Hirdetés

2024. május 26., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  ATi Radeon HD 3830 / 3850 / 3870 (X2) (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#41401) Tomate válasza Hurkaleves (#41400) üzenetére


Tomate
veterán

ATi Tray Toolsal?

(#41402) Hurkaleves válasza Tomate (#41401) üzenetére


Hurkaleves
őstag

azzal is próbáltam, de vagy én vagyok hülye a használatához vagy az sem szereti az X2-es karikat mert:
1. alapból valami 411-et íra a gpu órajelre... :F és a ramokra is valami 450-et... :F
2. ha fentebb tolom a csúszkát és nyomok egy set clock-ot akkor meg vissszaugrik arra a bizonyos 411-es illetve 450-es értékre... :F
ö6uqmvá&#>@[|˘˘°˛é4-ecj/UW%

(#41403) Tomate válasza Hurkaleves (#41402) üzenetére


Tomate
veterán

Mert az a visszavett takarékos órajeleket mutatja. Fel kell tolni a csúszkát rendesen és a fesz állító kis cuccot is fel kell rakni!

(#41404) Hurkaleves válasza Tomate (#41403) üzenetére


Hurkaleves
őstag

arra én is gondoltam, hogy a takarékot mutatja....viszont ati CCC-ben nem annyit mutat takarékos módban hanem 300mhz-t! ram 900mhz....és én inkább a ccc-nek hiszek..
más: fesz állítótt sem tudom bekapcsolni..
mintha semmit sem tudnék csinálni a progival! kész!
próbáltam a 0.26-os és a 0.27b-verziót is....leszedtem minden ati drivert majd újraraktam a 9.3-asat... :F
ez azért gáz, hogy ATI tool-lal sem tudok húzni egy ATI kártyát..
de azért remélem, hogy jön valaki aki leb@sz az ügyetlenkedésem miatt és elmondja a titkot... :B

egyébként thx Tomate. ha van még esetleg valami okosságod, nyomjad..

(#41405) persil válasza Hurkaleves (#41404) üzenetére


persil
nagyúr

Bizony, mindegyik hd 300 mhz-re veszi vissza a gpu-t, a memória meg marad eredeti értéken, szóval a ccc-ben kell bízni.

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#41406) Hurkaleves válasza persil (#41405) üzenetére


Hurkaleves
őstag

én ennek örülük, hogy 300-ra visszaveszi, de hogy veszem nagyobbra!!?? :DDD
és mindkettőt....(és nem a ccc-vel) thx.

(#41407) lsc válasza Hurkaleves (#41404) üzenetére


lsc
nagyúr

Az ati tool-t már nem fejlesztik egy ideje, az újabb kártyákat nem ismeri . ATT-t próbáld a legújabb verziót .

[ Szerkesztve ]

Az élet kegyetlen .

(#41408) Tomate válasza lsc (#41407) üzenetére


Tomate
veterán

3870X2 régebbi kártya? A 4870-et ismeri. Akkor ez hogy van? Azt hiszem itt a legfrissebb. Fejlesztik azért a srácok! :R

(#41409) lsc válasza Tomate (#41408) üzenetére


lsc
nagyúr

Az ATI tool és az ATT nem ugyanaz .

Mod 41410 : Semmi gond, én is jártam már így, meg szerintem fogok is .

[ Szerkesztve ]

Az élet kegyetlen .

(#41410) Tomate válasza lsc (#41409) üzenetére


Tomate
veterán

Valóban. Összekevertem. sorry :)) :R

(#41411) Hurkaleves


Hurkaleves
őstag

atom fail! HELP!

az RBE progival belementem a vga-m biosába...(his 3870x2)
elkezdtem gépészkedni aztán flash-elni aztán az egyik gpu-t most nem látja!

full ideg vagyok nemtudom hogyan lehetne újra üzembe állítani a 2. gpu-t.
nem kellett volna letöltenem se azt a progit...

segítsetek plíz! nem tudom, hogy esetleg van e valakinek ilyen bios fájlja, hogy esetleg azt betöltve újra üzem tudnám helyezni a gput...

nyugodtan letolhattok megérdemlem...

(#41412) Tomate válasza Hurkaleves (#41411) üzenetére


Tomate
veterán

Kérj meg valakit akinek ugyan ilyen kártyája van, hogy mentse le a biost és küldje el. Vagy töltsd le netről ha megtalálod, vagy állítsd vissza amit elállítottál. Aztán mehet a frissítés.

(#41413) Hurkaleves válasza Tomate (#41412) üzenetére


Hurkaleves
őstag

nem tudom visszaállítani mert nem is látja...
én is abban reménykedem, hogy valaki olvassa és tud bios-t adni...meg neten is nézelődök..
az fontos, hogy ugyanaz a márka legyen? jelen esetemben HIS

(#41414) lizakattila válasza Hurkaleves (#41413) üzenetére


lizakattila
senior tag

Hali!
Bios ügyben ITT nézz szét.
Esetleg érdemes átolvasni EZT és EZT (ha még nem tetted.)

"Ha próbára akarod tenni egy ember jellemét, adj neki hatalmat." - Abraham Lincoln

(#41415) Tomate válasza lizakattila (#41414) üzenetére


Tomate
veterán

Csak h ezek 512-esek... :(

(#41416) lizakattila válasza Tomate (#41415) üzenetére


lizakattila
senior tag

Ez nekem is feltűnt.
De ha megnézed, egyik hez sincs 1Gb-os.
Mivel ezek 2GPU-s kártyák (2X512Mb), gondolom mindkét maghoz külön biost kell feltölteni. (remélem nem irtam hülyeséget, ha igen, akkor javítsatok ki.)

"Ha próbára akarod tenni egy ember jellemét, adj neki hatalmat." - Abraham Lincoln

(#41417) Hurkaleves válasza lizakattila (#41416) üzenetére


Hurkaleves
őstag

jaja két bios-os...mindjárt átnézem!
thx! :R

(#41418) lizakattila válasza Hurkaleves (#41417) üzenetére


lizakattila
senior tag

Sikerült megoldani? :U

"Ha próbára akarod tenni egy ember jellemét, adj neki hatalmat." - Abraham Lincoln

(#41419) Hurkaleves válasza lizakattila (#41418) üzenetére


Hurkaleves
őstag

dolgozok rajta keményen!
csak az a baj, hogy leteszteljem, hogy mind a 2 gpu megy e csak úgy tudom, hogy felrakom a drivereket....viszont flesseléshez meg le kell szedni... :((( szal el játszogatok még egy darabig...most flesseltem éppen winflessel mind a 2 magot két különböző bin-nel hiba nélkül....most rakom a drivert aztán remélem....

(#41420) gfefe


gfefe
őstag

Na úgy alakult, hogy csak nem adom el a 3870 x2 karimat :U ;] (értelmes árat nem adtak így bele vágok szerintem egy crossfireX be :DDD :DDD :DDD

Ti mit szóltok ehez? :B

Aki esetleg el akarja adni a kariját írjon és megbeszéljük! vagy itt a hírdetésem: [link]

thx :R

DOWNLOAD ██████████████ 105%

(#41421) Hurkaleves


Hurkaleves
őstag

:C ! ! ! ! SIKERÜLT ! ! ! ! :C

aztabetyárját! na a végére profi flesselő lettem.....huh....mintha egy 81793654ezer tonnás kolbászoslecsó esett volna le a szívemről.... :)

piff....a siker röviden: winflesh majd ott a slave-nek megadtam a "tuning" mentes bin fájlt
a másik magnak meg az origi beállításos bin fájlt! fless mind a kettőre majd restart és kész!

emberek! mindenkinek köszönöm! nélkületek szerintem egész este fent lettem volna és az ablak mellet nikotin mérgezésben haltam volna meg... :DDD

még egyszer mindenkinek aki segített hatalmas THX! különösen lizakattila-nak!
huh...ahh... :B

[ Szerkesztve ]

(#41422) Hurkaleves


Hurkaleves
őstag

na azért ha már így belejöttem kicsit kísérletezgettem, de a tudásom ilyen téren elég gyengusz.... :B
egyszer el is szállt az egész kártya és az integrált vga-val kellett újraélesztenem....de sikerült úgy is!
tuningot sajnos nem tudtam belevinni a dologba, de sebaj, lényeg, hogy megy!
mert most jelenleg 3 gpu-val rendelkezem és ha elszáll egy vagy kettő a harmadikkal újra tudom éleszteni a "halottakat" ha nem lett volna integrált vga-m nem vigéckedtem volna ennyire......most is ő húzott ki a sz@rból... :B

[ Szerkesztve ]

(#41423) J.J. András válasza Hurkaleves (#41400) üzenetére


J.J. András
őstag

ott is megkérdezi szerintem, mint minden RivaTuner telepítés elején, akarja-e a Hardver szoftveres gyorsítását..., tehát valahol amikor a GP1-re váltasz, ott is rá kellene nyomni valami "enable PIPA low level hardware overlocking ", vagy "low level settings" fülre ... ott is kell pipának lennie !

szerintem, de a HD3870X2 vagy HD4870X2 topicban nem mondta el senki hogyan kell haszálni ?

'' ...Client Estwood bekaphatja, hóóó....''

(#41424) Hurkaleves válasza J.J. András (#41423) üzenetére


Hurkaleves
őstag

a riva tuner alapból úgy kezd, hogy nem biztos, hogy megfelelő driver van fent vagy nem kompatibilis vagy ilyesmi.....szóval alapból nem úgy kezd, hogy "szia felhasználó minden rendben tuningolhat bátran!" de neeem...
ha valami alapból gyíkkal indít az már nem jó jel! de közben rájöttem a sok bios flesselés során, hogy az egyik mag gyárilag, alapból nem támogatja a tuningot!
csak annyit enged amennyit az ATI Overdrive progi tud azaz a gpuk-nak +50mhz a memóknak is +50mhz! atom durva tuning nem? :DDD
nomind1 lényeg, hogy megy és egész szépen teljesít így most a rendszerem! egy általános teszt progival szemléltetném ami nem más mint a 3dmark06=> 15700pont
ennyi elég mindenre...
egyébként riva tuner-be néztem már minden ilyesmi kapcsolót, de nem találtam olyat ami engedélyezné a 2.gpu húzását......ahogy írtam már gyárilag tiltott....
én meg nem értek a bios mod-hoz bár már kezdem kapisgálni, de nem ér annyit mert rohadt macerás ha elszáll a gpu és vissza kell hoznod az életbe....

(#41425) lizakattila válasza Hurkaleves (#41421) üzenetére


lizakattila
senior tag

:C A lényeg, hogy megoldódott!
Örülök, hogy segíthettem! :R

[ Szerkesztve ]

"Ha próbára akarod tenni egy ember jellemét, adj neki hatalmat." - Abraham Lincoln

(#41426) Hurkaleves válasza lizakattila (#41425) üzenetére


Hurkaleves
őstag

jah..
tényleg thx még1x!
a lényeg, hogy a két magnak külön külön bios-a van...még erre is rá kellett jönnöm... :DDD

[ Szerkesztve ]

(#41427) gfefe válasza Hurkaleves (#41426) üzenetére


gfefe
őstag

VAlójában vald be, hogy csak ápr. 1 miatt szivatod itt a népet :DDD

DOWNLOAD ██████████████ 105%

(#41428) Hurkaleves válasza gfefe (#41427) üzenetére


Hurkaleves
őstag

:) bár csak így lenne....
de ez sajnos megtörtént...viszont most már minden okés!

(#41429) gfefe válasza Hurkaleves (#41428) üzenetére


gfefe
őstag

az a lényeg....

Hát én meg keresem a 3870 es karim amit beraknák az x2 mellé crossfirex be de mindenki új árban akarja eladni.... :U

egy másik x2 meg felesleges mellé szerintem mert annyira nem jó a crossfire x...

DOWNLOAD ██████████████ 105%

(#41430) gfefe


gfefe
őstag

úgy néz ki, hogy csak lesz kari... SAPPHIRE ATI HD 3870-OC 512MB GDDR4 18000+1000 a házhoz szálitás személyesen... ez a vége sajna de meg lesz a crosfirex :DDD ;]

DOWNLOAD ██████████████ 105%

(#41431) Májsztró


Májsztró
addikt

megéri nekem 6K-ért 3850-ről 3870-re váltani ? :F

(#41432) gfefe válasza Májsztró (#41431) üzenetére


gfefe
őstag

ha jó tuningos a 3850 akkor nem... ha nem akkor a pénztárcád dolga... :U

DOWNLOAD ██████████████ 105%

(#41433) Májsztró válasza gfefe (#41432) üzenetére


Májsztró
addikt

800/1000-ret megy , az jónak számít ? :)

(#41434) WesTM válasza Májsztró (#41433) üzenetére


WesTM
senior tag

Jónak bizony!!! :R :K

(#41435) gfefe válasza Májsztró (#41433) üzenetére


gfefe
őstag

bizonyhogy jónak... pláne ha 24/7 ben...

én a helyedben semmit nem cserélnék!

DOWNLOAD ██████████████ 105%

(#41436) zsolt1129 válasza Májsztró (#41433) üzenetére


zsolt1129
addikt

Jó az :K Csatlakozom az elöttem hozzászóló kollégához. Ne cserélj :( .

(#41437) Májsztró


Májsztró
addikt

Igazság szerint nem ennyin használom , mert egyenlőre nekem alapon is elég :) De volt ,hogy napokig hajtottam ezen az órajelen. És biza semmi hibát nem kreált a károj :)

(#41438) Hurkaleves válasza gfefe (#41429) üzenetére


Hurkaleves
őstag

szerinted megérné még egy 3870 az X2 mellé?
ezt most csak szimplán kérdem!
és az lehet más gyártótól is?..

(#41439) gfefe válasza Hurkaleves (#41438) üzenetére


gfefe
őstag

szerintem nem érné meg mert akkor inkább már add el és pótolj egy nagyobbra...
3 gpu még az úgy csak oké, de 4 szerintem már egy necces dolog.... nem hiszem, hogy nagyon törődnek vele optimalizálás terén... na meg ahoz már végképp bivaly proci kell....

bár ez privát vélemény a részemről. :U :R

DOWNLOAD ██████████████ 105%

(#41440) persil válasza Hurkaleves (#41438) üzenetére


persil
nagyúr

Szerintem az egész több gpu-s baromság úgy, ahogy van nem éri meg egyáltalán. Fele program nem, vagy rosszul használja, driver gondok. Eszméletlen fogyasztás, az ára, hűtés egyéb apróságok is neccesebb, szerintem egyáltalán nincs létjogosultsága.

Egyszerűen venni kell egy combosabb kártyát, ami ugyanúgy teljesít minden programban, mivel csak 1 darab. Ha meg véletlen valami programnak nem tetszik a több gpu, akkor meg is vagy lőve, mert van 100ezer pénzért egy 40ezres kártyád. Láttunk már olyan tesztet, ahol driver gondok miatt cf/sli meg x2es kártyák fele annyi fps-t produkáltak, mint szerényebb társaik.

Szerintem a több gpu szimpla sznobizmus(egyelőre) :)
Hozzáteszem ez természetesen csak az én szubjektív véleményem, nem kő megkövezni :)

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#41441) Hurkaleves válasza gfefe (#41439) üzenetére


Hurkaleves
őstag

én sem négyet mondtam! (3870X2+3870)
csak kérdeztem, hogy nektek mi a véleményetek....de én is osztom ezt a véleményt...
a karimat meg nem szándékozom lecserélni.....múlt héten cseréltem erre! :DDD
de eddig nem bántam meg!

(#41442) gfefe válasza Hurkaleves (#41441) üzenetére


gfefe
őstag

nekem ma jön meg a 3870 es karim... holnap majd mondom, hogy megéri e vagy sem vagy, hogy miként jártam :DDD ;]

[OFF]"persil" te miből gondolod, hogy a több káártyás megoldások rosszak? Volt egyáltalán ilyen karid? ;] Ha nem akkor ne mondj hülyeségeket... amúgy meg a 2 gpu tökéletesen megy... minden új játékban... én nem nagyon találkoztam eddig olyan gamevel aminél ne lett volna haszna... a 3 gpu téren meg majd kiderül... de ott is lesz gyorsulás és árban meg sem közelitem a teljesítményt amit kapok....

nekem 50E be fog így kerülni 3db 3870 es kari ha úgy vesszük.. na ebből max veszek egy 4870 es.... tehát melyik is éri meg jobban??? a 3 gpu porrá alázza az ifjú titánt... fogyasztás meg csak akkor nagy ha játszol... [/OFF]

[ Szerkesztve ]

DOWNLOAD ██████████████ 105%

(#41443) persil válasza gfefe (#41442) üzenetére


persil
nagyúr

Nem azt mondtam, hogy "rossz". Azt mondtam, hogy szerintem felesleges.
Én abból szoktam kiindulni, hogy ha valakinek van lóvéja 2-3-4 kártyára, akkor simán rá tud dobni x ezer plusz forintot és egyszerűen vesz egy jobbat. Aki ilyen megoldásokon gondolkozik, annak nem az a 10 ezer forint lesz a problémája.

Amíg pedig normálisan beszélek veled, addig nem bánnám, ha Te is változtatnál a hangnemeden.

Végére meg direkt írtam, hogy szubjektív vélemény és nem kell a flame.
Persze számíthattam volna rá, hogy úgyis jön valaki aki mindent jobban tud és képes felülbírálni mások személyes véleményét is.. Elvégre magyarországon vagyunk :D
(Hogan knows best... )

A kérdéshez még annyit, hogy láttam már olyan tesztet, ahol bizony lassabb volt a több gpu, tehát a jelenség létezik. Abban természetesen igazad van, hogy új játékokban nem igen van ilyen hiba, és persze egyre jobb is lesz a dolog.
De a véleményem akkor is él, és akkor is magánvélemény.
Szóval Bíke van, csak beszélj velem szépen és fogadd el a véleményem, akkor is ha ökörség ;)
Nah víghe! xD

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#41444) Hurkaleves


Hurkaleves
őstag

az X2-es vga-kal nincs gond mert a 2 gpu-t összekötő "szinkronizáló" chip (nemtom mi a pontos neve) segítségével nem jelentkeznek a crossfire-ös gondok.....olyan mintha 1 gpu-s rendszer lenne......(csak kettő :DDD )
a gondok a két külön kártyáknál jelentkeznek....
de valóban, ezt a problémát már egyre sikeresebben kezelik...
nem lesz itt gond a jövőbe nézve....csak legyen alá izom proci is nehogy cpu limit legyen mert akkor nincs értelme a több karis megoldásnak...

(#41445) persil válasza Hurkaleves (#41444) üzenetére


persil
nagyúr

Persze így van, mondtam is, hogy a crossfire, meg sli megoldásokra gondolok, meg amikor ezt házasítják az x2es kártyákkal :)
Egy darab x2es persze, hogy nagyon fasza :)

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#41446) gfefe válasza Hurkaleves (#41444) üzenetére


gfefe
őstag

Pont most vettem ár a sapphire 3870 gddr4 512 es karit... holnap össwze tudom rakni a gépem és jöhetnek a teszelések is... ;]

persil: részemről is béke van csak sok mostanság az ati leszóló és már rutinból vissza szólok :DDD

Amúgy a több magnak van jövője... az biztos, hogy e felé haladunmk.... kiváncsi leszek, hogy miként fog működni a gépem... holnap estére ki is derül... lehet csinálok egy loogoutos írást is mert friss tesztet nem nagyon lehet találni... konfigom ha nem is a legerősebb azért oda csap és én pont nem a suttyó kölykök közé tartozom akiknek enyuka meg apuka megveszi...

Mindíg magamnak dolgozom meg egyetem mellett a zsét rá... és gen is számit a pénz... nekem most végül is a 3db 3870 max 50000E be fájt... és ha a paramétereket vesszük agyon alázza (remélhetőleg) a 4870 et ami vele egy árban van így most...

Nekem ezért nem volt édekemben fentebb váltani mert 4870x2 re nincs használtan 90E pénzem... és ez most egy bivaly rendszer lesz így is :B :DDD

DOWNLOAD ██████████████ 105%

(#41447) persil válasza gfefe (#41446) üzenetére


persil
nagyúr

"sok mostanság az ati leszóló"
Asszem én utálom legjobban a zöldeket, világ életemben ati-s/amd-s voltam xD

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#41448) gfefe válasza persil (#41447) üzenetére


gfefe
őstag

áve nekd ;] :R

DOWNLOAD ██████████████ 105%

(#41449) actommy


actommy
tag

Sziasztok, sikerült beszereznem egy msi 3850 es kártyát, de x64 XP alatt nem akar menni a gyári driverrel.
sőt már azt is elértem hogy nem tudom eltávolítani sem.
a program hozzáadása eltávolitása részben ha probálom eltávolitani az ati drivert, azt írja ki hogy "error initializing"

volt már ilyen tapasztalata valakinek?
és egy működö driver is jól jönne probáltam a gyéri CD-n lévő 8.4 est meg az AMD oldalán lévő 9.3asat.
egyik sem működik.

olyan hibaüzentet dob hogy vagy nincs ATi kártya vagy nem működik vagy valami hasonlót már nem emlékszem :D

lényeg hogy szar.

ha már volt erről szó a forumban akkor mondjátok majd tovább keresgélek, mert már probáltam de nem találtam érdemlegeset erre a problemra.

kösz
és bocs a hosszáért

[ Szerkesztve ]

(#41450) gfefe válasza actommy (#41449) üzenetére


gfefe
őstag

próbáld ki a 8.11 et vagy a 8.12 drivert... ha azzal sem megy rendesen akkor vmi a rendszeredben a ludas... egy újratelepítés akkor remélhetőleg megoldja a problémád. :U

DOWNLOAD ██████████████ 105%

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  ATi Radeon HD 3830 / 3850 / 3870 (X2) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.