Hirdetés

2024. május 27., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  ATi Radeon HD 3830 / 3850 / 3870 (X2) (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#42601) Steve-0 válasza Davidof92 (#42598) üzenetére


Steve-0
őstag

és most 2D-be hány fokos?
Írtak már vissza a bolttól?

(#42602) Davidof92 válasza Steve-0 (#42601) üzenetére


Davidof92
senior tag

38 fokos, 33%-on megy a venti, terhelve 700/1400-on olyan 55 fokos környéke 50-60% ventivel. Most levan véve a gépház oldala, és jön rá a hideg kintről. majd úgyis vissza lessz rakva az oldala és akkor kicsit melegebb lessz. Megtapogattam közbe a nyákot, a magnál olyan hideg mint a borda, a memók hátulja langyos, előlről hidegek mert éri őket a szellő amit a ventillátor csinál. Ebbe a melegbe nemfog belehalni az tuti :D
Szobahőmérséklet 24.5 fok

Nem, sajna még nem írtak vissza.

[ Szerkesztve ]

(#42603) Davidof92


Davidof92
senior tag

Naggyon jó, nem megy a cod2. Elindítom, szokásos kiskép, fekete képernyő mint amikor tölt aztán visszarak az asztalra. 5let vajon mi okozhatja? directx frisítve.

Se a multi, se a single nem megy, felpörgettem a vga-t, nem-e azért mer annyira alacsony órajelen megy, de nem. Egyszerűen kilép. De csak ebből a játékból, semejk másból. Tegnap még működött.

Szerk: az ATT-be az automata tuningnál van olyan h kivételek, oda beraktam, 1ből elindult, milyen érdekes.

[ Szerkesztve ]

(#42604) Telefunen válasza TomBoy1986 (#42577) üzenetére


Telefunen
őstag

Ez a teszt sántít.. Az X2 7850 és a 6400+ gyanúsan jól szerepel, míg az új 6300 szokatlanul rosszul. Itt pl. teljesen más eredmények születnek.

(persze, mindenkinek maga felé hajlik a keze)

[ Szerkesztve ]

(#42605) killer1203


killer1203
senior tag

Sziasztok!

Pár napja felraktam az RC Win7-et. A videókártyához a 9.1es vista drivert tettem fel, OpenGL es játékok alatt a kép elkezd villogni, ez driver hiba lenne? Vista alatt ilyet nem csinált, ugyan úgy 9.1es drivert használtam ottis. Ati oldalán win7 hez már van normális 9.6os driver de még nem raktam fel, 9.6os driverrel nemlenne teljesitmény csökkenés?

Xsara 1.6 16v | Motorola Defy

(#42606) Davidof92 válasza Steve-0 (#42601) üzenetére


Davidof92
senior tag

Most beszéltem telefonon velük, holnapután elviszik ezt, pénteken elvileg jön új. :DDD Mondjuk azt mondták emgnézik, dobozára OC van írva, a mag tényleg 690-en megy, csak a memók mennek 1400-on. Lehet visszaküldik ezt, mivel hazudtam, ez oc, mondjuk mégse annyira oc mint kéne.

[ Szerkesztve ]

(#42607) Alastair' válasza killer1203 (#42605) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Nem, és a Win 7-hez a 9.4-es driver volt az első amivel már rendesen működik az OpenGL.

Alister from Hell

(#42608) killer1203 válasza Alastair' (#42607) üzenetére


killer1203
senior tag

Holtudom letölteni a win7-hez 64bites 9.4-es drivert?,Ati oldalá nem találok win7-hez csak 9.6ost. Vagy a 9.4es vista drivert tegyem fel ?

Xsara 1.6 16v | Motorola Defy

(#42609) zsolt1129 válasza killer1203 (#42608) üzenetére


zsolt1129
addikt

Elvileg teljesen jónak kell lennie hozzá a Vista driverének :K .

(#42610) Giii válasza TomBoy1986 (#42592) üzenetére


Giii
senior tag

Szóval letöltöttem a Riva Tunert és sajnos at elsö rublika 661-et mutatott stabilan,de közben a kari kihasználtsága 0,09.Sajnos most képet nem linkeltem de v.mi gond van az biztos!Remélem van ötletetek.Elöre is thx :R Sziasztok

AMD Ryzen 5800x, Patriot Viper Steel 2*8Gb 3733Mhz RAM,Red Devil 6900xt, Gigabyte b550m s2h

(#42611) killer1203 válasza zsolt1129 (#42609) üzenetére


killer1203
senior tag

Oké megnézem, Drivert mivel érdemes lepuculni ? :)

Xsara 1.6 16v | Motorola Defy

(#42612) Narancs válasza killer1203 (#42611) üzenetére


Narancs
őstag

Driver Cleanerrel csökkentett módban...

Beauty is pain

(#42613) kriszbon válasza Davidof92 (#42606) üzenetére


kriszbon
őstag

Mentsed le a Biosát GPU-Z-vel légyszives, és olvastasd be a Radeon Bios Editorral, majd csinálj képet hogy az első és második fül alatt amit mutat. Kíváncsi lennék rá :R

Mindörökké az első tökösebb gépem 4S akkuval: https://www.youtube.com/watch?v=ryVAamO5QpI (a többit már magam építettem kicsit jobbra) Netuddki, valahol a térben és időben! Vazze eltévedtem! Valaki?? Segitsééééééég!!

(#42614) Davidof92 válasza kriszbon (#42613) üzenetére


Davidof92
senior tag

(#42615) kriszbon válasza Davidof92 (#42614) üzenetére


kriszbon
őstag

Köszönöm! Hát a kártya spec az más a tiednél, végignéztem a gyártó oldalát, csak azt az 1 típust gyártották ilyen ramórajelekkel mint amit linkeltem, és az nem OC kártyaként szerepel a gyártónál az más típus. Az összes többinek a ramórajel az 1656Mhz még ami nem OC annak is(kivéve 1 gigás mert az DDR2). Azt hiszem írtad hogy leharcolt dobozban jött, és szerintem nem is volt bontatlan, a doboz meg csak 1 dolog hogy az van ráírva! Véleményem szerint cserélniük kellene a kártyát, mert ez nem az a kártya!
Nem ismerem ezt a lejátszót, meg úgy általában nem sokat :D

Mindörökké az első tökösebb gépem 4S akkuval: https://www.youtube.com/watch?v=ryVAamO5QpI (a többit már magam építettem kicsit jobbra) Netuddki, valahol a térben és időben! Vazze eltévedtem! Valaki?? Segitsééééééég!!

(#42616) Alastair' válasza killer1203 (#42608) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Miért tennéd fel a 9.4-est, mikor a 9.6-os az újabb és jó is. A Win7-hez érdemes feltenni a legfrissebb cuccokat, mert folyamatosan fejlesztenek minden meghajtót, hogy egyre kevesebbek legyenek a kompatibilitási problémák.

Alister from Hell

(#42617) Davidof92 válasza kriszbon (#42615) üzenetére


Davidof92
senior tag

Jómultkorába ezt magyaráztam, ez vmi elcseszett kari, ilyen hivatalosan nem létezik, ennek ellenére mégis itt van nállam :D. Amúgy úgy kaptam, hogy nemvolt maga a doboz fóliázva, még csak leragasztva sem. Lehet hogy raktárba maradt régebbről, vagy valami hasonló. Én azt mondtam nekik, hogy a ddr3-as verziót kaptam, bár ez nem az, de arra hasonlít a legjobbban.

Elvileg cserélik is, pénteken elvileg itt az új. Remélem azon már 0.5 nanosecundumos ramok lesznek, nem 1.4 :DDD Bár a gyárin 1.1-esek vannak, tehát elvileg azon is. Sok itt az elvileg.
A lejátszó neve pedig aimp2

[ Szerkesztve ]

(#42618) Alastair' válasza Davidof92 (#42617) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Rendesen megszenvedsz azzal a kártyával, reméljük a csere meglesz és a másik már jó lesz.

Alister from Hell

(#42619) m1sk4r


m1sk4r
aktív tag

Én az iponnál veszek egy MSI 3850-et, de előtte utánajárok a dolgoknak. Milyen hűtő, stb..
Arra esetleg meg lehet őket kérni, hogy próbálják ki nekem?

Aurea mediocritas

(#42620) Alastair' válasza m1sk4r (#42619) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Megkérni meg lehet. :DDD :DDD

Alister from Hell

(#42621) scope2007 válasza Alastair' (#42620) üzenetére


scope2007
addikt

kipróbálni meg nem fogják :D

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

(#42622) Alastair' válasza scope2007 (#42621) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Természetesen kipróbálják! :DDD :DDD

Alister from Hell

(#42623) m1sk4r válasza Alastair' (#42622) üzenetére


m1sk4r
aktív tag

Kéretik nem gúnyolódni! :P

Lehet nevetni, de kérhető, hogy kipróbálják a terméket amit ott veszek. Igaz általában monitor esetében szokták kérni a pixelhiba miatt, más termék esetében lehetséges, hogy nem vállalják.

[ Szerkesztve ]

Aurea mediocritas

(#42624) Davidof92


Davidof92
senior tag

Kivettem és megnéztem közelebbről a vga-t, pontos típusa: RX3850-T2D512E-OC/D3. Ilyen kártya a gyártó oldalán sincs, sőt a gugli sem talált. Érdekes. Mondjuk biztat, h pénteken megkapom amit én rendeltem :P

(#42625) kriszbon válasza Davidof92 (#42624) üzenetére


kriszbon
őstag

A Guglival kapcsolatban ugye csak tréfálsz [link] [link] A ramok viszont akkor sem stimmelnek, még így sem :P

Mindörökké az első tökösebb gépem 4S akkuval: https://www.youtube.com/watch?v=ryVAamO5QpI (a többit már magam építettem kicsit jobbra) Netuddki, valahol a térben és időben! Vazze eltévedtem! Valaki?? Segitsééééééég!!

(#42626) m1sk4r válasza Davidof92 (#42624) üzenetére


m1sk4r
aktív tag

Ez tényleg érdekes, a sima T2D512E/D3-nek tényleg 1400MHz--es RAM-jai vannak, csak a GPU órajel nem egyezik.

Aurea mediocritas

(#42627) Davidof92


Davidof92
senior tag

Mondom, hibrid :D se ez se az, mindenből 1 kicsi, de persze a legkissebb :D Úgy vettem észre, ez csak egy ázsiában forgalmazott termék lehet. De akkor hogy kerül hozzám. Nagyon sok írásjeles oldal van köztük, meg ausztrál/szigetvilági, tehát lehet, hogy valami adminisztásciós hiba lépett fel, és pont hozzám került. Doboza kívülről ugyanojan mint az oc-nak, csak aki az alját nézi meg, az jön rá(apróbetűs rész)

Szerk, most hívott a futár, páás 3850 :)

[ Szerkesztve ]

(#42628) Giii


Giii
senior tag

Mennyire érdemes VGA-on a bios frissítés.Kinek mi a tapasztalata?A power play még mindig nem üzemel!!Tud valaki megoldást??2-szer írtam de senki nem próbált segíteni!Lehet azért mert nektek nem volt vagy nincs ilyen(ami biztos)problémátok.Ha nem hozzátok akkor kihez forduljak??Elkell menejke a Phenomos oldalra,tudom hogy nem téma alapú a problémám,de ott vannak olyan faya emberek akik(tisztelet a nagyérdemünek)segítenek!Ezeket azért írom mert bosszantó hogy segítséget akarok kérni és erre senki de ismétlem senki blablabla

AMD Ryzen 5800x, Patriot Viper Steel 2*8Gb 3733Mhz RAM,Red Devil 6900xt, Gigabyte b550m s2h

(#42629) lsc válasza Giii (#42628) üzenetére


lsc
nagyúr

Ha nincs gondod a vga-val akkor miért frissítenél ? Ha a problémádat is leírnád akkor egyszerűbb lenne segíteni . Ja blablabla .

Az élet kegyetlen .

(#42630) kriszbon válasza Giii (#42628) üzenetére


kriszbon
őstag

Szerintem meg leírtuk már hogy mivel nézd meg, hogy működik e a PP a kártyádnál. Olvass esetleg vissza, és próbáld ki azokat mielőtt ilyent írsz, és utána írd meg hogy mi van! Mi próbáltunk már segíteni!

Mindörökké az első tökösebb gépem 4S akkuval: https://www.youtube.com/watch?v=ryVAamO5QpI (a többit már magam építettem kicsit jobbra) Netuddki, valahol a térben és időben! Vazze eltévedtem! Valaki?? Segitsééééééég!!

(#42631) Sweet Lou 6 válasza Giii (#42628) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

Catalystban üresjáratban hány Mhz-en megy a gpud?

sweetlou6.wordpress.com

(#42632) kriszbon válasza Davidof92 (#42627) üzenetére


kriszbon
őstag

Egyébként volt már másnak is ilyen kártyája [link] :DDD

Mindörökké az első tökösebb gépem 4S akkuval: https://www.youtube.com/watch?v=ryVAamO5QpI (a többit már magam építettem kicsit jobbra) Netuddki, valahol a térben és időben! Vazze eltévedtem! Valaki?? Segitsééééééég!!

(#42633) nightmare13


nightmare13
senior tag

Hali! Van egy 3870x2-m, de catalystban az istennek sincs olyan opció, hogy crossfire... Mi az istentől lehet ez... a catalyst szerint a két maghoz külön külön bios van, de ez ennyire bezavarna (a kártya zsír új, semmilyen formában nem lett buherálva).
Az okos észrevételeket lehetőleg privátban várom, ott tuti megtalálom :)

WoT: nightmare1367 Az élet egy játék... De játszd keményen!

(#42634) Giii


Giii
senior tag

Igen abban igazatok van hogy elötte leírtátok hogy mivel nézzem,de ha kicsit megnézitek akkor azt is leírtam hogy monitoroztam a GPU-t Rivával.Azt is írtam hogy az is stabil 661-et mutat üresjáratban! :W Az everest is mutatja jelenlegi Mhz-et és zárójelben az eredetit.Na most lejebb is megnéztem,kiírni kiírja az everest hogy Power Play (boot,overdrive,uvd)de ott is 669-et mutat.Amúgy a karival semmi gond!Kb két 2 hete figyeltem fel a Power Play-re,eddig v.hogy elkerülte a figyelmemet.Igen és a másik dolog az lenne hogy a CCC-ben felhúzom 720-ig a GPU-t(eddig engedi) és ilyenkor az everest elvileg 720-at kellene mutasson és zároljelben az eredetit,nah most az elözö az okés de a 720 helyett csak 668-9.Egyszerüen mintha megállt volna a tuning és a power play.Auf vagy nemtom.Az elözö írásomban tulajdonképpen egyáltalán nem ocsároltam senkit!!Csak elég sz...... esett hogy 2-szer is leírtam a dolgokat és mikor írtátok hogy csináljak egy monitorozást,megtettem de ugyan úgy fenn állt a hiba és válasz nem jött.Azért borultam ki mert elvégre azért vagyunk hogy segítsünk egymásnak,ez esetben ti nekem :R Nem poénból jöttem ide,csak is azért mert olvasgattam anno a topicot és hát vágjátok a dologokat!Amúgy nem valószínü hogy frissítek Biost mert nagyon jó a hütésem,alapon 47-50.De egy masszív Grid vagy COD után is csak 65!!!Megvagyok elégedve csak ez a power play és a ccc kifiszi a hajam!Lehet hogy ATI Tools-hoz nyuluk hogy tuningoljam!Ha megbántottam valakit akkor elöre is elnézéseteket kérem.Abszólut nem állt szándékomban!!!Csao

AMD Ryzen 5800x, Patriot Viper Steel 2*8Gb 3733Mhz RAM,Red Devil 6900xt, Gigabyte b550m s2h

(#42635) Giii


Giii
senior tag

hoops lemértem és az everest játék alatt 720-at mért ahogy azt felhuztam a CCC-ben!Oks akkor ez megoldva! :C

AMD Ryzen 5800x, Patriot Viper Steel 2*8Gb 3733Mhz RAM,Red Devil 6900xt, Gigabyte b550m s2h

(#42636) kriszbon válasza Giii (#42635) üzenetére


kriszbon
őstag

Nem kell mindíg minden programban vakon megbízni, mert azok külső progik és nem kimondottan csak a kártyához készültek. Még olyan is van hogy némelyik verzióju driver/ccc-vel sem működik a P.P. Egyébként csak a Gpu órajelét veszi vissza, ha jól emlékszem 300-ra.

Mindörökké az első tökösebb gépem 4S akkuval: https://www.youtube.com/watch?v=ryVAamO5QpI (a többit már magam építettem kicsit jobbra) Netuddki, valahol a térben és időben! Vazze eltévedtem! Valaki?? Segitsééééééég!!

(#42637) Giii válasza kriszbon (#42636) üzenetére


Giii
senior tag

Szerinted csak bios frissítés segítene rajta?Mert a PP még most is téli álmát alussza

AMD Ryzen 5800x, Patriot Viper Steel 2*8Gb 3733Mhz RAM,Red Devil 6900xt, Gigabyte b550m s2h

(#42638) kriszbon válasza Giii (#42637) üzenetére


kriszbon
őstag

Nem biztos hogy megoldaná, mert mint írtam van amelyik Driver alatt nem működik ahogy észrevettem. Nekem a hozzáadottal, meg a 8.12, 9.3, 9.4-el működött, a többivel nem is néztem. Ha nem fut a háttérben valamilyen alkalmazás ami végett nem veszi vissza, akkor a CCC-nek mutatnia kellene. Mentsd le a biosát a Gpu-z-vel És a Radeon Bios Editorral olvastasd be, majd nézd meg hogy benne vannak e a 300-as órajelek. (RBE)

Mindörökké az első tökösebb gépem 4S akkuval: https://www.youtube.com/watch?v=ryVAamO5QpI (a többit már magam építettem kicsit jobbra) Netuddki, valahol a térben és időben! Vazze eltévedtem! Valaki?? Segitsééééééég!!

(#42639) Alastair' válasza Giii (#42637) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Mentsd le a biosod GPU-Z-vel, és a Radeon bios editorral meg tudod nézni, milyen értékek vannak benne. Itt találsz biosokat, kiválasztod a gyártódat, a pontos típust, letöltöd a legfrissebbet. Esetleg össze is tudod hasonlítani azzal amit a sajátodról mentesz le.
Végül az AtiWinflash-el felrakod az újat. Enyém

kriszbon: :R

[ Szerkesztve ]

Alister from Hell

(#42640) Giii


Giii
senior tag

Lord Vader and kriszbon egy raklapnyi THX :R :R

AMD Ryzen 5800x, Patriot Viper Steel 2*8Gb 3733Mhz RAM,Red Devil 6900xt, Gigabyte b550m s2h

(#42641) Alastair' válasza Giii (#42640) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Ha sikerült megbirkóznod vele, írd le az eredményt, ha nem, kérdezz még nyugodtan. :K

Alister from Hell

(#42642) scope2007 válasza nightmare13 (#42633) üzenetére


scope2007
addikt

régi catalystokban van csak olyan opció tudtommal! >> nálam sincs CCCben olyan

máshogy is tudod ellenőrizni hogy működik-e:
pl

eszközkezelő:

everest:

[ Szerkesztve ]

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

(#42643) Alastair' válasza scope2007 (#42642) üzenetére


Alastair'
nagyúr

2 külön kártyánál a Catalyst jelzi a CF-et.

Alister from Hell

(#42644) nightmare13 válasza scope2007 (#42642) üzenetére


nightmare13
senior tag

Jah, hát everestben én is láttam, meg gpu-z is írta, de azért igazán jó lenne, ha a szemét ccc-ben is ott virítana... ha már a karik mellé csinálják... :D amúgy nem kell még egy ilyen dög cf-be? :D

WoT: nightmare1367 Az élet egy játék... De játszd keményen!

(#42645) Davidof92


Davidof92
senior tag

most hívtak pcx-tól, marad az ami volt :( mind 1, jó az majd halálra hajtom ;]

[ Szerkesztve ]

(#42646) 19balazs86 válasza nightmare13 (#42644) üzenetére


19balazs86
tag

2 ilyen (3870x2) karihoz kellene ám táp rendesen, nem 1 átlagos user táp :)

(#42647) Alastair' válasza nightmare13 (#42644) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Ha mondasz 1 olyan játékot ami ki tudja használni a 4 GPU-t. ARMA II talán)

Alister from Hell

(#42648) 19balazs86 válasza Alastair' (#42647) üzenetére


19balazs86
tag

Hát ha játék nem is nagyon, de GPU-t használó alkalmazások már inkább... :)
Én nem ismerem ezt az ARMA 2-őt, de néztem róla videót. Nem mondod komolyan, h -> "ARMA II talán" ?

(#42649) [EU]SASA1


[EU]SASA1
tag

Hello mindenki. Lenne egy olyan problémám hogy van egy 3870X2 kártyám amin nem megy csak az eggyik GPU... a crossfire-t nem tom sehogy engedéjezni. :( A válaszokat előre is köszönöm.

(#42650) Giii válasza Alastair' (#42641) üzenetére


Giii
senior tag

Megvan minden,vagyis csak majdnem!Letöltöttem a progigat hozzá,GPU-Z-vel lementettem az eredeti BIOS-t,de lenne egy olyan kérdésem hogy kilehet választani jobboldalt hogy HD3850 és HD3850AGP.Nah most ugye nekem AGP-s akkor gondolom ezt kell választanom,még jó hogy észrevettem mert lehet eltoltam volna?!?!A Bioson belül megadhatok nagyobb órajeleket??Vagy ehhez majd inkább használjam az ATT-t??

AMD Ryzen 5800x, Patriot Viper Steel 2*8Gb 3733Mhz RAM,Red Devil 6900xt, Gigabyte b550m s2h

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  ATi Radeon HD 3830 / 3850 / 3870 (X2) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.