Hirdetés

2024. június 6., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  ATi Radeon HD 3830 / 3850 / 3870 (X2) (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#41601) dudi


dudi
senior tag

Hello!

Van egy eléggé zavaró problémám a sapphire hd 3850-emmel (256mb):
Játékokban egy idő után mindig kapok egy szép monitor lekapcsolást, kb. 2perc és 1óra közötti időközzel. Ekkor csak a monitor megy el, a bill-el újra tudom indítani a gépet (win key, fel, enter, ú ->újraindítás :) )
Arra rájöttem, hogy ha a vrm részére teszem a kezem a kártya túloldalán, akkor azonnal ezt a jelenséget produkálja. Lehet, hogy a nyákban szakadt meg egy-egy vezeték? Vagy valami ötlet?
Köszi

szerk: gyári és accelero s1-gyel is ezt csinálja, alapórajel alatt és felett is, felette viszont a vrm-ek forróak, alatta meg hidegek.

[ Szerkesztve ]

Sounds like your fix is worse than your problem...

(#41602) Sweet Lou 6 válasza dudi (#41601) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

Próbálj ki egy driver reinstallt, ha utána is ezt produkálja, akkor sztem gariba küld vissza

sweetlou6.wordpress.com

(#41603) kriszbon válasza dudi (#41601) üzenetére


kriszbon
őstag

És ne tapogasd menet közben az áramkört, mert könnyen meglepi lesz belőle :U

Mindörökké az első tökösebb gépem 4S akkuval: https://www.youtube.com/watch?v=ryVAamO5QpI (a többit már magam építettem kicsit jobbra) Netuddki, valahol a térben és időben! Vazze eltévedtem! Valaki?? Segitsééééééég!!

(#41604) dudi válasza kriszbon (#41603) üzenetére


dudi
senior tag

nem áramkör tapi volt, azért nem akarom se rövidrezárni magammal, se égni nem akarok :)
driver már volt, xp is...
úgyhogy mászik a gariba, csak nemtudom, mit mondjak, mert azt nem mondhatom, hogy játszanak rajta 2órát, megvárom :)

Sounds like your fix is worse than your problem...

(#41605) lsc válasza dudi (#41601) üzenetére


lsc
nagyúr

Lehet hogy a kártya túlmelegszik, a tápod milyen és mekkora ? Ill a többi cucc sem ártana .

[ Szerkesztve ]

Az élet kegyetlen .

(#41606) dudi válasza lsc (#41605) üzenetére


dudi
senior tag

a gpu és a ramok nem melegednek túl, 700 helyett 660 és 828 helyett 700-on hajtottam, akkor is fagy. A táp 350ss fsp bluestorm, 6pines csatival.
E4300, 1x2gb 1066 kingmax, 250gb wd 7200rpm, gigabyte p35-ds3, dvd, semmi más.

Sounds like your fix is worse than your problem...

(#41607) lsc válasza dudi (#41606) üzenetére


lsc
nagyúr

Akkor próbáld a garizást .

Az élet kegyetlen .

(#41608) s1ru2 válasza - = Zk = - (#41600) üzenetére


s1ru2
senior tag

Hát úgy néz ki, most várhatunk. Ma jött az asztalosunk, hogy befejezze az asztalomat. Utána mikor összeraktam a gépet, valamiért a venti folyamatosan beleforog a borításba a karimon. Remek 2 hete járt le a garim... Most kapom szét az egészet, hátha találok valamit, ha ne makkor találhatom ki, hog ymivel tudok rá hűtőt varázsolni. 2 VF900, vagy 2 HR-03GT ilyen megoldásokat találtam, meg persz ugye víz horribilis összegért... nagyon nem vagyok boldog. :( Ha bárkinek van építőjellegű ötlete S.O.S fogadom.

Z87 Extreme4 / i5-4670k / Xigmatek S1283 / GTX1080 / 16 GB DDR3 / LG32UD89 / Panasonic 50DX710m / D5100 / 18-105 / Nikkor-Q.C Auto 1:2,8 f=135 / Nikkor H Auto 1:3,5 f=28 / Nikkor S Auto 1:1,4 f=50 / Galaxy S8

(#41609) - = Zk = - válasza s1ru2 (#41608) üzenetére


- = Zk = -
félisten

hűűű, vazz! az nem semmi. részvétem VGA társ:R
a hűtéssel nekemis meggyűlt a bajom. mellesleg a 2db VF900-as jónak túnik, de a középső chipet sem ártana hűteni. valamint van egy icike-picike DIÓDA, amit széintén nem ártana.

de a garizás hogyhogy lejárt, mikor énis szinte az elsők között vettem a karit, és tudtommal két év a gari. :U

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#41610) varsam


varsam
őstag

Helló!

Egy Gigabyte HD3870-esre szeretnék Accelero S1r2-őt feltenni. Meg tudná mondani vki, hogy a kártya fém rögzítőjének a tetejétől pontosan mennyire lóg ki a hűtő?
Nem vagyok benne biztos h elférne-e a házamban.

(#41611) s1ru2 válasza - = Zk = - (#41609) üzenetére


s1ru2
senior tag

Na, szerencsére, megérte szétkapni, csaka motorban egy gumigyűrű ugrott le. Természetesen atomjaira kellett hozzá szedni, mindent, de most fain.

Gari meg érdekes sztori, Giannitól vettem anno, és elvileg ugye ő eltette midenféle garlevelet és nem kaptam semmit, de mondom Gianni-t dicsérik csak nem lesz gáz. Aztán úgy kb 2 hónapja ráírtam, h időnként kerreg a kicsike, és h nézze már meg vagy valami, mert ugye még nincs 1 éves se... Errő ő közölte, hogy adjam meg a garilevél számát. Mondom az nics mert azt mondtad eltetted és nem adtál hozzá. Ezekután visszaírt, hogy már emlékszik is és, hogy ehhez nem adott garlevelet, de különben is a nagykerben nem szoktak apró zörgéssel foglalkozni, kocogtassam meg és jó lesz.( jött az isteni utasítás). Én nem vettem a fáradtságot, hogy elküldjem a jó k* anyjába, gondoltam ennél kultúráltabb vagyok. De azért jó vigyázni azokkal is akiket kiemelkedően dicsérnek, még itt is. Eddig nem szándékoztam leírni a sztorit, de most felment bennem a pumpa. NEM FELTÉTLENÜL 100%-an megbízható itt 1-2 emberke, még akor sem halálra dicsérik őket !

Z87 Extreme4 / i5-4670k / Xigmatek S1283 / GTX1080 / 16 GB DDR3 / LG32UD89 / Panasonic 50DX710m / D5100 / 18-105 / Nikkor-Q.C Auto 1:2,8 f=135 / Nikkor H Auto 1:3,5 f=28 / Nikkor S Auto 1:1,4 f=50 / Galaxy S8

(#41612) gbors válasza - = Zk = - (#41598) üzenetére


gbors
nagyúr

többé-kevésbé mindkettő ennyit jelent - mondjuk a quad crossfire okozhat meglepetéseket :)

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#41613) - = Zk = - válasza s1ru2 (#41611) üzenetére


- = Zk = -
félisten

a lényeg, hogy megszerelted:R
a sztorihoz meg No Comment..! tökéletesen egyetértek Veled... :U (én a ramvásárlásal döltem be így. Ősembertől vettem, és a gariztatás csúnyán férreértettem. de szerencsére nem kellett használnom:R)

(#41612) gbors: igen, hallottam hírét. kölcsönadtam subaruéknak, és náluk is gondok voltak. nem volt hajlandó a CFX múkodni! először azt hittem azért, merthogy konyec a VGA-mnak. de a teszted megerősített, és újra értelmetadott az Életünknek. nekünk, X2 tulajooknak:R

[ Szerkesztve ]

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#41614) Colera


Colera
tag

Hi sracok, 3870X2, 2db 6os tápból érkező videokari tápkábellel is 100%-osan működik? /egyik 8as lenne, de nincs meg a kábel, mert oem volt, garizott kartya helyett jött a 3870x2//

''Az idő pénz! - gondolta a pincér, és hozzáírta az aznapi dátumot a számlához...''

(#41615) - = Zk = - válasza Colera (#41614) üzenetére


- = Zk = -
félisten

igen, de a táp elegendő legyen alá! mekkora tápod van hozzá?

jah. a 6pinesekkel a tuning felejtő sztem. Overdrive legalábbis....
onna tudom, hogy évekig énis 2X6pinnel használtam:R

[ Szerkesztve ]

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#41616) monosz


monosz
őstag

Hali mindenkinek!
Olyan problémám van nekem is,(MSI 3870x2- CFX),az egyik-en kib@szottul morog a venti,és ezzel kellene valamit kezdenem.A gari meg már lejárt.Valakinek valami okos ötlet?
És még azt kérdezném,hogy ezekhez a kártyákhoz melyik lenne a legtutibb driver.Sajnos a 9.-es széria felejtős nekem,ugyanis crossfire miatt a második kártyán nem müxik a powerplay,és fűt mint a barom.
Előre is kösz!

A fontolgatással gyakran elmúlik az alkalom..

(#41617) - = Zk = - válasza monosz (#41616) üzenetére


- = Zk = -
félisten

3870 CFXről leginkább subaruék tudnának nyalatkozni, járt náluk a VGA-m e célból! őkis panaszkodtak vmiről, csakmár nem emlékszem miről! milyen driverekke lpróbáltad?..hmm...

hamár lejárt a gari, akár leis operálhatod a ventit, és darabokra szedheted. csak nézd meg, mit hova :K aztán rakd össze, lehet csak kikéne pucolni a ventiket. ennyi. ha esélyes a porosodásra a géped, akkor fennáll eza veszély náladis! szvsz!

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#41618) r9550


r9550
senior tag

Sziasztok azt szeretném tőlletek megérdeklődni hogy nekem van egy msi k9a platinum lapom 2gb rammal x2 4400+-os procival van benne egy Sapphire Radeon 3850 256mb gDDR3-as vga-m és hogy emellé érdemes-e mégegyet vennem vagyinkább próbáljam eladni és vegyek egy erősebbet?? Válaszotokat előreis köcsönöm :R

(#41619) - = Zk = - válasza r9550 (#41618) üzenetére


- = Zk = -
félisten

sztem egy 2X1 giga ram. (de 2X2 az ütősebb)
de miben érzed géped gyengeségét? mért érzed, hogy valamit bővítened kéne?:R

[ Szerkesztve ]

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#41620) monosz válasza - = Zk = - (#41617) üzenetére


monosz
őstag

Volt aki azt tanácsolta,hogy a gyári MSI drivert tegyem fel mert hogy az való az OC-s verzióhoz,de elég sok Game bugos volt vele.Próbáltam 8.6 tól,a 8.11-ig de nem hozta a várt teljesítményt.Jelenleg a 8.12-es catalyst van fenn,ezzel megy mint a barom,de sajnos elég sokszor játék közben kilép hibaüzenettel.Innentől kezdve Passz :F

-----------------------------------------------------------------------------

A por kizárva! (Thermaltake Armor+VH6000),a szétszedéstől parázok egy kicsit,illetve nem is a szétszedéstől,hanem az összerakástól,nehogy lesarkazzam valamelyik gpu-t,mert akkor az kuka. Mondjuk lehet hogy rászedem magam,mert nagyon zavar a hangja.
Köszi :R
Üdv.

A fontolgatással gyakran elmúlik az alkalom..

(#41621) - = Zk = - válasza monosz (#41620) üzenetére


- = Zk = -
félisten

hmm.. értelek! nem semmi.akkor neharagudj, de passz. max keresd subaruwrc-t. ő nagy mágus ebben :K

---------------------------------------------------------

nefélj, nem sarkazod le. védve vannak a sarkok ;) :K
szerk: amugymeg ha szétszedted, és a karit gondosan félre hejezed, semmi baja nem lehet. a ventivel meg úgy babrálsz, ahogy jónak érzed!

[ Szerkesztve ]

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#41622) monosz válasza - = Zk = - (#41621) üzenetére


monosz
őstag

Dehogy haragszom,inkább örülök hogy válaszra méltat valaki.
Mégegyszer THX :R

A fontolgatással gyakran elmúlik az alkalom..

(#41623) - = Zk = - válasza monosz (#41622) üzenetére


- = Zk = -
félisten

énis 3870 CFX miatt vettem ezt az alaplapot ;] csak a táp egyenlő a nullával...
pls sikits rám, ha van vmi kézzelfoghatód ez ügyben:R

szívesen máskoris :R

szerk: sajna kihalt a topic, mivel a 3xxx széria is kezd. de a 3870 X2 bukott a legnagyobbat sajna. de hála a frissülő drivereknek, azért van előrelépés keményen! :K

[ Szerkesztve ]

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#41624) monosz válasza - = Zk = - (#41623) üzenetére


monosz
őstag

Mikor még csak 1Db 3870x2-m volt,550W-os chieftec táppal nyomtam,de az is visított tíz perc game után.Most van kettő x2-es 750W-os Thermaltake-al,ez is visít. :F Hát ez van.
1,5 KW-os táp biztos hogy nem lessz,merthogy a villanyóra így is forog mint állat. :Y

A fontolgatással gyakran elmúlik az alkalom..

(#41625) - = Zk = - válasza monosz (#41624) üzenetére


- = Zk = -
félisten

hátigen. a 750W elgondolkodtató.pláne chifivel! ha azt vesszük, hogy a VGA-m dobozába csomagolták a figyelmeztetést: " 550W or higher power suppply"
nekem az 535ös enermaxom szépen döcög. néha kézmeleget fúj, de nem visít... hmm

amúgymeg, nemnyomja meg a villanyórát egy táp, csakmert 1,5kW-os. annyit vesz ki, amennyire neki szüksége van. az a 1,5kW aza határ ;)

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#41627) - = Zk = - válasza - = Zk = - (#41625) üzenetére


- = Zk = -
félisten

elrontottam, na :W
tehát: 550es chifi érdekes, bár én nem lepődök meg rajta. nem avanzsálom chifit:U
a 750esen meg szintén meglepődök. CF-Xhez necces :R

[ Szerkesztve ]

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#41628) monosz válasza - = Zk = - (#41627) üzenetére


monosz
őstag

850W-os TT volt,de beszart.gariba visszaküldtem közben jött a válság.A jó kis forint-unk kezdett sz@rtse érni,úgyhogy ugyan azért a pénzért kaptam egy 750-es vissza. Egyebként langyosat fúj a táp,azzal nincs gond ,csak hangos egy kicsit.

A fontolgatással gyakran elmúlik az alkalom..

(#41629) - = Zk = - válasza monosz (#41628) üzenetére


- = Zk = -
félisten

hű! :Y

sztem add el a 750est, és tegyél még hozzá! Ha erre van módod és lehetőséged:R És persze ha akarod egyáltalán... :B

szerk: sztem a 750W kevés lesz 2db 3870 X2nek. pláne ha eccer beindul mindkét VGA.

[ Szerkesztve ]

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#41630) monosz válasza - = Zk = - (#41629) üzenetére


monosz
őstag

Szerintem jól műxik mind a két VGA,van ez a "FURMARK" nevű kis progi amellyel szénné lehet hajtani mind a 4 gpu-t 1680*1050-es felbontásban a szőrös fánk,a sz@rt is kihajtja a VGA-k ból. 1/2 óra folyamatos teszt,eddig még bírta.

Annyi pénz meg a világon sincs,amit nem lehetne elkölteni PC alkatrészre.Én már egy darabig nem költök gépre az biztos.Majd talán jövőre.

A fontolgatással gyakran elmúlik az alkalom..

(#41631) TasiA válasza - = Zk = - (#41629) üzenetére


TasiA
senior tag

Ne viccelj már, hogy nem elég 750W Azzal fűteni is lehetne a lakásban, nem hogy egy PC-t meghajtani.

(#41632) lsc válasza - = Zk = - (#41629) üzenetére


lsc
nagyúr

[link] Görgess le a fogyasztáshoz, ~500 W .

[ Szerkesztve ]

Az élet kegyetlen .

(#41633) monosz válasza TasiA (#41631) üzenetére


monosz
őstag

Én is azon az állásponton vagyok,hogy egy 750W-os táp tutira elég egy ilyen konfighoz,de hát =zk=kollega másképp gondolja.Se baj nekem tökéletesn működik. :K :K

A fontolgatással gyakran elmúlik az alkalom..

(#41634) TasiA válasza monosz (#41633) üzenetére


TasiA
senior tag

Bár nem vagyok szakértője ennek a témának, de ha csak a PH-s teszteket nézem, kész "atomreaktorok" teljes fogyasztása is ~300W körüli. Én arra gondolok, mikor ráírják a kártya dobozára a megfelelő tápigényt, akkor a NO NAME szarokakkal számolnak, ami jó, ha felét tudja annak, amit ráírnak. ;) Persze ez csak feltételezés a részemről

(#41635) Hurkaleves


Hurkaleves
őstag

pl. nekem is egy 550-es giga superb tápom van de a max. leadó teljesítménye 450W....
ez a dobozán is rajta van.. meg szerintem minden normális táp dobozán rajta van ez az info..
meg, hogy hány ágon adja azt le...(mármint jó részét..)

kérdésem: miért van ez? mármint, hogy 550W-nak írják és a max.-ja 450W?
de ez ugye bármelyiknél megfigyelhető..

más: pl. az ez előtti 4850-es karim terhelés alatt fel sem pörgette a tápomat...
a jelenlegi 3870X2-m viszont már vonyíttatja szépen néha!...

mondjuk a jelenlegi rendszeremhez ez a táp is már igen necces...
de még bírja! :DDD

(#41636) - = Zk = -


- = Zk = -
félisten

Uraim bocsánat.!
a teszt igazolja, hogy tévedtem a fogyasztással kapcsolatban. mégeccer elnézést kérek :B jogos az 5 pont levonás:R

amúgymeg hátast dobok mindjárt. táblázat szerint a CF-X-hez elegendő lenne az 535-ös enermeaxom. nemár.... :Y

[ Szerkesztve ]

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#41637) monosz válasza - = Zk = - (#41636) üzenetére


monosz
őstag

Hát persze hogy nem elég. 3870x2 (OC) VGA specifikációjában ez volt írva a táp igényhez:
" 550 Watt or greater power supply with two 2x3-pin PCIe® power connectors
required (750 Watt and four 6-pin connectors for dual ATI CrossFireX™) . :C

A fontolgatással gyakran elmúlik az alkalom..

(#41638) monosz válasza - = Zk = - (#41636) üzenetére


monosz
őstag

nektek nem sz@rakodik a PH?

[ Szerkesztve ]

A fontolgatással gyakran elmúlik az alkalom..

(#41639) - = Zk = - válasza monosz (#41637) üzenetére


- = Zk = -
félisten

ígyvan:R

amugy nekemis szarakszik RIOS!

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#41640) Hurkaleves válasza monosz (#41637) üzenetére


Hurkaleves
őstag

jaja...én is ezt olvastam az enyémnél...

de azt nem írták konkrétan, hogy egy noname 550-es is elég vagy mondjuk egy corsair....
mert a kettő közti teljesítménybeli különbség nem elhanyagolható!

(#41641) scope2007


scope2007
addikt

pls segítsetek kideríteni hogy mit jeleznek a 3870X2 hátán a kis LEDek!... a képen feketével be van karikázva [3db összesen]
még most se sikerült kiderítenem pontosan hogy mi micsoda

[ Szerkesztve ]

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

(#41642) sklopp válasza scope2007 (#41641) üzenetére


sklopp
őstag

Hogy pontosan mi lehet, csak elképzelésem van. Amint látom, a tápfesz környékén vannak. Amennyiben nem mind és mindig világít, lehetséges hogy az épp üzemelő részegységek működését jelzik. Ez jól hangzik, vagy mégsem?! De egy másik lehetséges verzió, lehet hogy csak sima diódaként működnek? Kiváncsivá tettél, érdekes lenne egy konkrét válasz valakitől, aki biztosat tud.

(#41643) scope2007 válasza sklopp (#41642) üzenetére


scope2007
addikt

csak a külön álló világít néha néha.. idegesít... táp bőven megvan neki meg minden oké minden alkatrésszel a VGAn is meg mindenhol... gari van.. de gondolom csak egy néha világító ledért nem cserélik ki :D

sőt minden tökéletesen működik windowsban is.. minden hasít.. játék, vga tesztelő progik..
semmi fagyás semmi furcsaság...

hőmérsékletek is rendben vannak!

csak simán idegesít.. valamit biztos jelent... de tudni szeretném hogy mit :(((

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

(#41644) Piero89


Piero89
aktív tag

Sziasztok!

Az mitől van,hogy az adatlapomon szereplő HD3850-esem 2D-ben nem veszi vissza se az órajeleit se a magfeszültséget? CCC nincs fenn viszont az ATT fenn van.Amióta beszereltem azóta ilyen szóval nem is működött ez a funkció. 9.4-es driver van fenn.

Várom az ötleteket :R

(#41645) sklopp válasza scope2007 (#41643) üzenetére


sklopp
őstag

Megértelek, engem is zavar, ha valamire nincs korrekt magyarázat, de időnként bele kell törődnünk, ez van. Minden esetre, amíg hibátlanul üzemel a kártyád, emiatt ne aggódj, ez is egy megválaszolatlan jelenség, akár csak nálam az, felkinálja a MS frissités pl. a 8. verziót az Explorerhez, majd mikor engedélyezem a letöltést, eltűnik az ikon, és nem történik semmi. Ilyenek vannak. Oszt jónapot.

(#41646) sklopp válasza Piero89 (#41644) üzenetére


sklopp
őstag

Valószínűleg attól, hogy a 3850 nem tud ilyen funkciókat.

(#41647) lsc válasza Piero89 (#41644) üzenetére


lsc
nagyúr

Állíts be 2d- és 3d-s profilt, majd engedélyezd, egy újraindítás után már menni is fog . Katt777 kolléga egy nagyon jó "használati útmutatót" írt hozzá a logouton . Itt, a segítség menüben .

[ Szerkesztve ]

Az élet kegyetlen .

(#41648) sklopp válasza lsc (#41647) üzenetére


sklopp
őstag

Most újat mondtál nekem, úgy tudtam, a 3850 nem támogatja ezeket a funkciókat. ATT-t korábban próbáltam, de később lemondtam róla. Kösz az infot.

(#41649) lsc válasza sklopp (#41648) üzenetére


lsc
nagyúr

Az RV670-alapú kártyák kis fogyasztása annak köszönhető, hogy a GPU üresjáratban mindössze 300 MHz-en jár, Idézet innen .

Az élet kegyetlen .

(#41650) monosz válasza Hurkaleves (#41640) üzenetére


monosz
őstag

Jelenleg,egy Thermaltake 750W-os tápot használok,(80 plussz)-os minősitéssel,és maximálisan megfelel a 2Db 3870x2-nek,sőt az egész konfignak.
A noname táptól én is féltem!

A fontolgatással gyakran elmúlik az alkalom..

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  ATi Radeon HD 3830 / 3850 / 3870 (X2) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.