből nem tudtam a nagyobb felbontást kiválasztani, sem a config file-lal nem ment (visszaállt default értékekre).

Abu: igen, ill. azért, mert azt látom az eredményekből, hogy aki tudja, mire veszi a 256M-os kártyát, annak 20e pénz alatt alkalmi vétel. én nem venném meg, de lehet, hogy van, akinek ennyi különbözet is komolyan számít.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#41062) Májsztró válasza gbors (#41061) üzenetére


Májsztró
addikt

na ugye-ugye :D nincsmit , azé vagyunk ,hogy segítsünk. Majd olvasom az updatelt vörzsönt is :DDD

(#41063) Abu85 válasza gbors (#41061) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Hát én pl. tudtam, hogy 1024x768 fülé úgy sem megyek (CRT :D ) ... szóval a döntésben ez segített. Meg hát az sem mellékes, hogy csak ezek voltak választhatók a karik megjelenésekor ugye. :D 25k/darabba lebótoltam. :))

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#41064) ati05 válasza gbors (#41061) üzenetére


ati05
aktív tag

Nekem megy a FC2 1440x900 és 1680x1050-ben is igaz nem full beállítás mellett... Azért annó volt különbség a 256-os és az 512 mb-os között én 17-ért vettem a 256-os MSI-t és 21-ért volt az 512-es...

(#41065) kriszbon válasza ati05 (#41064) üzenetére


kriszbon
őstag

Én meg 15-ért vettem az MSI 256-ost, az 512-es meg 21 volt szinte mindenhol, vagy még az felett! Ezért vettem én is 256-ost(Crt 1024x768 max 1280x1024) :B

Mindörökké az első tökösebb gépem 4S akkuval: https://www.youtube.com/watch?v=ryVAamO5QpI (a többit már magam építettem kicsit jobbra) Netuddki, valahol a térben és időben! Vazze eltévedtem! Valaki?? Segitsééééééég!!

(#41066) gbors


gbors
nagyúr

igen, pontosan az előző 3 üzenet miatt "fényeztem" egy kicsit a 3850-256-ot :)

ati05: aha, akkor lehet, hogy a textúraméretet is nézi. végső soron logikus...

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#41067) gfefe


gfefe
őstag

valaki esetleg vmi megoldást az én problémámra is tud adni? :U

DOWNLOAD ██████████████ 105%

(#41068) gfefe


gfefe
őstag

Ezek szerint ragozhatom a héber rábasz igét..... :((

DOWNLOAD ██████████████ 105%

(#41069) kriszbon válasza gfefe (#41068) üzenetére


kriszbon
őstag

Ha tudod akkor próbáld meg még egy kicsit meghúzni a procit a teszthez, és ha úgy javul a helyzet akkor a procid kevés hozzá! De a procit azt hiszem TasiA kolléga már említette hogy lehet az a kevés! A 9600-al lehet azért ment ugyan így mert azt ki tudta használni a procid, ezt meg nem! A crysis és a 3DMark03 nem igazán egy kategória szerintem! Az nekem is megy mint a marha,(igaz nekem csak 21000 pontot hozott) de a crysis az rendesen padlóra küldi a rendszeremet :K én a procira tippelek, de persze ez csak az én véleményem :B

[ Szerkesztve ]

Mindörökké az első tökösebb gépem 4S akkuval: https://www.youtube.com/watch?v=ryVAamO5QpI (a többit már magam építettem kicsit jobbra) Netuddki, valahol a térben és időben! Vazze eltévedtem! Valaki?? Segitsééééééég!!

(#41070) gfefe válasza kriszbon (#41069) üzenetére


gfefe
őstag

szerintem sem egy kategória a crysis és a márk program , de egy viszonyítási alapot azért ad... procit meg majd megpróbálok keritteni másikat... sajna ez így nem buli....

DOWNLOAD ██████████████ 105%

(#41071) Lacpac válasza kriszbon (#41069) üzenetére


Lacpac
őstag

Hát igen, a procid nagyon kevés, az a (nagyon)szűk keresztmetszet.

Hmm.. én ilyen olcsón jutottam az enyémhez? 16k az 512-es, egy év garral.

(#41072) Janoska26


Janoska26
addikt

Sziasztok Mesterek :R Van 1 jóképességű Zalman-os 3870-em, kérdésem csak annyi lenne, hogy Windóws Pista 64 bites van fenn, melyik driver az ami a legmegfelelőbb erre? :U Előre is köszi :R

(#41073) nguru válasza Janoska26 (#41072) üzenetére


nguru
tag

Hali!
U.a. a kari 64-es vista alatt a legfrisebb (9.2) catalyst-tal nálam gond nélkül üzemel... :C

(#41074) Janoska26 válasza nguru (#41073) üzenetére


Janoska26
addikt

Havert épp most kérdeztem erről az újról, igaz neki 4850 van, az be is adta a kulcsot vele, de nem kizárt, hogy ezzel menni, fog, 1 próbát megér, csak gondoltam, van már jó kiforrt cucc erre is :U Köszi a gyors választ :R

(#41075) Májsztró válasza gfefe (#41047) üzenetére


Májsztró
addikt

Első nekifutásra ne 3dmark 03-mal tesztelj ... az függ a 3dmark bencsek közül legjobban a procitól. Nézd megy egy 05-el de inkább 06-al ( azt olvasom hogy nem megy vistán , miért is nem ? Erről még nem hallottam )

Egyébként a proci lesz kevés alá. Vagy négymagos Phenom II kéne a teljes kihajtáshoz , vagy kétmagos tuning 3,6-os C2D. Ha csak a ponthajhászásra mész akkor meg főleg. Egyébként játékban sehol nem fogsz olyan szinte érni ahol ne lenne elég a kétmagos 3150 mhz-es X2. szóval a 22-23 fps-es lélektani határt nem fogod átlépni (lefelé) ezzel a konfiggal. Vagy ha mégis akkor azon a processzor sem segít.

(#41076) bakosgabor57 válasza gfefe (#41052) üzenetére


bakosgabor57
őstag

Ha Win7-en megy,pistán is megy.300-pontos XP-s különbséget meg nem értem.

[ Szerkesztve ]

(#41077) scope2007


scope2007
addikt

mert vistan bizonyítottan kevesebb fps, 3dmark pontszám van..
legalábbis én is tapasztaltam meg láttam jó pár oprendszer összehasonlítást.. szóval ennyit a vistáról :D

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

(#41078) bakosgabor57 válasza scope2007 (#41077) üzenetére


bakosgabor57
őstag

Mikor ezt megírtam a Win7-es topikban (...milyen gyors ez a Win7)mindenki fel volt háborodva,hogy olyan nincs,az nem lehet,csaló gazember ... :DDD

[ Szerkesztve ]

(#41079) kriszbon


kriszbon
őstag

Sziasztok! Na ma délután megjött az új deszkám Giga G31M-S2C meg a 2x2Gb Transcend 800Mhz-es ramom! Este azzal ..optam, hogy az XP meg legyen mentve a sok progival együtt! Eddíg nem húztam rajta semmit, kivéve a VGA kártyát mint ahogy szoktam(amit a CCC enged a DOT. alatt, a proci meg a ram alapon ment! Most én is előráncigáltam a 3DMark03-at, és leteszteltem vele hogy mit megy a kártyám az új lappal és rammal! Hát mit ne mondjak elég szépen hozott pöttyöt 26100-at :C A múltkor írtam hogy nekem csak 21000-et hozott, és akkor pedig fel volt húzva a procim 3,53Ghz-ig! Hát ez már nem mérési külömbség az tuti, akár milyenek is a Markok :DDD Ennyit számít egy jobb lap/ram :K Majd kipróbálom hogy mit tud a kis Prescott ha egy kicsit meghajtom! Na csak ezt a kis örömöt akartam megosztani mással is :B

Mindörökké az első tökösebb gépem 4S akkuval: https://www.youtube.com/watch?v=ryVAamO5QpI (a többit már magam építettem kicsit jobbra) Netuddki, valahol a térben és időben! Vazze eltévedtem! Valaki?? Segitsééééééég!!

(#41080) scope2007 válasza bakosgabor57 (#41078) üzenetére


scope2007
addikt

Win7ről nem tudok nyilatkozni mert még nem próbáltam.. remélem nem olyan hulladék mint a vista :D

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

(#41081) gfefe


gfefe
őstag

Na úgy néz ki, hogy a procim le lesz cserélve. TomBoy1986 tuningos 9550 es phenom procija kerül hozzám... remélhetőleg azzal már nagyobb felbontásokban jobban fog teljesíteni a vga-m (csak mert "új" moncsi is lesz ami már nem csak az 1280 at tudja.... )

Na meg az új proci miatt a ramjaim is ki lesznek hajtva végre rendesen...

Jövő héten lesz a biznisz... Tehát azon a hétvégén várhatóak tőlem majd a fejlemény jelentések.

Amúgy van vkinek fullos amd rendszere mint pl nekem?
Driver telepítéseket hogy oldjátok meg... sorrendileg...
Csak mert én nem régóta tértem végre vissza intelről AMD re és kissé bosszant, hogy ha az alaplapi drivert telepítem az felnyomja a vga-t is egy régebbi driverrel...
Lehet nektek ez evidens dolog, de vki válaszolja meg :U, hogy miként is csináljam a dolgokat :B :R

DOWNLOAD ██████████████ 105%

(#41082) TasiA válasza gfefe (#41081) üzenetére


TasiA
senior tag

Én feltolom az oprendszert, majd alaplap+majd hang+majd proci X2 driver, majd C&Q driver, aztán NET 2.0 utánna VGA.

(#41083) westcoastog válasza gfefe (#41081) üzenetére


westcoastog
veterán

én elébb feldobom a chipsetet hiába telepíti a vga-t, utánna rögtön dobom fel a vga-t is és működik rendesen, nálam ez a sorrend :R
am grat a procihoz nemrég gondolkodtam hogy megkérdezem tomboy-t hogy nem e kivánja áruba bocsájtani, látom lekéstem :O :DDD

[ Szerkesztve ]

(#41084) gfefe válasza TasiA (#41082) üzenetére


gfefe
őstag

És vista 64 bitnél nem másabb kicsit?

csak mert ott nem kell az X2 driver meg a C&Q driver tudtommal.

westcoastog: Az már az enyimé :DDD ;] :C :P

Amúgy remélem azzal a procival már ki fogom hajtani ezt a szörnyet.... :((( :U

DOWNLOAD ██████████████ 105%

(#41085) westcoastog válasza gfefe (#41084) üzenetére


westcoastog
veterán

jól tudod nem kell a cnq és a proci driver, sem dc optimizer,
am ilyen procit már nézegettem még oliverda hirdetésében 25k ért és írtam neki hogy mi a helyzet lesz e a prociból még de annak már lassan 2 hónapja hogy nem válaszolt rá..

(#41086) gfefe válasza westcoastog (#41085) üzenetére


gfefe
őstag

sajna a válság miatt nem nagyon van esély ilyen procira... én amikor átváltottam amd re a válság miatt nyertem kb 40E ft-t a gépemen....

maximus formula, q6600, 8500gt,4 gb kingmax... ezeket adtam el...

és most ezzel a procival a számomra megfelelő teljesítményt megkapom... jobb vga val és jobb ramokkal.... bár még szoknom kell ezt a rendszert és a driveres "nehézségeket" de csak bele jövök :DDD

Voltak akik szidtak, hogy ember gyengébb konfigod lesz meg hasonló... minek q6600 ha nem használod ki... és még jó árban is adtam el a dolgaimat.... Így kp-m is maradt és bivaly konfigom is :R

DOWNLOAD ██████████████ 105%

(#41087) westcoastog válasza gfefe (#41086) üzenetére


westcoastog
veterán

gyengább konifgod? AMD POWA :DD :C , nekem marad ez az alig tuningolható f2-es windsor még 1 jó darabig :O pedig már repíteném a gépbe a phenomot + 2giga ramot meg ssd meg midnen kutyafüle :D

(#41088) Májsztró válasza gfefe (#41081) üzenetére


Májsztró
addikt

fullos AMD rendszer ? :DDD Anyám ... no mind1 ha 4870x2 lenne benne akkor azt mondom hogy jóvan , meg phenom II@4ghz ... de így :DDD ;)
Teljesen korrekt rendszered van. :R 3150mhz-es X2-vel is babán mentek a játékaid , a 3Ghz-es Phenommal meg mégúgyabbul fognak. Annyira butára nem kell húzni a rendszert, nehogy elpattanjon benne valami :D Egyébként nagyon erős gémer konfigod lesz az már tuti. Nem fogsz fps-ekbe hiányt szenvedni. :)

(#41089) gfefe válasza Májsztró (#41088) üzenetére


gfefe
őstag

Én a full AMD fendszert arra értettem, hogy proci alaplap és vga is amd.... ;)

4870x2 meg jó lenne, de szerintem így is baba lesz minden ;]
NA meg pláne, hogy a 3870x2 karit 32E ért vettem 2 hete... úgy dettó megérte. :B

DOWNLOAD ██████████████ 105%

(#41090) Májsztró válasza gfefe (#41089) üzenetére


Májsztró
addikt

32 ropi ? a 3850-esem volt újonan majdnem annyi ... hát ja megy az idő :D nem baj , egyébként szép kis konfig

Tommyboynak milyen lapban ment 3,2-t a phenom ? Nehogy nálad meg majd ne legyen jó.

(#41091) bakosgabor57 válasza scope2007 (#41080) üzenetére


bakosgabor57
őstag

Nekem meg Vistám nem volt sosem,de tény,hogy a Win7 lassabb mint az xp,legalábbis a fékezett habzású tesztekben,amúgy meg szép és gyors. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#41092) gfefe válasza Májsztró (#41090) üzenetére


gfefe
őstag

Most így kapásból nem tudom, hogy milyenben, de menni fog az enyémben is annyit...

Elvégre az amd lapok leg tuningosabbja a 770. Bár itt is sok érv van ide oda... majd kiderül...
de ha 2900 nál áll le akkor sem fogok sírva fakadni ;]

DOWNLOAD ██████████████ 105%

(#41093) Májsztró válasza gfefe (#41092) üzenetére


Májsztró
addikt

hehe :)
Én meg most próbálok Cf-es lapot szerezni a gépecskébe.
De horribilis árak vannak , szóval lehet hogy hanyagolom a kérdést.Bár jó lett volna cserélni az Asus M2N lapot ... nem tetszik a működése. Szóval nem tudom. Megy meg minden , csak mégsem az igazi. Meg ha már CF lap akkor ha olcsón lenne , vennék még1 3850-et :DDD

(#41094) westcoastog válasza Májsztró (#41093) üzenetére


westcoastog
veterán

Ha cf lap occsóé akkor K9a2cf :C :R nagyon jó deszka eddig semmi gondom nemvolt még vele, remélem nem is lesz :R , a tuning sem akadály benne
http://www.ipon.hu/webshop/product/msi_k9a2_cf_f/18933

[ Szerkesztve ]

(#41095) Májsztró válasza westcoastog (#41094) üzenetére


Májsztró
addikt

Ilyet próbáltam itt PH-n de a srác (akinek mellesleg most írtam :D és már nem emléxem a nevére) azt mondta ,hogy csak a BE 5400+ procival együtt adja el , mert szeretne cserélni. Szóval az a lap sem lesz az enyém :)

(#41096) gfefe válasza Májsztró (#41095) üzenetére


gfefe
őstag

add el a vga-d most úgy is jó árban el tudod passzolni pláne ha vmi jó tuningos és amennyi pénzt az alaplap megpótolására szántál tedd mellé :)

Így már össze jön egy szép kis összeg amiből ha jól alkudozol 3870x2 is összejöhet... én még egy hete láttam 35E alatt itt ph-n egyet.... ki tudja... :C

DOWNLOAD ██████████████ 105%

(#41097) Májsztró válasza gfefe (#41096) üzenetére


Májsztró
addikt

nem kell nekem 3870x2 , azért hogy kiszívja a konnektort a falból ? :DDD

(#41098) gfefe válasza Májsztró (#41097) üzenetére


gfefe
őstag

:DDD ;]

DOWNLOAD ██████████████ 105%

(#41099) Májsztró válasza gfefe (#41098) üzenetére


Májsztró
addikt

most teljesen letargiába vagyok .... lehet hogy mindenestül konfigot cserélek :D a szívem se bírja már ezt. ebből : Asus M2N + 5200 X2 ----> MSI K9A2 CF + BE 5400 X2

(#41100) gfefe válasza Májsztró (#41099) üzenetére


gfefe
őstag

nem tudom.... én fix, hogy ha legközelebb vmit is cserélek az akkor lesz amikor a forint helyreállt és a ddr3 ára és teljesítménye (időzités) is rendeződött...
akkor váltok majd egy tisztességes am3 ra... de az még sok idő....

DOWNLOAD ██████████████ 105%

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  ATi Radeon HD 3830 / 3850 / 3870 (X2) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.